Facet zmarłej Przyjaciółki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-05-18, 14:32   #1
uooouu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 1

Facet zmarłej Przyjaciółki


Witajcie, potrzebuję spojrzenia z zewnątrz na moją sytuację.


Moja przyjaciółka 2 lata temu zginęła w nieszczęśliwym wypadku samochodowym - jechała sama późnym wieczorem, wpadła w poślizg.
W momencie wypadku miała 27 lat, narzeczonego, planowali ślub.
Znałyśmy się od lat - chodziłyśmy razem do podstawówki, gimnazjum i liceum, na studiach wspólnie wynajmowałyśmy mieszkanie. Miałyśmy wspólnych znajomych. Pochodziłyśmy z tego samego miasta. Znam Jej rodziców, spotykam ich czasem na cmentarzu, na ulicy. Z Jej siostrą mamy stały kontakt, regularnie się spotykamy. W momencie wypadku miałam chłopaka, rozstaliśmy się kilka miesięcy temu.
Na początku tego roku zbliżyliśmy się do siebie z facetem mojej Przyjaciółki. Pomogłam mu w pewnej sprawie, w której orientowałam się dzięki wykonywanej pracy. W podziękowaniu dostałam kwiaty i czekoladki. Spotkaliśmy się później kilka razy - na kawę, pomogłam mu wybrać meble. Wczoraj podczas wspólnego spaceru złapał mnie za rękę i zapytał, czy widzę dla nas szanse na stworzenie związku. Powiedział, że podobam mu się, mamy podobne spojrzenie na życie, lubi spędzać ze mną czas. Czuję to samo co on.
Ale tu pojawiają się moje wątpliwości. Z tyłu głowy mam, że to facet mojej Przyjaciółki. Co powiedzą na to nasi znajomi, Jej rodzice, siostra?


Dajcie proszę znać co myślicie o tej sytuacji - wymyślam i przejmuję się tym, czym nie powinnam? A może moje obawy są uzasadnione? Może któraś z Was spotkała się z podobną sytuacją?
uooouu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-18, 16:03   #2
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Facet zmarłej Przyjaciółki

Cytat:
Napisane przez uooouu Pokaż wiadomość
Witajcie, potrzebuję spojrzenia z zewnątrz na moją sytuację.


Moja przyjaciółka 2 lata temu zginęła w nieszczęśliwym wypadku samochodowym - jechała sama późnym wieczorem, wpadła w poślizg.
W momencie wypadku miała 27 lat, narzeczonego, planowali ślub.
Znałyśmy się od lat - chodziłyśmy razem do podstawówki, gimnazjum i liceum, na studiach wspólnie wynajmowałyśmy mieszkanie. Miałyśmy wspólnych znajomych. Pochodziłyśmy z tego samego miasta. Znam Jej rodziców, spotykam ich czasem na cmentarzu, na ulicy. Z Jej siostrą mamy stały kontakt, regularnie się spotykamy. W momencie wypadku miałam chłopaka, rozstaliśmy się kilka miesięcy temu.
Na początku tego roku zbliżyliśmy się do siebie z facetem mojej Przyjaciółki. Pomogłam mu w pewnej sprawie, w której orientowałam się dzięki wykonywanej pracy. W podziękowaniu dostałam kwiaty i czekoladki. Spotkaliśmy się później kilka razy - na kawę, pomogłam mu wybrać meble. Wczoraj podczas wspólnego spaceru złapał mnie za rękę i zapytał, czy widzę dla nas szanse na stworzenie związku. Powiedział, że podobam mu się, mamy podobne spojrzenie na życie, lubi spędzać ze mną czas. Czuję to samo co on.
Ale tu pojawiają się moje wątpliwości. Z tyłu głowy mam, że to facet mojej Przyjaciółki. Co powiedzą na to nasi znajomi, Jej rodzice, siostra?


