elektrostymulacja mięśni-prawda i mity - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-13, 17:11   #1
braun00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 58

elektrostymulacja mięśni-prawda i mity


Macie dziewczyny jakies doswiadczenia w elektrostymulacji czyli metodzie odchudzania?
Ja mogę przedstawic swoje zdanie na ten temat bo pare mc temu skonczylam sesje 10 wejsc.A wiec ja jestem za-stracilam w obwodzie brzucha pare cm,skóra sie ujędrniła i uelastyczniła.Jestem zadowolona,nie zaluje wydanych pieniedzy.Najwiekszym problem dla mnie w tradycyjnym fitnesie bylo to ze bardzo obciazalam kregoslup i takie spotkanie z cwiczeniami konczyly sie lezeniem plasko na twardej podlodze.Wiec dla mnie elektrostymulacja to rozwiazanie bomba.
A wy miałyscie stycznosc?
Zapraszam do rozmowy
braun00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 19:23   #2
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: elektrostymulacja mięśni-prawda i mity

Przy problemach z kręgosłupem można pływać, polecany jest też pilates i wiele innych ćwiczeń (zależy od rodzaju schorzenia). Elektrostymulacja mięśni nie zastąpi sportu, tym bardziej, że cykle są kosztowne i dość krótkie, a przecież nie tylko o sylwetkę chodzi. Wiadomo, że osoby z bardzo znaczną otyłością mają ograniczone możliwości, ale przy zwykłej nadwadze nie widzę powodu, żeby rezygnować z uprawiania sportu.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-15, 11:22   #3
braun00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 58
Dot.: elektrostymulacja mięśni-prawda i mity

Niestety pływać nie mogę bo mam problemy z nerkami.
Chciałabym podyskutować z dziewczynami które podjeły sie tej metodzie albo wahają sie bądz maja tez negatywne zdanie
zapraszam
braun00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-16, 10:44   #4
aggaa
Raczkowanie
 
Avatar aggaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 40
Dot.: elektrostymulacja mięśni-prawda i mity

ja kiedyś chodziłam na to.. jakieś 5 zabiegów miałam i musiałam zrezygnować bo wyujechałam... co do efektów to nie zauważyłam, ale wiadomo efekty dopiero po 10 zabiegach najlepiej są widoczne (chyba).
Możesz mi napisać gdzie chodziłaś???
aggaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-16, 11:49   #5
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: elektrostymulacja mięśni-prawda i mity

elektrostymulacja zdrowych miesnie je uszkadza
nie beda potem bowiem regaowaly na slabsze bodzce ktore wytwarzamy sami przez nasz wlasny system nerwowy

sprawa druga jak fitness obciaza ci kregoslup?jesli zle wykonujesz cwiczenia nawet plywajac lub jezdzac na rowerze bedziesz szkodzila swojemu kregoslupowi

a jesli faktycznie masz problemy to chodz na pilatesa swietnie rozluznia i wzmacnia miesnie jednoczesnie rozciaga modeluje wysmukla sylwetke
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-16, 12:27   #6
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: elektrostymulacja mięśni-prawda i mity

ja dałam się na to naciagnąć. miałam 12 zabiegów. efektu nie było. sam zabieg bardzo nieprzyjemny.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 14:00   #7
braun00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 58
Dot.: elektrostymulacja mięśni-prawda i mity

Elektrostymulacja bolesna?no dajecie w dusze.Nic takiego nie zarejestrowałam wrecz odwrotnie była dla mnie przyjemna i ze spotkania na spotkanie chcialam zwiększać moc.
Do agaa-5 wejsc to chyba faktycznie za malo.Ja zaczelam efekty widziec przy 6 wejsciu.Chodziłam w Krakowie na stradomską 15
braun00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-26, 10:10   #8
Roxanaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 253
Dot.: elektrostymulacja mięśni-prawda i mity

moja siostra stymulowala mieśnie i byla zadowolona z efektow.Potracila po pare cm i cialko sie jej ujedrnilo wiec tak jak we wszystkim znajdzie sie ktos kto zaprzecza skutecznosc i taki co potwierdza
Roxanaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 18:59   #9
questtttk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 144
Dot.: elektrostymulacja mięśni-prawda i mity

