do lubiących solarium;) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-16, 10:34   #31
elisska
Raczkowanie
 
Avatar elisska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 146
Dot.: do lubiących solarium;)

wiesz...ja pisze o sobie... więc nie rozumiem dlaczego sie tak mną przejmujesz...jeśli bede miała jakies skutki posłoneczne to bedzie moja sprawa tak? na początku zaznaczyłam ze wątek ten przeznaczony jest dla osóblubiących solke..i ze przeciwnicznki nie mają się w ogóle wypowiadać , widocznie ty albo nie umiesz czytać albo niewiem...tylko bez obrazy si?
chcesz argumenty? znam wiele osoby które opalały sie tak często jak ja..i nadal wygląda ślicznie!pomimo swojego wieku..( 30,40,50 lat) wiesz...nie bede chodzic całe zycie na solarium...jak bym chodziła dzien w dzien to rzeczywiscie mogło by szkodzic...ale opalam sie z umiarem..
a ty nie sądzisz ze alko, dragi,fasto foody szkodzą bardziej niz solka? solka wpływa na naszą skórę.. a wcześniej wymienione rzeczy na cały organizm...wiesz..ja nigdy nie zauważyłam zeby solka była powodem czjejś śmierci( oczywiście ta stosowana z umiarem) jak np. alko czy tytoń...bądz dragi...
uff..ale sie rozpisałam
elisska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 10:40   #32
elisska
Raczkowanie
 
Avatar elisska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 146
Dot.: do lubiących solarium;)

małaMI87 no właśnie... czy ja to zdanie napisałam jakoś niewyraźnie czy coś???
elisska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 10:49   #33
sylcia698
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 6
Smile Dot.: do lubiących solarium;)

ja bardzo lubie chodzic na solke i uwazam ze to nic zlego. ostatnio wykupilam sobie karnet bo uwazam ze sie lepiej oplaca. a cio do roznych preparatow , ja akurat nie uzywam zadnych kremow chociaz czasami ale zawsze zmywam makijaz przed wejsciem na lozko pozdrowionka
sylcia698 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 11:00   #34
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: do lubiących solarium;)

Cytat:
Napisane przez małaMI87 Pokaż wiadomość
mentha



Tylko tyle napisze....

MałaMI87, Każdy jest panem swojego ciała i ma wolną wolę. Nie mam zamiaru nikogo nawracać, ale może nie zauważyłaś, że elisska wypisuje bzdury.
Nie mam nic przeciwko wątkom solaryjnym, ale niech w nich się nie lekceważy badań naukowych i oczywistych faktów, bo komuś się coś wydaje. Kwestia wyboru - do tego to się sprowadza. I oby ten wybór był świadomy... A nie zawsze jest, wystarczy poczytać.

Cytat:
wiesz...ja pisze o sobie... więc nie rozumiem dlaczego sie tak mną przejmujesz...jeśli bede miała jakies skutki posłoneczne to bedzie moja sprawa tak? na początku zaznaczyłam ze wątek ten przeznaczony jest dla osóblubiących solke..i ze przeciwnicznki nie mają się w ogóle wypowiadać , widocznie ty albo nie umiesz czytać albo niewiem...tylko bez obrazy si?

Założyłaś ten wątek i z góry zastrzegłaś, że nie życzysz sobie nieprawomyślnych postów. Uszanuję Twoją wolą, ale tylko w takim przypadku, jeśli będziesz czuwała nad kierunkiem w jakim zmierza wątek i nie pozwolisz, by wypisywano w nim bzdury. A wierz mi, że jeżeli będziesz tu opowiadała bezkrytycznie jak to jest milusio powylegiwać się na łóżku solaryjnym, wypowiadała się z lekceważeniem o zagrożeniach to zaraz wątek zmieni się w zlot tanorektyczek. Zakładam, że nie o to ci chodziło i chciałaś tylko podzielić się wrażeniami z korzystania z solarium, prawda?


