Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-01, 21:28   #61
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

W Kosciele, bo chyba tam nigdy slubu nie widzialam ? 18 ego.o super. , no chyba Meson w poblizu, wiecej z dobrym jedzeniem w LC nie znam, chyba ze macie samochody......
A jesli moge cie spytac to kto Wam organizuje?, powinni miec opinie z tego typu imprez obslugiwanych.
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 21:59   #62
sushi_me
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cansado dziękuję za odpowiedź

Tak, w kościele Parafia w której zamierzamy się pobrać nazywa się Nuestra Senora del Carmen a załatwialiśmy wszystko przez biuro podróży z Krakowa.
Samochód będzie, bo docelowo zamieszkamy w Adeje a zamierzamy się często gęsto przemieszczać

Co do restauracji, to mamy jedną z "wiatrakiem" w nazwie już poleconą, ale zawsze warto mieć więcej opcji.
Przed ślubem będziemy mieli tydzień czasu na poszukanie przytulnej knajpetki tudzież na znalezienie pięknego miejsca na sesję w plenerze Jeśli mogłabym prosić o ukierunkowanie również w tym temacie będę dzwięczna niesamowicie!
sushi_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 09:15   #63
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Sushi, no super, bylam zdziwiona bo nigdy tutaj w Los cristianos slubu nie widzialam. Z tego co wiem to jest Polski ksiadz na wyspie ale on chyba na polnocy.
Jesli mowisz o restauracji z wiatrakiem to pewnie Molino Blanco, bardzo ladna na tego typu impreze dosc droga!

W zaleznosci ile osob bedziesz zapraszac, ja w Los Cristianos znam tylko Meson Castellano z rewelacyjnym jedzeniem!
jest rowniez bardzo fajna restauracja z dobrym jedzeniem prowadzona przez Polke w La Camella, obok Camel Park 2 km od Los Cristianos w przepieknym ogrodzie , nie pamietam jak sie nazywa ale bylam kilka razy ze znajomymi, i zawsze wszyscy zachwyceni. Olbrzymi tropiklalny ogrod ze stolami wewnatrz i na zewnatrz. Idealne miejsce na tego typu impreze, no i z Polka mozna sie dogadac. Ceny srednie.

Ale to tuz tuz wiec chyba musisz rezerwacje robic szybko!!!!
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 09:01   #64
sushi_me
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cansada jak to miło rozmawiać z kimś tak dobrze zorientowanym
Właśnie ten polski ksiądz o którym wspomniałaś będzie udzielał nam ślubu. Co do rezerwacji, myślę że nie powinno być problemu. Lecimy w cztery osoby Wyruszymy obejrzeć te knajpki zaraz po przylocie, niezmiernie frapuje mnie ten egzotyczny ogród i chyba tam udamy się w pierwszej kolejności. Już nie mogę usiedzieć w miejscu a do wylotu jeszcze 9 dni. Nie wiem czy mogę Cię tak bezkarnie dręczyć głupimi pytaniami
ale jestem ciekawa jak cenią się fryzjerzy na Teneryfie? Miałam czesać się sama ale już zaczynam kręcić nosem i rozglądać się licho wie za czym
sushi_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 19:18   #65
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cansado mam do Ciebie jeszcze pytanko...

Ile kosztuje paliwo na wyspie?
Czy za wynajem auta mozna zapłacic gotowką lub zwykłą kartą płatniczą taką, ktorą płacisz np za zakupy w sklepie?
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 13:19   #66
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

No tak na szybko, pytaniami mozecie meczyc....

Fryzjer uslugi dosc drogie, moja kolezanka za uczesanie do slubu, wlosy poldlugie zaplacila 70 euro. Ale fryzura przepiekna, trzymala sie do poznego wieczora. Kok.

