Aparaty ortodontyczne cz. XIV - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-21, 09:34   #1051
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez spnfamily Pokaż wiadomość
O to może niedługo uda mi się zostać szczęśliwą posiadaczką tego żelastwa. Tymczasem odliczam dni do 29 sierpnia (pierwszej wizyty) jednocześnie trochę się jej bojąc...
Zaraz po założeniu aparatu będę mogła liczyć na jakieś zwolnienie z wf na jakiś czas czy coś? Bo właśnie boję się, że coś sobie uszkodzę niechcący na samym początku...
Nie sądzę, aby zwolnienie z w-fu było potrzebne, no chyba że będą Cię tak bolały zęby, że będziesz miała ochotę walić głową w mur Co do uszkodzenia aparatu, to raczej nic takiego nie powinno mieć miejsca. Wprawdzie ja założyłam swój aparat już na studiach, ale wiele moich koleżanek w liceum miało założone aparaty i nigdy się nie zdarzyło, żeby którejś coś odpadło w czasie zajęć wychowania fizycznego
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-21, 10:39   #1052
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez spnfamily Pokaż wiadomość
O to może niedługo uda mi się zostać szczęśliwą posiadaczką tego żelastwa. Tymczasem odliczam dni do 29 sierpnia (pierwszej wizyty) jednocześnie trochę się jej bojąc...
Zaraz po założeniu aparatu będę mogła liczyć na jakieś zwolnienie z wf na jakiś czas czy coś? Bo właśnie boję się, że coś sobie uszkodzę niechcący na samym początku...
Ja miałam pierwszą wizytę właśnie też 29.08, a aparat założyłam dopiero 16.11 tzn taki kompletny już z łukami. Wcześniej jakiś czas miałam naklejone same zamki, a 16-go doszły pierścienie, łuki i w moim przypadku płytka nagryzowa. Ale u mnie w ogóle były ceregiele na początku, 3 razy przychodziłam na założenie aparatu

A na zwolnienie z w-fu bym nie liczyła
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-21, 10:49   #1053
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Z tym zakładaniem to u mnie np. było tak, że miałam wizytę jakoś w sierpniu 2011 roku i wtedy orto mi powiedziała, że najpierw przez rok muszę nosić ruchome aparaty żeby rozszerzyć szczękę (nie chciała mi zakładać takiego typowego aparatu na podniebienie) i żeby nie trzeba było usuwać czwórek, a w sumie po 11 miesiącach założyłam stałe, oba naraz Dlatego myślę, że nie ma co się sugerować po jakim czasie od konsultacji kto zakładał aparat, bo to zależy z pewnością od wady, wybranego sposobu leczenia i kolejek u ortodonty
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-21, 11:12   #1054
asioslaw
Raczkowanie
 
Avatar asioslaw
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 52
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez basiczek24 Pokaż wiadomość
Asioslaw, powiem Ci szczerze że oprócz wyciorków (inna nazwa to szczoteczki międzyzębowe) to mam tylko wosk, płyn do płukania i szczoteczkę elektryczną i pastę nie używam nici dentystycznej bo jakoś "nie umiemy" ze sobą współpracować. Mogłaś zapytać swojej orto czy po zakładaniu aparatu daje jakąś "wyprawkę", moja dała mi tylko wosk, ale i tak musiałam na allegro dokupić, bo strasznie zamki mnie obcierały
No mogłam mogłam, teraz dopiero tak się zaczęłam zastanawiać co i jak:p
Mam nadzieję, że mi też da chociaż ten wosk.

