Mamy Maj 2021. - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-27, 16:40   #601
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Mamy Maj 2021

Ja chce powiedzieć w ostatni dzień pracy przed urlopem że ciąża i po urlopie już raczej nie wracam. Mogłabym powiedzieć tydzień wcześniej albo wrócić i jeszcze z miesiąc porobić ale szczerze nie chce bo mi zwala na kark zrobienie 500 rzeczy w przód najlepiej na pół roku roku w ten 1 tydzień. Alko młotem się po 3 tyg nazbierało tyle że mnie się naprawdę nie chce stresować i martwić by to ogarnąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 16:57   #602
fitelina
Rozeznanie
 
Avatar fitelina
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 786
Dot.: Mamy Maj 2021

Ja to gdybym mogla to już bym poszła na L4 trochę bym odpoczęła, bo aktualnie praca z domu i dziecko często w domu i to jest słaba kombinacja
Ale ja to się boję w ogóle powiedzieć o ciąży pracodawcy raz, że jakoś od czerwca wróciłam do pracy po macierzyńskim i zaległym urlopie, więc za długo nie popracowałam . A dwa to boję się jeszcze jak to wszystko się potoczy (jestem po jednym poronieniu w drugim trymestrze), więc tak za bardzo mi się nie spieszy z ogłaszaniem wesołej nowiny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fitelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 17:04   #603
Arjen927
Raczkowanie
 
Avatar Arjen927
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 51
Dot.: Mamy Maj 2021

Dziewczyny czy ma któraś porównanie jeśli chodzi o opiekę prywatnie i na NFZ. Koleżanki, które mają już dwójkę dzieci, przeważnie z drugim chodzą na NFZ tylko, że to moja pierwsza ciąża. Więc zaczynam o tym myśleć. Czytałam, że dziewczyny też robią tak, że chodzą na NFZ a czasem też i prywatnie od czasu do czasu, żeby były dwie opinie lekarskie czy wszystko jest ok. Poratuje któraś swoimi doświadczeniami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Arjen927
Czas edycji: 2020-09-27 o 17:13
Arjen927 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 17:37   #604
iwona335
Zakorzenienie
 
Avatar iwona335
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4 859
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Arjen927 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy ma któraś porównanie jeśli chodzi o opiekę prywatnie i na NFZ. Koleżanki, które mają już dwójkę dzieci, przeważnie z drugim chodzą na NFZ tylko, że to moja pierwsza ciąża. Więc zaczynam o tym myśleć. Czytałam, że dziewczyny też robią tak, że chodzą na NFZ a czasem też i prywatnie od czasu do czasu, żeby były dwie opinie lekarskie czy wszystko jest ok. Poratuje któraś swoimi doświadczeniami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jest moja trzecia ciąża prowadzona na nfz, ale ja mam cudownego lekarza. Mimo to na samym początku każdej ciąży zawsze w okolicy 8tc szłam na USG gdzieś prywatnie bo na nfz ma kiepski sprzęt i często nie widział jeszcze serduszka a gdzie indziej był. Do tego w pierwszej ciąży byłam na prenatalnym połówkowym badaniu, w drugiej ciąży byłam na tym pierwszy prenatalnym dodatkowo i na połówkowym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[COLOR="Silver"]

[

---------- Dopisano o 18:37 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------

Jeszcze jak na pierwszą wizytę nie mogłam się wbić do 10tc na nfz to szłam do tego samego lekarza prywatnie i potem następne wizyty na nfz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iwona335 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 17:50   #605
swallow11
Raczkowanie
 
Avatar swallow11
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 74
Dot.: Mamy Maj 2021

A u mnie combo najpierw wymiotuje a potem idę jeść pizzę 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:50 ---------- Poprzedni post napisano o 16:49 ----------

Cytat:
Napisane przez independent_story Pokaż wiadomość
Witam!
Dołączam się z dzisiejszym pozytywnym testem. Jestem w ogromnym szoku, trochę panice, bo choć pragnęłam dziecka nie umiem się oswoić z tą myślą, że to już.
W domu mam już 4 latkę...
Cieszę się, ale to dziwne uczucie. Nie lubię zmian w życiu, więc trochę mi zajmie oswojenie się z tematem.
Pozdrawiam!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mam w domu 4 latka z jakiego miesiaca masz dziecko? Ja z marca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
swallow11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 18:17   #606
Asinsky
Raczkowanie
 