Cytat:
chcesz argumenty? znam wiele osoby które opalały sie tak często jak ja..i nadal wygląda ślicznie!pomimo swojego wieku..( 30,40,50 lat) wiesz...nie bede chodzic całe zycie na solarium...jak bym chodziła dzien w dzien to rzeczywiscie mogło by szkodzic...ale opalam sie z umiarem..
a ty nie sądzisz ze alko, dragi,fasto foody szkodzą bardziej niz solka? solka wpływa na naszą skórę.. a wcześniej wymienione rzeczy na cały organizm...wiesz..ja nigdy nie zauważyłam zeby solka była powodem czjejś śmierci( oczywiście ta stosowana z umiarem) jak np. alko czy tytoń...bądz dragi...
uff..ale sie rozpisałam
Solarium szkodzi zawsze. Tyle tylko, że jeżeli korzysta się z niego z umiarem, te skutki są mniejsze, mniej dostrzegalne. To tak samo jak z paleniem papierosów. To, że wypalenie pojedynczego papierosa nie wywoła raka, nie oznacza, że palenie jest nieszkodliwe, prawda?
Na wygląd skóry składa się wiele czynników, między innymi geny, tryb życia etc. Może te osoby wygrały los na loterii Matki Natury, a może wyglądałyby lepiej, gdyby nie korzystały z solarium - tego nie wiemy. Ale nie zaprzeczaj faktom - solarium jest szkodliwe dla skóry.
I, niestety, ja znałam osobę, która zmarła na raka. To była moja nauczycielka biologii z liceum, 46 lat, pomarańczowobrązowa skóra, czerniak.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 11:01   #35
elisska
Raczkowanie
 
Avatar elisska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 146
Dot.: do lubiących solarium;)

ja zawsze ide na solke bez makijażuhehe..sylcia698miałam kiedys kumpele która poszła raz na solke w twarzy całej obsmarowanej fluidem:/ blee.... ja sie też zastanawiam nad wykupieniem karnetu... u mnie jest tak ze masz karnet 100min. za 60 zł., a min. jest za 80gr. jak by nie patrzec bardzo sie opłaca
elisska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 11:07   #36
elisska
Raczkowanie
 
Avatar elisska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 146
Dot.: do lubiących solarium;)

mentha... o jakie bzdury Ci chodzi? ja już wcześniej zaznaczyłam ze takie jest moje zdanie prawda? chyba każdy moze myśleć inaczej... wiesz..prosiłam aby osoby takie jak np.Ty ->czyli nie lubiace solki sie nie wypowiadały z tego względu zeby nie robić chorej atmosfery na forum...wiedziałam ze dojdzie do konfrontacji i nie potrzebnych kłótni itp. wiesz o co chodzi...

nie pisze też ze solka jest zdrowa... wiec nie rozumiem troszke twojego stwierdzenia ze lekceważe zagrożenia czy cos...

moje zdanie jest takie ze wszystko w pewnym stopniu szkodzi... przecież ja nikogo nie namawiam na solke...chce poznać opinie osób które ją lubią..lubią sie opalać itp.
elisska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 11:07   #37
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: do lubiących solarium;)

Cytat:
Napisane przez sylcia698 Pokaż wiadomość
ja bardzo lubie chodzic na solke i uwazam ze to nic zlego. ostatnio wykupilam sobie karnet bo uwazam ze sie lepiej oplaca. a cio do roznych preparatow , ja akurat nie uzywam zadnych kremow chociaz czasami ale zawsze zmywam makijaz przed wejsciem na lozko pozdrowionka
A ja uważam, że Elvis żyje
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-16, 11:12   #38
elisska
Raczkowanie
 
Avatar elisska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 146
Dot.: do lubiących solarium;)

nio zrobiła zadyme...i poszła:/ eh...Ci ludzie....
elisska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 11:19   #39
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: do lubiących solarium;)

Cytat:
Napisane przez elisska Pokaż wiadomość
mentha... o jakie bzdury Ci chodzi? ja już wcześniej zaznaczyłam ze takie jest moje zdanie prawda? chyba każdy moze myśleć inaczej... wiesz..prosiłam aby osoby takie jak np.Ty ->czyli nie lubiace solki sie nie wypowiadały z tego względu zeby nie robić chorej atmosfery na forum...wiedziałam ze dojdzie do konfrontacji i nie potrzebnych kłótni itp. wiesz o co chodzi...

nie pisze też ze solka jest zdrowa... wiec nie rozumiem troszke twojego stwierdzenia ze lekceważe zagrożenia czy cos...

moje zdanie jest takie ze wszystko w pewnym stopniu szkodzi... przecież ja nikogo nie namawiam na solke...chce poznać opinie osób które ją lubią..lubią sie opalać itp.
Od kiedy jest dopuszczalna dowolna interpretacja badań naukowych?