Szczerze mówiąc nie pamiętam nawet kiedy miałam pierwszą wizytę. Wydaje mi się, że jakoś w maju. Wszystko tak się rozłożyło w czasie, ponieważ ciężko było się umówić na kolejne wizyty ze względu na wakacyjne wyjazdy i zapełniony grafik orto:p
asioslaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-21, 20:05   #1055
misz_masz
Raczkowanie
 
Avatar misz_masz
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 216
Dot.: Odp: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez hihihi Pokaż wiadomość
Byłam dziś na wizycie. Było opóźnienie godzinę! Potem jeszcze leżałam 40 minut na fotelu bo orto robiła na 2 fotele.. wkurzyłam się, zawsze jestem cierpliwa, ale dziś mi się spieszyło i nie zdążyłam na pociąg ;/
Ale pomijając to, orto powiedziała że na przyszłej wizycie założyły mi łuki stabilizujace, które przygotowują do zdjęcia aparatu więc może zdejmę aparat przed końcem roku
I dostałam dziś 4 wyciagi, które mam nosić w takie trójkąty, non stop, nie mogę buzi nawet otworzyć hahah

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
U mnie było dziś tylko 20 min opóźnienia, ale za to leżałam godzinę na fotelu, z otwartą buzią, masakra, czulam się jak na pustyni

No ale w końcu zdjęto mi łuk podniebienny jednak moja radość nie trwała długo, bo dostałam 4 wyciągi i sprężynkę

Edytowane przez misz_masz
Czas edycji: 2013-08-21 o 20:07
misz_masz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-21, 20:58   #1056
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Ja czekalam niecaly miesiac od pierwszej wizyty (na miejscu wyciski i zdjecia), z tym ze zakladany mam na raty.

Nie wiem czy to gorzej czy lepiej, bo mniej bolu na raz, ale za to rozciagniety w czasie...
Dzisiaj orto zalozyla mi pierscienie na 6tki. Straszny dyskomfort, bol przy jedzeniu i wrazenie czegos miedzy zebami co bardzo, bardzo chce wyciagnac... :/
Do tego wymienila drut na sztywniejszy, powiedziala, ze bede go nosic prawie do konca i powiedziala ze widzi ogromna roznice na moich dwojkach. Wlasciwie to ja tez ja widze, juz nie sa takie szpiczaste (byly obrocone lekko pod katem co sprawialo wrazenie ze i 2jki i 3jki to szpiczate kly). Jak na 6 tygodni aparatu i to niepelnego to mysle ze jest duzy postep zapomnialam tylko poprosic zeby mi zgrala moje zdjecia zrobione przed zalozeniem dla porownania efektu.

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Irish184 Pokaż wiadomość
Faktycznie mało jest informacji na ten temat. Sama jak szukałam to też nic nie mogłam znaleźć w necie. Ale jakbyś miała jakieś pytania to chętnie odpowiem Ja miałam płytkę założoną razem z górnym aparatem, a dolny 2 m-ce później. Wyjmowanej nie nosiłam, bo ta stała całkowicie skorygowała mi zgryz.
Dzisiaj padla nazwa 'plytka' wiec wychodzi na to ze to to samo

Okazalo sie, ze zgryz poprawil sie od samego luku i na razie nie mam plytki zalozonej. Bede miala za miesiac i to od razu te wyciagana chociaz tyle plusow.
Za 2 miesiace dol
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-21, 22:01   #1057
hihihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihihi
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 10 967
Dot.: Odp: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez misz_masz Pokaż wiadomość
U mnie było dziś tylko 20 min opóźnienia, ale za to leżałam godzinę na fotelu, z otwartą buzią, masakra, czulam się jak na pustyni

No ale w końcu zdjęto mi łuk podniebienny jednak moja radość nie trwała długo, bo dostałam 4 wyciągi i sprężynkę
to już wolę w poczekalni tyle czekać
super, że Ci zdjęli ja mam nadzieję, że jak najszybciej pozbędę się całego aparatu
to widzę, że orto szaleje z wyciągami ja nie wiem jak dam radę nosić te 4 non stop ;/
i obtarł mnie aparat dosłownie wszędzie, po całej linii
__________________
Razem 26.07.2006
Narzeczona 28.07.2012
Ślub 26.07.2014

'-You still love her, huh?
-I can't imagine the day I won't.'


