Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-03-29, 15:08   #2611
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
To bardzo jasny blond Biokap Nutricolor 9.0, siedzę z nią właśnie na głowie, ale nie mam dobrych przeczuć co do koloru.
9,0 to odcień naturalny, a więc powinien wyjść naturalny blond, jeśli chcesz chłodny, to trzeba szukać koloru z 1 lub 2 lub obydwiema tymi cyferkami po kropce, jednak odcień naturalny jest bardzo dobrą bazą pod kolejne farbowanie, do prepigmentacji.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-29, 17:22   #2612
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
9,0 to odcień naturalny, a więc powinien wyjść naturalny blond, jeśli chcesz chłodny, to trzeba szukać koloru z 1 lub 2 lub obydwiema tymi cyferkami po kropce, jednak odcień naturalny jest bardzo dobrą bazą pod kolejne farbowanie, do prepigmentacji.
Nie wyszło źle, ale to wciąż nie mój kolor, choć jest zdecydowanie lepiej. Celowałam w neutralny, mogłabym mieć trochę ciepły, ale nie typowo chłodny - nie pasuje do mojego typu urody. Po umyciu zobaczyłam rude włosy, po pierwszym wysuszeniu kolor był zbyt ciepły, więc zastosowałam płukankę i jest trochę lepiej. Kolor to sama właściwie nie wiem jaki jest, taki beżowo - brązowy blond? Syn też mówi, że jest znacznie lepiej niż wcześniej
(zdjęcia na tle przeprowadzki)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20210329_16_56_36_Selfie.jpg (98,6 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20210329_17_02_48_Selfie.jpg (65,1 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20210329_17_28_14_Selfie.jpg (100,8 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20210329_17_28_27_Selfie.jpg (87,2 KB, 36 załadowań)
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-29, 17:32   #2613
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Nie wyszło źle, ale to wciąż nie mój kolor, choć jest zdecydowanie lepiej. Celowałam w neutralny, mogłabym mieć trochę ciepły, ale nie typowo chłodny - nie pasuje do mojego typu urody. Po umyciu zobaczyłam rude włosy, po pierwszym wysuszeniu kolor był zbyt ciepły, więc zastosowałam płukankę i jest trochę lepiej. Kolor to sama właściwie nie wiem jaki jest, taki beżowo - brązowy blond? Syn też mówi, że jest znacznie lepiej niż wcześniej

(zdjęcia na tle przeprowadzki)
Ładny ten kolor, bardzo ok, nie wygląda sztucznie. Jeśli Ci przebijają rudości, to chyba ta fryzjerka za słabo rozjaśniła Ci włosy, może farba na poziomie 8 by to zakryła, albo można iść też w drugą stronę, z farbą rozjaśniającą? W każdym razie bym poczekała z następnym farbowaniem, żeby nie zniszczyć włosów. Płukanki dają radę, przez jakiś czas można się nimi ratować.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-29, 17:48   #2614
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ładny ten kolor, bardzo ok, nie wygląda sztucznie. Jeśli Ci przebijają rudości, to chyba ta fryzjerka za słabo rozjaśniła Ci włosy, może farba na poziomie 8 by to zakryła, albo można iść też w drugą stronę, z farbą rozjaśniającą? W każdym razie bym poczekała z następnym farbowaniem, żeby nie zniszczyć włosów. Płukanki dają radę, przez jakiś czas można się nimi ratować.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Póki co zostawiam ten kolor, mam dosyć farbowania i za dużo nerwów mnie to kosztowało. Biokap wydaje się ok, skóra glowy nie piekła po nałożeniu, trochę uszy i okolice linii włosów na karku, ale wystarczyło zetrzeć nadmiar farby. Włosy też wydają się ok, niezniszczone za bardzo, ale potwierdzę to za jakiś czas.
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-30, 08:30   #2615
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Póki co zostawiam ten kolor, mam dosyć farbowania i za dużo nerwów mnie to kosztowało. Biokap wydaje się ok, skóra glowy nie piekła po nałożeniu, trochę uszy i okolice linii włosów na karku, ale wystarczyło zetrzeć nadmiar farby. Włosy też wydają się ok, niezniszczone za bardzo, ale potwierdzę to za jakiś czas.
Wg mnie kolor bardzo ładny, na pewno nie jest ani chłodny ani żółty

