Mamy majowe 2019 cz. 7 - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-07-05, 07:26   #4081
sysa09
Zakorzenienie
 
Avatar sysa09
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 5 692
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Jeju dziewczyny, dziękuję za wszystkie komplementy, nie spodziewałam sie. Bardzo mi miło

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
__________________
08.2016: 63,2kg
04.2018: 55,3kg
Biegam bo lubię
30.06.2018
sysa09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 07:38   #4082
Faiza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 782
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Elegancko mamuśki
Ja też bym chciała na biało na chrzest ale u nas nic nie zdecydowane jeszcze więc nie szukam
W reserved i house było trochę sukienek które by się nadawały do karmienia, tylko one niekoniecznie na ważniejsze wyjścia

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:35 ---------- Poprzedni post napisano o 08:33 ----------

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Ja będę tak kolor to fuksja mam jeszcze w domu zielona ale chyba pójdę w różu wersja do kościola i po kościele Załącznik 7681806Załącznik 7681807

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez sysa09 Pokaż wiadomość
Ja miałam na sobie taką sukienkę Bardzo chciałam być na biało jak moja córeczka. I udało się coś upolować Załącznik 7681850

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
Nie zacytowalo mi za pierwszym razem

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:38 ---------- Poprzedni post napisano o 08:35 ----------

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
Wiesz co, skonsultuj to jeszcze z innymi lekarzami no i daj sobie czas, Nie załamuj się od razu,że to koniec z dziećmi.







A własnie, jak tam u Was dziewczyny nastawienie na kolejne ciąże?Która teraz jest pewna,że chciałaby kolejną, a ktora wyklucza na 100%?
My chcemy kolejne ale ja miałam lajtowa ciążę już bym sobie chętnie zaszła znowu a tu trzeba czekać niedługo mamy rocznicę to pewnie się skusimy na 'pierwszy raz'

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
Faiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 07:40   #4083
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Ja ewentualnie mogę zaliczyć wpadkę za minimum 4 lata
ojacie serio byś chciała?

Cytat:
Napisane przez AgataAgata9090 Pokaż wiadomość
Nie załamuje się ale jest mi przykro. Ciąża to dla mnie był fajny stan. Tzn coś mnie czasem pobolewal kręgosłup albo krocze ale ogólnie to był fajny stan i fajnie byłoby być jeszcze raz w tej ciąży. Tymbardziej że póki co mój mały nie jest jakos super wymagającym dzieckiem. Tzn ma dni marudzenia ale na codzień zje butlę i śpi, nie ma kolek itd. Więc u mnie to jest tak że od zawsze chciałam mieć tylko jedno dziecko a z drugiej strony odczuwam dziwny smutek i płakać mi się chce że to już koniec. Nie lubię końców może za jakiś dłuższy czas pomyślę ale wątpię. To wszystko dało mi nieźle popalić i przez to mam psychiczną ruinę. Nie potrafię się cieszyć codziennością bo boję się o swoje życie. Czuje się jakbym była w jakimś letargu. Myślę nawet żeby zapisać się na jakąś psychoterapie bo w szpitalu na kardiologii powiedzieli że serce mam zdrowe a arytmia może mieć podłoże psychiczne. Połóg, hormony, kłótnie z tż i serce siada

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
to masz tak jak ja. I fakt,że to koniec sprawia,że czuję się mega staaaaro.

Może faktycznie to ta nerwica. No musisz koniecznie pochodzić i pokonsultować to jeszcze,

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Mam 32 lata

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Moja szwagierka urodziła drugie dziecko w wieku 35 lat, koleżanka pierwsze w wieku 37. Więc nic straconego.
Poza tym powiem CI,że taka różnica wieku między dziećmi 2-3 lata naprawdę nie jest ciężka do ogarnięcia.Dziecko już chodzące, w miarę kumate.Fakt,że ma jakieś swoje bunty, ale to i starsze mają

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Ja mimo początkowych trudności absolutnie wykluczam jedynaka. Jak zdrowie pozwoli to będzie rodzeństwo na 100%.Nie pokazywałam tutaj, Motylek pewnie widziała na Instagramie. Jak będę przy komputerze to wrzucę tu bo z telefonu nie mam jak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja mam konto na insta, ale nie korzystam. Na fb wrzucałaś

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Ja raczej też nie przewiduje kolejnej ciąży. Raz że nie wyobrażam sobie 2,3 latka i takiego małego berbecia, a na "późniejszy" czas już nie mam odpowiedniego wieku- przed 40 rodzić nie zamierzam. Zresztą nigdy nie palałam jakaś wielką miłością do dzieci. Spoko, jedno jest, temat "odbębniony". Zamykamy fabrykę.
No chyba że mi się coś w głowę stanie.
Zapomniałam zapytać gina o spiralę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

tak jak pisałam wyżej- spokojnie da się ogarnąć. Jak dla mnie najgorzej jak w domu jest maluszek, którego trzeba nosić-no wtedy na pewno w ciązy jest trudniej fizycznie.