Dexter w spódnicy
hihihi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-22, 09:28   #1058
misz_masz
Raczkowanie
 
Avatar misz_masz
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 216
Dot.: Odp: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez hihihi Pokaż wiadomość
to już wolę w poczekalni tyle czekać
super, że Ci zdjęli ja mam nadzieję, że jak najszybciej pozbędę się całego aparatu
to widzę, że orto szaleje z wyciągami ja nie wiem jak dam radę nosić te 4 non stop ;/
i obtarł mnie aparat dosłownie wszędzie, po całej linii
Oj szaleje i łącze się z Tobą w bólu, też muszę nosić 24h, nawet muszę w nich jeść bola mnie zęby, boli mnie głowa. Pierwszy raz od założenia aparatu bolą mnie tak zęby, musiałam tabletkę p/bólową wziąć w nocy bo nie mogłam zasnąć
misz_masz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 10:39   #1059
angell93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 84
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

nie straszcie tak tymi wyciagami..ja mam je nosic rok!!! ;/
__________________
Mama od 29.03.2012r.

Aparatka
Góra: 09.08.2013r.
angell93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 10:55   #1060
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Idzie się do nich przyzwyczaić, spokojnie. Przez pierwsze dni faktycznie jest ciężko (ja też "latałam po ścianach") ale z czasem już się prawie ich nie odczuwa.

U mnie powoli wszystko idzie w dobrym kierunku, szpary prawie wszystkie domknięte na tip-top, jeszcze tylko wyrównać dolne ząbki (ale to podobno zajmuje chwilę i orto zajmie się tym na końcu). Do wyciągów nie wróciłam jeszcze, ale podpytam o to na kolejnej wizycie bo ciągle liczę, że może do stycznia uda się pożegnać ze złomkiem.

Tutaj małe porównanie jak było i jak jest (sam dół, z tydzień, półtora temu, 10 miesięcy noszenia) - KLIK

Irish184, jeszcze kilka dni...
__________________


Edytowane przez wdowa_po_leninie
Czas edycji: 2013-08-22 o 10:58
wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 11:01   #1061
hihihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihihi
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 10 967
Dot.: Odp: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez misz_masz Pokaż wiadomość
Oj szaleje i łącze się z Tobą w bólu, też muszę nosić 24h, nawet muszę w nich jeść bola mnie zęby, boli mnie głowa. Pierwszy raz od założenia aparatu bolą mnie tak zęby, musiałam tabletkę p/bólową wziąć w nocy bo nie mogłam zasnąć
ja nie mogę w nich jeść, bo buzię ledwo otwieram. strasznie to kłopotliwe, ciągle je zdejmować, a tak się muszę namęczyć z zakładaniem.
mnie też głowa boli i staw żuchwowy
mam nadzieję, że to minie nam szybko
Cytat:
Napisane przez angell93 Pokaż wiadomość
nie straszcie tak tymi wyciagami..ja mam je nosic rok!!! ;/
ja już noszę 1,5 roku
Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
Idzie się do nich przyzwyczaić, spokojnie. Przez pierwsze dni faktycznie jest ciężko (ja też "latałam po ścianach") ale z czasem już się prawie ich nie odczuwa.

U mnie powoli wszystko idzie w dobrym kierunku, szpary prawie wszystkie domknięte na tip-top, jeszcze tylko wyrównać dolne ząbki (ale to podobno zajmuje chwilę i orto zajmie się tym na końcu). Do wyciągów nie wróciłam jeszcze, ale podpytam o to na kolejnej wizycie bo ciągle liczę, że może do stycznia uda się pożegnać ze złomkiem.

Tutaj małe porównanie jak było i jak jest (sam dół, z tydzień, półtora temu, 10 miesięcy noszenia) - KLIK
ja też miałam różne wyciągi, ale te są najgorsze ;/
pięknie się zeszły zęby
oby się udało szybko zdjąć
__________________
Razem 26.07.2006
Narzeczona 28.07.2012
Ślub 26.07.2014

'-You still love her, huh?
-I can't imagine the day I won't.'