U teściowej zauważyłam ostatnio fajny kolor blondu, nie za ciemny, w ogóle nie żółty. Ale ona farbowała Herbatintem i u niej się bardzo dobrze sprawdza. Chyba miała kolor 9N. Nie wiem czemu u mnie ten Herbatint tak poniszczył włosy.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-31, 09:22   #2616
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Moje Początkowo plan był taki, żeby rozjaśnić do ciemnego blondu/jasnego brązu, takiego ala Jennifer Lopez, jednak jak już wspominałam, po drodze nie wszystko poszło zgodnie z planem i coś mnie podkusiło, żeby totalnie zaszaleć, szczerze mówiąc nie wiem czy dobrze postąpiłam, bo na kondycji włosów ten plan się znacznie odbija, może tak tego nie widać bardzo, ale są po prostu jak siano, całe szczęście, że mi odwaliło teraz w dobie kwarantanny, bo z tym żółtkiem na razie ciężko mi się pokazywać, a na końcowy efekt jednak należy się uzbroić w cierpliwość, żeby nie zniszczyć kompletnie włosów, u mnie metamorfoza trwa już od miesiąca.
Wygląda na to, że Ci ta farba spaliła włosy, no nie powinno to tak wyglądać
EDIT:
Silikony nie są remedium, działają na chwilę i też ja osobiście nie mogę ich nakładać za często, bo włosy potem bym miała w jeszcze gorszym stanie.


EDIT:
Dotarło zamówienie z Gemini, zamówienie kompletne, wszystko bardzo starannie zapakowane, szybka wysyłka, jestem bardzo zadowolona.
Na drugim foto te mniej naturalne kosmetyki:

Podaję ich składy:
Biovax maska z kawą i proteinami kaszmiru:Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Ceteareth-20, Quaternium-87, Cetrimonium Chloride, Betaine, Hydrolyzed Wool (Cashmere), Coffea Robusta Seed Extract, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Lawsonia Inermis Leaf Extract, Caffeine, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Propylene Glycol, Parfum, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Citric Acid, Charcoal Powder, CI 16255, CI 19140.
Garnier Fructis Color Resist maska do włosów farbowanych:Aqua/Water, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Cetyl Esters, Niacinamide, Saccharum Officinarum Extract/Sugar Cane Extract, Sodium Hydroxide, Hydroxypropyltrimonium Lemon Protein, Phenoxyethanol, Trideceth-6, Maltodextrin, Camellia Sinensis Leaf Extract, Benzoic Acid, Linalool, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Amodimethicone, Caprylyl Glycol, Pyrus Malus Fruit Extract/Apple Fruit Extract, Pyridoxine HCI, Cetrimonium Chloride, Butylphenyl Methylpropional, Citric Acid, Citronellol, Euterpe Oleracea Fruit Extract, Vitis Vinifera Seed Extract/Grape Seed Extract, Citrus Limon Peel Extract/Lemon Peel Extract, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Amyl Cinnamal, Parfum/Fragrance, (F.I.L CI91278/1).
Pilomax Kamilla maska do włosów jasnych:Aqua, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Glycerin, Cetrimonium Chloride, Panthenol, Chamomilla Recutita Flower Extract, Lawsonia Intermis Extract, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin, Equisetum Arvense Leaf Extract, Propylene Glycol, DMDM Hydantoin, Disodium EDTA, Parfum, Phenoxyethanol, Butylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Linalool, Citric Acid, Sodium Benzoate, CI 19140
Rainforest WAX maska do włosów blond:Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol, Bertholletia Excelsa Seed Oil, Amodimethicone, C11-15 Pareth-7, Laureth-9, Glycerin, Trideceth-12, Citrus Aurantifolia Fruit Extract, Propylene Glycol, Mel Extract, Ceteareth-20, Mauritia Flexuosa Fruit Oil, Panthenol, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Gluconolactone, Calcium Gluconate, Parfum, Benzyl Salicylate, Linalool, Triethanolamine.
Biovax oleo-krem Pearl:Aqua, Glycerin, Dimethicone, Hydroxyethyl Acrylate / Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Phenyl Trimethicone, Oleyl Alcohol, Hydrolyzed Pearl, Camellia Japonica Seed Oil, Perilla Ocymoides Seed Oil, D-panthenol, Tocopheryl Acetate, Polysorbate 60, Sorbitan Isostearate, Trimethylsiloxysilicate, Dimethiconol, Tricedeth-6, PPG-3 Benzyl Ether Myristate, C13-15 Alkane, Amodimethicone, Cetrimonium Chloride, Trideceth-12, Gluconolactone, Calcium Gluconate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Parfum, C.I. 77163 (Bismuth Oxychloride), Ethylhexyl Hydroxystearate, Citric Acid.


