Mamusie listopad 2019- cz. 3 - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-07-03, 09:54   #991
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Moje dziecko dzisiaj spało do 8, ale poszła spać o północy. Wczoraj o 23 a wstała o 6. Te wakacje dziecko mi zmarnują

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 09:55   #992
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Ja na ostatniej wizycie ważyłam 51kg (mniej więcej z taką wagą startowałam, w pierwszym trymestrze schudłam). W poniedziałek zobaczymy, ile doszło.

Ale moja mama w żadnej ciąży nie przytyła więcej niz 10KG. Chociaż ja od początku wciągam jak odkurzacz, także rożnie może być.
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 09:57   #993
agnieszka_2293
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka_2293
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 341
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
To ja podobnie teraz chodzę spać i wstaję po 5. Jednak to za mało snu dla mnie, chyba muszę się wcześniej kłaść spać bo mój organizm zawsze domagał się więcej.Ja na allegro dla córki kupiłam naprawdę dobre tetry. Próbowałam znaleźć link ale niestety przepadł po takim czasie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

Ja też bym się chciała zamknąć w 10kg. Za chwilę mi się tyłek w drzwiach nie zmieści.

Co do pieluch tetrowych to patrzcie na gramature. Kupujcie minimum 140, nie mniejszą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie przy pieluchach tetrowych trzeba patrzeć na gramaturę im wyższa tym więcej tetry w tetrze. Często te lepsze nazywają lux.

Fajne są też pieluszki bambusowe i muślinowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez agnieszka_2293
Czas edycji: 2019-07-03 o 10:02
agnieszka_2293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 09:59   #994
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Ja przed ciążą trzymałam 52, na pierwszej wizycie 54 (i taką mam startową) i na ostatniej 56. W międzyczasie waga mi latała 2kg w przód i tył, dlatego też dostałam ten letrox (no i przy wysokim tsh).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 09:59   #995
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
A czemu chcesz sie zamknac w 10kg? 10kg to akurat jest z tego co wiem ponizej normy. Nie jest norma przypadkiem 11-15kg dla osob z normalna waga? (przy nadwadze wiadomo mniej, a przy niedowadze wiecej)
Bo ja z nadwagą, więc tak mniej więcej jest zalecane

Dziś sobie wyjęłam i poukładałam rzeczy które mamy dla dziecia Zdecydowana większość to wystrój pokoju Ubranko: sztuk jeden
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg blobu.jpg (142,9 KB, 52 załadowań)
__________________
Do what you love. Best.

sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 10:01   #996
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
Bo ja z nadwagą, więc tak mniej więcej jest zalecane

Dziś sobie wyjęłam i poukładałam rzeczy które mamy dla dziecia Zdecydowana większość to wystrój pokoju Ubranko: sztuk jeden
Mam tą samą kocyko-poduszkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 10:08   #997
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
Bo ja z nadwagą, więc tak mniej więcej jest zalecane

Dziś sobie wyjęłam i poukładałam rzeczy które mamy dla dziecia Zdecydowana większość to wystrój pokoju Ubranko: sztuk jeden
Piękne rzeczy!

Też mam zamiar przygotować pokój dla malucha. Mam świadomość, ze nie będzie z tego korzystał, ale tak stałby pusty, więc na macierzyńskim na pewno zaszaleję, a będzie co robić, bo maly nie jest.
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-03, 10:12   #998
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Ja od wagi startowej mam z 3 kilo na minusie. Ważyłam ok. 63 przy 168 cm. Na ostatnim badaniu 60. Najbardziej mi spadło w pierwszych tygodniach diety cukrzycowej. W ogóle nie wiem czy da się na tym przytyć, bo nawet większej porcji jedzenia nie mogę zjeść - bo są po nich wyższe cukry. 90% rzeczy w marketach unikam, a warzywami to kaloryczności nie dodaję. Ratuje mnie codzienne jedzenie orzechów

Zgaga minęła, leki pomogły. Ale za to spałam długo, bo trochę mnie te pobudki zmęczyły.
A zgaga też najpewniej od diety - bo zgodnie z zasadami jadam kolację ok. 21.30-22. Więc kładę się z jeszcze pełnym żołądkiem.

