wyrwanie zębów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-04, 11:17   #1
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251

wyrwanie zębów


Hej, wiem, że są różne wątki o aparatach ortodontycznych ale nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie.

Otóż niestety krzywią mi się zęby. Na razie nie mam kasy na aparat, ale byłam u mojego stomatologa bo bolała mnie cała szczęka, kazał zrobić pantomogram i okazało się, że mam zbyt ciasno w żuchwie i szczęce - rosną mi ósemki , które z dziąsła jeszcze nie wyszły ale są blisko i one wypychają mi zęby na przodzie, więc są krzywe. Teraz moje pytanie brzmi : czy wyrwanie ósemek może mieć wpływ na założenie w przyszłym roku aparatu ? chodzi mi o to, że czytałam dużo o wyrywaniu zębów do aparatu, ósemek czwórek itd, albo o noszeniu na początku niestałych aparatów żeby zęby w miarę się ułożyły i dopiero można mieć stały. Dlatego zastanawiam się czy bez konsultacji z ortodontą mogę wyrwać te ósemki i później założyć aparat czy np może wyniknąc sytuacja, że zęby będą za mocno się"rozchodzić" bo nie będzie ich miało co z tyłu trzymać (te wyrwane ósemki?). Chcę je wyrwać bo bolą mnie od nich inne żeby i nie chcę żeby mi siędalej krzywiły, a jednak jak poczekam na wizytę u ortodonty (prawie rok) to znowu taki długi nacisk na inne zęby może być powodem, że będę wyglądać jak zombi :P
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 11:25   #2
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: wyrwanie zębów

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
Hej, wiem, że są różne wątki o aparatach ortodontycznych ale nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie.

Otóż niestety krzywią mi się zęby. Na razie nie mam kasy na aparat, ale byłam u mojego stomatologa bo bolała mnie cała szczęka, kazał zrobić pantomogram i okazało się, że mam zbyt ciasno w żuchwie i szczęce - rosną mi ósemki , które z dziąsła jeszcze nie wyszły ale są blisko i one wypychają mi zęby na przodzie, więc są krzywe. Teraz moje pytanie brzmi : czy wyrwanie ósemek może mieć wpływ na założenie w przyszłym roku aparatu ? chodzi mi o to, że czytałam dużo o wyrywaniu zębów do aparatu, ósemek czwórek itd, albo o noszeniu na początku niestałych aparatów żeby zęby w miarę się ułożyły i dopiero można mieć stały. Dlatego zastanawiam się czy bez konsultacji z ortodontą mogę wyrwać te ósemki i później założyć aparat czy np może wyniknąc sytuacja, że zęby będą za mocno się"rozchodzić" bo nie będzie ich miało co z tyłu trzymać (te wyrwane ósemki?). Chcę je wyrwać bo bolą mnie od nich inne żeby i nie chcę żeby mi siędalej krzywiły, a jednak jak poczekam na wizytę u ortodonty (prawie rok) to znowu taki długi nacisk na inne zęby może być powodem, że będę wyglądać jak zombi :P
Skoro już te ósemki Cię bolą i masz za ciasno w szczęce to nie ma co czekać na konsultacje z orto, bo może Cię boleć coraz mocniej.
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 13:10   #3
piiz
Raczkowanie
 
Avatar piiz
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 244
Dot.: wyrwanie zębów

Myślę,że wyrwanie ósemek nie będzie miało większego znaczenia dla założenia aparatu.Ja miałam usuwane wszystkie czwórki.
Dlaczego masz czekać rok na wizytę u ortodonty?Przecież chyba i tak chodzisz prywatnie?
Zgłoś się do lekarza bo problem niestety będzie narastał.
__________________

piiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 16:08   #4
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: wyrwanie zębów

Na konsultacje do orto możesz iść już teraz, nawet jeśli na aparat nie będziesz się decydować. Niech ona powie co z tymi ósemkami. Ale generalnie nie przeszkadza usuwanie w leczeniu. Ja przed wizytą u orto usunęłam trzy ósemki, bo mi chirurg zalecał, ostatnią jedynie z orto konsultowałam, bo przed wizytą nie zdarzyłam jej usunąć
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 12:14   #5
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: wyrwanie zębów

dzięki
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:43.