które grupy mięśniowe wzmacniałaś ? jakie wrażenia ? chyba tak dziwnie jak mięsnie się same napinają ? :P czy to nieprzyjemne ? napisz jak taki zabieg wyglada
questtttk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 16:11   #10
braun00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 58
Dot.: elektrostymulacja mięśni-prawda i mity

robilam elektrostymulacje brzucha.Uczucie i wrazenie jest smieszne bo lezysz czytasz gazetke a miesnie sa spinane i rozluzniane.Masz zalozone elektody ktore przewodza prad i powoduja prace miesni.Mnie sie to podobalo a juz na pewno zaczyna odpowiedac jak widac ze ma sens i pojawiaja sie efekty
braun00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 08:34   #11
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: elektrostymulacja mięśni-prawda i mity

ciekawe, że zwolenniczki elektrostymulacji to osoby z kilkoma postami.
czyżby zarejestrowały się w celu reklamy?
a może to jedna osoba?
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-03, 08:58   #12
Roxanaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 253
Dot.: elektrostymulacja mięśni-prawda i mity

no ponoc uczucie nie jest zle tylko trzeba uwazac z dokreceniem
Roxanaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 12:10   #13
nutik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 988
Dot.: elektrostymulacja mięśni-prawda i mity

Odświeżam wątek!
Jestem bardzo ciekawa, czy te elektrostymulacje są skuteczne? Ostatnio u mnie w mieście pojawił się Groupon, że płacisz 109 zł za 5 zabiegów, każdy na 5 partii ciała. Zawsze się mówi, że "z niczego nie ma nic" i że nie schudniesz, jak prawdziwej pracy i energii nie włożysz w odchudzanie (a nie pieniędzy). No to ja jestem ciekawa, czy takie zabiegi "cud" coś dają? Czy ktoś może potwierdzić działanie tych zabiegów? Czy opłaca się płacić tylko za 5 serii, czy tak jak powyżej ktoś pisał, lepiej kupić od razu 10? Nie chce mi się wierzyć w takie rozwiązania, ale jeśli ktoś potwierdzi skuteczność, to czemu nie... Proszę o opinie i porady
nutik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 21:12   #14
Amizuno
Raczkowanie
 
Avatar Amizuno
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 164
GG do Amizuno
Dot.: elektrostymulacja mięśni-prawda i mity

haha, w moim mieście za to pojawił się grupon (pewnie dlatego googluję i tu się znalazłam) na jeden zabieg - 19zł i w opisie przekonywują już, że po jednym zabiegu widać od razu efekty od 0,5 kg i ileś cm w pasie, biodrach, brzuchu...
baardzo podejrzane mi się to zdało tym bardziej po jednym zabiegu..
__________________
Gdyby za jakiejś historii przyczyną,
dało się życie szybko mknące mamić,
wówczas łzy Twoje przestałyby płynąć,
bylibyśmy może znowu tacy sami
...


Amizuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 16:59   #15
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: elektrostymulacja mięśni-prawda i mity

Ja chodze na elektrostymulacje bo kolezanka chodziła i w miesiac (mowila ze 20 zabiegow) schudla 3,5kg i faktycznie wygladala lepiej. Mialam juz 17 zabiegów i schudłam 2 kg a nie przechodziłam na żadną dietę. Takze moim zdaniem godne polecenia tylko pewnie tez zalezy od sprzetu bo tam gdzie ja chodze z tego co wiem maja najlepszy w Polsce i na pewno skuteczny a pewnie niektorzy naciągają. Ale nie bede robic reklamy i pisac gdzie to bo to chyba nie w porzadku, jak kogos to interesuje to napisze na pw.
pozdrawiam
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 08:38   #16
braun00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 58
Dot.: elektrostymulacja mięśni-prawda i mity

Hej dziewczyny! Znowu zaczelam chodzic na elektro brzucha. Powiem Wam ze te prądy dają mi najlepsze efekty. Mięśnie mi sie wzmacniają bardzo szybko i ciało robi sie zbite. Stara metoda ale najskuteczniejsza. Oczywiscie w tym samym miejscu. Stradomska 15 Krk. Dlugo juz sie utrzymują z gabinetem!
braun00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 12:52   #17
Roxanaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 253
Dot.: elektrostymulacja mięśni-prawda i mity