Edytowane przez 8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Czas edycji: 2019-07-03 o 10:15
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 10:15   #999
babeczki
Zakorzenienie
 
Avatar babeczki
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 5 168
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
Bo ja z nadwagą, więc tak mniej więcej jest zalecane

Dziś sobie wyjęłam i poukładałam rzeczy które mamy dla dziecia Zdecydowana większość to wystrój pokoju Ubranko: sztuk jeden
Piekne rzeczy

Jejku a my planujemy przy remoncie pokoju tzn przerobce na pokoik dziecka zerwac parkiet na całym piętrze i polozyc jakies piekne panele ️ kupa roboty a parkiet niezniszczony i każdy nam odradza, mówią że nie ma sensu ruszac ( oprocz siostry która miala taka sama sytuacje w bloku i zdecydowali sie jednak na panele i jest zachwycona i jak wchodzę to zawsze zazdroszcze

Poza tym nie mam zadnego pomyslu na pokoik, chyba biale sciany i biale lub sosnowe mebelki i dodatki takie jasno drewniane takie 'surowe' drewno, plus kolorowe pastelowe dodatki

Jestesmy w drodze na polowkowe, zaczynam się stresowac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Życie jest w kolorze, który ma Twoja wyobraźnia

babeczki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 10:16   #1000
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
Bo ja z nadwagą, więc tak mniej więcej jest zalecane

Dziś sobie wyjęłam i poukładałam rzeczy które mamy dla dziecia Zdecydowana większość to wystrój pokoju Ubranko: sztuk jeden
Jakie ładne![1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;86960063]Ja od wagi startowej mam z 3 kilo na minusie. Ważyłam ok. 63 przy 168 cm. Na ostatnim badaniu 60. Najbardziej mi spadło w pierwszych tygodniach diety cukrzycowej. W ogóle nie wiem czy da się na tym przytyć, bo nawet większej porcji jedzenia nie mogę zjeść - bo są po nich wyższe cukry. 90% rzeczy w marketach unikam, a warzywami to kaloryczności nie dodaję. Ratuje mnie codzienne jedzenie orzechów

Zgaga minęła, leki pomogły. Ale za to spałam długo, bo trochę mnie te pobudki zmęczyły.
A zgaga też najpewniej od diety - bo zgodnie z zasadami jadam kolację ok. 21.30-22. Więc kładę się z jeszcze pełnym żołądkiem.[/QUOTE]Ja bym mogła tylko warzywa jeść, a z drugiej strony muszę sobie robić przerwy bo później niestety z łazienki nie wychodzę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 10:20   #1001
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Ja to na wakacjach w ogóle nie trzymam diety. Ni jem gofrów , lodów bo nie mam ochoty,ale śniadania, obiady, kolację jak wszyscy, z dwa piwka free dziennie wpadają. Śniadanie w pokoju albo w hotelu, wybieram mniejsze zło i tyle. Ale smażona ryba czy frytki też wpadają

Przed wyjazdem było +2.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-03, 10:30   #1002
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
Jakie ładne!Ja bym mogła tylko warzywa jeść, a z drugiej strony muszę sobie robić przerwy bo później niestety z łazienki nie wychodzę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym mogła w tym momencie przejść na frutarianizm :P Chodzą za mną owoce, jem oczywiście w ilościach nie podnoszących cukru - i zwykle z jogurtem, płatkami owsianymi na wodzie + orzechami/masłem orzechowym. Czasem do jogurtu trochę lodów waniliowych - cukry przy tym nadal w normie (do 110). Ale gdybym nie miała ograniczeń to wchlanialabym kilogram za kilogramem. Kocham tę porę roku

Edytowane przez 8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Czas edycji: 2019-07-03 o 10:32
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 10:34   #1003
Catherine07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 458
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;86960145]Ja bym mogła w tym momencie przejść na frutarianizm Chodzą za mną owoce, jem oczywiście w ilościach nie podnoszących cukru - i zwykle z jogurtem, płatkami owsianymi na wodzie + orzechami/masłem orzechowym. Czasem do jogurtu trochę lodów waniliowych - cukru przy tym nadal w normie (do 110).[/QUOTE]Ja w sumie tez sporo warzyw i owoców przy czym "podchodzą" mi tylko kiwi i jabłka Na słodkie reaguje wymiotami i to dosłownie, nie przyswajam nawet herbaty z miodem. Chipsy są dla mnie za słone, lody wyciągam tylko sorbety. Czyli nawet jakbym chciała to nie poszaleje z jedzeniem w ciąży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Catherine07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 10:34   #1004
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
Fakt, o tym nie pomyślałam Na teściów? Zawsze


