Czesanie włosów kręconych i falowanych - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-23, 09:10   #31
Aoirghe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 476
Dot.: Czesanie włosów kręconych i falowanych

Dobra, wiem, że czesanie włosów falowanych na sucho to zuo, ale ja mam cały czas ten sam problem: pierwszy dzień po myciu (czy umyję rano czy wieczorem) włosy wyglądają przyzwoicie, jest znośna objętość, są falki. Następnego dnia natomiast jest tragedia - wstaję z wielkim kołtunem, jeśli go przeczeszę palcami (no muszę, nie ma opcji), to jest siano, jak to próbuję reanimować, to zlepiają mi się w grube kluski i wyglądam jakbym miała 4 włosy na głowie, kończy się zatem na spinaniu (a nie lubię). Parę razy wziął mnie szał i uczesałam na sucho a potem trochę przydładziłam odżywką albo żelem, moim zdaniem lepiej to wyglądało.
Spanie w chustce też cudów nie poczyniło (często mi chustka spada, poza tym, przeszkadza mi w spaniu :/), w czepku nie próbowałam. Poza tym, wolałabym nie straszyć podczas snu, kij z moim Tżetem, ale gości miewam często, krępuje mnie zapieprzanie w czepku ;>

Czy czesanie co kilka dni na sucho spowoduje drastyczne zmiejszenie skrętu? I czy da się szkodliwość tego jakoś zmniejszyć?

Myć mogłabym nawet 3 razy dziennie, ale suszenie dyfuzorem mnie wykańcza ;/
Aoirghe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 18:52   #32
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Czesanie włosów kręconych i falowanych

Aoirge jeśli masz falowane i nie masz puchu po poczesaniu to spokojnie czesz. Czesanie na sucho mocno kręconych psuje skręt i daje puch.

Ja mam bardziej kręcone. Na sucho nawet nie dotykam. Z reguły je ciężko czesać, bo dużo ich jest. Po myciu nakładam sporo odżywki czeszę głową do dołu grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami. Kręcą mi się wtedy od samej nasady a nie jak czeszczę w pozycji stojącej
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 22:58   #33
Aoirghe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 476
Dot.: Czesanie włosów kręconych i falowanych

Mam trochę puchu, ale jeśli potem przejadę po kłaczkach odżywką b/s albo odrobiną żelu, to puch daje się opanować.
Nie czesałabym się wcale, ale jednak po nocy często wstaję z wielkim kołtunem Czesanie palcami nie wystarcza.
Aoirghe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 10:56   #34
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Czesanie włosów kręconych i falowanych

Wbrew temu co sie ciągle powtarza: o nieczesaniu mokrych włosów, moje dają sie tylko uczesać na mokro. Rozczesuje je grzebieniem plastikowym, jeszcze nie odrobiłam sie drewnianego z szerokimi zębami, po umyciu. Czeszę, staram sie nie szarpać i nie wyrywać. Dla moich włosów to okazało się najlepsze.
Nie czesanie skutkuje puchem, brzydkim skrętem i wyglądem czarownicy.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 23:04   #35
Dollynka
Raczkowanie
 
Avatar Dollynka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 89
Dot.: Czesanie włosów kręconych i falowanych

Mój debiut na forum Moje włosy też najlepiej wyglądaja po umyciu, następny dzień to dramat: puch, mam wrażenie, że włosy robią co chcą.
I niestety nie wyobrażałam sobie, żeby ich nie rozczesać (poranny efekt czarownicy ) Potem zwykle kończyło sie to związaniem w koczka.
Poczytałam forum i pomyslałam, że spróbuję. Czeszę włosy po umyciu z nałożoną odżywką. Po spłukaniu odżywki i osuszeniu włosów bawełnianą koszulką znowu je bardzo delikatnie rozczesuję grzebieniem, o którym już dziewczyny przede mną wspominały, czyli z grubymi mocno rozstawionymi "zębami". Potem żel lniany. Włosy pieknie sie skręcają Na drugi dzień nie rozczesuję tylko nakładam żel lniany i delikatnie rękami przeczesuje. Efekt jest różny, ale ogólnie zadawalający, bo przynajnmniej moje włosy nie przypominaja stogu siana
Dollynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 21:38   #36
cytadela212
Raczkowanie
 
Avatar cytadela212
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 183
Dot.: Czesanie włosów kręconych i falowanych

