Mamy majowe 2019 - część VI - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-05-18, 15:18   #3181
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Na pewno nie zostaniesz, ja nawet skurczy i napinania nie mam, zaczęłam się już zastanawiać czy to nie ciąża spożywcza.
Kiedy masz termin? Bo w pierwszym poście masz łamane na
Ja jeszcze chwilę poleżę i zaraz się na urodziny zbieram z młodym. Co na siebie włożę nie mam pojęcia.


Wysłane zeq aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez agadzie
Czas edycji: 2019-05-18 o 15:20
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-18, 15:21   #3182
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
O mamo faktycznie poród ekspresowy!!! Zazdrościć tylko!!! Petarda jak się czujesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------

No to same dobre wieści a mówili coś o wyjściu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak wszystko dobrze pójdzie, tzn nic się nie zmieni na gorsze, to może jutro.
Kurczę, zastanawiam się czy mała się najada. Ale ssała cycka i śpi. Jakby się nie najadła, to raczej by nie usnęła, nie?
Kupić jakieś mm w razie kryzysu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-18, 15:23   #3183
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Jak wszystko dobrze pójdzie, tzn nic się nie zmieni na gorsze, to może jutro.
Kurczę, zastanawiam się czy mała się najada. Ale ssała cycka i śpi. Jakby się nie najadła, to raczej by nie usnęła, nie?
Kupić jakieś mm w razie kryzysu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super!! To obyście jutro wyszły

Ja się nie znam na kp za bardzo, może jakaś doświadczona w karmieniu mama się wypowie ale jak po cycku śpi to wnioskuje że się najada

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-18, 15:40   #3184
AgataAgata9090
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 1 867
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Jak wszystko dobrze pójdzie, tzn nic się nie zmieni na gorsze, to może jutro.
Kurczę, zastanawiam się czy mała się najada. Ale ssała cycka i śpi. Jakby się nie najadła, to raczej by nie usnęła, nie?
Kupić jakieś mm w razie kryzysu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też się zastanawiam czy malutki się najada. Dość szybko się budzi i jest niespokojny więc chyba lipa.
Już jestem w domu. Oczywiście wczoraj nieudalo mi się zrobić tego badania na zatorowosc i muszę czekać w nerwach do poniedziałku...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AgataAgata9090 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-18, 15:42   #3185
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Też bym tak jak Agadzie obstawiała,że jak śpi to się najada

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-18, 15:44   #3186
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Jak śpi to się najada. A jak się wierci czy szybko budzi to wcale nie musi oznaczać, że się nie najadł tylko np się posiusiał, ma szybką przemianę materii, ciepło, zimno, mało przytulanka itd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-18, 16:04   #3187
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Ach, w końcu i u nas wyszło mega słońce, taki maj to ja rozumiem karmię właśnie ssaka i ruszamy na spacer nam nadzieję że na co najmniej godzinkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-18, 16:10   #3188
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
My dzisiaj mamy dzień przytulania i przy okazji obcinania paznokci obcielam kawałek skórki matka roku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurcze ja paznokci jeszcze nie robię...
Cytat:
Napisane przez xxKasiax Pokaż wiadomość
No to moze uda mi sie cos wiecej napisac: o 7.45 bylismy w szpitalu, skurcze mialam co 3-4 Minuty i bolały ale ruch bardzo pomagal i nawet to znosilam. Zbadali mnie i rozwarcie na 6 cm. Powiedziała że ZZO chyba nie zdążymy. TZ poszedł mnie na salę zameldować i zanieść rzeczy. A ha w poczekalni czekałam i chodziłam bo skurcze się nasilały. Aż nagle odeszły wody. Ja na porodówke. Super położna cały czas powtarzała że wszystko jest ok i super że wody odeszły. TZ mnie znalazł. Poszłam do łazienki po podpaske, chociaż i tak cała mokra byłam Polożna zapytała czy chce coś przeciwbólowego. To poprosiłam. I chciała podłączyć mnie pod KTG - Ale nie zdążyła ani nic przeciwbólowego dać bo ja już musiałam przeć chciałam zostać w pozycji stojącej tak było mi wygodniej a Julian już wychodził. Ona szybko spodnie w dół i wolała druga położna. Nie wiem ile to trwało 3-4 parcia i Julianek był już na świecie przy parciu musiałam krzyczeć ale nie z bólu tylko tak mi jakoś było lepiej porod express nawet polozna mówiła że się nie spodziewała że tak szybko nie było nawet czasu żeby się przebrać wzięłam Julianka i mogłam się z nim już położyć na łóżku i się tutilismy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pięknie! Ale na stojąco sobie nie wyobrażam...
Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Jak wszystko dobrze pójdzie, tzn nic się nie zmieni na gorsze, to może jutro.
Kurczę, zastanawiam się czy mała się najada. Ale ssała cycka i śpi. Jakby się nie najadła, to raczej by nie usnęła, nie?
Kupić jakieś mm w razie kryzysu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak łatwo ją obudzić po 3h to znaczy że jest ok
Cytat:
Napisane przez AgataAgata9090 Pokaż wiadomość
Też się zastanawiam czy malutki się najada. Dość szybko się budzi i jest niespokojny więc chyba lipa.
Już jestem w domu. Oczywiście wczoraj nieudalo mi się zrobić tego badania na zatorowosc i muszę czekać w nerwach do poniedziałku...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pamiętaj że piers to też bliskość a On ma co nadrabiać
Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Jak śpi to się najada. A jak się wierci czy szybko budzi to wcale nie musi oznaczać, że się nie najadł tylko np się posiusiał, ma szybką przemianę materii, ciepło, zimno, mało przytulanka itd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O to to