Czy z Was też takie śpiące królewny?
Codziennie jestem mega senna.
I niestety nam niskie ciśnienie. Zawsze miałam poniżej 100, ale w ciąży nie przekracza 95, a wczoraj miałam 90/60. Szłam i usypiałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja w dzień bym ciągle spała a w nocy budzę się koło 3 i nie mogę zasnąć. Rano też ok 7 już jestem wyspana a kiedys to i do 10 mogłam przeleżeć. Na zapas to ja sie nie wyśpię.


Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
Bo ja z nadwagą, więc tak mniej więcej jest zalecane

Dziś sobie wyjęłam i poukładałam rzeczy które mamy dla dziecia Zdecydowana większość to wystrój pokoju Ubranko: sztuk jeden
Jaki piesio słodki
[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;86960063]Ja od wagi startowej mam z 3 kilo na minusie. Ważyłam ok. 63 przy 168 cm. Na ostatnim badaniu 60. Najbardziej mi spadło w pierwszych tygodniach diety cukrzycowej. W ogóle nie wiem czy da się na tym przytyć, bo nawet większej porcji jedzenia nie mogę zjeść - bo są po nich wyższe cukry. 90% rzeczy w marketach unikam, a warzywami to kaloryczności nie dodaję. Ratuje mnie codzienne jedzenie orzechów

Zgaga minęła, leki pomogły. Ale za to spałam długo, bo trochę mnie te pobudki zmęczyły.
A zgaga też najpewniej od diety - bo zgodnie z zasadami jadam kolację ok. 21.30-22. Więc kładę się z jeszcze pełnym żołądkiem.[/QUOTE]
Ja już wróciłam do wagi sprzed ciąży po początkowym schudnięciu. Może to kwestia siedzenia plackiem w domu, może to, że nie odrzuca mnie już tak od cukrzycowego jedzenia jak na początku. Odkryłam też, że makaron durum mi nie wybija, więc mogę zjeść normalniej. No i dużo owoców jem, bo też mi po nich nie skacze.


Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ja to na wakacjach w ogóle nie trzymam diety. Ni jem gofrów , lodów bo nie mam ochoty,ale śniadania, obiady, kolację jak wszyscy, z dwa piwka free dziennie wpadają. Śniadanie w pokoju albo w hotelu, wybieram mniejsze zło i tyle. Ale smażona ryba czy frytki też wpadają

Przed wyjazdem było +2.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo Ty masz tak na siłę zdiagnozowaną tę cukrzycę, zazdroszczę, że możesz sobie na tyle pozwolić
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 10:38   #1005
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

W ogóle diabetolog mówiła mi na ostatniej wizycie,że każda kobieta w drugiej ciąży powinna mieć dwa razy krzywa cukrowa bo druga ciąża znacznie zwiększa ryzyko o_0

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 11:14   #1006
kapewa
Raczkowanie
 
Avatar kapewa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 163
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Catherine07 Pokaż wiadomość
No właśnie wcale nie, 58 kg przy moim wzroście 154 cm to raczej średnio do szczuplosci. Ehh no nic, pozostaje tylko mieć nadzieję że może w 3 trymestrze nie spuchne przeokropnie, choć wielce w to wątpię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ech ja jeszcze wiecej. Trzy tyg temu przed wizytą się ważyłam to 6 kg do przodu, a u położnej na wadze 7 kg. Choć właściwie niewiem gdzie to idzie, bo M noszę nadal. Co prawda brzuch i piersi mi urosły. Jem wszystko jak zawsze, słodycze też. Niestety mniej sie ruszam, ale nogi mnie bolą od tych żylaków.

