Data wazności - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-13, 15:27   #1
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557

Data wazności


Jestem zaznajomiona z kalkulatorami i potrafię ich używać.
Zastanawia mnie jednak DLACZEGO na opakowaniach kosmetyków nie może byc po prostu wybita data ważności, zamiast niej mamy kod, który musimy sprawdzić w bazie danych przez internet. Co ciekawe tyczy się to głównie tych droższych kosmetyków, w drogerii większość kosmetyków ma daty, a w Sephorze i Douglasie kody. Denerwuje mnie to bo nie lubię bezsensownie tracic czasu i sprawdzać każdego opakowania po kolei. Między innymi dlatego odpuściłam sobie większość droższych marek.
Mam swoja teorie i jest ona przeciwko firmom: drogie kosmetyki zalegają na półkach, bo w końcu nie wiele kobiet stac na zakup pomadki za 200 zł czy cieni w podobnej cenie, więc kosmetyki sobie leżą i leżą i czekają az ktoś się na nie skusi. Daty nie ma, jest kod a pani konsultantka na pewno powie że produkt jest świeży.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 17:19   #2
anibiaa
Rozeznanie
 
Avatar anibiaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 993
Dot.: Data wazności

Przypuśćmy, że cienie do powiek/puder w kamieniu /bo wszelkie produkty tłuste/płynne inaczej i w bardziej oczywisty sposób znoszą upływ czasu), przy założeniu, że przechowywane w sklepie poprawnie, wyprodukowane zostały w 2006r. , a otwarte dopiero przeze mnie w połowie 2012 , to czy nadal są świeże...
No właśnie... Teoretycznie 24mies. od momentu otwarcia produkt jest wg producenta bezpieczny.
Z tą uwagą, że ja mimo wszystko zawsze dziękuję za 6-letni puder. Tu się zaczynają schody w przypadku reklamacji - o dziwo duże, znane perfumerie mają z tym problem...
__________________
DONE
is better
THAN
perfect



Edytowane przez anibiaa
Czas edycji: 2012-08-14 o 08:20
anibiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 03:14   #3
themaggies
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 311
Dot.: Data wazności

teoretycznie 24 miesiace od otwarcia, ale to otwarcie musi nastapic w dacie waznosci, a nie po niej
themaggies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:58.