Dajcie proszę znać co myślicie o tej sytuacji - wymyślam i przejmuję się tym, czym nie powinnam? A może moje obawy są uzasadnione? Może któraś z Was spotkała się z podobną sytuacją?
To był facet twojej przyjaciółki. Już nie jest, bo ona nie żyje. Ani on nie jest winien jej wierności, ani ty lojalności. Także nie widzę nic złego w tym, że facet chce sobie ułożyć życie na nowo. Nie wiem jakie znaczenie ma zdanie innych ludzi. We wszystkim się tak przejmujesz co ludzie powiedzą? Ale jeśli dla ciebie fakt, że był partnerem twojej przyjaciółki jest nie do przeskoczenia i ma cię to męczyć to mu to powiedz, a potem zakończ znajomość. Nie rób mu nadziei kawkami czy przysługami.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-18, 16:08   #3
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Facet zmarłej Przyjaciółki

Cytat:
Napisane przez uooouu Pokaż wiadomość
Witajcie, potrzebuję spojrzenia z zewnątrz na moją sytuację.


Moja przyjaciółka 2 lata temu zginęła w nieszczęśliwym wypadku samochodowym - jechała sama późnym wieczorem, wpadła w poślizg.
W momencie wypadku miała 27 lat, narzeczonego, planowali ślub.
Znałyśmy się od lat - chodziłyśmy razem do podstawówki, gimnazjum i liceum, na studiach wspólnie wynajmowałyśmy mieszkanie. Miałyśmy wspólnych znajomych. Pochodziłyśmy z tego samego miasta. Znam Jej rodziców, spotykam ich czasem na cmentarzu, na ulicy. Z Jej siostrą mamy stały kontakt, regularnie się spotykamy. W momencie wypadku miałam chłopaka, rozstaliśmy się kilka miesięcy temu.
Na początku tego roku zbliżyliśmy się do siebie z facetem mojej Przyjaciółki. Pomogłam mu w pewnej sprawie, w której orientowałam się dzięki wykonywanej pracy. W podziękowaniu dostałam kwiaty i czekoladki. Spotkaliśmy się później kilka razy - na kawę, pomogłam mu wybrać meble. Wczoraj podczas wspólnego spaceru złapał mnie za rękę i zapytał, czy widzę dla nas szanse na stworzenie związku. Powiedział, że podobam mu się, mamy podobne spojrzenie na życie, lubi spędzać ze mną czas. Czuję to samo co on.
Ale tu pojawiają się moje wątpliwości. Z tyłu głowy mam, że to facet mojej Przyjaciółki. Co powiedzą na to nasi znajomi, Jej rodzice, siostra?


Dajcie proszę znać co myślicie o tej sytuacji - wymyślam i przejmuję się tym, czym nie powinnam? A może moje obawy są uzasadnione? Może któraś z Was spotkała się z podobną sytuacją?

Ja sama nie widze siebie w takiej relacji nie wchodze w zwiazki z ex facetami moich przyjaciolek siostr czy nawet koleżanek,tego kwiatu to pol swiatu
Mysle ze raczej nie unikniesz komentarzy na ten temat ale powinnas robic to co ty uwazasz za dobre dla ciebie,jesli myslisz ze z tym facetem mozesz stworzyc cos wyjatkowego nie patrz na innych bo zawsze znajdzie ktos komu nie będzie sie cos podobac
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-18, 16:12   #4
A_della
Raczkowanie
 
Avatar A_della
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 110
Dot.: Facet zmarłej Przyjaciółki

Cytat:
Napisane przez uooouu Pokaż wiadomość
Witajcie, potrzebuję spojrzenia z zewnątrz na moją sytuację.


Moja przyjaciółka 2 lata temu zginęła w nieszczęśliwym wypadku samochodowym - jechała sama późnym wieczorem, wpadła w poślizg.
W momencie wypadku miała 27 lat, narzeczonego, planowali ślub.
Znałyśmy się od lat - chodziłyśmy razem do podstawówki, gimnazjum i liceum, na studiach wspólnie wynajmowałyśmy mieszkanie. Miałyśmy wspólnych znajomych. Pochodziłyśmy z tego samego miasta. Znam Jej rodziców, spotykam ich czasem na cmentarzu, na ulicy. Z Jej siostrą mamy stały kontakt, regularnie się spotykamy. W momencie wypadku miałam chłopaka, rozstaliśmy się kilka miesięcy temu.
Na początku tego roku zbliżyliśmy się do siebie z facetem mojej Przyjaciółki. Pomogłam mu w pewnej sprawie, w której orientowałam się dzięki wykonywanej pracy. W podziękowaniu dostałam kwiaty i czekoladki. Spotkaliśmy się później kilka razy - na kawę, pomogłam mu wybrać meble. Wczoraj podczas wspólnego spaceru złapał mnie za rękę i zapytał, czy widzę dla nas szanse na stworzenie związku. Powiedział, że podobam mu się, mamy podobne spojrzenie na życie, lubi spędzać ze mną czas. Czuję to samo co on.
Ale tu pojawiają się moje wątpliwości. Z tyłu głowy mam, że to facet mojej Przyjaciółki. Co powiedzą na to nasi znajomi, Jej rodzice, siostra?