Avatar Asinsky
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 49
Dot.: Mamy Maj 2021

Witajcie!
Ja też pracuję z dziećmi, tak jak niektóre z Was. Pracuję w szkole podstawowej i wiem, że to nie jest bezpieczne miejsce dla kobiety w ciąży. U nas w szkole prawie nikt nie nosi maseczek czy przyłbic. Boję się, że złapię covida lub jakieś inne paskudztwo. Poza tym małe dzieci szaleją na przerwie i już kilka razy ktoś na mnie wpadł. Małe dzieci lubią się też przytulać. Staram się trzymać dystans, ale przecież nie odepchnę dziecka, które nagle postanowiło się przytulić do mojego brzucha.

Chciałabym dostać zwolnienie albo żeby była nauka zdalna, chociaż to nie jest dobre rozwiązanie. Byłam dopiero raz u ginekologa na wizycie. Chciałam aby dał mi zaświadczenie o ciąży to by mnie przynajmniej zwolnili z dyżurowania na przerwach. Lekarz powiedział, że nie może. Kazał najpierw zrobić badanie krwi i powiedział żebym w pracy nosiła przyłbicę. Na przerwach noszę, ale lekcje ciężko w tym prowadzić. Badanie zrobiłam, oczywiście jest ciąża, ale do lekarza nie zdążyłam pójść z wynikiem, bo złapało mnie przeziębienie. Dostałam zwolnienie od rodzinnego i leczyłam się przez tydzień czosnkiem, miodem i cytryną. Na bank w szkole jakiegoś wirusa złapałam. Mam nadzieję, że moje dziecko nie ucierpiało przez moją chorobę.

Teraz jak już wyzdrowiałam to zaczęłam cierpieć z powodu mdłości i zgagi. Jutro idę do pracy i obawiam się, czy dam radę. Planuję pójść do lekarza w następnym tygodniu i mam nadzieję, że dostanę zwolnienie. Moje koleżanki z pracy dostawały zwolnienia ledwo w ciąże zaszły.
Asinsky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 18:29   #607
iwona335
Zakorzenienie
 
Avatar iwona335
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4 859
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez swallow11 Pokaż wiadomość
A u mnie combo najpierw wymiotuje a potem idę jeść pizzę 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:50 ---------- Poprzedni post napisano o 16:49 ----------

Też mam w domu 4 latka z jakiego miesiaca masz dziecko? Ja z marca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też mam 4latke z grudnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Asinsky Pokaż wiadomość
Witajcie!
Ja też pracuję z dziećmi, tak jak niektóre z Was. Pracuję w szkole podstawowej i wiem, że to nie jest bezpieczne miejsce dla kobiety w ciąży. U nas w szkole prawie nikt nie nosi maseczek czy przyłbic. Boję się, że złapię covida lub jakieś inne paskudztwo. Poza tym małe dzieci szaleją na przerwie i już kilka razy ktoś na mnie wpadł. Małe dzieci lubią się też przytulać. Staram się trzymać dystans, ale przecież nie odepchnę dziecka, które nagle postanowiło się przytulić do mojego brzucha.

Chciałabym dostać zwolnienie albo żeby była nauka zdalna, chociaż to nie jest dobre rozwiązanie. Byłam dopiero raz u ginekologa na wizycie. Chciałam aby dał mi zaświadczenie o ciąży to by mnie przynajmniej zwolnili z dyżurowania na przerwach. Lekarz powiedział, że nie może. Kazał najpierw zrobić badanie krwi i powiedział żebym w pracy nosiła przyłbicę. Na przerwach noszę, ale lekcje ciężko w tym prowadzić. Badanie zrobiłam, oczywiście jest ciąża, ale do lekarza nie zdążyłam pójść z wynikiem, bo złapało mnie przeziębienie. Dostałam zwolnienie od rodzinnego i leczyłam się przez tydzień czosnkiem, miodem i cytryną. Na bank w szkole jakiegoś wirusa złapałam. Mam nadzieję, że moje dziecko nie ucierpiało przez moją chorobę.

