Efekty uboczne kriolipolizy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-20, 05:49   #1
kamis28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9

Efekty uboczne kriolipolizy


Pytanie do dziewczyn, które poddały się zabiegowo kriolipolizy, ponieważ martwią mnie efekty uboczne utrzymujące się już drugi tydzień Robiłam jedno przyłożenie na brzuch urządzeniem Lipocryo przez 45 minut, temp. +3 stopnie. Sam zabieg był bardzo bolesny, przez pierwsze 10 minut bolało mocno, później trochę zelżało. Opuchlizna miała się trzymać 2-3 dni, jak to kosmetyczka określiła "mogę odczuwać delikatne zakwasy". Natomiast do dzisiaj (12 dni po) mam siniaki na brzuchu, boli mnie on przy najmniejszym dotyku, nie mogę zapinać spodni (chodzę tylko w legginsach), czuję grudki w miejscu przyłożenia, jest tkliwy, czasami boli nawet jak leżę i nic nie robię. Czy to normalne??? Wszędzie piszą, że to zabieg bezinwazyjny, nie wymagający rekonwalescencji, opuchlizna i ewentualny ból utrzymuj się do 48h...Jak było w Waszym przypadku, bo martwię się, czy nie zrobiłam sobie jakiejś krzywdy
kamis28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 10:00   #2
Gusiasiusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 119
Dot.: Efekty uboczne kriolipolizy

możesz napisać, jak skończyła się Twoja historia? Sama wybieram się na ten zabieg, również urządzeniem lipocryo i szukam wszystkich opinii, a jest ich bardzo mało. Jak długo cierpiałaś po zabiegu, czy dyskomfort był normalnym efektem ubocznym, czy coś zrobili Ci nie tak? Czy były w ogóle jakieś efekty i powtórzyła byś zabieg? Pozdrawiam i proszę o opinię
Gusiasiusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 05:58   #3
kamis28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9
Dot.: Efekty uboczne kriolipolizy

Na szczęście brzuch przestał mnie boleć jakieś 4 dni temu, czyli odczuwałam boleści około 3 tygodnie, tyle że codziennie były coraz mniejsze. Na początku bolało przy najmniejszym dotyku, muśnięciu Dzwoniłam do salonu, w którym robiłam zabieg i Pani powiedziała, że wszystko zależy od progu bólu i organizmu, że są takie kobiety, które nawet przyłożyć urządzenia do kriolipolizy nie dadzą sobie na dłużej i po chwili trzeba przerwać zabieg, ale są to skrajne przypadki. Na ten moment mam wyczuwalne pod skórą grudki tłuszczu, na razie w pasie nic nie zeszło, ale to trzeba czekać, po 3 miesiącach widać pełny obraz/efekt zabiegu. Tak więc mam nadzieję, ze chociaż te 2-3cm stracę, czy pójdę powtórzyć zabieg? Raczej nie, bo jeśli nic nie stracę, nie chcę drugi raz przechodzić tego bólu, bez gwarancji, że to podziała.
Jak czytałam różne fora przed zabiegiem, to dziewczyny pozytywnie się wypowiadały o samym zabiegu i efektach, może ja jestem tylko takim "beznadziejnym" przypadkiem?
kamis28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 08:36   #4
Gusiasiusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 119
Dot.: Efekty uboczne kriolipolizy

3/4 opinie na internecie to teraz już reklama. Ja chodzę na depilację laserowa do "laser delux" i tam Pani mnie bardzo namawiała. Mam wielką fałdy na brzuchu po dwóch ciążach, odłożylam już kasę i myślę. Sama już schudłam 15 kg i to by mnie zmobilizować do dalszej walki. Pani powiedziała, że musiałabym mieć 4 przyłożenia, tzn głowice przyłożone w 4 miejscach i wszystko trwało by ok 5 godzin. jak to u Ciebie wyglądało?
Gusiasiusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 20:26   #5
kamis28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9
Dot.: Efekty uboczne kriolipolizy

