Kuchenne rewolucje a marnowanie jedzenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-07-12, 18:29   #1
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349

Kuchenne rewolucje a marnowanie jedzenia


Kuchenne rewolucje niby trwają od lat, ale wcześniej jakoś o tym nie myślałam. Teraz jestem chyba bardziej świadoma. Przy okazji wszechobecnych powtórek zaczęłam się zastanawiać nad tym co Magda tam wyczynia i zakładam wątek
Jeśli był już taki to przepraszam, nie wiedziałam
Pomijam oczywiście sytuacje kiedy jedzenie jest zepsute, stare, nie namawiam nikogo do ryzykowania. Nie znam też na pamięć każdego odcinka. Jednak wydaje mi się, że wiele razy jedzenie było niepotrzebnie marnowane. Pamiętam odcinek, w którym Magda kazała wyrzucić całą zamrażarkę produktów. Nie jestem pewna czym to było spowodowane, być może były stosowne powody. Bardzo nie podobają mi się sceny z rozbijaniem talerzy czy obrzucaniem personelu jedzeniem. Z resztą samo to, że Magda zamawia bardzo dużo, próbuje albo łyżkę albo wcale. Potem reszta dania pewnie idzie do śmieci.
Być może przesadzam, ale trochę nie pasuje mi pokazywanie takich scen w telewizji, robienie z tego zabawy, normalizowanie (?) I bez tego marnujemy masę żywności. Uważam, że można to zrobić rozsądniej, ale "emocji" pewnie będzie mniej. A może w tych nowych sezonach coś się zmieniło... Co sądzicie?
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-13, 00:04   #2
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Kuchenne rewolucje a marnowanie jedzenia

Też pamiętam chyba nawet kilka odcinków gdy Gessler kazała wyrzucić całe jedzenie z zamrażarki czy lodówki ale o ile dobrze pamiętam było to bardziej "to ma stad zniknąć, nie obchodzi mnie co z tym zrobicie jak chcecie weźcie do domu i zjedzcie sami" a nie dokumentacja filmowa jak właściciele zanoszą produkty do komtenera. Do śmietnika przed kamerami trafiały raczej swinstewka, sztuczne sosy, podejrzane mieszanki przypraw i ulepszaczy.
Zamawiając potrawy do próbowania też często prosi o jeden pieróg, placek ziemniaczany, filiżankę rosołu zamiast pełnowymiarowej porcji powtarzalnego "smaku". Co do całych dań to przecież ocenia również wielkość porcji, temperaturę, sposób podania, proporcje elementów dania na talerzu, ciężko to zrobić inaczej. Jaki jest Twój pomysł na to jak to zrobić rozsądniej?

Jej zachowanie względem właścicieli i ekipy restauracji też uważam często za poniżej poziomu. Wiem że to ma być show, ale nie akceptuje poniżania jak rzucanie jedzeniem i naczyniami w ekipę czy zmuszanie personelu do zjadania przed kamerami czegoś zepsutego czy niezjadliwego. Tak jakby była totalnie oderwana od rzeczywistości i nie zdawała sobie sprawy z tego że pracownicy prawdopodobnie nie są osobami decyzyjnymi w żadnych kwestiach i obrywają za błędy niekonicznie swoje a raczej zarządzających/właścicieli. Ale Tobie chyba nie chodziło o upokarzanie rzucanym jedzeniem a o to że jest to kolejny przykład marnowania? No jest, ale jak dla mnie to nie prowadzi do normalizowania marnowania jedzenia ale niebezpiecznie pokazuje na jakie zachowania może sobie pozwolić ktoś powszechnie uważany za autorytet i że jest to spoko i fajne bo prowadzi do happy endu i naprawy biznesu
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-13, 08:22   #3
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Kuchenne rewolucje a marnowanie jedzenia

ja czasami słyszałam, że mówiła do ekipy restauracji, że mają to zabrać do domu. Ogólnie dla mnie przymus jedzenia przez osoby, do których lokal należy, jest jak najbardziej właściwy. Skoro takie coś wychodzi z kuchni i mają to jeść ludzie, to właściciele/właścicielki też powinni to jeść.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-13, 08:28   #4
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Kuchenne rewolucje a marnowanie jedzenia