Kochane Wizażanki- mam problem
Dopiero zaczynam przygodę z tym forum, dziś jest pierwszy dzień gdy tak naprawdę dogłębnie zaczynam się wczytywać w Wasze porady. Mam włosy delikatnie falowane, z dużą skłonnością do puszenia się. Wcześniej intuicyjnie stosowałam metodę "czesać jak najmniej"bo starałam się je bardziej zakręcać, poprzez warkocz, także czesanie jest temu nie po drodze. Czesałam wlosy szczotką tylko przed myciem (bo mam wrażenie, że myje mi się wtedy wygodniej), na mokro rozczesywałam palcami lub grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. Uczesanie na sucho nie powoduje u mnie lwiej grzywy, ale również nie wygładza ich (nie chodzi mi o rozprostowanie, martwiła mnie ich struktura, każdy pojedynczy włos, szczególnie te pod spodem, na swojej długości jest falowany albo taki pognieciony, myślałam że to kwestia ich zniszczenia, a teraz czytam że to normalne, co swoją drogą jest zaskoczeniem miesiąca :P) No więc jeszcze kilka dni temu uznałam, że wyrzucam starą szczotkę i kupuję taką z naturalnym włosiem, która może mi trochę "wygładzi" włosy i przestaną się tak puszyć. Ale mówicie: nie czesać
I teraz pytanie: pieniądze poszły w błoto, bo zniszczę sobie włosy, czy jednak próbować wedle uznania?
cytadela212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 00:23   #37
nak nak
Przyczajenie
 
Avatar nak nak
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 25
Dot.: Czesanie włosów kręconych i falowanych

ja czeszę swoje falowane włosy tylko dlatego, że zbierają się w obżydliwe strąki i BARDZO mnie to denerwuje a jak je rozczeszę to znowu są ładne ale na krótki czas. Wydaje mi się, że to wina złej pielęgnacji, niestety nie mam pomysłu co zrobić, żeby to zmienić
__________________
http://nopopatrz.blogspot.com/
nak nak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-17, 13:11   #38
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Czesanie włosów kręconych i falowanych

Cytat:
Napisane przez cytadela212 Pokaż wiadomość
Mam włosy delikatnie falowane, z dużą skłonnością do puszenia się.
to oznacza, że trzeba przyjrzeć się pielęgnacji.
Cytat:
Czesałam wlosy szczotką tylko przed myciem (bo mam wrażenie, że myje mi się wtedy wygodniej)
Nie wiem, w jaki sposób myjesz włosy, ale czesanie ich przed mija się z celem. Wystarczy myć je delikatnie, pochylając się nad umywalką/wanną/brodzikiem, nie tarmosić, nie szarpać, nie masować. Masujemy jedynie skórę, nie włosy, stąd konieczne jest pochylenie. Jeśli potrafisz umyć je delikatnie na stojąco, to rób to w wybrany sposób. ważne, by delikatnie.
To właśnie podczas mycia same sobie włosy plączemy, więc to niezwykle ważny etap.
Po myciu ZAWSZE nakładaj odżywkę. Nałóż ją na włosy i rozprowadź delikatnie w kierunku końców. Poczekaj przynajmniej kilka minut, by zaczęła działać. Własnie teraz, gdy już działa, jest czas na czesanie. Nie przed myciem.
Cytat:
No więc jeszcze kilka dni temu uznałam, że wyrzucam starą szczotkę i kupuję taką z naturalnym włosiem, która może mi trochę "wygładzi" włosy i przestaną się tak puszyć.
Zostałabym przy grzebieniu z szeroko rozstawionymi zębami.
Cytat:
Ale mówicie: nie czesać
I teraz pytanie: pieniądze poszły w błoto, bo zniszczę sobie włosy, czy jednak próbować wedle uznania?
To zależy od Ciebie i włosów.
Dla moich nie ma bardziej zabójczego zgrzebła niż szczotka, więc omijam szerokim łukiem. Po grzebieniu z szerokim rozstawem ma lwa jak talala i własnie m.in. dlatego nie czesze włosów na sucho.
Grzebień mniej ingeruje w naturalne podziały kosmyków, dlatego jestem bardziej za nim. Ale co kto lubi.