Teraz jak już wyzdrowiałam to zaczęłam cierpieć z powodu mdłości i zgagi. Jutro idę do pracy i obawiam się, czy dam radę. Planuję pójść do lekarza w następnym tygodniu i mam nadzieję, że dostanę zwolnienie. Moje koleżanki z pracy dostawały zwolnienia ledwo w ciąże zaszły.
Widocznie na taki egzemplarz lekarza trafiłaś, myślę że jak trochę ponarzekasz na swój stan to to zwolnienie dostaniesz. Ja pracuję z dorosłymi niepełnosprawnymi i z chorobami psychicznymi i też nigdy nie wiem kiedy kto będzie miał jaki atak dlatego się ani minuty nie zastanawiałam. Wcześniej pracowałam w domu dziecka i pracowałam.do 15tc ale poszłam tylko dlatego że ciągle miałam problem z zatokami, bardzo nie chciałam być wtedy w domu. Potem pracowałam w innym domu dziecka i na któreś wizycie u endokrynologa dostałam taki wykład o pracy na nocki przy chorej tarczycy i ciąży że wyszłam z gabinetu roztrzęsiona że dzwoniłam po męża bo nie byłam.w stanie jechać autem 🤯

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iwona335 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-27, 18:51   #608
magdalenka_w_86
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka_w_86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 6 039
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez independent_story Pokaż wiadomość
♀️
Mówiłyście już w pracy? Do kiedy zamierzacie pracować?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja obie ciąże zaczęłam od plamień, krwawień i wymiotów, więc nie było wyjścia. Powiedziałam bardzo szybko. W pierwszej ciąży chciałam popracować ile się da, bo wiedziałam, że cała ciąża na l4 plus roczny macierzyński automatycznie przerywają mi staż i będę zaczynać od nowa. Lekarz zapytał o l4, stwierdziłam, że pociągnę ile się da.
Jak wyglądało w praktyce...
Uczę w liceum. 31.08 test pozytywny i już wymioty i mdłości. Pierwszy tydzień męka, wychodzenie z lekcji do toalety, zadawanie kart pracy i mówienie, że dyrekcja mnie prosiła. Kieszenie wypchane gumami imbirowymi, naszprycowana przeciwwymiotnymi. Mam 25km autem, zatrzymywanie się w trasie na wymioty. Po tygodniu złapałam jakieś choróbsko, gorączka. Wykaraskałam się, przyszły mega mdłości, potem krwawienie, szpital i l4.
Wróciłam po macierzyńskim. Zaczęłam ponownie staż, rok za mną. Ogromna radość z ciąży, od dnia testu wymioty i plamienia. Po wyjściu z rady pod koniec sierpnia od razu powiedziałam dyrekcji jak wygląda sytuacja i że idę od 1.09 na l4 i że mam koleżankę na zastępstwo tę, co ostatnio. Dyrekcja mega empatyczna.
Jak widać chcieć a móc, dwie różne rzeczy i tym sposobem staż, który zaczęłam w 2016 roku i trwa powiedzmy 3 lata rozpocznę w 2022 i zakończę pewnie w 2025

Co do l4 mój gin ma podejście takie, że to kobieta wie najlepiej jak się czuje, jeśli potrzebuje zwolnienia nie ma problemu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dziecko to uwidoczniona miłość" ...


2014




Edytowane przez magdalenka_w_86
Czas edycji: 2020-09-27 o 19:04
magdalenka_w_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 19:24   #609
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Asinsky Pokaż wiadomość
Witajcie!
Ja też pracuję z dziećmi, tak jak niektóre z Was. Pracuję w szkole podstawowej i wiem, że to nie jest bezpieczne miejsce dla kobiety w ciąży. U nas w szkole prawie nikt nie nosi maseczek czy przyłbic. Boję się, że złapię covida lub jakieś inne paskudztwo. Poza tym małe dzieci szaleją na przerwie i już kilka razy ktoś na mnie wpadł. Małe dzieci lubią się też przytulać. Staram się trzymać dystans, ale przecież nie odepchnę dziecka, które nagle postanowiło się przytulić do mojego brzucha.

Chciałabym dostać zwolnienie albo żeby była nauka zdalna, chociaż to nie jest dobre rozwiązanie. Byłam dopiero raz u ginekologa na wizycie. Chciałam aby dał mi zaświadczenie o ciąży to by mnie przynajmniej zwolnili z dyżurowania na przerwach. Lekarz powiedział, że nie może. Kazał najpierw zrobić badanie krwi i powiedział żebym w pracy nosiła przyłbicę. Na przerwach noszę, ale lekcje ciężko w tym prowadzić. Badanie zrobiłam, oczywiście jest ciąża, ale do lekarza nie zdążyłam pójść z wynikiem, bo złapało mnie przeziębienie. Dostałam zwolnienie od rodzinnego i leczyłam się przez tydzień czosnkiem, miodem i cytryną. Na bank w szkole jakiegoś wirusa złapałam. Mam nadzieję, że moje dziecko nie ucierpiało przez moją chorobę.