A do czego używacie tetrę? Tak się nad tym zastanawiam. Ja to kupowałam najwyżej 4-5 szt. jakieś zwykłe pieluszki-żeby podłożyć przy przewijaniu, karmieniu, czy na ramię jakby się ulało, chociaż moje dzieci bardzo mało nosiłam do odbicia. Przecież i tak się pierze na bieżąco, a jak się rozciągnie to do kosza a nowa grosze kosztuje.
kapewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 11:15   #1007
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Mam tą samą kocyko-poduszkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To od babci dostał

Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
Piękne rzeczy!

Też mam zamiar przygotować pokój dla malucha. Mam świadomość, ze nie będzie z tego korzystał, ale tak stałby pusty, więc na macierzyńskim na pewno zaszaleję, a będzie co robić, bo maly nie jest.

Dziękuje <3

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
Jakie ładne!Ja bym mogła tylko warzywa jeść, a z drugiej strony muszę sobie robić przerwy bo później niestety z łazienki nie wychodzę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję <3 to ja mam fazę na arbuzy

Cytat:
Napisane przez Jaguś Pokaż wiadomość
Ja w dzień bym ciągle spała a w nocy budzę się koło 3 i nie mogę zasnąć. Rano też ok 7 już jestem wyspana a kiedys to i do 10 mogłam przeleżeć. Na zapas to ja sie nie wyśpię.



Jaki piesio słodki

Ja już wróciłam do wagi sprzed ciąży po początkowym schudnięciu. Może to kwestia siedzenia plackiem w domu, może to, że nie odrzuca mnie już tak od cukrzycowego jedzenia jak na początku. Odkryłam też, że makaron durum mi nie wybija, więc mogę zjeść normalniej. No i dużo owoców jem, bo też mi po nich nie skacze.



Bo Ty masz tak na siłę zdiagnozowaną tę cukrzycę, zazdroszczę, że możesz sobie na tyle pozwolić

Ja mam bardzo podobnie! Też problem ze spaniem

Ale czujne oko gratki1
__________________
Do what you love. Best.

sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 11:34   #1008
Miss_Bow
Zadomowienie
 
Avatar Miss_Bow
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 229
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Dzień dobry Trzymam mocno kciuki za dzisiejsze wizyty

Cytat:
Napisane przez agnieszka_2293 Pokaż wiadomość
Ciekawe jakimi my będziemy teściowymi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Czytając te wszystkie historie o teściowych też się nad tym czasami zastanawiam

Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
I ja się witam, jako legalna połówka. Jestem pewna, że na prenatalnych wszystko będzie dobrze! Chociaż ja w UK mam skan w piątek i też mnie trochę już stres łapie.

Powodzenia na wizytach, trzymam kciuki!

Dzień dobry. Mój mały zaczyna być coraz bardziej aktywny w nocy i miałam kilka pobudek, ale tak mnie to nadal fascynuje, że nie dość, że czekam na więcej, to się wyspałam. A wczoraj zamówiliśmy wanienkę że stojakiem i dorzuciliśmy muślinowe pieluszki, żeby dostawa była za darmo.

Ale ten czas leci, już połowa Będę trzymać kciuki za połówkowe

Ja się śmieję, że nasz maluch daje mamie pospać, bo jak ja się obudzę to on wtedy dopiero zaczyna się poważnie wiercić, czasami jak się w nocy obudzę i przewracam na drugi bok to kopnie raz czy dwa

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
A opcja zamknięcie na zamek nie działa?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Myślę, że jak dziecko już chodzi i jesteś z nim sama to ciężko zamknąć się w toalecie jak ono albo wyje pod drzwiami albo nie wiadomo co zrobi jak je tylko spuścisz z oczu

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Ejejeje. Ja swój bukiet ślubny też ususzyłam miałam spalić w 1 rocznicę ale mi go szkoda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mi mój spaliła mama na ogródku w Polsce, bo bałam się, że w UK nie będę miała jak

Cytat:
Napisane przez agnieszka_2293 Pokaż wiadomość
Dzień dobry, u mnie dzisiaj połowa ciąży, a 4 lata temu zabaczyłam II kreski na teście ciążowym z córcią
Zostało 5 dni do prenatalnych, tak bardzo na nie czekam, a z 2 strony tak bardzo się boję. Mam nadzieję, że dzidzia okaże się zdrowa Załącznik 7681599