Zestawiasz swoją "opinię" z wynikami badań naukowych?
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 11:24   #40
Maxsia_
Rozeznanie
 
Avatar Maxsia_
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 718
Dot.: do lubiących solarium;)

Cytat:
Napisane przez elisska Pokaż wiadomość
chcesz argumenty? znam wiele osoby które opalały sie tak często jak ja..i nadal wygląda ślicznie!pomimo swojego wieku..( 30,40,50 lat)
Nie wiedziałam że około 30 lat temu istniało solarium...

Moim argumentem jest to że soralrium chyba mózg rówież wypala i ortografie "cio"?
__________________
Dieta ala MŻ
Maxsia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 11:30   #41
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: do lubiących solarium;)

Cytat:
Napisane przez elisska Pokaż wiadomość
na początku zaznaczyłam ze wątek ten przeznaczony jest dla osóblubiących solke..i ze przeciwnicznki nie mają się w ogóle wypowiadać , widocznie ty albo nie umiesz czytać albo niewiem...tylko bez obrazy si?
To jest forum publiczne. Każdy może się tu wypowiadać. Jedynymi osobami mogącymi ograniczać możliwość wypowiadania się na forum są AgaZ i Złośliwiec.

Cytat:
chcesz argumenty? znam wiele osoby które opalały sie tak często jak ja..i nadal wygląda ślicznie!pomimo swojego wieku..( 30,40,50 lat) wiesz...nie bede chodzic całe zycie na solarium...jak bym chodziła dzien w dzien to rzeczywiscie mogło by szkodzic...ale opalam sie z umiarem..
I gdzie te argumenty?

Cytat:
Napisane przez elisska Pokaż wiadomość
mentha... o jakie bzdury Ci chodzi? ja już wcześniej zaznaczyłam ze takie jest moje zdanie prawda? chyba każdy moze myśleć inaczej...
Nie chodzi tu o myślenie czy własne zdanie tylko zupełny brak wiedzy i wypisywanie rzeczy niezgodnych z faktami.
Cytat:
wiesz..prosiłam aby osoby takie jak np.Ty ->czyli nie lubiace solki sie nie wypowiadały z tego względu zeby nie robić chorej atmosfery na forum...wiedziałam ze dojdzie do konfrontacji i nie potrzebnych kłótni itp. wiesz o co chodzi...
Chora atmosfera na forum? Chore są posty w stylu: głupota za głupotą głupotą popychana.

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
A ja uważam, że Elvis żyje


-----------
Nie brak wiedzy jest zły. Zły jest brak świadomości braku wiedzy i zła jest ignorancja wobec wiedzy.
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-16, 12:47   #42
elisska
Raczkowanie
 
Avatar elisska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 146
Dot.: do lubiących solarium;)

maxsia tą aluzje to sobie wsadz wiesz gdzie...wielka pani nieomylna..haha...
wypowiedzi nieprzyjemnych koleżanek zostawie bez komentarza..nie mam zamiaru sie kłócić...i mam gdzieś to co one mówią...

zapraszam do powrotu do tematu wątku...i prosze o wypowiedzi chodzących na solke
elisska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 13:19   #43
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: do lubiących solarium;)

Cytat:
Napisane przez elisska Pokaż wiadomość
maxsia tą aluzje to sobie wsadz wiesz gdzie...wielka pani nieomylna..haha...
wypowiedzi nieprzyjemnych koleżanek zostawie bez komentarza..nie mam zamiaru sie kłócić...i mam gdzieś to co one mówią...

zapraszam do powrotu do tematu wątku...i prosze o wypowiedzi chodzących na solke

Pohamuj proszę swoje słownictwo. Oskarżasz inne Wizażanki o wykłócanie się, a sama postępujesz podobnie.

