Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5 - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Dziecko - Mama z klasą

Notka

Dziecko - Mama z klasą Blaski i cienie macierzyństwa - staramy się o dziecko, leczenie niepłodności, ciąża, poród, wychowanie dziecka, wszystko co z dzieckiem i byciem mamą i tatą związane.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-09-11, 18:44   #2401
szajajaba
Zakorzenienie

Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Mnie uderzyło to, że nikt niczego nie tłumaczył, nie pokierował, o całej tej ścieżce dowiedziałam się częściowo od Ciebie, i w całości od koleżanki, która przeszła to samo z synem.

Ona załatwiała orzeczenia ponad pół roku i przecierała sama szlak.

Uzyskałabym orzeczenia dużo wcześniej, bo już wiedziałam co i jak, ale zależało mi na dobrym psychiatrze, bo chodziło o wykluczenie/potwierdzenie zespołu Aspergera.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wika, ale to problem ogólny chyba.

Nie tłumaczę teraz nauczycieli przedszkola - tylko próbuję dojść skąd się to bierze - miałam klasę 6latków, normalną. Już we wrześniu okazało się, że dziecko musi orzeczenie ze wzgl. ruchowych - mama w szoku, nikt nie powiedzial, nie pokierował.
Przedszkole integracyjne...

Na koniec 1 klasy kolejne orzeczenie - dziecka w ogóle nie powinni z przedszkola wypuścić, problemy ciągną się do dzisiaj.
I bach, początek 2 klasy - kolejne - dziecko też nie powinno wyjść z przedszkola jako 6latek. Gdzie wychowawcy? Problemy ewidentne, widoczne od razu.

To nie są jednostkowe sytuacje, rok w rok mamy takie akcje.
Panie w przedszkolach są w różnym wieku, nie tak, że blisko emerytury, kiedyś aż tylu problemów nie było i nie orientuje się...

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Zgadzam się z tym co pisze Wika - droga przez te wszystkie papiery to jakaś syzyfowa praca - wczoraj już miałam kwadratową głowę od tego wszystkiego, zresztą mąż podobnie.
Intelektualnie jest podobno powyżej średniej, rozumie emocje, bawi się wchodząc w role i to jakby wyklucza ZA ale znowu wycofanie społeczne itp. się zgadzają. Nauczycielki twierdziły że jest tylko nieśmiały , w papierach go nachwaliły czyli narobiły nam problemów przy diagnozowaniu, nauczyły się go "wyczuwać" , odczytywać jego mimikę a nie on pytał, rozmawiał.

Mam w ręku zaświadczenie lek.ostanie zdrowia dziecka starającego się o potrzebie kształcenia specjalnego ( zespół Aspergera) i z dopiskiem że jest potrzebny nauczyciel wspomagający. Papiery wystawiła spec.psychiatra dzieci ( z PPP)

Co dalej?
PPP - dzwonisz, mówisz że masz taki papier, oni umawiają cię na badania psychologiczne, logopedyczne, pedagogiczne - możliwe, że każde odbędzie się w 2 wizytach, bo dzieci różnie współpracują.

Być może jeszcze ich lekarz ogólny będzie miał wizytę z dzieckiem, ale to nie zawsze. I zbiera się zespół - rozmawiają z tobą, dumają, czy wydać orzeczenie czy nie.
szajajaba jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 20:22   #2402
wika82
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez szajajaba Pokaż wiadomość
Wika, ale to problem ogólny chyba.

Nie tłumaczę teraz nauczycieli przedszkola - tylko próbuję dojść skąd się to bierze - miałam klasę 6latków, normalną. Już we wrześniu okazało się, że dziecko musi orzeczenie ze wzgl. ruchowych - mama w szoku, nikt nie powiedzial, nie pokierował.
Przedszkole integracyjne...

Na koniec 1 klasy kolejne orzeczenie - dziecka w ogóle nie powinni z przedszkola wypuścić, problemy ciągną się do dzisiaj.
I bach, początek 2 klasy - kolejne - dziecko też nie powinno wyjść z przedszkola jako 6latek. Gdzie wychowawcy? Problemy ewidentne, widoczne od razu.

