Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-09-10, 10:55   #3781
pseudofeministka
Zakorzenienie

Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Stasiu, wydaje mi sie, ze to kwestia tego zelu. Ja jakis czas temu sprobowalam pod mineraly nalozyc zel aloesowy z Nacomi - najpierw solo, a pozniej kupilam wersje z zelem hialuronowym. I niby tez sie wchlonal, fajnie zmatowil cere i ogolnie ok, ale mineraly bardzo tepo sie rozprowadzaly, powstawly zacieki, miejsca gdzie podklad sie nie trzymal/nie pokryl. Wydaje mi sie , ze takie zelowe konsystencje chyba srednio nadaja sie pod mineraly.

Dlatego ja juz nie kombinuje, zostaje przy Lirene hydrolipidowym. Poki co nie znalazlam lepszego zamiennika.

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 10:57   #3782
staska_stasia
Zakorzenienie

Aż chyba przetestuję ten lirene wreszcie, bo czaję się na niego od przeszło roku, chociaż ja bardzo nie lubię filtrów na twarzy i po każdym dotychczas stosowanym miałam zapchaną cerę i wysyp jakiegoś badziewia.

Edytowane przez staska_stasia
Czas edycji: 2019-09-10 o 10:59
staska_stasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 13:53   #3783
baadgal
Raczkowanie

Mam nadzieję, że piszę w odpowiednim temacie, bo właściwie to przyszłam z pytaniem. Od około maja używam podkładu mineralnego, zaczęłam od tego z Kobo i w sumie nie zmieniałam, bo całkiem mi pasował, ale ostatnio zauważyłam, że pojawiają się u mnie krostki, które wcześniej raczej mi się nie zdarzały, czy to możliwe, że zapycha mnie ten podkład czy raczej szukać winowajcy gdzie indziej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baadgal jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 14:04   #3784
pseudofeministka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Aż chyba przetestuję ten lirene wreszcie, bo czaję się na niego od przeszło roku, chociaż ja bardzo nie lubię filtrów na twarzy i po każdym dotychczas stosowanym miałam zapchaną cerę i wysyp jakiegoś badziewia.
Ten krem z Lirene ogolnie malo "filtrowy" jest, jak dla mnie to on zachowuje sie jak zwykly krem. Nie stosuje go po to by chronil mi cere , dlatego tez nie stosuje tych przelicznikow ile ml kremu musialabym nalozyc zeby zapewnic sobie odpowiednia ochrone. Sprobuj. Mnie po nim nie wypryszcza.

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

Cytat:
Napisane przez baadgal Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że piszę w odpowiednim temacie, bo właściwie to przyszłam z pytaniem. Od około maja używam podkładu mineralnego, zaczęłam od tego z Kobo i w sumie nie zmieniałam, bo całkiem mi pasował, ale ostatnio zauważyłam, że pojawiają się u mnie krostki, które wcześniej raczej mi się nie zdarzały, czy to możliwe, że zapycha mnie ten podkład czy raczej szukać winowajcy gdzie indziej?

Niestety jest to mozliwe, ale ktory skladnik ciezko powiedziec. Niektore mineraly maja potencjal zapychajacy cere. MNie np. zapycha z Pixie MLB i niestety kryjacy z AM.

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

Stary 2019-09-11, 15:18   #3785
basiago
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Ten krem z Lirene ogolnie malo "filtrowy" jest, jak dla mnie to on zachowuje sie jak zwykly krem. Nie stosuje go po to by chronil mi cere , dlatego tez nie stosuje tych przelicznikow ile ml kremu musialabym nalozyc zeby zapewnic sobie odpowiednia ochrone. Sprobuj. Mnie po nim nie wypryszcza.

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

Niestety jest to mozliwe, ale ktory skladnik ciezko powiedziec. Niektore mineraly maja potencjal zapychajacy cere. MNie np. zapycha z Pixie MLB i niestety kryjacy z AM.
Hmm, to może dlatego jesteś z niego tak bardzo bardzo zadowolona bo ja go używam faktycznie hojnie i lubię, ale ucieszę się, gdy już się skończy

Stary 2019-09-11, 22:44   #3786
pseudofeministka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez basiago Pokaż wiadomość
Hmm, to może dlatego jesteś z niego tak bardzo bardzo zadowolona bo ja go używam faktycznie hojnie i lubię, ale ucieszę się, gdy już się skończy

Tak Basiu, ja go nie traktuje jako kremu z filtem, bo podejrzewam, ze wtedy mineraly splywalyby mi z twarzy. I zapomnialam dodac, ze najlepiej podklad mineralny mi sie trzyma jak dodam kapke zelu hialuronowego do tego kremu.