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Oooo, no to dzisiaj podwójnie ważny dzień Będę trzymać kciuki za połówkowe, musi być dobrze

Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
Bo ja z nadwagą, więc tak mniej więcej jest zalecane



Dziś sobie wyjęłam i poukładałam rzeczy które mamy dla dziecia Zdecydowana większość to wystrój pokoju Ubranko: sztuk jeden

Piękne

Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
Zobaczyłam dziś 3,9kg na plusie od kiedy dowiedziałam się o ciąży. A u Was jak waga?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przypomniałaś mi, że muszę się zważyć, bo ostatnio zrobiłam to ponad 2 tygodnie temu I trochę się zmartwiłam, bo przybrałam tylko 100 gram w tym czasie Jadłam normalnie, ale ciągle w ruchu byłam, a więcej nie dam rady jeść, bo nie jestem często głodna. W sumie jestem na plusie 3,5kg (od wagi sprzed ciąży jestem na plusie 2,1kg).

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Taaa, a tatuś jej towarzyszy. I chyba syf...

W poniedziałek chciałam mu zrobić kanapki jak wróci z pracy. Patrzę do lodówki a tam wędlina do grudnia. 2018. Druga do stycznia, dwie do marca, i trzy do początku czerwca.
No to leciałam kupić świeżą. Chciałam zrobić zupę a teściowa ani złamanej marchewki w lodówce. Też musiałam kupić. W sumie wydałam lekko ponad 20zł, bez mięsa, bo to w zamrażarce było. Nawet nie spytała czy oddać ale zjeść zjadła.

Wczoraj to samo, leciałam kupić sałatę, bo jak zobaczyłam jak wyglądają surówki to mi się cofnęło.
Na kolacje jedliśmy bigos, który sami przywiezlismy, bo tż mówi, że sam się boi jeść cokolwiek z lodówki bo niewiadomo ile leży, a mi to nie pozwoli nawet dotknąć.

Wczoraj np dostałam dwie spleśniałe brzoskwinie bo "zdrowe!". I ciasto z kremem. A dzień wcześniej wyraźnie mowilam, że lekarz kazał mi ograniczyć cukier, bo młoda w 16+2 ważyła prawie 140g. :/ a poza tym: ciast z kremem nigdy nie jadłam i teście dobrze o tym wiedzą

Myślałam też, żeby im ogarnąć chałupę, ale TŻ na to, że tu wszędzie by trzeba z cifem i domestosem i druciakiem a nie pozwoli mi się truć. W końcu maja drugą kochaną "synową" i syna, niech robi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:13 ---------- Poprzedni post napisano o 07:08 ----------

I "bratowa" nas "zaprosiła" na roczek. Wysłała wiadomość na Facebooku

Ale nie mamy jej jak odpisać, bo brat nas poblokował

Co za ludzie.

Dobrze, że dzień przed roczkiem mam wizytę u prowadzącego. Tż mówi, że "no przecież w dzień roczku będziesz miała usg!" także chyba zadecydował już czy jedziemy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

O matko, uciekałabym Ja mam fioła na punkcie staroci w lodowce, bo boję się zatruć pokarmowych. Zawsze wszystko dokładnie obwąchuję i oglądam zanim zjem
Nienawidzę też niedomytych naczyń, bo zaraz zajadów dostaję

Tak mi się przypomniało jak byliśmy kiedyś w odwiedzinach u rodziny, wujek siedzi, papieros za papierosem, my w kłębach dymu ledwo go widzimy, a on prawi wywody, że w Krakowie złe powietrze i nigdy by tam mieszkać nie chciał i dziwi się nam, że chcemy tam kiedyś zamieszkać
__________________
"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi...!"