Też mi się wydaje, że kojarze, że głównie jedzenie każe zabierać pracownikom do domu.
Największe marnowanie jak na moje jest wtedy, kiedy rzuca talerzami z jedzeniem
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-13, 08:58   #5
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Kuchenne rewolucje a marnowanie jedzenia

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;88805126]ja czasami słyszałam, że mówiła do ekipy restauracji, że mają to zabrać do domu. Ogólnie dla mnie przymus jedzenia przez osoby, do których lokal należy, jest jak najbardziej właściwy. Skoro takie coś wychodzi z kuchni i mają to jeść ludzie, to właściciele/właścicielki też powinni to jeść.[/QUOTE]


Ja też się z tym zgadzam, ale pamiętam, że zdarzały się sytuacje, w których to kelnerki/kelnerzy musieli kosztować tych "delicji". A to już uważam, że jest bardzo słabe, bo niczemu taka dorabiająca sobie studentka winna. Ani to ona gotowała, ani to jej lokal.
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-13, 09:59   #6
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Kuchenne rewolucje a marnowanie jedzenia

Jeśli jedzenie miało być zabierane przez pracowników to w sumie ok, fajnie że była taka decyzja.

Wiem, że Magda ma ocenić też wielkość porcji, co byłoby niemożliwe, gdyby dostała ilość "degustacyjną". Nie widzę idealnego rozwiązania.

A to obrzucanie talerzami czy zmuszanie kelnerek żeby coś zjadły jest przede wszystkim upokarzające i w ogóle nie powinno mieć miejsca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-13, 10:25   #7
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Kuchenne rewolucje a marnowanie jedzenia

w sumie to nie przypominam sobie żeby kelnerki coś jadły... właściciele i szefowie kuchni tak, kelnerzy nie. mam co do tego mieszane uczucia, ale fakt faktem, jak dają coś ludziom (czy tam magdzie) do jedzenia, to niech będą na tyle odważni aby samemu to zjeść.

show jest mocno na pokaz i przerysowany, ale chyba akurat do marnowania jedzenia nie przyczepiłabym się. nie było powiedziane wprost co się dzieje z mrożonkami, ale nie raz padło, że mają sobie to wziąć do domu i zjeść jak lubią ludzi tym karmić. poza tym wątpię, żeby jakiś właściciel faktycznie wywalał to do kosza, nawet gdyby była taka sugestia. oni wszyscy zwykle są w długach, pewnie ich nie stać na wywalanie takiej ilości jedzenia.

a co do porcji to faktycznie często zamawia jeden pieróg czy filiżankę zupy. ale z drugiej strony co ma robić? zjeść tego schabowego na siłę mimo iż niedobry?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-07-13, 10:42   #8
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Kuchenne rewolucje a marnowanie jedzenia

Ja nie kojarzę sytuacji, aby kelnerka była zmuszona do zjedzenia całego dania. Czasem tylko proszona jest o spróbowanie.
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-13, 13:22   #9
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Kuchenne rewolucje a marnowanie jedzenia

Była sytuacja, ze to chyba szef restauracji nie chciał jeść tego co podawali gościom, to jest to słabe
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-13, 13:26   #10
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Kuchenne rewolucje a marnowanie jedzenia

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Była sytuacja, ze to chyba szef restauracji nie chciał jeść tego co podawali gościom, to jest to słabe

bo on nie lubi
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-13, 13:31   #11
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Kuchenne rewolucje a marnowanie jedzenia

Ja ogólnie strasznie nie lubię Gessler w tym programie. Wiem, że show must go on i te sprawy ale robienie wielkiej psycholożki z kucharki która nawet nie ma jakoś super prosperujących restauracji wydawało mi sie od początku mocno wymuszone.
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-13, 18:07   #12
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 204
Dot.: Kuchenne rewolucje a marnowanie jedzenia

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Też pamiętam chyba nawet kilka odcinków gdy Gessler kazała wyrzucić całe jedzenie z zamrażarki czy lodówki ale o ile dobrze pamiętam było to bardziej "to ma stad zniknąć, nie obchodzi mnie co z tym zrobicie jak chcecie weźcie do domu i zjedzcie sami" a nie dokumentacja filmowa jak właściciele zanoszą produkty do komtenera. Do śmietnika przed kamerami trafiały raczej swinstewka, sztuczne sosy, podejrzane mieszanki przypraw i ulepszaczy.
Zamawiając potrawy do próbowania też często prosi o jeden pieróg, placek ziemniaczany, filiżankę rosołu zamiast pełnowymiarowej porcji powtarzalnego "smaku". Co do całych dań to przecież ocenia również wielkość porcji, temperaturę, sposób podania, proporcje elementów dania na talerzu, ciężko to zrobić inaczej. Jaki jest Twój pomysł na to jak to zrobić rozsądniej?

