Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2. - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-04-16, 08:01   #3451
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Do tej pory był terror pt "jak nie umiesz karmić to daj butelkę niech się nie drze" teraz na szpitalach mają być w końcu laktatory (alleluja XI wiek)
Moje dziecko dokarmiano bez mojej zgody i wiedzy (tzn informacja po fakcie) także nie dramatyzuj i nie ma sensu tu robić offtopu okołoporodowego. Nowe zmiany przewidują m.in przesiewowe badania na depresję poporodową co jest mega pozytywną zmianą, więc nie demonizuj.


Standardy pod względem śmiertelności noworodków są okej. Popatrz sobie na statystyki.
Nie dramatyzuj? Kobieta nie bedzie mogla karmic dziecka mlekiem modyfikowany, bedzie to mozliwe tylko za zgoda lekarza. Teraz jest przynajmniej jakis wybor mimo mimo gledzacych pielegniarek i poloznych, a jak to wejdzie to go nie bedzie. To jest glupota. Takze dalej miej olewcze podejscie. Z takim podejsciem jak Twoje, ktore swoja droga ma miliony Polakow cofamy sie do sredniowiecza dzieki pisiorom, ludzie wciaz beda gadac "nie dramatyzuj".

"Co ta zmiana oznacza dla kobiet?

Chodzenie, swoboda przyjmowania wygodnych pozycji, możliwość korzystania z wanny lub prysznica, intymna sala do porodu, wybór sposobu parcia, możliwość picia w trakcie porodu, nieprzerwany kontakt matki z dzieckiem po porodzie, wsparcie w laktacji będą zależały od decyzji konkretnego lekarza w konkretnym szpitalu. Likwidacja Standardu pozbawi kobiety możliwości wniesienia skargi, ponieważ nie będą miały do czego się odwołać. Jakość opieki, jaką otrzyma rodząca, będzie zależna od decyzji ordynatora lub lekarza, zwyczajów i rutyn panujących w danej placówce.

To wszystko cofa nas do ponurych lat opresyjnego położnictwa drugiej połowy XX. wieku, pełnego przemocy, odhumanizowanej opieki i korupcji. To również przekreśla lata pracy nad poprawą warunków rodzenia zarówno naszej organizacji, jak i wielu innych środowisk, w tym także działań samego Ministerstwa Zdrowia i Departamentu Matki i Dziecka."

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Czas edycji: 2018-04-16 o 08:12
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-16, 08:34   #3452
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Zdobycie zgody lekarza z pewnością będzie graniczylo z cudem.
Chodzenie, swoboda pozycji itp - wszystko to co napisałas to nie są NOWE STANDARDY tylko podtrzymanie istniejących.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:30 ----------

Poza tym są pozytywne zmiany czyli:
- brak przymusowej hospitalizacji po 41 tyg.
- przesiewowe badania na depresję
- wsparcie kp poprzez brak nachalnie reklamy mm i wciskania go noworodkom bez zgody rodziców
- laktatory
Reszta jest w zasadzie podtrzymaniem tego co było - niestety bo sytuacja nie była rewelacyjna choć na papierze jest całkiem nieźle to w praktyce różnie.
Polecam: http://matkaprawnik.pl/nowe-standard...okoloporodwej/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-16, 08:54   #3453
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Zdobycie zgody lekarza z pewnością będzie graniczylo z cudem.
Chodzenie, swoboda pozycji itp - wszystko to co napisałas to nie są NOWE STANDARDY tylko podtrzymanie istniejących.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:30 ----------

Poza tym są pozytywne zmiany czyli:
- brak przymusowej hospitalizacji po 41 tyg.
- przesiewowe badania na depresję
- wsparcie kp poprzez brak nachalnie reklamy mm i wciskania go noworodkom bez zgody rodziców
- laktatory
Reszta jest w zasadzie podtrzymaniem tego co było - niestety bo sytuacja nie była rewelacyjna choć na papierze jest całkiem nieźle to w praktyce różnie.
Polecam: http://matkaprawnik.pl/nowe-standard...okoloporodwej/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czytalas ze zrozumieniem?
Nawet pozycja do rodzenia bedzie zalezala od zgody lekarza czy podanie szklanki wody rodzacej.

Czyli uwazasz, ze nowe standardy sa ok, bo jest pare pozytywow mimo, ze reszta mozna sobie tylek podetrzec?