No ale przykład-mam koleżankę, która jest teraz w ciązy i będzie miała 19 miesięcy różnicy między dzieciakami. Jest partner pracuje w Warszawie, "teściowie" nie żyją, "szwagierka" gdzieś tam w Pl na studiach, ona rodzeństwa nie ma, mieszka z mamą ale ta mama ciągle pracuje. Praktycznie bez pomocy. Będzie jej ciężko, ale to na początku, a dla dzieci fajna różnica wieku.


Mogę zapytać ile masz lat?

Cytat:
Napisane przez Martita_2012 Pokaż wiadomość
My zawsze chcieliśmy mieć 2, no ale Mati trochę późno się pojawił na świecie. A nie wyobrażam sobie mieć np. 2-latka i być w ciąży. Także wyjdzie w praniu
A słyszałam ostatnio o parze, która ma dziecko chyba z in vitro, które w październiku skończy rok, a teraz udało się naturalnie chociaż wcale nie planowali, podobno nie było szans na ciążę. A dziecko pojawi się niedługo. Jak tu ogarnąć taką dwójkę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
da się ogarnąć i często się tak zdarza,że z pierwszą ciążą się nie udaje i dopiero przy drugiej "psychika" puszcza Moja koleżanka z kolei z mężem adoptowała synka, a potem wpadka i córeczka, a potem jeszcze synka urodziła

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Ale masz figurę!!!! No to ja z kolei mam te sukienki z dupy długości... Kolezanka mi ten sklep pokazała, tzn miała super sukienkę do kostek.. Na mnie jak safari do łydki Ja w ciemno biorę więcej dzieciorkow!!!
Ale to chyba nikogo nie dziwi

Zasnęłam u synka a on mnie właśnie obudził że mam iść spać a jego ma przyjść położyć tata... Jest 22.30...lezelismy od 21.15! Co za dziecko. Idę spać. W dupie z tym pakowaniem. Pojadę bez niczego. Pdobno takie czasy że kupić można wsyztsko

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
więcej niż jedno?

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
Ja bym chciala jeszcze jedno, za to tz powiedzial ze nigdy w zyciu i jak zaczne na ten temat przebakiwac pozniej, to on podwiazuje nasieniowody. Powiedzial ze zawsze chcial jedno a to co widzial przy porodzie jak ja sie wymeczylam, gdy krwawilam, te kilka dni po porodzie gdzie ledwo sie ruszalam utwierdzily go tylko w tym. Ja na wizycie rozmawialam o drugiej ciazy z lekarka i znowu mi podpadla takze jakby co to na 100% zmieniam lekarza. A ze mam do niej zal o zwolnienia lekarskie to nawet nie bede sie wahala

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ojej a zdradzisz czym podpadła?












U nas ogólnie był plan na wazektomię, ale póki co jednak wkładka u mnie.
W sumie na ten moment jestem przekonana,że to koniec, ale właśnie kto wie co będziemy chcieli za te 5 lat.

Chociaż nie, wydaje mi się,że już koniec co odczuwam z wielkim żalem no ale pomyślmy racjonalnie, po pierwsze- czwarta cc...fakt,że ja super przechodzę, fakt,że gin mówiła,że jest to mozliwe w moim przypadku, ale jednak duuuuży strach. Wiecie jak sobie wmawiałam rozchodzenie blizny na końcówce tej ciąży...przy następnej bym świrowała. Po drugie- moja gin za te 5 lat na pewno już nie robiłaby mi cc, nie wiem jak z prowadzeniem ciąży. Ona jest w wieku mojej mamy (60 lat) , jest genialnym operatorem, no genialnym! super specjalistką, ale przecież w końcu będzie musiała powiedzieć dość fakt,że swoich następców bardzo dobrze uczy,żeby porządnie szyli, jej córka też jest gin i przejmie schedę, ale raczej nie umiałabym nikomu innemu zaufać po trzecie- wiek.Jednak będę już bliżej 40stki. Niby moje znajome rodzą w tym wieku, ale ja mam kilka obaw z tym związanych.
Po czwarte-nosz kurna, w domu będą trzy pokoje dla trójki dzieci
Po piątek-to co ma każdy. Wychowanie łątwe nie jest, utrzymanie też.Norma

Więc chyba sporo argumentów na "NIE".A jak patrzę na moje dzieciaki to serce mówi "TAK!TAK!"
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.

Edytowane przez butterfly20
Czas edycji: 2019-07-05 o 08:44
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 07:41   #4084
Faiza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 782
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Ja na weselu byłam w spódnicy ołówkowej, bo nie miałam czasu na zakupy. Na chrzciny może też, tylko bluzka inna. No chyba że jakaś kiecka mi się bardzo spodobaZałącznik 7681862

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez patrycjakarabasz Pokaż wiadomość
Dzień dobry,
Maja codzien śpi do 8.30-9, a dziś uśmiech o 5.54 masakra. Nie dało się jej zapchać smoczkiem.