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-18, 16:17   #3189
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Dzięki dziewczyny.
Będziemy się obserwować. No i ważyć. Wiadomo- na razie w szpitalu, później na wizytach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------

Sq, a jak po 3 godzinach ciężko by było ja dobudzić to??
Bo np po dokarmianiu w nocy obudzenie jej nie należało do najprostszych, no ale to było mm. A co gdyby tak było przy kp?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------

No i jak liczyć te 3 godziny? Bo jak 2 gosziny "wisiała" na cycku, trochę ciumkała, trochę przysypiała, to co, odłożoną mam budzić po godzinie na kolejne karmienie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-18, 16:18   #3190
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Ach, w końcu i u nas wyszło mega słońce, taki maj to ja rozumiem karmię właśnie ssaka i ruszamy na spacer nam nadzieję że na co najmniej godzinkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój odsypia w domu poranny pobyt na zewnątrz a na podwórku na przemian płakał i chciał jeść
Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny.
Będziemy się obserwować. No i ważyć. Wiadomo- na razie w szpitalu, później na wizytach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------

Sq, a jak po 3 godzinach ciężko by było ja dobudzić to??
Bo np po dokarmianiu w nocy obudzenie jej nie należało do najprostszych, no ale to było mm. A co gdyby tak było przy kp?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po cycku to raczej mało możliwe, balabym się, że to spadki cukru jeśli zdarzałoby się notorycznie. Po mm te 3-4h snu to raczej norma, bo ono się wolniej trawi. Laski na oddziale spały prawie całą noc dzięki mm a ja zaliczałam 5-6 pobudek czasem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-18, 16:35   #3191
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Kiedy masz termin? Bo w pierwszym poście masz łamane na
Ja jeszcze chwilę poleżę i zaraz się na urodziny zbieram z młodym. Co na siebie włożę nie mam pojęcia.


Wysłane zeq aplikacji Forum Wizaz
16 maja.
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-18, 16:57   #3192
Martita_2012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 426
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Elsabel, gratulacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martita_2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-18, 17:03   #3193
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny.
Będziemy się obserwować. No i ważyć. Wiadomo- na razie w szpitalu, później na wizytach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------

Sq, a jak po 3 godzinach ciężko by było ja dobudzić to??
Bo np po dokarmianiu w nocy obudzenie jej nie należało do najprostszych, no ale to było mm. A co gdyby tak było przy kp?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------

No i jak liczyć te 3 godziny? Bo jak 2 gosziny "wisiała" na cycku, trochę ciumkała, trochę przysypiała, to co, odłożoną mam budzić po godzinie na kolejne karmienie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W teorii noworodek zjada tyle że ma zapas cukru na 3h. Później może za bardzo spaść i śpi bo już jest bez energii i dlatego ciężko czasem dobudzic