Cytat:
Napisane przez nak nak Pokaż wiadomość
ja czeszę swoje falowane włosy tylko dlatego, że zbierają się w obżydliwe strąki i BARDZO mnie to denerwuje a jak je rozczeszę to znowu są ładne ale na krótki czas. Wydaje mi się, że to wina złej pielęgnacji, niestety nie mam pomysłu co zrobić, żeby to zmienić
Przeanalizować pielęgnację i zmienić produkty, których używasz.
Najprawdopodobniej w pielęgnacji jest za dużo emolientów różnej maści, stąd wzajemne przyciąganie.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 14:15   #39
nak nak
Przyczajenie
 
Avatar nak nak
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 25
Dot.: Czesanie włosów kręconych i falowanych

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość

Przeanalizować pielęgnację i zmienić produkty, których używasz.
Najprawdopodobniej w pielęgnacji jest za dużo emolientów różnej maści, stąd wzajemne przyciąganie.
Właśnie taki mam zamiar. Wszystkie moje produkty do włosów są gdzieś w połowie albo trochę poniżej, więc mam zamiar je teraz wykończyć a przez ten czas chcę znaleźć jakieś inne kosmetyki do pielęgnacji, jakoś tak żeby to wszystko miało "ręce i nogi". Jak tak myślę o mojej "pielęgnacji" to się zastanawiam czego ja od moich włosów wymagam? No cóż... muszę się chyba bardziej zaprzyjaźnić z wątkiem o pielęgnacji włosów
__________________
http://nopopatrz.blogspot.com/
nak nak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 11:25   #40
MajeczkaPlakat
Przyczajenie
 
Avatar MajeczkaPlakat
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13
Dot.: Czesanie włosów kręconych i falowanych

Ja przez pewien czas używałam odżywki Panten pro-v w tubce do włosów falowanych i lokowanych. Nakładałam je na pół wilgotne włosy i zakręcałam fale. Trzeba tylko pamiętać, by nie nakładać jej za dużo, ponieważ pod ciężarem odżywki włosy mogą opaść.
__________________
Wiosna się zbliża! Bezpieczne odchudzanie we Wrocławiu
MajeczkaPlakat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 20:00   #41
wiew
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 23
Jak zachować skręt fal, loków po czesaniu

Mam pewien problem. Po umyciu włosy są pofalowane, a nawet się kręcą, nie najgorzej to wygląda. Natomiast rano wypadałoby je trochę poczesać gdyż po nocy mam na głowie nieład, zwłaszcza na czubku głowy. Nie mogę myć głowy rano, bo włosy bardzo długo mi schną, a suszarki unikam. I nie wiem co robić, bo gdy je rano czeszę to włosy tracą ten lekki skręt i robi się szopa, strasznie się wtedy puszą. Możecie coś doradzić?
wiew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-04, 20:39   #42
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Jak zachować skręt fal, loków po czesaniu

Takich włosów się nie czesze na sucho.
Co zrobić? Przede wszystkim przeczytać podwieszone wątki o pielęgnacji kręconych, chodzić spać w całkiem suchych włosach i zamienić poszewkę na jedwabną.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 22:15   #43
estera102
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2
Dot.: Jak zachować skręt fal, loków po czesaniu

nie wiem dokładnie jakie masz włosy, ale ja też mam takie jakby mocno falowane i mi pomaga związywanie włosów w lekki koczek na czubku głowy. w nocy raczej się nie rozwala a rano mam śliczne fale, które nie wymagają czesania. chodzę spać w suchych, najwyżej jeszcze leciutko wilgotnych włosach. przed zrobieniem koczka wcieram w nie jakiś balsam lub serum silikonowe (często i to i to, moje włosy trudno obciążyć). zapobiega to puszeniu a włosy ładniej się układają.
estera102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 15:05   #44
Sklep_Jubilerski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 10
Dot.: Czesanie

Kręcone włosy muszą być bardzo nawilżone, na sucho nie ma sensu je czesać, jakaś odżywka w spray, i można szczotka wyczesać kudełki.
Sklep_Jubilerski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 15:35   #45
wiew
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 23
Dot.: Czesanie włosów kręconych i falowanych

Nie dość, że rano włosy są napuszone to jeszcze fale, a nawet loki tak jakby zbijają się w jedną całość i ciężko coś z nimi zrobić. Nie mam już do nich siły, najchętniej zaniechałabym wszelkiego nawilżania, bo efekty są marne. Po umyciu wszystko jest fajnie, a rano masakra, chciałabym mieć normalne pojedyncze fale a nie zbitą całość.
wiew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 20:04   #46
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Czesanie włosów kręconych i falowanych

