Piersi, sutki - wątek zbiorczy! - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-21, 08:28   #181
Olimpiaperfect
Raczkowanie
 
Avatar Olimpiaperfect
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: O-c Św.
Wiadomości: 64
GG do Olimpiaperfect
Dot.: Sutki - wątek zbiorczy!

Jeśli chodzi o wydzielinę z sutków to powinnać iść do ginekologa z tym, bo nie powinno sie nic wydzielać z sutków.

A jeśli chodzi o białe krostki na brodawce, to nic poważanego, a wręcz przeciwnie!

" Na szczycie każdego z sutków znajduje się brodawka sutkowa (papilla mammae) o cylindrycznym lub stożkowym kształcie, a wokół niej - otoczka sutkowa (areola mammae). Wielkość brodawki i otoczki jest indywidualnie różna. Skóra brodawki i otoczki jest wiotka i cienka. U kobiet o jasnej karnacji, zwłaszcza nieródek, kolor otoczki jest bardziej różowy niż kolor otaczającej skóry, a u kobiet
o ciemnej karnacji - ciemniejszy. Powierzchnia brodawki sutkowej jest nieregularna i pofałdowana wskutek występowania brodaweczek z ujściami przewodów mlekowych oraz licznych gruczołów łojowych i apokrynowych gruczołów potowych. Powierzchnia otoczki sutkowej też jest nieregularna i pofałdowana, z wieloma brodawkami Morganiego. Na szczycie każdej z tych brodawek znajduje się kilka ujść podskórnych gruczołów Montgomery'ego, które są dużymi gruczołami łojowymi. W całej skórze otoczki sutkowej występują liczne gruczoły potowe i mniejsze wolne gruczoły łojowe. U niektórych kobiet na obwodzie otoczki sporadycznie występują mieszki włosowe z włosami typu lanugo. "Tak więc są to gruczoły Montgomery'ego, sama sie pytalam sie mojego ginekologa, ja mam je od bardzo dawna i nie radze ich wyciskać, poniewaz coraz wiecej sie w nich pozniej zbiera, przynajmniej ja tak mam. To tak jak z wyciskaniem na twarzy, przy wyciskaniu syfów zniekształca sie gruczoły, przez co zbiera sie w nich pozniej wiecej. Dlatego odchodzi sie juz od manualnego oczyszczania.
Musimy z tym żyć, bo niestety nie da sie ich pozbyć
__________________
Put Ur freakum dress on, every woman got One..
Olimpiaperfect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 16:47   #182
aagunia205
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5
Dot.: Sutki - wątek zbiorczy!

Od wczoraj bardzo bola mnie sutki i pojawily sie biale plamy. Miesiac temu odstawilam tabletki Harmonet. Nie uprawilam od tego czasu seksu. Miesiaczka za okolo tydzien. Ale dlaczego tak bardzo bola i od czego te plamy?? proszę o odpowiedz.
aagunia205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 15:20   #183
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: Sutki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez senkasandry Pokaż wiadomość
moze troche poza tematem ale czy y na sutkach tez macie takie biale kropki? jak sie wycisnie to jak taki zaskorniak biale? wiem ze nie powinno sie wyciskac ale nie umiem sie pohamowac, ale to chyba jest normalne ?(mam na mysli dookola sutka)
Cytat:
Napisane przez Olimpiaperfect Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o wydzielinę z sutków to powinnać iść do ginekologa z tym, bo nie powinno sie nic wydzielać z sutków.

A jeśli chodzi o białe krostki na brodawce, to nic poważanego, a wręcz przeciwnie!

" Na szczycie każdego z sutków znajduje się brodawka sutkowa (papilla mammae) o cylindrycznym lub stożkowym kształcie, a wokół niej - otoczka sutkowa (areola mammae). Wielkość brodawki i otoczki jest indywidualnie różna. Skóra brodawki i otoczki jest wiotka i cienka. U kobiet o jasnej karnacji, zwłaszcza nieródek, kolor otoczki jest bardziej różowy niż kolor otaczającej skóry, a u kobiet
o ciemnej karnacji - ciemniejszy. Powierzchnia brodawki sutkowej jest nieregularna i pofałdowana wskutek występowania brodaweczek z ujściami przewodów mlekowych oraz licznych gruczołów łojowych i apokrynowych gruczołów potowych. Powierzchnia otoczki sutkowej też jest nieregularna i pofałdowana, z wieloma brodawkami Morganiego. Na szczycie każdej z tych brodawek znajduje się kilka ujść podskórnych gruczołów Montgomery'ego, które są dużymi gruczołami łojowymi. W całej skórze otoczki sutkowej występują liczne gruczoły potowe i mniejsze wolne gruczoły łojowe. U niektórych kobiet na obwodzie otoczki sporadycznie występują mieszki włosowe z włosami typu lanugo. "Tak więc są to gruczoły Montgomery'ego, sama sie pytalam sie mojego ginekologa, ja mam je od bardzo dawna i nie radze ich wyciskać, poniewaz coraz wiecej sie w nich pozniej zbiera, przynajmniej ja tak mam. To tak jak z wyciskaniem na twarzy, przy wyciskaniu syfów zniekształca sie gruczoły, przez co zbiera sie w nich pozniej wiecej. Dlatego odchodzi sie juz od manualnego oczyszczania.
Musimy z tym żyć, bo niestety nie da sie ich pozbyć
Ja tez mam te biale kropki i wlasnie teraz sie dowiedzialam, co to takiego. Niestety, wyciskalam i jest ich teraz mnostwo, pewnie po 2o na kazdym sutku i tej wydzieliny wychodzi duzo, z niektorych to niczym porzadny syf ale sie zalatwilam, teraz juz bede sie powstrzymywac, ale pewnie te gruczoly, ktore juz mam nie znikna :-(