Pierwsze trzy, jeśli o mnie chodzi, to jeszcze ujdą, ale te dwa ostatnie to wg. mnie są po prostu fatalne, no ale zobaczymy, co takiego cudownego jest w tej chemii, bo już dawno takiego czegoś nie używałam.

Składy nie na ten wątek
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-31, 10:34   #2617
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Wypróbowałam już maskę Pilomax, tę gęstą, maślaną, jest ok, ale niczym się nie wyróżnia, jest wiele takich samych lub lepszych w działaniu i do tego naturalnych. W dodatku kolejny raz udowodniłam sobie, że moje włosy nie lubią keratyny, włosy mam po niej spuszone, nie jest to puch typowo taki, jaki wychodzi np. od wysokiej wilgotności powietrza czy nienawilżonych włosów, tylko taki, że włosy są błyszczące i nawilżone, ale każdy najmniejszy włosek wychodzi nad wierzchnią warstwę włosów, nawet taki, o którego istnieniu nie wiedziałam, odstaje i też się błyszczy, więc rzuca się w oczy dwa razy bardziej, to wygląda podobnie do sierści, jak taki podszerstek.



Wypróbowałam też peeling do twarzy Manuka Dr. Organic, bardzo przyjemny, kremowy, ale nie zostawia tłustej warstwy, nie obciąża skóry, dobrze się spłukuje, ma dużo drobinek, ale nie drapie. Z oceną działania wygładzającego i oczyszczającego się na razie wstrzymam. Zapach ma typowy dla tej linii Manuka, kontrowersyjny, aczkolwiek dla mnie akceptowalny.


EDIT:
Czy robiłyście może test porowatości włosów Hairy Tale Cosmetics? KLIK. Moim zdaniem dużo lepszy, niż Anwen, może niezupełnie dla początkujących, ale bardziej trafny.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2021-03-31 o 11:10
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-01, 08:33   #2618
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wypróbowałam już maskę Pilomax, tę gęstą, maślaną, jest ok, ale niczym się nie wyróżnia, jest wiele takich samych lub lepszych w działaniu i do tego naturalnych. W dodatku kolejny raz udowodniłam sobie, że moje włosy nie lubią keratyny, włosy mam po niej spuszone, nie jest to puch typowo taki, jaki wychodzi np. od wysokiej wilgotności powietrza czy nienawilżonych włosów, tylko taki, że włosy są błyszczące i nawilżone, ale każdy najmniejszy włosek wychodzi nad wierzchnią warstwę włosów, nawet taki, o którego istnieniu nie wiedziałam, odstaje i też się błyszczy, więc rzuca się w oczy dwa razy bardziej, to wygląda podobnie do sierści, jak taki podszerstek.



Wypróbowałam też peeling do twarzy Manuka Dr. Organic, bardzo przyjemny, kremowy, ale nie zostawia tłustej warstwy, nie obciąża skóry, dobrze się spłukuje, ma dużo drobinek, ale nie drapie. Z oceną działania wygładzającego i oczyszczającego się na razie wstrzymam. Zapach ma typowy dla tej linii Manuka, kontrowersyjny, aczkolwiek dla mnie akceptowalny.


EDIT:
Czy robiłyście może test porowatości włosów Hairy Tale Cosmetics? KLIK. Moim zdaniem dużo lepszy, niż Anwen, może niezupełnie dla początkujących, ale bardziej trafny.
Dzięki za link- zrobiłam sobie ten test i wyszły mi średnioporowate minus (czyli w kierunku nisko)- dokładnie tak jak moja obserwacja

Ten zapach manuka w kosmetykach Dr Organic z czasem wietrzeje. W mojej maseczce początkowo bardzo mi przeszkadzał, ale po jakimś czasie przestał być tak wyczuwalny. Ale działanie super było.