Ceny benzyny ok 90 centow chyba ze wielooktanowa do moze 0.95 euro
Za samochod mozna placic gotowka czemu nie ale bez karty kredytowej nikt ci nie wynajmie, karta sluzy do zabezpieczenia na wypadek zniszczen. Detale z karty sa spisywane na koncu umowy i pod tym osoba wynajmujaca sie podpisuje. Musisz okazac karte przy wypozyczaniu

Edytowane przez cansada
Czas edycji: 2010-09-06 o 13:20
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 20:38   #67
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Załamała mnie ta karta kredytowa!
Nie ma ani jednej wypozyczalni,w ktorej mozna załatwic to jakos inaczej???
Jesli miałabym przesiedziec całe 10 dni w tym naszym hotelu na zaludnionej plazy...to odechciewa mi sie tam jechac.
Pierwszy raz planujemy wynając auto i nie miałam o tym pojęcia!
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac

Edytowane przez Mell_xx
Czas edycji: 2010-09-06 o 20:52
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-06, 22:23   #68
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Mexx ale o co chodzi, karta jest wymagana rowniez w wielu hotelach przy meldowaniu. W UK, Ameryca nikt cie nie zamelduje bez CC. Dopytaj w biurze czy w noelia jest meldowanie bez CC. Jesli jedziesz a biura tomoze ok.
U mnie w osrodkach, KAZDA rodzina musi miec CC jak nie ma to 500 euro depozyt!!! gotowka.
Ty nie musisz jej uzywac , a moze masz debet z Visa? podpytaj w wypozyczalniach czy Visa Debit beda akceptowac. Aha wiele firm, hoteli restauracji nie akceptuje American Express, zbyt droga obsluga tych kart.
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 00:35   #69
_Sandy
Raczkowanie
 
Avatar _Sandy
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 72
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
Mexx ale o co chodzi, karta jest wymagana rowniez w wielu hotelach przy meldowaniu. W UK, Ameryca nikt cie nie zamelduje bez CC. Dopytaj w biurze czy w noelia jest meldowanie bez CC. Jesli jedziesz a biura tomoze ok.
U mnie w osrodkach, KAZDA rodzina musi miec CC jak nie ma to 500 euro depozyt!!! gotowka.
Ty nie musisz jej uzywac , a moze masz debet z Visa? podpytaj w wypozyczalniach czy Visa Debit beda akceptowac. Aha wiele firm, hoteli restauracji nie akceptuje American Express, zbyt droga obsluga tych kart.
ja pierwszy raz w życiu słyszę o takim czymś, a podróżuję niemało ) możliwe, że tak jest jak ktoś indywidualnie jeździ, ale jak jest to wycieczka zorganizowana to bardzo wątpię, żeby karta była komukolwiek do czegokolwiek potrzebna. Z tym samochodem wydaje mi się, że bez karty wypożyczą, bo mogę się założyć, że 90% ludzi jadących na wakacje nawet o takim czymś nie pomyśli
Kilka lat temu, będąc na Krecie mieliśmy wypożyczony samochód - oprócz prawa jazdy nic nie wymagali.
__________________
Świat jest księgą. Ci, którzy nie podróżują, znają tylko jedną kartkę.
Św. Augustyn
spełniam marzenia!
_Sandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 22:40   #70
monia a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 58
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

CANSADA, jeżeli masz jeszcze siłę to ja również mam pytanie do Ciebie. My, tzn. ja z rodzinką lecimy już w poniedziałek, Costa Adeje, Hotel nazywa się Bahia Principe. Czy możesz coś podpowiedzieć? znasz ten hotel i rejon?
monia a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 22:57   #71
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cytat:
Napisane przez _Sandy Pokaż wiadomość
ja pierwszy raz w życiu słyszę o takim czymś, a podróżuję niemało ) możliwe, że tak jest jak ktoś indywidualnie jeździ, ale jak jest to wycieczka zorganizowana to bardzo wątpię, żeby karta była komukolwiek do czegokolwiek potrzebna. Z tym samochodem wydaje mi się, że bez karty wypożyczą, bo mogę się założyć, że 90% ludzi jadących na wakacje nawet o takim czymś nie pomyśli
Kilka lat temu, będąc na Krecie mieliśmy wypożyczony samochód - oprócz prawa jazdy nic nie wymagali.
Jak juz wspomnialam mozliwe ze z biura podrozy nie beda wymagac, ja nigdy niekorzystam z biur, hotele rezerwuje sama i dopasowuje dni/noce wg wlasnego widzimisie.
Ale jesli chodzi o wyozyczalnie to nie slyszalam aby tutaj wynajem byl bez kart, najlepiej chyba wyslac maila do kilku wypozyczalni i zapytac

znalazlam , nie musisz miec karty ale wymagany jest depozyt

I do not have a credit card, can I still rent a car?