24 września 2016 r.
Miss_Bow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 11:37   #1009
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;86960145]Ja bym mogła w tym momencie przejść na frutarianizm Chodzą za mną owoce, jem oczywiście w ilościach nie podnoszących cukru - i zwykle z jogurtem, płatkami owsianymi na wodzie + orzechami/masłem orzechowym. Czasem do jogurtu trochę lodów waniliowych - cukry przy tym nadal w normie (do 110). Ale gdybym nie miała ograniczeń to wchlanialabym kilogram za kilogramem. Kocham tę porę roku [/QUOTE]Ja teraz mam fazę na czereśnie. Pochłaniam każdą ilość, średnio kilo na dzień. Chociaż ostatnio prosiłam tż żeby mi zabierał wieczorem, bo w nocy żołądek dawał znać, że za dużo ale dla mnie: more, more, more!
Cytat:
Napisane przez kapewa Pokaż wiadomość
Ech ja jeszcze wiecej. Trzy tyg temu przed wizytą się ważyłam to 6 kg do przodu, a u położnej na wadze 7 kg. Choć właściwie niewiem gdzie to idzie, bo M noszę nadal. Co prawda brzuch i piersi mi urosły. Jem wszystko jak zawsze, słodycze też. Niestety mniej sie ruszam, ale nogi mnie bolą od tych żylaków.

A do czego używacie tetrę? Tak się nad tym zastanawiam. Ja to kupowałam najwyżej 4-5 szt. jakieś zwykłe pieluszki-żeby podłożyć przy przewijaniu, karmieniu, czy na ramię jakby się ulało, chociaż moje dzieci bardzo mało nosiłam do odbicia. Przecież i tak się pierze na bieżąco, a jak się rozciągnie to do kosza a nowa grosze kosztuje.
My kupiliśmy 10 tetr i 5 flanelowych. Tetrę planujeny wykorzystywać na przewijaku czy do ulewania. Nigdy nie wiadomo ile tego zejdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-03, 11:43   #1010
diaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 345
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Dzień dobry
Trzymam kciuki za Wasze dzisiejsze wizyty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
diaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 12:08   #1011
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Dzień dobry! Szybki pytanie - co na ból gardła oprócz płukanki solą i ew czosnku na noc (profilaktycznie przed przeziębieniem)?
Chyba zmarzłam w nocy..
Cytat:
Napisane przez kasia2439 Pokaż wiadomość
U mnie 1kg na plusie. Co do dziecka w toalecie - kwestia przyzwyczajenia

Dzisiaj polowkowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki! Dawaj znać po
Cytat:
Napisane przez babeczki Pokaż wiadomość
Gratulacje!! ️ Powodzenia na polowkowych U mnie na plusie 3.5kg 173cm / waga początkowa 55.5 dzis 59,0

U nas tez dzis polowkowe
Bardzo się cieszę, nie moge sie doczekac i zaczynam sie stresowac

Co do sprzatania - my 'przejelismy' dom po tesciowej, ktora zawsze miala czysto, ona sie wyprowadzila a my zrobilismy remont, I dopiero okazalo sie jak bardzo bylo czysto na pierwszy rzut oka..

w kazdej szafce, komodzie, kupa kurzu, jakies pajęczyny, porozsypywane przyprawy, przeterminowane kosmetyki, puste opakowania po kremach ( moze chciala nagrywac projekt DENKO ) i mnóstwo rzeczy z przed 30 lat chyba nigdy nie używanych przez nia....

Ostatnio robiliśmy porzadki na strychu, bo ogromna powierzchnia a wejsc sie nie dalo, same kartony po sprzetach kupionych 35 lat temu jak sie wprowadzali, pudla ubran zjedzonych przez mole, wymieniali karnisze to stare na strych kupili nowe oswietlenie, stare na strych, choinka na swieta sztuczna x 4 (a od kiedy do nich zaczelam przyjeżdżać czyli 10 lat zawsze maja żywą )

ciuszki dla noworodka po siostrze tz ktora ma 35 lat!
Bukiet ślubny teściów z przed prawie 40 lat ususzony... Nocnik mojego 27letniego TZ

Przez okno rzucalismy na przyczepke smieci
Tz 3 razy musial podjeżdżac pusta - tyle tego bylo



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bardzo podobnie. Start 56,4kg teraz +3,6kg czyli 60,0. Dziś 21+0. Nie widzę żadnych zmian w ciele prócz dużego brzucha i wielkich cycków W kalkulatorze wagi w necie powinnam teraz ważyć minimum 60,5kg.. pocieszające
Co drugi dzień, czasami codziennie ćwiczę z Angeliką Pióro z ytb, dużo spaceruję, nie objadam się, także wszystko pod kontrolą

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęśliwa.
Ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 12:15   #1012
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez kapewa Pokaż wiadomość
Ech ja jeszcze wiecej. Trzy tyg temu przed wizytą się ważyłam to 6 kg do przodu, a u położnej na wadze 7 kg. Choć właściwie niewiem gdzie to idzie, bo M noszę nadal. Co prawda brzuch i piersi mi urosły. Jem wszystko jak zawsze, słodycze też. Niestety mniej sie ruszam, ale nogi mnie bolą od tych żylaków.