Co do serca... Ja zapisałam się do kardiologa, bo od tygodnia mój puls waha się w granicach 40-60. Zdecydowanie za niski.

A na chrzcinach byłam na ciemno niestety, matka nie zadbała żeby zrobić jej zdjęcie. W ogóle mam najmniej zdjęć ze wszystkich. Załącznik 7681866

Wysłane z mojego Moto Z2 Play przy użyciu Tapatalka
Uwielbiam kiecki ołówkowe
Patrycja świetny kolor!

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
Faiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 07:42   #4085
sysa09
Zakorzenienie
 
Avatar sysa09
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 5 692
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Ja też bym chciała być w kolejnej ciąży, czułam się świetnie i taka piękna jak nigdy. Natomiast wizja drugiego tak wymagającego dziecka mnie przeraża na ten moment. Ale na pewno się zdecydujemy, żeby Helenka miała rodzeństwo. Może kolejnym razem będzie bardziej wymagająca ciąża niż dzieciątko? ale byle zdrowe, naprawdę
U nas dzieją się naokoło takie tragedie, że głowa mała. Dziecko sąsiadki zmarło 6 dni po narodzinach w kwietniu a kolejnej właśnie walczy o życie. Niech będzie wymagające ale zdrowe.

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
__________________
08.2016: 63,2kg
04.2018: 55,3kg
Biegam bo lubię
30.06.2018
sysa09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 08:09   #4086
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez sysa09 Pokaż wiadomość
Ja też bym chciała być w kolejnej ciąży, czułam się świetnie i taka piękna jak nigdy. Natomiast wizja drugiego tak wymagającego dziecka mnie przeraża na ten moment. Ale na pewno się zdecydujemy, żeby Helenka miała rodzeństwo. Może kolejnym razem będzie bardziej wymagająca ciąża niż dzieciątko? ale byle zdrowe, naprawdę
U nas dzieją się naokoło takie tragedie, że głowa mała. Dziecko sąsiadki zmarło 6 dni po narodzinach w kwietniu a kolejnej właśnie walczy o życie. Niech będzie wymagające ale zdrowe.

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
ja tak samo, ciąże super, może poza końcówkami


Ojej a maluszki chore?
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 08:28   #4087
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Echhh, czekam że Stasiem na wizytę u laryngologa bo wczoraj dostał skierowanie , niby nie ma tego zapalenia uszka ale noc była taka sobie no i stan podgorączkowy od rana. Akurat tak się złożyło przed tymi chrzcinami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-05, 08:36   #4088
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Motyl na chwilę obecną nie planuję 4 dziecka, ale Ada nieplanowana a tak się ładnie nam udała a za 4 lata ja bym miała 37 więc jeszcze bez dramatu. A gdybym sama się nie zdecydowała to najlepszym rozwiązaniem byłaby znów wpadka, bo teoretycznie z moimi przypadłościami mam marne szanse by zajść w ciążę i źle wspominam miesiące bezskutecznych starań.

Lilly trzymam kciuki za zdrowe uszko!
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 08:36   #4089
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Katie
A czym sie objawia.ziarnina?
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 08:45   #4090
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez sysa09 Pokaż wiadomość
Ja też bym chciała być w kolejnej ciąży, czułam się świetnie i taka piękna jak nigdy. Natomiast wizja drugiego tak wymagającego dziecka mnie przeraża na ten moment. Ale na pewno się zdecydujemy, żeby Helenka miała rodzeństwo. Może kolejnym razem będzie bardziej wymagająca ciąża niż dzieciątko? ale byle zdrowe, naprawdę
U nas dzieją się naokoło takie tragedie, że głowa mała. Dziecko sąsiadki zmarło 6 dni po narodzinach w kwietniu a kolejnej właśnie walczy o życie. Niech będzie wymagające ale zdrowe.

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
Mój tz trzecie chcialby.
Ogólnie to mi się zawsze 3 marzyła, ale ta ciąża tak mi się dała we znaki że naprawdę na dzień dzisiejszy nie chce słyszeć o kolejnym. Z drugiej strony z kolei jak patrzę na tą moją Agatkę, jak widzę ilu nowych rzeczy codziennie uczy się Dominik to myślę " a może jednak..." Ale kiedy?
Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Echhh, czekam że Stasiem na wizytę u laryngologa bo wczoraj dostał skierowanie , niby nie ma tego zapalenia uszka ale noc była taka sobie no i stan podgorączkowy od rana. Akurat tak się złożyło przed tymi chrzcinami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jej, oby Staś szybko wyzdrowiał!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 08:45   #4091
Monia858585
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 717
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Dzień dobry.

