Koty Sfinksy - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-23, 14:21   #211
werdan
Raczkowanie
 
Avatar werdan
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 117
Dot.: Koty Sfinksy - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Magda_Holandia Pokaż wiadomość
No hej

Ja od 2 tyg jestem mamą sfinksa Toffiego ....mieszkamy w Holandii i tu zakupilismy naszego przytulaka ....ale mamy maly problem dzis rano cala posciel mielismy umazana w kale kociaka od 3 dni ma nasz kociak problem nie dosc ze jak sie zalatwia to budzi tylnie łapki to jeszcze ma rozwolnienie....nie zmienialam kociakowi karmy je tą sama karme co dostal w hodowlii ....pewnie stres bo nie potrzebnie wzielam go na spacer i moze sie wystraszyl ....ratujcie bo wszystko mam w kale kociaka pozdrawiam wszystkie kocie mamy

u nas było to samo i czasem jeszcze wymioty, kotka odebraliśmy od opiekunów, którzy nie za bardzo umieli się nim zaopiekować. odkąd u nas jest biegunki są praktycznie codziennie. weterynarz nie ma pomysłu i to właśnie chyba przez stres. te koty przyzwyczajają się bardzo do miejsca i takie zmiany są dla nich bardzo stresowe, co powoduje biegunki. jedyne co trochę pomaga to ta karma http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma.../gastro/306871 , teraz będziemy próbować też RC ale wersję CALM,
daj znać jak sytuacja
werdan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 10:03   #212
kobieta_wamp
Wtajemniczenie
 
Avatar kobieta_wamp
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 184
Dot.: Koty Sfinksy - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
A to moje cholery


sylwka37, mogłabyś mi powiedzieć ile kosztują Cię kociny miesięcznie? Zastanawiam się nad towarzyszem dla mojego Kazika, ale nie wiem czy podołam finansowo..
__________________
"Sarkazm to ostatnia deska ratunku dla osób o upośledzonej wyobraźni"
kobieta_wamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 10:05   #213
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Koty Sfinksy - WĄTEK ZBIORCZY

Kurka nigdy nie liczyłam ☺ ja mam razem 6 kotów ☺ daję radę więc nie jest źle ☺
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 10:36   #214
kobieta_wamp
Wtajemniczenie
 
Avatar kobieta_wamp
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 184
Dot.: Koty Sfinksy - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
Kurka nigdy nie liczyłam ☺ ja mam razem 6 kotów ☺ daję radę więc nie jest źle ☺

6 kotów?! Wow! a mogłabyś tak na szybko zrobić bilans? głównie zależy mi na karmie.
__________________
"Sarkazm to ostatnia deska ratunku dla osób o upośledzonej wyobraźni"
kobieta_wamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 10:57   #215
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Koty Sfinksy - WĄTEK ZBIORCZY

10 kg wór suchej RC ok 200 zł + tylko dla łysoli piersi z kurczaka lub wołowe co drugi dzień to chyba tak ok 100 zł piasek 60 zł dwa worki po 10l.

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------

Suche i piasek dla całej szóstki w tym dwa koty siusiają do suchej kuwety.
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 11:00   #216
kobieta_wamp
Wtajemniczenie
 
Avatar kobieta_wamp
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 184
Dot.: Koty Sfinksy - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
10 kg wór suchej RC ok 200 zł + tylko dla łysoli piersi z kurczaka lub wołowe co drugi dzień to chyba tak ok 100 zł piasek 60 zł dwa worki po 10l.

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------

Suche i piasek dla całej szóstki w tym dwa koty siusiają do suchej kuwety.

Hmm.. ok, dzięki sorry, że tak wypytuje, ale logistycznie musze to sobie ogarnąć. Nie chciałabym sytuacji w stylu - wezmę kolejnego koteła i później będę musiała kupować mu gorsze jedzenie, bo nie będzie mnie stać na te lepsze
__________________
"Sarkazm to ostatnia deska ratunku dla osób o upośledzonej wyobraźni"
kobieta_wamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 11:02   #217
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Koty Sfinksy - WĄTEK ZBIORCZY

No i dobrze myślisz ☺
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-21, 18:13   #218
kobieta_wamp
Wtajemniczenie
 
Avatar kobieta_wamp
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 184
Dot.: Koty Sfinksy - WĄTEK ZBIORCZY

No i dorobiłam się Kazika Czy wasze koty też tak agresywnie się razem bawią? Duży podryza małego. Mały wydziera się, ale później sam go zaczepia. Nie wiem na ile to zabawa, a n ile agresja ktoś ma jakieś doświadczenia.
__________________
"Sarkazm to ostatnia deska ratunku dla osób o upośledzonej wyobraźni"
kobieta_wamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 20:05   #219
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Koty Sfinksy - WĄTEK ZBIORCZY

Moje też tak mają ,tylko u mnie odwrotnie mały podgryza dużą ta się drze a potem sama do niego lezie i kółko maślane siè robi 😆

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-22, 13:29   #220
kobieta_wamp
Wtajemniczenie
 
Avatar kobieta_wamp
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 184
Dot.: Koty Sfinksy - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
Moje też tak mają ,tylko u mnie odwrotnie mały podgryza dużą ta się drze a potem sama do niego lezie i kółko maślane siè robi ��

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.


