Aparaty ortodontyczne cz. XIV - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-09-25, 20:35   #1561
luniaska
Raczkowanie
 
Avatar luniaska
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 341
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Madziarka.n nie poznałam Cię bez żyrafki
świetne efekty, aż serce rośnie ja też jestem zachwycona mocą wyciągów i tym jak działają na zęby, nawet zrobiła mi się 3mm szpara, a nie podejrzewałam o to moich zębów

Mam tylko takie głupie pytanie...czy te Twoje wyciągi są białe czy tak wyszły na zdjęciu? moje są całkowicie przeźroczyste i wyglądają jak ciągnąca się ślina
__________________
"Pamiętaj, że połowa radości z sukcesu to oczekiwanie na sukces"
H. Jackson Brown, Jr.

TenBrook T-Clear - 11.04.2013
luniaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 21:48   #1562
Madziarka.n
Zakorzenienie
 
Avatar Madziarka.n
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 124
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez luniaska Pokaż wiadomość
Madziarka.n nie poznałam Cię bez żyrafki
świetne efekty, aż serce rośnie ja też jestem zachwycona mocą wyciągów i tym jak działają na zęby, nawet zrobiła mi się 3mm szpara, a nie podejrzewałam o to moich zębów

Mam tylko takie głupie pytanie...czy te Twoje wyciągi są białe czy tak wyszły na zdjęciu? moje są całkowicie przeźroczyste i wyglądają jak ciągnąca się ślina
ooo jak miło w sumie to jakoś zżyłam się z tamtą żyrafką i chyba do niej wrócę

wiesz co, moje wyciągi są jasne tak jakby przeźroczyste a po kilku godzinach noszenia robią się takie białe
Twoje jak ślina, a moje jak makaron (tak jak pisała paulinunia)
__________________
Aparatka..
góra + dół 01/06/2012


Madziarka.n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 08:32   #1563
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez luniaska Pokaż wiadomość
Mam tylko takie głupie pytanie...czy te Twoje wyciągi są białe czy tak wyszły na zdjęciu? moje są całkowicie przeźroczyste i wyglądają jak ciągnąca się ślina
O, a ja nawet nie wiedziałam, że są przezroczyste Te co ja nosiłam to były jakieś takie ecru i nieprzezroczyste
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 13:27   #1564
asioslaw
Raczkowanie
 
Avatar asioslaw
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 52
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Łoołooołooo, dawno mnie tu nie było, mam niezłe zaległości
ale do rzeczy, minął miesiąc i pojawił się pierwszy problem, z którym nie wiem, jak mam sobie poradzić. Po prawej stronie z pierścienia wystaje mi drucik;o nie ma pojęcia, jak on się tam wydostał. Całkiem sporo wystaje i co teraz? Mam go jakoś... nie wiem, siłą wepchnąć z powrotem? czy może czymś zagiąć?
Próbowałam dzwonić do orto ale usłyszałam jedynie pocztę T-mobile
miał ktoś taki problem? co teraz?
__________________
tygrys szablozębny
Góra: 23.08.2013
Dół: 30.11.2013
asioslaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 18:52   #1565
czekoladniczka
Raczkowanie
 
Avatar czekoladniczka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 333
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

:|
__________________
Aparatka
góra - aparat stały: 09.01.2012-16.09.2014
wkrótce dół - aparat ruchomy

Edytowane przez czekoladniczka
Czas edycji: 2013-09-30 o 07:32
czekoladniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 11:07   #1566
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez asioslaw Pokaż wiadomość
Łoołooołooo, dawno mnie tu nie było, mam niezłe zaległości
ale do rzeczy, minął miesiąc i pojawił się pierwszy problem, z którym nie wiem, jak mam sobie poradzić. Po prawej stronie z pierścienia wystaje mi drucik;o nie ma pojęcia, jak on się tam wydostał. Całkiem sporo wystaje i co teraz? Mam go jakoś... nie wiem, siłą wepchnąć z powrotem? czy może czymś zagiąć?
Próbowałam dzwonić do orto ale usłyszałam jedynie pocztę T-mobile
miał ktoś taki problem? co teraz?
Wystarczy go przesunąć, to zupełnie normalne i niegroźne. Masz dwie opcje: popchnąć go czymś twardym (łyżeczką) lub przesunąć, łapiąc za stoper (zgrubienie na między jedynkami). Praktykowałam obie operacje
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 20:47   #1567
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez luniaska Pokaż wiadomość

Mam tylko takie głupie pytanie...czy te Twoje wyciągi są białe czy tak wyszły na zdjęciu? moje są całkowicie przeźroczyste i wyglądają jak ciągnąca się ślina
Cytat:
Napisane przez Madziarka.n Pokaż wiadomość
ooo jak miło w sumie to jakoś zżyłam się z tamtą żyrafką i chyba do niej wrócę

wiesz co, moje wyciągi są jasne tak jakby przeźroczyste a po kilku godzinach noszenia robią się takie białe
Twoje jak ślina, a moje jak makaron (tak jak pisała paulinunia)
haha dokładnie chyba lepsza już ta ślina niż oczy jak pięć złoty u obserwatora i zastanawianie się czy nie posądza nas o chomikowanie obiadu
Cytat:
Napisane przez asioslaw Pokaż wiadomość
Łoołooołooo, dawno mnie tu nie było, mam niezłe zaległości
ale do rzeczy, minął miesiąc i pojawił się pierwszy problem, z którym nie wiem, jak mam sobie poradzić. Po prawej stronie z pierścienia wystaje mi drucik;o nie ma pojęcia, jak on się tam wydostał. Całkiem sporo wystaje i co teraz? Mam go jakoś... nie wiem, siłą wepchnąć z powrotem? czy może czymś zagiąć?
Próbowałam dzwonić do orto ale usłyszałam jedynie pocztę T-mobile
miał ktoś taki problem? co teraz?
Ja zawsze dociskam lekko czubkiem szczoteczki
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-27, 21:25   #1568
hewroilka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 23
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Witam, mam pytanie. Dostałam ostatnio od mojej orto wyciągi. Kazała mi w nich chodzić non stop, a więc czy mogę w nich normalnie otwierać buzię czy mam mieć cały czas zaciśnięte zęby?
hewroilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 21:35   #1569
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez hewroilka Pokaż wiadomość
Witam, mam pytanie. Dostałam ostatnio od mojej orto wyciągi. Kazała mi w nich chodzić non stop, a więc czy mogę w nich normalnie otwierać buzię czy mam mieć cały czas zaciśnięte zęby?
A jak chcesz z kimś rozmawiać?

No pewnie,że możesz otwierać buzię!
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 21:39   #1570
hewroilka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 23
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

no pytam tylko, bo po wypadku w ktorym zlamalam zuchwe, nosilam wyciagi przez 1,5 miesiaca w ktorych nie moglam otwierac buzi w ogole ;/
hewroilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-28, 09:23   #1571
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez hewroilka Pokaż wiadomość
no pytam tylko, bo po wypadku w ktorym zlamalam zuchwe, nosilam wyciagi przez 1,5 miesiaca w ktorych nie moglam otwierac buzi w ogole ;/
Nie nie, w tych wyciągach, poza jedzeniem i myciem zębów możesz swobodnie otwierać buzię
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-28, 22:55   #1572
emia29
lovelyriskiness
 
Avatar emia29
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 13
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Witajcie aparatki (i aparaty, jeżeli takowi również tutaj są )
Od dzisiaj dołączam do zadrutowanych, na razie tylko góra, za dwa tygodnie jednak czeka mnie jeszcze ekspander postanawiam dołączyć do forum, w końcu im nas więcej, tym weselej
Pozdrawiam wszystkich zadrutowanych
emia29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-29, 02:57   #1573
neheszta
Zakorzenienie
 