Po mm powinna się budzić, może za mało dostała? ) plus kwestia która doba. W pierwszej nie ma szans dobudzic dziecka co 3h

Więc jakbyś na piersi jej po 3h nie mogła obudzić to bym zaczęła budzić co 2.5

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-18, 17:12   #3194
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Dziękuję za wszystkie gratulacje

Mała zasnęła to mogę napisać coś więcej o porodzie. Urodziłam sn, ale było strasznie... O 3:40 obudziłam się z lekkim pobolewaniem podbrzusza. Chwilę później zaczęły się skurcze jak na @ co 7-8 minut i trwały po ok 40 sekund. Miałam wątpliwości czy to w ogóle skurcze porodowe, ale jak przerwa skróciła się do 5 minut, zaczęliśmy zbierać się do szpitala. W aucie odeszły mi wody i wtedy skurcze zrobiły się już konkretne. Do szpitala dojechaliśmy o 7:00. Na IP stwierdzili 4 cm rozwarcia, przebrałam się i poszłam na porodówkę. Tam skurcze miałam częste i mocne, ale krótkie, jednak mimo tego w moment zrobiło się pełne rozwarcie. Niestety, mała nie chciała wstawić się w kanał, a moje skurcze mimo podłączonej kroplówki były tak krótkie, że nie mogłam się porządnie zaprzeć. Narobiłam okropnej wiochy na tej porodówce, darłam się jak głupia że nie dam rady i chcę cesarkę. Całe szczęście, że była przy mnie fantastyczna położna i lekarka, pomogły mi wstać z łóżka i przeć na stojąco co przyniosło dużą ulgę. Gdyby nie one, nie poradziłabym sobie Niestety, mam nacięcie i pęknięcie, szwy mnie ciągną i ogólnie słabo się czuję. Za to mała jest aniołkiem cały czas śpi albo grzecznie leży i na nas patrzy. Probowałyśmy się już przystawiać, ssie jak odkurzacz, tylko ciężko jej łapać moje płaskie brodawki. Muszę się ogarnąć, żeby być w stanie się nią zająć, bo mąż zaraz wychodzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Elsabel
Czas edycji: 2019-05-18 o 17:13
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-18, 17:26   #3195
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Dziękuję za wszystkie gratulacje

Mała zasnęła to mogę napisać coś więcej o porodzie. Urodziłam sn, ale było strasznie... O 3:40 obudziłam się z lekkim pobolewaniem podbrzusza. Chwilę później zaczęły się skurcze jak na @ co 7-8 minut i trwały po ok 40 sekund. Miałam wątpliwości czy to w ogóle skurcze porodowe, ale jak przerwa skróciła się do 5 minut, zaczęliśmy zbierać się do szpitala. W aucie odeszły mi wody i wtedy skurcze zrobiły się już konkretne. Do szpitala dojechaliśmy o 7:00. Na IP stwierdzili 4 cm rozwarcia, przebrałam się i poszłam na porodówkę. Tam skurcze miałam częste i mocne, ale krótkie, jednak mimo tego w moment zrobiło się pełne rozwarcie. Niestety, mała nie chciała wstawić się w kanał, a moje skurcze mimo podłączonej kroplówki były tak krótkie, że nie mogłam się porządnie zaprzeć. Narobiłam okropnej wiochy na tej porodówce, darłam się jak głupia że nie dam rady i chcę cesarkę. Całe szczęście, że była przy mnie fantastyczna położna i lekarka, pomogły mi wstać z łóżka i przeć na stojąco co przyniosło dużą ulgę. Gdyby nie one, nie poradziłabym sobie Niestety, mam nacięcie i pęknięcie, szwy mnie ciągną i ogólnie słabo się czuję. Za to mała jest aniołkiem cały czas śpi albo grzecznie leży i na nas patrzy. Probowałyśmy się już przystawiać, ssie jak odkurzacz, tylko ciężko jej łapać moje płaskie brodawki. Muszę się ogarnąć, żeby być w stanie się nią zająć, bo mąż zaraz wychodzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jescze raz gratuluję!!!
Czyli dziś dzień rodzenia na stojąco

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-18, 17:30   #3196
Pomaranczowacytryna
Raczkowanie
 
Avatar Pomaranczowacytryna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 259
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Nie nadrobię was już za żadne chiny ludowe. Uczę się jak ogarniać życie z dwójką i nie nadążam was czytać . Do tego organizacja chrztu. Odwiedzinki rodzinki i leci ten czas.