Teksty na temat "wsadzania sobie" są nie na miejscu.

Natomiast różnica między zwolenniczkami solarium, a jego przeciwniczkami jest w zasadzie jedna: 10 lat. Bo za tyle własnie będziesz musiała stosować specjalistyczne preparaty, żeby zregenerować wysuszoną skórę.
I wtedy być może Ty będziesz doradzała jakiejś początkującej Wizażance, żeby unikała solarium - szczególnie starych lamp, które opalają słabo, ale za to emitują dwa razy więcej szkodliwego promieniowania. W efekcie siedzisz w takiej kabinie dłużej, bo chcesz ciemniejszej skóry, ale dostajesz głównie niechciane promieniowanie UV w zwiększonej dawce.

Jeśli lubisz się opalać i musisz to robić (z różnych względów) wybieraj proszę łóżka i kabiny z nowymi lampami.

Nie pisze tego złośliwie - sama chodziłam kiedyś na solarium i z zalecenia dermatologa przed wyjazdem na urlop korzystam z najsłabszych lamp (dwa - trzy seanse po 5-7 minut). Moja skóra "odwdzięczyła" mi się niestety za opalanie z nawiązką.

Wiem, że nie robi to na Tobie wrażenia - nie teraz. Oby nie musiało zrobić wrażenia za kilka lat
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 13:51   #44
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: do lubiących solarium;)

Cytat:
Napisane przez elisska
a wiesz..moim zdaniem solka z umiarem nie zaszkodzi..tymbardziej jak sie stosuje odpowiednie kosmetyki na solke..
Kosmetyki solaryjne mają działanie głównie nawilżające i natłuszczające, często zawierają przyspieszcze i utrwalacze opalenizny, przez co można skrócić czas opalania, a opalenizna jest mocniejsza i trwalsza. Ich używanie jest więc uzasadnione i korzystne, nie niwelują one [kosmetyki solaryjne] natomiast skutkow opalania związanych z fotostarzeniem, bo działają głównie w naskórku, a promieniwanie przenika aż do głębszych warstw skory wlasciwej (powoduje niszczenie włókien kolagenu i elastyny).

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2007-01-17 o 10:20
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 14:31   #45
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: do lubiących solarium;)

Solarium zawsze będzie kontowersyjnym tematem. Nie wydaje mi się aby dziewczyny uzane tu za "przeciwniczki solarium" miały na celu naskakiwanie na osoby lubiące się opalać i uprzykrzanie im korzystania z forum. Dlaczego nikomu nieprzyjdzie do głowy albo nie może tego zroumieć że są tu osoby które chcą POMÓC! Nie każdy jest świadomy zagrożenia jakie niesie ze sobą opalanie w solarium, większość przekona się o tym za parę lat na własnej skórze. Myślę że takiego typu wątki powinny być szcególnie kontrolowane przez moderatorów aby wyłapywać różnego rodzaju głupoty bo jeszcze ktoś wprowadzi w życie te "rady".

Amen
__________________
Zapuszczam włoski i mówię NIE prostownicy

Kochasz zwierzęta ? Uratuj im
życie.To tylko parę zł.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 15:01   #46
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: do lubiących solarium;)

No właśnie, dziewczyny - chodźcie na solarium jeśli chcecie, ale proszę (zróbcie to dla mnie ) przeczytajcie artykuły na wizażu o szkodliwości itd. Chcę tylko, żebyście były świadome, bo większość z was pewnie nie ma pojęcia o zagrożeniachm skutkach itd Jeśli mimo wszystko wybierzecie solarium to wasza sprawa No i przyznam się, że sama chodziłam kiedyś, ale potem zaczęłam używać balsamu i nie byłam pomarańczowa... Wyszłam na tym finansowo lepiej! Nie wiem jakich używałyście samoopalacz, że pomarańcz wam wychodził? Ja w każdym razie teraaz pielęgnuję moją bladość, opaleniźnie mówię NIE! Ale u innych mi nei przeszkadza, a nawet pasuje Pozdrawiam!
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 16:08   #47
Maxsia_
Rozeznanie
 