O! Ja robiłam właśnie kriolipolizę w Laser Delux we Wrocławiu Też jestem po dwóch ciążach, udało mi się wrócić do wagi sprzed ciąży, jestem szczupła, ale fałdka wiadomo została A ponieważ ani dieta, ani treningi cardio nie pomagały, więc chciałam spróbować czegoś innego. Byłam u nich na konsultacji, potrzebne było 1 przyłożenie na środku brzucha. Ewentualnie za 6 tygodni drugie przyłożenie w tym samym miejscu. Przez pierwsze dwa dni po zabiegu to brzuch mi spuchl i miałam jeszcze więcej cm niż przed zabiegiem :P Sam zabieg trwał 45 minut i był bardzo nieprzyjemny, no ale zagryzłam wargi i jakoś wytrwałam...
kamis28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 11:55   #6
Gusiasiusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 119
Dot.: Efekty uboczne kriolipolizy

Zdecydowałam się. 13 mają idę na zabieg. Mam zamiar zrobić dokumentację fotograficzną, zobaczymy jakie będą zmiany. Dalej będę kontynuować zdrowy tryb odżywiania. Mam nadzieje ze coś będzie widać
Gusiasiusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 05:48   #7
kamis28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9
Dot.: Efekty uboczne kriolipolizy

To trzymam kciuki za bezbolesny i efektywny zabieg napisz później proszę jak u Ciebie to wyglądało. Aha, ja przed zabiegiem mierzyłam się centymetrem w pasie i w biodrach, no i teraz co jakiś czas sprawdzam, na razie większych efektów nie ma, jest może 0,5cm-1cm mniej, ale to mogą być zmiany hormonalne związane z cyklem miesiączkowym. Z drugiej strony mam te grudki wyczuwalne pod skórą, przecież organizm tego nie zostawi i musie się pozbyć, może w ten sposób zgubi się te kilka cm.
kamis28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-17, 18:59   #8
Gusiasiusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 119
Dot.: Efekty uboczne kriolipolizy

Jestem już po zabiegu, minęło dopiero 4 dni, ale czuję się podobnie do Ciebie... Sam zabieg nie był bolesny, przez pierwsze parę minut odczuwałam jakiś dyskomfort, ale radość z leżenia plackiem przez 4 godziny (miałam 4 przyłożenia) pierwszy raz od pięciu lat przyćmiewała mi ból Po samym zabiegu miałam parę małych, ale takich powierzchniowych siniaków (może odmrożeń), ale w ogóle niebolesnych. Drugi dzień po zabiegu też nic nie czułam. A trzeciego zaczęło się... Brzuch był cały obrzmiały, mam wrażenie jakby ktoś mnie skopał po nim (nikt mnie nigdy nie skopał, ale jestem pewna, że tak to musi wyglądać). Jakby wewnątrz mam wszystko poobijane, i na skórze wychodzą dopiero czerwone plamy, mam wrażenie, jakby to było jakieś wylewy wewnętrzne. Ten drugi dzień jak na razie był najgorszy, aż robiło mi się niedobrze, zbierało mi się na wymioty i czułam się jakbym miała stan podgorączkowy. Nie mogłam dotknąć brzucha, usiąść itp. Wczoraj jakoś było lepiej, a dziś znowu ból. Chodzę z wypiętym brzuchem, brzuch pokrywa się czerwonymi plamami, krwiakami. Skóra jakby szczypie mnie od środka. Jest to do wytrzymania, ale ciężko mi wziąć dziecko na ręce, schylać się. Odganiam się od dzieci, bo gdyby któreś uderzyło by mnie przez przypadek w ten brzuchy to chyba bym się popłakała... Mam nadzieję, że już będzie lepiej nie gorzej. Pani mówiła o lekkiej diecie i ćwiczeniach fizycznych, ale jak na razie nie wyobrażałam sobie wyjść nawet na dłuższy spacer. Oby tylko efekt był wart tych cierpień... Teraz to jestem już pewna, że większość opinii na necie to ściema, albo jakaś inna technologia kriolipolizy. A jak u Ciebie? Centymetr pokazuje jakieś zmiany?
Gusiasiusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 11:19   #9
kamis28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9
Dot.: Efekty uboczne kriolipolizy

