Majowe mamy 2019, cz. 8 - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-07-16, 21:04   #211
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Nooo nie zacytowało mi wszystkiego.
Pytałam o tę kaszę, bo właśnie ja bym młodej gotowała. Mannę, jaglana, płatki owsiane z owocami itp. Tylko nie wiem czy to się jeszcze daje dzieciom, czy tylko te "gotowce".

Eceaa, ja chyba trochę zamrożę owoców ( truskawki już są). Ale właśnie może jeszcze maliny, borówkę. I warzyw trochę jak będą sezonowe a nie chemiczne- brokul, kalafior. Żeby na jakieś zupy były? Albo w ogóle do zjedzenie ugotowane.

Smerfetko, jak Twoja mama robi ten mus jabłkowy? Takie prażone jabłka to są?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gotuje/dusi a potem przeciera przez sito

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 21:15   #212
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Panna zasypia w łóżeczku, a ja się zastanawiam czy też się kłaść, czy jeść jeszcze kolację i ogarniać mieszkanie
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 21:16   #213
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Ja myślę o mrożeniu fasolki szparagowej, brokuky, kakafior, maliny, borówki, cukinia(?) No i pomidory ale z tego to chyba raczej przecier, nie? Tylko jak go zrobić by był bez cukru i soli i się nie zepsuł? Chyba, że surowy przecier zamrozić a później rozmrażać i gotować?

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 21:25   #214
ania_mala
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 461
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Ja na szczęście mam swój ogródek i dużą zamrażarkę, ale swoich owoców jeszcze niewiele. Porzeczki, agrest, maliny zjadamy na bieżąco, truskawki pomrozilam,borówki, jeżyny i winogrona mam nadzieje, że przetrwają zimę i będą za rok. Z drzewek owocowych mam jabłko, gruszkę, śliwkę, czereśnie i wiśnię, ale niestety nie chcą owocować. Może w przyszłym roku. A i 3 orzechy laskowe będą w tym roku a warzyw mam na szczęście sporo. Dużo marchewki i pietruszki, pomidory, ogórki, cukinię(właśnie się mrozi), dynie, cebulę, kalarepę, trochę pora,selera i fasolki szparagowej ogrom pracy, ale zysk duży, a ja strasznie lubię grzebać w ziemi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

Przeciery gotuje, przecieram, gorące wlewam do słoików i później jeszcze kilka minut gotuje, ale dodaje troszkę soli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania_mala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 21:28   #215
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Zdecydowałam - jednak idę spać Mam nadzieję, że TŻ mnie nie obudzi wracając z tej swojej imprezy, bo inaczej sam będzie do dzieciaka w nocy wstawał...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 21:31   #216
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez ania_mala Pokaż wiadomość
Ja na szczęście mam swój ogródek i dużą zamrażarkę, ale swoich owoców jeszcze niewiele. Porzeczki, agrest, maliny zjadamy na bieżąco, truskawki pomrozilam,borówki, jeżyny i winogrona mam nadzieje, że przetrwają zimę i będą za rok. Z drzewek owocowych mam jabłko, gruszkę, śliwkę, czereśnie i wiśnię, ale niestety nie chcą owocować. Może w przyszłym roku. A i 3 orzechy laskowe będą w tym roku a warzyw mam na szczęście sporo. Dużo marchewki i pietruszki, pomidory, ogórki, cukinię(właśnie się mrozi), dynie, cebulę, kalarepę, trochę pora,selera i fasolki szparagowej ogrom pracy, ale zysk duży, a ja strasznie lubię grzebać w ziemi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

Przeciery gotuje, przecieram, gorące wlewam do słoików i później jeszcze kilka minut gotuje, ale dodaje troszkę soli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jak z cukinią? Surowa mrozisz?