Staram się chociaż na fb obserwować narodzinki małych majowiątek. Gdybym jednak przeoczyla kogoś badz nie ma kogoś na fb to
gratuluję wszystkim nowym mamusią

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pomaranczowacytryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-18, 18:17   #3197
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Jescze raz gratuluję!!!
Czyli dziś dzień rodzenia na stojąco

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Dzięki Coś jest w tym rodzeniu na stojąco, na początku wydawało mi się, że nie utrzymam się na nogach, ale ostatecznie bardzo mi to pomogło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-18, 18:19   #3198
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Elsabel dałaś radę Ja się darłam, że po uj ja się zgadzałam na ten pielony poród, na co mi to było i klasycznie "kwa cesarke!"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-18, 18:36   #3199
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Kasia,Elsabel niezłe z tym rodzeniem na stojąco dzielnie dalyscie rade



Elsabel tez mam płaskie i kazde moje dziecko na początku karmie w nakladkach.po jakimś czasie one tez się już wyciągają bardziej.Niestety próby bez nakładki z takim noworodkiem prawie zawsze kończą się fiaskiem
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-18, 18:37   #3200
AgataAgata9090
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 1 867
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
Kasia,Elsabel niezłe z tym rodzeniem na stojąco dzielnie dalyscie rade



Elsabel tez mam płaskie i kazde moje dziecko na początku karmie w nakladkach.po jakimś czasie one tez się już wyciągają bardziej.Niestety próby bez nakładki z takim noworodkiem prawie zawsze kończą się fiaskiem
A co ile się budzi mały na karmienie? Dokarmiasz go mm?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AgataAgata9090 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-18, 18:39   #3201
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Czyli z udzielających się mamuś zostało 6 do rozpakowania
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-18, 18:39   #3202
patrycjakarabasz
Rozeznanie
 
Avatar patrycjakarabasz
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 970
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Gratulacje dla nowych mam! Ale się wysypało! Ekstra opowieści z porodówek. I uwierzcie mi, cesarka wcale nie jest taka kolorowa

Słuchajcie.. czy to możliwe, że moje dziecko najada się piersią w 15 minut i śpi potem 2,5 godziny?? Strasznie boje się tego spadku cukru... A Maja jest naprawdę spokojna. Je i śpi. Przybiera poprawnie, ostatnio 40 g na dobę.

Wysłane z mojego Moto Z2 Play przy użyciu Tapatalka
patrycjakarabasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-18, 18:39   #3203
xxKasiax
Wtajemniczenie
 
Avatar xxKasiax
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 761
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Dzięki Coś jest w tym rodzeniu na stojąco, na początku wydawało mi się, że nie utrzymam się na nogach, ale ostatecznie bardzo mi to pomogło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też polecam chociaż wcześniej nie wyobrażałam sobie takiej pozycji . Elsabel to my prawie tak samo czasowo 😊👍

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Oliverek 30.07.2012
xxKasiax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-18, 18:46   #3204
sysa09
Zakorzenienie
 
Avatar sysa09
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 5 692
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez xxKasiax Pokaż wiadomość
Julian 3720 g 52 cm urodził się o 9:11. Poród express na stojąco. Wszystko jest dobrze potem napisze więcej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na stojąco? Matka, jesteś petarda Gratuluję
Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pochwalę się i tutaj: urodziłam! Alicja 54 cm, 3200g urodzona o 10:00, poród sn, ale straszny... Jestem za miękka na takie sprawy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kochana, byłaś super dzielna ! Gratulacje