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Czas edycji: 2018-04-16 o 08:56
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-16, 09:17   #3454
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;8296027 1]Jakość opieki, jaką otrzyma rodząca, będzie zależna od decyzji ordynatora lub lekarza, zwyczajów i rutyn panujących w danej placówce.[/QUOTE]
Czyli bez zmian Cały czas wszystko zależy od placówki (na przykład u mnie byłoby nie do pomyślenia to co pisze o "swojej" placówce ridja) i tak też będzie.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-16, 10:21   #3455
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;8296115 1]Czytalas ze zrozumieniem?
Nawet pozycja do rodzenia bedzie zalezala od zgody lekarza czy podanie szklanki wody rodzacej.

Czyli uwazasz, ze nowe standardy sa ok, bo jest pare pozytywow mimo, ze reszta mozna sobie tylek podetrzec?

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]To jest bez zmian. Te standardy są juz ujowe. Nie staną się takie nagle.
Choć tak, ciesze się z tych kilku pozytywnych zmian (chociaz).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-16, 11:32   #3456
MuchaLibre
I tak powiem
 
Avatar MuchaLibre
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 654
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Od samego początku, czyli od jesieni 2016 r. powtarzam, że nie ma szans na zaostrzenie przepisów co do aborcji w Polsce. Nawet PIS nie zaryzykuje tak radykalnego kroku, który równałby się utracie władzy. I w ogóle za mało jest od nich posłów o radykalnych poglądach w tej sprawie. Żaden z omawianych projektów nawet nie był autorstwem partii rządzącej, wszystko projekty obywatelskie.

No i proszę, jak widać miałem rację:
http://codziennikfeministyczny.pl/pr...iada-ofensywe/

Jako, że taki dobry ze mnie jasnowidz, przedstawię teraz kolejne proroctwo . Teraz organizacje feministyczne będą głosić, że "PIS przestraszył się siły kobiet", czarne marsze działajo. I tu masz numer konta na fundusz feministyczny, wpłacaj wszystko co masz, żeby bronić kraju przed faszystowsko-patriarchalno-katolicko-prawicową dyktaturą PIS-u, która chce zamienić Polskę w drugi Salwador. XD
MuchaLibre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-16, 14:59   #3457
tarisi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 273
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
- brak przymusowej hospitalizacji po 41 tyg.
Nigdy nie była przymusowa. Wszystko za zgodą kobiety.
Lekarz proponuje, a nie zmusza.

Odnośnie innych spraw jest podobnie.
To same kobiety godzą się na wszystko, a nie dlatego bo ktoś ich zmusza.

Jeśli przykładowo leniwa położna mówi kobiecie, że ma się położyć, to ona ją nie zmusza, ale proponuje.

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Choć tak, ciesze się z tych kilku pozytywnych zmian (chociaz).
Jak dla mnie pozytywne zmiany to byłoby:

- możliwość porodu w wodzie w każdym polskim szpitalu
- to kobieta w pełni decyduje o pozycji porodowej, a położna ma obowiązek się ją o to spytać
- ograniczenie wszelkich ingerencji medycznych (jak oksytocyna, amniotomia czy epizjotomia) do minimum (obecnie jest odwrotnie)

Cytat:
Napisane przez MuchaLibre Pokaż wiadomość
Od samego początku, czyli od jesieni 2016 r. powtarzam, że nie ma szans na zaostrzenie przepisów co do aborcji w Polsce.
PiS patrzy na sondaże, a z nich jasno wynika, że 75-80 procent obywateli nie chce zaostrzenia przepisów odnośnie aborcji.

Jednak jeśli PiS wygra kolejne wybory parlamentarne w 2019 roku, to wszystko możliwe.

Edytowane przez tarisi
Czas edycji: 2018-04-16 o 15:01
tarisi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-16, 15:32   #3458
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez tarisi Pokaż wiadomość
Nigdy nie była przymusowa. Wszystko za zgodą kobiety.
Lekarz proponuje, a nie zmusza.

Odnośnie innych spraw jest podobnie.
To same kobiety godzą się na wszystko, a nie dlatego bo ktoś ich zmusza.

Jeśli przykładowo leniwa położna mówi kobiecie, że ma się położyć, to ona ją nie zmusza, ale proponuje.



Jak dla mnie pozytywne zmiany to byłoby:

- możliwość porodu w wodzie w każdym polskim szpitalu
- to kobieta w pełni decyduje o pozycji porodowej, a położna ma obowiązek się ją o to spytać
- ograniczenie wszelkich ingerencji medycznych (jak oksytocyna, amniotomia czy epizjotomia) do minimum (obecnie jest odwrotnie)



PiS patrzy na sondaże, a z nich jasno wynika, że 75-80 procent obywateli nie chce zaostrzenia przepisów odnośnie aborcji.