If we have a contract with a supplier that allows a cash rental, then it is possible. Payment would still have to be made to Auto Europe and you would have to take an inclusive rate. A cash deposit would be required at time of pick up.


Ja po prostu podrozuje wiele z karta i wszedzie jest wymagana, niektorzy zadowalaja sie Visa debit. Np Ritz,Abama, Melia w Hiszpanii nie robi rezerwacji bez karty

---------- Dopisano o 22:57 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------

Cytat:
Napisane przez monia a Pokaż wiadomość
CANSADA, jeżeli masz jeszcze siłę to ja również mam pytanie do Ciebie. My, tzn. ja z rodzinką lecimy już w poniedziałek, Costa Adeje, Hotel nazywa się Bahia Principe. Czy możesz coś podpowiedzieć? znasz ten hotel i rejon?
a to nie czasem hotel w playa paraiso? tak cos mi sie kojarzy............

Edit. jednak nie wszystkie wypozyczalnie godza sie na depozyt Autoreisen jedna z najwiekszych , najlepszych:

Payment should be made by a mayor credit card, in our offices upon collection of the vehicle. Payment cannot be made over the Internet.

i europcar:

When payment is made by means of a credit card, an authorisation will be requested prior to the start of the rental. The minimum amount of the authorisation will be determined by multiplying the rate by the rental period reserved by you and other relevant charges. This amount is not debited. It is held on cardholder's bank account until the final rental charge amount is debited.
When the Vehicle is returned, the invoiced amount will be charged to the credit card provided, unless you present another means of payment.

Edytowane przez cansada
Czas edycji: 2010-09-07 o 23:05
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-08, 17:26   #72
monia a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 58
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

CANSADA, raczej nie te strony. Sprawdzałam w necie i to jest chyba gdzieś w rejonie Playa de Las Americas, tak mi się wydaje. Mimo to dziękuję Ci za szybką odpowiedz. Pozdrawiam.
monia a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 21:21   #73
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cytat:
Napisane przez monia a Pokaż wiadomość
CANSADA, raczej nie te strony. Sprawdzałam w necie i to jest chyba gdzieś w rejonie Playa de Las Americas, tak mi się wydaje. Mimo to dziękuję Ci za szybką odpowiedz. Pozdrawiam.

Monia czy to ten?

http://www.bahiaprincipetenerife.co.uk/

jesli tak to on znajduje sie w playa paraiso......
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 22:04   #74
monia a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 58
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

CANSADA, zgadza się, to ten, sorki . Znasz te rejony??
monia a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 11:29   #75
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cansada dziekuje!
Czyli muszę szukac wypozyczalni, w których zechca depozyt w postaci gotowki

Jeszcze tylko tydzien i troszke i zobacze w koncu Teneryfę


edit:
Orientujesz sie, ze czy są na Teneryfie kaszki dla niemowlat i słoiczki?
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac

Edytowane przez Mell_xx
Czas edycji: 2010-09-12 o 11:13
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 13:15   #76
sushi_me
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cansada dzięki wielkie za wszelkie info, jesteś nieoceniona!
Jutro już Teneryfa a dziś jeszcze w ferworze ostatnich przygotowań
Pozdrawiam serdecznie!
sushi_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 11:11   #77
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cytat:
Napisane przez sushi_me Pokaż wiadomość
Cansada dzięki wielkie za wszelkie info, jesteś nieoceniona!
Jutro już Teneryfa a dziś jeszcze w ferworze ostatnich przygotowań
Pozdrawiam serdecznie!
ale super!!!
Teraz albo jestes juz na miejscu, albo juz bardzo blisko....
Czekamy na relacje.
Pewnie sie miniemy na Teneryfie
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 13:45   #78
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Monia, Playa Paraiso jest troche oddalona od glownych osrodkow takich jak Los cristianos I Las Americas, jakies 10 min samochodem, ja znam ta okolice, hotel lezy w nowej czesci Playa Paraiso, bardzo spokojna. Obok jest naturalna plaza ok 20 min pieszo z hotelu nazywa sie El Puertito, glownie jezdza tam tubylcy, jesli pojdziesz tam i pojdziesz w kierynku odwrotnym do hotelu to na gorze odkryje sie przed Toba przepiekne wybrzeze Teneryfy, jest to kilka minut z plazy wiec warto.
Co do samego hotelu , to pamietam ze goscie chwalili, ale tam bedziesz musiala miec samochod.

Mell, kaszki I sloiczki sa, ale nie ma takiego wyboru jak w PL. Lepsze zaopatrzenie w tego typu rzeczy maja tutejsze apteki a nie supermarkety.

O widze ze Sushi juz w drodze…….. niezapomnianych wrazen Ci zycze, no i czekam na opinie jak wrocisz!

Edytowane przez cansada
Czas edycji: 2010-09-12 o 13:47
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 22:19   #79
monia a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 58
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

CANSADA, bardzo Ci dziękuję. Jutro już będę na miejscu więc napewno poszukam tej plaży. Odezwę się po powrocie. Pozdrawiam wszystkich, pa.
monia a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-15, 14:18   #80
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Monia chyba juz na T a u nas dzisiaj chmury o dziwo...ale cieplo, biegam w sandalach i bluzce z krotkim rekawem
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 19:58   #81
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
Monia chyba juz na T a u nas dzisiaj chmury o dziwo...ale cieplo, biegam w sandalach i bluzce z krotkim rekawem
Pogoda sie popsuła?
Mam nadzieje, ze do niedzieli sie poprawi, bo ja na lato liczę
Cansada a jak mowią prognozy?
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 22:40   #82
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Mell ale jest goracy prad powietrza , teraz o 22.30 jest +25C!,tylko troche chmur bylo na normalnie bezchmurnym, blekitnym niebie
Don't worry!
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 18:06   #83
tara05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Witajcie dziewczyny
Cansado ale masz szczęście,że mieszkasz na cudownej wyspie jaką jest Teneryfa!

Mam kilka pytanek do Ciebie,jeśli pozwolisz
Otóż ja i mój mąż długo zastanawialiśmy się jakie wybrać miejsce na naszą pierwszą podróż w ciepłe kraje...mielismy kilka opcji...ale o Teneryfie nie myśleliśmy,gdyż spodziewaliśmy się ogromnych pieniędzy za tą wycieczkę...ale na szczęście Pani w Tui nam pieknie doradziła i znalazła super ofertę.Także my również lecimy na Teneryfkę..Yupiii))

No i mam pytanie...lecimy (dopiero...) 13 października..Czy to nie szaleństwo wybierać się na tą wyspę w tym miesiącu i oczekiwać pięknej pogody?Coś powyżej napisałaś,że październik to ostatnio najcieplejszy miesiąc na wyspie?Tak?Mam taką nadzieję...

Jakie wycieczki byś nam poradziła?Mój mąż pragnie wybrać się na Teide...Czy tylko pieszo można się tam dostać?To chyba trwa kilka godzin prawda?Czy można podziwiać widoki z jakiejś kolejki linowej?
Także chcielibyśmy pojechać do Loro Parku...Jak myślisz,warto się tam wybrać?
A jak wygląda sprawa z rejsami?Slyszałam,że najlepiej wybrać się bez rezydenta i samemu załatwić taką wycieczkę...taniej to wychodzi.A gdzie pojechać,aby załatwić sobie bilety?Gdzieś pewnie koło Los Gigantes,prawda?
a rejsy z wyspy na wyspę..np.marzę,aby popłynąć na Fuerteventurę..To dosyć daleko,tak?ale czy jest to możliwe...i z jakiej miejscowości się wypływa?