Teraz jak już wyzdrowiałam to zaczęłam cierpieć z powodu mdłości i zgagi. Jutro idę do pracy i obawiam się, czy dam radę. Planuję pójść do lekarza w następnym tygodniu i mam nadzieję, że dostanę zwolnienie. Moje koleżanki z pracy dostawały zwolnienia ledwo w ciąże zaszły.
Ja na obie wizyty (w obu ciazach) szlam juz z wynikami krwi i potwierdzeniem ciąży, w pierwszej 4+0, w drugiej 4+2 mialam L4. Przy samym tescie z moczu nie dziwię sie ze lekarz nie chcial dac zwolnienia. Kazdy lekarz jak slyszal gdzie pracuje mowil sam ze L4 mi pisze bez gadania.

Co do zalecenia lekarza o przylbicy. Ja ostatnio z moja doktor o tym rozmawialam i podobno przylbica za bardzo nic nie daje, duzo lepiej nosic maseczke. A najlepiej przylbice na cala twarz + maseczke. Konsultowalam te info jeszcze z drugim moim lekarzem i powiedział to samo, dodal nawet ze on nie bada pacjentow w przylbicy bo nie jest to dla niego bezpieczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 20:00   #610
czilala4
Raczkowanie
 
Avatar czilala4
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 445
Dot.: Mamy Maj 2021

Ja też pracuje z dziećmi. Póki co chodzę do pracy, ale pewnie długo już nie popracuje, bo trochę za duże ryzyko. Nie mam możliwości żeby przejść na inne stanowisko, a to które mam nie jest dla ciężarnych. Póki co jeszcze nikomu w pracy nie mówiłam o ciąży.

W 1. ciazy poszłam bardzo szybko L4 przez problemy zdrowotne.

A ogolnie dziewczyny macie jakiś lęk przed ciaza w czasach covid? Czy wam to obojętne?

I ja proszę o dopisanie na 1. stronie, To moja druga ciąża, mam już bobasa z 2018r.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem lekarzem


24.06.2017
czilala4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 21:34   #611
Arjen927
Raczkowanie
 
Avatar Arjen927
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 51
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez czilala4 Pokaż wiadomość
Ja też pracuje z dziećmi. Póki co chodzę do pracy, ale pewnie długo już nie popracuje, bo trochę za duże ryzyko. Nie mam możliwości żeby przejść na inne stanowisko, a to które mam nie jest dla ciężarnych. Póki co jeszcze nikomu w pracy nie mówiłam o ciąży.

W 1. ciazy poszłam bardzo szybko L4 przez problemy zdrowotne.

A ogolnie dziewczyny macie jakiś lęk przed ciaza w czasach covid? Czy wam to obojętne?

I ja proszę o dopisanie na 1. stronie, To moja druga ciąża, mam już bobasa z 2018r.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja się boję. To moja pierwsza ciąża i to już samo w sobie mnie przeraża bo nie wiem co i jak. Boję się, że trafię gdzieś po drodze do szpitala a tam brak odwiedzin itd. Boję się, że ominą mojego męża wspólne wizyty u lekarza a sama nie chcę też przez to przechodzić. Dużo niewiadomych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Arjen927
Czas edycji: 2020-09-27 o 21:38
Arjen927 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-28, 06:35   #612
Aurencja
Rozeznanie
 
Avatar Aurencja
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 543
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez czilala4 Pokaż wiadomość
Ja też pracuje z dziećmi. Póki co chodzę do pracy, ale pewnie długo już nie popracuje, bo trochę za duże ryzyko. Nie mam możliwości żeby przejść na inne stanowisko, a to które mam nie jest dla ciężarnych. Póki co jeszcze nikomu w pracy nie mówiłam o ciąży.

W 1. ciazy poszłam bardzo szybko L4 przez problemy zdrowotne.

A ogolnie dziewczyny macie jakiś lęk przed ciaza w czasach covid? Czy wam to obojętne?