A do czego używacie tetrę? Tak się nad tym zastanawiam. Ja to kupowałam najwyżej 4-5 szt. jakieś zwykłe pieluszki-żeby podłożyć przy przewijaniu, karmieniu, czy na ramię jakby się ulało, chociaż moje dzieci bardzo mało nosiłam do odbicia. Przecież i tak się pierze na bieżąco, a jak się rozciągnie to do kosza a nowa grosze kosztuje.
Moja córka tak ulewała, że nie nadążałam prać i suszyć bo nam brakowało, a ulewała do ok 6 miesiąca. I to tak, że czasem cała pielucha do prania od razu.
Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
Dzień dobry! Szybki pytanie - co na ból gardła oprócz płukanki solą i ew czosnku na noc (profilaktycznie przed przeziębieniem)?
Chyba zmarzłam w nocy..Kciuki! Dawaj znać po Ja bardzo podobnie. Start 56,4kg teraz +3,6kg czyli 60,0. Dziś 21+0. Nie widzę żadnych zmian w ciele prócz dużego brzucha i wielkich cycków W kalkulatorze wagi w necie powinnam teraz ważyć minimum 60,5kg.. pocieszające
Co drugi dzień, czasami codziennie ćwiczę z Angeliką Pióro z ytb, dużo spaceruję, nie objadam się, także wszystko pod kontrolą

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Może syrop z cebuli sobie zrób? Ja robię z przepisu Pana Tabletki i możesz to poslodzic miodem zamiast cukrem, a jest tam wszystko co potrzebne na odporność i przy przeziebieniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 12:18   #1013
Mikaa92
Zadomowienie
 
Avatar Mikaa92
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1 594
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
Dzień dobry! Szybki pytanie - co na ból gardła oprócz płukanki solą i ew czosnku na noc (profilaktycznie przed przeziębieniem)?
Chyba zmarzłam w nocy..Kciuki! Dawaj znać po Ja bardzo podobnie. Start 56,4kg teraz +3,6kg czyli 60,0. Dziś 21+0. Nie widzę żadnych zmian w ciele prócz dużego brzucha i wielkich cycków W kalkulatorze wagi w necie powinnam teraz ważyć minimum 60,5kg.. pocieszające
Co drugi dzień, czasami codziennie ćwiczę z Angeliką Pióro z ytb, dużo spaceruję, nie objadam się, także wszystko pod kontrolą

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Na ból gardła Tamtum verde do psikania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mikaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 12:21   #1014
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
Dzień dobry! Szybki pytanie - co na ból gardła oprócz płukanki solą i ew czosnku na noc (profilaktycznie przed przeziębieniem)?
Chyba zmarzłam w nocy..Kciuki! Dawaj znać po Ja bardzo podobnie. Start 56,4kg teraz +3,6kg czyli 60,0. Dziś 21+0. Nie widzę żadnych zmian w ciele prócz dużego brzucha i wielkich cycków W kalkulatorze wagi w necie powinnam teraz ważyć minimum 60,5kg.. pocieszające
Co drugi dzień, czasami codziennie ćwiczę z Angeliką Pióro z ytb, dużo spaceruję, nie objadam się, także wszystko pod kontrolą

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Ja polecam ten 'eliksir' z imbiru, jak go znajome nazywają, działa cuda na przeziębienie w ciąży, mnie tez postawił na nogi. Mogę odgrzebac przepis.

Z tego, co dziewczyny kiedyś pisaly stricte na gardło mozna Tantum Verde.