Jednak jeśli PiS wygra kolejne wybory parlamentarne w 2019 roku, to wszystko możliwe.
Gdy rodziłam 10 lat temu, to do dzisiaj mam koszmary z tego dnia.. 98 % pielęgniarek było opryskliwych, roszczeniowych, dosłownie wrzeszczało na mnie. Zostałam nacięta bez pytania (aczkolwiek to mogę jeszcze jakoś zrozumieć), nie mogłam nic pić przez 12 h, co prawda swobodnie chodziłam, ale na tym się kończyło. Prosiłam o znieczulenie na 6 h przed tym, jak urodziłam i niestety zostałam olana..
Po porodzie (miałam komplikacje, ale wszystko dobrze się skończyło), pielęgniarki wrzeszczały na mnie, że źle karmię i nigdy nie wyjdę ze szpitala, bo dziecko nie przybierze na wadze.. Mogłabym pisać dalej, ale już po prostu mi słabo..
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-16, 15:37   #3459
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Bo wszystko zależy od szpitala, obowiązujących tam zasad i personelu. I to się nie zmieni.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-16, 15:46   #3460
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Tzn żeby nie było ja się zgadzam ze sytuacja na polski porodowkach jest zła. Sama tego doswiadczylam. Po prostu cześć z tym zmian jest dobra a cześć nie lub niewiele zmieniająca. Uprawianie przy okazji populizmu na temat umieralnosci okoloporodowej uważam ze nieprzyzwoite.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-16, 16:39   #3461
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8295915 1]Bardzo polecam ubiegłotygodniowy show Johna Olivera o crisis pregnacy centers.

https://www.youtube.com/watch?v=4NNpkv3Us1I[/QUOTE]

:ha haha:
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-16, 18:21   #3462
magi18
Zadomowienie
 
Avatar magi18
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Rożnowice
Wiadomości: 1 109
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Bo wszystko zależy od szpitala, obowiązujących tam zasad i personelu. I to się nie zmieni.
Zgadzam się... niestety.
__________________
O książkach: booklikes
lubimyczytac

Wyzwanie zwane życiem ---> "Milion cudownych listów"
magi18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-16, 18:40   #3463
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
:ha haha:
Szczerze mówiąc nie widzę w tym nic zabawnego.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-16, 19:47   #3464
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8297510 1]Szczerze mówiąc nie widzę w tym nic zabawnego.[/QUOTE]

A mnie on zawsze rozbawia, że tak lekko i ze swadą rozprawia na trudne tematy i punktuje. Ciekawy sposób docierania do ludzi, których nie interesują poważne debaty.
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-16, 21:20   #3465
malinowegruszki
Raczkowanie
 
Avatar malinowegruszki
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 492
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Nigdzie na napisałam, że aspiryna zabija a poród to takie hop siup Tylko, że przyjęcie tabletek poronnych wcale nie jest jak przyjęcie miętówek,co znaczy, że również może wymagać interwencji lekarskiej. Statystyki są dostępne na pubmedzie. Ba nawet na stronie women on web są zalecenia, że choć to bezpieczna procedura to kobieta nie powinna być sama bo może dostać krwotoku
__________________
[
Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
malinowegruszki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-16, 21:59   #3466
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez malinowegruszki Pokaż wiadomość
Nigdzie na napisałam, że aspiryna zabija a poród to takie hop siup Tylko, że przyjęcie tabletek poronnych wcale nie jest jak przyjęcie miętówek,co znaczy, że również może wymagać interwencji lekarskiej. Statystyki są dostępne na pubmedzie. Ba nawet na stronie women on web są zalecenia, że choć to bezpieczna procedura to kobieta nie powinna być sama bo może dostać krwotoku
Ok. To badania poproszę, że śmiertelność aborcji jest równa okołoporodowej.

Napisałaś to, a ja nie będę szukać ci statystyk na potwierdzenie twojej tezy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-17, 05:23   #3467
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
A mnie on zawsze rozbawia, że tak lekko i ze swadą rozprawia na trudne tematy i punktuje. Ciekawy sposób docierania do ludzi, których nie interesują poważne debaty.
Sam temat aborcji może zabawny nie jest (oraz inne, które w programach porusza) ale zabawny jest sposób, w który skutecznie dociera do ludzi. Fakt.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-17, 06:12   #3468
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

"You think you can kill your baby? Women are not like that. (...) Women are made to die for their babies."

Ja bym tej suce pokazała, jak się do tego nadaję.