Avatar Maxsia_
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 718
Dot.: do lubiących solarium;)

Cytat:
Napisane przez elisska Pokaż wiadomość
maxsia tą aluzje to sobie wsadz wiesz gdzie...wielka pani nieomylna..haha...
wypowiedzi nieprzyjemnych koleżanek zostawie bez komentarza..nie mam zamiaru sie kłócić...i mam gdzieś to co one mówią...

zapraszam do powrotu do tematu wątku...i prosze o wypowiedzi chodzących na solke
Omylna czy nie, gadasz głupoty,zanim coś napiszesz zastanów się, i schowaj sobie do kieszeni teksty ze wsadzaniem, bo jak się nie umiesz intelligętnie wypowiadać, nie mów nic wcale...

Jak dla mnie koniec tematu
__________________
Dieta ala MŻ
Maxsia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 21:32   #48
wrednazasysara
Raczkowanie
 
Avatar wrednazasysara
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: W-wa i Chrzastowice
Wiadomości: 207
Dot.: do lubiących solarium;)

A czy chodzenie raz na dwa tygodnie na piec minuit cos da?Wiecie ja nie chce zbyt niszczyc skory, ale nawet szkoda tych marnych groszy jesli ma to nic nie dac.
__________________
PUSTO
wrednazasysara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 21:47   #49
cziki
Zakorzenienie
 
Avatar cziki
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 303
Dot.: do lubiących solarium;)

Kurcze jaka kłótnia

wrednazasysara -to chyba troche za duże odstępy czasu. Ja ostatnio byłam za pierwszym razem na 7 minut, za drugim na 8 przy dość jasnej karnacji. I tyle mi wystarczy - mam lekko ale widocznie (dla mnie) opaloną skóre. Przerwa między wizytami to były chyba 3 czy 4 dni.
cziki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-16, 22:00   #50
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: do lubiących solarium;)

ja lubie solke w sumie chcoiaz teraz mam jasna cere i staram sie z nia zostac chociaz czasem nie moge wytrzymac :P hehe :P

ale musze niestety cos powiedziec i nie mowie tego wbre korzystaniu tylko zeby wziasc to pod uwage i korzystac z umiarem a osoby z problemami zdsrowotnymi podowje uwazaly...


otoz moja koelzanka i ja chodizlysmy sobie na solarke zeby sie ladnie opalic

ona ma chora watrobe i starsznie ja po solarce bolala :|

mi nisetety wyszla zmarcza na czole chcoiaz sie kremowalam ,ale skora strasnzie mi sie wysuszyla i zniszczyla chcoiaz ja smarowalam ;( ,bolal mnie zoladek :/ i rowzniez watroba :/ i co najgorsze z czym sie nie chcialam pogodzic to to,ze zdecydowanie pogorszyl mi sie wzrok po solarce :/ moja kolezenka tez tak miala ale jej przeszlo...mi nie :| bo glupie nie chcialysmy meic sladow po okularkach...ja zawsze zakladalam ale ekdiys mi taki mocny slad zostal :| zaluje tego do dzis i wiem,ze moja skor bedize cierpiala ale nadla mnie starsznie korci na solar imam teraz dylemat...


ale musze to tu napisac poniewaz osoby z chorym zoladkiem,woreczkiem zolciowym i watroba NIE POWINNY KORZYSTAC Z SOLARIUM niestety nie wszedzie ejstto napisane i solarka niszczy wzrok i organy wewnetrze przez to,ze promieniowanie UV w solrace jest ktorsze niz na sloncu to fakt,ale jest inaczej skupione,jest sliniejsze i sila rezeczy ejst blizej nas przez co nie zostaje w skorze tak jak promienie sloneczne a przechodzi przez nasze cale cialo i przeswietla narzady wenwetrze wiec dlatego solarka jest szkodliwa dla zdrowia i dlatego osoby ktore sa na cos chore nie powinny rcazje z niej korzystac..ja juz mam za swoje :|

i wkurza mnie fakt ze4 mma brazowe sutki :| nie wieci3 jak sie tego pozbyc?starsznie mi pekaja :/ is a brozowe chcoaiz cala opalenizna i tka juz mi dawno zeszla..sutki i peeling?chyba nie ja chce meic znowu rozowe a nie brozowe :/ help (piersi tez mnie bolaly :/ ) i raz glupia poslzma z okresem bo mialysmy sesje :P i kumplea tez i mialsmy silne bole brzucha i wzmozone krawienie ja a jej okres potem sie duzo spoznil :|

takze dziewczynki uwazac!

