Świecące się twarz!! :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-30, 16:23   #1
EloMagdaleno
Przyczajenie
 
Avatar EloMagdaleno
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Red face

Świecące się twarz!! :(


Witajcie!
Piszę do Was w sprawie zwalczenia efektu świecącej się twarzy. Po nałożeniu czy to pudru czy podkładu po 2-3 godzinach nos i czoło okropnie mi się świecą:/ Co mogłybyście mi doradzić? Myślicie, że puder transparentny załatwi sprawę? Niestety prowadzę bardzo intensywny tryb życia i po prostu nie mam czasu na poprawianie buzi w ciągu dnia.
POMOCY!
Jeżeli taki wątek już się pojawił to proszę podeślijcie mi linka!
EloMagdaleno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 16:45   #2
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Świecące się twarz!! :(

Moze masz niedobrany podklad. Czasem zmiana podkladu i/albo polozenie bazy rozwiazuje problem.

Jesli masz tlusta cere, musisz zadbac o odpowiednie oczyszczanie maseczka zelem do tlustej cery (ja mam tlusty nos i czolo i uzywam Avene, ktory od lat mi sluzy) i dobre nawilzenie beztluszczowymi preparatami (krem czy emulsja). Wtedy uspokoisz cere i ta przestanie tak strasznie wydzielac sebum.

A swoja droga, puder sypki czy w kamieiu to jest niezbedny niezaleznie od rodzaju cery, bo 'fixuje' podklad i przedluza jego 'trwanie'.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 17:11   #3
EloMagdaleno
Przyczajenie
 
Avatar EloMagdaleno
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Świecące się twarz!! :(

Cerę mam suchą, a co dobrania podkładu to zawsze kupuję pod wpływem chwili, który mi pasuje to biorę. Prawda jest taka, że nigdy żadna ekspedientka nie doradziła mi żadnego dobrego kosmetyku... :/
EloMagdaleno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 17:11   #4
Nyappy
Rozeznanie
 
Avatar Nyappy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 829
Dot.: Świecące się twarz!! :(

Po prostu kup sobie bibułki matujące.
Nyappy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 17:28   #5
EloMagdaleno
Przyczajenie
 
Avatar EloMagdaleno
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Świecące się twarz!! :(

Posiadam i nie wiele dają;/
EloMagdaleno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 17:31   #6
nunaqueen
Przyczajenie
 
Avatar nunaqueen
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 7
Dot.: Świecące się twarz!! :(

Piszesz, że masz cerę suchą, ale świeci Ci się nos i czoło. Masz w takim razie cerę mieszaną. Zawsze mi się wydawało, że mam cerę suchą (przesuszona w niektórych partiach twarzy, łuszczy się), ale lubi świecić się na czole, nosie i brodzie. Poszłam do drogerii w celu zakupienia nowego podkładu. Poprosiłam ekspedientkę o poradę, zapytała o mój typ cery. Powiedziałam jej jak wygląda sprawa i, że "chyba mam suchą cerę". Powiedziała, że mam cerę mieszaną. Poradziła mi podkład z firmy Revlon do cery tłustej i mieszanej (ok. 36zł). Rewelacja! Polecam Ci go wypróbować. Poleciłam koleżance i też zachwala. Dostałam też próbki kremu matującego Dermacos pod makijaż (krem - ok. 15zł). Wcześniej pod podkład nakładałam krem od dermatologa na cerę suchą... Od kiedy używam Dermacos widzę znaczną poprawę - matowa cera. Także mogę polecić Ci te dwa kosmetyki - krem matujący pod makijaż Dermacos i podkład Revlon do cery tłustej i mieszanej. Ja u siebie zauważyłam poprawę. A gdy w ciągu dnia zauważę świecące się czoło, przykładam do skóry delikatnie chusteczkę... Dobre są podobno bibułki matujące, ale nie próbowałam.
nunaqueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 17:37   #7
Nyappy
Rozeznanie
 
Avatar Nyappy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 829
Dot.: Świecące się twarz!! :(

A co za problem poszukać jakiegoś dobrego matującego podkładu na KWC?

