Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2015-04-01, 14:54   #2041
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Dok³adnie. Co¶ jak 3.0

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.

---------- Dopisano o 15:54 ---------- Poprzedni post napisano o 15:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Mina1991 Poka¿ wiadomo¶æ
Witajcie

Zwracam siê dzi¶ z pytaniem odno¶nie MIXTONÓW (z Welli).

Niewiele o nich wiem i chcê to nadrobiæ

- Czy mixton wymywa siê jak szampon koloryzuj±cy a¿ do "zera" czy te¿ jest traktowany jak farba permanentna?

- Czy mixton dodajemy tylko przy koloryzacji permanentnej czy mo¿na dodaæ go do koloryzacji semi-permanentnej np. Well± Color Touch?
Hej. Miks dodajesz do farby, wiêc trzyma on tyle samo co ona. Oczywi¶cie, w miêdzyczasie mo¿e siê trochê zmieniæ. Mo¿na go dodaæ równie¿ do farb pó³trwa³ych.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-01, 21:37   #2042
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Nie zgodzê siê
Mixton wyplukuje siê bardzo szybko. Przynajmniej u mnie. Po kilku myciach praktycznie znika.
Do Kolestona u¿ywam Mixton Kolestona a do Color Touch Mixton Color Touch. A wiêc oryginalne. Dodajê je wg przepisu z ulotki.


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-01, 22:01   #2043
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

No patrz, dziwnie. Kiedy¶ dodawalam i kolor by³ bez zmian do¶æ d³ugo.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-01, 23:33   #2044
Beata.
Zakorzenienie
 
Avatar Beata.
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomo¶ci: 9 097
GG do Beata.
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

U mnie mixtony wyplukuj± sie bardzo szybko. Ale ja codziennie myjê wlosy
__________________

Beata. jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-02, 00:05   #2045
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Ja równie¿, bo inaczej siê ¼le z tym czuje :-D. Ale pewnie ka¿de w³osy maj± inaczej.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-02, 08:00   #2046
Mina1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 180
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Dziêkujê dziewczyny za pomoc
Mina1991 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-02, 08:57   #2047
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

A mo¿e to zale¿y od mixtona? Ja u¿ywam 0/88 czyli niebieski. Niebieski barwnik wyplukuje siê z w³osów najszybciej, wiêc mo¿e ma to znaczenie. Mo¿e inne kolory mixtonow trzymaj± siê d³u¿ej? ...

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2015-04-02, 09:16   #2048
pomidorek1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomo¶ci: 189
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Hej Dziewczyny
Dziêki waszym radom farbujê w³osy Kolestonem 6/0 i jestem bardzo zadowolona, idealnie kryje siwe.
Teraz mam pytanie o mixton. Na odrosty zu¿yjê ca³± tubkê 6/0, a na d³ugo¶æ ca³± tubkê 7/0. Ze wzoru wychodzi mi, ¿e mam daæ 5cm mixtonu. Tylko nie wiem czy mam go daæ po 5cm do ka¿dej z farb, czy podzieliæ i do ka¿dej daæ po 2,5cm?
pomidorek1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-02, 11:16   #2049
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Ja na ca³± tubke da³abym te 5 cm.
2,5cm u mnie by nic nie da³o. Ja tyle dajê na pó³ tubki

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-02, 11:27   #2050
pomidorek1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomo¶ci: 189
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Dziêkujê
Ju¿ nie mogê siê doczekaæ jutrzejszego farbowania, pierwszy raz bêdê u¿ywaæ mixton, i jestem bardzo ciekawa jaki wyjdzie mi kolor.
pomidorek1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-02, 12:03   #2051
Beata.
Zakorzenienie
 
Avatar Beata.
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomo¶ci: 9 097
GG do Beata.
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Pomidorku musisz miec bardzo gêste wlosy, skoro dwie tubki farby Ci zejd± .
co do mikstonu to zgadzam siê z Weronisi±
__________________

Beata. jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-02, 13:08   #2052
pomidorek1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomo¶ci: 189
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez Beata. Poka¿ wiadomo¶æ
Pomidorku musisz miec bardzo gêste wlosy, skoro dwie tubki farby Ci zejd± .
co do mikstonu to zgadzam siê z Weronisi±