Dexter w spódnicy
hihihi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-22, 11:17   #1062
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
Tutaj małe porównanie jak było i jak jest (sam dół, z tydzień, półtora temu, 10 miesięcy noszenia) - KLIK

Irish184, jeszcze kilka dni...
Ekstra I w ogóle zdrowiej teraz te zęby wyglądają
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 11:17   #1063
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Odp: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
Dzisiaj padla nazwa 'plytka' wiec wychodzi na to ze to to samo

Okazalo sie, ze zgryz poprawil sie od samego luku i na razie nie mam plytki zalozonej. Bede miala za miesiac i to od razu te wyciagana chociaz tyle plusow.
Za 2 miesiace dol
To ogromny plus, że płytka będzie wyciągana Jak najbardziej powinnaś się z tego cieszyć

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
Tutaj małe porównanie jak było i jak jest (sam dół, z tydzień, półtora temu, 10 miesięcy noszenia) - KLIK

Irish184, jeszcze kilka dni...
Tak już odliczam dni ale zaczęłam się obawiać tego, że przyjdę a okaże się że jeszcze coś trzeba poprawiać i nie zdejmie mi tych pierścieni.

A u Ciebie już bardzo ładnie ten dół wygląda

Cytat:
Napisane przez hihihi Pokaż wiadomość
ja nie mogę w nich jeść, bo buzię ledwo otwieram. strasznie to kłopotliwe, ciągle je zdejmować, a tak się muszę namęczyć z zakładaniem.
mnie też głowa boli i staw żuchwowy
mam nadzieję, że to minie nam szybko
Jeśli ta wyciągi są tak mocne, to też pewnie szybko będzie widać efekty noszenia Wiesz ile czasu będziesz nosiła takie mocne?
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 11:28   #1064
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez hihihi Pokaż wiadomość
ja nie mogę w nich jeść, bo buzię ledwo otwieram. strasznie to kłopotliwe, ciągle je zdejmować, a tak się muszę namęczyć z zakładaniem.
mnie też głowa boli i staw żuchwowy
mam nadzieję, że to minie nam szybko

ja już noszę 1,5 roku

ja też miałam różne wyciągi, ale te są najgorsze ;/
pięknie się zeszły zęby
oby się udało szybko zdjąć
ojj, pamiętam, mnie też tak wszystko bolało, 5 dni byłam nie do życia.. trzymam kciuki, żeby raz-dwa było lepiej

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Ekstra I w ogóle zdrowiej teraz te zęby wyglądają
Cytat:
Napisane przez Irish184 Pokaż wiadomość
To ogromny plus, że płytka będzie wyciągana Jak najbardziej powinnaś się z tego cieszyć

Tak już odliczam dni ale zaczęłam się obawiać tego, że przyjdę a okaże się że jeszcze coś trzeba poprawiać i nie zdejmie mi tych pierścieni.

A u Ciebie już bardzo ładnie ten dół wygląda
Dzięki dziewczyny Może przez te 5 miesięcy uda się je doprowadzić do naprawdę dobrego stanu. Ale największe zmiany chyba już za mną.

No tak, obawy, chyba standardowo Ale trzeba być dobrej myśli, nic się nie okaże, złomek zrobi baj baj. Suuuuper, jestem tak podekscytowana jakbym to ja ściągała.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 11:31   #1065
hihihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihihi
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 10 967
Dot.: Odp: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Irish184 Pokaż wiadomość
Jeśli ta wyciągi są tak mocne, to też pewnie szybko będzie widać efekty noszenia Wiesz ile czasu będziesz nosiła takie mocne?
pewnie tak nie mam pojęcia ile, na pewno do następnej wizyty, którą mam 3 października, a czy potem też? to nie wiem. mam nadzieję, że nie
Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
ojj, pamiętam, mnie też tak wszystko bolało, 5 dni byłam nie do życia.. trzymam kciuki, żeby raz-dwa było lepiej
dzięki
__________________
Razem 26.07.2006
Narzeczona 28.07.2012
Ślub 26.07.2014

'-You still love her, huh?
-I can't imagine the day I won't.'