Jest cały wątek o syndromie dnia następnego - czyli co robić z włosami po nocy.
Najłatwiej jest je lekko zmoczyć i ugnieść. Możesz też dołozyc nieco odżywki bez spłukiwania albo stylizatora. Ugnieć i daj im wyschnąć. Będa wyglądały na pewno inaczej
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 21:58   #47
Annabella_
Raczkowanie
 
Avatar Annabella_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 322
Szukam szczotki - gęste włosy, falowane

witam, serdecznie

Obecnie posiadam szczotkę tangle teezer, i była świetna gdy miłąm krótsze włosy, teraaz mam za ramiona, są długie, i zwłaszcze te jakby nad karkiem, z tyłu głowy są masakryczne do rozczesania.

Robią mi się kołtuny i nawet gdy czesze się obecnie tangle teezer to nie dotyka ona do konca moich wlosow, musze je dzielic w pasma by je rozczesac.

Przez to robią mi się kołtuny i wyrywam włosy : /

Proszę dziewczyny pomóżcie! nie chcę mięć kołtunów ale jednoczesnie nie chce zeby szczotka nadmiernie powodowała prostowanie się włosów, w sensie tangle teezer jest świetna, czesze włosy, nawet jeśli je wieczorem rozczesze i się wyprostują, to na drugi dzien mam fale nadal. tylko są grube i te kołtuny

Cena szczotki chciałabym się zamknąć w 200zł, help!
__________________

Chudnę

Edytowane przez Annabella_
Czas edycji: 2012-10-25 o 22:03
Annabella_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 00:33   #48
Scintilla_Felis
Raczkowanie
 
Avatar Scintilla_Felis
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 134
GG do Scintilla_Felis
Dot.: Szukam szczotki - gęste włosy, falowane

Dziewczyny z zakręconego forum nie używają szczotek. Jeśli już to grzebienie i tylko podczas mycia. Nieliczne ryzykują na "sucho"
__________________
Magister biotechnologii. Bezrobotny, goły, wypalony magister.

Staram się pisać po polsku, nie po polskiemu, a kiedy czegoś nie jestem pewna, to sprawdzam w słownikach.

"Małe" cięcie: 92 cm -> 65 cm (miało być góra 20, ale dojdź do ładu z kręconymi )



₪ ø lll·o.
Scintilla_Felis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 11:17   #49
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Szukam szczotki - gęste włosy, falowane

Mam podobną do tej (też rossmann)

używam jej tylko na idealnie suchych włosach i rzadko
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-27, 18:23   #50
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: Szukam szczotki - gęste włosy, falowane

Przy falowanych radzę odstawić szczotkę, porządnie nawilżać, żeby się nie plątały i przeczesywać palcami lub grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. Szczotki powodują wyrywanie i puszenie.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 19:04   #51
Annabella_
Raczkowanie
 
Avatar Annabella_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 322
Dot.: Szukam szczotki - gęste włosy, falowane

Cytat:
Napisane przez Rilla82 Pokaż wiadomość
Przy falowanych radzę odstawić szczotkę, porządnie nawilżać, żeby się nie plątały i przeczesywać palcami lub grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. Szczotki powodują wyrywanie i puszenie.
Kurczę nie wiedziałam o tym. Dzięki dziewczyny, a co do grzebieni, to słyszałam że body shop oferuje podobno jakiś fajny grzebień, tylko nie pamiętam nazwy ani nic.
chyba że polecacie jakiś inny grzebyk.

I co do używania to najlepiej tylko podczas mycia, czy przed też?
__________________

Chudnę
Annabella_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 22:12   #52
sheep_zonz
Rozeznanie
 
Avatar sheep_zonz
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 548
Dot.: Szukam szczotki - gęste włosy, falowane

Cytat:
Napisane przez Annabella_ Pokaż wiadomość
Kurczę nie wiedziałam o tym. Dzięki dziewczyny, a co do grzebieni, to słyszałam że body shop oferuje podobno jakiś fajny grzebień, tylko nie pamiętam nazwy ani nic.
chyba że polecacie jakiś inny grzebyk.