W³osy mam ¶rednio gêste i wycieniowane, a farby tyle zu¿ywam bo niestety nie umiem jej na³o¿yæ pêdzelkiem
Mieszam j± w miseczce i nak³adam rêkami, a ¿eby ¿adnego miejsca nie omin±æ nak³adam j± bardzo obficie. Niestety inaczej nie potrafiê.
Cenowo mi siê to zbytnio nie op³aca, bo za te 2 tubki Kolestona z utleniaczami p³acê w sklepie stacjonarnym 70z³, a u mnie osiedlowa fryzjerka bierze za farbowanie z obciêciem i modelowaniem tylko 60z³, ale bojê siê ¿e jakbym do niej posz³a to by mi w³osy wysz³y ciemno br±zowe, prawie czarne, a nie po to je rozja¶nia³am.
A jeszcze siê zastanawia³am czy do tej farby Koleston nie mo¿na by daæ wiêcej tego utleniacza? Nie 60ml, tylko dajmy na to 100ml, nie wiecie czy tak mo¿na?
pomidorek1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-02, 14:52   #2053
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: D¿emowe Zag³êbie
Wiadomo¶ci: 4 284
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez pomidorek1 Poka¿ wiadomo¶æ
A jeszcze siê zastanawia³am czy do tej farby Koleston nie mo¿na by daæ wiêcej tego utleniacza? Nie 60ml, tylko dajmy na to 100ml, nie wiecie czy tak mo¿na?
Nie mo¿na Producent takie proporcje zaleci³, bo tak mu optymalnie musia³o wyj¶æ z testów na skuteczno¶æ koloryzacji.
To tak jakby¶ robi³a ciasto i chcia³a dodaæ prawie podwójna ilo¶æ mas³a ro¶linnego na t± sama ilo¶æ cukru i m±ki. Wysz³oby za rzadkie i finalnie mog³oby siê nie upiec wcale lub bardzo nierównomiernie.

¯eby ci taniej wysz³o mo¿esz spróbowaæ kupiæ farbê na allegro ewentualnie.



A tak ogólnie to siema dziewczyny
Zagl±dam tu prawie codziennie, ale nic nie pisze, bo mam sta¿ 8h dziennie i potem jeszcze dorabiam przez neta dodatkowo i ju¿ mi nie zostaje czasu ani si³, ¿eby co¶ sensownego skleciæ
__________________
Powa¿ne uzale¿nienie od k-popu i k-dram.
Na szczê¶cie jedyne.


Nie udzielam ¿adnych porad przez PW, proszê nie pisaæ.

Edytowane przez mcromance
Czas edycji: 2015-04-02 o 14:53
mcromance jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-02, 15:12   #2054
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka¿ wiadomo¶æ
A mo¿e to zale¿y od mixtona? Ja u¿ywam 0/88 czyli niebieski. Niebieski barwnik wyplukuje siê z w³osów najszybciej, wiêc mo¿e ma to znaczenie. Mo¿e inne kolory mixtonow trzymaj± siê d³u¿ej? ...

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
My¶lê, ¿e tak. Wiem jak niebieski leci, nawet po dawnych farbach typu granatowa czerñ.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-02, 21:44   #2055
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez pomidorek1 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê
Ju¿ nie mogê siê doczekaæ jutrzejszego farbowania, pierwszy raz bêdê u¿ywaæ mixton, i jestem bardzo ciekawa jaki wyjdzie mi kolor.
Mixton mocno przyciemnia, wiêc siê nie zdziw jak ci wyjd± ciemniejsze ni¿ siê spodziewasz. Dopiero po ok. 3 -4 myciach kolor jest taki jak powinien byæ.
Ja zaraz po zmyciu farby doznaje szoku i siê pocieszam, ¿e po paru myciach bêdzie lepiej

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-04, 16:24   #2056
nyankasia
Raczkowanie
 