To nie są jednostkowe sytuacje, rok w rok mamy takie akcje.
Panie w przedszkolach są w różnym wieku, nie tak, że blisko emerytury, kiedyś aż tylu problemów nie było i nie orientuje się...

PPP - dzwonisz, mówisz że masz taki papier, oni umawiają cię na badania psychologiczne, logopedyczne, pedagogiczne - możliwe, że każde odbędzie się w 2 wizytach, bo dzieci różnie współpracują.

Być może jeszcze ich lekarz ogólny będzie miał wizytę z dzieckiem, ale to nie zawsze. I zbiera się zespół - rozmawiają z tobą, dumają, czy wydać orzeczenie czy nie.
Nieee, nie miałam na myśli nauczycieli przedszkola, chociaż teraz widzę, że byli słabi, bo dla nich odizolowane dziecko bawiło się super, tylko poradnię.

Kompletnie nikt mnie nie pokierował, gdzie dalej diagnozować, psycholog uznała, że nieprzeciętnie inteligentny i dać mu czas, a mówiłam, że tak jest jedynie w kontakcie jeden na jeden i to z dorosłymi. Po różnych konsultacjach z Wami, koleżankami, zdecydowałam się na neurologa, potem psychiatrę, wreszcie psychiatra wysłał nas do ortopedy itp.

Ooo, przypomniało mi się, że jeszcze pedagoga mieliśmy w poradni, ale badanie praktycznie identyczne jak u psychologa.

Edytowane przez wika82
Czas edycji: 2019-09-11 o 20:27
wika82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-12, 08:28   #2403
żurawinka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez szajajaba Pokaż wiadomość

Dzwoniłam do głównego PPP zajmującymi się dziećmi z tej dzielnicy i jesteśmy umówieni. Wszystkie dokumenty z naszego małego PPP mają przesłać do dużego, biorę wszystkie diagnozy itd. Żałuję że nie mam papierów od logopedy. Taki logopeda przedszkolny może coś takiego wystawić?

Dziękuję wszystkim za pomoc, jak tak czytam to Młody jest podobny do Twojego synka Wika, z tym że kontakt z dorosłym jeden na jeden wymaga kilku spotkań żeby się otworzył.

czytam
2014 - 53
2015 - 113/100 dziecięce 107
2016 - 115/100 dziecięce 137
2017 - 127/100 dziecięce 100
2018 - 128/100 dziecięce 62
2019 - 78/100

wyzwanie czytelnicze 2019-16/29

żurawinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-12, 15:37   #2404
szajajaba
Zakorzenienie

Żurawinko, jak najbardziej logopeda przedszkolny może napisać opinię do PPP.
szajajaba jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-12, 21:54   #2405
wika82
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Dzwoniłam do głównego PPP zajmującymi się dziećmi z tej dzielnicy i jesteśmy umówieni. Wszystkie dokumenty z naszego małego PPP mają przesłać do dużego, biorę wszystkie diagnozy itd. Żałuję że nie mam papierów od logopedy. Taki logopeda przedszkolny może coś takiego wystawić?

Dziękuję wszystkim za pomoc, jak tak czytam to Młody jest podobny do Twojego synka Wika, z tym że kontakt z dorosłym jeden na jeden wymaga kilku spotkań żeby się otworzył.
Różnie może być, Igi w naszej obecności pyta obcych ludzi o to, co wydaje mu się ważne, potrafi kogoś w tym celu zagadnąć.
Jak jesteśmy gdzieś razem - pójdzie sam np. z terapeutą, jeśli wie, że jestem i czekam. Ale np. rok temu na statek nie wszedł, mimo że był z całą rodziną, włącznie z dziadkami.
Grupa dzieci go przeraża.

Ale niekoniecznie każde dziecko z osobowością lękową tak reaguje, czasami lęk może być jeszcze silniejszy niż u nas.

Nowe wątki na forum Dziecko - Mama z klasą

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości