Typ kolorystyczny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-27, 18:33   #1
Gaga78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 120

Typ kolorystyczny


Wiem wiem wiem! Jest wątek na ten temat i mnóstwo info o tym,przeszukałam już wszystko i naprawdę nadal
mam problem z okresleniem swojego typu i prosiłabym was o pomoc!
Przeszukałam już wszystkie strony na necie, wiem w jakim kolorze dobrze jest każdemu typowi,itd., ale nie potrafię tego odnieść do siebie.
Wiem,że jestem typem ciepłym,ale to wszystko, najlepiej czuję się w zieleniach i ciemnym brązie,lubię czerwienie,ale nie jestem pewna czy mi pasują.
Mam niebieskie oczy z żółtymi obwódkami na tęczówce, naturalny kolor włosów to szary, mysi , w podstawówce miałam chyba ciemny blond wpadający w szary, potem farbowałam włosy na wszystkie odcienie bordo i czerwieni, niedawno miałam pasemka-czekoladowy kolorek i na to blond, czułam się w nich świetnie!
co tu jeszcze?? acha! czerwienię się , policzki niemal zawsze sączerwone

Proszę o radę!
Przesyłam parę zdjątek
Gaga78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 09:42   #2
Madz!uHa
Zadomowienie
 
Avatar Madz!uHa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stolica Polskiej Miedzi
Wiadomości: 1 792
GG do Madz!uHa
Dot.: Typ kolorystyczny

Hmmm... odpowiedz na pytanka i ładniej ci w różowym czy pomarańczowym, srebrze czy w złocie?
__________________
There's no sadness, no cry...

just take it and fly...
Madz!uHa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 10:01   #3
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Typ kolorystyczny

ja bym obstawiała jednak chłodny typ urody - lato.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 13:14   #4
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Dot.: Typ kolorystyczny

moim zdaniem jesteś latem ale odpowiedz jeszcze na pytania o typ kolorystyczny;-)
pzdr
Sam

jeżeli Lato to:
Skóra lata ma tonację różową albo beżowo różową, a czasem też oliwkową (charakterystyczny jest lekko niebieskawy odcień tonacji) lub porcelanową. Oczy są niebieskie, zielononiebieskie, szaroniebieskie, orzechowe lub piwne. Na tęczówkach takich oczu widzimy jasne plamki, a wokół nich szary pierścień, białko ma odcień mleczny. Włosy pani lato są najczęściej popielatoblond lub brązowe. We wczesnym dzieciństwie bywają platynowe, prawie białe. Z wiekiem ciemnieją nawet do popielatego brązu. Usta lata są różowe, z odrobiną fioletu w tonacji Charakterystyczne dla urody lata jest to, że często otrzymuje pocałunki słońca w postaci piegów, różowawych lub szarobrązowych.

Pani lato nie powinna nosić kolorów jaskrawych, w ich otoczeniu karnacja lata wygląda sino. Pani lato powinna unikać czerni. Lato jest chłodną, kolorystycznie, porą roku i powinno zrezygnować zatem z wszelkich złocistych odcieni: łososiowego, pomarańczowego, brzoskwiniowego, rudego. Jeśli lato zakłada strój w kolorze czerwonym, ma to być raczej czerwień zbliżona do arbuza niż pomidora.

Najpiękniejsze kolory lata, najbardziej zdobiące, to opisane na początku błękit i jasny lila, złamana biel, kamienisty beż, chłodne zieleń i czerwień, beż i brąz, aż do odcienia gorzkiej czekolady. Czernią lata jest zgaszony granat. Beże wyglądają trochę smutno, należy je zatem ożywić. Może to być szalik, apaszka albo malutka chusteczka w kieszonce żakietu. Znakomicie wyglądają dwie chusteczki w różnych odcieniach np.: cyklamenu, cytrynowego lub turkusowego. Warto podkreślić, że turkus jest stworzony dla lata. Kolory lata powinny być jak ono - delikatne. Wszystkie jakby rozbielone mlekiem albo lekko przyprószone fioletem bądź różem.

Jak wspomniałam, osoby o urodzie lata często narzekają na swoje mysie włosy. Włosy rozjaśnione powinny mieć zawsze odcień popielaty, nigdy złotawy. Niektóre ciemnowłose lata mogą wypróbować kolor mahoniu albo bakłażana. Kolorem idealnym dla lata jest platynowy blond.

Wykonując makijaż należy pamiętać o jego chłodnej tonacji. Podkład i róż powinny być beżoworóżowe. Kolory błękitne, rozbielone róże, zielenie i szarości najdoskonalej ozdobią oczy lata. Tusz do rzęs najlepszy jest grafitowy lub w kolorze gorzkiej czekolady. Najlepsze odcienie szminki to jasny róż.

Biżuteria, tak jak jej właścicielka, ma wygląd szlachetny. Metale dla lata to srebro, platyna, białe i różowe złoto. Z kamieni - rubiny, granaty, niebieskie opale, akwamaryna, zielone nefryty. Pani lato powinna również mieć sznurek różowych pereł.
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 16:13   #5
Gaga78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 120
Dot.: Typ kolorystyczny

dzięki za zainteresowanie tematem, zaskoczona jestem, ponieważ nie sądziłam że mogę być latem..

jeśli chodzi o róż i pomarańcz to wydaje mi się,że lepiej mi w pomarańczowym,choć nie czuję się dobrze ani w jednym ani w drugim kolorze, choć na ogół podobaja mi się te kolory, w ogóle lubię żywe kolory, czerwień, turkus, ostra zieleń, tylko zawsze czułam się w nich blado.
nie wyglądam dobrze w bieli i czerni,

Ciężko mi udzielić odpowiedzi na pytanie czy lepiej mi w złocie czy srebrze, ponieważ naprawdę mam problem, lubię i jedno i drugie, na codzień chodzę w srebrze

może jeszcze ktoś udzieli się na moim wąteczku?
naprawdę jestem zaskoczona, bo szczerze mówiąc myślałam o sobie jako jesieni..

Gaga78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:35.