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 21:33   #217
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez ania_mala Pokaż wiadomość
Ja na szczęście mam swój ogródek i dużą zamrażarkę, ale swoich owoców jeszcze niewiele. Porzeczki, agrest, maliny zjadamy na bieżąco, truskawki pomrozilam,borówki, jeżyny i winogrona mam nadzieje, że przetrwają zimę i będą za rok. Z drzewek owocowych mam jabłko, gruszkę, śliwkę, czereśnie i wiśnię, ale niestety nie chcą owocować. Może w przyszłym roku. A i 3 orzechy laskowe będą w tym roku a warzyw mam na szczęście sporo. Dużo marchewki i pietruszki, pomidory, ogórki, cukinię(właśnie się mrozi), dynie, cebulę, kalarepę, trochę pora,selera i fasolki szparagowej ogrom pracy, ale zysk duży, a ja strasznie lubię grzebać w ziemi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

Przeciery gotuje, przecieram, gorące wlewam do słoików i później jeszcze kilka minut gotuje, ale dodaje troszkę soli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow!! To masz prawdziwy sad, tak jak mówisz, pracy masa ale jakie korzysci!
Mój sp dziadek miał działkę na której też sporo hodował, miał najlepsze na świecie pomidory. Ale naprawdę, odkąd dziadka już nie ma, takich pomidorów nie jadłam...miał też ogromną czeresnię, te żółte z czerwonym, moja babcia zawsze robiła z nich kompot. Potem jablka, gruszki...agrest i maliny to też na pniu szło. Ogórki swoje mieli, orzech laskowy i włoski ( miałam na nim huśtawkę swoją drogą), truskawki, borówkę, zatrzesienie porzeczki, paprykę...i jeszcze mnóstwo innych. Lato i wczesna jesien to była pora gdzie nie trzeba było kupować warzyw ani owocow, wszystko było na działce w ilościach hurtowych



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-16, 21:39   #218
ania_mala
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 461
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Tak, kroje w kostkę i do woreczków. Fajna jest do zupek i zup(sama lubię krem z cukinii). Fasolkę szparagową przed zamrożeniem chwilkę gotuje lub przynajmniej zalewam wrzątkiem i jak ostygnie to mroże.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

Orzechy włoskie mam dwa, ale jeszcze malutkie i w tym roku pierwszy raz paprykę (całe dwie sztuki)No i zapomniałam o burakach, a te są co roku najdorodniejsze. Jesienią właściwie mogłabym żyć z tego, co w ogródku, bo i zupy i placki i surówki nawet ciasto (marchewkowe to klasyka)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania_mala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 21:40   #219
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Dziewczyna wasze dzieci też tak marudzą wieczorami? Cały dzień grzeczna ale przychodzi 18/19 i zaczyna się cyrk, czasami się uspokaja dopiero jak ją wsadze do woombie po kąpieli i butla do gęby

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
No ba. I do tej pory cycek go zatykal a po weekendzie się popsuł i nic go nie chce zatkac. Płacze aż zaśnie, a ja chodzę i noszę i śpiewam wasze nielubiane "z popielnika na Wojtusia". Uwielbiam, kojarzy mi się z moją ciocią bardzo
Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Czy jest sens mrozić teraz sezonowe warzywa i owoce? Takie mrożonki będą się nadawać? Nie tracą wlasciwosci? Czy raczej bazować na tym co w październiku będzie sezonowe, świeże?

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Mrożone lepsze niż z puszki.
Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Myślę że lepiej taka domowa manna i do tego świeży owoc niż kaszka z paczki ale mogę się mylić...


Właśnie, apropos jedzenia - moja mama zaczęła sezon na musy z jabłek, pomyślałyśmy że zrobi trochę do małych słoiczków i będzie zdrowa przekąska dla Małej za kilka miesięcy. I tak myślę co jeszcze dałoby się zrobić póki sezon? Żeby potem mniej kupować/gotować

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
Niech robi, jak najbardziej

Bobovita i te popularne to syf, pełen cukru i innych dziwnych rzeczy. Dobre są kaszki holle i drugiej firmy, której zapomniałam nazwy MG kupuje dobre kaszki i ma gdzieś tam na pewno podlinkowane.
Ja robiłam taką kaszke na drugie śniadanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 21:47   #220
Faiza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 782
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Co puszczacie do usypiania (oprócz szumisia)? Mnie te polskie kołysanki typu u wojusita wpopielniku... wprowadzają w podły, melancholijny nastrój. Muszę chyba muzykę klasyczną puszczać

