Tenis Ziemny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum dla miłośników sportów letnich i zimowych. Tu dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu. Poczytasz o nowinkach sportowych.

 
 
Narzędzia
Stary 2006-02-25, 09:36   #1
sykutka
Raczkowanie
 
Avatar sykutka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: 大阪市
Wiadomości: 466

Tenis Ziemny


Hej,
ostatnio wpadłam na genialny pomysł aby zacząć grać w tenisa. W sumie to nie jest złe, zaczęłam nawet szukać jakichś klubów albo kortów w Rzeszowie...ale nie wiem jak zacząć. Nie wiem czy w moim mieście jest jakiś klub, czy tylko korty. Albo czy jest jakis kurs, szkoła tenisa. Może jest tu ktoś z Rzeszowa kto chciałby się przyłączyć albo wie o jakichś szkołach tenisa? Bo ja się tak trochę wstydam Kompletnie nie umiem grać w tenisa... Plis pomóżcie!!
sykutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-25, 10:40   #2
miss_holland
Raczkowanie
 
Avatar miss_holland
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 434
Dot.: Tenis Ziemny

Ja trenowałam bardzo długo, ale pozniej kontuzja i koniec marzen.
Anyway, piekny sport i polecam goraco
miss_holland jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-26, 15:34   #3
jenn
Rozeznanie
 
Avatar jenn
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 725
GG do jenn
Dot.: Tenis Ziemny

Tez myslalam o tym, zeby zaczac grac. Na razie rakiete w reku mialam dwa razy i szlo mi bardzo slabo, ale motywacje mam coraz wieksza. A Ty Sykutka, zaczelas w koncu grac?
__________________
Never give up. Under any circumstances, never give up.
jenn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-26, 17:08   #4
salceson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9
Dot.: Tenis Ziemny

ja tez zaczełam grac w tenisa, narazie sie ucze ale polecam po godzinie czuć wszystkie miesnie, wspaniale działa na pupe i wogóle na wszystko
salceson jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-26, 19:40   #5
brawurka1988
Raczkowanie
 
Avatar brawurka1988
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 96
Dot.: Tenis Ziemny

Tak tenis świetna gra ,kocham grać a gram już 5 lat, u mnie na kotrach jest świetne towarzystwo i super trener, polecam ten sport
__________________
Miłość jest treścią naszego istnienia.
Jeśli jej się wyrzekniemy,
umrzemy z głodu pod drzewem życia,
nie mając śmiałości, by zerwać jego owoce.
Paulo Coelho
brawurka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-26, 19:40   #6
brawurka1988
Raczkowanie
 
Avatar brawurka1988
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 96
Dot.: Tenis Ziemny

Tak tenis świetna gra ,kocham grać a gram już 5 lat, u mnie na kortach jest świetne towarzystwo i super trener, polecam ten sport
__________________
Miłość jest treścią naszego istnienia.
Jeśli jej się wyrzekniemy,
umrzemy z głodu pod drzewem życia,
nie mając śmiałości, by zerwać jego owoce.
Paulo Coelho
brawurka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-26, 19:47   #7
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Tenis Ziemny

Nie ma to jak meczyk z dobrym przeciwnikiem......:rolle yes: Ojejku jejku rozmarzylam sie!!
Uwielbiam tenisa, gorąco polecam choć.... nauka w 'tym wieku' to już niestety nie to samo i zadko kiedy mozna osiagnac przyzwoity poziom..Ale żeby sobie poskakać i pomachac nózkami... jak najbardziej
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-23, 17:20   #8
Kasia****
Raczkowanie
 
Avatar Kasia****
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 284
Dot.: Tenis Ziemny

Sykutko jestem ciekawa czy znalazłaś w Rzeszowie jakieś miejsce gdzie mozna nauczyć sie grać bo ja też jestem z Rzeszowa i nie wiem gdzie u nas można nauczyć sie grać w tenisa
__________________
ODCHUDZANIE

20.03.2010 : 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48
Kasia**** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-23, 17:47   #9
styska
Rozeznanie
 
Avatar styska
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 647
Dot.: Tenis Ziemny

ja tez zaczelam grac w tenisa, jak narazie bylam moze z 4 razy. Gram z swoim chłopakiem, co prawda kazde z nas sie dopiero uczy, ale frajda z tego jest no i najwazniejsze dziala na wszystkie partie miesni. Ja juz po godzinie mam dosyc bo moj chlopak to jakis spragniony tego sportu i ciagle sie mnie czepia ze sie nie wczuwam i zmusza mnie do ciaglego biegania nawet za pilka ktora mi ucieknie bo on juz chce odbijac dalej
styska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-23, 20:12   #10
Blair
Zadomowienie
 
Avatar Blair
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk :D
Wiadomości: 1 661
GG do Blair
Dot.: Tenis Ziemny

Ja również chciałam sie zapisać , ale to moze tak od września Jest tu moze jakaś wizażanka z Gdańska , która mogłaby polecić jakąś szkółkę ??
Chciałabym sie nauczyć grać i mieć z tego poprostu dobrą zabawę i trochę sportu przy okazji )
__________________
"Nie pozwólcie aby ktokolwiek wmówił wam ze trzeba być zadowolonym z tego co się ma. Zawsze jest więcej do zdobycia i nie ma powodu abyście tego nie miały osiągnąć"
Blair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-23, 21:56   #11
italiaanka
Wtajemniczenie
 
Avatar italiaanka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bdg.
Wiadomości: 2 275
GG do italiaanka
Dot.: Tenis Ziemny

Ja też polecam bardzo. Grałam niestety tylko trzy lata , tak jakoś wyszło, że tenis później zniknął z mojego życia opanowanie podstaw nie jest ciężkie, a potem tylko grać, grać i szlifować wszystko.

Powodzenia
__________________
...
italiaanka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-24, 15:02   #12
Kasia****
Raczkowanie
 
Avatar Kasia****
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 284
Dot.: Tenis Ziemny

Znacie może jakiś dobry sklep internetowy, w którym mozna kupić ubranko do tenisa? Sprawdzałam na Allegro ale tam nie ma nic ciekawego .
__________________
ODCHUDZANIE

20.03.2010 : 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48
Kasia**** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-24, 16:00   #13
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Tenis Ziemny

Tenis - hm... kiedy ja ostatnio grałam ? na początku jesieni chyba. Tak czy inaczej grywam ze znajomymi na kortach ale tylko jak jest ciepło - czyli wiosna lato.
Na 'nauce' nigdy nie byłam co prawda, ale udało mi się bez tego Dla mnie to jest po prostu sposób na spędzenie wolnego czasu, bo 'poważniej' nigdy nie myślałam o tym sporcie
Ather jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-03, 13:36   #14
myShaczeQ
Zadomowienie
 
Avatar myShaczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 767
GG do myShaczeQ
Dot.: Tenis Ziemny

a jakimi rakietami gralyscie ja chcialabym ot tak wziac TZta na kort i sprobowac swoich sil myslalam nad kupieniem 2ch rakiet takich po 50 zl, myslicie ze na poczatek dadza rade ?
__________________





myShaczeQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-03, 14:12   #15
Hypnotic Eyes
Wtajemniczenie
 
Avatar Hypnotic Eyes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 258
Dot.: Tenis Ziemny

Cytat:
Napisane przez myShaczeQ Pokaż wiadomość
a jakimi rakietami gralyscie ja chcialabym ot tak wziac TZta na kort i sprobowac swoich sil myslalam nad kupieniem 2ch rakiet takich po 50 zl, myslicie ze na poczatek dadza rade ?
Tak tenis to piękny sport, gram 2 x w tyg po godzinke lub dwie i jakoś idzie
A co do rakiety to nie polecam tych za 50 zł, lepiej zainwestować w coś porządniejszego lub wypożyczyć, na kortach często wypożyczają
__________________
Do you like my tight sweater?

Photoblog
Hypnotic Eyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-03, 14:13   #16
Smille
Raczkowanie
 
Avatar Smille
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 81
Dot.: Tenis Ziemny

W tenisa grałam kilka lat, jednak później zachorowałam i musialam zaprzestać grania . Jednak w tym miesiąciu wracam na kort .
Co do rakiet zgadzam się z Hipnotic Eyes.
Smille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-03, 14:21   #17
myShaczeQ
Zadomowienie
 
Avatar myShaczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 767
GG do myShaczeQ
Dot.: Tenis Ziemny

kurcze czasowo nie stac mnie na drozsze, zwlaszcza, ze maja byc 2, a na korcie nie wypozyczaja u nas no a kort oczywiscie tylko jeden chyba jednak zainwestuje w te po 50 a jak sie wciagne to kupie cos lepszego
__________________





myShaczeQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-03, 14:33   #18
italiaanka
Wtajemniczenie
 
Avatar italiaanka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bdg.
Wiadomości: 2 275
GG do italiaanka
Dot.: Tenis Ziemny

Cytat:
Napisane przez myShaczeQ Pokaż wiadomość
a jakimi rakietami gralyscie ja chcialabym ot tak wziac TZta na kort i sprobowac swoich sil myslalam nad kupieniem 2ch rakiet takich po 50 zl, myslicie ze na poczatek dadza rade ?
Mi rakiete dobierał trener... do wzrostu, umiejętności itd. - jest niezwykle leciutka - pro's pro, T-junior 66 - nie pamiętam dokładnie ceny niestety, coś ok. 150zł. Grałam nią trzy lata, nic się nie zniszczyła... zmieniałam tylko 2x owijki

2x rakietki po 50zł... rewelacji nie ma co się spodziewać, ale... na początek może i starczy Dobierz dobrą tylko... powinna być lekka, dobrze leżeć w dłoni... i...

Miłej gry
__________________
...
italiaanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-03, 14:44   #19
myShaczeQ
Zadomowienie
 
Avatar myShaczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 767
GG do myShaczeQ
Dot.: Tenis Ziemny

Cytat:
Napisane przez italiaanka Pokaż wiadomość
Mi rakiete dobierał trener... do wzrostu, umiejętności itd. - jest niezwykle leciutka - pro's pro, T-junior 66 - nie pamiętam dokładnie ceny niestety, coś ok. 150zł. Grałam nią trzy lata, nic się nie zniszczyła... zmieniałam tylko 2x owijki

2x rakietki po 50zł... rewelacji nie ma co się spodziewać, ale... na początek może i starczy Dobierz dobrą tylko... powinna być lekka, dobrze leżeć w dłoni... i...

Miłej gry
no wlasnie na poczatek zeby w ogole zobaczyc czy umiem pilke odbic mysle, ze szybko ich nie rozwalimy obawiam sie o komfort grania, ale jak juz sie troche wczuje i moze zapisze na jakies lekcje czy cos to zainwestuje w porzadna jako zabawka taka tania chyba da rade a w ogole widzialam na all takie za niecale 13 moze w takie lepiej zainwestowac ?
__________________





myShaczeQ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-03, 19:54   #20
Hypnotic Eyes
Wtajemniczenie
 
Avatar Hypnotic Eyes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 258
Dot.: Tenis Ziemny

Co do tych tańszych rakiet to w rossmanie sprzedają po 30 zł to może takie, albo popytajcie znajomych ... Z odbiciem piłki może być na początku ciężko, choć wydaje się to łatwe, dlatego może jeżeli macie jakiś znajomych grających w tenisa to poproście o pożyczenie rakiet i żeby udzielili wam jakiejś darmowej lekcji, albo zainwestujcie i wynajmijcie lekcje jedną i wtedy trener powinien Wam dać rakiety za darmo tylko na lekcje! Koszt takiej lekcji nie powinien wynieść więcej niż 100 zł razem z zapłatą za kort ! I wtedy macie rakietki za darmo od trenera na lekcje! Jeżeli Wam się to spodoba to wtedy weźmiecie więcej lekcji do nauki podstaw,a potem będziecie mogli szkolić się sami nawzajem. Warto zrezygnować z kilku wycieczek do kina i zaoszczędzić na chociażby jedną lekcje w miesiącu !
__________________
Do you like my tight sweater?