Jej zachowanie względem właścicieli i ekipy restauracji też uważam często za poniżej poziomu. Wiem że to ma być show, ale nie akceptuje poniżania jak rzucanie jedzeniem i naczyniami w ekipę czy zmuszanie personelu do zjadania przed kamerami czegoś zepsutego czy niezjadliwego. Tak jakby była totalnie oderwana od rzeczywistości i nie zdawała sobie sprawy z tego że pracownicy prawdopodobnie nie są osobami decyzyjnymi w żadnych kwestiach i obrywają za błędy niekonicznie swoje a raczej zarządzających/właścicieli. Ale Tobie chyba nie chodziło o upokarzanie rzucanym jedzeniem a o to że jest to kolejny przykład marnowania? No jest, ale jak dla mnie to nie prowadzi do normalizowania marnowania jedzenia ale niebezpiecznie pokazuje na jakie zachowania może sobie pozwolić ktoś powszechnie uważany za autorytet i że jest to spoko i fajne bo prowadzi do happy endu i naprawy biznesu
Mnie najbardziej irytują właściciele, którzy są takimi super restauratorami, że nie mają zielonego pojęcia jak przechowywać jedzenie. Wszystko leży otwarte, surowe mięso obok rozkrojonych warzyw i tortu
O mrożonkach to szkoda gadać, bo znów- wszystko luzem w worku, bez żadnych dat ważności.

Przy niektórych właścicielach to naprawdę mnie nie dziwi, że oberwali talerzem
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-13, 18:19   #13
Callianna
Zadomowienie
 
Avatar Callianna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 660
Dot.: Kuchenne rewolucje a marnowanie jedzenia

Ostatnio zastanawiałam się co dzieje się z daniami podczas konkurencji w programach typu Masterchef, Top Chef. Gotują z drogich produktów; jurorzy testują i potem co - wszystko jest wyrzucane?
__________________
moja wymianka kosmetyczna
Callianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-13, 20:09   #14
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Kuchenne rewolucje a marnowanie jedzenia

Cytat:
Napisane przez Callianna Pokaż wiadomość
Ostatnio zastanawiałam się co dzieje się z daniami podczas konkurencji w programach typu Masterchef, Top Chef. Gotują z drogich produktów; jurorzy testują i potem co - wszystko jest wyrzucane?
Ja nie rozumiem po co w takich programach pokazują bitwy na jedzenie.

W piekielnej kuchni gdy Amaro czy Ramsey kogos wyrzucali, to kazali mu zabierać jedzenie do domu.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-13, 21:39   #15
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Kuchenne rewolucje a marnowanie jedzenia

Mnie ostatnio wkurzył szowinistyczny teskt Magdy w stronę kelnerek " wstyd żeby tyle kobiet tymu pracowało a taki syf na kuchni".

No tak, jak faceci robią syf to może byc, jak kobiety mają bałagan to tylko im wyryć na czole szkarłatną literę. 🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 08:22   #16
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Kuchenne rewolucje a marnowanie jedzenia

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Mnie ostatnio wkurzył szowinistyczny teskt Magdy w stronę kelnerek " wstyd żeby tyle kobiet tymu pracowało a taki syf na kuchni".