Nie jestem zdziwiona.Bardzo dużo zabiegów wyszczuplających,ujędrnia jących na sobie przetestowałam.Elektro też. Zaczełam oczywiście od brzucha.Teraz jak mi się trochę przybierze,robię sesje 10 albo 20 wejść.Zależy.Chwalę sobię jak najbardziej więc sciemy tu nie ma.
Roxanaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-26, 10:38   #18
Roxanaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 253
Dot.: elektrostymulacja mięśni-prawda i mity

Oj po tych świętach będzie chyba pakiet elektro
Roxanaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 19:12   #19
Marma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 49
Dot.: elektrostymulacja mięśni-prawda i mity

Cytat:
Napisane przez braun00 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Znowu zaczelam chodzic na elektro brzucha. Powiem Wam ze te prądy dają mi najlepsze efekty. Mięśnie mi sie wzmacniają bardzo szybko i ciało robi sie zbite. Stara metoda ale najskuteczniejsza. Oczywiscie w tym samym miejscu. Stradomska 15 Krk. Dlugo juz sie utrzymują z gabinetem!
Pare lat temu zaczełam robić elektro. Potem testowałam oczywiście inne metody ale najbardziej przemawia do mnie elektrostymulacja.Po niej widze efekty.Robię sobie od czasu do czasu sesyjki.Aktualnie bardzo zeszczuplałam wiec tak bardzo juz mi nie jest potrzebna ale ujędrnić się zawsze można
Marma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-09, 20:54   #20
studiokosmetyki
Przyczajenie
 
Avatar studiokosmetyki
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 11
Dot.: elektrostymulacja mięśni-prawda i mity

Elektrostymulacja mięsniowa to zabieg ukierunkowany na wywołanie reakcji motorycznej mięśnia lub całych grup mięśni. Poddawane stymulacji włókna mięśni wykonują izotoniczne ruchy, w konsekwencji pobierając energię z okolicznych tkanek, i tym samym spalają tkankę tłuszczową - to fakt - bo mięśnie nie rozróżniają pochodzenia impulsu "zmuszającego go do pracy".
...ale...
Elektrostymulatory to urządzenia, które wywołują skurcze jedynie w tym miejscu, do którego są przyłożone elektrody. Musimy więc liczyć się z tym, że taki nadmierny miejscowy "trening elektryczny" może doprowadzić do nierównomiernego rozwoju mięśni, a w dalszej konsekwencji może przyczynić się do powstania wad postawy.
...dlatego też...
Ważne jest aby elektrostymulator był obsługiwany przez wykwalifikowaną osobę i był elektrostymulatorem a nie zabawką za 100 czy 200zł z jakiegoś serwisu aukcyjnego. 45 minutowa elektrostymulacja, odpowiada mniej więcej 2- 3 godzinnemu wysiłkowi fizycznemu. Elektrody podłączamy w miejscu początkowym i końcowym mieśnia (potrzebna znajomość anatomii) a nie "na oko". Ważne jest również odpowiednie podłączenie elektrod czyli tzw "+" i "-"
Pamiętajmy również, że że elektrostymulacja EMS nie jest złotym środkiem na wymodelowanie sylwetki. Nie zastąpi nam ona regularnego wysiłku fizycznego, np. w klubie sportowym, połączonego z właściwą dietą. Jest to zabieg wspomagający odchudzanie a nie remedium na nasze lenistwo - wiecej informacji znajdziecie tutaj <reklama>

Edytowane przez AnnaVanDort
Czas edycji: 2016-03-10 o 07:35 Powód: Nieopłacona reklama
studiokosmetyki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 15:51   #21
Werkanowik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6
Dot.: elektrostymulacja mięśni-prawda i mity

Prawda, że EMS to nie wszystko, ale jednak bardzo dużo pomaga! Szczególnie jak się jest zabieganym i nie ma się czasu na regularne „zwykłe” treningi. A tak można trzymać formę i mieć jeszcze czas na inne rzeczy! Ja też mam farta bo w Józefosławiu mam taką siłownie z EMS blisko domu, więc już w ogóle wypas 😃