Z maseczek ostatnio trafiłam dwie fajne. Jedna to okład na twarz Polny Warkocz. Bardzo ciekawa maseczka, przypomina mi nieco Clochee z glinką ghassul. Ale jest bardziej żelowa, taka klejąca, śmieszna konsystencja, nie wiem czy wszystkim przypadnie do gustu. Na skórze lekko rozgrzewa (ma ziemię okrzemkową). Bardzo łatwo się zmywa, emulguje do mleczka. Skóra jest oczyszczona po niej i gładka. Jednak wydaje mi się, że może powodować podrażnienia, bo parę razy zdarzyło mi się lekkie pieczenie.
A druga to nawilżająca maseczka firmy Botavikos. W ogóle nie znana mi marka, która też chyba należy do tego samego koncernu co Eco Lab, czyli rosyjskie. Ale maseczka jest niedroga, spełnia swoje zadanie i nie obciąża. Miałam taki okres, że moja skóra była jakby podrażniona, miejscami wysuszona i maseczka pomagała ją uspokoić.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 09:07   #2619
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Dzięki za link- zrobiłam sobie ten test i wyszły mi średnioporowate minus (czyli w kierunku nisko)- dokładnie tak jak moja obserwacja

Ten zapach manuka w kosmetykach Dr Organic z czasem wietrzeje. W mojej maseczce początkowo bardzo mi przeszkadzał, ale po jakimś czasie przestał być tak wyczuwalny. Ale działanie super było.

Z maseczek ostatnio trafiłam dwie fajne. Jedna to okład na twarz Polny Warkocz. Bardzo ciekawa maseczka, przypomina mi nieco Clochee z glinką ghassul. Ale jest bardziej żelowa, taka klejąca, śmieszna konsystencja, nie wiem czy wszystkim przypadnie do gustu. Na skórze lekko rozgrzewa (ma ziemię okrzemkową). Bardzo łatwo się zmywa, emulguje do mleczka. Skóra jest oczyszczona po niej i gładka. Jednak wydaje mi się, że może powodować podrażnienia, bo parę razy zdarzyło mi się lekkie pieczenie.
A druga to nawilżająca maseczka firmy Botavikos. W ogóle nie znana mi marka, która też chyba należy do tego samego koncernu co Eco Lab, czyli rosyjskie. Ale maseczka jest niedroga, spełnia swoje zadanie i nie obciąża. Miałam taki okres, że moja skóra była jakby podrażniona, miejscami wysuszona i maseczka pomagała ją uspokoić.
Mnie zgodnie z moimi obserwacjami wychodzi, że mam wysokoporowate, a jak gdzieś miałam problem z pytaniem, to robiłam drugi raz test z innym wariantem odpowiedzi i wychodziło mi dokładnie to samo, fajne jest to, że test bierze pod uwagę stosowaną pielęgnację, natomiast test Anwen jest bardzo ogólnikowy i jest np. pytanie jak długo włosy schną po umyciu i czy włosy tracą objętość po rozczesaniu, a to tak naprawdę zależy od wilgotności w pomieszczeniu, bo będąc Zimą w górskiej, drewnianej chacie z rozpalonym kominkiem włosy miałam suche w pół godziny, a u siebie w domu schną mi pół dnia, oraz użytej szczotki, bo dużo szczotek przylizuje włosy, a zwłaszcza takie do długich włosów i tangle teezery z gęsto usianymi ząbkami, dlatego używam tylko konkretnego modelu szczotki. I jak bym nie zaznaczyła, to wychodzi, że mam włosy średnioporowate, pomimo, że bez dobrej odżywki są suche i szorstkie i ciężko się rozczesują, dosłownie druty, farbowane od lat i nigdy nie były gładką taflą poza sporadycznymi przypadkami, gdzie odżywka czy maska trafiła na dobry moment i zdziałała cuda.


Mnie ta Manuka nie przeszkadza, ale zapach do niczego podobny
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2021-04-01 o 09:08
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-02, 17:16   #2620
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Podjęłam męską decyzję i zrobię malutkie zamówienie na Ecco-Verde, jak przyślą kod 20% zniżki. Szkoda mi kasy, teraz mamy kryzys, wolę oszczędzać.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 12:41   #2621
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Wg mnie kolor bardzo ładny, na pewno nie jest ani chłodny ani żółty

U teściowej zauważyłam ostatnio fajny kolor blondu, nie za ciemny, w ogóle nie żółty. Ale ona farbowała Herbatintem i u niej się bardzo dobrze sprawdza. Chyba miała kolor 9N. Nie wiem czemu u mnie ten Herbatint tak poniszczył włosy.
Moja koleżanka też kiedyś farbowała Herbatintem na blond (najaśniejszym) i włosy też wyszły bardzo ładne, kolor świetnie chwycił i nie były zniszczone.