No właśnie kurde, czasem to muszę aż krzyknąć lub rozdzielać, bo tak się kotłują.. Duży ma manie skakania znienacka na małego i łapanie go za kark/gardło. Mały za to podgryza go za dupsko jak Kazik siedzi na 1 poziomie drapaka do którego Czesiek jeszcze nie dosięga. No masakra.. A budka do spania, to jest dopiero pole bitwy!
__________________
"Sarkazm to ostatnia deska ratunku dla osób o upośledzonej wyobraźni"

Edytowane przez kobieta_wamp
Czas edycji: 2016-03-28 o 10:36
kobieta_wamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-27, 14:15   #221
ninnek
Przyczajenie
 
Avatar ninnek
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 15
GG do ninnek
Dot.: Koty Sfinksy - WĄTEK ZBIORCZY

Witam. Od pol roku jestem wlascicielka przuroczej i przeslodkiej koteczki sfinks. Niestety od kilku tyg kotka zaczela obrastac. Meszek robi sie prawkie wszedzie. Troche mnie to martei bo boje sie zecos nie tak robie. Staram sie utrzymywac w domu stala tmp. Ma wysoko kaloryczna karme. Ktps z Was mial juz tak? Moze jednak za zimno ma ? Albo brakuje jej jakis witamin? Bardzo bym prosila o rade) p.s. wypadnie to jej latem? Jak z tym jest? Dzieki za odp;p
ninnek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-08, 11:54   #222
Magda_Holandia
Przyczajenie
 
Avatar Magda_Holandia
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 3
Dot.: Koty Sfinksy - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ninnek Pokaż wiadomość
Witam. Od pol roku jestem wlascicielka przuroczej i przeslodkiej koteczki sfinks. Niestety od kilku tyg kotka zaczela obrastac. Meszek robi sie prawkie wszedzie. Troche mnie to martei bo boje sie zecos nie tak robie. Staram sie utrzymywac w domu stala tmp. Ma wysoko kaloryczna karme. Ktps z Was mial juz tak? Moze jednak za zimno ma ? Albo brakuje jej jakis witamin? Bardzo bym prosila o rade) p.s. wypadnie to jej latem? Jak z tym jest? Dzieki za odp;p
Hejka
Moj Toffi też troszkę obrosl na uszkach i ogonek sam koniuszek ale do twarzy mu z tym
Magda_Holandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-02, 21:37   #223
kobieta_wamp
Wtajemniczenie
 
Avatar kobieta_wamp
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 184
Dot.: Koty Sfinksy - WĄTEK ZBIORCZY

Dziewczyny, czym czyścicie uszy kotu?
__________________
"Sarkazm to ostatnia deska ratunku dla osób o upośledzonej wyobraźni"
kobieta_wamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 07:35   #224
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty Sfinksy - WĄTEK ZBIORCZY

Drugim kotem
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 20:52   #225
kobieta_wamp
Wtajemniczenie
 
Avatar kobieta_wamp
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 184
Dot.: Koty Sfinksy - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Drugim kotem
Haha, u mnie niestety to się nie sprawdza Kazik za bardzo Cześkowi uszu czyścić nie chce
__________________
"Sarkazm to ostatnia deska ratunku dla osób o upośledzonej wyobraźni"
kobieta_wamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-21, 09:07   #226
DonCanFold
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1
Dot.: Koty Sfinksy - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ninnek Pokaż wiadomość
Witam. Od pol roku jestem wlascicielka przuroczej i przeslodkiej koteczki sfinks. Niestety od kilku tyg kotka zaczela obrastac. Meszek robi sie prawkie wszedzie. Troche mnie to martei bo boje sie zecos nie tak robie. Staram sie utrzymywac w domu stala tmp. Ma wysoko kaloryczna karme. Ktps z Was mial juz tak? Moze jednak za zimno ma ? Albo brakuje jej jakis witamin? Bardzo bym prosila o rade) p.s. wypadnie to jej latem? Jak z tym jest? Dzieki za odp;p
Mam kanadyjkę (Neli) i ona ma tylko tyle włosków ile powinna ale donka( Gloria) ma w tej chwili sporo owłosione łapki nie mówiąc o ogonku ( musiałam go przystrzyc bo wyglądała śmiesznie. A jeszcze w zeszłym roku była jak pers . Rzekomo hodowczyni powiedziała, że to od temperatury i, że na wiosnę zniknie . Ale nic z tego Dowiedziałam się , że są trzy odmiany sfinksa dońskiego i ta "obrastająca" czasami jest rzadkością . Z hodowli z Ukrainy jest takich najwięcej . Tak, że absolutnie nie jest chora

---------- Dopisano o 08:07 ---------- Poprzedni post napisano o 07:58 ----------