Dajcie proszę znać co myślicie o tej sytuacji - wymyślam i przejmuję się tym, czym nie powinnam? A może moje obawy są uzasadnione? Może któraś z Was spotkała się z podobną sytuacją?
Po tych dwóch latach nie widzę w Waszym związku nic spektakularnego, ani tym bardziej niestosownego. Jeśli jesteście blisko z jej siostrą, w porządku byłoby jej o tym napisać - nie prosić broń Boże o zgodę, tylko dać znać jak wyglada Wasza sytuacja, bo na pewno przykro jej się będzie dowiedzieć przypadkowo lub od osób trzecich.

Ty zaś potraktuj to na spokojnie i z dużym zapasem krytycyzmu, żeby się upewnić, że facet jest TOBĄ szczerze zainteresowany, żeby się nie okazało, że dalej trwa w żałobie, a np. rodzina mu ciśnie, że powinien sobie kogoś znaleźć i Ty jesteś jego rozwiązaniem „w pół drogi”.
A_della jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-18, 16:13   #5
black_elderflower
Raczkowanie
 
Avatar black_elderflower
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 475
Dot.: Facet zmarłej Przyjaciółki

No ja bym jednak nie mogła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
black_elderflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-18, 16:48   #6
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Facet zmarłej Przyjaciółki

Jak czujesz się z nim dobrze, to próbuj. Żadne tam gadanie kogokolwiek nie powinno mieć wpływu na Twoją decyzję. Inni za Ciebie życia nie przeżyją.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-18, 17:04   #7
Stysia21
Rozeznanie
 
Avatar Stysia21
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Wilkowice
Wiadomości: 636
Dot.: Facet zmarłej Przyjaciółki

Ja osobiście nie widzę nic niestosownego w Waszym związku. Twoja przyjaciółka nie żyje, nie odbijasz jej faceta. Dlaczego macie rezygnować ze swojego szczęścia? Ludzie mogą gadać, ale tak naprawde, ludzie zawsze do czegoś się przyczepią, nawet jak Twój facet nie byłby byłym Twojej przyjaciółki. To Twoje życie i nie przejmuj się tym, co inni myślą.
Stysia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-05-18, 17:10   #8
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: Facet zmarłej Przyjaciółki

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Jak czujesz się z nim dobrze, to próbuj. Żadne tam gadanie kogokolwiek nie powinno mieć wpływu na Twoją decyzję. Inni za Ciebie życia nie przeżyją.
Słusznie, choć faktycznie związek na pewno będzie w kategorii bo ludzie gadają....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-18, 17:56   #9
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Facet zmarłej Przyjaciółki

Ja tutaj nic niestosownego nie widzę, minęło już wystarczająco dużo czasu, no i facet ma prawo ułożyć sobie życie.

Ludzie będą gadać, bo tak to już jest, ale zawsze gadają. Bo ten gruby, a ten za bardzo blondyn, a ta jest z tamtym dla pieniędzy, a ten to się ubiera jak gej...


Inteligentni ludzie raczej nie oczekują, że facet teraz już pójdzie do klasztoru, bo przyjaciółka zmarła. Życie toczy się dalej. A opinią tych mniej inteligentnych nie ma co się przejmować.


Z innej beczki, to zastanów się, czy ten związek naprawdę ma ręce i nogi sam z siebie, czy tylko z tego powodu, że połączyła was wspólna żałoba. No i jak twoja samoocena zniesie, że nie dorównasz martwej byłej. (Nie musisz oczywiście, bo to głupie porównywanie, ale uczucia nie zawsze są logiczne.)
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-18, 18:39   #10
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Facet zmarłej Przyjaciółki

Jeśli ci na nim zależy, to nie przejmuj się tym, co ktoś sobie pomyśli.
Miałam w swoim otoczeniu podobny przypadek, tylko w drugą stronę - było małżeństwo, on zmarł, ona się potem związała z jego przyjacielem.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-18, 19:55   #11
stussy
przyczajony tygrys
 
Avatar stussy
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 216
Dot.: Facet zmarłej Przyjaciółki

Jeżeli jego zamiary są szczere, a Ty czujesz to samo co on to you go girl!
__________________
Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie.
Cholera jasna
Charles Bukowski

Taedium vitae
stussy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-18, 21:13   #12
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Facet zmarłej Przyjaciółki

wg mnie podejmowanie decyzji życiowych bo co ludzie powiedzo trąci niezłym ograniczaniem sobie możliwości i prostym przepisem na popełnianie błędów ale co kto lubi.

