Co zrobić, żeby się nie świecić - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-14, 13:49   #61
birl29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1
Dot.: Co zrobić, żeby się nie świecić

Stosować kosmetyki odpowiednie do cery tłustej, bibułki matujące, maski matujące, żele/kremy matujące, puder i zalecam stosowac fixer zaraz po nałożeniu podkładu i pudru, dzięki temu makijaż będzie nie tylko utrwalony ale i skóra nie będzie się świecić przez długi czas.
birl29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-10, 15:59   #62
bajorek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 9
Dot.: Co zrobić, żeby się nie świecić

Mam ten sam problem. Jedyne co to teraz nie maluję twarzy podkładem w lato, żeby skóra się nie przetłuszczała a gdy już wychodzę to mam przy sobie bibułki matujące
bajorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-21, 08:58   #63
together_06
Przyczajenie
 
Avatar together_06
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 9
Dot.: Co zrobić, żeby się nie świecić

Też używam tych bibułek, ale bez podkładu to nie, samego pudru nie nałożę, bo wtedy robią mi sie takie grudy na twarzy
together_06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-21, 10:46   #64
Ariana38
Przyczajenie
 
Avatar Ariana38
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 7
Dot.: Co zrobić, żeby się nie świecić

też stosuję bibułki. Sama je wycinam i chowam do metalowego pudełeczka po miętówkach
__________________
Człowiek nigdzie naprawdę nie był, póki nie wróci do domu.
Ariana38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-30, 14:32   #65
Wikalola224
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 8
Dot.: Co zrobić, żeby się nie świecić

Ja uwazywalam pudru z bell matujacego, teraz zamowilam sobie z Como Milano matujacy poki co jest okej. Czytalam troche o tej marce i ponoc za granics robi furore wlasnie z pudrow. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2018-09-03 o 16:26 Powód: reklama
Wikalola224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-06, 14:38   #66
aa1e0a7d2a6f81aa095297b32a2321c6021b86a2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 6
Dot.: Co zrobić, żeby się nie świecić

Polecam skrobię kukurydzianą, nie matuje mnie może na długie godziny, bo po 3 godzinach już muszę używać bibułek, ale jak odcisnę sebum, to potem na kolejne 3-4 godziny spokój, nie muszę ze sobą nosić żadnego pudru do pracy, jest to duża wygoda.
aa1e0a7d2a6f81aa095297b32a2321c6021b86a2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 15:32   #67
dzieckokwiat
Raczkowanie
 
Avatar dzieckokwiat
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 46
Dot.: Co zrobić, żeby się nie świecić

strasznie się tłuściłam ostatnio, mam wrażenie, że przez zimę - mróz, ogrzewanie, przesuszenie skóry - i nie mogłam sobie nijak z tym poradzić.

ostatnio, dwa tygodnie jakoś, stosowałam kwas LHA na twarz (ogólnie nieprzyjemny, ale akurat miałam w domu - może inny kwas? tonik?) i to się jakoś trzymało kupy. w sensie musiałam ogarnąć skórę jednak, i raczej ogarnęłam skórę.
Dodam, że używam filtru - kilka na zmianę.
dzieckokwiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-19, 15:03   #68
AgataNaturalnieWloskie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4
Dot.: Co zrobić, żeby się nie świecić

Oj, nie ma co nakładać dwóch warstw podkładu, to najgorsze co można zrobić dla swojej cery oraz wyglądu. Wręcz przeciwnie, jeśli skóra się przetłuszcza, to może być oznaka, że podkładu nakładamy za dużo.
Warto zainwestować w dobry puder (osobiście, zawsze polecam invisible), ponieważ pomaga matować cerę bez jej zatykania i nakładania "kolejnej warstwy". Im bardziej naturalny puder tym lepiej dla naszej cery.

Sama przerzuciłam się jakis czas temu na kosmetyki naturalne i bardzo mocno je polecam. Efekt super

Pozdrawiam,
Agata z naturalniewloskie.pl
AgataNaturalnieWloskie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-22, 11:50   #69
justyna_jos_wizaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 17
Dot.: Co zrobić, żeby się nie świecić

Też mam problem ze świeceniem strefy T. Teraz latem nie używam podkładu - tylko puder, no i do tego bibułki mam zawsze pod ręką. Ale jak nałożę podkład to nie wystarcza, efekt z bibułek mocno średni. Możecie polecić mi jakiś podkład albo puder do cery mieszanej, przy którym problem ze świeceniem będzie mniejszy? Z góry dziękuję za pomoc

Generalny wykonawca https://www.promus.com.pl/oferta/generalne-wykonawstwo

Edytowane przez justyna_jos_wizaz
Czas edycji: 2022-02-15 o 20:55
justyna_jos_wizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-22, 19:40   #70
anuska9111
Raczkowanie
 
Avatar anuska9111
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Lubuskie, Mazowieckie
Wiadomości: 346
Dot.: Co zrobić, żeby się nie świecić

Ja mam podobny problem, też się bardzo świece. Bibułek nie używałam, ale słyszałam że są kiepskie. Również szukam jakiegoś sprawdzonego specyfiku

Cytat:
Napisane przez justyna_jos_wizaz Pokaż wiadomość
Też mam problem ze świeceniem strefy T. Teraz latem nie używam podkładu - tylko puder, no i do tego bibułki mam zawsze pod ręką. Ale jak nałożę podkład to nie wystarcza, efekt z bibułek mocno średni. Możecie polecić mi jakiś podkład albo puder do cery mieszanej, przy którym problem ze świeceniem będzie mniejszy? Z góry dziękuję za pomoc
anuska9111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 13:52   #71
Ahsoka
Raczkowanie
 