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Też nie przepadam za takimi kołysankami, uspia w ciszy, czasem próbuje jej śpiewać co mi przyjdzie na myśl ale nie zauważyłam żadnej reakcji

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
Faiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 21:55   #221
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez ania_mala Pokaż wiadomość
Ja na szczęście mam swój ogródek i dużą zamrażarkę, ale swoich owoców jeszcze niewiele. Porzeczki, agrest, maliny zjadamy na bieżąco, truskawki pomrozilam,borówki, jeżyny i winogrona mam nadzieje, że przetrwają zimę i będą za rok. Z drzewek owocowych mam jabłko, gruszkę, śliwkę, czereśnie i wiśnię, ale niestety nie chcą owocować. Może w przyszłym roku. A i 3 orzechy laskowe będą w tym roku a warzyw mam na szczęście sporo. Dużo marchewki i pietruszki, pomidory, ogórki, cukinię(właśnie się mrozi), dynie, cebulę, kalarepę, trochę pora,selera i fasolki szparagowej ogrom pracy, ale zysk duży, a ja strasznie lubię grzebać w ziemi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

Przeciery gotuje, przecieram, gorące wlewam do słoików i później jeszcze kilka minut gotuje, ale dodaje troszkę soli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas też jest warzywniak. Marchewkę pietruszkę, buraczki, ogórki pomidory, fasolkę cukinię mamy aktualnie swoje własne. Nie pryskane na naturalnym nawozie
Niestety z owoców to tylko jabłka, śliwki, czerwona porzeczka, orzechy. Truskawek, agrestu i.malin niet. Są za to u moich rodziców. Więc się uzupełnia od nich.
Jak już ogarniemy swoją chatę na "do zamieszkania" i ogródek rekreacyjny, to mam nadzieję posadzić sobie tez właśnie trochę truskawek, mlalin, agrestu, porzeczek i też mieć miejsce na warzywniak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-16, 22:07   #222
Martita_2012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 426
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

My w tamtym roku mieliśmy tylko pomidorki koktajlowe (duże ilości), a w tym trochę za późno je przesadziliśmy i sa małe, ale kwitną i owocują, zobaczymy czy coś z nich będzie. Poza tym mamy cukinię, zjedliśmy rzodkiewkę i nowa rośnie, sałatę zwykłą i rzymską, fasolkę szparagową, koperek, cebulę, pietruszkę, słoneczniki, rośnie dynia, ale nie wiem czy coś z niej będzie. Dodatkowo mamy po kilka krzaczków borówki i jagody kamczackiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martita_2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 22:11   #223
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Czy jest sens mrozić teraz sezonowe warzywa i owoce? Takie mrożonki będą się nadawać? Nie tracą wlasciwosci? Czy raczej bazować na tym co w październiku będzie sezonowe, świeże?

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Będą oczywiście że będą... Nie wiem keody zaczniesz i jaki październik ale ja zaczynam na początek listopada... Chyba nic nie jeys wtedy w sezonie.. W sklepach banany jabkla brokuł marchew i ziemniak
Więc mroze owoce, robie hm powiedziałabym że dzemy ale cześć bez żelatyny więc to takie musy bardziej owocowe, ale na placuszki czy na chlebek dają radę
Z warzyw mroze cukinie i dynie. Obie tarte na tarce. Wtedy jak rozmroze od razu mam na placki lub gofry a i do zup czy sosów się taka forma nadaje
Pomidory możesz całe mrozic.
Ale ja się w to nie bawię. W tamtym roku z 10kg zrobiłam ketchup... Bez sensu. W Lidlu jest Passata o składzie pomidory+cytryna bez soli
Tak samo fasolka czy kalafior są gotówe mrożonki. To na bank jest ze świeżych warzyw bo firmy też chcą mieć niskie koszty więc produkcja rośnie na sezon i jest to na tyle tanie (w porównaniu do mrożonych truskawek) że Skoda miejsca na mrozenia swoich

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Myślę że lepiej taka domowa manna i do tego świeży owoc niż kaszka z paczki ale mogę się mylić...