Ja zawsze chciałam dwójkę dzieci, synka i córkę. No i jest ☺ także ja już podziękuję ☺

Lilly kciuki za Stasia 😊

U nas jest problem z chrzestnymi. Nie mam kogo wziąć. Ach...zobaczymy. a wogóle wszystkie sukienki super 😀
Monia858585 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-05, 08:53   #4092
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Czy któraś z Was szczepiła na jednej wizycie 6 w 1, pneumokoki i rotawirusa? Jak dzieciaki po tym?
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 08:54   #4093
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Dzięki dziewczyny ja chciałam mieć troje dzieci ale raczej to wykluczam. Chociaż kto wie? Mam 26 lat, jeszcze dużo mi się może odmienić. Ale raczej bym nie chciała, już jedno dziecko to z mojej perspektywy dużo poświęceń.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 09:09   #4094
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
ojacie serio byś chciała?



to masz tak jak ja. I fakt,że to koniec sprawia,że czuję się mega staaaaro.

Może faktycznie to ta nerwica. No musisz koniecznie pochodzić i pokonsultować to jeszcze,



Moja szwagierka urodziła drugie dziecko w wieku 35 lat, koleżanka pierwsze w wieku 37. Więc nic straconego.
Poza tym powiem CI,że taka różnica wieku między dziećmi 2-3 lata naprawdę nie jest ciężka do ogarnięcia.Dziecko już chodzące, w miarę kumate.Fakt,że ma jakieś swoje bunty, ale to i starsze mają



ja mam konto na insta, ale nie korzystam. Na fb wrzucałaś




tak jak pisałam wyżej- spokojnie da się ogarnąć. Jak dla mnie najgorzej jak w domu jest maluszek, którego trzeba nosić-no wtedy na pewno w ciązy jest trudniej fizycznie.

No ale przykład-mam koleżankę, która jest teraz w ciązy i będzie miała 19 miesięcy różnicy między dzieciakami. Jest partner pracuje w Warszawie, "teściowie" nie żyją, "szwagierka" gdzieś tam w Pl na studiach, ona rodzeństwa nie ma, mieszka z mamą ale ta mama ciągle pracuje. Praktycznie bez pomocy. Będzie jej ciężko, ale to na początku, a dla dzieci fajna różnica wieku.


Mogę zapytać ile masz lat?



da się ogarnąć i często się tak zdarza,że z pierwszą ciążą się nie udaje i dopiero przy drugiej "psychika" puszcza Moja koleżanka z kolei z mężem adoptowała synka, a potem wpadka i córeczka, a potem jeszcze synka urodziła



więcej niż jedno?



ojej a zdradzisz czym podpadła?












U nas ogólnie był plan na wazektomię, ale póki co jednak wkładka u mnie.
W sumie na ten moment jestem przekonana,że to koniec, ale właśnie kto wie co będziemy chcieli za te 5 lat.

Chociaż nie, wydaje mi się,że już koniec co odczuwam z wielkim żalem no ale pomyślmy racjonalnie, po pierwsze- czwarta cc...fakt,że ja super przechodzę, fakt,że gin mówiła,że jest to mozliwe w moim przypadku, ale jednak duuuuży strach. Wiecie jak sobie wmawiałam rozchodzenie blizny na końcówce tej ciąży...przy następnej bym świrowała. Po drugie- moja gin za te 5 lat na pewno już nie robiłaby mi cc, nie wiem jak z prowadzeniem ciąży. Ona jest w wieku mojej mamy (60 lat) , jest genialnym operatorem, no genialnym! super specjalistką, ale przecież w końcu będzie musiała powiedzieć dość fakt,że swoich następców bardzo dobrze uczy,żeby porządnie szyli, jej córka też jest gin i przejmie schedę, ale raczej nie umiałabym nikomu innemu zaufać po trzecie- wiek.Jednak będę już bliżej 40stki. Niby moje znajome rodzą w tym wieku, ale ja mam kilka obaw z tym związanych.
Po czwarte-nosz kurna, w domu będą trzy pokoje dla trójki dzieci
Po piątek-to co ma każdy. Wychowanie łątwe nie jest, utrzymanie też.Norma

Więc chyba sporo argumentów na "NIE".A jak patrzę na moje dzieciaki to serce mówi "TAK!TAK!"
Jakby się trafiły bliźniaki to nie będę narzekać
Cytat:
Napisane przez sysa09 Pokaż wiadomość
Ja też bym chciała być w kolejnej ciąży, czułam się świetnie i taka piękna jak nigdy. Natomiast wizja drugiego tak wymagającego dziecka mnie przeraża na ten moment. Ale na pewno się zdecydujemy, żeby Helenka miała rodzeństwo. Może kolejnym razem będzie bardziej wymagająca ciąża niż dzieciątko? ale byle zdrowe, naprawdę
U nas dzieją się naokoło takie tragedie, że głowa mała. Dziecko sąsiadki zmarło 6 dni po narodzinach w kwietniu a kolejnej właśnie walczy o życie. Niech będzie wymagające ale zdrowe.