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Uhh
U nas już lepiej. I ze mną i z kp.
Chodzenie już nie sprawia trudności, mleko w końcu się pojawiło i przystawiam małą kiedy tylko mogę. Nawet jak ma wisieć na cycku 2 godziny jak przed chwilą. Nie wiem czy do końca się najada, bo czasem pcha jeszcze palce do buzi, ale może powoli obejdzie się bez dokarmiania.
( W nocy 2 razy była dokarmiana i raz wieczorem ( )
Spała oczywiście jak zabita po tym, aż musiałam ją mocno dobudzać żeby cyckiem dokarmić. Ale nie odpuszczę. Jak nie będzie szło i nie będzie przybierać prawidłowo, to zamawiam cdl do domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kochana, nie miej do siebie pretensji, też chodzę po buteleczkę co kilka godzin, żeby mieć pewność, że najedzona bo krzyczy czasem. A bardzo chcemy do domku. Powiem Ci, że i tak sztos po cc tak szybko mieć pokarm więc jesteśmy matki fantastico !

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------

Cytat:
Napisane przez xxKasiax Pokaż wiadomość
No to moze uda mi sie cos wiecej napisac: o 7.45 bylismy w szpitalu, skurcze mialam co 3-4 Minuty i bolały ale ruch bardzo pomagal i nawet to znosilam. Zbadali mnie i rozwarcie na 6 cm. Powiedziała że ZZO chyba nie zdążymy. TZ poszedł mnie na salę zameldować i zanieść rzeczy. A ha w poczekalni czekałam i chodziłam bo skurcze się nasilały. Aż nagle odeszły wody. Ja na porodówke. Super położna cały czas powtarzała że wszystko jest ok i super że wody odeszły. TZ mnie znalazł. Poszłam do łazienki po podpaske, chociaż i tak cała mokra byłam Polożna zapytała czy chce coś przeciwbólowego. To poprosiłam. I chciała podłączyć mnie pod KTG - Ale nie zdążyła ani nic przeciwbólowego dać bo ja już musiałam przeć chciałam zostać w pozycji stojącej tak było mi wygodniej a Julian już wychodził. Ona szybko spodnie w dół i wolała druga położna. Nie wiem ile to trwało 3-4 parcia i Julianek był już na świecie przy parciu musiałam krzyczeć ale nie z bólu tylko tak mi jakoś było lepiej porod express nawet polozna mówiła że się nie spodziewała że tak szybko nie było nawet czasu żeby się przebrać wzięłam Julianka i mogłam się z nim już położyć na łóżku i się tutilismy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bomba !!! O takich porodach chcemy czytać

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:44 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Jak wszystko dobrze pójdzie, tzn nic się nie zmieni na gorsze, to może jutro.
Kurczę, zastanawiam się czy mała się najada. Ale ssała cycka i śpi. Jakby się nie najadła, to raczej by nie usnęła, nie?
Kupić jakieś mm w razie kryzysu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oni ważą wszystkie dzieciaczki, nie ważyli ci jej przy obchodzie?

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:46 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny.
Będziemy się obserwować. No i ważyć. Wiadomo- na razie w szpitalu, później na wizytach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------

Sq, a jak po 3 godzinach ciężko by było ja dobudzić to??
Bo np po dokarmianiu w nocy obudzenie jej nie należało do najprostszych, no ale to było mm. A co gdyby tak było przy kp?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------

No i jak liczyć te 3 godziny? Bo jak 2 gosziny "wisiała" na cycku, trochę ciumkała, trochę przysypiała, to co, odłożoną mam budzić po godzinie na kolejne karmienie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
3h liczą się od rozpoczęcia ssania. Tak położna mówiła nam na sr. Ja się staram stosować ale moja sama się budzi co 2-2,5. Zależy.

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
__________________
08.2016: 63,2kg
04.2018: 55,3kg
Biegam bo lubię
30.06.2018
sysa09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-18, 18:59   #3205
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Mój odsypia w domu poranny pobyt na zewnątrz a na podwórku na przemian płakał i chciał jeść Po cycku to raczej mało możliwe, balabym się, że to spadki cukru jeśli zdarzałoby się notorycznie. Po mm te 3-4h snu to raczej norma, bo ono się wolniej trawi. Laski na oddziale spały prawie całą noc dzięki mm a ja zaliczałam 5-6 pobudek czasem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kuźwa, zaczynam się bać tego spadku cukru. Będę ją budziła co 2,5 godziny chyba.
Cytat:
Napisane przez sysa09 Pokaż wiadomość
Na stojąco? Matka, jesteś petarda Gratuluję Kochana, byłaś super dzielna ! Gratulacje

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

Kochana, nie miej do siebie pretensji, też chodzę po buteleczkę co kilka godzin, żeby mieć pewność, że najedzona bo krzyczy czasem. A bardzo chcemy do domku. Powiem Ci, że i tak sztos po cc tak szybko mieć pokarm więc jesteśmy matki fantastico !