Ojej, współczuję Ci, mam nadzieję, że ból jak najszybciej minie U mnie bolało mocno już na drugi dzień. Moje młodsze dziecko ma 8 miesięcy, pamiętam jak bałam się ją nosić na rękach, czy karmić butelką, bo przy najmniejszym muśnięciu bolało jak jasna cholera. Też zostałam pouczona o lekkostrawnej diecie, jak najmniej alkoholu pić, a najlepiej w ogóle i o ćwiczeniach fizycznych, wiadomo, że to wszystko przyspiesza metabolizm i pomaga usunąć komórki tłuszczowe. U mnie na razie nic się nie zmieniło, ogólnie nadal 1cm mniej, ale to za mało, by mówić o efekcie WOW kriolipolizy, z wagi na pewno nic nie zeszłam, ciuchy jak leżały tak leżą na mnie nadal, grudki pod skórą na brzuchu są już mało wyczuwalne, na pewno znikną całkowicie. Lekkostrawną dietę stosowałam od dłuższego czasu, żadnych tłustych potraw, kiełbasek na grillu itp. Jedyna moją słabością są słodycze, ale wybieram te "zdrowsze" jak batoniki musli, lody, suszone owoce, sama piekę owsiane ciasteczka, nie używam mąki pszennej tylko ryżowa, orkiszowa itp. No i czekam, co to z tego wyjdzie Odezwę się za jakiś czas czy są wieksze efekty, kriolipolizę robiłam 9 kwietnia, a pełen obraz ma się uzyskać po 3 miesiącach...
kamis28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-12, 21:31   #10
Gusiasiusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 119
Dot.: Efekty uboczne kriolipolizy

I jak u Ciebie?? Jak z efektami po 3 miesiącach? Są widoczne zmiany?
Gusiasiusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 08:21   #11
kamis28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9
Dot.: Efekty uboczne kriolipolizy

cześć, w sumie to straciłam 2cm, wg mnie mało, spodziewałam się czegoś większego, waga jest taka sama, w ciuchach czuję może minimalnie większy luz, ale nie jest to odczuwalna zmiana. Natomiast co mnie martwi w miejscu przyłożenia mam wgłębienie, jakby w tym miejscu nastąpiła redukcja tłuszczyku, mam nadzieję, że to się rozejdzie, nawet mój mąż to widzi, więc nie są to moje fanaberie. Tak więc efekty mizerne, a nie wiadomo, czy jeszcze sobie ogólnego wyglądu brzucha nie zepsułam.

A jak u Ciebie?? Pozdrawiam
kamis28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-13, 14:12   #12
Gusiasiusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 119
Dot.: Efekty uboczne kriolipolizy

Ja właśnie też mam dwie "dziury" w miejscach przyłożenia, dokładnie widoczne, gdzie było przyłożenie. Ogólnie różnicy na plus dużej nie widzę, na cm tez raz więcej raz mniej chyba też zależy od cyklu itp. Rewelacji nie ma, też liczyłam na jakieś spektakularne efekty... u mnie jeszcze nie minęły 3 miesiące, ale na pewno nie powtórzę zabiegu i nie będę go polecać. Mam zrobione zdjęcia przed zabiegiem, chcę zrobić teraz zdjęcia i porównać. Może różnica jaka będzie widoczna na zdjęciach, ale ja patrząc codziennie w lustro nie widzę zmian, oprócz tych dziur, które faktycznie nie wyglądają naturalnie. ☠☠☠☠rawiam
Gusiasiusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-03, 14:16   #13
tajemnicza9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 1
Dot.: Efekty uboczne kriolipolizy

I jak efekty po 3 miesiącach? Szukam rzetelnych informacji o efektach ubocznych, ale wszędzie jakieś teksty rodem z reklamy. Jestem już po liposukcji ultradźwiękami i podczerwienią, wydałem kupę kasy, ale efektów nie ma, bo facetowi Nie chciało się robić dodatkowo drenażu limfatycznego, po którym tak naprawdę są największe efekty. Mniejsza z tym. Szukam alternatywy dla siebie bo ćwiczyć nie mogę a zmiana diety daje bardzo małe efekty.napiszcie dziewczyny, co dalej z tymi dziurami w brzuchu się stało?
__________________
Wybrałam elegancką Miss Marine!
tajemnicza9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-01, 05:40   #14
KarmaToSuka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 3
Dot.: Efekty uboczne kriolipolizy