Dexter w spódnicy
hihihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 12:14   #1066
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
No tak, obawy, chyba standardowo Ale trzeba być dobrej myśli, nic się nie okaże, złomek zrobi baj baj. Suuuuper, jestem tak podekscytowana jakbym to ja ściągała.
Postaram się być dobrej myśli Ale wiecie jak to jest z orto, oni jednak mają swój świat i nie wiadomo czego się po nich spodziewać Ale już się nie mogę doczekć Miło, że się ekscytujesz razem ze mną
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 12:30   #1067
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Irish184 Pokaż wiadomość
Postaram się być dobrej myśli Ale wiecie jak to jest z orto, oni jednak mają swój świat i nie wiadomo czego się po nich spodziewać Ale już się nie mogę doczekć Miło, że się ekscytujesz razem ze mną
Oni zdecydowanie mają swój świat i widzą rzeczy, których normalny obywatel w ogóle nie dostrzega nawet z lupą Ale trzymamy kciuki żeby termin zdejmowania był ostateczny ! Jeeeju, sama bym już chętnie pozbyła się mojego złomka i mam nadzieję, że orto nie kłamała, mówiąc, że zrobi to w listopadzie. Chciałabym oszołomić wszystkich na sylwestra hollywoodzkim uśmiechem
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 12:42   #1068
Elsanee
Raczkowanie
 
Avatar Elsanee
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 414
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Hej dziewczyny! 02.09 zakładam separacje a 10.09 aparat, więc i ja dołączam się do waszego grona.

Trochę zaczynam się bać po przeczytaniu paru postów tutaj - szczególnie tych o separacjach. Mam nadzieje, że nie będzie tak źle jak u niektórych z was.
Mam pytanie, gdzie kupowałyście te specjalne szczoteczki do czyszczenia zębów? Chciałabym, żeby nie były zbyt drogie, ale też nie jakieś najgorszej jakości.
Elsanee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 13:01   #1069
PanterkowaDolly
Raczkowanie
 
Avatar PanterkowaDolly
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 350
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
Tutaj małe porównanie jak było i jak jest (sam dół, z tydzień, półtora temu, 10 miesięcy noszenia) - KLIK
Super efekty I poprawa w samym wyglądzie zębów

Cytat:
Napisane przez Elsanee Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! 02.09 zakładam separacje a 10.09 aparat, więc i ja dołączam się do waszego grona.

Trochę zaczynam się bać po przeczytaniu paru postów tutaj - szczególnie tych o separacjach. Mam nadzieje, że nie będzie tak źle jak u niektórych z was.
Mam pytanie, gdzie kupowałyście te specjalne szczoteczki do czyszczenia zębów? Chciałabym, żeby nie były zbyt drogie, ale też nie jakieś najgorszej jakości.
Szczoteczki międzyzębowe czy też zwane inaczej wyciorkami można kupić w pierwszym lepszym Rossmanie. Może Twoja orto da Ci jakąś szczoteczkę. Ja dostałam pęczkową i międzyzębową z Curaprox i świetnie się spisują. Dokupując sobie wosk w sklepie internetowym wzięłam jeszcze szczoteczke manualną ortodontyczną z rowkiem i jestem zadowolona. Może kiedyś w końcu zainwestuje w szczoteczkę elektryczną, bo chyba warto

Ogólnie zastanawiam się dziewczyny czy moge poprosić orto by spiłowała mi troche moje kły ( mam lekko wampirze ) czy trzeba czekać do jakiegoś odpowiedniego momentu?
__________________
Aparatka
góra: 29.06.2013r.
dół: 29.01.2014r.

06.04.2010
PanterkowaDolly jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-22, 18:58   #1070
asioslaw
Raczkowanie
 
Avatar asioslaw
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 52
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Elsanee Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! 02.09 zakładam separacje a 10.09 aparat, więc i ja dołączam się do waszego grona.

Trochę zaczynam się bać po przeczytaniu paru postów tutaj - szczególnie tych o separacjach. Mam nadzieje, że nie będzie tak źle jak u niektórych z was.
Będzie dobrze Ciekawi mnie, dlaczego masz aż tak długo separację. A może to ja mam krótko? Bo zaledwie 3 dni. To zależy od pacjenta czy widzimisię orto?