I co do używania to najlepiej tylko podczas mycia, czy przed też?
Falowane i kręcone powinny włosy rozczesywać abo po samym myciu, gdy włosy są całkiem mokre, albo jeszcze lepiej - gdy odżywkę mamy nałożoną na włosy. To chyba optymalne rozwiązanie dla zakręconych i pofalowanych głów.
Rozczesując na sucho można spowodować duży puch.
__________________
Blog młodszej siostry
sheep_zonz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 17:53   #53
dolfin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 25
Dot.: Szukam szczotki - gęste włosy, falowane

A może TUFT Detangle Brush? Działa na podobnej zasadzie co TT, ale ma dłuższe włoski i rączkę
dolfin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 19:35   #54
Dancingwithdreams
Raczkowanie
 
Avatar Dancingwithdreams
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 39
Dot.: Szukam szczotki - gęste włosy, falowane

Ja uwielbiam tangle teezer, ale słyszałam wiele dobrego o tym grzebyku z the body shop, o którym wspomniałaś (http://www.thebodyshop.co.uk/hair/br...ling-comb.aspx)
Dancingwithdreams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 17:14   #55
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Szukam szczotki - gęste włosy, falowane

może grzebień szeroki?? ja taki mam i jestem zadowolona.. do loków i fal szczotki raczej odpadają..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 12:26   #56
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Mój pierwszy raz, czyli od czego zacząć pielęgnację - zbiorczy

Całkiem niedawno doszłam do wniosku, że jednak mam włosy falowane(myślałam, że proste ale niesforne), chociaż ostatnio po myciu Facelle i balsamem do kąpieli Babydream są dużo prostsze i gładsze niż zwykle.

Ostatnio rzadko je suszę, prostuję prawie wcale (co najwyżej raz w miesiącu delikatnie końcówki) i w sumie nawet nie narzekam tak jak kiedyś na siano, chociaż ideałem nadal nie są.

Moje ewentualne suszenie wygląda w ten sposób, że włosy w jakichś 75-80% wysychają same. Następnie delikatnie przeczesuję je grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami i potem przystępuję do suszenia suszarką na najniższej temperaturze(letniej) oraz na najmocniejszym nawiewie (są dwa stopnie). Pomagam sobie przy tym okrągłą zwykłą szczotką z syntetycznym włosiem.

Gdy włosy są prawie całkiem wyschnięte samoczynnie to suszenie trwa naprawdę krótko. Muszę stwierdzić, że jednak interwencja suszarki sprawia, że włosy wyglądają ładniej niż bez niej.

I teraz mam pytanie do Was. Zamierzam sobie kupić porządną, okrągłą szczotkę do modelowania Olivia Garden antystatyczną z naturalnym włosiem z dzika. Służyłaby mi ona do uniesienia włosów u nasady i ich wygładzenia. Średnio podsuszam włosy 2 razy w tygodniu(myję 3 razy w tyg.), czy wspomaganie się taką szczotką nie jest zakazane i nie zniszczy mi włosów? Oczywiście nie mówię tutaj o szarpaniu i wyciąganiu na siłę (nawet tak nie potrafię), tylko o delikatnym przeczesywaniu od nasady susząc. Co o tym myślicie?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 16:57   #57
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Mój pierwszy raz, czyli od czego zacząć pielęgnację - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Całkiem niedawno doszłam do wniosku, że jednak mam włosy falowane(myślałam, że proste ale niesforne), chociaż ostatnio po myciu Facelle i balsamem do kąpieli Babydream są dużo prostsze i gładsze niż zwykle.

Ostatnio rzadko je suszę, prostuję prawie wcale (co najwyżej raz w miesiącu delikatnie końcówki) i w sumie nawet nie narzekam tak jak kiedyś na siano, chociaż ideałem nadal nie są.

Moje ewentualne suszenie wygląda w ten sposób, że włosy w jakichś 75-80% wysychają same. Następnie delikatnie przeczesuję je grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami i potem przystępuję do suszenia suszarką na najniższej temperaturze(letniej) oraz na najmocniejszym nawiewie (są dwa stopnie). Pomagam sobie przy tym okrągłą zwykłą szczotką z syntetycznym włosiem.

Gdy włosy są prawie całkiem wyschnięte samoczynnie to suszenie trwa naprawdę krótko. Muszę stwierdzić, że jednak interwencja suszarki sprawia, że włosy wyglądają ładniej niż bez niej.

