Jak naprawić urodowe "grzechy" nastolatki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-29, 23:03   #1
Velvet Wave
Rozeznanie
 
Avatar Velvet Wave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 836

Jak naprawić urodowe "grzechy" nastolatki?


Hej, hej .

Jak w tytule. Na pewno to znacie (a przynajmniej niektóre z Was ). Nastolatka, wchodząca w kobiecość, zaczyna o siebie dbać do przesady, nadmiernie próbując poprawić swój wygląd, wszelkimi sposobami, które jak wiadomo nie są dobre. Ja sama popełniałam masę błędów kosmetycznych, których skutki odczuwam do dziś dnia. Stąd moja prośba o pomoc, aby zminimalizować skutki pożal się Boże mojego "dbania o siebie".

1. Depilacja. Co ja gadam jaka depilacja ?! Golenie. Nie mówię tu o nogach, bo to zupełnie jasne. Obsesja na punkcie gładkości skóry, chęć wyglądania nieskazitelnie, doprowadziły mnie do skrajności. Goliłam ręce (całe), dłonie (hello ), stopy (oczywiście wierzchnią część). Nie muszę mówić, jaki jest efekt. Mam ciemne, bujne włosy na rękach, długie ciemne włosy na palcach... Próbowałam depilacji, głupiego robota, do tego mam ogromny z wrastającymi włoskami.

2. Non stop, przy goleniu się zacinałam, co teraz skutkuje milionem niewielkich blizn, które skutecznie uprzykrzają mi życie. Jak już o bliznach mówię, to miałam (i mam do tej pory) problem z nadmiernym rogowaceniem około mieszkowym i jak ostatni czubek, często wyciskałam zmiany, co również poprowadziło do blizn.

Jeśli macie jakieś pomysły i rady dla mnie, będę wdzięczna niesamowicie . Wiem, że specjalnych cudów nie uczynię, ale może chociaż coś . I oczywiście jeśli macie podzielcie się swoimi "udanymi" pomysłami urodowymi z czasów nastoletnich .
__________________
"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała
im wyrosnąć.
" Coco Chanel


Velvet Wave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 23:33   #2
PinkLady8891
Raczkowanie
 
Avatar PinkLady8891
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 144
Dot.: Jak naprawić urodowe "grzechy" nastolatki?

Na blizy polecam bio oli jest super wymaga cierpliwosc bo gdzies po 3 4 miesacach didac jakis efekt a po 6 jest dosyc duza zmiana mi pomoglo na roztepy po ciazy i blizy po tradziku
PinkLady8891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 00:15   #3
moolly
Raczkowanie
 
Avatar moolly
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 467
Dot.: Jak naprawić urodowe "grzechy" nastolatki?

Na te bujne włosy może depilacja laserem? jeśli Cie stać bo to duże koszta są przynajmniej dla mnie
__________________
Kocham
staram się
http://s5.suwaczek.com/201202053438.png

Stressed depressed
But well dressed
moolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 00:17   #4
PinkLady8891
Raczkowanie
 
Avatar PinkLady8891
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 144
Dot.: Jak naprawić urodowe "grzechy" nastolatki?

A moze depilacja woskiem ? Dluzej mamy efekt gladkosc

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

Laserowa depilacjia jest kosztowna ale koszt raz na reszte zycia
PinkLady8891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 15:13   #5
Neonka_
Raczkowanie
 
Avatar Neonka_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 326
Dot.: Jak naprawić urodowe "grzechy" nastolatki?

Cytat:
Napisane przez PinkLady8891 Pokaż wiadomość
A moze depilacja woskiem ? Dluzej mamy efekt gladkosc
Rzecz bardzo zależna. U mnie depilacja starcza na max 1.5 tygodnia, gdzie już po tygodniu czuje ze włoski mi odrastają.
Ale w takiej sytuacji ciężko cokolwiek innego doradzić niż laser lub wosk, pasta cukrowa. Z czasem włoski będą coraz słabsze i delikatniejsze wiec pewnie będziesz mogła zostawić juz ręce w spokoju
Neonka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 17:13   #6
Velvet Wave
Rozeznanie
 
Avatar Velvet Wave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 836
Dot.: Jak naprawić urodowe "grzechy" nastolatki?

Laser na ten moment to rzecz nie osiągalna (pod względem finansowym). Właśnie używam pasty cukrowej, ale odrastają w trochę ponad tydzień, do tego wrastające włoski równa się katastrofa. Co myślicie o rozjaśnianiu?
__________________
"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała
im wyrosnąć.
" Coco Chanel


Velvet Wave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 17:17   #7
Neonka_
Raczkowanie
 
Avatar Neonka_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 326
Dot.: Jak naprawić urodowe "grzechy" nastolatki?