Photoblog
Hypnotic Eyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-04, 11:22   #21
domini5
Raczkowanie
 
Avatar domini5
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Rembridge Warszawka
Wiadomości: 223
Smile Dot.: Tenis Ziemny

to bardzo dobra decyzja sama trenowałam tenis ziemny przez 5 lat teraz niestety gram tylko dla przyjemności i jak mam czas bo ten sport dodaje mi energii
Świetnie poprawia ogólną kondycje ,powodzenia życze w starcie nauki gry w ten piękny sport
domini5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-10, 19:59   #22
cosmo82
Rozeznanie
 
Avatar cosmo82
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: U.S. of Love
Wiadomości: 757
Dot.: Tenis Ziemny

Zna może któraś z Was jakąs dobrą szkolę tenisa na Śląsku? i jak w ogóle wyglądaja takie zajęcia.. ?
cosmo82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-10, 21:45   #23
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Tenis Ziemny

Zależy czy to jednorazowa lekcja czy początek regularnego treningu. Jesli dopiero zaczynasz trener powinien pokazać podstawową postawę, chwyt, podstawowe rodzje uderzeń.
Pozniej pewnie ustawi Cie na połowie kortu i z ręki będzie rzucał piłki a Ty bedziesz sie starala w nie trafić ;]
Cały czas powinien Cie oczywiscie instruować i poprawiać.
I bedziecie sobie ćwiczyc - forhend, bekhend.

Jak już jako tako bedzie Ci sżło zacznie pewnie podawać piłkę przez uderzenie rakietą a w kolejnym etapie zaczniecie regularnie przebijać.
Wejdą tez woleje, smecze i serwis.
Ale to kwestia wielu miesiecy treningów
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-10, 23:32   #24
italiaanka
Wtajemniczenie
 
Avatar italiaanka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bdg.
Wiadomości: 2 275
GG do italiaanka
Dot.: Tenis Ziemny

U mnie było tak jak pisze Paulakrk

Zajęcia zaczynaliśmy w zimie, a że u mnie kortów zakrytuch nie ma były na sali gimnastycznej i pierwszym przeciwniekiem była ściana :P Później jak każdy trafiał w piłki organizowaliśmy sobie zawody z grillem itp. Wszystko było wyjaśniane, chwyty, uderzenia itd. Fajny trener był, szkoda, że się zmył :P
__________________
...
italiaanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-11, 08:47   #25
cosmo82
Rozeznanie
 
Avatar cosmo82
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: U.S. of Love
Wiadomości: 757
Dot.: Tenis Ziemny

paulakrk, italiaanka dzięki za odpowiedź dziewczyny.. ja już kilka razy grałam w tenisa, ale zawsze ze znajomymi, teraz chciałam się nauczyć grać bardziej profesjonalnie

A ile mniej więcej kosztuje taki kurs, albo godzina nauki z instruktorem?
cosmo82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-11, 08:59   #26
Ditto
Rozeznanie
 
Avatar Ditto
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 621
Dot.: Tenis Ziemny

No właśnie... czyli bez instruktora się nie obejdzie? Bo już od jakiegoś czasu namawiam TŻ-ta na wyjście na kort, a on cały czas mówi, że to bez sensu, bo ani on ani ja nie umiemy grać, więc sami się nie nauczymy. Czy to prawda?
Ditto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-11, 09:30   #27
italiaanka
Wtajemniczenie
 
Avatar italiaanka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bdg.
Wiadomości: 2 275
GG do italiaanka
Dot.: Tenis Ziemny

Ditto - ja tam nie uważam, żeby to było od razu bezsensu... Odbijać piłkę każdy nauczyć się potrafi i jeśli granie ma być dla przyjemności i dobrej zabawy, niekoniecznie poprawnie technicznie to śmigajcie na kort Miło spędzicie czas i nabiegacie się tylko więcej, co może mieć dobre skutki i odbicie w sylwetce

Znalazłam bardzo ciekawą stronkę, gdzie pokazane są uderzenia i chwyty, może się przyda Strona to: http://www.tenis.net.pl, a tutaj, np.

