Lokale weselne: Kraków i okolice - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-12, 12:29   #91
czarna6662
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3
Dot.: Lokale weselne: Kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez 2ska Pokaż wiadomość
Cześć

Jakiś czas temu pytałam o sale w okolicach Szczyrku i Bielska, ale koncept się zmienił i wracamy z pomysłami weselnymi w okolice Krakowa. I mam do Was prośbę. Czy macie jakieś informacje na temat Hotelu Tynieckiego lub Fero Express? Chodziłoby mi o opinie osób, które tam były na weselu lub same je organizowały.

Z góry wielkie dzięki!

hej w tamtym roku moja znajoma była na weselu w Hotelu Tynieckim i ja też biorę to miejsce pod uwagę, mam nadzieje że mają jeszcze wolne terminy na przyszły rok bo podobno niektórzy rezerwują już salę z dwu letnim wyprzedzeniem. Ja byłam tam kiedyś na chrzcinach i bardzo mi się podobało a jedzenie smakowało no i piękna okolica. Jeśli któraś z Was wie więcej na temat tego miejsca to też chętnie się zapoznam z innymi opiniami
czarna6662 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 12:44   #92
colinpl
Raczkowanie
 
Avatar colinpl
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 66
Dot.: Lokale weselne: Kraków i okolice

Jedyna wada Tynieckiego to brak miejsca, wszystko na jednej sali - to jest dramat.
__________________
Zwycięzca bierze wszystko
colinpl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 09:24   #93
czarna6662
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3
Dot.: Lokale weselne: Kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez colinpl Pokaż wiadomość
Jedyna wada Tynieckiego to brak miejsca, wszystko na jednej sali - to jest dramat.
Z tego co wiem i widziałam to tam są dwie sale i duże wesela odbywaja się właśnie na dwóch. byłaś kiedyś tam możesz coś więcej powiedzieć na temat tego miejsca? a jeszcze mam pytanie odnośnie Srebrnej Góry, polecacie wiecie coś na temat tego lokalu?
czarna6662 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 23:07   #94
SoBitterSoSweet
Zakorzenienie
 
Avatar SoBitterSoSweet
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 906
Dot.: Lokale weselne: Kraków i okolice

Hej

Macie może jakieś opinie na temat sali weselnej Astelia w Krakowie KLIK
SoBitterSoSweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 22:33   #95
lovela5
Raczkowanie
 
Avatar lovela5
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 190
Dot.: Lokale weselne: Kraków i okolice

Witajcie Kochani,

Dostaje duzo maili na temat Tomaszowic, poniewaz bardzo duzo pisalam na temat tego miejsca przed podjeciem decyzji gdzie odbedzie sie moje wesele.

W ostatecznosci zdecydowalismy sie na Tomaszowice mimo ze prawie do dnia wesela bylam przerazona co to bedzie z jedzeniem a przedewszystkim dlatego ze menu ktore chcialam mialo byc w wiekszosci WEGANSKIE. Goscie byly zachwyceni jedzeniem i nawet niektorzy zalowali ze wybrali miesne dania. Dania Weganskie i miesne byly bardzo chwalone wiec nie wiem o czym Ci ludzie w internecie tak narzekaja. Moze mialam farta ? Ale gdy maz wybieral dania miesne staral sie wybierac te ktore sa latwe w przyrzadzeniu i ktore ciezko schrzanic czyli np lepiej kurczak niz jakas kaczka itd itd.

Sama organizacja wesela odbyla sie bez zadnych problemow i chociaz to jest prawda ze z Tomaszowicami ciezko sie negocjuje to i tak mozna sie dogadac. Nam naprawde poszli na reke jesli chodzi o menu i spisali sie bardzo dobrze.

Wesele bylo piekne i nie moglo byc lepiej

Jesli macie jakies pytanie to chetnie odpowiem
__________________
Ślub: 07.09.2013


"The time will come when men such as I will look upon the murder of animals as they now look upon the murder of men." ~ Leonardo Da Vinci

lovela5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 09:15   #96
Karolina_a90
Raczkowanie
 
Avatar Karolina_a90
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 165
Dot.: Lokale weselne: Kraków i okolice

Jak w Krakowie to serdecznie polecam Hotel Polonez. Naprawdę ładne i klimatyczne miejsce. Obsługa na wysokim poziomie, jedzenie naprawdę bardzo pyszne. Byłam tam ostatnio na weselu i naprawdę świetnie się bawiłam Macie linka do ich oferty.
http://www.gdziewesele.pl/Hotele/Hot...ez-Krakow.html
Karolina_a90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 22:49   #97
Truskawaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Truskawaaaaa
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 83
Dot.: Lokale weselne: Kraków i okolice