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------

Bomba !!! O takich porodach chcemy czytać

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:44 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

Oni ważą wszystkie dzieciaczki, nie ważyli ci jej przy obchodzie?

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:46 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------

3h liczą się od rozpoczęcia ssania. Tak położna mówiła nam na sr. Ja się staram stosować ale moja sama się budzi co 2-2,5. Zależy.

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
O. Dzięki za wszystkie informacje zwłaszcza tą o początku karmienia.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-18, 19:06   #3206
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez patrycjakarabasz Pokaż wiadomość
Gratulacje dla nowych mam! Ale się wysypało! Ekstra opowieści z porodówek. I uwierzcie mi, cesarka wcale nie jest taka kolorowa

Słuchajcie.. czy to możliwe, że moje dziecko najada się piersią w 15 minut i śpi potem 2,5 godziny?? Strasznie boje się tego spadku cukru... A Maja jest naprawdę spokojna. Je i śpi. Przybiera poprawnie, ostatnio 40 g na dobę.

Wysłane z mojego Moto Z2 Play przy użyciu Tapatalka
Możliwe. Jak ma dobre ssanie a Ty laktacje to spokojnie
Sama widzisz :przybiera. Czyli się najada


My znów cały dzień na dworze... Pogoda piękna. Mała w body dł +spodenki. Synek na krótki rękaw, ja sandałki petarda..
Siła młodego muszę ściągać z podworka. Mój tata przyjechał to umyl nam auta to młody podstawil wszystkie swoje autka rowerki i inne ogrodowe cuda i myli godzinę


Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-18, 19:08   #3207
ania_mala
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 461
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

A u nas zapalenie spojówek i antybiotyk do oczka. Biedny taki okruszek z tym oczkiem czerwonym, zaropialym Oby tylko kropelki pomogły..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania_mala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-18, 19:14   #3208
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
Czyli z udzielających się mamuś zostało 6 do rozpakowania
A ja myślałam że będę ostatnia
Cytat:
Napisane przez patrycjakarabasz Pokaż wiadomość
Gratulacje dla nowych mam! Ale się wysypało! Ekstra opowieści z porodówek. I uwierzcie mi, cesarka wcale nie jest taka kolorowa

Słuchajcie.. czy to możliwe, że moje dziecko najada się piersią w 15 minut i śpi potem 2,5 godziny?? Strasznie boje się tego spadku cukru... A Maja jest naprawdę spokojna. Je i śpi. Przybiera poprawnie, ostatnio 40 g na dobę.

Wysłane z mojego Moto Z2 Play przy użyciu Tapatalka
U mnie podobnie czasowo, myślę że jest ok... Zobaczymy w przyszłym tygodniu ile przybrała

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-18, 19:19   #3209
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez ania_mala Pokaż wiadomość
A u nas zapalenie spojówek i antybiotyk do oczka. Biedny taki okruszek z tym oczkiem czerwonym, zaropialym Oby tylko kropelki pomogły..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Looo skąd się wzięło? ktoś jeszcze u Was ma? biedactwo...


Moja ma łzy... Tak wyje godzinami że już awansowała na dziecko z łzami...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-18, 19:24   #3210
ania_mala
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 461
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Sq to już masz dorosłą pannę Paweł większość dnia śpi, budzi się na jedzenie i czasem sobie coś pooglądać, ale płacze bardzo mało. I dobrze, bo dziewuchy robią hałasu za czworo młody za to rośnie w oczach, przybrał znów prawie 300g i mamy już ponad 4kg do dźwigania
A oczko nie mamy pojęcia od czego. Nikt w domu nie ma, ale położna w piątek mówiła, że mnóstwo dzieci tego dnia miała z ropiejacymi oczkami właśnie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania_mala jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-03 07:43:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:57.