Edytowane przez NowaIza
Czas edycji: 2010-08-19 o 15:22
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 10:59   #184
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: Sutki - wątek zbiorczy!

czemu sutki, które nigdy nie sterczały( no może pod wpływem zimna itp.) od jakiegoś czasu sterczą właściwie cały czas ??
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 17:52   #185
Dulca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 41
Dot.: Sutki - wątek zbiorczy!

Nie wiem, czy ktoś miał tak jak ja, ale może ktoś pomoże... Nigdy nie karmiłam piersią, nie byłam nawet w ciąży, a jeden mój sutek jest...jakby popękany, tak jakby ktoś go przeciął na pół i jeszcze w poprzek dwa razy, czyli tak na 6 kawałków. Nie wiem, jak to się stało, nie pamiętam żadnych urazów, które mogły by to spowodować. Czy to jest normalne?
Dulca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 11:03   #186
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Sutki - wątek zbiorczy!

Mnie bolą przy owulacji. Bynajmiej w polowie cyklu. Potem troche toprzzechodzi, ale dalej sa wrazliwe. To normalne ze tak przez prawie dwa tygodnie bolą? przy tym oczuwiscie bolą mnie piersi. Mam tak dluzszego czasu. Bralam mastodynon, ale pomogl tylko na 3 miesiące
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-01, 22:08   #187
KarciaKarolla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1
Dot.: Sutki - wątek zbiorczy!

Witajcie. Mam 22 lata i od wczoraj mam twarde i bolące sutki. W zeszłym tygodniu współżyłam z chłopakiem nie używamy antykoncepcji tylko stosunek przerywany. Dziś robiłam test ale wyszedł negatywny. Do ginekologa ciężko się dostać. Okres powinnam dostać 23.12. Nigdy nie miałam żadnych dolegliwości związanych z miesiączką czasem tylko ból brzucha. Czytałam trochę i przyznam że mam stracha. Niektórzy piszą że rak inni że ciąża.
KarciaKarolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-08, 21:48   #188
aka1708
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 29
Ból piersi

Cześć wszystkim Mam tak nietypowy problem. Ostatnio robiłam testy owulacyjne, w sobotę wyszedł pozytywny, wiec z mężem kochalismy się przez cały weekend. We wtorek wieczorem zaczęły boleć mnie sutki. Z mężem staramy się o dziecko już 1.5 roku. Wogole nie wiem co o tym sądzić. Pomóżcie
aka1708 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 11:22   #189
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Ból piersi

Cytat:
Napisane przez aka1708 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim Mam tak nietypowy problem. Ostatnio robiłam testy owulacyjne, w sobotę wyszedł pozytywny, wiec z mężem kochalismy się przez cały weekend. We wtorek wieczorem zaczęły boleć mnie sutki. Z mężem staramy się o dziecko już 1.5 roku. Wogole nie wiem co o tym sądzić. Pomóżcie
Wiazesz ból piersi z ciążą?

Pierwszym objawem ciąży jest zatrzymanie miesiączki. Na tym się skup.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 10:58   #190
katha_k
Przyczajenie
 
Avatar katha_k
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Śląsk:)
Wiadomości: 22
Dot.: Piersi, sutki - wątek zbiorczy!

Dziewczyny! W styczniu przestałam brać tabletki antykoncepcyjne, okres wciąż nie wrócił do normy... Czy wiecie, co w takim wypadku z samobadaniem piersi i USG? Nie potrafię stwierdzić, który mam dzien cyklu. Czy to ma jakies znaczenie?
__________________
I believe in miracle baby,
I believe in You <3

katha_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-23, 13:17   #191
Margo19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 27
Dot.: Piersi, sutki - wątek zbiorczy!

Hej
Odświeżę trochę wątek. Nie chce zakładać nowego tematu. Mam pewien problem , a właściwie nie wiem jak to sklasyfikować, ponieważ mam to od zawsze, ale dopiero teraz zaczęło mnie to zastanawiać. Mianowicie chodzi o to, że odkąd pamiętam mam jakby strupki na sutkach. Tzn czasami są, a czasem znikają(nie wiem od czego to zależy). Piersi regularnie bada mi ginekolog i nigdy nie zwrócił mi uwagi,że może coś jest nie tak. Przy najbliższej okazji też poruszę u niego ten temat, ale czy to jest normalne? Dodam, że nic mnie nie boli, nie mam żadnych wycieków, ropni itp. Prozę o odpowiedź
__________________
Jeśli on jest na tyle głupi żeby odejść,Ty bądź na tyle mądra i mu na to pozwól !!
Margo19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-23 13:17:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:53.