I ja proszę o dopisanie na 1. stronie, To moja druga ciąża, mam już bobasa z 2018r.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli o covid chodzi to boję się teraz zachorować bo podobno do 12tc najgroźniej, ale juz u mnie 10 więc powoli luzuje. No a potem szpital, jeśli będzie wszystko ok poród o czasie 2 dni w szpitalu to luz mogę rodzic sama bez odwiedzin itp., gorzej jak będą jakies komplikacje i to wszystko będzie się przedłużać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aurencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 08:04   #613
Lejla28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 193
Dot.: Mamy Maj 2021

Ja sie nie boje tego koronaświrusa. Pojechalam nawet do Turcji na wakacje w 5 tyg ciazy

Nie przeszkadzaja mi wizyty bez meża, bo w pierwszej ciaży chodzil i jak sam potem mowił ciekawe doświadczenie ale zazwyczaj nic na tym usg nie widzial wystarczy mu zdjecie


Bardziej boje sie cc, bo po pierwszym moj maz byl moimi rekami, nogami itp czułam sie tragicznie.
Dlatego szukam szpitala w ktorym beda małe sale, dobra opieka itp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lejla28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 09:49   #614
poczwarkah
Rozeznanie
 
Avatar poczwarkah
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 936
Dot.: Mamy Maj 2021

Ja jestem kierowniczką więc nie mogę sobie o tak w dowolnej chwili iść na zwolnienie bo to byłoby naprawdę ciezkie do udzwigniecia dla moich pracowników i współpracowników. Szczerze to bym nawet się wstydziła przed szefowa tak nagle zwiać bo przecież kiedyś tam wrócę No i boję się powtórki sytuacji że znowu coś będzie nie tak z ciąża i wrócę do pracy nie rodzą dziecka
Oczywiście jakbym się źle czuła albo była narażona na coś to inna para kaloszy... Ale w moim wypadku to mi po prostu szkoda kariery trochę żeby na dwa lata znikać...

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
__________________
20.10.2014 Witek

poczwarkah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 09:59   #615
independent_story
Przyczajenie
 
Avatar independent_story
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 15
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez poczwarkah Pokaż wiadomość
Ja jestem kierowniczką więc nie mogę sobie o tak w dowolnej chwili iść na zwolnienie bo to byłoby naprawdę ciezkie do udzwigniecia dla moich pracowników i współpracowników. Szczerze to bym nawet się wstydziła przed szefowa tak nagle zwiać bo przecież kiedyś tam wrócę No i boję się powtórki sytuacji że znowu coś będzie nie tak z ciąża i wrócę do pracy nie rodzą dziecka
Oczywiście jakbym się źle czuła albo była narażona na coś to inna para kaloszy... Ale w moim wypadku to mi po prostu szkoda kariery trochę żeby na dwa lata znikać...

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
Doskonale Cie rozumiem. Dobro dziecka najważniejsze, ale nie wyobrażam sobie z dnia na dzień poinformować, że do zobaczenia za 2 lata. Czuję się odpowiedzialna za swoje obowiązki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
independent_story jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 10:12   #616
itsmeboo_93
Raczkowanie
 
Avatar itsmeboo_93
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 189
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez madz88 Pokaż wiadomość
Zadna z moich koleżanek nie miala problemu ze zwolnieniem jak zapytaly czy moga dostac.
Ja w pierwszej ciazy i w tej mam wpisane tylko O26 i nic wiecej w L4. W dokumentacji medycznej mam napisane ze pracuje z dziecmi, narazenie na choroby zakazne wieku dzieciecego oraz kontakt z ludzmi i zagrozenie COVID.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ----------

Lepiej zawsze isc na spacer, znalezc inne zajecia i nie narazac sie moim zdaniem. Ja mam mlodsze dzieci ale tez niepelnosprawne wiec to sa dodatkowe zagrozenia niestety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja sąsiadka jest regionalną i przynajmniej raz w tygodniu robi ponad 500km, poszła prywatnie do lekarza, mówiła, że ma zawroty głowy i mdłości i lekarka powiedziała jej, że ma jeszcze trochę wytrzymać i jej nie dała L4
Cytat:
Napisane przez czilala4 Pokaż wiadomość
Ja też pracuje z dziećmi. Póki co chodzę do pracy, ale pewnie długo już nie popracuje, bo trochę za duże ryzyko. Nie mam możliwości żeby przejść na inne stanowisko, a to które mam nie jest dla ciężarnych. Póki co jeszcze nikomu w pracy nie mówiłam o ciąży.