Ale w sumie nie wiem jak to jest z iloscia tego kremu z filtem. Ja w okresie letnim choilam na pieszo do pracy, srednio 30-40 minut nie tak rano i jak chodzilam w te upalne dni to twarz znacznie mniej mi sie opalila niz ozostale czesci ciala

A w co teraz bedziesz celowala? Masz jakis krem na oku?

Stary 2019-09-12, 07:41   #3787
baadgal
Raczkowanie

Cytat:

Strasznie dziękuję za odpowiedź. Ja używam od jakiegoś czasu AM, ale rozświetlającego i jestem całkiem zadowolona, chociaż ma trochę za mocne krycie.
A zimą też używacie minerałów? Ja już się zastanawiałam czy jak zaczną się mrozy to to będzie wystarczająca ochrona? Wcześniej na zimę zwykle kupowałam sobie krem BB pore+ z dr g

baadgal jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-12, 11:33   #3788
pseudofeministka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez baadgal Pokaż wiadomość
Strasznie dziękuję za odpowiedź. Ja używam od jakiegoś czasu AM, ale rozświetlającego i jestem całkiem zadowolona, chociaż ma trochę za mocne krycie.
A zimą też używacie minerałów? Ja już się zastanawiałam czy jak zaczną się mrozy to to będzie wystarczająca ochrona? Wcześniej na zimę zwykle kupowałam sobie krem BB pore+ z dr g

Hm.. dla Ciebie podklad rozswietlajacy za mocno kryje? A to ciekawe, podobno to najslabiej kryjacy podklad z oferty AM. Ale tez sie czaje zeby go wyprobowac. Z pudru rozswietlajacego jestem strasznie zadowolona

Ja zima to juz szczegolnie uzywam mineralow, poniewaz tylko wsrod tych podkladow jestetem w stanie znalezc odpowiednio jasny odcien z podtonami, ktore mnie interesuja. Natomaist wiekszosc drogeryjnych podkladow bb cremow etc. sa albo za ciemne, albo nie w tych tonacjach w ktorych szukam albo zapychaja mi cere.

Stary 2019-09-12, 16:24   #3789
basiago
Zakorzenienie

Cytat:
Tak Basiu, ja go nie traktuje jako kremu z filtem, bo podejrzewam, ze wtedy mineraly splywalyby mi z twarzy. I zapomnialam dodac, ze najlepiej podklad mineralny mi sie trzyma jak dodam kapke zelu hialuronowego do tego kremu.

Ale w sumie nie wiem jak to jest z iloscia tego kremu z filtem. Ja w okresie letnim choilam na pieszo do pracy, srednio 30-40 minut nie tak rano i jak chodzilam w te upalne dni to twarz znacznie mniej mi sie opalila niz ozostale czesci ciala

A w co teraz bedziesz celowala? Masz jakis krem na oku?
Teraz mam jeszcze dwa otwarte filtry + dwie nieotwierane tubki SVR do zużycia z paczki "rekompensaty" od marki więc skupię się na tym, a później dwie opcje:

1) Albo kupię coś z chciejlisty:
Missha Soft Finish Sun Milk
Dr. G Brightening Up Sun 42
Canmake Mermaid SPF50
Hera Sun Mate Leports SPF50+
Skin Aqua Super Moisture Milk SPF50+ PA++++
Biore UV lub Sunprise Etude House
LRP Anthelios Shaka - nowa wersja fluidu ultralekkiego
Biore UV Aqua Rich Watery Gel SPF50 PA ++++
Dr.G Green Mild Up Sun SPF50 PA++++
SKIN79 Non-chemical Sun Block SPF50+ PA+++
EUCERIN Oil Control SPF50+
Shiseido Anessa Perfect UV Sunscreen Skincare Milk SPF50+ PA++++
Innisfree for oily skin SPF50 PA++++ triple care
Heliocare 360° Gel Oil Free SPF 50
Hada Labo Koi-Gokujyun UV White Gel SPF 50+ PA++++

2) Albo postawię na coś, co już znam i lubię:
La Roche-Posay, Anthelios XL SPF50+, żel-krem do twarzy suchy w dotyku
Skin79 Waterproof Sun Gel SPF 50+ PA++++
Nivea Sun Super Water Gel SPF50 PA+++

Kto wie, co mi się tam umyśli za kilka miesięcy A nuż chciejlista się jeszcze powiększy

Edytowane przez basiago
Czas edycji: 2019-09-12 o 16:28
basiago jest teraz online   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
mineralne kosmetyki, mineralne naturalne, mineraly, plotki, ploty, podkład puder

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości