Wrażliwa skóra, codzienność w mieście i niechęć do makijażu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-29, 20:31   #1
camillie
Wtajemniczenie
 
Avatar camillie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: jura
Wiadomości: 2 135
Talking

Wrażliwa skóra, codzienność w mieście i niechęć do makijażu


Hej,
mam bardzo wrażliwą skórę, która przy najlżej niesprzyjających warunkach robi sie czerwona, sucha mieszkam raczej na wsi, więc w czasie wakacji nie mam problemu, ale dojeżżam do szkoły w większym mieście, gdzie czuje na sobie cieżkość powietrza,
nie chce się każdego dnia malować, choć wiem że lepiej pomalować sie i przytkać czymś skóre niż wyjść iod razu być czerwona i łapać to wszystko z powietrza
czego powinnam używać? lekkiego podkładu (wole nie ) , krem bb? czy zwykly krem przeciw zaczerwienieniom wystarczy zeby do skóry nie dochodziło mi zanieczyszczenie ? albo zwykła nivejka?


Z poważaniem
Kompletnie Zielona
camillie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 02:13   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Wrażliwa skóra, codzienność w mieście i niechęć do makijażu

Nie lubię ciężkiego makijażu i używam na przemian jasnego kremu BB z Yves Rocher i podkładu jasny beż z serii Pure Light tej samej firmy.
Oba bardzo mi pasują, PL nieco wysusza skórę, dlatego stosuję go zamiennie z kremem BB ( ten ma lżejsze krycie niż podkład) i na noc po zmyciu makijażu używam kremu odżywiająco- natłuszczającego, pod podkład staram się używać kremu nawilżającego, ale przyznaję, że nie zawsze to robię.
Bo wiadomo rano czasem bardzo się spieszę a czasem po prostu o tym zapomnę.
Jak do tej pory podkład nie zrobił mi krzywdy- nie podrażnił naczynek, nie uczulił, nie zapchał ani nie przesuszył zbyt drastycznie skóry.
Chyba lepszy podkład niż krem Nivea bo podkład nie jest tak tłusty jak krem, a wiadomo tłuszcz i zanieczyszczenia mogą powodować zaskórniki i pryszcze.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 21:16   #3
PiszacDniem
Wtajemniczenie
 
Avatar PiszacDniem
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 511
Dot.: Wrażliwa skóra, codzienność w mieście i niechęć do makijażu

Cytat:
Napisane przez camillie Pokaż wiadomość
Hej,
mam bardzo wrażliwą skórę, która przy najlżej niesprzyjających warunkach robi sie czerwona, sucha mieszkam raczej na wsi, więc w czasie wakacji nie mam problemu, ale dojeżżam do szkoły w większym mieście, gdzie czuje na sobie cieżkość powietrza,
nie chce się każdego dnia malować, choć wiem że lepiej pomalować sie i przytkać czymś skóre niż wyjść iod razu być czerwona i łapać to wszystko z powietrza
czego powinnam używać? lekkiego podkładu (wole nie ) , krem bb? czy zwykly krem przeciw zaczerwienieniom wystarczy zeby do skóry nie dochodziło mi zanieczyszczenie ? albo zwykła nivejka?


Z poważaniem
Kompletnie Zielona
dobry jest krem z Bielendy Kasztan, i serum z tej serii, jeśli nie chcesz uzywac podkładu to jakis dobry krem z filtrem bo cere masz z tego co mówisz wrażliwą. Z podkładów polecam Lirene City Matt lub inne z tej serii np kryjący
__________________
LOVELINESS | blog

Believe in yourself and live happily !
PiszacDniem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 14:58   #4
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Wrażliwa skóra, codzienność w mieście i niechęć do makijażu

Cytat:
Napisane przez camillie Pokaż wiadomość
Hej,
mam bardzo wrażliwą skórę, która przy najlżej niesprzyjających warunkach robi sie czerwona, sucha mieszkam raczej na wsi, więc w czasie wakacji nie mam problemu, ale dojeżżam do szkoły w większym mieście, gdzie czuje na sobie cieżkość powietrza,
nie chce się każdego dnia malować, choć wiem że lepiej pomalować sie i przytkać czymś skóre niż wyjść iod razu być czerwona i łapać to wszystko z powietrza
czego powinnam używać? lekkiego podkładu (wole nie ) , krem bb? czy zwykly krem przeciw zaczerwienieniom wystarczy zeby do skóry nie dochodziło mi zanieczyszczenie ? albo zwykła nivejka?


Z poważaniem
Kompletnie Zielona
Na dzien polecam krem z filtrem mineralnym spf. 50 Najlepsze to sa te apteczne. Z podkładow bardzo lubię mineralne. Zajrzyj na kwc. Wrażliwą skórę koi woda termalna np. Uriage.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:45.