Moje włosy po Biokapie trochę zrudziały, nie ma tragedii, ale jednak to nie jest mój wymarzony odcień. Kondycja włosów, mimo że po 3 farbowaniach (u fryzjera, w domu Naturtint i Biokap) w przeciągu 3 tygodni jest naprawdę dobra, więcej włosów wypadło tylko w dzień farbowania.
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-07, 17:23   #2622
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Podjęłam męską decyzję i zrobię malutkie zamówienie na Ecco-Verde, jak przyślą kod 20% zniżki. Szkoda mi kasy, teraz mamy kryzys, wolę oszczędzać.
Co masz na liscie?
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 14:48   #2623
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Kusum, skromnie, bo tylko deo w kulce Bema, balsamy do ust Hurraw, BioPark i Crazu Rumors, szampon do włosów Florame i Bema i jakiś krem do twarzy.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-09, 08:06   #2624
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Moja koleżanka też kiedyś farbowała Herbatintem na blond (najaśniejszym) i włosy też wyszły bardzo ładne, kolor świetnie chwycił i nie były zniszczone.

Moje włosy po Biokapie trochę zrudziały, nie ma tragedii, ale jednak to nie jest mój wymarzony odcień. Kondycja włosów, mimo że po 3 farbowaniach (u fryzjera, w domu Naturtint i Biokap) w przeciągu 3 tygodni jest naprawdę dobra, więcej włosów wypadło tylko w dzień farbowania.
Ja myślę, że u mnie problem polegał na tym, że ja miałam wcześniej rozjaśniane i jak dołożyłam tą farbę to przyczyniła się do wysuszenia większego.
Na razie nie farbuję- stwierdziłam, że wolę poczekać aż odrosną, trochę podetnę te suche końce i wtedy zobaczę, czy mam potrzebę farbowania czy nie

Oddałam korektor Bare minerals, który był dla mnie za jasny szwagierce- jest mega zadowolona. Sama za to kupiłam nowy (we właściwym kolorze) na promocji w Douglasie. Przynajmniej tyle :P
Oprócz tego zamówiłam ulubiony krem Clochee spf30.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-09, 09:55   #2625
edisonka89
Przyczajenie
 
Avatar edisonka89
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Moja koleżanka też kiedyś farbowała Herbatintem na blond (najaśniejszym) i włosy też wyszły bardzo ładne, kolor świetnie chwycił i nie były zniszczone.

Moje włosy po Biokapie trochę zrudziały, nie ma tragedii, ale jednak to nie jest mój wymarzony odcień. Kondycja włosów, mimo że po 3 farbowaniach (u fryzjera, w domu Naturtint i Biokap) w przeciągu 3 tygodni jest naprawdę dobra, więcej włosów wypadło tylko w dzień farbowania.
Ja bardzo lubię te farby z biokapu, ale używam zawsze odcienia 5.3 więc nie wiem jak te jasne wychodzą, ale kondycja jest ok.

Beeets co trzeba zrobić, żeby dostać ten kod rabatowy?
edisonka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-09, 12:14   #2626
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Kusum, skromnie, bo tylko deo w kulce Bema, balsamy do ust Hurraw, BioPark i Crazu Rumors, szampon do włosów Florame i Bema i jakiś krem do twarzy.

Nie tak skromnie. Zrobi sie z tego ładne zamówienie.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-10, 20:18   #2627
k@rolineczka
Zadomowienie
 