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
Straszne są tak historie
Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Echhh, czekam że Stasiem na wizytę u laryngologa bo wczoraj dostał skierowanie , niby nie ma tego zapalenia uszka ale noc była taka sobie no i stan podgorączkowy od rana. Akurat tak się złożyło przed tymi chrzcinami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlatego dzieciom o planach się nie mówi...
Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny ja chciałam mieć troje dzieci ale raczej to wykluczam. Chociaż kto wie? Mam 26 lat, jeszcze dużo mi się może odmienić. Ale raczej bym nie chciała, już jedno dziecko to z mojej perspektywy dużo poświęceń.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Drugie to niewiele więcej. Już najwięcej poswiecasz w ogóle zostając mama. A pozniej to już się bardzo nie zmienia


U nas od rana drzemka na mamie. Czy ja mówiłam że muszę spakować pół chaty?! już mnie to wręcz śmieszy

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 09:28   #4095
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Echhh, czekam że Stasiem na wizytę u laryngologa bo wczoraj dostał skierowanie , niby nie ma tego zapalenia uszka ale noc była taka sobie no i stan podgorączkowy od rana. Akurat tak się złożyło przed tymi chrzcinami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dużo zdrówka dla Stasia
Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was szczepiła na jednej wizycie 6 w 1, pneumokoki i rotawirusa? Jak dzieciaki po tym?
Dużo tego moim zdaniem. Ale też chętnie się dowiem jak maluchy to znoszą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 09:54   #4096
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was szczepiła na jednej wizycie 6 w 1, pneumokoki i rotawirusa? Jak dzieciaki po tym?
nie.Wiem,że są osoby, które tak robią i lekarze, którzy tak doradzają, ale z tym co wiem to nie zdecydowałabym się na taką ilość za jednym razem. Ogólnie to szczepię zawsze jedną szczepionką i robię odstępy 6-8 tygodni.

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:43 ----------

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Jakby się trafiły bliźniaki to nie będę narzekać Straszne są tak historie Dlatego dzieciom o planach się nie mówi... Drugie to niewiele więcej. Już najwięcej poswiecasz w ogóle zostając mama. A pozniej to już się bardzo nie zmienia


U nas od rana drzemka na mamie. Czy ja mówiłam że muszę spakować pół chaty?! już mnie to wręcz śmieszy

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
jak dla mnie trzecie to niewiele więcej. Przy drugim sporo się zmienia bo się człowiek musi nauczyć,że jest więcej niż jedno do poświęcania czasu i podziału uwagi, przy trzecim już wszystko wie

jakie macie auto?pamiętam jak się pakowaliśmy za pierwszym razem z wózkiem z gondolą, łóżeczkiem turystycznym i całym majdanem, cały bagażnik zawalony.
Teraz sobie pojedziemy busem na wakacje jedziemy z moją mamą, a gdybyśmy dali do bagażnika w smaxie 6 siedzenie, to do bagażnika mało zmieścimy
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 10:00   #4097
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
nie.Wiem,że są osoby, które tak robią i lekarze, którzy tak doradzają, ale z tym co wiem to nie zdecydowałabym się na taką ilość za jednym razem. Ogólnie to szczepię zawsze jedną szczepionką i robię odstępy 6-8 tygodni.

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:43 ----------



jak dla mnie trzecie to niewiele więcej. Przy drugim sporo się zmienia bo się człowiek musi nauczyć,że jest więcej niż jedno do poświęcania czasu i podziału uwagi, przy trzecim już wszystko wie

jakie macie auto?pamiętam jak się pakowaliśmy za pierwszym razem z wózkiem z gondolą, łóżeczkiem turystycznym i całym majdanem, cały bagażnik zawalony.
Teraz sobie pojedziemy busem na wakacje jedziemy z moją mamą, a gdybyśmy dali do bagażnika w smaxie 6 siedzenie, to do bagażnika mało zmieścimy
No ale jak zrobić takie odstępy aż przy tych wszystkich szczepieniach? Chciałoby się żeby dzieciak był chroniony jak najszybciej na te choroby. NA grupie szczepienia rozwiewamy wątpliwości dużo osób tak szczepi i nic się nie dzieje a właśnie pamiętałam, że niektóre tutaj z Was dzielą.
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 10:03   #4098
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
nie.Wiem,że są osoby, które tak robią i lekarze, którzy tak doradzają, ale z tym co wiem to nie zdecydowałabym się na taką ilość za jednym razem. Ogólnie to szczepię zawsze jedną szczepionką i robię odstępy 6-8 tygodni.

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:43 ----------





jak dla mnie trzecie to niewiele więcej. Przy drugim sporo się zmienia bo się człowiek musi nauczyć,że jest więcej niż jedno do poświęcania czasu i podziału uwagi, przy trzecim już wszystko wie



jakie macie auto?pamiętam jak się pakowaliśmy za pierwszym razem z wózkiem z gondolą, łóżeczkiem turystycznym i całym majdanem, cały bagażnik zawalony.