Cytat:
Napisane przez werdan Pokaż wiadomość
u nas było to samo i czasem jeszcze wymioty, kotka odebraliśmy od opiekunów, którzy nie za bardzo umieli się nim zaopiekować. odkąd u nas jest biegunki są praktycznie codziennie. weterynarz nie ma pomysłu i to właśnie chyba przez stres. te koty przyzwyczajają się bardzo do miejsca i takie zmiany są dla nich bardzo stresowe, co powoduje biegunki. jedyne co trochę pomaga to ta karma http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma.../gastro/306871 , teraz będziemy próbować też RC ale wersję CALM,
daj znać jak sytuacja
Sfinksy maja tendencje do rzadkich kup. Bardziej kanadyjki . Hodowczyni powiedziała mi aby odrobaczyć jak moja tak miała na początku. Pomogło ale potem tez były rzadsze niż u innych kotów, które mam. Byłam tez u weterynarza i dostała jakiś zastrzyk. Tak, że nie ma biegunek ale rzadkie kupy a i owszem .
DonCanFold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-04, 12:19   #227
Staszek_Bruno
Przyczajenie
 
Avatar Staszek_Bruno
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1
Dot.: Koty Sfinksy - WĄTEK ZBIORCZY

Witajcie dziewczyny!
Co prawda od dawna panuje tu cisza, ale właśnie stałam się szczęśliwą posiadaczką malutkiego sfinksa i postanowiłam napisać i zadać kilka pytań w nadziei, że któraś z Was odpiszę i przy okazji opowie co tam u Waszych kociaków
Zacznę od początku, mam w domu 4 letniego devonka, i od 3 tygodni dołączył do Nas malutki Sfinks. Maluszek ma teraz równo 3 miesiące, jest przesłodki, ale mam do Was kilka pytań, bo to mój pierwszy malutki kociak, ponieważ jak adoptowałam devonka to miał już 1,5 roku. Więc na początek chciałam zapytać czy jak na trzymiesięcznego sfinksa waga 1kg jest ok? Ma apetyt, je wszystko co zalecała pani z hodowli, sucha moczona karma, paszteciki, czasem gotowane mięsko z ryżem i warzywami, ale wydaje mi się taki strasznie chudziutki i dlatego wole się upewnić czy waga jest w normie. A drugie pytanie to czy któryś z Waszych maluchów miał taką tendencję do deptania Waszej ręki i jednoczesnego jej lizania, delikatnego podgryzania, wygląda to dokładnie tak jak małe kociaki piją mleko od matki, z jednej strony jest to urocze, ale z drugiej zastanawia mnie czy z tego wyrośnie i czy przypadkiem nie jest to skutkiem szybkiego zabrania od matki? bo wydaje mi się, że 10 tygodni to dość szybko, ale pani z hodowli zapewniała, że jest już gotowy i samodzielny.
Czekam na Wasze odpowiedzi i opowieści co u Waszych łysolków
Staszek_Bruno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-26, 10:27   #228
anetkaelo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4
Dot.: Koty Sfinksy - WĄTEK ZBIORCZY

Ja uwielbiam koty tej rasy. Sa bardzo towarzyskie, przyjazne dla ludzi, zwlaszcza dla dzieci. Trzeba zobaczyc je na zywo, to jak sie zachowuja i czlowiek od razu je pokocha. Sfinksy sa jak ludzie, jedne szalone drugie bardziej spokojne. Ja posiadam dwa takie koty i jesli myslisz o jego kupnie, to przygotuj sie na to ze one potrzebuja mnostwo uwagi https://m.youtube.com/watch?v=dQ80SYi4kP0
anetkaelo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-29, 03:01   #229
brzezinskanatalia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1
Dot.: Koty Sfinksy

Kupiłam kota z Krakowa z hodowli PluszoweŁapki*PL
i mam same problemy z pasożytami. Ktoś wie jak lamblie zwalczyć?
brzezinskanatalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2024-02-28, 00:05   #230
olamik9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 14
Dot.: Koty Sfinksy - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez anetkaelo Pokaż wiadomość
Ja uwielbiam koty tej rasy. Sa bardzo towarzyskie, przyjazne dla ludzi, zwlaszcza dla dzieci. Trzeba zobaczyc je na zywo, to jak sie zachowuja i czlowiek od razu je pokocha. Sfinksy sa jak ludzie, jedne szalone drugie bardziej spokojne. Ja posiadam dwa takie koty i jesli myslisz o jego kupnie, to przygotuj sie na to ze one potrzebuja mnostwo uwagi https://m.youtube.com/watch?v=dQ80SYi4kP0
Te koty są znane z tego, że zawsze towarzyszą swoim właścicielom, a wiele godzin potrafią spędzić przytulone pod miękkim kocem. Są "gorące". To też jedna z najbardziej inteligentnych ras. Sa majestatyczne i piękne xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2024-02-28 o 09:39 Powód: reklama
olamik9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-28 01:05:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:33.