Ja pod Krakowem polecam Cztery proty roku !!!!
__________________
11.07.2015 !!!
Truskawaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-16, 19:26   #98
czarna6662
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3
Dot.: Lokale weselne: Kraków i okolice

hej dziewczyny, mialam okazje rozmawiac z jedną z par ktore miały wesele w tym roku w hotelu Tynieckim i byli mega zadowoleni ze wszystkiego z obslugi, jedzenia, wystroju itd. wiec to mnie juz wogóle przekonało do tego miejsca, jedziemy z narzyczonym w przyszłym tygodniu podpisywać umowę
czarna6662 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-16, 23:51   #99
Truskawaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Truskawaaaaa
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 83
Dot.: Lokale weselne: Kraków i okolice

Cytat:
Napisane przez czarna6662 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, mialam okazje rozmawiac z jedną z par ktore miały wesele w tym roku w hotelu Tynieckim i byli mega zadowoleni ze wszystkiego z obslugi, jedzenia, wystroju itd. wiec to mnie juz wogóle przekonało do tego miejsca, jedziemy z narzyczonym w przyszłym tygodniu podpisywać umowę
Też o nim myśleliśmy, ale znowu miałam znajomych, którzy tam byli i niebyt zadowoleni, jakieś probelmy z obsługą czy coś. Ja osobiście nie wiem-nie widziałam...ale mówię co słyszałam
__________________
11.07.2015 !!!
Truskawaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 11:44   #100
cytrynowablondyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1
Dot.: Lokale weselne: Kraków i okolice

Ja osobiście słowa złego nie mogę na Tyniecki powiedzieć. W tym roku mieliśmy tam wesele i z czystym sercem mogę polecić to miejsce do organizacji wesela. Obsługa - fantastyczna, jedzenie - przepyszne, jak u mamy Wszystko bylo zapięte na ostatni guzik. Na pewno jeszcze nie raz tam wrócimy
cytrynowablondyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 13:58   #101
masiacka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5
Dot.: Lokale weselne: Kraków i okolice

Byłam dwa miesiące temu w fajnym miejscu - dom weselny Akacjowy Dwór w Krakowie. Mogę polecić - niezłe jedzenie i sporo miejsca (przy czym było sto osób), ale śmiało wejdzie drugie tyle. Jedzenie dobre, miła obsługa, atmosfera niezła była.
masiacka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-17, 13:43   #102
Historia O
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 143
Dot.: Lokale weselne: Kraków i okolice

A Karczma Młynówka? Był ktoś? Chętnie poznam opinie, bo planuję tam swoje przyjęcie... Niby opinie w necie mają dobre, ale zawsze lepiej poznać opinię z pierwszej ręki.
Historia O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 18:07   #103
Pauli1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1
Dot.: Lokale weselne: Kraków i okolice

W przypadku organizacji kameralnego przyjęcia weselnego z całego serca polecamy restaurację „Chimera” przy ul. Św. Anny 3 na Rynku. Organizowaliśmy tam przyjęcie we wrześniu b.r.

Pewnego dnia trafiliśmy do Chimery zgoła przypadkowo, na "grouponowy" obiad, zupełnie nie z zamiarem organizacji przyjęcia (teoretycznie mieliśmy już na tę okazję wstępnie upatrzone inne miejsce). Niemniej bardzo pozytywnie zaskoczeni jakością obsługi, smacznym jedzeniem oraz niezwykłym wystrojem wnętrza, stwierdziliśmy, że jest to restauracja idealna na kameralne przyjęcie weselne (w naszym przypadku była mowa o ok. 40 osobach).

I nie zawiedliśmy się.

Począwszy od samego etapu przygotowań oraz kontaktu mailowego/telefonicznego/osobistego z Panią Ewą Sz. (zdaje się, że obecnie ktoś inny w restauracji pełni funkcje managerskie i zajmuje się organizowaniem przyjęć, ale mamy nadzieję, że czyni to z równym profesjonalizmem i wyczuciem, jak wspomniana pani Ewa ). Wszystko na tym etapie przebiegało bardzo sprawnie dzięki dobremu przepływowi informacji. Wszelkie uzgodnienia były sukcesywnie omawiane i wdrażane. Wkrótce dostaliśmy mailowo składnie sformułowany plan przebiegu imprezy, opis menu weselnego (łącznie z opcją wegetariańską, co było bardzo miłym zaskoczeniem, gdyż dzięki temu mogliśmy swobodnie zindywidualizować podejście do żywieniowych gustów naszych gości).