W 1. ciazy poszłam bardzo szybko L4 przez problemy zdrowotne.

A ogolnie dziewczyny macie jakiś lęk przed ciaza w czasach covid? Czy wam to obojętne?

I ja proszę o dopisanie na 1. stronie, To moja druga ciąża, mam już bobasa z 2018r.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Póki co się jakoś nie boję, pewnie bliżej porodu będę panikowac

Jedynie trochę mi smutno, że TŻ nie może być obecny na wizytach. Chociaż liczę na to, że może na prenatalnych się zgodzą go wpuścić na chwilę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
itsmeboo_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 10:39   #617
Alunia79
Wtajemniczenie
 
Avatar Alunia79
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2 196
Dot.: Mamy Maj 2021

Ja jakoś sceptycznie podchodzę do covid, nie podchodzę z lękiem, ale też nie olewam totalnie.
Szkoda mi było usg bez męża, jak jeszcze były 2,bo to takie inne... A teraz, jak zostało 1, to już widział przy poprzedniej ciąży.
W pracy wie kierowniczka i na razie przy tym zostajemy... Nie chwalę się, bo i obawy mam...
Zbyt wiele nieudanych za mną i jakbym przy każdej, każdemu z osobna opowiadać najpierw że jestem w ciąży a później że jednak już nie... Dla mnie wystarczy emocji i przeżyć w domowym gronie.
Teraz, drugi raz doszliśmy do 3 mca, ale jedna strata już zaliczona i weź tu znów wszystkim tłumacz... Dlatego nie, nie... Przyjdzie czas, to się dowiedzą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Alunia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 12:19   #618
itsmeboo_93
Raczkowanie
 
Avatar itsmeboo_93
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 189
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Alunia79 Pokaż wiadomość
Ja jakoś sceptycznie podchodzę do covid, nie podchodzę z lękiem, ale też nie olewam totalnie.
Szkoda mi było usg bez męża, jak jeszcze były 2,bo to takie inne... A teraz, jak zostało 1, to już widział przy poprzedniej ciąży.
W pracy wie kierowniczka i na razie przy tym zostajemy... Nie chwalę się, bo i obawy mam...
Zbyt wiele nieudanych za mną i jakbym przy każdej, każdemu z osobna opowiadać najpierw że jestem w ciąży a później że jednak już nie... Dla mnie wystarczy emocji i przeżyć w domowym gronie.
Teraz, drugi raz doszliśmy do 3 mca, ale jedna strata już zaliczona i weź tu znów wszystkim tłumacz... Dlatego nie, nie... Przyjdzie czas, to się dowiedzą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie też wie tylko szefostwo i jedna koleżanka. Reszta się dowie pewnie po prenatalnych, bo wtedy też zaczną szukać kogoś na moje miejsce.

A propo prenatalnych, umowilyscie się już?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
itsmeboo_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 12:33   #619
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez itsmeboo_93 Pokaż wiadomość
U mnie też wie tylko szefostwo i jedna koleżanka. Reszta się dowie pewnie po prenatalnych, bo wtedy też zaczną szukać kogoś na moje miejsce.

A propo prenatalnych, umowilyscie się już?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak ja mam 20.10

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-28, 13:57   #620
swallow11
Raczkowanie
 
Avatar swallow11
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 74
Dot.: Mamy Maj 2021

A co w przypadku negatywnych wynikow prenatalnych?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
swallow11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 14:14   #621
Kurkuma88
Raczkowanie
 
Avatar Kurkuma88
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 35
Dot.: Mamy Maj 2021

Dziewczyny jak to jest z tymi prenatalnymi? Czy każdy ginekolog może je wykonać? Szukałam info w internecie, rodzajów i testów jest cała masa. Czy na takie badania kieruje się tylko niektóre kobiety czy wszystkie powinny zrobić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurkuma88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 14:49   #622
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez swallow11 Pokaż wiadomość
A co w przypadku negatywnych wynikow prenatalnych?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Planuje NIFTY, zreszta myslimy czy i tak nie zrobic ich

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Kurkuma88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak to jest z tymi prenatalnymi? Czy każdy ginekolog może je wykonać? Szukałam info w internecie, rodzajów i testów jest cała masa. Czy na takie badania kieruje się tylko niektóre kobiety czy wszystkie powinny zrobić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moim zdaniem kazdy powinien mieć. Usg I trymestru vel genetyczne czy prenatalne powinien przeprowadzic lekarz z certyfikatem FMF