My mamy również hotel w Playa Paraiso i czy na prawdę trzeba wypożyczyć samochód,aby wszędzie się dostać?nawet do pobliskiej Playa Americas,Costa Adeje czy Los Christianos?

Uff,przepraszam,że tyle pytam,ale jesteś dla nas ratunkiem...
tara05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 21:31   #84
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cansado dziękuję za wszystkie cenne informacje
Jadę prawdzic czy ta Teneryfa jest taka piękna jak o niej mówią

Po 15 jutro bede na miejscu. Mam nadzieje, ze pogoda dopisze, bo miało byc wg prognozy deszczowo...


Ps. Moze sie gdzies miniemy w LC
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 18:11   #85
monia a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 58
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

CANSADA, już jesteśmy po urlopie, było super. Tak jak pisałaś, czasami pojawiały się chmurki ale ogólnie było gorąco i słonecznie. Jestem brązowiutka, hura. Polecam hotel, rewelacyjny a jedzenie to poezja ( + 3 kg) Bardzo Ci dziękuje za informacje.
monia a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 20:07   #86
monia a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 58
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

CANSADA chyba na wakacjach w Polsce, hi,hi.
monia a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 19:31   #87
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cansada, byla muy cansada, robila Polski Tydzien na Teneryfie.......dla gosci swoich, nagotowala sie jak glupia, czas odpoczac.

Tara, jutro Ci odpisze konkretnie, teraz na szybko wpadlam.

No to super ze wakacje sie udaly, niektorzy jeszcze pewnie baluja w LC......

Edytowane przez cansada
Czas edycji: 2010-09-30 o 19:34
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 21:40   #88
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Ja tez juz po!
Było cudnie!!! Teneryfa jest piękna!
Zdziwily mnie ceny, smiesznie niskie.
Papierosy np westy po ok 1 euro, w Holandii chyba ponad 5, pewna nie jestem bo nie palę, ale na pewno duzo tansze

Miałas racje Cansado Costa Adeje sliczne i tam chcialabym pojechac nastepnym razem. LA nie wydawalo mi sie przeludnione, podobalo mi sie nawet, tylko plaze kiepskie, ani raz tam nie plazowalismy.
Wlasciwie na opalanie i kapiel czasu bylo mało, bo jezdzilismy po wyspie. Auto wynajelismy w EuropCar, nawet o karte kredytowa nie pytali, chcieli 100 euro depozytu tylko.
Plaza El Duque sliczna, woda lazurowa a fale.... wręcz zabijają hahah zabawa byla straszna.
Plaza Las Teresitas piękna, woda czysta i cieplutka, tam jakos tak przytulnie bylo i ludzi niewiele.
Noelia Sur to był dobry wybor, hotel ładny, a jedzenie ach.... przepyszne! Na kazdy posilek szlam z wielka przyjemnoscia.
obsługa przemiła.
Pogoda byla ok, chociaz podobno trafilismy kiepsko, bo wczesniej bylo zupelnie bezchmurnie, nam jeden dzien przepadalo.
Polakow mnostwo...

Widoki piekne, na Teide jechalismy trzema drogami, wszystkie sliczne.
Po polnocnej strnie wydawalo sie sie tak parno, i ciagle chmury.
Chcialibysmy tam wrocic moze w zimie...
Jaka tam temperatura w grudniu, styczniu, lutym?
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 13:34   #89
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Tara 05, tui ma bardzo fajne oferty na T. nie, nie jest bledem przylot w pazdzierniku bo Canary to destynacja dla nas europejczykow na zime. Tylko tutaj 4h lotu z Europy i mamy +20 C w styczniu czy tez grudniu.
Tutaj sezon to miesiace zimowe.
Odnosnie wycieczek, Teide, kilka tras prowadzacych na gore ok 4h , stopien trudnosci wysoki ze wzgledu na rozrzedzone powietrze i zmiany cisnien, nalezy byc przygotowanym do tego typu wedrowek.
Mozna na gore wjechac kolejka linowa cena ok 20 euro zjazd za pol h. UIwaga kolejna moze nie byc czynna jesli jest wiatr badz tez inne niesprzyjajace warunki atmosferyczne. Ostatnie 200 m aby pokonac musisz miec pozwolenie z Santa Cruz. Pozwolenie jest wystawione na konkretna osobe na konkretny dzien i godzine, aby uzyskac nalezy im dostarczyc kopie naszych paszportow i dane etc. jesli koljeka nie bedzie chodzila przepada chyba.
Pozwolenie jest wystawiane na 7 dni max przed wejsciem, czyli jesli masz 4 dni do daty wejscia nie dostaniesz.

