Kolor karnacji - określenia typu "oliwkowa", "brzoskwiniowa" itd. Jakie to? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-18, 20:38   #1
Blushy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 430

Kolor karnacji - określenia typu "oliwkowa", "brzoskwiniowa" itd. Jakie to?


Ciągle mam problemy ze zrozumieniem pewnych określeń koloru karnacji, czuję się jak daltonistka. Jak mam rozumieć np. "cerę oliwkową"? Dla mnie kolor oliwkowy to taki zielonkawy . A brzoskwiniowa? Czy to taki wpadający w pomarańcz? Spotkałam się też z określeniem "miodowa", "złocista" i mnóstwem innych.
Jak możecie, to wrzućcie może fotki z przykładami tych wszystkich karnacji, co jest co. Dzięki!
Blushy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 21:24   #2
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: Kolor karnacji - określenia typu "oliwkowa", "brzoskwiniowa" itd. Jakie to?

cera oliwkowa to chyba ciemna (jak dobrze pamiętam..)taka południowa, cera brzoskwiniowa to oznacza, że jest w ciepłym odcieniu pomarańczy, cera miodowa to oznacza, ciepły odcień żółtego wpadający w pomarańcz, cera złocista to również ciepły odcień żółci. dobrze kojarzysz..jak mówisz o kolorze miodowym miej na myśli (miód) jeśli natomiast złocisty to miej na myśli (złoto) to powinno Ci ułatwić odróżnienie tych dwóch kolorków
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 22:12   #3
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Kolor karnacji - określenia typu "oliwkowa", "brzoskwiniowa" itd. Jakie to?

Oliwkowe karnacje zazwyczaj maja latynoski np. Eva Longoria, moze byc tez jasniejsza wersja oliwki. To taka brazowawa skora. Zazwyczaj towarzysza jej ciemne wlosy. (np. Vanessa Hudgens)
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 13:46   #4
Moccari
Wtajemniczenie
 
Avatar Moccari
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 345
Dot.: Kolor karnacji - określenia typu "oliwkowa", "brzoskwiniowa" itd. Jakie to?

ja widzę to tak ale oczywiście mogę się mylić (zwłaszcza co do miodowych)
złocistą wg mnie ma większość z tych pań, wydaje mi się że złocista to jak najbardziej ciepły odcień ale po pierwsze promienna, "błyszcząca"

po zobaczeniu koloru miodowego na wikipedii jednak się mylę, nie mam pojęcia jak wygląda cera miodowa
__________________
"I've never seen a smiling face that was not beautiful."





Edytowane przez Moccari
Czas edycji: 2010-01-19 o 14:01
Moccari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 14:37   #5
Klariss
Raczkowanie
 
Avatar Klariss
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 185
Dot.: Kolor karnacji - określenia typu "oliwkowa", "brzoskwiniowa" itd. Jakie to?

jest jeszcze Cera chłodna - czyli wszelkie różowo- czerwonawe odcienie skóry, czasem niebieskawo- sinawe (przy bardzo bladej cerze), a także chłodne oliwki
Klariss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 15:38   #6
Caramella
Wtajemniczenie
 
Avatar Caramella
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: rydultowy/londyn/frederikssund
Wiadomości: 2 373
Dot.: Kolor karnacji - określenia typu "oliwkowa", "brzoskwiniowa" itd. Jakie to?

dziewczyny ktore sie znaja, wklejajcie fotki gwiazd z okresleniem ich odcieni skory, rowniez te chlodne ja mam zawsze z tym problem i nie mam pojecia jaki odcien ja mam
__________________
sometimes's after the curtain close that the real reckoning comes
whether is about
who we wish we were
who we wish we could be
who we want to be with


63-62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48
Caramella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:20.