Aparaty ortodontyczne cz. XIV - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-07-10, 12:58   #361
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez lala2506 Pokaż wiadomość
Ja się jeszcze uzbrajam w cierpliwość- dwójki nie wyszły spod jedynek a noszę aparat na górze ponad 5 miesięcy
Widze, ze mamy bardzo podobna sytuacje, podobny czas noszenia aparatu i podobny braK efektow. Zaluje, ze wybralam swoja orto, a nie inna. Jednak opinie, ze jest naciagara nie byly wyssane z palca. Znajoma miala bardzo krzywe zeby, jedna dwojke tak schowana za jedynkami miala, ze nie bylo jej widac. Po 7 miesiacach miala prosciutkie zeby, po 1,7 roku miala zdjety aparat. I u mnie niecale dwa lata by pewnie starczyly, a orto tak mnie przycina na kase, ze nie wiem czy w trzech latach sie zmieszcze. Jedyne co moge, to ostrzegac przed nia innych
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-10, 13:04   #362
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez KinkyGirl Pokaż wiadomość
Widze, ze mamy bardzo podobna sytuacje, podobny czas noszenia aparatu i podobny braK efektow. Zaluje, ze wybralam swoja orto, a nie inna. Jednak opinie, ze jest naciagara nie byly wyssane z palca. Znajoma miala bardzo krzywe zeby, jedna dwojke tak schowana za jedynkami miala, ze nie bylo jej widac. Po 7 miesiacach miala prosciutkie zeby, po 1,7 roku miala zdjety aparat. I u mnie niecale dwa lata by pewnie starczyly, a orto tak mnie przycina na kase, ze nie wiem czy w trzech latach sie zmieszcze. Jedyne co moge, to ostrzegac przed nia innych
Ja tam jakieś efekty widzę -> szpary mi się zmniejszają po piątce i szóstce, które usunęłam pod aparat. Jedynki mi się cofnęły trochę, ale te dwójki cholerne jeszcze nie wyszły

Mam nadzieję, że moja nie należy do naciągaczy
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-10, 13:17   #363
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez lala2506 Pokaż wiadomość
Ja tam jakieś efekty widzę -> szpary mi się zmniejszają po piątce i szóstce, które usunęłam pod aparat. Jedynki mi się cofnęły trochę, ale te dwójki cholerne jeszcze nie wyszły

Mam nadzieję, że moja nie należy do naciągaczy


Jakies efekty tez widze, sa mniej wiecej takie jak u innych aparatek po miesiacu, max dwochn a u mnie zaraz 7 miesiecy bedzie, wiec to mnie w zaden sposob nie grzeje
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-10, 13:29   #364
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

A dodawałaś już zdjęcia tutaj? Może wcale nie jest tak źle?
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-10, 13:50   #365
bubus900
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 3 687
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

To dobrze bo myslalam ze cos popsulam . Kupilam sobie trn clinomyn
__________________
Jest git
bubus900 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-10, 14:17   #366
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez bubus900 Pokaż wiadomość
To dobrze bo myslalam ze cos popsulam . Kupilam sobie trn clinomyn
Nie myj nim zębów częsciej niż raz na dzień lub dwa, bo może trochę podrażniać. Kiedyś nie miałam z tym problemu, ale przy aparacie zęby i dziąsła są jednak trochę osłabione.
Ja stosuję ją na zmianę z Elmex, Ajona i zwykłą. Tak mi poradził moj stomatolog i super się sprawdza
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-10, 16:37   #367
hihihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihihi
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 10 967
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

też kupiłam ten clinomyn w dwupaku i jeszcze kupiłam naturze elemex za 12zł z tą małą pastą gratis bo w tesco nie było
dzięki Wam
__________________
Razem 26.07.2006
Narzeczona 28.07.2012
Ślub 26.07.2014

'-You still love her, huh?
-I can't imagine the day I won't.'