Avatar neheszta
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 633
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez emia29 Pokaż wiadomość
Witajcie aparatki (i aparaty, jeżeli takowi również tutaj są )
Od dzisiaj dołączam do zadrutowanych, na razie tylko góra, za dwa tygodnie jednak czeka mnie jeszcze ekspander postanawiam dołączyć do forum, w końcu im nas więcej, tym weselej
Pozdrawiam wszystkich zadrutowanych
Szablozebni rules
Fajnie, że masz aparat. Ostatnio chcialam dodać zdjecia moich zębów, ale coś nie chcialo się zaladowac.
neheszta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-29, 08:48   #1574
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Witam nowe aparatki
Ja to bym już chciała ściągnąć mojego złomka... Niby miało być w listopadzie, ale na ostatniej wizycie we wrześniu orto nic nie wspominała. Na pewno nie omieszkam jej spytać w październiku co z tym ściąganiem, bo muszę dojeżdżać 200km z racji tego, że się przeprowadziłam i niezbyt mi się widzi dalsze leczenie. Zwłaszcza, że zęby już proste i ja jestem zadowolona, a także miałam nosić 1-1,5 roku. W połowie grudnia minie 1,5 i mam nadzieję, że będę już świecić zębami, a nie aparatem
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-29, 08:56   #1575
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Witam nowe aparatki
Ja to bym już chciała ściągnąć mojego złomka... Niby miało być w listopadzie, ale na ostatniej wizycie we wrześniu orto nic nie wspominała. Na pewno nie omieszkam jej spytać w październiku co z tym ściąganiem, bo muszę dojeżdżać 200km z racji tego, że się przeprowadziłam i niezbyt mi się widzi dalsze leczenie. Zwłaszcza, że zęby już proste i ja jestem zadowolona, a także miałam nosić 1-1,5 roku. W połowie grudnia minie 1,5 i mam nadzieję, że będę już świecić zębami, a nie aparatem
Ja też bym już chciała...
Ale chyba wyjdzie bo dolna jedynka wyskoczyła mi przed szereg... No szlag by to... Orto ostatnio nic na dole mi już nie zmieniał, bo były już ładne, a tu kilka dni po wizycie zauważyłam, że znowu się pokrzywiły... I nici z wycisków na kolejnej wizycie... Grrrr!
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-29, 09:03   #1576
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
Ja też bym już chciała...
Ale chyba wyjdzie bo dolna jedynka wyskoczyła mi przed szereg... No szlag by to... Orto ostatnio nic na dole mi już nie zmieniał, bo były już ładne, a tu kilka dni po wizycie zauważyłam, że znowu się pokrzywiły... I nici z wycisków na kolejnej wizycie... Grrrr!
O rety Widzę, że zęby aparatek lubią płatać figle przed ściąganiem Mam nadzieję, że orto szybko Ci to "naprawi" i jednak niedługo ściągniesz
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-29, 09:14   #1577
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
O rety Widzę, że zęby aparatek lubią płatać figle przed ściąganiem Mam nadzieję, że orto szybko Ci to "naprawi" i jednak niedługo ściągniesz
Dokładnie! "Cieszysz się?! Zrobimy Ci na złość i pokrzywimy się! Ha-ha!" - czasami mam wrażenie, że tak to wygląda...
No cóż, dwa tygodnie do wizyty i się okaże co i jak. Niby miesiąc w tą czy w tamtą no ale jednak - 150zł piechotą nie chodzi. Dodatkowo muszę wstawić nową koronkę więc każdy "grosz" się przyda.
I tak przy okazji tej koronki zastanawia mnie jak to będzie wyglądać (nie rozmawiałam jeszcze o tym z orto) - dostanę retencję dopasowaną do obecnej korony (jest brzydka, za gruba, niewymiarowa i ogólnie ble), następnie pójdę ją wymienić (nie dam się drugi raz tak wydudkać i wstawić byle gówna - chcę by była jak najbliżej ideału) - no i w tym momencie retencja przestanie mi pasować, prawda? Bo ząb będzie szczuplejszy, mniejszy, innego kształtu. Zastanawiam się czy da się to jakoś rozwiązać abym a) nie musiała za długo chodzić bez retencji bo wiadomo, że nowej korony nie wstawię w 2-3 dni, b) nie musiała płacić dwa razy za retencję :|
Ehhh, same problemy.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-29, 10:13   #1578
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
Dokładnie! "Cieszysz się?! Zrobimy Ci na złość i pokrzywimy się! Ha-ha!" - czasami mam wrażenie, że tak to wygląda...
No cóż, dwa tygodnie do wizyty i się okaże co i jak. Niby miesiąc w tą czy w tamtą no ale jednak - 150zł piechotą nie chodzi. Dodatkowo muszę wstawić nową koronkę więc każdy "grosz" się przyda.
I tak przy okazji tej koronki zastanawia mnie jak to będzie wyglądać (nie rozmawiałam jeszcze o tym z orto) - dostanę retencję dopasowaną do obecnej korony (jest brzydka, za gruba, niewymiarowa i ogólnie ble), następnie pójdę ją wymienić (nie dam się drugi raz tak wydudkać i wstawić byle gówna - chcę by była jak najbliżej ideału) - no i w tym momencie retencja przestanie mi pasować, prawda? Bo ząb będzie szczuplejszy, mniejszy, innego kształtu. Zastanawiam się czy da się to jakoś rozwiązać abym a) nie musiała za długo chodzić bez retencji bo wiadomo, że nowej korony nie wstawię w 2-3 dni, b) nie musiała płacić dwa razy za retencję :|
Ehhh, same problemy.