Właśnie, apropos jedzenia - moja mama zaczęła sezon na musy z jabłek, pomyślałyśmy że zrobi trochę do małych słoiczków i będzie zdrowa przekąska dla Małej za kilka miesięcy. I tak myślę co jeszcze dałoby się zrobić póki sezon? Żeby potem mniej kupować/gotować

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
Dokładnie. Ale jak już wspomniałam, alob Butterfly są jakim instant zdrowe dla dzieci. Helpa holle nominal. Mają kasze bez dodatków. Takie do zalania wrzątkiem, 2s i gotowe

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
Kurczaki to szkoda, że moja szwagierka już nie ma sklepów Benetton.
Ale powiem Ci,że jakość super, bo jej dzieciaki miały wszystko z Benettona i teraz ona mi przynosi te ciuchy po córce i są w super stanie.


U nas też od zawsze dorosłe kasze, jaglana z owocami, manna-hity.
Ale korzystałam też z tych szybkich typu Holle i inne bez dodatków na jakichś wyjazdach albo jak musiałam na szybko zrobić.


Nie każda tego typu kaszka to zło, trzeba patrzeć na składy-jak zawsze.

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------



z wszystkiego sezonowego co teraz dostępne. Oooo i ze śliwek węgierek. Rewelka, zwłaszcza na zatwardzenia u dzieci
Uwielbiam benetton. Ale to koszulobody w ofercie chyba 100... Ja miałam 3 używane, każde po 20-30zl

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Ja mojemu robiłam uczciwa mannę na mleku, te gotowce to takie o, miałam na wszelki wypadek jak potrzebowałam na już, natychmiast, bo mannę zrobić, ostudzić to jednak chwilę zajmuje. Owsiankę też robiłam. Pisze w formie przeszłej bo o ile kiedyś bardzo chętnie jadł takie właśnie kaszez owsianki tak teraz w ogóle nie chce. A szkoda. Dobrze chociaż że mleko uwielbia i sporo pijeTz do usypiania młodej bezwzględnie!!

Dostałam już pierwsze zdjęcia z sesji, wybrałam 15, nawet fajnie wyszły mimo że nie jestem fotogeniczna jak już będę miała efekt końcowy to się pochwalę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Manna przecież to chwila... Tak samo jak kuskus sekunda...

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Nooo nie zacytowało mi wszystkiego.
Pytałam o tę kaszę, bo właśnie ja bym młodej gotowała. Mannę, jaglana, płatki owsiane z owocami itp. Tylko nie wiem czy to się jeszcze daje dzieciom, czy tylko te "gotowce".

Eceaa, ja chyba trochę zamrożę owoców ( truskawki już są). Ale właśnie może jeszcze maliny, borówkę. I warzyw trochę jak będą sezonowe a nie chemiczne- brokul, kalafior. Żeby na jakieś zupy były? Albo w ogóle do zjedzenie ugotowane.

Smerfetko, jak Twoja mama robi ten mus jabłkowy? Takie prażone jabłka to są?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzieci jedzą to co dorośli... Przynajmniej wg idei blw normalne kasze, owsianki. Są też płatki ryżowe czy jaglane

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Ja myślę o mrożeniu fasolki szparagowej, brokuky, kakafior, maliny, borówki, cukinia(?) No i pomidory ale z tego to chyba raczej przecier, nie? Tylko jak go zrobić by był bez cukru i soli i się nie zepsuł? Chyba, że surowy przecier zamrozić a później rozmrażać i gotować?

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Odpisałam wyżej hurtem o warzywach i owocach
W mrozeniu najważniejsze żeby mrozic rozsypane luzem, żeby oozneij wyjąć na luzie 4fruskawki i 10 kulek porzeczek. A nie pudełko jak po lodach wielkie

Aaaa i ogórki trzeba robić

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 22:26   #224
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Zasnął 20 minut temu w wózku i teraz nie wiem co robić, czy przekładać do łóżeczka czy go zostawić w tym wózku. A może z gondolą go położyć u siebie na łóżku?