Teraz sobie pojedziemy busem na wakacje jedziemy z moją mamą, a gdybyśmy dali do bagażnika w smaxie 6 siedzenie, to do bagażnika mało zmieścimy
Tak dużo się zmienia organizacyjnie przy 2.ale też, choć nie mam 3 to myślę właśnie ze później to już pal licho. Tak samo jak ma się 3 i rodzi się 4...i tak i tak dużo

Jedzieny chyba focusem.. Ale to tylko dlatego że na mojego, choć większy, to się nie da zamontować bagażnika dachowego
Cześć rzeczy wioza nam moi rodzice np właśnie łóżeczko turystyczne czy ręczniki, pampki na start itp

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
No ale jak zrobić takie odstępy aż przy tych wszystkich szczepieniach? Chciałoby się żeby dzieciak był chroniony jak najszybciej na te choroby. NA grupie szczepienia rozwiewamy wątpliwości dużo osób tak szczepi i nic się nie dzieje a właśnie pamiętałam, że niektóre tutaj z Was dzielą.
Tam raczej sCsepia jak w kalendarzu. Bo też nie ma przeciwwskazań w ulotkach żeby nie łączyć (niektóre inne szczepionki maja)

Ja dałam 6w1 + rota a pneumo dam osobno po miesiącu


Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 10:37   #4099
Misha_
Wtajemniczenie
 
Avatar Misha_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 082
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Agadzie, Motyl po pierwsze nie chciala mi dac zwolnienia jak zaczelam sie zle czuc w 7 msc, wiedziala ze mam wymagajaca prace z klientem gdzie stoje bez przerwy kilka h. Mialam te dziwne skurcze plus bole kregoslupa. Ale skoro z dzieckiem ok to mialam pracowac nawet w 8msc krecila nosem.
A teraz na wizycie powiedzialam ze chce cc przy drugim dziecku, bo mialam ciezki porod z krwotokiem, skurcze nieefektywne i 3h partych. I ona mi juz w szpitalu powiedziala ze jest duze prawdopodobienstwo ze w 2 ciazy tez mi lozysko przyrosnie i bedzie potrzeba operacja . Wiec chce cc wyciagna dziecko i wykroja co trzeba. A ona ze to nie jest powod do cc bo nie wiem czy przyrosnie, ale na usg tego nie da sie okreslic. A to jest guffno pawda bo tutaj ciezki porod juz jest powodem do cc jak chce ciezarna. Dlatego mam dosc traktowania mnie jak inkubator.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
“You can spend minutes, hours, days, weeks, or even months over-analyzing a situation;
trying to put the pieces together, justifying what could've, would've happened...
or you can just leave the pieces on the floor and move the fu.k on!”
Misha_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-05, 11:05   #4100
Monia858585
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 717
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Lilianna ja szczepiłam za jednym razem 6w1, pneumo i rota. Mała zniosła to dość dobrze. Oczywiście płacz był. Ale nie miała gorączki, żadnych zaczerwień w miejscach wkłucia. Przy synku też tak robiłam i było ok.
Monia858585 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 11:06   #4101
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
No ale jak zrobić takie odstępy aż przy tych wszystkich szczepieniach? Chciałoby się żeby dzieciak był chroniony jak najszybciej na te choroby. NA grupie szczepienia rozwiewamy wątpliwości dużo osób tak szczepi i nic się nie dzieje a właśnie pamiętałam, że niektóre tutaj z Was dzielą.
Każdy robi tak jak uważa,jeśli chcesz robić mniejsze odstępy i szczepić kilkoma -a nie ma przeciwskazań,lekarz pozwala- to tak rób.
Ja mimo wszystko uważam,że polski kalendarz szczepień jest zbyt rozbudowany jak na te pierwsze miesiące życia dziecka.
Tak naprawdę na odpowiedź immunologiczną negatywnie wpływają za krókie odstępy między szczepieniami, a nie te dłuższe. Jakby nie było, często też przekłada się szczepienia, bo jakieś katary, choroby,alergie itp. i przez to wiele osób nie szczepi dokładnie według kalendarza.
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 11:13   #4102
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Echhh, czekam że Stasiem na wizytę u laryngologa bo wczoraj dostał skierowanie , niby nie ma tego zapalenia uszka ale noc była taka sobie no i stan podgorączkowy od rana. Akurat tak się złożyło przed tymi chrzcinami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coś z tymi chrzcinami jest. U moich braci 2x była jelitowka tuż przed i w sumie w trakcie. Także też było wesoło

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Dlatego dzieciom o planach się nie mówi...
Choler.cia a ja właśnie przed chwilą powiedziałam Oli że przychodzą dzisiaj do niej goście czy to oznacza że już dzisiaj nic nie zrobię?
No szlaaaag, a muszę jeszcze resztę udek nadziać i chatę trochę ogarnąć.
Tż jak wróci z pracy to jeszcze tylko szybko sałatkę ogarnąć że szpinaku, ale to w sumie mam wszystko gotowe, tylko fetę pokroić i pomidorki i słonecznik podprażyć.

Wiecie co, takie same krosty jak Ola ma na buzi ma też na pupie i wzgórku łonowym. Parę kropek, ale są. A co do buzi, to raz mi się wydaje że już znikają, a później że jest więcej...