Dobrze Cię rozumiem, w końcu te 150zł mogłyby pójść na tę koronkę...
Rzeczywiście trudna sytuacja. Rozumiem, że w aparacie nie da się wstawić nowej koronki żeby wyciski zrobić już na tę idealną szczękę?
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-29, 11:50   #1579
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość


Dobrze Cię rozumiem, w końcu te 150zł mogłyby pójść na tę koronkę...
Rzeczywiście trudna sytuacja. Rozumiem, że w aparacie nie da się wstawić nowej koronki żeby wyciski zrobić już na tę idealną szczękę?
Wydaje mi się, że nie za bardzo. Orto coś wspominał 3 miesiące temu, że obok w mieście zajmuje się też protetyką (ale tylko tam, bo tam ma sprzęt) i po zakończeniu leczenia mógłby podjąć się zrobienia dobrej koronki - więc zrozumiałam, że najpierw muszę zdjąć aparat. Będę podpytywać na następnej wizycie bo ciągle o tym myślę. I ciągle nie wiem gdzie to zrobić. Czy u orto, któremu chyba powinno zależeć na doskonałym uśmiechu-wizytówce, więc pracę powinien wykonać jak najlepiej, czy u kogoś innego, kto np. ma dobre opinie (o orto nic nie znalazłam). Ciężka sprawa, bo w gruncie rzeczy chodzi tu o górną jedynkę - więc zęba najbardziej widocznego.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-29, 18:24   #1580
spnfamily
Rozeznanie
 
Avatar spnfamily
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 658
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez emia29 Pokaż wiadomość
Witajcie aparatki (i aparaty, jeżeli takowi również tutaj są )
Od dzisiaj dołączam do zadrutowanych, na razie tylko góra, za dwa tygodnie jednak czeka mnie jeszcze ekspander postanawiam dołączyć do forum, w końcu im nas więcej, tym weselej
Pozdrawiam wszystkich zadrutowanych
Hej, fajnie że masz aparat. Też mnie czeka za niecałe dwa tygodnie łuk na podniebienie. :P
__________________
Łuk górny: od 14.09.2013
Bihelix: od 10.10.2013 do 13.03.2014
Łuk dolny: od 7.11.2013
Zawias Herbsta: od 29.05.2014 do 5.03.2015


28.05.2014 - blondynka za kierownicą.