Avatar nyankasia
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Mój w³asny ¶wiatek :>
Wiadomo¶ci: 35
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Hej W grudniu pisa³am w tym w±tku, ¿e chcê siê pozbyæ bordowego koloru na w³osach. Doradzono mi wtedy abym najpierw zrobi³a k±piel rozja¶niaj±c±, bo ciê¿ko z czerwieni zej¶æ, a potem na³o¿y³a farbê fryzjersk±. Na fryzjersk± nie by³o mnie staæ, a k±pieli siê bardzo ba³am, dlatego jednak zafarbowa³am siê tym co mia³am w domu - Palona Kawa z Joanny Naturii. Oczywi¶cie na pocz±tku by³o bardzo fajnie, ale z czasem jak to farby z Joanny maj± w zwyczaju, kolor zacz±³ ciepleæ. I obecnie widaæ rude/czerwone refleksy. Oczywi¶cie kolor nie jest a¿ taki mocny jak ten wcze¶niejszy, który chcia³am ukryæ, ale i tak jest dra¿ni±cy. Postanowi³am jednak zastanowiæ siê g³êbiej nad t± k±piel± rozja¶niaj±c± i zdecydowaæ siê na farbê fryzjersk±.

1. Czy ta k±piel rozja¶niaj±ca jest konieczna? Ponoæ rozja¶nia do bardziej rudego koloru, a ja w³a¶nie tego siê obawiam.
2. Czy wystarczy³aby mi jedna k±piel? Jak mia³abym j± przygotowaæ ¿eby by³a naprawdê jak najmniej szkodliwa dla moich w³osów (które s± wra¿liwe i ³atwo siê ³ami±, wypadaj±).
3. Jak± polecacie farbê fryzjersk± (najlepiej ³atwo dostêpn±), jaki kolor, jaka firma najlepsza - tak ¿eby faktycznie wyszed³ ch³odny br±z lub ch³odny ciemny br±z (wa¿ne, ¿e nie czerñ, chyba, ¿e by³aby tylko na pocz±tku a po kilku myciach by³by ju¿ ciemny br±z - to mo¿e byæ)? I najlepiej ¿eby trzyma³a w miarê d³ugo.

Z mojego do¶wiadczenia: kiedy¶ farbowa³am Garnierem, Presti¿owy Ciemny Br±z, który wyszed³ kruczoczarny i dopiero po 3 miesi±cach codziennego mycia g³owy ukaza³ siê ten presti¿owy br±z z opakowania. To dla mnie za d³ugo. Ponoæ farby z Garniera wychodz± zdecydowanie za ciemno i najlepiej wybieraæ odcieñ a nawet dwa odcienie ja¶niejszy - mog³abym spróbowaæ z jasnym lub ¶rednim br±zem, ALE bojê siê, ¿e móg³by siê wtedy wyp³ukiwaæ do rudo¶ci. (Znam oznaczenia na opakowaniach farb, ale Garnier ma swoj± numeracjê.)

Edytowane przez nyankasia
Czas edycji: 2015-04-04 o 16:26
nyankasia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-04, 16:48   #2057
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

1. Je¶li zrobisz k±piel na ciep³ym br±zie najprawdopodobniej bêdzie rudo. Je¶li by¶ j± jednak zrobi³a, na taki rudy mog³aby¶ po³o¿yæ popielaty br±z, np 5.1 czy 4.1, poniewa¿ popiel, czyli 1 z likwidowaniem rudo¶ci dobrze sobie radzi.
2. Tak bo nie chcesz zej¶æ do blondu tylko do lekko ja¶niejszych w³osów. Ja mieszam oxydant 6% lub 9% z rozja¶niaczem w tej samej proporcji i do tego dodajê trochê szamponu. Potem ze dwa porz±dne mycia, od¿ywianie i farba.
3. Wella Koleston, Alfaparf, Majirel to moje fryzjerskie pewniki. Dobrze dobrane wychodz± prze¶licznie.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-04, 18:36   #2058
nyankasia
Raczkowanie
 
Avatar nyankasia
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Mój w³asny ¶wiatek :>
Wiadomo¶ci: 35
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Dziêkujê A gdybym jednak siê nie zdecydowa³a na k±piel (kurczê za bardzo siê bojê, ¿e je spalê, a siê na tym nie znam w ogóle), to czy mog³abym pofarbowaæ w³osy na na przyk³ad 3,0 Majirel (g³êboki ciemny br±z)? Lub 4,15 Majirel (br±z popielato-mahoniowy)? Lub 5,12 (jasny br±z popielato-opalizuj±cy). W sensie czy sama farba mog³aby och³odziæ mój kolor? No i która by³aby najlepsza pod wzglêdem och³odzenia?