---------- Dopisano o 23:26 ---------- Poprzedni post napisano o 23:20 ----------

[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87001825]On ma trasę Belgia-Holandia-Niemcy i albo wróci na weekend albo nie. Innej trasy nie ma, więc i nie ma możliwości, aby był częściej w domu. On raz, że to lubi, a dwa że kasa - nie zmieni tej pracy pewnie nigdy, choć myśli żeby za kilka lat jeździć po kraju, ale wiem że będzie się wkurzał na drogi/korki/kasę, więcej lepiej niech jeździ za granicą.


Mój też się strasznie ślini i woli własne palce teraz od smoczka.[/QUOTE]
U mnie podobnie, mój po Polsce jeździć nie będzie, nie chce. U polskiego pracodawcy też nie chce pracować, bo najniższa krajowa na umowie a reszta pod stołem. I jeździ w systemie 3/1 i pewnie długo jeszcze pojeździ, ewentualnie może 2/1 kiedyś, bo zakredytowani jesteśmy po kokardę.
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 22:27   #225
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Będą oczywiście że będą... Nie wiem keody zaczniesz i jaki październik ale ja zaczynam na początek listopada... Chyba nic nie jeys wtedy w sezonie.. W sklepach banany jabkla brokuł marchew i ziemniak
Więc mroze owoce, robie hm powiedziałabym że dzemy ale cześć bez żelatyny więc to takie musy bardziej owocowe, ale na placuszki czy na chlebek dają radę
Z warzyw mroze cukinie i dynie. Obie tarte na tarce. Wtedy jak rozmroze od razu mam na placki lub gofry a i do zup czy sosów się taka forma nadaje
Pomidory możesz całe mrozic.
Ale ja się w to nie bawię. W tamtym roku z 10kg zrobiłam ketchup... Bez sensu. W Lidlu jest Passata o składzie pomidory+cytryna bez soli
Tak samo fasolka czy kalafior są gotówe mrożonki. To na bank jest ze świeżych warzyw bo firmy też chcą mieć niskie koszty więc produkcja rośnie na sezon i jest to na tyle tanie (w porównaniu do mrożonych truskawek) że Skoda miejsca na mrozenia swoich



Dokładnie. Ale jak już wspomniałam, alob Butterfly są jakim instant zdrowe dla dzieci. Helpa holle nominal. Mają kasze bez dodatków. Takie do zalania wrzątkiem, 2s i gotowe



Uwielbiam benetton. Ale to koszulobody w ofercie chyba 100... Ja miałam 3 używane, każde po 20-30zl



Manna przecież to chwila... Tak samo jak kuskus sekunda...



Dzieci jedzą to co dorośli... Przynajmniej wg idei blw normalne kasze, owsianki. Są też płatki ryżowe czy jaglane



Odpisałam wyżej hurtem o warzywach i owocach
W mrozeniu najważniejsze żeby mrozic rozsypane luzem, żeby oozneij wyjąć na luzie 4fruskawki i 10 kulek porzeczek. A nie pudełko jak po lodach wielkie

Aaaa i ogórki trzeba robić

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
No, w sumie nie trwa to długo, ale czasem zanim to mleko się zagotuje, kasza zgęstnieje i ostygnie to jednak chwila, także zawsze coś tam na podorędziu miałam.
Uf melduje że wreszcie wyszyscy zdrowi, ostatni rekonwalescent doszedł do siebie w 100% .


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 00:31   #226
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Kurde znow była próba stosunku i znów bolalo
__________________
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 01:47   #227
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Mój mały dzisiaj co chwilę się budzi i cyc, nie da matce się wyspać

Nati może wybierz się z tym do lekarza? Mnie nadal boli, ale ty chyba cesarke miałaś, więc może lepiej to sprawdzić.
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 02:36   #228
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Na kontrolnej po porodzie bylo wszystko ok A bylam 4 tyg po..
__________________
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 04:19   #229
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Moja bratowa z mamą miały warzywny ogródek i tam różne cuda, niestety zlikwidowały go, a przydałaby się teraz taka marchewka... Także mam tylko owoce
Właśnie, będzie mnóstwo jeżyn, co by z tego zrobić, jakiś mus?