Cytat:
Napisane przez Velvet Wave Pokaż wiadomość
Laser na ten moment to rzecz nie osiągalna (pod względem finansowym). Właśnie używam pasty cukrowej, ale odrastają w trochę ponad tydzień, do tego wrastające włoski równa się katastrofa. Co myślicie o rozjaśnianiu?
Wydaje mi się ze grubsze włoski nawet jeśli będą rozjasnione to będą widoczne. Tez mam problem z wrastajacymi wloskami, peelingi i balsamy pomagają
Neonka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-30, 17:45   #8
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak naprawić urodowe "grzechy" nastolatki?

Na wrastające włoski możesz spróbować czegoś z mocznikiem, najlepiej ponad 10%, lub z kwasami - w tym przypadku najlepiej robić je sobie samemu, bo gotowe produkty są drogie i wiele z nich jest przeznaczona do twarzy, więc do ceny dochodzi jeszcze mała pojemność. Większe stężenia kwasów mogą także spłycać blizny.
Zwykły balsam na wrastające włoski nie pomoże nic.

Co do odrastania grubszych lub cieńszych włosków po depilacji, to moim zdaniem ani jedno ani drugie nie jest prawdą. Włosy odrastają takie, jakie były, usuwanie ich nie ma na to żadnego wpływu, podobnie jak obcinanie małym dziewczynkom włosów na jeża wcale ich nie wzmacnia. Jeśli przed etapem golenia i depilowania miałaś słabsze włoski, a teraz są mocniejsze lub ciemniejsze, to może to być spowodowane np zmianami hormonalnymi, ale nie samym usuwaniem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 20:55   #9
Velvet Wave
Rozeznanie
 
Avatar Velvet Wave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 836
Dot.: Jak naprawić urodowe "grzechy" nastolatki?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Na wrastające włoski możesz spróbować czegoś z mocznikiem, najlepiej ponad 10%, lub z kwasami - w tym przypadku najlepiej robić je sobie samemu, bo gotowe produkty są drogie i wiele z nich jest przeznaczona do twarzy, więc do ceny dochodzi jeszcze mała pojemność. Większe stężenia kwasów mogą także spłycać blizny.
Zwykły balsam na wrastające włoski nie pomoże nic.

Co do odrastania grubszych lub cieńszych włosków po depilacji, to moim zdaniem ani jedno ani drugie nie jest prawdą. Włosy odrastają takie, jakie były, usuwanie ich nie ma na to żadnego wpływu, podobnie jak obcinanie małym dziewczynkom włosów na jeża wcale ich nie wzmacnia. Jeśli przed etapem golenia i depilowania miałaś słabsze włoski, a teraz są mocniejsze lub ciemniejsze, to może to być spowodowane np zmianami hormonalnymi, ale nie samym usuwaniem.
Masz rację. Poczytałam trochę o tym i faktycznie to prawda. Dałam się wplątać w stereotyp . Krem z mocznikiem używam, słabe efekty. Spróbuję kwasów, pora roku idealna. Jakie kwasy polecasz?
__________________
"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała
im wyrosnąć.
" Coco Chanel


Velvet Wave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 21:11   #10
Neonka_
Raczkowanie
 
Avatar Neonka_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 326
Red face Dot.: Jak naprawić urodowe "grzechy" nastolatki?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Na wrastające włoski możesz spróbować czegoś z mocznikiem, najlepiej ponad 10%, lub z kwasami - w tym przypadku najlepiej robić je sobie samemu, bo gotowe produkty są drogie i wiele z nich jest przeznaczona do twarzy, więc do ceny dochodzi jeszcze mała pojemność. Większe stężenia kwasów mogą także spłycać blizny.
Zwykły balsam na wrastające włoski nie pomoże nic.

Co do odrastania grubszych lub cieńszych włosków po depilacji, to moim zdaniem ani jedno ani drugie nie jest prawdą. Włosy odrastają takie, jakie były, usuwanie ich nie ma na to żadnego wpływu, podobnie jak obcinanie małym dziewczynkom włosów na jeża wcale ich nie wzmacnia. Jeśli przed etapem golenia i depilowania miałaś słabsze włoski, a teraz są mocniejsze lub ciemniejsze, to może to być spowodowane np zmianami hormonalnymi, ale nie samym usuwaniem.
No nie wierzę żeby mi tak szalały hormony ja u siebie zauważyłam ta zależność. Kilka razy podchodziłam do pasty cukrowej i za każdym razem nawet po jednym użyciu jak włoski odrastaly to były wyraźnie ciensze. Potem jednak nie chcialo mi się machać pasta cukrowa to golilam normalnie i znowu miałam krzaczory jak u faceta i tak kilka razy miałam
Neonka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 12:25   #11
Verri
Raczkowanie
 