Przyjęcie przebiegło bez zarzutu, a goście byli zachwyceni.
W dalszym ciągu byliśmy ujęci jakością Obsługi restauracji: nie tylko Pani Ewa, ale i również pozostałe Panie (pozdrawiamy serdecznie, kolejną znaną nam z imienia przemiłą Panią Agnieszkę) uwijały się bardzo sprawnie, z pełnym profesjonalizmem zapewniając obsługę naszego przyjęcia. Dodatkowo w Chimerze urzeka bardzo duża naturalność, życzliwość, wręcz pewna rodzinność obecnego tam klimatu, tworzona oczywiście w największej mierze przez czynnik ludzki. Naprawdę w tym względzie restauracja prezentuje bardzo wysoki poziom.

Jedzenie- bardzo smaczne i wykwintne, porcje zupełnie wystarczające. Wszyscy goście byli bardzo zadowoleni, gdyż jakość jedzenia w Chimerze zdecydowanie dogadza nawet wysublimowanym podniebieniom. W dodatku wspomniana możliwość menu wegetariańskiego, dzięki czemu żadna z obecnych osób nie musiała czuć się pominięta.

Klimat samej restauracji- Chimera mieści się w XIV- wiecznych piwnicach; jest to miejsce bardzo ujmujące, przypominające nieco wystrój „Piwnicy pod Baranami”, ale naszym zdaniem bardziej gustowne; ogromnym plusem jest obecność dodatkowej tzw. Salki Sylwestrowej- co prawda niewielkiej, ale również o niepowtarzalnym wnętrzu; w naszym przypadku salka ta posłużyła najpierw do wzniesienia toastu na początku przyjęcia; następnie stała się miejscem zgoła teatralnym, gdyż odbył się tam (znakomity w rzeczy samej ) występ iluzjonistyczny (tutaj z całego serca polecamy pana Sebastiana Alkadiassa Grabowskiego, którego nasi goście niezmiernie miło wspominają); a na samym końcu pełniła rolę sali tanecznej. Zatem, pomimo stosunkowo niewielkiej powierzchni (na oko około 30m2) stała się dla nas wielofunkcyjną częścią restauracji.

Ceny- naprawdę jak na rynek krakowski i zważywszy na fakt lokalizacji restauracji- bardzo atrakcyjne. W pozostałych miejscach, w którym się orientowaliśmy, koszt w przypadku jednej osoby wynosił co najmniej 170 zł, a zazwyczaj była mowa o 200-260 zł. W przypadku Chimery udało się poprzestać na 140 zł. W dodatku przy większych ilościach istniała możliwość negocjacji cen alkoholu, co również stanowi wielki pozytyw.

Zatem jeśli ktoś planuje przyjęcie kameralne, w samym centrum Krakowa i na bardzo dobrym poziomie, a do tego w przystępnej cenie- Chimera jest godna polecenia.

P.s. Gdyby ktoś poszukiwał dodatkowo pięknego głosu kobiecego, który mógłby umilić uroczystość kościelną oraz samo przyjęcie- polecamy z czystym sumieniem panią Monikę Biederman. Pani Monika to kolejna osoba, która przyczyniła się do stworzenia znakomitej atmosfery w tym ważnym dniu. Wielki talent, prawdziwie artystyczna dusza i świetna osobowość zespolone w jednej osobie .
Pauli1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 17:33   #104
Adrianna188
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1
Dot.: Lokale weselne: Kraków i okolice

Dziewczyny, to w końcu warto rezerwować salę w Chchołowym Dworze, czy nie? Rozglądam sie już, za salą i nie ukrywam, że biore ten miejsce pod uwagę, ale chciałąbym poznać opinie osób, które organizowały już tam przyjęcie weselne.
Adrianna188 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 08:52   #105
basia456
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 20
Dot.: Lokale weselne: Kraków i okolice

To fajne miejsce, ale niczym specjalnym się nie wyróżnia.
Bardziej za to podoba mi się np. hotel europejski w Krakowie bo pomieszczenia do tańca wyglądają jak sale balowe. Duże przestrzenne, starannie ozdobione.
basia456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 13:53   #106
tjzabek10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 2
Dot.: Lokale weselne: Kraków i okolice