spnfamily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-29, 19:20   #1581
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że nie za bardzo. Orto coś wspominał 3 miesiące temu, że obok w mieście zajmuje się też protetyką (ale tylko tam, bo tam ma sprzęt) i po zakończeniu leczenia mógłby podjąć się zrobienia dobrej koronki - więc zrozumiałam, że najpierw muszę zdjąć aparat. Będę podpytywać na następnej wizycie bo ciągle o tym myślę. I ciągle nie wiem gdzie to zrobić. Czy u orto, któremu chyba powinno zależeć na doskonałym uśmiechu-wizytówce, więc pracę powinien wykonać jak najlepiej, czy u kogoś innego, kto np. ma dobre opinie (o orto nic nie znalazłam). Ciężka sprawa, bo w gruncie rzeczy chodzi tu o górną jedynkę - więc zęba najbardziej widocznego.
Naprawdę nie wiem co Ci doradzić Z jednej strony tak jak mówisz, Twojemu ortodoncie powinno zależeć na Twoim uśmiechu, w końcu będziesz jego reklamą. Ale z drugiej, jeżeli to są jego początki w protetyce, to może warto wziąć kogoś poleconego? Żaden z Twoich znajomych nie korzystał z tego typu usług? Być może mogliby Ci dać namiary na sprawdzonego lekarza, zawsze to mniejszy stres.
Gorzej z kwestią kiedy masz to zrobić. Aktualna koronka jest aż tak bardzo niedopasowana, że jej wymiana wpłynie na retencję?
Chyba najlepiej będzie jak porozmawiasz z orto o tym...
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-29, 20:13   #1582
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Naprawdę nie wiem co Ci doradzić Z jednej strony tak jak mówisz, Twojemu ortodoncie powinno zależeć na Twoim uśmiechu, w końcu będziesz jego reklamą. Ale z drugiej, jeżeli to są jego początki w protetyce, to może warto wziąć kogoś poleconego? Żaden z Twoich znajomych nie korzystał z tego typu usług? Być może mogliby Ci dać namiary na sprawdzonego lekarza, zawsze to mniejszy stres.
Gorzej z kwestią kiedy masz to zrobić. Aktualna koronka jest aż tak bardzo niedopasowana, że jej wymiana wpłynie na retencję?
Chyba najlepiej będzie jak porozmawiasz z orto o tym...
Orto protetykę ma już jakiś czas, nie wiem czy nawet nie dłużej niż ortodoncję. Ale nie jestem pewna. Ogólnie zdjęcia jego przypadków na stronie internetowej wyglądają zachęcająco, mówił, że póki nie dobierze odpowiedniej koronki (a czasami dopiero 3 czy 4 pasuje) to nie kończy pracy. Brzmi zachęcająco ale jak jest? Nie wiem. Moja korona jest bardzo niedopasowana - jest przede wszystkim za gruba, dużo grubsza niż powinna być, przez co mimo iż zęby tworzą ładny łuk od wewnątrz - ona wystaje. Brzmi nieciekawie i niestety tak też wygląda... (Może trochę wyolbrzymiam, ale jest to dla mnie widoczne, dla otoczenia też jeśli patrzy w zęby i w końcu postanowiłam z tym coś zrobić )
Nie mam nikogo kto mógłby mi kogoś polecić niestety. Tzn. tata aktualnie robi implanty, póki co goją mu się śruby i przed świętami Bożego Narodzenia ma mieć niby wstawione już, ale jak to wyjdzie to nie wiem. Jeśli zdąży przede mną i będą ładne, estetyczne to może zrobię tam gdzie On. Jest testerem hehe
Poczekam z decyzjami i rozglądaniem się za gabinetem do następnej wizyty.
__________________


Edytowane przez wdowa_po_leninie
Czas edycji: 2013-09-29 o 20:18
wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 17:45   #1583
emia29
lovelyriskiness
 
Avatar emia29
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 13
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez spnfamily Pokaż wiadomość
Hej, fajnie że masz aparat. Też mnie czeka za niecałe dwa tygodnie łuk na podniebienie. :P

Też się cieszę, że w końcu mam aparat, nareszcie będę miała proste ząbki Życzę Ci powodzenia z tym łukiem
A dzisiaj był pierwszy dzień w szkole... Nigdy się tak długo chyba nie uśmiechałam, wszyscy chcieli koniecznie zobaczyć mój złomek
Małe pytanie do was - czy któraś z was bo założeniu jedynie aparatu trochę sepleniła? Jeżeli tak, to jak długo? Bo mam problem z "f", "w" i z "th"... Rozumiem, że muszę się przyzwyczaić, ale przeszkadza mi to trochę w szkole... Staram się ćwiczyć logopedię, ale wiecie, jak to jest...
__________________
"Nie ma wielkiej różnicy między stadionem pełnym wiwatujących fanów, a wściekłym tłumem krzyczącym na ciebie. Wszyscy robią tylko dużo hałasu. Jak to zinterpretujesz, zależy tylko od Ciebie"

Aparatka
Góra od 28.09.13r. do 15.07.15r.
Ekspander od 12.10.13r. do 10.07.14r.