Ponad miesiąc temu miałam robiony ten zabieg (2 przyłożenia na brzuch) i co? i wielkie gó*no! Dodatkowo 4 zabiegi żelazkiem antycelulitowym, zero efektów. Nie polecam Salonu Sil*ettta w Warszawie, strata kasy. Dodatkowo Pani która wykonywała zabieg żelazka poinformowała mnie, że teraz muszę ćwiczyć aby utrzymać efekt. Gdybym była tego świadom wcześniej to darowałabym sobie zabieg i ćwiczyła bez tego. . Wiec stwierdzam że połowa komentarzy to reklamy salonów/zabiegu. Jestem strasznie niezadowolona i rozczarowana. Wiadomo nie oczekiwałam cudu, ale miałam nadzieję że chociaż troszkę wyrównam i poprawię brzuszek. Mierzyłam się sama przed zabiegiem i w tym momencie pomiary się nie zmieniły.
KarmaToSuka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-09, 10:45   #15
810423IS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 6
Dot.: Efekty uboczne kriolipolizy

hej
dziewczyny proszę napiszcie jakim urządzeniem miałyście wykonywany zabieg?
ja się do niego dopiero przymierzam - mam zamiar odwiedzić yasumi day spa - tam zimno to -10stC, gdzie w większości wykonują zabiegi przy +3stC.
pozdrawiam i czekam na info
810423IS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 18:18   #16
intermanka
Recenzentka Miesiąca - Luty 2020
 
Avatar intermanka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 127
Dot.: Efekty uboczne kriolipolizy

Ja miałam tydzień temu cooltechem brzuch na -8, zabieg trwał 60 min. O efektach jeszcze nie mogę mówić ale jak słyszę,że to zabieg bezbolesny to śmiać mi się chce...Sam zabieg może nie bolał-może etap rozmrażania tylko ale brzuch mam opuchnięty, obolały i b.wrażliwy na dotyk, a nie jestem osobą szczególnie wrażliwą. Piszą,że zabieg nie wymaga rekonwalescencji ale nie wyobrażam sobie chodzić z czym takim do jakiejś fizycznej pracy. Nie takie rzeczy się przeżywało i to też minie ale nie powinni ludzi w błąd wprowadzać. Zabieg polega na wywołaniu stanu zapalnego w wyniku którego usuną się martwe komórki tłuszczowe więc powinni informować o bólu, który w takim wypadku musi zaistnieć.
__________________
Zapraszam:

https://www.instagram.com/dankakosmetycznie/
intermanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 06:38   #17
mycha1215
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 1
Dot.: Efekty uboczne kriolipolizy

Halo witaj. Też robiłam tydzień temu krio na brzuch cooltechem w Katowicach.
Jak u ciebie efekty po tych kilku miesiącach.
PO samym zabiegu brzuch mam ogromny cały? też tak miałaś po cooltechu? sam zabieg dla mnie totalnie bezbolesny. Teraz różnie. Brzuch pobolewa ale wszystko do wytrzymania.
Napisz prosze jak u ciebie było i jest?

pozdrawiam
mycha1215 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-24, 09:54   #18
intermanka
Recenzentka Miesiąca - Luty 2020
 
Avatar intermanka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 127
Dot.: Efekty uboczne kriolipolizy

Hej,efekty u mnie tak jak na zdjęciu z gabinetu- tak wygladal mój brzuch po ciąży przed i po zabiegu z tym,ze ja tez ćwiczyłam i piłam dużo wody,nie ze sie jakos katowalam tymi cwiczeniami ale to pewnie tez wplynelo na efekt koncowy.Nie wiem jak by wyglądał efekt bez tego.brzuch tez miałam opuchnięty,twardy i obolały ale tak jak u Ciebie - do wytrzymania
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 480654742307678.jpg (22,2 KB, 418 załadowań)
__________________
Zapraszam:

https://www.instagram.com/dankakosmetycznie/
intermanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-24, 18:15   #19
Kominkowa222
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 1
Dot.: Efekty uboczne kriolipolizy