zwlaszcza suchoskorki i chorowitki!

pozdrawiam!
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 09:00   #51
Maxsia_
Rozeznanie
 
Avatar Maxsia_
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 718
Dot.: do lubiących solarium;)

Cytat:
Napisane przez wrednazasysara Pokaż wiadomość
A czy chodzenie raz na dwa tygodnie na piec minuit cos da?Wiecie ja nie chce zbyt niszczyc skory, ale nawet szkoda tych marnych groszy jesli ma to nic nie dac.
nic ci nie da, nawet jeśli uzyskasz jakiś odcien po pierwszym opalaniu, w co watpie szybko ci sie zmyje
__________________
Dieta ala MŻ
Maxsia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 14:47   #52
look_ahead
Zadomowienie
 
Avatar look_ahead
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 1 821
Dot.: do lubiących solarium;)

Ojj... jakie tu kłótnie... Dziewczyny nie ma co się sprzeczać - i tak każda z Was wie swoje. a ja powiem tyle od siebie:
Korzystanie z solarium jest szkodliwe i temu faktowi nie ma co zaprzeczać. Ja sama byłam w solarium póki co 2 razy (raz w tygodniu) po 5 minut. Mam jeszcze zamiar iść 3 razy - 2 razy po 5 i raz na 8 mni przed Studniówką, na którą zostałam zaproszona. Idę, bo po prostu chcę ładnie wyglądać, a mi bardziej podoba się opalona skóra (ale nie spalona). Potem z solarium koniec...
Każd ma swój rozum i sam o sobie decyduje ja wychodzę z założenia, że wszystko jest dla ludzi, ale w granicach zdrowego rozsądku Jeśli ktoś chce opalać się w solarium proszę bardzo! Trzeba tylko MIEC SWIADOMOSC jakie czekają nas skutki, kiedy przesadzimy... Tak samo jak z odchudzaniem. Równie dobrze jak solarium może spowodować m.in. szybsze starzenie się skóry, tak zbyt drastyczne odchudzanie np. bulimię.
żeby ten post nie była za długi wkleję coś w następnym, co wiedzieć powinien każdy korzystający z solarium.
Pozdrawiam
look_ahead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 14:55   #53
look_ahead
Zadomowienie
 
Avatar look_ahead
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 1 821
Dot.: do lubiących solarium;)

Zanim udasz się do solarium, poznaj zasady, dzięki którym opalanie stanie się bezpieczniejsze (nie mylić z bezpieczne!).

1. Solarium opala tak jak słońce
Nie. Promieniowanie słoneczne to w dużej części UVB powodujące szybkie zaczerwienienie naskórka. Lampy solaryjne emitują głównie promienie UVA docierające do głębszych warstw skóry. Warto wiedzieć, że 15 minut w solarium skóra "zapamięta" jak cały dzień spędzony na słońcu.

2. Opalanie w solarium jest bezpieczne
Nie. Nie istnieje bezpieczne opalanie, ani na słońcu, ani w solarium, ale stosując się do pewnych zasad, można uczynić je mniej ryzykownym. Należy jednak mieć na uwadze, że promienie UV osłabiają zdolność skóry do regeneracji. Uszkadzają włókna kolagenu i elastyny. Przesuszają skórę i przyspieszają proces starzenia się. Regularne opalanie może też grozić nowotworem.

3. Porcja sztucznego słońca poprawia nastrój
Tak. W naszym klimacie każdy odczuwa brak światła słonecznego, które stymuluje powstawanie endorfin - hormonów szczęścia. Opalanie może w pewnym sensie uzupełnić ten brak, poprawiając nastrój. Poza tym warto lekko wyzłocić karnację przed pojawianiem się na plaży. To poprawia samopoczucie i dodaje pewności siebie.