Dexter w spódnicy
hihihi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-10, 21:06   #368
buszmenkaaa
Raczkowanie
 
Avatar buszmenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 262
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

podczytywałam Was regularnie, ale dopiero dzisiaj zostałam aparatką na razie metalowa góra, a później dół. Nie mogłam się zdecydować co do ligaturek, ale w końcu podjęłam tą ciężką decyzję i wybrałam chabrowe(podobno nie przebarwiają się mocno?) Tyyyle kolorów miała do wyboru wizyta kolejna dopiero 21 sierpnia, a 17 idę na wesele i mam nadzieję, że moje gumki nie zżółkną mi...
z 40 minut mi zakładała aparat, wszystko po kolei mówiła, pokazywała jak szczotkować, wybrała mi odpowiednią wielkość wyciorków, ogólnie było bardzo miło i sprawnie wszelkie awarie są robione bezpłatnie, bo się pytałam w razie gdyby mi coś odpadło teraz tylko patrzeć jak zmienia mi się uśmiech jak tak patrzę na siebie w lustrze, to jakbym nie ja była :P mam wrażenie, że wyglądam jak jakaś trzynastolatka ale pewnie się przyzwyczaję po czasie do swoich nowych zębów na razie nic mnie nie boli, tam gdzie na pewno by mnie obcierało to ortodontka przykleiła mi wosk takie dziwne uczucie jest, obce ciało w ustach :P

kusum śliczne masz już ząbki, chyba nie ma już co poprawiać, bo są idealne
mors niesamowite! tak krótko masz aparat a już jedynki zmieniły pozycję ) tylko się cieszyć, że tak szybko idzie

Edytowane przez buszmenkaaa
Czas edycji: 2013-07-10 o 21:10
buszmenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-10, 22:31   #369
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Kinky, może zmień ortodontkę, bez sensu się tak frustrować

Dziś koleżanka z pracy mi powiedziała, że odkąd mam aparat, to ciągle tak ładnie pachnę mentolem Dziś myłam zęby 6 razy, chyba muszę trochę to ograniczyć, bo co za dużo to niezdrowo, jednak nie wyobrażam sobie nie umyć po zjedzeniu czegoś konkretniejszego - kanapki, obiadu itd. No i chyba z płynem muszę przystopować, bo używam po każdym myciu

A propos - kojarzycie może jakieś fajne promocje na płyny elmexa?
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-11, 08:52   #370
szafirowa_dama
Raczkowanie
 
Avatar szafirowa_dama
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 492
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez morsmordre Pokaż wiadomość
Kinky, może zmień ortodontkę, bez sensu się tak frustrować

Dziś koleżanka z pracy mi powiedziała, że odkąd mam aparat, to ciągle tak ładnie pachnę mentolem Dziś myłam zęby 6 razy, chyba muszę trochę to ograniczyć, bo co za dużo to niezdrowo, jednak nie wyobrażam sobie nie umyć po zjedzeniu czegoś konkretniejszego - kanapki, obiadu itd. No i chyba z płynem muszę przystopować, bo używam po każdym myciu

A propos - kojarzycie może jakieś fajne promocje na płyny elmexa?
O matko kochana 6 razy to strasznie dużo jak dla mnie. I płyn po każdym myciu to już na pewno za wiele. Nawet sam producent nie zaleca stosowania częściej niż dwa razy dziennie. Wydaje mi się, że możesz zakłócać naturalną florę bakteryjną panującą w jamie ustnej i może to mieć odwrotny skutek od zamierzonego.
szafirowa_dama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-11, 08:53   #371
bubus900
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 3 687
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

kinky - pomyśl nad zmianą orto, bo nawet przy najbardziej upartych zębach po pół roku powinno być duuzo lepiej... podzwoń i zapytaj się, kto mógłby Cię przyjąć. Na pewno ktoś się znajdzie. Nie ma co się męczyć, a weź pod uwagę, że będziesz nosić aparat jeszcze lekko z rok...
Ja po tygodniu widzę już minimalną poprawę..
__________________
Jest git
bubus900 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-11, 08:57   #372
szafirowa_dama
Raczkowanie
 