Ja swoje problemy ze zbędnym tłuszczem rozwiązałam dzięki zabiegowi kriolipolizy. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-11-29 o 10:08 Powód: reklama
Kominkowa222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-26, 15:38   #20
micha_w
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 36
Dot.: Efekty uboczne kriolipolizy

Ja robiłam kriolipolizę 3 lata temu i efekty były mizerne plus sam zabieg dla mnie był bardzo bolesny. Rok później miałam jeszcze serię endo masażu na ten sam obszar i efekty były dużo lepsze.
micha_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-27, 13:52   #21
intermanka
Recenzentka Miesiąca - Luty 2020
 
Avatar intermanka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 127
Dot.: Efekty uboczne kriolipolizy

Cytat:
Napisane przez micha_w Pokaż wiadomość
Ja robiłam kriolipolizę 3 lata temu i efekty były mizerne plus sam zabieg dla mnie był bardzo bolesny. Rok później miałam jeszcze serię endo masażu na ten sam obszar i efekty były dużo lepsze.
Bo kriolipoliza kriolipolizie nie równa i każdy ma inny próg bólu. Ważne jest też stosowanie się do zaleceń po zabiegu, ruch, picie dużej ilości wody itp. Mam koleżankę która po kriolipolizie odpuściła sobie wszystko- śmiałyśmy się,że tylko leży i kebaby wcina efekt był taki,że przytyła więcej niż przed zbiegiem także to kwestia indywidualna... ja nie narzekam. Troche czytałam przed zabiegiem i podobno najlepsze rezultaty są cooltechem przy -8 stopniach.
__________________
Zapraszam:

https://www.instagram.com/dankakosmetycznie/

Edytowane przez intermanka
Czas edycji: 2017-11-27 o 13:57
intermanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-29, 21:58   #22
tarantoola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 51
Dot.: Efekty uboczne kriolipolizy

Odświeżam wątek, bo chciałabym się "odchudzić" tą metodą oczywiście licząc na mierzalne efekty.

Jeśli zajrzy tu ktoś, kto poddawał się takim zabiegom, to bardzo proszę o podzielenie się opinią o odczuciach i efektach oraz ilości powtórzeń.



Myślę też o karboksyterapii jako zabiegu wspomagającym, więc też chętnie poznam opinie i na ten temat .
tarantoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-09, 13:25   #23
Kredka03
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 24
Dot.: Efekty uboczne kriolipolizy

Miałam robioną kriolipolizę dwukrotnie. Jestem bardzo zadowolona zwłaszcza jeżeli chodzi o efektywność zabiegu. Dodatkowo nie miałam żadnych skutków ubocznych. Pierwsze efekty widziałam po 4 tygodniach POLECAM! Podrzucam fajny artykuł o kriolipolizie do przeczytania http://woman-news.pl/chlodna-zemsta-...-kriolipolizy/
Kredka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-04, 13:34   #24
1mimi1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 8
Dot.: Efekty uboczne kriolipolizy

Ja polecam zabieg urządzeniem Cooltech. Tylko po nim mam efekty. Miałam też robione innym urządzeniem nawet nazwy nie pamietam ale wtedy nie miałam żadnego efektu.
Po cooltechu zeszło mi 6 cm z talii. Miałam 3 zabiegi po 1 przyłożeniu. Wydaje mi się , że te komórki serio na stałe zostały usunięte bo nawet jak przytyje to tylek mi rośnie a brzuch dalej płaski a wcześniej od razu mi sie oponka robiła.
Bezpośrednio po zabiegu ból był okrutny ale jak Pani kosmetolog mi to rozmasowała to po paru minutach było ok. I jakoś później nic nie bolało. Moją kuzynke po zabiegu brzuch trochę bolał ok tygodnia ale tak bardziej jak dotykała w tym miejscu.
1mimi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-04 14:34:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:56.