4. Opalenizna solaryjna jest naturalną opalenizną
Tak.W odróżnieniu od uzyskiwanej przez używanie samoopalaczy. Pomimo innej proporcji UVA do UVB, zachodzi w skórze cykl wytwarzania melaniny - barwnika odpowiedzialnego za jej brązowienie i stanowiącego naturalną barierę przed promieniami UV.

5. Solarium leczy niektóre choroby skóry
Tak. W pewnych wypadkach dermatolog może zalecić taką terapię, np. w leczeniu łuszczycy.

6. Opalanie zwalcza trądzik
Nie. Początkowo rzeczywiście poprawia wygląd skóry, wyrównując jej kolor i wysuszając wypryski. Potem jednak gruczoły łojowe dostają sygnał, że jest za sucho, i pracują ze zdwojoną aktywnością

7. Można określić czas bezpiecznego opalania w solarium
Nie. Maksymalny czas określa się indywidualnie, w zależności od fototypu oraz stosowanych urządzeń i lamp. Intensywną pigmentację uzyskasz po 10 sesjach (zaczynając od bardzo krótkich seansów, z przerwami co najmniej 48-godzinnymi!). Dla podtrzymania efektu opalaj się raz na dwa tygodnie.

8. Kosmetyki solaryjne sprawiają, że opalanie jest bezpieczniejsze
Tak. Po pierwsze, skracają czas opalania. Przyspieszają proces brązowienia skóry (dostarczają budulca do wytwarzania pigmentu), chronią ją przed podrażnieniami, zaczerwienieniem, utratą wilgoci, elastyczności i procesami fotostarzenia poprzez neutralizowanie wolnych rodników. Przedłużają też okres utrzymywania się opalenizny. Tu szczególną rolę spełniają kosmetyki do stosowania po opalaniu, które powinny zastąpić balsam do ciała.

9. Opalanie w solarium uzależnia
Tak. Psychiczne uzależnienie od opalania nazywa się tanoreksją. Mechanizm jest podobny jak w przypadku anoreksji. Chory wykorzystuje każdą szansę złapania bodaj odrobiny ultrafioletu. Gdy wygląda jak czekoladka - musi opalić się "na zapas". Utożsamia atrakcyjność z ciemnobrązową karnacją i nie widzi skutków ubocznych opalania.

źródło: Avanti
look_ahead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 15:23   #54
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: do lubiących solarium;)

Cytat:
Napisane przez Maxsia_ Pokaż wiadomość
nic ci nie da, nawet jeśli uzyskasz jakiś odcien po pierwszym opalaniu, w co watpie szybko ci sie zmyje
Opalenizna nie zmywa się jak brud.

Cytat:
Ostatnia warstwa naskórka nieustannie się złuszcza.
W warunkach normalnych liczba komórek złuszczonych jest równa liczbie komórek nowopowstałych. Za kolor skóry odpowiedzialne są głównie ziarna melaniny znajdujące się w keratynocytach. Melanina produkowana jest przez melanocyty, które podobnie jak i keratynocyty, wchodzą w skład naskórka. W mniejszym stopniu na barwę skóry wpływa jej ukrwienie. Po naświetlaniu skóry promieniami nadfioletowymi następuje zwiększone wydzielanie ziarenek melaniny z melanocytów do keratynocytów, co szybko zwiększa intensywność zabarwienia skóry. Nieco później zwiększa się synteza melaniny w melanocytach. Złuszczanie się naskórka sprawia, że po pewnym okresie wracamy do naturalnej bladości cery. Skóra właściwa zbudowana jest z tkanki łącznej. Zawiera liczne naczynia krwionośne i limfatyczne, nerwy i gruczoły. Składa się z dwóch warstw: warstwy brodawkowej i warstwy siateczkowatej.
MaryQ, nie potrafię się odnieść do Twojego postu , ale bardzo dobry jest rossmannowski krem z serii dla ciężarnych (Krem do pielęgnacji brodawek piersiowych, Babydream). Bardzo tłusty, o nieszkodliwym składzie (musi być przecież bezpieczny dla niemowlęcia ), hit na Biochemii. Przynajmniej z przesuszeniem i pękaniem powinien sobie poradzić.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 16:08   #55
kaja-sz
Rozeznanie
 