Jutro mój wielki dzień. Z jednej strony się cieszę, z drugiej jestem przerażona xd o 14 wybije godzina zero, trzymajcie za mnie kciuki
asioslaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 19:53   #1071
PanterkowaDolly
Raczkowanie
 
Avatar PanterkowaDolly
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 350
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez asioslaw Pokaż wiadomość
Jutro mój wielki dzień. Z jednej strony się cieszę, z drugiej jestem przerażona xd o 14 wybije godzina zero, trzymajcie za mnie kciuki
Trzymamy kciuki Pochwal się Nam złomkiem koniecznie
Jeśli chodzi o separacje to sie nie wypowiem, bo mam rurki


A jeszcze odnośnie pytania jakie wcześniej padło ile czeka się na wizytę i w ogóle, to ja w sumie byłam zapisana z dnia na dzień . Na pierwszej przegląd i ocena uzębienia, pobrane wyciski. Kolejna za około miesiąc to przedstawienie planu leczenia, w międzyczasie jeszcze podwiozłam orto zdjęcia. I na trzeciej wizycie już zakładałam aparat. Czyli ogólnie wszystko zajęło koło 2 miesięcy
__________________
Aparatka
góra: 29.06.2013r.
dół: 29.01.2014r.

06.04.2010

Edytowane przez PanterkowaDolly
Czas edycji: 2013-08-22 o 19:54
PanterkowaDolly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 20:09   #1072
Elsanee
Raczkowanie
 
Avatar Elsanee
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 414
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez asioslaw Pokaż wiadomość
Będzie dobrze Ciekawi mnie, dlaczego masz aż tak długo separację. A może to ja mam krótko? Bo zaledwie 3 dni. To zależy od pacjenta czy widzimisię orto?
Jak dzwoniłam się umówić, to asystentka mi powiedziała, że separacje nosi się przez tydzień, więc zależy to od ortodonty.
Elsanee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 21:01   #1073
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Irish184 Pokaż wiadomość
Postaram się być dobrej myśli Ale wiecie jak to jest z orto, oni jednak mają swój świat i nie wiadomo czego się po nich spodziewać Ale już się nie mogę doczekć Miło, że się ekscytujesz razem ze mną
Bo wszystkie aparatki, to jedna rodzina, starsza czy młodsza, chłopak (?) czy dziewczyna
Wiem, wiem, jak to z nimi bywa i jak wiele rzeczy widzą w naszych paszczach inaczej niż my przedwczoraj na wizycie sama się nadziwić nie mogłam co ten orto tyle czasu tam zagląda do paszczy i co on tam widzi... 'proszę w lewo, proszę w prawo, proszę głowę do tyłu odchylić, proszę zrównać zęby, o o teraz w lewo powoli przesuwać, a teraz w prawo...'

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Oni zdecydowanie mają swój świat i widzą rzeczy, których normalny obywatel w ogóle nie dostrzega nawet z lupą Ale trzymamy kciuki żeby termin zdejmowania był ostateczny ! Jeeeju, sama bym już chętnie pozbyła się mojego złomka i mam nadzieję, że orto nie kłamała, mówiąc, że zrobi to w listopadzie. Chciałabym oszołomić wszystkich na sylwestra hollywoodzkim uśmiechem
A kiedy następna wizyta?

Cytat:
Napisane przez PanterkowaDolly Pokaż wiadomość
Super efekty I poprawa w samym wyglądzie zębów
Dzięki Fakt, poprawa znaczna, takie zdrowsze są, to też pewnie zasługa zrobionego pierwszy raz w życiu piaskowania i skalingu (w styczniu tego roku, aż wstyd się przyznać...). Teraz wiem, że będę to robić systematycznie.

Cytat:
Napisane przez asioslaw Pokaż wiadomość
Jutro mój wielki dzień. Z jednej strony się cieszę, z drugiej jestem przerażona xd o 14 wybije godzina zero, trzymajcie za mnie kciuki
Powodzenia.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 21:11   #1074
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
Bo wszystkie aparatki, to jedna rodzina, starsza czy młodsza, chłopak (?) czy dziewczyna
Wiem, wiem, jak to z nimi bywa i jak wiele rzeczy widzą w naszych paszczach inaczej niż my przedwczoraj na wizycie sama się nadziwić nie mogłam co ten orto tyle czasu tam zagląda do paszczy i co on tam widzi... 'proszę w lewo, proszę w prawo, proszę głowę do tyłu odchylić, proszę zrównać zęby, o o teraz w lewo powoli przesuwać, a teraz w prawo...'