- Forhend - http://www.tenis.net.pl/poradnik/forhend.php
- Bekhend jednoręczny - http://www.tenis.net.pl/poradnik/bekhend.php
- Bekhend oburącz - http://www.tenis.net.pl/poradnik/bekhend-2.php
- Inne uderzenia - http://www.tenis.net.pl/poradnik/inne.php
- Serwis - http://www.tenis.net.pl/poradnik/serwis.php
__________________
...
italiaanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-11, 11:48   #28
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Tenis Ziemny

Ja jednak uważam ,ze instruktor jest niezbędny
Bez podstawowych umiejętności można sobie grać w ping ponga albo badmintona
A tenis to jednak inna sprawa.

Bez odpowiedniej techniki nie uderzysz poprawnie piłki więc ta "gra" będzie polegała na tym ,że 90 % piłek będzie lądowało w siatce albo na 30 metrowym aucie.
Nabiegasz się jak dzika za piłkami a 'pograsz' w sumie kilka minut.


Poza tym w tym sporcie bardzo łatwo o urazy - spowodowane właśnie nieodpowiednim ułożeniem ręki przy uderzeniu.
Mocniejsza piłka, chwila nieuwagi, zle ułozone ciało - i łokieć idzie w pierony.
Tego typu kontuzje są niestety dość częste.


I trzecia rzecz - dla mnie osobiście bardzo ważna.
Tenis jest sportem eleganckim.
Jest sportem elitarnym.
Nie wypada grać w tenisa na zasadzie wyjścia z kolegami na boisko.
Potrzebny jest odpowiedni ubiór, odpowiednie zachowanie na korcie - tego typu zasady są ciagle kultywowane w dobrych klubach - i chwała bogu, bo kultura gry w tenisa dzięki temu nie zanika.
Ale zachowanie pewnych ogólnie przyjętych na korcie norm wymaga znajomosci techniki - chocby w minimalnym stopniu, bo wiadomo,że każdy przecież kiedyś zaczynał.

NIestety jest to tym samym sport dość drogi - godzina z instruktorem to koszt od 50 zł.
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-12, 08:57   #29
Ditto
Rozeznanie
 
Avatar Ditto
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 621
Dot.: Tenis Ziemny

Dwie opinie i tak zupełnie różne...

Italiaanka, dziękuję za te linki. Na pewno poczytam i postaram się dowiedzieć czegoś więcej o tenisie zanim wezmę rakietę do ręki

Paulakrk, dziękuję za odpowiedź. Z jednej strony nie do końca się z Tobą zgadzam, bo jeśli chce się coś robić dla przyjemności, to nie jest ważne czy mam odpowiedni strój, tak, żeby grać z klasą oraz to, czy będę wyglądała jak wariatka biegająca za piłeczką i uderzająca cały czas w siatkę Ale może zmienię zdanie, gdy zagram...
A z drugiej strony masz chyba rację z tymi kontuzjami. Boję się właśnie, że nawet jeśli nic sobie nie wybiję, to samo nieumiejętne uderzanie przez dłuższy czas może doprowadzić do mikrourazów... czy czegoś
Ditto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-12, 13:31   #30
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Tenis Ziemny

Przyjemność przyjemnością ale w dobrym klubie wejście na kort bez odpowiedniego obuwia jest wykluczone, za zdjęcie koszulki ( przez mężczyznę nawet przy wielkim upale) mogą Cię grzecznie wyprosić, zaś jakiekolwiek okrzyki czy inne takie są bardzo, ale to bardzo niemile widziane

I podtrzymuję moją opinię- dobrze ,że są jeszcze miejsca i zajęcia gdzie liczy się tradycja i obowiązują pewne wymogi
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-28 11:29:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:39.