Avatar szafirowa_dama
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 492
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez KinkyGirl Pokaż wiadomość
Jakies efekty tez widze, sa mniej wiecej takie jak u innych aparatek po miesiacu, max dwochn a u mnie zaraz 7 miesiecy bedzie, wiec to mnie w zaden sposob nie grzeje
Rozumiem Cię doskonale, bo jestem w identycznej sytuacji.

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:53 ----------

Cytat:
Napisane przez bubus900 Pokaż wiadomość
kinky - pomyśl nad zmianą orto, bo nawet przy najbardziej upartych zębach po pół roku powinno być duuzo lepiej... podzwoń i zapytaj się, kto mógłby Cię przyjąć. Na pewno ktoś się znajdzie. Nie ma co się męczyć, a weź pod uwagę, że będziesz nosić aparat jeszcze lekko z rok...
Ja po tygodniu widzę już minimalną poprawę..
Ale nie można też tak nakłaniać od razu do zmiany ortodonty.
Wiem po swoim przypadku. Bo miałam duże stłoczenie i wyrywałam dwie piątki, więc żeby ułożyć stłoczone jedynki i dwójki musimy im zrobić miejsce, więc po prostu najpierw trzeba przesunąć pozostałe zęby. I dlatego to tyle trwa.

Każda wada jest inna, więc nie można generalizować, że jednemu po trzech miesiącach się wyprostują, a drugiemu po roku. Gdyby to wszystko było takie proste to nikt nie nosiłby aparatu tyle czasu.

Mnie też już to bardzo denerwuje, bo noszę aparat pół roku, ale co zrobić. Trzeba się uzbroić w cierpliwość.
szafirowa_dama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-11, 09:03   #373
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez szafirowa_dama Pokaż wiadomość
Rozumiem Cię doskonale, bo jestem w identycznej sytuacji.

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:53 ----------



Ale nie można też tak nakłaniać od razu do zmiany ortodonty.
Wiem po swoim przypadku. Bo miałam duże stłoczenie i wyrywałam dwie piątki, więc żeby ułożyć stłoczone jedynki i dwójki musimy im zrobić miejsce, więc po prostu najpierw trzeba przesunąć pozostałe zęby. I dlatego to tyle trwa.

Każda wada jest inna, więc nie można generalizować, że jednemu po trzech miesiącach się wyprostują, a drugiemu po roku. Gdyby to wszystko było takie proste to nikt nie nosiłby aparatu tyle czasu.

Mnie też już to bardzo denerwuje, bo noszę aparat pół roku, ale co zrobić. Trzeba się uzbroić w cierpliwość.
Dokładnie, ja też się denerwowałam na swoją ortodontkę i w złości nie raz sobie myślałam, że najchętniej bym ją zmieniła I kiedy już byłam na granicy cierpliwości, to nagle wszystko zaczęło się zmieniać, zęby zaczęły się ustawiać, wszystko "ruszyło" I przebaczyłam jej to, że prawie o niczym nie chce mi mówić, że muszę ją dręczyć w celu wydobycia większych informacji i że stomatolog z niej żaden i że wmawia mi coś, czego nie było... Niestety u niektórych trzeba cierpliwości! Szczególnie jeśli ortodonta najpierw przesuwa zęby z tyłu, bo z przodu jest stłoczenie

Poza tym zmiana ortodonty to nie jest taka prosta sprawa. Ortodonci nie chcą pacjentów "w spadku" i trudno kogoś znaleźć.