Wg mnie jeśli macie się ku sobie problemu nie ma. On nie będzie wiecznym singlem ani białym wiecznym narzeczonym.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-18, 23:23   #13
Medins
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 635
Dot.: Facet zmarłej Przyjaciółki

Ludzie pewnie pogadają i potem znajdą inny temat. Nie przejmuj się tym. Zaufaj swojej intuicji. Poza tym lepsza krótka miłość niż żadna nic nie tracisz !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Medins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-19, 09:49   #14
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Facet zmarłej Przyjaciółki

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ja tutaj nic niestosownego nie widzę, minęło już wystarczająco dużo czasu, no i facet ma prawo ułożyć sobie życie.

Ludzie będą gadać, bo tak to już jest, ale zawsze gadają. Bo ten gruby, a ten za bardzo blondyn, a ta jest z tamtym dla pieniędzy, a ten to się ubiera jak gej...


Inteligentni ludzie raczej nie oczekują, że facet teraz już pójdzie do klasztoru, bo przyjaciółka zmarła. Życie toczy się dalej. A opinią tych mniej inteligentnych nie ma co się przejmować.


Z innej beczki, to zastanów się, czy ten związek naprawdę ma ręce i nogi sam z siebie, czy tylko z tego powodu, że połączyła was wspólna żałoba. No i jak twoja samoocena zniesie, że nie dorównasz martwej byłej. (Nie musisz oczywiście, bo to głupie porównywanie, ale uczucia nie zawsze są logiczne.)
Jak wyżej.
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-19, 09:53   #15
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 750
Dot.: Facet zmarłej Przyjaciółki

Ja byłam z przyjacielem ex faceta. U nas nikt nie umarł, po prostu po półtorej roku od rozstania z ex gdzieś się minęłam z jego przyjacielem, pogadaliśmy i się zaczęło.
Ludzie chwilę pogadali i przestali. Nie ma się czego bać, tym bardziej, że u Ciebie sprawa jest czysta - przyjaciółka zmarła.
Wasze życie to wasza sprawa, nie można wiecznie oglądać się za siebie. Jeśli czujesz, że to jest to to śmiało, powodzenia
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-19, 11:33   #16
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Facet zmarłej Przyjaciółki

Ludzie gadali, gadają i gadać będą. Zawsze. I jak tylko chcą to zawsze sobie znajda powód do gadania. Żadne z was nie zdradza w tym momencie Twojej przyjaciółki. Jeśli masz szansę na ułożenie sobie życia i stworzenie dobrego związku to zrób to.
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-19, 13:49   #17
OkiemMezczyzny
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-04
Lokalizacja: W wa
Wiadomości: 270
Dot.: Facet zmarłej Przyjaciółki

Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość
Ludzie gadali, gadają i gadać będą. Zawsze. I jak tylko chcą to zawsze sobie znajda powód do gadania. Żadne z was nie zdradza w tym momencie Twojej przyjaciółki. Jeśli masz szansę na ułożenie sobie życia i stworzenie dobrego związku to zrób to.
Nawet Kościół nie widzi przeszkód w takich związkach a nie mieli ślubu. "do póki śmierć nas nie rozłączy". Myślę że jakby zmarła koleżanka mogła by wybierać kogoś nowego dla jej mężczyzny wiedząc ze umrze to wybrała by Ciebie. Tak to postrzegaj a nie przez plotki innych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
OkiemMezczyzny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-19, 14:01   #18
Kanelbulle
Przyczajenie
 
Avatar Kanelbulle
 
Zarejestrowany: 2021-05
Lokalizacja: Wilkowyje
Wiadomości: 14
Dot.: Facet zmarłej Przyjaciółki

Nie widzę tutaj niczego niepoprawnego. Tak, znając życie znajdą się życzliwi, którzy będą gadać za plecami - ale co z tego?

Nawet jeżeli ktoś się obrazi to świadczy to, według mnie, o braku jego hmm... Rozgarnięcia? Nie wiem, jak to nazwać, ale niczego złego nie robisz i jeżeli faktycznie coś może z tego być, to daj sobie szansę.

I nie rozważaj, co ludzie sobie pomyślą, bo większość ludzi o Tobie nie myśli i myśleć nie będzie - tyle, co mogą sobie pogadać i pokomentować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kanelbulle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-19, 14:05   #19
malwoz88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 231
Dot.: Facet zmarłej Przyjaciółki

Cytat:
Napisane przez OkiemMezczyzny Pokaż wiadomość
Nawet Kościół nie widzi przeszkód w takich związkach a nie mieli ślubu. "do póki śmierć nas nie rozłączy". Myślę że jakby zmarła koleżanka mogła by wybierać kogoś nowego dla jej mężczyzny wiedząc ze umrze to wybrała by Ciebie. Tak to postrzegaj a nie przez plotki innych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Również tak myślę.
malwoz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-19, 15:59   #20
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Facet zmarłej Przyjaciółki

Minely dwa lata, przyjaciolka tragicznie zmarla, oboje jestescie wolni.
Mysle,ze ona by moze i tego chciala, abyscie oboje byli szczesliwi.
Trudna sytuacja ale mozna by sprobowac, nikogo nie krzywdzicie...
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-19, 17:19   #21
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Facet zmarłej Przyjaciółki

Próbuj. Nie musicie się ujawniać publicznie dopóki nie będziecie pewni, że faktycznie tworzycie coś trwałego, a dobrze życzący Wam ludzie nie powinni być obruszeni Waszym szczęściem.
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-19, 20:40   #22
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Facet zmarłej Przyjaciółki

Miałam podobny dylemat. Mój mąż zmarł, ja dalej mam super kontakt z jego rodzicami, a po niecałych 3 latach związałam się z jego przyjacielem. Dopiero po roku powiedzieliśmy jego rodzicom, bardzo się tego obawiałam, jak zareagują, czy zerwą ze mną kontakt, ale mama sama stwierdziła, że życzy mi jak najlepiej i to już czas, abym ułożyła sobie życie.

Więc śmiało!
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-19, 23:58   #23
OkiemMezczyzny
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-04
Lokalizacja: W wa
Wiadomości: 270
Dot.: Facet zmarłej Przyjaciółki

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Miałam podobny dylemat. Mój mąż zmarł, ja dalej mam super kontakt z jego rodzicami, a po niecałych 3 latach związałam się z jego przyjacielem. Dopiero po roku powiedzieliśmy jego rodzicom, bardzo się tego obawiałam, jak zareagują, czy zerwą ze mną kontakt, ale mama sama stwierdziła, że życzy mi jak najlepiej i to już czas, abym ułożyła sobie życie.

Więc śmiało!
Dodam jedynie to, że brawo za odwagę bo to trudna sytuacja. Nie każdy by jej podołał. Widzisz szansę na ułożenie sobie życia to po prostu zawalcz o to. Nikogo nie krzywdzisz. Ba. Wręcz przeciwnie... Trzymam kciuki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
OkiemMezczyzny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-20, 15:13   #24
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Facet zmarłej Przyjaciółki

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
Próbuj. Nie musicie się ujawniać publicznie dopóki nie będziecie pewni, że faktycznie tworzycie coś trwałego, a dobrze życzący Wam ludzie nie powinni być obruszeni Waszym szczęściem.
Dokładnie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-20, 18:56   #25
OkiemMezczyzny
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-04
Lokalizacja: W wa
Wiadomości: 270
Dot.: Facet zmarłej Przyjaciółki

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
Próbuj. Nie musicie się ujawniać publicznie dopóki nie będziecie pewni, że faktycznie tworzycie coś trwałego, a dobrze życzący Wam ludzie nie powinni być obruszeni Waszym szczęściem.
To przecież dojrzali ludzie (zwłaszcza emocjonalnie), a nie podstawówka aby siedzieć w krzakach i trzymać się za ręce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
OkiemMezczyzny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-20, 20:06   #26
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Facet zmarłej Przyjaciółki