A i z Welli Koleston Perfect jestem zainteresowana odcieniem 4/71 br±zowy - popielaty ¶redni br±z. Natomiast z Alfaparf (color evolution) "popielate" s± tylko blondy, z tego co widzê.

A wygl±da to obecnie mniej wiêcej tak, pod s³oñce/pod ¶wiat³o:

W ciemnym pomieszczeniu w³osy wydaj± siê byæ zwyczajnie br±zowe.
Teraz doszed³ do tego odrost, nie rzuca siê specjalnie w oczy w ciemnym pomieszczeniu, ale ju¿ temperatur± siê odznacza - odrost jest mysi, ciemnobr±zowy, a reszta oczywi¶cie zdecydowanie za ciep³a. Nie umiem farbowaæ bez ruszania odrostu, wiêc pewnie zafarbowa³abym ca³o¶æ i ciê¿ko by³oby mi porównaæ wtedy z odrostem czy dobrze wybra³am kolor (chodzi o to, ¿e chcê zapu¶ciæ swój naturalny odrost ale ¿eby siê za bardzo nie odró¿nia³, przede wszystkim temperatur± koloru).

Jak d³ugo siê farby z tych firm trzymaj±?

Edytowane przez nyankasia
Czas edycji: 2015-04-04 o 18:42
nyankasia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-04, 19:06   #2059
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Kochana po k±pieli po 3.0 bêdzie czarno, po 4.15 znowu poka¿e siê czerwony refleks, wiêc jestem za Kolestonem

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.

---------- Dopisano o 20:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:06 ----------

Ps masz piêkny kolor teraz, szczerze. A co do farb, Koleston jest z nich chyba najbardziej trwa³y, uwielbiam te farby.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-04, 19:09   #2060
nyankasia
Raczkowanie
 
Avatar nyankasia
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Mój w³asny ¶wiatek :>
Wiadomo¶ci: 35
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Jednak nie decydujê siê na k±piel, nie robi³am tego nigdy i spali³abym sobie w³osy niewielk± wiedz±. Wolê po prostu przykryæ ten kolor co jest. Czyli Wella Koleston 4/71 by³aby najlepsza Twoim zdaniem? Jak szybko siê spieraj± kolory Welli?

Dziêkujê, mi jednak bardzo "wadzi" zbyt ciep³y kolor i musia³abym albo co miesi±c farbowac odrosty, albo raz a porz±dnie och³odziæ i zapu¶ciæ naturalny, a na naturalnym w³a¶nie mi najbardziej zale¿y :<

PS. Chyba, ¿e poprosi³abym kogo¶ o zrobienie bardzo delikatnych pasemek w ch³odnym br±zie tak ¿eby kolor naturalniej siê zlewa³? Nie wiem w sumie czy to dobry pomys³.

Edytowane przez nyankasia
Czas edycji: 2015-04-04 o 19:16
nyankasia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-04, 19:16   #2061
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Je¶li nie zdecydujesz siê na k±piel, wybra³abym Wellê 4/71 lub Majirel 5/12. Ró¿nica miêdzy nimi bêdzie taka, ¿e poziom 4 wyjdzie ciemniej i na pewno mocniej pokryje- poziom 5 jest jednak o ca³y ton ja¶niejszy, wiêc krycie mo¿e byæ s³absze. Uwa¿a³abym jednak z trzymaniem d³ugo¶ci 4, ¿eby nie wysz³o za ciemno- po prostu obserwuj kolorek i ewentualnie skróæ czas z 5 minut. Ja bym farbowa³a t± Well±. U¿ywa³am od nich ró¿nych poziomów, trwa³o¶æ by³a naprawdê imponuj±ca- nawet platynowe blondy nie robi³y siê nie¶wie¿e.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-04, 19:18   #2062
nyankasia
Raczkowanie
 
Avatar nyankasia
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Mój w³asny ¶wiatek :>
Wiadomo¶ci: 35
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Dziêkujê I chyba siê na t± Wellê skuszê. Kolor mo¿e mi wyj¶æ ciemny, jestem do tego przyzwyczajona, nie by³abym zdziwiona gdyby wyszed³ bardzo ciemny br±z, ale nie chcê tylko tej nieszczê¶nej czerni, kruczej czerni.
nyankasia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-04, 19:20   #2063
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Takiej na pewno nie bêdzie. Nie ma za co. Trzymam kciuki, ¿eby Ci ³adnie pokry³o!