PS. Moje małe złomki skończyły dzisiaj roczek
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-11, 09:07   #374
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
PS. Moje małe złomki skończyły dzisiaj roczek
Aż zaczęłam nucić pod nosem sto lat, sto lat, ale w tym przypadku chyba nie wypada Tak więc wszystkiego najlepszego dla Ciebie i złomka i szybkiego rozwiązania!
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-11, 09:13   #375
szafirowa_dama
Raczkowanie
 
Avatar szafirowa_dama
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 492
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Vinnga, dałaś mi nadzieję.

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
Aż zaczęłam nucić pod nosem sto lat, sto lat, ale w tym przypadku chyba nie wypada Tak więc wszystkiego najlepszego dla Ciebie i złomka i szybkiego rozwiązania!
Dobre!
szafirowa_dama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-11, 09:15   #376
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
Aż zaczęłam nucić pod nosem sto lat, sto lat, ale w tym przypadku chyba nie wypada Tak więc wszystkiego najlepszego dla Ciebie i złomka i szybkiego rozwiązania!

Ale mnie rozbawiłaś Dziękuję
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-11, 09:50   #377
szafirowa_dama
Raczkowanie
 
Avatar szafirowa_dama
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 492
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Dziewczyny, nigdy nie zapomnę, gdy odkryłam na Wizażu wątki dotyczące aparatów. Przeglądałam Wizaż od dłuższego czasu, ale wtedy doznałam olśnienia. Pamiętam, że obiecałam sobie wtedy, że muszę się w końcu wziąć za moje krzywaki. To było wspaniałe! Ilu ja się rzeczy dowiedziałam z Wizażu!
szafirowa_dama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-11, 09:54   #378
bubus900
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 3 687
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Kinky sama napisala, ze o jej orto chodza słuchy, ze jest naciagaczka. I na tej podstawie to napisalam, bo nie ma nic gorszego niz ciagnacy kase w nieskonczonosc orto ;/.
__________________
Jest git
bubus900 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-11, 09:58   #379
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
Aż zaczęłam nucić pod nosem sto lat, sto lat, ale w tym przypadku chyba nie wypada Tak więc wszystkiego najlepszego dla Ciebie i złomka i szybkiego rozwiązania!
Mi za tydzień minie rok Ale jak się już rozzłomuję to normanie sobie tort zamówie i zrobie impreze
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-11, 10:29   #380
szafirowa_dama
Raczkowanie
 
Avatar szafirowa_dama
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 492
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Mi za tydzień minie rok Ale jak się już rozzłomuję to normanie sobie tort zamówie i zrobie impreze
A zaprosisz wszystkie aparatki z wątku?
szafirowa_dama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-11, 11:16   #381
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez szafirowa_dama Pokaż wiadomość
A zaprosisz wszystkie aparatki z wątku?
No pewnie Może połączymy to razem z Sylwestrem
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-11, 11:33   #382
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
No pewnie Może połączymy to razem z Sylwestrem
Aparatkowa impreza Ale super
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-11, 12:09   #383
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Aparatkowa impreza Ale super

Zapraszam na dziki wschód!

Off: czy u Was też jest taka g***a pogoda, że aż żyć się odechciewa? Wszyscy jacyś nie w sosie, do szefa się nawet nie zbliżam
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-11, 12:20   #384
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez szafirowa_dama Pokaż wiadomość
Vinnga, dałaś mi nadzieję.

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------



Dobre!
Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość

Ale mnie rozbawiłaś Dziękuję


Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Mi za tydzień minie rok Ale jak się już rozzłomuję to normanie sobie tort zamówie i zrobie impreze
Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Zapraszam na dziki wschód!