Avatar k@rolineczka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 529
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Z filtrów dla mnie na razie najlepszy Clochee rozświetlający ale ma "tylko" spf 30. Teraz używam Neutrea, ale on ma propylene glycol jakby co. Też jest fajny, tylko zostawia świecącą skórę (ale ja mam tłustą cerę, może na suchej inaczej się zachowuje). Plus taki, że jest w trzech odcieniach, więc nie bieli. Ogólnie jestem z niego zadowolona, tym bardziej, że cena jest ok 50 zł.
Nadal nie wybrałam filtra, zaraz zostanę z niczym... Patrzyłam na Neutrea ale najjaśniejszy jest dla mnie za ciemny. Nigdy nie miałam filtra mineralnego i myślę intensywnie nad takim ale nie wiem czy ma sens, jeśli zawsze nakładam na filtr makijaż. I czy nie będzie za ciężki dla mnie.
Na liście mam m.in. filtr Bema i Ey!
k@rolineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-11, 01:22   #2628
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Dzień dobry
Czy poleciłybyście mi jakiś szampon bez ostrych detergentów oraz CAPB, który będzie dobrze oczyszczał tłusty skalp?
Chcę przetestować Pomarańczę i Bergamotkę od Anwen i Hairytale Dragonwash, choć w tym drugim cena mnie nijak nie urządza, bo taką półkę mam z Whamisa.
Szukam też żelu pod prysznic o delikatnym składzie bez CAPB w cenie niższej niż 50zł/250ml
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-11, 08:15   #2629
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Szukam też żelu pod prysznic o delikatnym składzie bez CAPB w cenie niższej niż 50zł/250ml
Może po prostu poczciwa Alterra
http://www.rossmann.pl/Produkt/Zele-...ml,312765,8578
Jest delikatny, ma fajną konsystencję, nie podrażnia i nie wysusza mojej wrażliwej skóry. Delikatniejszy niż pozostałe Alterry, które z resztą też bardzo lubię.
http://www.rossmann.pl/Produkt/Zele-...ml,286279,8578

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-11, 13:43   #2630
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Może po prostu poczciwa Alterra
http://www.rossmann.pl/Produkt/Zele-...ml,312765,8578
Jest delikatny, ma fajną konsystencję, nie podrażnia i nie wysusza mojej wrażliwej skóry. Delikatniejszy niż pozostałe Alterry, które z resztą też bardzo lubię.
http://www.rossmann.pl/Produkt/Zele-...ml,286279,8578

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SCS u mnie też nie przejdzie. Mam cos z tym kokosem. Alterra mnie koszmarnie suszy, ale chyba tych dwóch akurat nie testowałam.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-11, 16:10   #2631
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
SCS u mnie też nie przejdzie. Mam cos z tym kokosem. Alterra mnie koszmarnie suszy, ale chyba tych dwóch akurat nie testowałam.
To jak Cię suszy to rzeczywiście lepiej nie próbować. Jedynie ta pierwsza to zupełnie inna bajka niż pozostałe, jest delikatniejsza, ale jeśli masz problem z SCS to bez sensu. Te w prostej butelce dla mnie różnią się tylko zapachem między rodzajami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-11, 16:29   #2632
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
SCS u mnie też nie przejdzie. Mam cos z tym kokosem. Alterra mnie koszmarnie suszy, ale chyba tych dwóch akurat nie testowałam.
Nie używałam szamponów Anwen, ale z tego co czytałam, to są one bardzo delikatne i dużo osób narzeka, że nie domywają, generalnie opinie są podzielone, poza tym część szamponów ma sls'y w składzie. Moim zdaniem warto popatrzeć u wujka google, bo jest sporo wpisów na blogach na temat szamponów bez cb i sls, przewijają się takie marki jak Hairy Tale, Anthylllis czy Yope, ale szczerze mówiąc, u mnie Yope się średnio sprawdzają głównie przez to, że są strasznie wodniste i ciężko się pienią. Niestety, nie przetestujesz wszystkiego, to nie znajdziesz ulubieńca, bo każdy ma inne oczekiwania od szamponu, inną wodę, inne włosy i może akurat Tobie spodoba się coś, co inni uważają za bubel lub na odwrót. Jak dla mnie skład, który zawiera cb czy sls/scs, albo glicerynę, których niektórzy unikają jak ognia, nie jest wcale wyrocznią, bo może się okazać super produktem, chyba, że ktoś ewidentnie po każdym tego typu produkcie reaguje uczuleniem czy podrażnieniem skóry głowy. Moim zdaniem z takich szamponów, którym na pewno warto dać szansę, są szampony Equilibra, dużo osób je chwali, nawet alergików i jak dla mnie, to są szampony zupełnie inne od reszty o podobnych składach.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-11, 17:55   #2633
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