Avatar kaja-sz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 532
Dot.: do lubiących solarium;)

a ja mam pytanie czt nawiew ma wplyw na intensywonosc oplania?
kaja-sz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 16:31   #56
Maxsia_
Rozeznanie
 
Avatar Maxsia_
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 718
Dot.: do lubiących solarium;)

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Opalenizna nie zmywa się jak brud.
Może źle to ujełam, ale w przybliżeniu tak to sie odbywa, bo naskórek się ściera np, podczas mycia, i opalenizna schodzi, bo jak wytłumaczysz to że ciagle trzeba powtarzać zabiegi
__________________
Dieta ala MŻ
Maxsia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 07:01   #57
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: do lubiących solarium;)

Cytat:
Napisane przez Maxsia_ Pokaż wiadomość
Może źle to ujełam, ale w przybliżeniu tak to sie odbywa, bo naskórek się ściera np, podczas mycia, i opalenizna schodzi, bo jak wytłumaczysz to że ciagle trzeba powtarzać zabiegi
Opalenizna tworzy się w głębokich warstwach skóry - ścieranie naskórka wydobywa ją na wierzch, a nie zmywa. Opalenizna zmywalna ("naskórkowa") to opalenizna sztuczna z samoopalacza - i ta faktycznie schodzi podczas kąpieli...
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 11:51   #58
Kiciunia21
Zadomowienie
 
Avatar Kiciunia21
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 903
Dot.: do lubiących solarium;)

Dla dziewczyn które lubią solarium, i dla których zostal stworzony ten wątek:
Wczoraj kupłam świetny kosmetyk do opalania w solarium. Firma to Supertan
( zaplacilam 40 zl). Juz sam wyglad mnie skusil: sliczna rozowa buteleczka Pieknie pachnie: brzoskwinia i mleczko kokosowe
Gratis dostalam swiecaca zawieszke do komórki, smysz i duza spinke do wlosów. Nie wiem czy te gratisy naprawde sa dodawane do tych kometykow
( oprocz zawieszki ktora byla przyczepiona do buteleczki) czy to dlatego ze moj kolega jest wlasciecielem
Kosmetyk przyspiecza opalanie i fajnie brazuje skore. Opalalam sie 12 minut a efekt jest.
__________________
Czarodziejka

-15




Kiciunia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 11:52   #59
Kiciunia21
Zadomowienie
 
Avatar Kiciunia21
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 903
Dot.: do lubiących solarium;)

Oj teraz widzę ile byków w tekście zrobiłam
__________________
Czarodziejka

-15




Kiciunia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 13:05   #60
ja-ika
Zakorzenienie
 
Avatar ja-ika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 404
Dot.: do lubiących solarium;)

Cytat:
Napisane przez małaMI87 Pokaż wiadomość
Ja używam balsamu garnier do bardzo suchej skóry dla mnie jest rewelacja bo pamietam kiedys miałam faktycznie po solarium suchą skóre ale po tym balsamie jest super gładka, nawilżona i opalona

ja-ika Ja dostałam od lekarza tabletki Heviran bo nawet gdy nie chodzę do solarium to i tak zimno mnie napada a po tabletkach nie miałam ponad poł roku wiec przy kolejnym zimnie znow poszlam po tabletki pani dała mi 2 opakowania i mowila ze prawdopodobnie mogę sie pozegnać z zimnem na bardzo długi czas Tabletki nie są drogie bo ok17 zł bierze sie 3-5 dziennie Zostawłam sobie 20 tabletek i zawszę jak idę do solarium to wczesniej łykam tabletkę tak profilaktycznie Polecam Ci je
Dziękuję, muszę się zaopatrzyć w te tabletki przed urlopem, mam nadzieję, że na mnie podziałają. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.
ja-ika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:29.