Czy 52 kg przy 160 cm to dużo? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-18, 10:41   #1
olennnkaaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 554

Czy 52 kg przy 160 cm to dużo?


Ważę 52 kg przy wzroście 160 cm. Mam mały biust, dość szerokie barki i biodra oraz uda, ale szczupłe ręce i niestety też twarz.

Jem normalnie, raczej zdrowo, choć czasem też słodycze, smażone itp. Nie ćwiczę. Od 7 lat utrzymuję tę wagę, choć wcześniej miałam okresy, gdy ważyłam sporo mniej i trochę więcej (60 kg). Mam 30 lat.

Ostatnio usłyszałam od osoby o moim wzroście i wadze 51 kg, że ja to na pewno ważę więcej niż ona i trochę mnie to zdołowało. To nie była żadna fitnesska, tylko kobieta ok. 40, która sporo je i nie ćwiczy. Mam za sobą zaburzenia odżywiania wieku nastoletniego i przejmuję się uwagami co do mojej wagi.

Od kiedy to usłyszałam (miesiąc temu), przestałam jeść słodycze i pieczywo, jem warzywa na obiad i jogurt na śniadanie, 3 owoce, ale waga nie spada. Z drugiej strony nie chcę ważyć mniej, bo moja i tak chuda twarz na tym nie zyskuje - zaznaczają się wory pod oczami, zmarszczki.

Czy moja waga jest wskazaniem do odchudzania? Nie jest mi łatwo zrzucić kg, mam spowolniony metabolizm właśnie odchudzaniem w dawnych czasach.

Edytowane przez olennnkaaaa
Czas edycji: 2019-01-18 o 11:02
olennnkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 12:06   #2
Versace_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 188
Dot.: Czy 52 kg przy 160 cm to dużo?

Taka waga to chyba norma, jestem przekonana, że wyglądasz "jak trzeba" czyli nie jesteś na pewno ani za gruba ani za chuda. Zresztą popatrz sobie na tabele wzrostu i wagi w internecie, tam na pewno podają, że powinnaś ważyć o wiele więcej niż w tej chwili. ;-)).
Versace_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 14:04   #3
olennnkaaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 554
Dot.: Czy 52 kg przy 160 cm to dużo?

Wiem, że nie mam nadwagi, ale nie o to mi chodzi. Wyglądam na więcej niż ważę i to w porównaniu nie z umięśnioną dziewczyną, ale z mamuśką, które je byle co i do sklepu jeździ autem, a waży i mierzy tyle, co ja. Jeszcze żebym miała duży biust albo brzuch, ewentualnie pulchną twarz, to rozumiem, że ludzie ocenialiby mnie na grubszą, ale tak nie jest. Górę mam dość drobną, wymiary 84-63-93, udo 52.

Gdy byłam w wieku nastoletnim ważyłam i mierzyłam tyle, co teraz, a mimo to dogryzano mi z powodu "pulchnej sylwetki". I to nie rówieśniczki, a kobiety w wieku mojej mamy. Przez to zaczęłam się odchudzać, miałam wahania wagi, by znów wrócić do swojej dawnej, normalnej wagi. Może dlatego to dla mnie drażliwa kwestia.
olennnkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 08:11   #4
Kofeinka13
Przyczajenie
 
Avatar Kofeinka13
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 15
Dot.: Czy 52 kg przy 160 cm to dużo?

Jest wskazaniem do tego, żeby myśleć, że zaleczyłaś objawy zaburzenia odżywiania a nie sam problem. Moim zdaniem. Gdyby ta babka nie powiedziała Ci, że wydaje jej się, że ważysz więcej to byś się zaczęła nad tym zastanawiać? Po co w ogóle o takich rzeczach rozmawiać z obcymi ludźmi?



Btw ludzie mają różne budowy, stosunek masy mięśniowej do tkanki tłuszczowej itp. i przy tej samej wadze można wyglądać inaczej, więc to nie jest jakiś wyznacznik.



No i zawsze się znajdzie ktoś szczuplejszy.
Kofeinka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-21 09:11:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:35.