Motyl, jak chcesz robić przerwę 6-8 tyg między szczepieniami? Dpt i rota się tak da?
W ogóle laski, do kiedy maksymalnie można pierwszą dawkę rota? Do 12 tyg?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:10 ----------

Dobra. Doczytałam. Przez 12 tyg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 11:14   #4103
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
Każdy robi tak jak uważa,jeśli chcesz robić mniejsze odstępy i szczepić kilkoma -a nie ma przeciwskazań,lekarz pozwala- to tak rób.

Ja mimo wszystko uważam,że polski kalendarz szczepień jest zbyt rozbudowany jak na te pierwsze miesiące życia dziecka.

Tak naprawdę na odpowiedź immunologiczną negatywnie wpływają za krókie odstępy między szczepieniami, a nie te dłuższe. Jakby nie było, często też przekłada się szczepienia, bo jakieś katary, choroby,alergie itp. i przez to wiele osób nie szczepi dokładnie według kalendarza.
Też uważam ze za dużo i za szybko. Mamy odroczenie na miesiąc

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 11:16   #4104
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
Agadzie, Motyl po pierwsze nie chciala mi dac zwolnienia jak zaczelam sie zle czuc w 7 msc, wiedziala ze mam wymagajaca prace z klientem gdzie stoje bez przerwy kilka h. Mialam te dziwne skurcze plus bole kregoslupa. Ale skoro z dzieckiem ok to mialam pracowac nawet w 8msc krecila nosem.
A teraz na wizycie powiedzialam ze chce cc przy drugim dziecku, bo mialam ciezki porod z krwotokiem, skurcze nieefektywne i 3h partych. I ona mi juz w szpitalu powiedziala ze jest duze prawdopodobienstwo ze w 2 ciazy tez mi lozysko przyrosnie i bedzie potrzeba operacja . Wiec chce cc wyciagna dziecko i wykroja co trzeba. A ona ze to nie jest powod do cc bo nie wiem czy przyrosnie, ale na usg tego nie da sie okreslic. A to jest guffno pawda bo tutaj ciezki porod juz jest powodem do cc jak chce ciezarna. Dlatego mam dosc traktowania mnie jak inkubator.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


no to faktycznie jest powód do zmiany lekarza...niepoważna jakaś...

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:14 ----------

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Coś z tymi chrzcinami jest. U moich braci 2x była jelitowka tuż przed i w sumie w trakcie. Także też było wesoło


Choler.cia a ja właśnie przed chwilą powiedziałam Oli że przychodzą dzisiaj do niej goście czy to oznacza że już dzisiaj nic nie zrobię?
No szlaaaag, a muszę jeszcze resztę udek nadziać i chatę trochę ogarnąć.
Tż jak wróci z pracy to jeszcze tylko szybko sałatkę ogarnąć że szpinaku, ale to w sumie mam wszystko gotowe, tylko fetę pokroić i pomidorki i słonecznik podprażyć.

Wiecie co, takie same krosty jak Ola ma na buzi ma też na pupie i wzgórku łonowym. Parę kropek, ale są. A co do buzi, to raz mi się wydaje że już znikają, a później że jest więcej...

Motyl, jak chcesz robić przerwę 6-8 tyg między szczepieniami? Dpt i rota się tak da?
W ogóle laski, do kiedy maksymalnie można pierwszą dawkę rota? Do 12 tyg?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:10 ----------

Dobra. Doczytałam. Przez 12 tyg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja nie szczepię na rota. Szczepię 6w1, pneumo prevenarem13,a za jakiś czas meningo.
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 11:29   #4105
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
no to faktycznie jest powód do zmiany lekarza...niepoważna jakaś...

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:14 ----------



ja nie szczepię na rota. Szczepię 6w1, pneumo prevenarem13,a za jakiś czas meningo.
A to chyba że tak.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 11:48   #4106
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
A to chyba że tak.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pamiętaj tylko,że rota to żywa szczepionka, więc musi być minimum 4 tygodnie między dawkami
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 11:50   #4107
patrycjakarabasz
Rozeznanie
 
Avatar patrycjakarabasz
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 970
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

A co powiecie o szczepieniu na meningokoki typu b w 2 dawkach? Pierwsza po 6 miesiącu zycia

Wysłane z mojego Moto Z2 Play przy użyciu Tapatalka
patrycjakarabasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 12:02   #4108
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
Agadzie, Motyl po pierwsze nie chciala mi dac zwolnienia jak zaczelam sie zle czuc w 7 msc, wiedziala ze mam wymagajaca prace z klientem gdzie stoje bez przerwy kilka h. Mialam te dziwne skurcze plus bole kregoslupa. Ale skoro z dzieckiem ok to mialam pracowac nawet w 8msc krecila nosem.
A teraz na wizycie powiedzialam ze chce cc przy drugim dziecku, bo mialam ciezki porod z krwotokiem, skurcze nieefektywne i 3h partych. I ona mi juz w szpitalu powiedziala ze jest duze prawdopodobienstwo ze w 2 ciazy tez mi lozysko przyrosnie i bedzie potrzeba operacja . Wiec chce cc wyciagna dziecko i wykroja co trzeba. A ona ze to nie jest powod do cc bo nie wiem czy przyrosnie, ale na usg tego nie da sie okreslic. A to jest guffno pawda bo tutaj ciezki porod juz jest powodem do cc jak chce ciezarna. Dlatego mam dosc traktowania mnie jak inkubator.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to zmieniaj!! Weź, beznadziejna jest, faktycznie traktuje cię jak inkubator. I tak cię podziwiam że po takim porodzie jeszcze o następnym dziecku myślisz
Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Coś z tymi chrzcinami jest. U moich braci 2x była jelitowka tuż przed i w sumie w trakcie. Także też było wesoło