Tu masz liste lekarzy: https://fetalmedicine.org/lists/map/.../NT-specialist

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 15:59   #623
Lejla28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 193
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Kurkuma88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak to jest z tymi prenatalnymi? Czy każdy ginekolog może je wykonać? Szukałam info w internecie, rodzajów i testów jest cała masa. Czy na takie badania kieruje się tylko niektóre kobiety czy wszystkie powinny zrobić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie każdy. Musi to byc lekarz genetyk.
Najtaniej jest usg prenatalne +test pappa z krwi

Na nfz kieruja kobiety po 35 r z lub takie ktore sa zagrożone jakas choroba genetyczna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lejla28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 16:14   #624
Aurencja
Rozeznanie
 
Avatar Aurencja
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 543
Dot.: Mamy Maj 2021

Ja robię tylko usg prenatalne i pappe. Z taką duża popularnością nifty, sanco itp. spotkałam się dopiero na wizazu bo u mnie w otoczeniu nikt nigdy nie miał wskazań i nie robił tych badań.
Dziewczyny czy któraś już zauważyła zaokraglony brzuch? Bo ja jestem w szoku bo ja już u siebie widzę i mąż też zauważył a to dopiero 9+2

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aurencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 16:53   #625
swallow11
Raczkowanie
 
Avatar swallow11
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 74
Dot.: Mamy Maj 2021

Ja mam ale chyba spożywczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
swallow11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 16:54   #626
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Lejla28 Pokaż wiadomość
Nie każdy. Musi to byc lekarz genetyk.
Najtaniej jest usg prenatalne +test pappa z krwi

Na nfz kieruja kobiety po 35 r z lub takie ktore sa zagrożone jakas choroba genetyczna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Absolutnie nie zaden genetyk! Zwykly lekarz ginekolog ale z certyfikatem fmf

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 16:56   #627
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Aurencja Pokaż wiadomość
Ja robię tylko usg prenatalne i pappe. Z taką duża popularnością nifty, sanco itp. spotkałam się dopiero na wizazu bo u mnie w otoczeniu nikt nigdy nie miał wskazań i nie robił tych badań.
Dziewczyny czy któraś już zauważyła zaokraglony brzuch? Bo ja jestem w szoku bo ja już u siebie widzę i mąż też zauważył a to dopiero 9+2

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie niektore koleżanki robily. Mogłaś sie nie sptkac bo nipt to dosc nowe badania u nas i dopiero od kilku lat sa dostępne i wg mowi sie o nich

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 17:03   #628
Lejla28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 193
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez madz88 Pokaż wiadomość
Absolutnie nie zaden genetyk! Zwykly lekarz ginekolog ale z certyfikatem fmf

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez madz88 Pokaż wiadomość
U mnie niektore koleżanki robily. Mogłaś sie nie sptkac bo nipt to dosc nowe badania u nas i dopiero od kilku lat sa dostępne i wg mowi sie o nich

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak potocznie sie mowi nie kazdy zna medyczne nazwy.

Te testy sa mniej popularne bo kosztuja 2 tys i w gore, wiec sa mega drogie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lejla28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 17:08   #629
magdalenka_w_86
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka_w_86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 6 039
Dot.: Mamy Maj 2021

Krwawienie przybrało na sile, pojawił się skrzep dziś 9+6. Dzwoniłam do gina, mam przyjechać po 20.00

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dziecko to uwidoczniona miłość" ...


2014



magdalenka_w_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 17:33   #630
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Lejla28 Pokaż wiadomość
Tak potocznie sie mowi nie kazdy zna medyczne nazwy.

Te testy sa mniej popularne bo kosztuja 2 tys i w gore, wiec sa mega drogie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale genetyk jest kompletnie innym lekarzem, szczerze ja sie nie spotkalam z okresleniem lekarza od prenatalnych genetykiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:32 ----------

Cytat:
Napisane przez magdalenka_w_86 Pokaż wiadomość
Krwawienie przybrało na sile, pojawił się skrzep dziś 9+6. Dzwoniłam do gina, mam przyjechać po 20.00

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mocne kciuki, czekam na wiesci ;* bedzie dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-06 08:46:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:33.