Edytowane przez emia29
Czas edycji: 2013-09-30 o 17:48
emia29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 17:52   #1584
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez emia29 Pokaż wiadomość
Też się cieszę, że w końcu mam aparat, nareszcie będę miała proste ząbki Życzę Ci powodzenia z tym łukiem
A dzisiaj był pierwszy dzień w szkole... Nigdy się tak długo chyba nie uśmiechałam, wszyscy chcieli koniecznie zobaczyć mój złomek
Małe pytanie do was - czy któraś z was bo założeniu jedynie aparatu trochę sepleniła? Jeżeli tak, to jak długo? Bo mam problem z "f", "w" i z "th"... Rozumiem, że muszę się przyzwyczaić, ale przeszkadza mi to trochę w szkole... Staram się ćwiczyć logopedię, ale wiecie, jak to jest...
Nie sepleniłam, ale wszyscy mnie ostrzegali, że tak może być Natomiast moja koleżanka sepleniła bardzo. Trzeba dużo ćwiczyć, bo to szybko przechodzi. Wielokrotnie pisałam, ze gdy ja miałam ekspander (nie można wyprowiadać głosek typu "ki", "gi"), wszyscy mówili, że do miesiąca, dwóch będę mówić normalnie, a udało mi się już po 3 tygodniach tak wyćwiczyć mowę, że było już ok
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 19:39   #1585
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

emia29 ja sepleniłam tak do ok. 1,5 miesiąca. I strasznie głupio mi było z tego powodu, bo miałam na studiach logopedię i jak się coś wypowiadałam to miałam mega stresa przez to seplenienie :p No ale było, minęło Także i u Ciebie z czasem pewnie minie, przyzwyczaisz się
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.

L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 07:15   #1586
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez emia29 Pokaż wiadomość
Też się cieszę, że w końcu mam aparat, nareszcie będę miała proste ząbki Życzę Ci powodzenia z tym łukiem
A dzisiaj był pierwszy dzień w szkole... Nigdy się tak długo chyba nie uśmiechałam, wszyscy chcieli koniecznie zobaczyć mój złomek
Małe pytanie do was - czy któraś z was bo założeniu jedynie aparatu trochę sepleniła? Jeżeli tak, to jak długo? Bo mam problem z "f", "w" i z "th"... Rozumiem, że muszę się przyzwyczaić, ale przeszkadza mi to trochę w szkole... Staram się ćwiczyć logopedię, ale wiecie, jak to jest...
Ja seplenilam troszke. Nawet teraz mi sie to zdarza (minely 3 miesiace)
Przy 'f' troche swiszczalam, teraz czasem mowie 'ż' jak 'cz' [zwlaszcza jak szybko albo jak jestem wstawiona]
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 09:46   #1587
Madziarka.n
Zakorzenienie
 
Avatar Madziarka.n
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 124
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

ja na początku też miałam problemy z wymawianiem niektórych literek, a jak zrobiły mi się szpary na dole pomiędzy ząbkami to nie potrafiłam gwizdać co w przypadku takiej psiary jak ja było bardzo wkurzające
teraz w sumie też ciężko mi gwizdać i czasem przy niektórych literkach świszczę, ale nie ma tragedii
__________________
Aparatka..
góra + dół 01/06/2012


Madziarka.n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 14:04   #1588
lenia29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 30
zmarszczki po aparacie ortodontycznym

Dziewczyny, czy któraś z Was "dorobiła" się zmarszczek po aparacie ortodontycznym ???

Już jakies 2 lata noszę aparata ortodontyczny. Zęby się przesuwają - fajnie, ale owo przesuwanie spowodowało powstanie nowych zmarszczek kolo ust, pionowych bruzd.... Czy tez macie taki problem?? co robić?

I zmiana , która miała mnie upiększyć powoduje, że brzydnę ;(
lenia29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 20:28   #1589
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: zmarszczki po aparacie ortodontycznym

Cytat:
Napisane przez lenia29 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was "dorobiła" się zmarszczek po aparacie ortodontycznym ???

Już jakies 2 lata noszę aparata ortodontyczny. Zęby się przesuwają - fajnie, ale owo przesuwanie spowodowało powstanie nowych zmarszczek kolo ust, pionowych bruzd.... Czy tez macie taki problem?? co robić?

I zmiana , która miała mnie upiększyć powoduje, że brzydnę ;(
LENIA, starość nie radość - może to przez to te zmarszczki A tak na poważnie, to ja nie zauważyłam żadnych większych zmarszczek na swej buzi

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

A co do seplenienia to ja nie zauważyłam, ale kilka osób mi powiedziało, że inaczej mówię i lekko seplenię
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 20:48   #1590
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Debiut w necie moich zębiszczy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kopia1030555.jpg (21,3 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kopiaP1040010.jpg (36,9 KB, 68 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kopiaP1040041.jpg (30,4 KB, 75 załadowań)
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-04 15:18:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:55.