Choler.cia a ja właśnie przed chwilą powiedziałam Oli że przychodzą dzisiaj do niej goście czy to oznacza że już dzisiaj nic nie zrobię?
No szlaaaag, a muszę jeszcze resztę udek nadziać i chatę trochę ogarnąć.
Tż jak wróci z pracy to jeszcze tylko szybko sałatkę ogarnąć że szpinaku, ale to w sumie mam wszystko gotowe, tylko fetę pokroić i pomidorki i słonecznik podprażyć.

Wiecie co, takie same krosty jak Ola ma na buzi ma też na pupie i wzgórku łonowym. Parę kropek, ale są. A co do buzi, to raz mi się wydaje że już znikają, a później że jest więcej...

Motyl, jak chcesz robić przerwę 6-8 tyg między szczepieniami? Dpt i rota się tak da?
W ogóle laski, do kiedy maksymalnie można pierwszą dawkę rota? Do 12 tyg?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:10 ----------

Dobra. Doczytałam. Przez 12 tyg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja swojej nic nie mówię że jutro jest jej dzień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 12:04   #4109
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
Każdy robi tak jak uważa,jeśli chcesz robić mniejsze odstępy i szczepić kilkoma -a nie ma przeciwskazań,lekarz pozwala- to tak rób.
Ja mimo wszystko uważam,że polski kalendarz szczepień jest zbyt rozbudowany jak na te pierwsze miesiące życia dziecka.
Tak naprawdę na odpowiedź immunologiczną negatywnie wpływają za krókie odstępy między szczepieniami, a nie te dłuższe. Jakby nie było, często też przekłada się szczepienia, bo jakieś katary, choroby,alergie itp. i przez to wiele osób nie szczepi dokładnie według kalendarza.
Dokładnie. Ja mialam super plan na ok 14mcy, syn ma 2.5 roku i dopiero ten plan kończę

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Coś z tymi chrzcinami jest. U moich braci 2x była jelitowka tuż przed i w sumie w trakcie. Także też było wesoło


Choler.cia a ja właśnie przed chwilą powiedziałam Oli że przychodzą dzisiaj do niej goście czy to oznacza że już dzisiaj nic nie zrobię?
No szlaaaag, a muszę jeszcze resztę udek nadziać i chatę trochę ogarnąć.
Tż jak wróci z pracy to jeszcze tylko szybko sałatkę ogarnąć że szpinaku, ale to w sumie mam wszystko gotowe, tylko fetę pokroić i pomidorki i słonecznik podprażyć.

Wiecie co, takie same krosty jak Ola ma na buzi ma też na pupie i wzgórku łonowym. Parę kropek, ale są. A co do buzi, to raz mi się wydaje że już znikają, a później że jest więcej...

Motyl, jak chcesz robić przerwę 6-8 tyg między szczepieniami? Dpt i rota się tak da?
W ogóle laski, do kiedy maksymalnie można pierwszą dawkę rota? Do 12 tyg?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:10 ----------

Dobra. Doczytałam. Przez 12 tyg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rotarix 1 dawka w 20 tak żeby w 24 dać druga.

Cytat:
Napisane przez patrycjakarabasz Pokaż wiadomość
A co powiecie o szczepieniu na meningokoki typu b w 2 dawkach? Pierwsza po 6 miesiącu zycia

Wysłane z mojego Moto Z2 Play przy użyciu Tapatalka
Ja chcę MenB i menC w 2 półroczu dać

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-05, 12:04   #4110
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Mamy majowe 2019 cz. 7

Lilly zdrówka dla Stasia
Sq Pół chaty mówisz, jak to mój znajomy ostatnio powiedział, pakowanie i podróż jak Cyganie, a on ma jedno dziecko Przy 2 to już by musiał chyba busa mieć
Misha_ Niezła lekarka, choć moja też mnie chciała przywrócić do pracy po I trymestrze pomimo, że wymiotowalam dalej niż widziałam i nie byłam wstanie jeździć autem, twierdząc uparcie że pracodawca musi się do mnie dostosować i chyba przysyłac po mnie taxi

Byliśmy na zakupach w galerii pierwszy raz sami. Mały był grzeczny, zaczął płakać dopiero w kolejce, dzięki czemu nie musieliśmy w niej stać
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-15 09:53:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:48.