Werkanowik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 13:28   #22
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: elektrostymulacja mięśni-prawda i mity

Jeśli faktycznie jest się zabieganym to tak, ale nigdy nie zastąpi prawdziwych ćwiczeń.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 21:59   #23
bluszcz83a
Przyczajenie
 
Avatar bluszcz83a
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 5
Dot.: elektrostymulacja mięśni-prawda i mity

Super, dzięki za wszelkie porady
__________________
Żaden mężczyzna nie miał tak mało czasu i nie dał mi tak wiele.
bluszcz83a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-14, 13:25   #24
piotr101986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 1
Dot.: elektrostymulacja mięśni-prawda i mity

Czytam w sieci wypowiedzi na temat elektrostymulatorów i nie wiem skąd bełkot, że to nie działa?! Istnieje szereg badań klinicznych, dostępnych do wglądu nawet w sieci, potwierdzających działanie tego urządzenia. Obawiam się że chodzi tu o "elektrostymulatory" kosztujące z 50 zł i ludzie oczekują że taki badziew będzie działał. Ceny porządnych urządzeń zaczynają się od 250 zł. Ja osobiście posiadam
<reklama>
i jest to świetne narzędzie do eletrostymulacji! Z Tensa korzystam wraz z moją małżonką i obydwoje widzimy efekty. Nie słuchajcie bzdur jakoby to nie działało ale też nie bądzcie pazerni! Jednorazowy wydatek na lata.

Edytowane przez AnnaVanDort
Czas edycji: 2017-11-14 o 19:11
piotr101986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-14, 14:10   #25
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: elektrostymulacja mięśni-prawda i mity

Ja jestem zwolenniczką tradycyjnych ćwiczeń,ale jeśli komuś taka metoda pomaga,to nic mi do tego.Każdy ma prawo wyboru
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 22:52   #26
Czystaabstrakcja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 3
Dot.: elektrostymulacja mięśni-prawda i mity

20 zabiegów i tylko 2kg mniej? Dla mnie zdecydowanie antyreklama, i wywalo
Czystaabstrakcja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-12, 08:39   #27
wrongplan
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 7
GG do wrongplan
Dot.: elektrostymulacja mięśni-prawda i mity

Nie wiem jak Wy, ale ja nie mam czasu na zwykły klasyczny trening. Robię brzuszki, pompki, macham hantelkami. Wiadomo, że w dobie Corony wszystko w domu. O ile na rękach jakieś efekty są, o tyle na brzuchu w ogóle. Myślę nad treningami EMS? Ktoś testowa? xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2022-05-19 o 08:02 Powód: link
wrongplan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 16:48   #28
Czystaabstrakcja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 3
Dot.: elektrostymulacja mięśni-prawda i mity

Wlasnie slyszalam zupełnie odmienne opinie apropo fitbodybox w Wrocławiu, koleżanka mówiła że wydała kupę kasy na darmo. Polecam sprawdzić inne miejsca, i czytać opinie !!
Czystaabstrakcja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 13:29   #29
marekjasny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 2
Dot.: elektrostymulacja mięśni-prawda i mity

A ja z kolei słyszałem dobre opinie o fitbodybox, sam mam zamiar się zapisac. Ogólnie wiadomo że kazdy może mieć subiektywne odczucia, ale ja złego słowa na nich nie słyszałem. Kto nie spróbuje ten się nie dowie
marekjasny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 12:51   #30
Abigaill11
Raczkowanie
 
Avatar Abigaill11
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 34
Dot.: elektrostymulacja mięśni-prawda i mity

Korzystałam z zabiegu na podobnej zasadzie, o ile ie przekręcam nazwy to nazywał się btl emsculpt. Chciałam wymodelować sylwetkę i wyrzeźbić mięśnie brzucha, bo teraz nie ma gdzie ćwiczyć, a ćwicząc w domu nie osiągnęłabym takich efektów. W sumie to miałam kilka serii, które robiłam w klinice vesuna z Krakowa. Szczerze? Nie sądziłam, że będę tak wyglądać, zmiana na plus. Mam nadzieje, że otworzą siłownie, a jak nie to zacznę biegać, bo zal mi tego co osiagnęłam.
Abigaill11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-17 11:25:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:33.