---------- Dopisano o 18:37 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------

Jeśli chodzi o krem matujący to Siarkowa Moc, jest w każdym Rossmannie. No i nie zapominać o nawilżeniu, najlepiej na noc. Jeśli nie będziesz nawilżać twarzy, to problem i tak nie zniknie.
Nyappy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-30, 17:39   #8
EloMagdaleno
Przyczajenie
 
Avatar EloMagdaleno
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Świecące się twarz!! :(

Dzięki wielkie! na pewno wypróbuję
EloMagdaleno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 17:43   #9
dominaAnna
Raczkowanie
 
Avatar dominaAnna
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Polen/Deutschland
Wiadomości: 62
Dot.: Świecące się twarz!! :(

Cytat:
Napisane przez EloMagdaleno Pokaż wiadomość
Witajcie!
Piszę do Was w sprawie zwalczenia efektu świecącej się twarzy. Po nałożeniu czy to pudru czy podkładu po 2-3 godzinach nos i czoło okropnie mi się świecą:/ Co mogłybyście mi doradzić? Myślicie, że puder transparentny załatwi sprawę? Niestety prowadzę bardzo intensywny tryb życia i po prostu nie mam czasu na poprawianie buzi w ciągu dnia.
POMOCY!
Jeżeli taki wątek już się pojawił to proszę podeślijcie mi linka!
Sama mam ten sam problem spróbuj Dream matte powder Maybelline
dominaAnna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 18:00   #10
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: Świecące się twarz!! :(

Nie ma podkładu i pudru, który będzie się trzymał na Twojej twarzy idealnie przez calutki dzień, bez świecenia. Rozumiem, że prowadzisz aktywny tryb życia, ale chwilka na usuwanie sebum czy przypudrowanie noska zawsze się znajdzie .

Ale zacznij, tak jak dziewczyny mówią, od zmiany podkładu i pudru.
__________________
Bloguję o kobiecych sprawach...
Moja biżuteria!
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 18:39   #11
ANUSIA023
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Gdynia City :)
Wiadomości: 598
Dot.: Świecące się twarz!! :(

A ja proponuje puder mineralny z Eveline https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-kamieniu.html jest BOSKI
ANUSIA023 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-30, 19:29   #12
classic_chic
Zadomowienie
 
Avatar classic_chic
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: L.A.
Wiadomości: 1 904
Dot.: Świecące się twarz!! :(

Krem Matujący Siarkowa Moc marki Barwa ok. 15 zł rewelacja u mnie się sprawdza
classic_chic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 08:26   #13
KlatkaNaPtaszka
Zakorzenienie
 
Avatar KlatkaNaPtaszka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 184
Dot.: Świecące się twarz!! :(

To są tylko doraźne sposoby na chwile dobre i to nie zawszę, może wybierz się do dobrego dermatologa albo endokrynologa który zbada twoje hormony itd ja np moge stawać na głowie nie wiadomo co stosować a i tak po max godzinie mam tłustą buzie jedynie co mi pomaga to łykanie tabletek antykoncepcyjnych, które również wlywają na stan mojej cery
__________________
START 1.05.2013

91....................... .......................91
65....................... .......................60
86....................... .......................90
KlatkaNaPtaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 08:45   #14
anibiaa
Rozeznanie
 
Avatar anibiaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 993
Dot.: Świecące się twarz!! :(

Produkty matujące solo nie załatwią sprawy, przekonasz się sama
Zacznij od porządnego nawilżenia skóry.
Ja - posiadaczka cery tłustej (bez trądziku i zmian) , wiem, że nic lepiej nie hamuje wariującego sebum, jak porządne nawilżenie
Tym bardziej, że jeszcze nie ścisnęły mrozy, więc spokojnie możesz użyć nawilżających kremów również pod podkład na dzień. Szukaj lekkich konsystencji, bez parafiny/Mineral Oil, która może wzmagać połysk.
A jak będziesz nawilżać buzię regularnie i skutecznie - to i kolorowe kosmetyki matujące się zaczną wyrabiać

Mocno matujący na wykończenie makijażu jest Blot Powder z MAC, ale to wydatek ok.100zł. Mocno matuje również sypki puder z essence , ok.15zł (?) ale mocno też wysusza, bo jego główny składnik to Aluminium starch octenylsuccinate. Podobnie działa puder 2Skin marki Bell - ok.20zł.

A w ciągu dnia - doraźnie bibułki i/lub zwykłe chusteczki przykładane do miejsc szczególnie tłustych
__________________
DONE
is better
THAN
perfect



Edytowane przez anibiaa
Czas edycji: 2012-10-31 o 08:50
anibiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 21:47   #15
ja_anna
Przyczajenie
 
Avatar ja_anna
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 21
Dot.: Świecące się twarz!! :(

