Zielona w temacie:D - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-02, 17:53   #1
natala1989r
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3

Zielona w temacie:D


Hej dziewczyny

Jak zapewne widzicie jestem nowa na forum nie wiem gdzie dokładnie umieścić mój temat- jeśli robię to źle pokierujcie mnie widzę tu mnóstwo tematów i zagadnień- ale chciałabym uzyskać pare odpowiedzi. Zacznę od tego, że jestem dermokonsultanką- obecnie robię też dwuletenią szkołę kosmetyczną- od zawsze mnie to kręciło ale zawsze było nie po drodze.... w szkole jako szkole za dużo o samym wizażu nie będzie... dlatego też chciałabym sobie sama na własną rękę zadbać o moją wiedzę. Czy możecie polecić co w tym kierunku mogę zrobić? gdzie nabrać podstawowej wiedzy> wybrać kurs wizażu czy zacząć od szperania informacji w internecie? jakie są wasze historie z początkiem wizażu?

będę wdzięczna za każde cenne wskazówki chciałabym wiedzieć z czym to się je

pozdrawiam
natala1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 12:05   #2
Papaputka
Przyczajenie
 
Avatar Papaputka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5
Dot.: Zielona w temacie:D

Cześć
Ja swoją przygodę z wizażem zaczęłam w pierwszej klasie liceum i trwa ona już 4 lata. Zaczęłam od tego, że oglądałam różne tutoriale, potem ćwiczyłam je na sobie bądź na moich znajomych. W ten sposób uczyłam się używać pędzli, różnych formuł kosmetyków. Kiedy już czułam się bardzo pewnie w makijażu tzn. kiedy wiedziałam, że nie popełnie już żadnego niewybaczalnego błędu przy malowaniu, stworzyłam krok po kroczku swoje mini portfolio i reklamowałam się wśród zanjomych na facebook'u i maxmodels. Mniej więcej od 2 lat już maluję na sesjach zdjęciowych, reklamach, ślubach i zawsze klientki są ze mnie zadowolone więc chyba moje prywtane nauki i treningi bardzo zaowocowały. Oczywiście jeżeli można sobie pozwolić na kurs to jak najbardziej powinno się z niego skorzystać ale to dopiero długa praktyka daje takie efekty jakie chce się uzyskać Polecam Ci ogladanie filmikow na stronie www.blogmakijaz.pl (stanowia inspiracje). Poza tym na tvn style był kiedyś taki program ,,Mistrzyni makijażu''. Ma bardzo duzo odcinkow, wktorych est mnostwo pomyslow, wskazowek i sporo podstawowej wiedzy. Jak juz sie opanuje podstawy to dalej trzeba odkrywac makijaz samemu, trzeba wyczuc niektore rzeczy aby wiedziec jak je prawidlowo zrobic. Życzę powodzenia i służę pomocą
Pozdrawiam!
Papaputka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 08:12   #3
natala1989r
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3
Dot.: Zielona w temacie:D

Bardzo dziękuje Ci za odpowiedz czyli i tak szybko u Ciebie poszło jeśli 2 lata zajęło CI dojście do profesjonalizmu ja tak naprawde zaczynam od zera- zawsze mnie to interesowalo jednak jakoś mi było nie po drodze. Mam nadzieję ze wszystko pojdzie po mojej myśli i jakoś dam rade ogarnąc temat w internecie jest tyle wiadomości ze tak naprawdę nie wiadomo od czego zacząć pozdrowionka
natala1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 09:58   #4
hele_dore
Przyczajenie
 
Avatar hele_dore
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 8
Dot.: Zielona w temacie:D

Każdy zaczyna od zera. Grunt to wierzyć w siebie. Ja akurat skończyłam roczną szkołę wizażu, po której miałam papier na wykonywanie zawodu wizażystka/stylistka. Sam papier. Jak się okazało, w tej szkole nie nauczyłam się nic bo wizażu było tam naprawdę niewiele. Trzeba było więc wziąć się ostro do pracy. You tube jest pomocnym źródłem. Jest masa świetnych dziewczyn, które pokazują jak malować. Polecam pixiwoo, czy też z rodzinnego podwórka KatOsu. Jednak z moich obserwacji wynika, że najlepiej jest oglądać filmiki mężczyzn. Polecam w tym temacie Włocha o nicku Mr Daniel Makeup. Jest po prostu świetny. Praktyka czyni mistrza, więc ćwicz ile się tylko da. Na koleżankach, na modelkach (tak, maxmodels jest bardzo przydatne). Wyrabiaj kontakty, bo w tej branży jest to bardzo ważne. Dobrze znać fotografów, fryzjerów, modelki. Bierz udział w konkursach, nie bój się eksperymentować.

Moja przygoda z wizażem trwa niespełna dwa lata. Nie wszystko jest jeszcze takie jakbym chciała, ale stale się rozwijam. Wizażu nie można nauczyć się raz i ostatecznie bo to dziedzina sztuki, która stale ewoluuje. Trzymam kciuki. Jeśli będziesz się mocno starać na pewno się uda.

Edytowane przez hele_dore
Czas edycji: 2013-10-10 o 10:01
hele_dore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:55.