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-17, 04:40   #230
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Zasnął 20 minut temu w wózku i teraz nie wiem co robić, czy przekładać do łóżeczka czy go zostawić w tym wózku. A może z gondolą go położyć u siebie na łóżku?

---------- Dopisano o 23:26 ---------- Poprzedni post napisano o 23:20 ----------


U mnie podobnie, mój po Polsce jeździć nie będzie, nie chce. U polskiego pracodawcy też nie chce pracować, bo najniższa krajowa na umowie a reszta pod stołem. I jeździ w systemie 3/1 i pewnie długo jeszcze pojeździ, ewentualnie może 2/1 kiedyś, bo zakredytowani jesteśmy po kokardę.
I jak to rozwiązałaś?
Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
No, w sumie nie trwa to długo, ale czasem zanim to mleko się zagotuje, kasza zgęstnieje i ostygnie to jednak chwila, także zawsze coś tam na podorędziu miałam.
Uf melduje że wreszcie wyszyscy zdrowi, ostatni rekonwalescent doszedł do siebie w 100% .


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, niech już Wam teraz zdrowie dopisuje![1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87002333]Mój mały dzisiaj co chwilę się budzi i cyc, nie da matce się wyspać

Nati może wybierz się z tym do lekarza? Mnie nadal boli, ale ty chyba cesarke miałaś, więc może lepiej to sprawdzić.[/QUOTE]Biedna... Moja na szczęście ma tylko jedną pobudkę w nocy, inaczej sobie tego nie wyobrażam. Jak się nie wyśpię to jestem nerwowa a tu trzeba przetrwać kolejny dzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 05:48   #231
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
I jak to rozwiązałaś?Super, niech już Wam teraz zdrowie dopisuje!Biedna... Moja na szczęście ma tylko jedną pobudkę w nocy, inaczej sobie tego nie wyobrażam. Jak się nie wyśpię to jestem nerwowa a tu trzeba przetrwać kolejny dzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zostawiłam w wózku a wózek obok mojej strony łóżka postawiłam. Spał do trzeciej.
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 06:02   #232
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Zostawiłam w wózku a wózek obok mojej strony łóżka postawiłam. Spał do trzeciej.
Super, mamy to mistrzynie organizacji

Mój spał od 20.30 do 1, później nakarmiony do 4 i od 4 już z nami do 6.15. co najlepsze, obudził się, zjadł i dał nam pospać do 7. Wyglądało to tak, że my jeszcze drzemalismy a on sobie pomiędzy nami leżał, rozglądał się, gugał do siebie. W sumie często to tak wygląda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 06:27   #233
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Super, mamy to mistrzynie organizacji

Mój spał od 20.30 do 1, później nakarmiony do 4 i od 4 już z nami do 6.15. co najlepsze, obudził się, zjadł i dał nam pospać do 7. Wyglądało to tak, że my jeszcze drzemalismy a on sobie pomiędzy nami leżał, rozglądał się, gugał do siebie. W sumie często to tak wygląda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tą mistrzynią organizacji to po części prawda, sama jestem to muszę się tak organizować aby i z psem wychodzić i zakupy zrobić, obiad i wszystko inne w domu
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 06:28   #234
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Dzień dobry!
Rety rety moja panienka miała dzisiaj taka dobrą noc!
Pobudka przed 1 i o 4.
O od 4.30 spała do 7. Bez wymachów nóżek, pobudek, wiercenia się.
Aż mogę powiedzieć że prawie się wypłałam!
Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Moja bratowa z mamą miały warzywny ogródek i tam różne cuda, niestety zlikwidowały go, a przydałaby się teraz taka marchewka... Także mam tylko owoce
Właśnie, będzie mnóstwo jeżyn, co by z tego zrobić, jakiś mus?