Zdrowia!
__________________
11.04.2015

Edytowane przez misiaa91
Czas edycji: 2019-07-03 o 12:22
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 12:38   #1015
Miss_Bow
Zadomowienie
 
Avatar Miss_Bow
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 229
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
Dzień dobry! Szybki pytanie - co na ból gardła oprócz płukanki solą i ew czosnku na noc (profilaktycznie przed przeziębieniem)?
Chyba zmarzłam w nocy..Kciuki! Dawaj znać po Ja bardzo podobnie. Start 56,4kg teraz +3,6kg czyli 60,0. Dziś 21+0. Nie widzę żadnych zmian w ciele prócz dużego brzucha i wielkich cycków W kalkulatorze wagi w necie powinnam teraz ważyć minimum 60,5kg.. pocieszające
Co drugi dzień, czasami codziennie ćwiczę z Angeliką Pióro z ytb, dużo spaceruję, nie objadam się, także wszystko pod kontrolą

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

To mi kalkulator pokazuje, że powinnam ważyć min. 63 kg, a ważę 60,6 kg! Zaczynam się zastanawiać czy mam się zacząć martwić
__________________
"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi...!"

24 września 2016 r.
Miss_Bow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 12:49   #1016
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
Dzień dobry! Szybki pytanie - co na ból gardła oprócz płukanki solą i ew czosnku na noc (profilaktycznie przed przeziębieniem)?
Chyba zmarzłam w nocy..Kciuki! Dawaj znać po Ja bardzo podobnie. Start 56,4kg teraz +3,6kg czyli 60,0. Dziś 21+0. Nie widzę żadnych zmian w ciele prócz dużego brzucha i wielkich cycków W kalkulatorze wagi w necie powinnam teraz ważyć minimum 60,5kg.. pocieszające
Co drugi dzień, czasami codziennie ćwiczę z Angeliką Pióro z ytb, dużo spaceruję, nie objadam się, także wszystko pod kontrolą

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Z chemii argentin-t i chyba tantum verde

Z domowego syrop z cebuli, miodu i cytryny (1 cebula pokrojona w piórka, zalana 2 łyżkami miodu i pół wycisnietej cytryny).
Albo do przepicia i nawilżenia herbata z miodem lub sokiem malinowym.
I mleko z czosnkiem i miodem, ale to chyba dla wampirów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Miss_Bow Pokaż wiadomość
To mi kalkulator pokazuje, że powinnam ważyć min. 63 kg, a ważę 60,6 kg! Zaczynam się zastanawiać czy mam się zacząć martwić
Mi kalkulator pokazuje, że powinnan ważyć 60kg. A ważę 56

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 12:53   #1017
Mikaa92
Zadomowienie
 
Avatar Mikaa92
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1 594
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

O kant dupy rozbić te kalkulatory. To natura decyduje ile każda z nas będzie miała dodatkowych kg. Jedna ma mniej druga więcej i o ile to nie jest efekt obzarstwa to wszystko jest ok. Ja mam 1.1 kg na plusie a z kalkulatora wynika że jestem daleko poniżej wytycznych widelek Screenshot_20190703_135229.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mikaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 12:55   #1018
Mikaa92
Zadomowienie
 
Avatar Mikaa92
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1 594
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
O kant dupy rozbić te kalkulatory. To natura decyduje ile każda z nas będzie miała dodatkowych kg. Jedna ma mniej druga więcej i o ile to nie jest efekt obzarstwa to wszystko jest ok. Ja mam 1.1 kg na plusie a z kalkulatora wynika że jestem daleko poniżej wytycznych widelek Załącznik 7681640

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A i dodam że jakoś szczególnie się nie oszczdzam z jedzeniem. Jem tak jak przed ciąża, wpadają lody i coś słodkiego. Ruchu też nie mam za wiele nie licząc roboty w domu i wyjść z dzieckiem poza dom. Ale cieszę się z tego bo i tak mi jest już ciężko wyjść bez zadyszki na 4 piętro a jak było by więcej na plusie to bym musiała przystanki między piętrami robić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mikaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 13:02   #1019
Miss_Bow
Zadomowienie
 
Avatar Miss_Bow
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 229
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Dobra, wrzucam na luz i olewam kalkulator
__________________
"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi...!"

24 września 2016 r.
Miss_Bow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 13:05   #1020
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
Jakie z Was chuchra Czy ja jestem jedyna, ktora juz ma 5kg na plusie?

Haha ja wazę 80kg wiec żadne chuchro



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 13:17:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:38.