No tak, jak faceci robią syf to może byc, jak kobiety mają bałagan to tylko im wyryć na czole szkarłatną literę. 🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ta... Magda niby taka wyzwolona, ale jednocześnie to konserwa i obok feminizmu to nie stała. W sumie to mnie najbardziej w niej razi i przestałam oglądać (a kiedyś to było moje gulity pleasure nr 1).
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 10:10   #17
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Kuchenne rewolucje a marnowanie jedzenia

Cytat:
Napisane przez Lapis_Lazuli Pokaż wiadomość
Ja ogólnie strasznie nie lubię Gessler w tym programie. Wiem, że show must go on i te sprawy ale robienie wielkiej psycholożki z kucharki która nawet nie ma jakoś super prosperujących restauracji wydawało mi sie od początku mocno wymuszone.

też nie trawie tej kobiety. Rozumiem "szoł" żeby było ciekawiej ale jak dla mnie ona jest całkowicie bez klasy.
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 13:54   #18
hatka
Zadomowienie
 
Avatar hatka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 718
Dot.: Kuchenne rewolucje a marnowanie jedzenia

W Kuchennych rewolucjach jak jest coś wyrzucane, to dlatego, że sie raczej do spożycia nie nadaje, natomiast prawdziwe marnowanie produktów jest w programach takich jak Master Chef. Np. nie udało ci sie ładnie wyfiletować ryby? - do kosza, bierz nową.... i tak z mięsem, rybami, nabiałem, itd. Drażni mnie to.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fragrantica
hatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 17:58   #19
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Kuchenne rewolucje a marnowanie jedzenia

Dołączam do tej grupy, która nie zauważyła większego marnowania jedzenia. Wiem, że pani Magda ma swój charakterek, ale tutaj dużą, jak nie większą rolę gra producent, który chce by było więcej krzyku, więcej dramy, więcej fruwających talerzy.
Mimo wszystko, dzięki KR inaczej patrzę na restaurację gdy w niej jestem, wiem na co lepiej zwrócić uwagę a i restauratorzy niech się mają na baczności, bo Polacy to już nie jest taka ciemna masa, której można wcisnąć pasztetową i mówić, że foie gras
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-15, 09:38   #20
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Kuchenne rewolucje a marnowanie jedzenia

Cytat:
Napisane przez hatka Pokaż wiadomość
W Kuchennych rewolucjach jak jest coś wyrzucane, to dlatego, że sie raczej do spożycia nie nadaje, natomiast prawdziwe marnowanie produktów jest w programach takich jak Master Chef. Np. nie udało ci sie ładnie wyfiletować ryby? - do kosza, bierz nową.... i tak z mięsem, rybami, nabiałem, itd. Drażni mnie to.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-15, 18:02   #21
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Kuchenne rewolucje a marnowanie jedzenia

Cytat:
Napisane przez hatka Pokaż wiadomość
W Kuchennych rewolucjach jak jest coś wyrzucane, to dlatego, że sie raczej do spożycia nie nadaje, natomiast prawdziwe marnowanie produktów jest w programach takich jak Master Chef. Np. nie udało ci sie ładnie wyfiletować ryby? - do kosza, bierz nową.... i tak z mięsem, rybami, nabiałem, itd. Drażni mnie to.
Tak, a później pieją o tym jak to każdy kawałek niewykorzystanego jedzenia to zmarnowane pieniądze i brak szacunku do jedzenia albo zrobią w ramach pokuty raz na jakiś czas odcinek o gotowaniu z resztek i włała

Pamiętam jak w jednym odcinku Masterchefa robili w konkurencji jajka sadzone, każde z nich było podawane na oddzielnym talerzu. Gdy jajko nie było perfekcyjne - sru z talerzem do kosza.
Ja jeszcze zrozumiem wyrzucić jakieś ekstremalnie przypalone jajko, ale co im te talerze zawiniły?
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-15, 18:11   #22
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Kuchenne rewolucje a marnowanie jedzenia

Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość
Tak, a później pieją o tym jak to każdy kawałek niewykorzystanego jedzenia to zmarnowane pieniądze i brak szacunku do jedzenia albo zrobią w ramach pokuty raz na jakiś czas odcinek o gotowaniu z resztek i włała

Pamiętam jak w jednym odcinku Masterchefa robili w konkurencji jajka sadzone, każde z nich było podawane na oddzielnym talerzu. Gdy jajko nie było perfekcyjne - sru z talerzem do kosza.
Ja jeszcze zrozumiem wyrzucić jakieś ekstremalnie przypalone jajko, ale co im te talerze zawiniły?
ktoś na bank te talerze wyciągał
a co im zawiniły? no wiesz... jeszcze jakaś plamka na talerzu zostanie jak zrzucą samo jajko gdzie to taki talerz użyć drugi raz.

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

w tych master chefach mogliby przy ocenie brać też pod uwagę kto ile jedzenia zmarnował przy gotowaniu
dobry kucharz chyba nie powinien marnować jedzenia
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-15, 21:24   #23
Alinka2001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 64
Dot.: Kuchenne rewolucje a marnowanie jedzenia

Po komentarzach widać, że jednak to show robi swoje, bo wszyscy wiedzą kto to jest Magada Gesler i często o niej mowią np. z uwagi na jej zachowania. O to właśnie przewrotnie chodzi w biznesie

Myślę, że te wszytskie akcje są wyreżyserowane, dlatego nie przywiązywałabym wagi np. do wyrzucania jedzenia. Który normalny właściciel restauracji wyrzuca składniki za które zapłacił wcześniej duże pieniędze? Raczej byłoby to nieopłacalne.
Alinka2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-16, 07:57   #24
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Kuchenne rewolucje a marnowanie jedzenia

Cytat:
Napisane przez Alinka2001 Pokaż wiadomość
Który normalny właściciel restauracji wyrzuca składniki za które zapłacił wcześniej duże pieniędze?
'Normalnym' idzie biznes i nie potrzebują kuchennych rewolucji.

Ten program przede wszystkim mocno otwiera oczy na syfiarstwo, niechlujność i zerową świadomość na temat produktów żywnościowych jaką bardzo często mają ludzie prowadzący knajpy. Czasem ta ich ignorancja aż szokuje. I nie bardzo ten temat się zmienia pomimo tego, że program jest emitowany już chyba z 10 lat. Ciągle zgłaszają się do programu ludzie, którzy są mocno na bakier z higieną i czystością, a przecież wiedzą, że to będzie sprawdzane więc nie wystarczy na dzień przed przyjazdem ekipy z telewizji zeskrobać tłuszcz z kuchenki, lodówki i okapu, kiedy kuchnia nie była regularnie czyszczona i odnawiana przez lata >> i oni są tego w pełni świadomi. Nie wiem na co ci ludzie liczą.

A najlepsze są te kiedyś teflonowe patelnie z teflonem zjedzonym przez klientów. Zeskrobane na dnie do samej blachy. Szok co trzeba mieć we łbie żeby robić takie rzeczy. Pogarda dla zdrowia klientów i cwaniactwo mnie po prostu odpycha u większości uczestników tego programu.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2021-07-16 o 08:05
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-16, 09:27   #25
Voytkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 451
Dot.: Kuchenne rewolucje a marnowanie jedzenia

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;88810984]'Normalnym' idzie biznes i nie potrzebują kuchennych rewolucji.

Ten program przede wszystkim mocno otwiera oczy na syfiarstwo, niechlujność i zerową świadomość na temat produktów żywnościowych jaką bardzo często mają ludzie prowadzący knajpy. Czasem ta ich ignorancja aż szokuje. I nie bardzo ten temat się zmienia pomimo tego, że program jest emitowany już chyba z 10 lat. Ciągle zgłaszają się do programu ludzie, którzy są mocno na bakier z higieną i czystością, a przecież wiedzą, że to będzie sprawdzane więc nie wystarczy na dzień przed przyjazdem ekipy z telewizji zeskrobać tłuszcz z kuchenki, lodówki i okapu, kiedy kuchnia nie była regularnie czyszczona i odnawiana przez lata >> i oni są tego w pełni świadomi. Nie wiem na co ci ludzie liczą.

A najlepsze są te kiedyś teflonowe patelnie z teflonem zjedzonym przez klientów. Zeskrobane na dnie do samej blachy. Szok co trzeba mieć we łbie żeby robić takie rzeczy. Pogarda dla zdrowia klientów i cwaniactwo mnie po prostu odpycha u większości uczestników tego programu.[/QUOTE]


I niestety tak chyba jest najczęściej ze takie restauracje w których nie dba się o czystość i o jakość produktów ,nawet jak te rewolucje przejdą to za jakiś czas upadają .Po prostu ci ludzie chyba inaczej nie potrafią .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Voytkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-16, 10:50   #26
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Kuchenne rewolucje a marnowanie jedzenia

Myślę, że marnowanie jedzenia w takich programach jest niestety nieuniknione. Poza tym myślę, że duża część jest wywalana, bo jest niewłaściwie przechowywana. Rzucanie talerzami to dla mnie żenada. Ale ja ogólnie nie lubię Gesslerowej, jej bucowatego zachowania ani programów gdzie wizerunek prowadzącego jest kreowany w ten sposób. Dla mnie nie jest to ani śmieszne ani fajne. Inna kwestia jest taka, że ludzie zgłaszający się do takich programów chyba powinni ogarnąć przynajmniej kwestie porządku. Rozumiem nieciekawy wystrój, nieodpowiednie menu, czy kiepskie umiejętności gotowania, ale syf to syf i skoro ktoś nie potrafi utrzymać kuchni w porządku to rewolucje nic nie pomogą. Ja bym do takiej restauracji miała już uraz, bo o ile mało smaczne jedzenie rozczarowuje o tyle brud mnie brzydzi i nie chciałbym się czymś zatruć.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-18, 09:21   #27
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Kuchenne rewolucje a marnowanie jedzenia

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;88810984]'Normalnym' idzie biznes i nie potrzebują kuchennych rewolucji.

Ten program przede wszystkim mocno otwiera oczy na syfiarstwo, niechlujność i zerową świadomość na temat produktów żywnościowych jaką bardzo często mają ludzie prowadzący knajpy. Czasem ta ich ignorancja aż szokuje. I nie bardzo ten temat się zmienia pomimo tego, że program jest emitowany już chyba z 10 lat. Ciągle zgłaszają się do programu ludzie, którzy są mocno na bakier z higieną i czystością, a przecież wiedzą, że to będzie sprawdzane więc nie wystarczy na dzień przed przyjazdem ekipy z telewizji zeskrobać tłuszcz z kuchenki, lodówki i okapu, kiedy kuchnia nie była regularnie czyszczona i odnawiana przez lata >> i oni są tego w pełni świadomi. Nie wiem na co ci ludzie liczą.

A najlepsze są te kiedyś teflonowe patelnie z teflonem zjedzonym przez klientów. Zeskrobane na dnie do samej blachy. Szok co trzeba mieć we łbie żeby robić takie rzeczy. Pogarda dla zdrowia klientów i cwaniactwo mnie po prostu odpycha u większości uczestników tego programu.[/QUOTE]

O to też mnie zawsze dziwi! W najnowszym sezonie właściciel wypowiadał się, że wszystkie odcinki KR zna na pamięć, jest wiernym fanem itp. A tu proszę, mrożonki w zwykłych siatkach, plastikowych woreczkach. Gdzie tu logika, gdzie sens?
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-18, 09:36   #28
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Kuchenne rewolucje a marnowanie jedzenia

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;88810984]'Normalnym' idzie biznes i nie potrzebują kuchennych rewolucji.

Ten program przede wszystkim mocno otwiera oczy na syfiarstwo, niechlujność i zerową świadomość na temat produktów żywnościowych jaką bardzo często mają ludzie prowadzący knajpy. Czasem ta ich ignorancja aż szokuje. I nie bardzo ten temat się zmienia pomimo tego, że program jest emitowany już chyba z 10 lat. Ciągle zgłaszają się do programu ludzie, którzy są mocno na bakier z higieną i czystością, a przecież wiedzą, że to będzie sprawdzane więc nie wystarczy na dzień przed przyjazdem ekipy z telewizji zeskrobać tłuszcz z kuchenki, lodówki i okapu, kiedy kuchnia nie była regularnie czyszczona i odnawiana przez lata >> i oni są tego w pełni świadomi. Nie wiem na co ci ludzie liczą.

A najlepsze są te kiedyś teflonowe patelnie z teflonem zjedzonym przez klientów. Zeskrobane na dnie do samej blachy. Szok co trzeba mieć we łbie żeby robić takie rzeczy. Pogarda dla zdrowia klientów i cwaniactwo mnie po prostu odpycha u większości uczestników tego programu.[/QUOTE]

Podobno niektóre knajpy dostają przykaz żeby nie sprzątać przez ileś tam czasu, oni podpisują też umowy i tam to pewnie jest wszystko zawarte. Jak chcą wziąć udział, to muszą się dostosować.
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-18, 11:28   #29
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Kuchenne rewolucje a marnowanie jedzenia

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;88810984]'Normalnym' idzie biznes i nie potrzebują kuchennych rewolucji.