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-06, 10:54   #2064
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

A ja absolutnie odradzam 4/71 .
Kolor jest piêkny, ale wyplukuje siê na rudo, a tego przecie¿ chcesz unikn±æ!
Nie wiem po co w ogóle tak kombinowaæ?
Gdy w³osy s± za rude/czerwone, to powinno siê k³a¶æ naturê czyli z zerem po przecinku, a ¿eby ochlodzic, to tylko mixtonem niebieskim. Innego sposobu nie ma.
¯adna farba z jedynk± po przecinku nie jest do¶æ ch³odna.

Je¶li na prawdê chcesz ch³odny odcieñ to kupuj tylko z zerem czyli np. 5/0 i do tego mixton niebieski a na pewno bêdziesz zadowolona.

Piszê to z w³asnego do¶wiadczenia

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-07, 18:09   #2065
Beata.
Zakorzenienie
 
Avatar Beata.
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomo¶ci: 9 097
GG do Beata.
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Popieram
I aby faktycznie ochlodziæ kolor potrzeba kilku farbowañ , bo jednym efekt bêdzie krótkotrwaly
__________________

Beata. jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-08, 06:32   #2066
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 1 622
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Ja te¿ potwierdzam. XX/1 nie da sobie rady z tak rudawymi w³osami. Nie ma szans.
__________________
rumpleteazer jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-13, 16:00   #2067
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo¶ci: 7 989
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Cze¶æ

Przychodzê do Was z pro¶b± o pomoc. Mo¿e Wy mi pomo¿ecie
SceneQueene niestety co¶ nie wysz³o z moim farbowaniem

No ale do rzeczy: wklejê pocz±tek mojej historii https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=877

i resztê z wczoraj z innego w±tku

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...8&postcount=45

Wybaczcie, ¿e tak ale nie mogê kopiowaæ tekstu, nie wiem czemu
__________________

masija jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-15, 12:22   #2068
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez masija Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ

Przychodzê do Was z pro¶b± o pomoc. Mo¿e Wy mi pomo¿ecie
SceneQueene niestety co¶ nie wysz³o z moim farbowaniem

No ale do rzeczy: wklejê pocz±tek mojej historii https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=877

i resztê z wczoraj z innego w±tku

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...8&postcount=45

Wybaczcie, ¿e tak ale nie mogê kopiowaæ tekstu, nie wiem czemu
musia³o byæ co¶ nie tak zepsute:

za mocny oxydant, za d³ugo farba by³a na odro¶cie,ja bym postawi³a na dobr± jako¶ciowo farbê profesonaln± np Wella, u¿y³a koloru naturalnego lub zalecanego na w³osy siwe, farbowanie od do³u - odrosty na koñcu (wiem ¿e to trudne i du¿o zabawy)
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-15, 12:25   #2069
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

jak my¶licie czy kolor z foty t 6.3?
bardzo fajny kolor.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 6.3.jpg (6,0 KB, 24 za³adowañ)
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2015-04-15 o 12:28
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-15, 12:36   #2070
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo¶ci: 7 989
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez kathy579 Poka¿ wiadomo¶æ
musia³o byæ co¶ nie tak zepsute:

za mocny oxydant, za d³ugo farba by³a na odro¶cie,ja bym postawi³a na dobr± jako¶ciowo farbê profesonaln± np Wella, u¿y³a koloru naturalnego lub zalecanego na w³osy siwe, farbowanie od do³u - odrosty na koñcu (wiem ¿e to trudne i du¿o zabawy)
W³a¶nie wcze¶niej farbowa³am Well± Color touch 6/0.
I te¿ podobne cyrki mi siê robi³y

A je¿eli nie nak³ada³abym farby na ca³e w³osy tylko chcia³abym farbowaæ odrosty, no a ewentualn± resztkê farby wetrzeæ w resztê w³osów ¿eby je tylko od¶wie¿yæ? To chyba mo¿e byæ?
__________________

masija jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2022-11-20 00:40:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:57.