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
Jeżyny zamroź. Albo zesmaż. W sensie gar duży troszkę wody. Jeżyny do gara i niech się kotłują. Później cukier i do słoików. Zn dżem normalnie. Tyle że bez zelifixow.
Ciekawa jestem czy cukier w takim dżemie można zastąpić stewią/ksylitolem?

Agadzie, super że wszyscy już wykurowani!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 06:48   #235
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Mojej corci tez gotowalam zwykle kasze i do.dzisiaj uwielbia manne albo kukurydzianke na mleku

U nas tez spoko nocka, 20-1-4-7
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 07:05   #236
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Dzień dobry ☺

Wzięłam małego do łóżka i w końcu zasnął do teraz, więc jedna dłuższą drzemka była na szczęście. Już myślałam, że padne, bo ledwo do łóżka dotarłam wczoraj, a ten już wstał 😡

---------- Dopisano o 07:58 ---------- Poprzedni post napisano o 07:57 ----------

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Z tą mistrzynią organizacji to po części prawda, sama jestem to muszę się tak organizować aby i z psem wychodzić i zakupy zrobić, obiad i wszystko inne w domu
Racja

---------- Dopisano o 08:05 ---------- Poprzedni post napisano o 07:58 ----------

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Zasnął 20 minut temu w wózku i teraz nie wiem co robić, czy przekładać do łóżeczka czy go zostawić w tym wózku. A może z gondolą go położyć u siebie na łóżku?

---------- Dopisano o 23:26 ---------- Poprzedni post napisano o 23:20 ----------


U mnie podobnie, mój po Polsce jeździć nie będzie, nie chce. U polskiego pracodawcy też nie chce pracować, bo najniższa krajowa na umowie a reszta pod stołem. I jeździ w systemie 3/1 i pewnie długo jeszcze pojeździ, ewentualnie może 2/1 kiedyś, bo zakredytowani jesteśmy po kokardę.
No i ma rację Twój mąż. Ja to bym chciała, żeby mój chociaż większą firmę znalazł, bo jak słyszę teksty jego szefa to mi się moja stara robota przypomina. Mała rozwijającą się działalność, szefa kupila lexsusa, a ludziom wypłaty w ratach po 200 zł, bo nie zarabiamy na siebie I jak słyszę, że coś na siebie nie zarabia lub się nie opłaca to się zastanawiam po co to trzymać.
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 07:09   #237
AgataAgata9090
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 1 867
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Mój spał od 23 do 8 i jeszcze musieliśmy go wybudzac. Nie wiem czy to normalne czy zaczac się martwić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AgataAgata9090 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 07:15   #238
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Ja Was podziwiam że na zegarek patrzcie która godzina i jak wstaje dziecko... Ja wstaje szybki cyc i spać... chyba że mam noc pt "muszę coś załatwić"
Muszę w końcu kreacje małej wybrać na chrzest... Ja pikole eeeee
I tort...
I mwnu..
Niby wszytsko załatwione a nic na 100%

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 07:28   #239
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Ja Was podziwiam że na zegarek patrzcie która godzina i jak wstaje dziecko... Ja wstaje szybki cyc i spać... chyba że mam noc pt "muszę coś załatwić"
Muszę w końcu kreacje małej wybrać na chrzest... Ja pikole eeeee
I tort...
I mwnu..
Niby wszytsko załatwione a nic na 100%

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
A jakieś masz już preferencje co do kreacji? Lubię takie tematy
Cytat:
Napisane przez AgataAgata9090 Pokaż wiadomość
Mój spał od 23 do 8 i jeszcze musieliśmy go wybudzac. Nie wiem czy to normalne czy zaczac się martwić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym się nie martwiła, ale ja to ja, może źle mówię xD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 07:38   #240
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Majowe mamy 2019, cz. 8

Cytat:
Napisane przez AgataAgata9090 Pokaż wiadomość
Mój spał od 23 do 8 i jeszcze musieliśmy go wybudzac. Nie wiem czy to normalne czy zaczac się martwić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym się cieszyła tylko

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-20 07:43:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:33.