M³oda, ma³o elastyczna cera. - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielêgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielêgnacji twarzy i cia³a oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-12-03, 21:24   #1
Klaczeq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomo¶ci: 98

M³oda, ma³o elastyczna cera.


Próbowa³am znale¼æ co¶ na forum, ale nic mi nie wpad³o takiego w oczy, wiêc zak³adam nowy temat.
Od dawna mam do¶æ spory problem. Gdy by³am ma³a mia³am spore problemy z nadwag±, a nawet oty³o¶ci±. W 3 klasie gimnazjum zaczê³am z tym walczyæ i ze sporo ponad 70 kilu zesz³am do troszkê ponad 50. Pojawi³ siê wtedy spory problem, czyli nadmiar skóry na twarzy. Teraz mam 18 lat i wa¿ê 64 kilo, waga mi siê unormowa³a, ale problem pozosta³. Policzki s± bardzo opad³e, podbródek nieco zwisaj±cy, nawet pomiêdzy brwiami da siê zauwa¿yæ nadmiar skóry. Jednak najgorzej wygl±daj± policzki. Podczas badania w sklepie natura dowiedzia³am siê ¿e mam bardzo ma³o elastyczn± skórê, zw³aszcza jak na osobê w moim wieku. Próbowa³am kremów g³êboko nawil¿aj±cych i maseczek, jednak efekt zerowy. Pani dermatolog stwierdzi³a, ¿e 'tak ju¿ mam' i nie poleci³a mi ¿adnej ma¶ci, kremu ani nic w tym stylu. Wygl±dam przez to znacznie gorzej ni¿ moje rówie¶niczki, które maj± idealnie naci±gniêt±, jêdrn± skórê twarzy. Ju¿ wola³am moj± grub± twarz, ni¿ takie wory zamiast policzków Jednak wszelkie kremy ujêdrniaj±ce przeznaczone s± dla osób co najmniej 30+. Czy mog³abym zacz±æ u¿ywaæ jakiego¶ kremu, a je¶li tak, to jakiego, ¿eby mi pomóg³, a nie zaszkodzi³? S± mo¿e na to inne sposoby? B³agam, pomocy...
__________________
TRAVELBUS
Pomó¿ poszukiwaczom przygód, polub ;-)
Klaczeq jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-04, 05:48   #2
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie siêga wzrok;)
Wiadomo¶ci: 1 818
Dot.: M³oda, ma³o elastyczna cera.

Uwa¿am, ¿e to jest doskona³e ostrze¿enie dla tych wszystkich, którzy maj± problem z wahaniami wagi...

My¶lê, ¿e mo¿na Ci poleciæ spokojnie zabiegi w gabinetach kosmetycznych (przede wszystkim ujêdrniaj±ce, po g³owie chodzi mi jeszcze mezoterapia ig³owa, ale nie wiem, czy to dobry pomys³ dla tak m³odej cery).

Z kosmetyków ciê¿ko jest co¶ wymieniæ, poniewa¿ ciê¿ko znale¼æ takie, które rzeczywi¶cie poprawiaj± owal twarzy (kojarzy mi siê póki co jeden, ale nazwy nie pamiêtam - na pewno koncernu L'Oreal).

Z naturalnych rzeczy to my¶lê, ¿e warto zainteresowaæ siê produktami zawieraj±cymi witaminê C. W kosmetyki z kolagenem za bardzo nie wierzê (chyba, ¿eby do³±czyæ do nich dermaroller).
__________________
M³odo¶æ to...
prettysimple jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-04, 08:49   #3
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 800
Dot.: M³oda, ma³o elastyczna cera.

Na pewno kremami sobie krzywdy nie zrobisz. Bêdê o tym mówiæ do znudzenia, ¿e nie ma mo¿liwo¶ci, aby krem rozleniwi³ twarz lub przyspiesza³ pojawianie siê zmarszczek (o ile krem nie dzia³a mocno wysuszaj±co).
Je¶li skóra potrzebuje mocniejszego ujêdrnienia to spokojnie mo¿na siêgaæ po produkty z oznaczeniem +30 lub +40 itd.

Twój problem rzeczywi¶cie wydaje siê byæ ca³kiem trudny, aczkolwiek nie wydaje mi siê, aby to by³o niemo¿liwe to zniwelowania. Na pewno trochê to potrwa i nie zobaczysz efektów po jednym zabiegu. Spróbowa³abym na twoim miejscu konsultacje w jakim¶ centrum dermatologii estetycznej. Tacy "standardowi" dermatolodzy nie za bardzo siê znaj± na innych przypadkach jak tr±dzik i ³uszczyca...
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-04, 09:19   #4
201604131205
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 1 135
Dot.: M³oda, ma³o elastyczna cera.

Cytat:
Napisane przez Klaczeq Poka¿ wiadomo¶æ
Próbowa³am znale¼æ co¶ na forum, ale nic mi nie wpad³o takiego w oczy, wiêc zak³adam nowy temat.
Od dawna mam do¶æ spory problem. Gdy by³am ma³a mia³am spore problemy z nadwag±, a nawet oty³o¶ci±. W 3 klasie gimnazjum zaczê³am z tym walczyæ i ze sporo ponad 70 kilu zesz³am do troszkê ponad 50. Pojawi³ siê wtedy spory problem, czyli nadmiar skóry na twarzy. Teraz mam 18 lat i wa¿ê 64 kilo, waga mi siê unormowa³a, ale problem pozosta³. Policzki s± bardzo opad³e, podbródek nieco zwisaj±cy, nawet pomiêdzy brwiami da siê zauwa¿yæ nadmiar skóry. Jednak najgorzej wygl±daj± policzki. Podczas badania w sklepie natura dowiedzia³am siê ¿e mam bardzo ma³o elastyczn± skórê, zw³aszcza jak na osobê w moim wieku. Próbowa³am kremów g³êboko nawil¿aj±cych i maseczek, jednak efekt zerowy. Pani dermatolog stwierdzi³a, ¿e 'tak ju¿ mam' i nie poleci³a mi ¿adnej ma¶ci, kremu ani nic w tym stylu. Wygl±dam przez to znacznie gorzej ni¿ moje rówie¶niczki, które maj± idealnie naci±gniêt±, jêdrn± skórê twarzy. Ju¿ wola³am moj± grub± twarz, ni¿ takie wory zamiast policzków Jednak wszelkie kremy ujêdrniaj±ce przeznaczone s± dla osób co najmniej 30+. Czy mog³abym zacz±æ u¿ywaæ jakiego¶ kremu, a je¶li tak, to jakiego, ¿eby mi pomóg³, a nie zaszkodzi³? S± mo¿e na to inne sposoby? B³agam, pomocy...
Mo¿e uda³oby siê znale¼æ kompetentniejsz± dermatolog?
jak± masz cerê? t³usta, such± , mieszana?
Najlepiej na ujêdrnienie skóry dzia³aj± kwasy, witamina A i C. W Twoim wypadku krem triacneal móg³by siê bardzo dobrze sprawdziæ. On teoretycznie jest na tr±dzik, w praktyce zawiera kwas glikolowy i retinaldehyd, i przy okazji oczyszczania skóry dzia³a bardzo mocno ujêdniaj±co, skóra robi siê bardziej zbita. Kosztuje ok 30-40z³ za tubkê, jest bardzo wydajny (na pewno wystarczy na 3 miesi±ce). Póki nie ma s³oñca mo¿esz go wypróbowaæ. Lub retinoidy na receptê - je¶li masz cerê t³ust± i problemow± to upieczesz wtedy 2 pieczenie na jednym ogniu - wyleczysz i zagê¶cisz skórê. Kosztuj± te¿ ok 30-50z³ za tubkê, tez wystarczy na kilka miesiêcy.

Witamina C te¿ jest super, ale raczej musia³aby¶ zrobiæ sobie domowe serum, bo gotowe specyfiki z t± witamin± to koszt co najmiej 60-100z³ na miesi±c co pewnie dla nastolatki bêdzie k³opotem.

Kremy ujêdrniaj±ce/zagêszczaj±ce skórê z drogerii mo¿esz sobie od razu darowaæ - one raz , ¿e nie dzia³aj±, dwa, ¿e s± z regu³y t³uste i mo¿esz sobie zapchaæ pory.
201604131205 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-04, 19:23   #5
Klaczeq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomo¶ci: 98
Thumbs down Dot.: M³oda, ma³o elastyczna cera.

Dziêkujê za odpowiedzi!
Chêtnie skusi³abym siê na terapiê kwasami, jednak jestem w tym kompletnie zielona i to co znalaz³am na forum brzmi dla mnie jak czarna magia Je¶li jest tu kto¶ cierpliwy, chêtnie bym siê dowiedzia³a czego¶ wiêcej o nich, w przejrzysty sposób
Cerê mam mieszan±, t³usta w strefie T.
Przeczyta³am co nieco o triacnealu i chyba w niego zainwestujê.. A jak wykonaæ serum z witamin± C ? Jak wychodzi w kosztach ?
Pozdrawiam
__________________
TRAVELBUS
Pomó¿ poszukiwaczom przygód, polub ;-)
Klaczeq jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-05, 08:28   #6
201604131205
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 1 135
Dot.: M³oda, ma³o elastyczna cera.

Cytat:
Napisane przez Klaczeq Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê za odpowiedzi!
Chêtnie skusi³abym siê na terapiê kwasami, jednak jestem w tym kompletnie zielona i to co znalaz³am na forum brzmi dla mnie jak czarna magia Je¶li jest tu kto¶ cierpliwy, chêtnie bym siê dowiedzia³a czego¶ wiêcej o nich, w przejrzysty sposób
Cerê mam mieszan±, t³usta w strefie T.
Przeczyta³am co nieco o triacnealu i chyba w niego zainwestujê.. A jak wykonaæ serum z witamin± C ? Jak wychodzi w kosztach ?
Pozdrawiam
Kwasy: w±tek-vademecum
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501676

Wit C: mo¿esz kupiæ serum do zrobienia w sklepie Biochemia Urody (ok 30z³) , albo sam± witaminê C w sklepach z pó³produktami np mazidla.com, zsk(kilka z³). Tam s± dok³adne przepisy na serum
O tych sklepach te¿ jest mnóstwo w±tków na forum biochemia kosmetyczna.

Cenowo, je¶li robisz je sama, to i witamina, i kwasy s± bardzo tanie, tylko z kwasami trzeba uwa¿aæ i najpierw obkuæ siê z teorii. Np na mazd³ach kwas migdalowy kosztuje ok 8z³ za 10 gramów i to jest porcja na rok.


Tylko nie próbuj wszytkiego na raz, bo przyniesie to wiêcej szkód ni¿ po¿ytku. To s± wszsytko sk³adniki dra¿ni±ce dla skóry i musi siê ona stopniowo przyzwyczajaæ.

Np kwas miglada³owy jest bardzo delikatny i do¶æ trudno zrobiæ sobie nim krzywdê, sporo dziewczyn nak³ada go sama w domu, ale mimo wszytko mo¿na zrobiæ sobie zaszkodziæ. Nie chcia³abym Ciê mieæ na sumieniu Poczytaj biochemiê.

Je¶li masz skórê mieszan± w kierunku t³ustej to mog³aby¶ siê powa¿nie zastanowiæ nad retinoidami na receptê np differin albo retin-a (tylko wtedy ju¿ kwasy odpadaj±). One nie do¶æ, ¿e reguluj± ¶wiecenie, zmniejszaj± pory i oczyszczaj±c skórê, to przede wszystkim to s± najskuteczniejsze ¶rodki na ujêdrnienie skóry i coraz wiêcej kobiet decyduje siê uzywaæ je w celach"odm³odzenia" skóry.
Ale mo¿esz faktycznie najpierw spróbowac z triacnealem, on ma i kwas i witaminê A.

Masz m³od±, dobrze nawil¿ona skórê, ona wszystkie te tortury bêdzie lepiej znosiæ ni¿ skóra 30-40-50-latki

Powodzenia
201604131205 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:56.