Miotaczem płomieni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-26, 16:26   #3469
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

http://www.newsweek.pl/swiat/spolecz...?utm_source=tt


Jak tam odczucia względem Irlandii i faktu, że zostawiają nas w tyle?
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-26, 16:45   #3470
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
http://www.newsweek.pl/swiat/spolecz...?utm_source=tt


Jak tam odczucia względem Irlandii i faktu, że zostawiają nas w tyle?
Biorąc pod uwagę dominację kościoła katolickiego w XX wieku w Irlandii to tylko podziwiać za to, że ten kraj potrafił się uwolnić spod watykańskich wpływów.
I tu się nie ma co śmiać- ostatni zaklad-pralnię sióstr magdalenek (kościelny zaklad poprawczy dla kobiet, dotowany przez państwo) zamknięto bodajże w latach 90-tych.

__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-26, 18:26   #3471
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
http://www.newsweek.pl/swiat/spolecz...?utm_source=tt


Jak tam odczucia względem Irlandii i faktu, że zostawiają nas w tyle?
Podziwiam, że w końcu im się udało. A my... no cóż... może kiedyś także zmądrzejemy.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-29, 05:58   #3472
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Podziwiam, że w końcu im się udało. A my... no cóż... może kiedyś także zmądrzejemy.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Ten artykuł mnie obraża.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-29, 10:47   #3473
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Ten artykuł mnie obraża.
?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-29, 16:12   #3474
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-29, 16:15   #3475
Folgia
Rozeznanie
 
Avatar Folgia
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 849
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
__________________
Życie jest zbyt krótkie, by martwić się, co inni o Tobie powiedzą. Po prostu rób to co kochasz, baw się dobrze i daj ludziom kolejny temat do rozmów.
Folgia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-29, 17:00   #3476
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Folgia Pokaż wiadomość
A niech się modlą. To będzie kolejny strzał w kolano dla państwa w państwie, czyli dla polskiego kościoła katolickiego, który sprawi, że kolejna fala tych bardziej myślących i wrażliwych dokona formalnego aktu apostazji.
Episkopat lepiej by zrobił zaczynając od sprzątania własnego podwórka i nakazując modlitwę za ofiary księży pedofilów.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-29, 17:05   #3477
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
A niech się modlą. To będzie kolejny strzał w kolano dla państwa w państwie, czyli dla polskiego kościoła katolickiego, który sprawi, że kolejna fala tych bardziej myślących i wrażliwych dokona formalnego aktu apostazji.
Episkopat lepiej by zrobił zaczynając od sprzątania własnego podwórka i nakazując modlitwę za ofiary księży pedofilów.
Swoją drogą, wiecie że RODO pozwala KK wciąż przetwarzać moje dane po apostazji? Nie, że ich nie usuwa (Bo tego to się chyba nie doczekam), jak dotąd, ale dalej korzysta.

No szlag mnie trafia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-29, 17:15   #3478
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Nie da się drzwiami, oknem, to kominem spróbują...
http://www.rp.pl/Zdrowie/305299968-Z...nstytucja.html
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-29, 17:54   #3479
Folgia
Rozeznanie
 
Avatar Folgia
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 849
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
A niech się modlą. To będzie kolejny strzał w kolano dla państwa w państwie, czyli dla polskiego kościoła katolickiego, który sprawi, że kolejna fala tych bardziej myślących i wrażliwych dokona formalnego aktu apostazji.
Episkopat lepiej by zrobił zaczynając od sprzątania własnego podwórka i nakazując modlitwę za ofiary księży pedofilów.
Zgadzam się

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------

Jeszcze dodam, że nie potrafię zrozumieć tego, dlaczego katolicy się wtrącają w to wszystko. Rozumiem, że ktoś może mieć inne zdanie, ale nie powinno się narzucać go innym.
__________________
Życie jest zbyt krótkie, by martwić się, co inni o Tobie powiedzą. Po prostu rób to co kochasz, baw się dobrze i daj ludziom kolejny temat do rozmów.
Folgia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-29, 18:07   #3480
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Swoją drogą, wiecie że RODO pozwala KK wciąż przetwarzać moje dane po apostazji? Nie, że ich nie usuwa (Bo tego to się chyba nie doczekam), jak dotąd, ale dalej korzysta.

No szlag mnie trafia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dopóki mamy konkordat nic się tu nie zmieni. Państwo w państwie. Apostazja to nie wystąpienie z KK wg samego KK. Wg prawa kanonicznego nie można wystąpić z KK.
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-24 20:37:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:07.