Loro Park to Zoo 21 wieku, bardzo ladne pokazy, bardzo ladnie urzymany park, piekna zielen. Ja mysle ze warto zobaczyc.

Ceny biletow sa stale czy to u rezydenta czy tez bedziesz kupowac na ulicy. Przynajmniej tak powinno byc jesli chodzi o konkretne wycieczke. Sa drukowane na ulotkach w wielu przypadkach, I firma/rezydent I facet na ulicy maja prowizje . to gdzie kupisz zalezy od Ciebie. Ofert jest wiele, czasami laczone z innymi biletami wiec popytaj, porozgladaj sie, oferty pomiedzy soba tez sie roznia, cena jest uzalezniona od typu rejsu/katamareanami sa chyba najdrozsze ale rzzadko kto ma chorobe morska, inne wankli wstanki roznie…… JEsli pojedziesz do Los gigantes to cena bedzie nizsza bo rejs bedzie krotszy z los gigantes rejsy sa chyba tylko 2 I 3 godzinne.

Fuertoventura jest daleko jesli chodzi o droge morska, chyba samolotem najlepiej………. Ok 45 minut leci sie.

Odnosnie samochodu to zalezy jak bardzo mobilna chcesz byc I niezalezna, z hotelu sa na bank jakies polaczenia lokalnymi autobusami badz tez hotelowymi minibusami do las America….ale nie jest to pewnie servis co pol godziny…….., jesli chcesz zobaczyc wyspe to warto miec samochod…..

Mell wlasnie myslalam o Tobie jak bylas bo faktycznie taka pogoda to trafia sie czasami w grudniu I styczniu…….

Ceny sa Ok, ale to dla Was bo zarabiacie wiecej, przecietna pensja na T jest bardzo niska-30% nizsza niz na ladzie w Hiszpanii…papierosy faktycznie I alcohol bardzo tanie………

No I tak Costa Adeje jest bardzo fajne ale czesto gesto sporo drozsze, ale ja tez lubie Los cristianos do pochodzenia, a plaze, top o prostu piasek wulkaniczny wymieszamy z zoltym nawiezionym, wiec olor taki sobie, mozna sie przyzwyczaic.

Na Costa adeje jest sporo apartamentow wakacyjnych w dobrych cenach jesli lubisz jezdzic niezaleznie…………..poszukaj na necie.

Edytowane przez cansada
Czas edycji: 2010-10-04 o 13:37
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-07, 13:47   #90
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cansada a moglabys mi wlasnie podac jakies strony internetowe gdzie moge znalezc apartament do wynajecia? Slyszałam juz o tym od ludzi na Teneryfie. Wyspa nas zauroczyla i moj Tz szuka taniego porzelotu na okres poswiateczny czyli przelom grudzien, styczen.
Jaka pogoda jest w tym czasie? skoro mieszkasz tam juz 10 lat, to masz jakies rozeznanie
Chcemy leciec na wlasna rękę, bo tak takiej i sami wynajac apartament.

Myslałam tez o Gran Canarii, bo chcialabym zobaczyc tez inna wyspę, ale boje sie, ze po Teneryfie juz nic mi sie tak nie spodoba
byłas moze na innej Kanaryjskiej wyspie?
Ceny i pogoda wszedzie podobne?
Jesli wybralabym sie na GC to tydzien i tak spedzilabym na Teneryfie. Mozliwe jest przepłyniecie z jednej na drugą? Pewnie nie?
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-20 18:54:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:49.