Też znam taki przypadek, tylko to był członek bliskiej rodziny i do tego sporo młodszy od kobiety, plotek było pełno, ale do dziś są razem już o tym dawno nikt nie pamięta.
Ja bym się nie przejmowała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-20, 20:18   #27
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Facet zmarłej Przyjaciółki

Cytat:
Napisane przez OkiemMezczyzny Pokaż wiadomość
To przecież dojrzali ludzie (zwłaszcza emocjonalnie), a nie podstawówka aby siedzieć w krzakach i trzymać się za ręce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No tak. Nierozgłaszanie romansu na prawo i lewo póki nie wiadomo, czy coś z tego będzie = siedzenie w krzakach.
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-20, 21:00   #28
OkiemMezczyzny
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-04
Lokalizacja: W wa
Wiadomości: 270
Dot.: Facet zmarłej Przyjaciółki

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
No tak. Nierozgłaszanie romansu na prawo i lewo póki nie wiadomo, czy coś z tego będzie = siedzenie w krzakach.
A jak ROZGŁOSZĄ jak to określasz ROMANS(nie związek, nie parę) , później to uchroni ich to od potencjalnych plotek? Nigdy nie rozglaszalem moich związków. Jak się to robi? Idziesz ulicą i informujesz każdego? Zwłaszcza babcie plotkary co żyją życiem innych ludzi? Zdaje sobie z tego sprawę, że mentalność części naszego narodu jest taka aby osoba po śmierci bliskiej osoby była w obowiązku cierpieć do końca życia. W związku z tym należy tego się wstydzić. Takie pomysły, aby się ukrywać przyklaskują tylko takim stereotypom, a w mojej ocenie należy wypalać gorącym żelazem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
OkiemMezczyzny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-20, 21:32   #29
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Facet zmarłej Przyjaciółki

Cytat:
Napisane przez OkiemMezczyzny Pokaż wiadomość
A jak ROZGŁOSZĄ jak to określasz ROMANS(nie związek, nie parę) , później to uchroni ich to od potencjalnych plotek? Nigdy nie rozglaszalem moich związków. Jak się to robi? Idziesz ulicą i informujesz każdego? Zwłaszcza babcie plotkary co żyją życiem innych ludzi? Zdaje sobie z tego sprawę, że mentalność części naszego narodu jest taka aby osoba po śmierci bliskiej osoby była w obowiązku cierpieć do końca życia. W związku z tym należy tego się wstydzić. Takie pomysły, aby się ukrywać przyklaskują tylko takim stereotypom, a w mojej ocenie należy wypalać gorącym żelazem.
Określać sobie mogę jak mi się podoba, może sprawdź sobie definicję słowa romans w słownikach. Skoro Autorka pyta o poradę, to widać nie czuje się jakoś super komfortowo i (tak jak napisała) ma z tyłu głowy, że to facet przyjaciółki. Stąd rada, żeby na ten moment skupić się na znajomości i wybadać, czy tego chce, a nie na potencjalnie mącących w głowie komentarzach i plotkach otoczenia. Nie ma to nic wspólnego z obowiązkiem cierpienia do końca życia (?), chodzi tylko o jej komfort - jeśli chce sobie za tydzień ustawić status na fejsbuku, to spoko, a jeśli chce przez jakiś czas porandkować na spokojnie i nikogo nie wtajemniczać, to też ma taką opcję.
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-20, 21:44   #30
OkiemMezczyzny
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-04
Lokalizacja: W wa
Wiadomości: 270
Dot.: Facet zmarłej Przyjaciółki

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
Określać sobie mogę jak mi się podoba, może sprawdź sobie definicję słowa romans w słownikach. Skoro Autorka pyta o poradę, to widać nie czuje się jakoś super komfortowo i (tak jak napisała) ma z tyłu głowy, że to facet przyjaciółki. Stąd rada, żeby na ten moment skupić się na znajomości i wybadać, czy tego chce, a nie na potencjalnie mącących w głowie komentarzach i plotkach otoczenia. Nie ma to nic wspólnego z obowiązkiem cierpienia do końca życia (?), chodzi tylko o jej komfort - jeśli chce sobie za tydzień ustawić status na fejsbuku, to spoko, a jeśli chce przez jakiś czas porandkować na spokojnie i nikogo nie wtajemniczać, to też ma taką opcję.
Ok rozumiem, że w życiu chodzi o status na fejsbuku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
OkiemMezczyzny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-20 22:44:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:53.