Ten program przede wszystkim mocno otwiera oczy na syfiarstwo, niechlujność i zerową świadomość na temat produktów żywnościowych jaką bardzo często mają ludzie prowadzący knajpy. Czasem ta ich ignorancja aż szokuje. I nie bardzo ten temat się zmienia pomimo tego, że program jest emitowany już chyba z 10 lat. Ciągle zgłaszają się do programu ludzie, którzy są mocno na bakier z higieną i czystością, a przecież wiedzą, że to będzie sprawdzane więc nie wystarczy na dzień przed przyjazdem ekipy z telewizji zeskrobać tłuszcz z kuchenki, lodówki i okapu, kiedy kuchnia nie była regularnie czyszczona i odnawiana przez lata >> i oni są tego w pełni świadomi. Nie wiem na co ci ludzie liczą.

A najlepsze są te kiedyś teflonowe patelnie z teflonem zjedzonym przez klientów. Zeskrobane na dnie do samej blachy. Szok co trzeba mieć we łbie żeby robić takie rzeczy. Pogarda dla zdrowia klientów i cwaniactwo mnie po prostu odpycha u większości uczestników tego programu.[/QUOTE]

Zgadzam sie. To jest wstyd, co ludziom sie podaje do jedzenia. Zreszta nie tylko w Polsce, kuchenne rewolucje sa na calym swiecie i wszedzie sa takie kwiatki.

Jesli zamrazarka pelna jest produktow popakowanych w zwykle siateczki foliowe, nie podpisanych data + pootwieranych siatek z frytkami, brokulami itd, to nie mozna tego podawac klientom. Zwykle woreczki nie nadaja sie do mrozenia nie bez powodu. Podejrzewam, ze one sie pod wplywem temperatury jakos rozkladaja i potem to zostaje w miesie. A takie frytki otwarte, ktore przeszly zapachem wszystkiego innego, to tez nic przyjemnego.

Wyrzucania potrawek i innych gotowych sosow nawet nie skomentuje - a raczej nie skomentuje faktu uzywania ich w restauracjach. Jesli ktos ma restauracje i sprzedaje salatke za 20 zlotych, a polewa ja sosem z torebki, albo sos pieczeniowy robi na proszku... no wybaczcie. Zwlaszcza jak siedza caly dzien i nic nie robia, bo klientow nie ma, zamiast ugotowac jakis wywar chociazby ze skrawkow warzyw po obieraniu.

Ja tam Magde Gessler bardzo lubie. Taki kolorowy ptak. Ale jednak stara szkola salonowa, stad pewnie czasem te teksty o tylu babach na kuchni i balaganie (chociaz moze chodzilo jej o to, ze przy tylu osobach jest balagan i to wstyd, a ze byly to kobiety to akurat przypadek?).
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-18, 14:24   #30
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Kuchenne rewolucje a marnowanie jedzenia

[1=837577522c61f12fd19d267 21bfa89a63d19e6ec_63eec38 21f71b;88814381]Podobno niektóre knajpy dostają przykaz żeby nie sprzątać przez ileś tam czasu, oni podpisują też umowy i tam to pewnie jest wszystko zawarte. Jak chcą wziąć udział, to muszą się dostosować.[/QUOTE]


Jakoś nie wierzę w takie 'legendy'. Możliwe, że rozpowiadają je właśnie te wszystkie brudasy, którym łyso przez ludźmi po tym jak pokazano ich niechlujstwo w telewizji

Tak bardzo chciałem/am posprzątać i wyczyścić brudy w kuchni, no ale zakazali panie, zakazali.

---------- Dopisano o 14:24 ---------- Poprzedni post napisano o 14:22 ----------

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88814566]
Ja tam Magde Gessler bardzo lubie. Taki kolorowy ptak. Ale jednak stara szkola salonowa, stad pewnie czasem te teksty o tylu babach na kuchni i balaganie (chociaz moze chodzilo jej o to, ze przy tylu osobach jest balagan i to wstyd, a ze byly to kobiety to akurat przypadek?).[/QUOTE]


Zgadzam się
Też ją bardzo lubię, to naprawdę nietuzinkowa postać w polskim szołbiznesie.

Ma swoje 'odpały' bo to już starsza kobieta jest. Inaczej postrzega pewne sprawy niż młodsze pokolenie.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2021-07-18 o 14:38
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-21 12:35:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:16.