A kiedy następna wizyta?



Dzięki Fakt, poprawa znaczna, takie zdrowsze są, to też pewnie zasługa zrobionego pierwszy raz w życiu piaskowania i skalingu (w styczniu tego roku, aż wstyd się przyznać...). Teraz wiem, że będę to robić systematycznie.



Powodzenia.
Też się zawsze zastanawiam co oni widzą po odchylaniu głowy pacjenta na wszystkie strony świata
Ja nigdy nie miałam piaskowania Jedynie skaling w tamtym roku i za dwa tygodnie idę na kolejny. A piaskowanie zrobię sobie po ściągnięciu aparatu I z pewnością będę powtarzać co jakiś czas.
Kolejną wizytę mam w połowie września
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 21:23   #1075
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Też się zawsze zastanawiam co oni widzą po odchylaniu głowy pacjenta na wszystkie strony świata
Ja nigdy nie miałam piaskowania Jedynie skaling w tamtym roku i za dwa tygodnie idę na kolejny. A piaskowanie zrobię sobie po ściągnięciu aparatu I z pewnością będę powtarzać co jakiś czas.
Kolejną wizytę mam w połowie września
Niektórzy i bez piaskowania mają ładne i 'czyste' zęby. Np. mój TŻ - ehhh, zęby nie dość że proste to jeszcze takie ładne, zdrowe, czyste, u dentysty nie był może z 10 lat, kilka miesięcy temu ja go pogoniłam, żeby chociaż przegląd zrobił (męczyłam go kilka lat i w końcu się udało....) - i co? nic do zrobienia!! wyobrażacie sobie? nie, że mu źle życzę albo jestem o to zła ale takim to dobrze.. A ja - nie dość, że krzywe to jeszcze z okropną skłonnością do osadów (trochę jestem sobie sama winna - litry herbaty robią swoje)
Nooo, ponarzekałam sobie

To jeszcze troszkę pożyjesz w niepewności, czy orto wpadnie na jakiś nowy pomysł i przesunie ściąganie czy nie No ale już jakiś pierwszy krok jest - podany miesiąc, więc może się uda
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 21:32   #1076
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
Niektórzy i bez piaskowania mają ładne i 'czyste' zęby. Np. mój TŻ - ehhh, zęby nie dość że proste to jeszcze takie ładne, zdrowe, czyste, u dentysty nie był może z 10 lat, kilka miesięcy temu ja go pogoniłam, żeby chociaż przegląd zrobił (męczyłam go kilka lat i w końcu się udało....) - i co? nic do zrobienia!! wyobrażacie sobie? nie, że mu źle życzę albo jestem o to zła ale takim to dobrze.. A ja - nie dość, że krzywe to jeszcze z okropną skłonnością do osadów (trochę jestem sobie sama winna - litry herbaty robią swoje)
Nooo, ponarzekałam sobie

To jeszcze troszkę pożyjesz w niepewności, czy orto wpadnie na jakiś nowy pomysł i przesunie ściąganie czy nie No ale już jakiś pierwszy krok jest - podany miesiąc, więc może się uda
O, w takim razie nasi TŻ mają ze sobą coś wspólnego Mój po paru latach nieodwiedzania dentysty miał jeden mały ubytek, więc może nie aż tak wspaniale jak Twój, hehe Ale też takie ładne, zdrowe, czyste, a poświęca im - w porównaniu do mojej higieny jamy ustnej, tak niewiele czasu! Uwielbiam kiedy się uśmiecha
Ale, moja droga, niedługo my też będziemy mieć wspaniałe uśmiechy, idealnie ustawione, idealne czyściutkie, po prostu my musimy wydać na to "małą" sumkę pieniędzy