Avatar Verri
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Inny Świat
Wiadomości: 289
Dot.: Jak naprawić urodowe "grzechy" nastolatki?

dziewczyny chciałam Wam tylko powiedzieć że depilacja laserem nie jest na całe życie, niestety. Zdarza się i to dość często ze po jakimś czasie włosy po prostu odrastają. na początku nie są tak "bujne" jak przed laserem, ale jeśli nie zostaną wtedy znów potraktowane wypalaczem to po jakimś czasie wracają do swojego pierwotnego stanu.
Sama miałam wykonywane 10 laserowych zabiegów u renomowanej kosmetyczki i uroda moja taka że po 2 latach zaczęło wszystko odrastać. Nie zadbałam o to i teraz po 4 latach mam ten sam busz co miałam przed całą laserową akcją.
Wiem, ze nie każdemu wraca owłosienie, niektóre mają "nawrót" w czasie ciąży, gdzie są zawirowania hormonalne, a innym- jak mi, po prostu ot tak sobie po jakimś czasie.
Verri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-31, 20:02   #12
saphylium
Raczkowanie
 
Avatar saphylium
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 55
Dot.: Jak naprawić urodowe "grzechy" nastolatki?

Cytat:
Napisane przez Verri Pokaż wiadomość
dziewczyny chciałam Wam tylko powiedzieć że depilacja laserem nie jest na całe życie, niestety. Zdarza się i to dość często ze po jakimś czasie włosy po prostu odrastają. na początku nie są tak "bujne" jak przed laserem, ale jeśli nie zostaną wtedy znów potraktowane wypalaczem to po jakimś czasie wracają do swojego pierwotnego stanu.
Sama miałam wykonywane 10 laserowych zabiegów u renomowanej kosmetyczki i uroda moja taka że po 2 latach zaczęło wszystko odrastać. Nie zadbałam o to i teraz po 4 latach mam ten sam busz co miałam przed całą laserową akcją.
Wiem, ze nie każdemu wraca owłosienie, niektóre mają "nawrót" w czasie ciąży, gdzie są zawirowania hormonalne, a innym- jak mi, po prostu ot tak sobie po jakimś czasie.
A jaki rodzaj lasera miałaś? bo to też jest dosyć istotne. Np. po IPLu włosy odrastają
saphylium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 12:43   #13
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak naprawić urodowe "grzechy" nastolatki?

Cytat:
Napisane przez Velvet Wave Pokaż wiadomość
Masz rację. Poczytałam trochę o tym i faktycznie to prawda. Dałam się wplątać w stereotyp . Krem z mocznikiem używam, słabe efekty. Spróbuję kwasów, pora roku idealna. Jakie kwasy polecasz?

Salicyl, migdał, glikolowy, wszystkie ze sklepów z półproduktami.
Kiedyś był na rynku krem po depilacji Veet z kwasem glikolowym, ale albo jest bardzo trudno dostępny, albo wycofany. Pisałam nawet do producenta z pytaniem o ten krem, ale mnie olali
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 16:02   #14
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: Jak naprawić urodowe "grzechy" nastolatki?

na wloski to chyba tylko depilacja laserowa, albo dalsze golenie, za to na blizny, jesli sa niewielie to mozesz stosowac kremy na blizny albo peelingi do ciala, zawsze to troche spłycą, ja mam peeling do ciala z bielendy, niegrogi i ladnie pachnie, a kremów na blizny jest w aptece od metra, wiadomo ze laserowe usuwanie blizn nie jest tanie, a tak to zawsze masz jaks alternatywe powodzenia
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 09:27   #15
StraVvberry
Wtajemniczenie
 
Avatar StraVvberry
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 095
Dot.: Jak naprawić urodowe "grzechy" nastolatki?

Cytat:
Napisane przez Neonka_ Pokaż wiadomość
No nie wierzę żeby mi tak szalały hormony ja u siebie zauważyłam ta zależność. Kilka razy podchodziłam do pasty cukrowej i za każdym razem nawet po jednym użyciu jak włoski odrastaly to były wyraźnie ciensze. Potem jednak nie chcialo mi się machać pasta cukrowa to golilam normalnie i znowu miałam krzaczory jak u faceta i tak kilka razy miałam

Może chodzi o to, że przy goleniu odrastają pod kątem, nienaturalnie, i jest to dużo bardziej widoczne?
__________________
_________________________ _________
StraVvberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-24 09:27:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:52.