Cytat:
Napisane przez EloMagdaleno Pokaż wiadomość
Witajcie!
Piszę do Was w sprawie zwalczenia efektu świecącej się twarzy. Po nałożeniu czy to pudru czy podkładu po 2-3 godzinach nos i czoło okropnie mi się świecą:/ Co mogłybyście mi doradzić? Myślicie, że puder transparentny załatwi sprawę? Niestety prowadzę bardzo intensywny tryb życia i po prostu nie mam czasu na poprawianie buzi w ciągu dnia.
POMOCY!
Jeżeli taki wątek już się pojawił to proszę podeślijcie mi linka!
Podkład sam nie załatwi sprawy, niestety. Trzeba zadziałaś kompleksowo, czyli odpowiednia linia pielęgnacyjna, podkład i elementy ratunkowe typu bibułki czy puder sypki.
Najlepiej jakbyś spotkała się z kimś, kto się zna na rzeczy, i fachowo doradzi czym i jak pielęgnować.
Nie polecam byle jakiej drogerii (panie niekoniecznie się znają). Z dermatologiem czy kosmetyczką też bym uważała, ale jak ktoś Ci poleci kogoś dobrego i sprawdzonego - warto się wybrać.
Ja używam jednej firmy produktów pielęgnacyjnych dobranych do potrzeb mojej skóry (pięć kroków codziennej pielęgnacji zapewniają, czyli oczyszczanie, złuszczanie, tonizowanie, nawilżanie i odżywianie). Do tego mam podkład i awaryjnie bibułki lub taki specjalny kremik na świecące miejsca, który mogę w ilości kropelki położyć na makijaż w ciągu dnia.

Nie jest to zbyt tania opcja, ale efekty są widoczne - przy mojej mieszanej cerze świecenie się zmniejszyło, a suche miejsca są lepiej nawilżone.
ja_anna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 09:29   #16
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Świecące się twarz!! :(

....
sucha skóra,a święcąca=skóra odwodniona najczęściej,nawilżanie,na wilżanie i przywrócenie równowagi płaszcza lipidowego skóry..broń Boże nadmierne matowienie i dodatkowe wysuszanie.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 14:42   #17
mereo
Rozeznanie
 
Avatar mereo
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 745
Dot.: Świecące się twarz!! :(

Dokładnie! Matujące kosmetyki tylko pogorszą sprawę, nadmierne wydzielanie sebum itd... Przerabiałam to, miałam baardzo odwodnioną cerę ;/
__________________

Blogguję:

http://lupus-pilum-mutat.blogspot.com/

Lupus pilum mutat
, non mentem.
--------------------------------------------------------------
http://paper-glass-project.blogspot.com/
mereo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 20:39   #18
dejanira21
Raczkowanie
 
Avatar dejanira21
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 159
Dot.: Świecące się twarz!! :(

Hej Na świecenie najlepsze są pudry ryżowe, np Kryolan (poszukaj na allegro) nakładane na podkład.
dejanira21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 18:41   #19
evak1988
Zadomowienie
 
Avatar evak1988
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 1 518
GG do evak1988
Dot.: Świecące się twarz!! :(

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Moze masz niedobrany podklad. Czasem zmiana podkladu i/albo polozenie bazy rozwiazuje problem.

Jesli masz tlusta cere, musisz zadbac o odpowiednie oczyszczanie maseczka zelem do tlustej cery (ja mam tlusty nos i czolo i uzywam Avene, ktory od lat mi sluzy) i dobre nawilzenie beztluszczowymi preparatami (krem czy emulsja). Wtedy uspokoisz cere i ta przestanie tak strasznie wydzielac sebum.

A swoja droga, puder sypki czy w kamieiu to jest niezbedny niezaleznie od rodzaju cery, bo 'fixuje' podklad i przedluza jego 'trwanie'.

Jaką masz tą maseczkę czy żel z avene?
Lubię tą firmę i mam krem złuszczający taki w malutkiej tubce i pani w aptece mi poleciła krem matujący ( jest ok) ale do zmywania twarzy poleciła mi emulsję clean ac- wygląda jak mleczko i ja nie wiem do czego ma to służyc bo makijaż ciężko się tym zmwa (zwłaszcza po całym dniu moja skóra robi się tłusta) do mycia twarzy też jakoś nie wiem u mnie robi takie wrażenie jakby w ogóle nie myło i skóra była dalej tłusta




Ja mam różne podkłady do cery tłustej ale ostatnio kupiłam bb krem z garniera do cery tłustej na to nakładam puder w kompakcie matujący z bobbi browna i jest ok lub fajnie też matuje blot z benefita.
Jestem jeszcze bardzo zadowolona z pudru w kompakcie z max factora by ellen betrix (złote opakowanie ) - super puder można go nakładac na podkład w celu zmatowienia ale puder bardzo fajnie kryje i ja nakładam krem matujący i na niego ten puder + troszkę korektora na niedoskonałości i tyle wystarczy- matuje na długo i uważam że bardzo fajnie kryje jako nałożony sam sobie
Dużo według mnie też zależy od kremu który nałożysz przed bo jeśli nałożysz tłusty krem to skóra będzie się szybciej świecic, ja nakładam matujący krem
__________________

Edytowane przez evak1988
Czas edycji: 2012-11-05 o 18:52
evak1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:49.