Taaak... Ale wypowiedziała magiczne "stabilizujemy górę", więc póki co to szaleje tylko z dołem, a ja sumiennie noszę wyciągi żeby nie wydłużyć terminu ściągania ani o sekundę
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 21:46   #1077
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
O, w takim razie nasi TŻ mają ze sobą coś wspólnego Mój po paru latach nieodwiedzania dentysty miał jeden mały ubytek, więc może nie aż tak wspaniale jak Twój, hehe Ale też takie ładne, zdrowe, czyste, a poświęca im - w porównaniu do mojej higieny jamy ustnej, tak niewiele czasu! Uwielbiam kiedy się uśmiecha
Ale, moja droga, niedługo my też będziemy mieć wspaniałe uśmiechy, idealnie ustawione, idealne czyściutkie, po prostu my musimy wydać na to "małą" sumkę pieniędzy

Taaak... Ale wypowiedziała magiczne "stabilizujemy górę", więc póki co to szaleje tylko z dołem, a ja sumiennie noszę wyciągi żeby nie wydłużyć terminu ściągania ani o sekundę
Jeden ubytek też godny pozazdroszczenia No właśnie - ja też się nagimnastykuję nad czyszczeniem zębów, a ten raz dwa umyje rano i wieczorem i się cieszy Ale fakt - już niedługo i nam pozazdrości ktoś hehe i nie będę się wstydzić uśmiechać przy pięknozębnym towarzyszu i potem kiedyś powiem - 'moje dzieci mają piękne zęby po mamusi!!!' (muszę tylko wcześniej dobrze ukryć zdj z krzywulcami i aparatem)

To żeby tylko z tym dołem za bardzo nie zaszalała heheh
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 22:02   #1078
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
Jeden ubytek też godny pozazdroszczenia No właśnie - ja też się nagimnastykuję nad czyszczeniem zębów, a ten raz dwa umyje rano i wieczorem i się cieszy Ale fakt - już niedługo i nam pozazdrości ktoś hehe i nie będę się wstydzić uśmiechać przy pięknozębnym towarzyszu i potem kiedyś powiem - 'moje dzieci mają piękne zęby po mamusi!!!' (muszę tylko wcześniej dobrze ukryć zdj z krzywulcami i aparatem)

To żeby tylko z tym dołem za bardzo nie zaszalała heheh
Haha, no pewnie, że po mamusi !! Kto tam będzie oglądał stare zdjęcia

Oby, oby Z tym dołem to w ogóle taka historia, że jak szłam na pierwszą wizytę, to myślałam, że w ogóle nie trzeba na niego zakładać aparatu Ja nie wiem co ona tam robi i nie potrafię Wam określić co się zmieniło, ale widzę w lustrze, że rzeczywiście jest lepiej
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 23:11   #1079
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez asioslaw Pokaż wiadomość
Jutro mój wielki dzień. Z jednej strony się cieszę, z drugiej jestem przerażona xd o 14 wybije godzina zero, trzymajcie za mnie kciuki

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
O, w takim razie nasi TŻ mają ze sobą coś wspólnego Mój po paru latach nieodwiedzania dentysty miał jeden mały ubytek, więc może nie aż tak wspaniale jak Twój, hehe Ale też takie ładne, zdrowe, czyste, a poświęca im - w porównaniu do mojej higieny jamy ustnej, tak niewiele czasu! Uwielbiam kiedy się uśmiecha
Ale, moja droga, niedługo my też będziemy mieć wspaniałe uśmiechy, idealnie ustawione, idealne czyściutkie, po prostu my musimy wydać na to "małą" sumkę pieniędzy
Mój TŻ też dołącza do tego szacownego grona prostych, ładnych zębów bez większych wysiłków, im to dobrze


Robiłam dziś przegląd zębów lusterkiem i znalazłam mikrodziurkę na czwórce nie mam pojęcia jak się to dzieje, przecież dbam o zęby tak sumiennie
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 23:33   #1080
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Odp: Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez morsmordre Pokaż wiadomość


Mój TŻ też dołącza do tego szacownego grona prostych, ładnych zębów bez większych wysiłków, im to dobrze


Robiłam dziś przegląd zębów lusterkiem i znalazłam mikrodziurkę na czwórce nie mam pojęcia jak się to dzieje, przecież dbam o zęby tak sumiennie

Może po prostu musimy przestać dbać o zęby

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-04 15:18:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:54.