Avatar Ahsoka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 51
Dot.: Co zrobić, żeby się nie świecić

Cytat:
Napisane przez dzieckokwiat Pokaż wiadomość
strasznie się tłuściłam ostatnio, mam wrażenie, że przez zimę - mróz, ogrzewanie, przesuszenie skóry - i nie mogłam sobie nijak z tym poradzić.

ostatnio, dwa tygodnie jakoś, stosowałam kwas LHA na twarz (ogólnie nieprzyjemny, ale akurat miałam w domu - może inny kwas? tonik?) i to się jakoś trzymało kupy. w sensie musiałam ogarnąć skórę jednak, i raczej ogarnęłam skórę.
Dodam, że używam filtru - kilka na zmianę.
Kwas bym odradzala, lepiej poszukaj czegos lagodniejszego na nawilżenie i odzywienie z redukcją sebum.
Ahsoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-24, 13:20   #72
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Co zrobić, żeby się nie świecić

Mi sie bardzo sprawdza Golden Rose Total Cover plus puder ryzowy z ecocery. Uzywam bibulki po jakichs 6-7h i jest git. Troche sie pozniej swiece ale nie jak po smalcu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-28, 20:35   #73
17a95c0d4bcdd2a7425a98082b072e4acb95b77e_5d421d7249e99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 5
Dot.: Co zrobić, żeby się nie świecić

Kiedyś skóra w strefie T świeciła mi się bardzo i pamiętam, że musiałam po 2 godzinach używać bibułek, po 3 to już pudru. W zasadzie bibułki + puder ecocera u mnie sprawdzały się najlepiej, skrobia wcale.

Odkąd zaczęłam stosować OCM w zasadzie wcale nie muszę stosować pudru, ale w takie gorące dni nakładam na strefę T minerały zwilżoną gąbeczką i na to puder z ecocery - cały dzień jest w miarę matowo.
17a95c0d4bcdd2a7425a98082b072e4acb95b77e_5d421d7249e99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-10, 21:47   #74
dzieckokwiat
Raczkowanie
 
Avatar dzieckokwiat
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 46
Dot.: Co zrobić, żeby się nie świecić

W tym miesiącu po tygodniu w górach znowu skóra tłuścila mi się koszmarnie. Ale w miarę szybko udało mi się ja ogarniać - tonik kwasowy opierający się na glukonolaktanie i serum z witaminą c. Tonik na wieczór a serum na rano. Częściej niż zwykle też tobilam peeling korundem - z dwa razy w tygodniu i w ten sam dzień od razu maskę glinkowa. Nawilżałam skórę rano pod filtr i wieczorem pod dość treściwy krem esencją. I w dwa tygodnie jakoś wyszła na prostą. Ale było to też związane z dietą - na wyjedzie była dość skrajna, jak wróciłam to dieta też wróciła do normy i to też oczywiście miało wpływ na unormowanie cery.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dzieckokwiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 08:43   #75
Jolanne
Raczkowanie
 
Avatar Jolanne
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 127
Dot.: Co zrobić, żeby się nie świecić

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Mi sie bardzo sprawdza Golden Rose Total Cover plus puder ryzowy z ecocery. Uzywam bibulki po jakichs 6-7h i jest git. Troche sie pozniej swiece ale nie jak po smalcu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
faktycznie u ciebie sie aż tak dobrze trzyma? akurat GR mam ale tego pudru jeszcze nie miałam ;>
Jolanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 18:08   #76
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Co zrobić, żeby się nie świecić

Cytat:
Napisane przez Jolanne Pokaż wiadomość
faktycznie u ciebie sie aż tak dobrze trzyma? akurat GR mam ale tego pudru jeszcze nie miałam ;>
Tak, u mnie sie super sprawdza. Ale wiadomo u kazdego moze byc inaczej. Za to ten polecany puder z GR srednio mi pasuje, zaluje ze kupilam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 09:38   #77
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Co zrobić, żeby się nie świecić

Założyłam wątek i w końcu po jakimś czasie znalazłam rozwiązanie prawie idealne.
Na twarz nakładam lekki krem (obecnie galaretka aloesowa z garniera, ale z nią trzeba ostrożnie, bo jak się nie wchłonie, to potem minerały robią zacieki i źle się rozprowadzają), na to podkład mineralny (obecnie neauty kryjący, jedna warstwa), na to puder matujący kapok z pixie.
Wczoraj taki makijaż przetrwał od 8 do 19. Ok, o 19 nie wyglądał już jakoś świeżo, ale wciąż był na twarzy. Na wielkie wyjście by się to nie nadawało, ale do sklepu uszło. W ciągu dnia nie poprawiałam go, nie odsączałam bibułkami.

Dlaczego prawie idealnie? W ciągu dnia czuję lekkie ściągnięcie twarzy, a sam puder nałożony pędzlem kabuki tak czy inaczej daje efekt płaskiego matu Ratuję to potem hydrolatem, a wybielenie (bo puder bieli) ogarniam bronzerem.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 12:25   #78
korinax22
Raczkowanie
 
Avatar korinax22
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 133
Dot.: Co zrobić, żeby się nie świecić

jeżeli chodzi o bielenie i świecenie się to spróbowałam skroi ziemniaczanej i w sumie zachowuje się jak puder transparentny. ogólnie całkiem przyjemnie. co do total cover to muszę spróbować zrobić swatche bo jestem ciekawa kolorów o.O
korinax22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-27 12:25:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:48.