Przyjęcia weselne kraków zdjęcia na stronie
tjzabek10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 18:36   #107
groszkowapanna89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 15
Dot.: Lokale weselne: Kraków i okolice

Dziewczyny! A słyszałyście o Best Western Efekt Express? Bo się nad nim właśnie zastanawiamy, znajoma kiedyś chwaliła, ale chciałabym Was zapytać
groszkowapanna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 13:00   #108
kochajmnie11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1
Dot.: Lokale weselne: Kraków i okolice

Ja polecam dom weselny orchidea. Dobre jedzenie, dużo miejsca i super obsługa. Polecam również usługę fotobudki http://fotokoncept.com.pl/

Edytowane przez kochajmnie11
Czas edycji: 2016-11-15 o 13:01 Powód: błąd
kochajmnie11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 01:47   #109
kingakaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1
Dot.: Lokale weselne: Kraków i okolice

A ja gorąco polecam organizację wesela w Grand Hotelu na ulicy Sławkowskiej 5/7 - w samym centrum Krakowa !. Byłam tam na weselu we wrześniu 2016 r. - na przyjęciu weselnym przyjaciółki (jako świadek) i z czystym sumieniem mogę polecić ten hotel. Tak pięknej sali jeszcze nie widziałam - bardzo stylowa i z klasą. (Pamiątkowe zdjęcia, które nam tam zrobiono wyszły jakby były robione do jakiegoś eleganckiego magazynu ). Ogromne lustra sprawiały, że sala wydawała się jeszcze większa niż jest w rzeczywistości i wszyscy czuliśmy się tam wyjątkowo, jak w pałacu ( a przecież w tym szczególnym dniu o to właśnie chodzi).
Dania, które nam zaserwowano były tak pięknie podane, że szkoda było je jeść, a smakowały jeszcze lepiej ! Potrawy i ciasta tak pomysłowo udekorowano, że zanim się czegoś spróbowało, to już ''jadło się to oczami''.
Podczas wesela nie zdarzyło się, żeby ktoś nam czegoś odmówił wręcz przeciwnie, cały personel był bardzo profesjonalny i pomocny.
Już nie mogę się doczekać własnego wesela. Salę weselną już wybrałam - w Grand Hotelu oczywiście.
http://www.grand.pl/
http://www.grand.pl/pl/przyjecia-weselne.html
kingakaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-17, 08:27   #110
aniawai1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1
Dot.: Lokale weselne: Kraków i okolice

Jest takie fajne miesjsce w centrum Krakowa gdzie byłam na bardzo ładnym weselu. http://www.klubkabaret.pl/. Sala super udekorowana bardzo dobre jedzenie i obsługa na wysokim poziomie. Do tego było jeszcze takie przedstawienie na wzór cancana. Spokojnie można polecić to miejsce
aniawai1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-18, 14:10   #111
paatkol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Dot.: Lokale weselne: Kraków i okolice

Witam,
Czy ktoś z Was robił w ostatnim czasie wesele w restauracji Santorini w Krakowie?
Mogę prosić o opinie , uwagi?
Z góry dziekuję.
paatkol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 10:13   #112
agnesmarow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 4
Dot.: Lokale weselne: Kraków i okolice

Fajne wesele możesz zorganizować w Magillo. Mają spore doświadczenie w organizowaniu dużych imprez. Ja byłam tam dwa razy na weselu i zawsze byłam zadowolona. Dobre jedzenie perfekcyjna obsługa, przestronna ładna sala. Z tego co wiem gdzie pobijali rekord Guinessa w robieniu pizzy.
agnesmarow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-01, 12:07   #113
mariolwikol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 13
Dot.: Lokale weselne: Kraków i okolice

Mnie się podobało wesele w sali Aldan w Jaroszowcu. Pięknie przygotowali całą imprezę. Bawiliśmy się wspaniale do białego rana. Super muzyka, ładna sala, świetne jedzenie i dobra obsługa
mariolwikol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 10:45   #114
elaelkakaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 6
Dot.: Lokale weselne: Kraków i okolice

Zgadzam się w Aldanie można ładne wesele urządzić. Bawiłam tam ostatnio. Było super. Potrafią urządzić sympatyczną imprezę. No i mają wspaniałą kuchnie i super obsługę
elaelkakaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 10:53   #115
ananaska1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Dot.: Lokale weselne: Kraków i okolice

Dziewczyny szukam oryginalnego lokalu w Krakowie na eleganckie przyjęcie weselne, tak do 25-30 osób liczę na Waszą pomoc.
ananaska1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-19 11:53:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:23.