Off: czy u Was też jest taka g***a pogoda, że aż żyć się odechciewa? Wszyscy jacyś nie w sosie, do szefa się nawet nie zbliżam
Jeeeee, impreza! Chluśniem bo uśniem Ja jutro mam 10 miesięcy z górą więc w sumie też mogę poświętować

Ach, nic nie mów o pogodzie.. Łeb mnie od rana boli, ciśnienie niskie, spać się chce, irytacja poziom max... dobrze, że w sobotę jadę, bo to chociaż trochę przywraca mnie do życia
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-11, 14:09   #385
szafirowa_dama
Raczkowanie
 
Avatar szafirowa_dama
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 492
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Udało mi się jeszcze kupić pasty na promocji w Naturze.
szafirowa_dama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-11, 14:10   #386
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość






Jeeeee, impreza! Chluśniem bo uśniem Ja jutro mam 10 miesięcy z górą więc w sumie też mogę poświętować

Ach, nic nie mów o pogodzie.. Łeb mnie od rana boli, ciśnienie niskie, spać się chce, irytacja poziom max... dobrze, że w sobotę jadę, bo to chociaż trochę przywraca mnie do życia
Pogoda barowa
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-11, 17:33   #387
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez morsmordre Pokaż wiadomość
Kinky, może zmień ortodontkę, bez sensu się tak frustrować

Dziś koleżanka z pracy mi powiedziała, że odkąd mam aparat, to ciągle tak ładnie pachnę mentolem Dziś myłam zęby 6 razy, chyba muszę trochę to ograniczyć, bo co za dużo to niezdrowo, jednak nie wyobrażam sobie nie umyć po zjedzeniu czegoś konkretniejszego - kanapki, obiadu itd. No i chyba z płynem muszę przystopować, bo używam po każdym myciu

A propos - kojarzycie może jakieś fajne promocje na płyny elmexa?
Przesadzasz z tym myciem, na prawdę. Może się to paradoksalnie dla zębów źle skończyć. Ja myję pastą dwa razy dziennie (wtedy też płyn i inne pierdoły). Trzeci się zdarzy jak zjem coś farbiącego bardzo (barszcz, mocna pomidorowa etc). W innym przypadku samą wodą i wodą też płukam - po zjedzeniu kanapki takie mycie na prawdę wystarczy

U mnie też pogoda do kitu

Co do rad dla Kinky żeby zmienić orto - wcale to nie jest takie proste. Ja czekam na efekty, zgodziłam się na leczenie przez określony czas i taki czas ma orto na wyprostowanie mi zębów. Przekroczy to nie wywiąże się z umowy (tylko trzeba wizyt pilnować, żeby nikt nie wmówił, że to moja wina, bo nie byłam na wizycie)

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:32 ----------

Kusum zęby masz
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-11, 22:23   #388
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Czy sa tu jakies ex aparatki? Zastanawiam sie czy jest jakis ostatni etap leczenia? Cos jak stabilizacja? Czy po prostu idzie sie do orto z tymi lukami co juz sa na zdjecie zlomka?

---------- Dopisano o 23:23 ---------- Poprzedni post napisano o 23:22 ----------

Dzieki
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-11, 22:25   #389
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Czy sa tu jakies ex aparatki? Zastanawiam sie czy jest jakis ostatni etap leczenia? Cos jak stabilizacja? Czy po prostu idzie sie do orto z tymi lukami co juz sa na zdjecie zlomka?

---------- Dopisano o 23:23 ---------- Poprzedni post napisano o 23:22 ----------

Dzieki
Stabilizacja to chyba już retencja?
Sama się zastanawiam, bo w sumie zębosze mi się już wyprostowały, trzeba je tylko jeszcze mocniej nieco do siebie ścisnąć i w zasadzie mogłabym ściągać Nie mogę się doczekać wizyty u orto, bardzo bym chciała ściągnąć pod koniec września/początek października, bo bardzo możliwe, że zmienię miejsce zamieszkania 200km dalej i nie będzie mi pasowało jeździć co miesiąc na wizyty w tygodniu, a orto w soboty nie przyjmuje
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-12, 07:38   #390
szafirowa_dama
Raczkowanie
 
Avatar szafirowa_dama
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 492
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

A w planie leczenia masz zawarte tak krótkie leczenie aparatem?
szafirowa_dama jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-04 15:18:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:37.