To fakt, nie pomyślałam, by guglać takie listy produktów

Z żeli dostałam dwie polecajki na grupie FB od innego wrażliwca, może komuś się przydadzą:

https://kopalnia-zdrowia.pl/p-mydlo-...RoxcOhrDTEHJPM

https://krokusowe.com/pl/p/Pierpaoli...JkYZzcoQO3HbHk.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 08:24   #2634
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Czy poleciłybyście mi jakiś szampon bez ostrych detergentów oraz CAPB, który będzie dobrze oczyszczał tłusty skalp?
Chcę przetestować Pomarańczę i Bergamotkę od Anwen i Hairytale Dragonwash, choć w tym drugim cena mnie nijak nie urządza, bo taką półkę mam z Whamisa.
Szukam też żelu pod prysznic o delikatnym składzie bez CAPB w cenie niższej niż 50zł/250ml
Do włosów mogę polecić mydło cedrowe Babuszki- dobrze oczyszcza nie ma betainy. Do ciała niby też się nadaje, ale ja nie używam bo dziwną konsystencję, jak czarne mydło- taką gęstą i trzeba rozpieniać długo.
Z Anwen miałam szampon w piance i dla mnie za delikatny był.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 09:16   #2635
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Chcę przetestować Pomarańczę i Bergamotkę od Anwen
Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Z Anwen miałam szampon w piance i dla mnie za delikatny był.
Właśnie do mnie jedzie z gemini, wrzucony przy okazji do koszyka- bardzo jestem go ciekawa; akurat skończyłam miętowy, ten pilingujacy i jak dla mnie całkiem był przyjemny w użyciu (średnio mocny), a zapach przypomina mi miętowe praliny w czekoladzie
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-17, 08:02   #2636
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Dzisiaj są ekotyki Dostałam maila na -15% od Lewandowskiej...

Popatrzyłabym sobie w przerwach, bo siedzę na webinarze (zawodowym) do 17, ale na razie widzę tylko film z tych na żywo- luzik, wszyscy bez masek, człowiek już zapomina powoli, jakie to były normalne czasy...



Szampon pomarańcza-bergamotka Anwen pachnie niezbyt intensywnie, bardzo przyjemnie- słodka pomarańcza przełamana nutami bergamotki; wygodna butelka z pompką, ale jeszcze się nie pokusiłam o użycie


edit. od 11-stej

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2021-04-17 o 08:14
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-17, 09:09   #2637
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

kupiłam ostatnio deo lamazuny w kostce bez sody. Użyłam do tej pory z 3 razy i taki średni jest. Spodziewała się efektu wow, bo czegoś takiego jeszcze nie miałam.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 13:16   #2638
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;88648198]kupiłam ostatnio deo lamazuny w kostce bez sody. Użyłam do tej pory z 3 razy i taki średni jest. Spodziewała się efektu wow, bo czegoś takiego jeszcze nie miałam.[/QUOTE]
Kupowałam kiedyś na prezent (taka czekoladowa babeczka?), ale nie było zachwytów...


Szampon Anwen pomarańcza-bergamotka fajny, ale zmiękcza włosy- dla mnie aż za bardzo, bo zaliczyłam przyklap. Muszę jeszcze spróbować używać go tylko do pierwszego mycia i zobaczę, Ostatecznie nada się jako żel pod prysznic, bo bardzo przyjemnie się go używa.


Nikt nic nie wyhacza na ekotykach??
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 13:19   #2639
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;88651025]Kupowałam kiedyś na prezent (taka czekoladowa babeczka?), ale nie było zachwytów...


Szampon Anwen pomarańcza-bergamotka fajny, ale zmiękcza włosy- dla mnie aż za bardzo, bo zaliczyłam przyklap. Muszę jeszcze spróbować używać go tylko do pierwszego mycia i zobaczę, Ostatecznie nada się jako żel pod prysznic, bo bardzo przyjemnie się go używa.


Nikt nic nie wyhacza na ekotykach??[/QUOTE]
moze to, co kupilas, to był szampon w kostce? Bo deo bez sody w kostce to mocne nowości.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 13:32   #2640
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;88651029]moze to, co kupilas, to był szampon w kostce? Bo deo bez sody w kostce to mocne nowości.[/QUOTE]
A możliwe, bo to jakiś czas temu już było; w każdym bądź razie zachwytów nad firmą ze strony młodej nie było
Faktycznie, sprawdziłam, to było to https://www.ecco-verde.pl/lamazuna/szampon-w-stalej-postaci-z-may-chang

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2021-04-18 o 13:34
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-19 12:51:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:29.