I teraz mam pytanie do Was. Zamierzam sobie kupić porządną, okrągłą szczotkę do modelowania Olivia Garden antystatyczną z naturalnym włosiem z dzika. Służyłaby mi ona do uniesienia włosów u nasady i ich wygładzenia. Średnio podsuszam włosy 2 razy w tygodniu(myję 3 razy w tyg.), czy wspomaganie się taką szczotką nie jest zakazane i nie zniszczy mi włosów? Oczywiście nie mówię tutaj o szarpaniu i wyciąganiu na siłę (nawet tak nie potrafię), tylko o delikatnym przeczesywaniu od nasady susząc. Co o tym myślicie?
Myślę, że jeśli nie będziesz nią czesać włosów mokrych i wilgotnych i będziesz delikatna to nie zaszkodzisz włosom, jedynie gdybyś chciała uzyskać maksymalny "skręt" to będzie o wiele trudniej niż jakbyś jej nie używała
Chyba ze masz cienkie i delikatne włosy
Suszysz wzdłuż włosa w kierunku końców? To ładnie wygładza
Oczywistość: chłodny nawiew lub kosmetyki termoochronne, tzn coś z silikonami, wystarczą standardowe lekkie
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 18:03   #58
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Mój pierwszy raz, czyli od czego zacząć pielęgnację - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Myślę, że jeśli nie będziesz nią czesać włosów mokrych i wilgotnych i będziesz delikatna to nie zaszkodzisz włosom, jedynie gdybyś chciała uzyskać maksymalny "skręt" to będzie o wiele trudniej niż jakbyś jej nie używała
Chyba ze masz cienkie i delikatne włosy
Suszysz wzdłuż włosa w kierunku końców? To ładnie wygładza
Oczywistość: chłodny nawiew lub kosmetyki termoochronne, tzn coś z silikonami, wystarczą standardowe lekkie
Takiej szczotki chciałam używać bardziej do podprostowania i wygładzenia włosów.
Obecnie gdy suszę włosy to staram się nawijać pasmo i delikatnie przeciągać jednocześnie kierując wzdłuż niego powietrze suszarki. Tylko ja akurat nie dzielę wszystkich włosów na poszczególne pasma, ale raczej zbieram delikatnie od góry tyle ile mi szczotka zbierze. Czasami też suszę pod włos, ale też nie dużo, jedynie u nasady, żeby je podnieść.
Przyznam się też, że dla wzmocnienia efektu uniesienia schylam głowę w dół i przeczesuję szczotką susząc włosy od nasady po końce tyle, że jakby po odwrotnej stronie.
Gdybym miała większe umiejętności to pewnie lepiej by mi to szło. Staram się jak mogę, żeby jak najmniej niszczyć włosy, ale wydaje mi się, że suszenie letnią temperaturą nie wpływa na nie aż tak tragicznie.

Poza tym zawsze czekam aż same podeschną, potem jeszcze je podsuszam i dopiero gdy już są tylko trochę wilgotne to chwytam za szczotkę. Jednak aby uzyskać jakikolwiek efekt z modelowania, włosy całkowicie suche być nie mogą.
Dlatego, żeby zminimalizować zniszczenia chcę zakupić tą szczotkę.
Tyle już się naczytałam blogów i wątków włosomaniaczek, że teraz postanowiłam jak najlepiej traktować moje włosy i mam mnóstwo dylematów.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 21:07   #59
Skimona
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 183
Czesać-nie czesać?

Mam falowane włosy (niestety).
Ostatnio znalazłam na nie sposób: Włosów po myciu raz na mokro powoli rozczesuje a potem nie rozczesuje już. Bo jak je rozczesze to szopa, tyrchoł i nie wiadomo co i okropnie to wygląda. Tylko się zastanawiam: to jak je czesać następnego dnia-bo czesanie usuwa zanieczyszczenia i te inne, tylko jak ja je rozczesze to masakra. To czesać-nie czesać?
Skimona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 22:12   #60
PannaLokowana
Raczkowanie
 
Avatar PannaLokowana
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk/Płock
Wiadomości: 439
Dot.: Czesać-nie czesać?

szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę, że czesanie usuwa zanieczyszczenia czemu nie lubisz swoich fal?
__________________
od 21.09.2012 świadoma pielęgnacja
MOJE WŁOSY

10.11.2013r: grzywka 20cm, bok 24 cm --> docelowo ~50cm (za łopatki)
PannaLokowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-18 15:12:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:56.