Co myslicie-można nauczyć się samemu zakladać tipsy ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-07, 19:41   #1
Niliessa
Raczkowanie
 
Avatar Niliessa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 133
Question

Co myslicie-można nauczyć się samemu zakladać tipsy ?


Hej Jak myslicie dziewczyny czy można samemu nauczyć sie robienia tipsów żelowych nie idąc na kurs? Na pewno gdybym sie nauczyła to jak coś bym robiła sobie i moim najbliższym. Wiem , że moje pytanie może być dla Was dziwne ale ostatnio bardzo sie tym interesuję. Co prawda, ja nie miałam nigdy załozonych tipsów więc nie mam pojęcia narazie co i jak dokładnie wygląda, dlatego pyta się Was co o tym sądzicie. Aha.. no i co polecacie żeby się jakoś nauczyć wszytskiego..Pozdrawiam
Niliessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 20:16   #2
Verdina
Raczkowanie
 
Avatar Verdina
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 391
Dot.: Co myslicie-można nauczyć się samemu zakladać tipsy ?

Można, oczywiście.
Tak samo jak można samemu nauczyć się wycinać wyrostek robaczkowy nie kończąc studiów medycznych. Wystarczy kupić na allegro płytkę z instruktażem.
Verdina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 21:02   #3
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Co myslicie-można nauczyć się samemu zakladać tipsy ?

Takich tematów było tu multum i wniski zawsze podobne- masa dziewczyn twierdzących, że tak i ze im zadne kursy niepotrzebne, które jezeli pokaża swoje prace (co rzadko sie zdarza), to technicznie wołają one o pomste do nieba, oraz profesjonalnych stylistek doradzających kursy
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 21:22   #4
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Co myslicie-można nauczyć się samemu zakladać tipsy ?

Cytat:
Napisane przez Niliessa Pokaż wiadomość
Hej Jak myslicie dziewczyny czy można samemu nauczyć sie robienia tipsów żelowych nie idąc na kurs? Na pewno gdybym sie nauczyła to jak coś bym robiła sobie i moim najbliższym. Wiem , że moje pytanie może być dla Was dziwne ale ostatnio bardzo sie tym interesuję. Co prawda, ja nie miałam nigdy załozonych tipsów więc nie mam pojęcia narazie co i jak dokładnie wygląda, dlatego pyta się Was co o tym sądzicie. Aha.. no i co polecacie żeby się jakoś nauczyć wszytskiego..Pozdrawiam
Uważam, że NIE- nie można.
Nie chce mi się drugi raz pisać tego samego. Tutaj jest moja opinia na ten temat (przedostatni post na tej stronie)
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=217818&page=4
Do tego mogę dodać, że trzeba być niesamowicie dociekliwym, żeby samemu nabyć taką wiedzę i trzeba umieć rozróżnić, które powszechnie publikowane informacje wprowadzają w błąd (wiele portali zamieszcza takie informacje a ludzie ślepo wierzą w to, co czytają)

Rozumiem, że może być ktoś wybitny i miec smykałkę do paznokci, ale żeby brać się za coś trzeba mieć wiedzę na ten temat. Nie wystarczy umieć piłować i nakładać żel - jak to się niektórym wydaje.

Co polecam? wybrać się na dobry kurs
__________________

Edytowane przez ...:::oblabobla:::...
Czas edycji: 2008-11-07 o 21:24
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 21:51   #5
awa2001
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 157
GG do awa2001
Dot.: Co myslicie-można nauczyć się samemu zakladać tipsy ?

Można się nauczyć samemu, jednak nie będą to prawidłowo połozone paznokcie, z zadnych lekcji na płycie czy opisów nie nauczysz się jak trzymać pilnik, jak długo piłować itd( stylistka na filmiku zrobi to w kilka minut, bo ma wprawę, jeśli Ty zrobisz tez w kilka minut nie będą prawidlowo spiłowane). Polecam naukę od dobrej stylistki lub na kursie.
awa2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-08, 20:40   #6
dobrarada
Zadomowienie
 
Avatar dobrarada
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Brzeszcze
Wiadomości: 1 688
GG do dobrarada
Dot.: Co myslicie-można nauczyć się samemu zakladać tipsy ?

Cytat:
Napisane przez Niliessa Pokaż wiadomość
Hej Jak myslicie dziewczyny czy można samemu nauczyć sie robienia tipsów żelowych nie idąc na kurs? Na pewno gdybym sie nauczyła to jak coś bym robiła sobie i moim najbliższym. Wiem , że moje pytanie może być dla Was dziwne ale ostatnio bardzo sie tym interesuję. Co prawda, ja nie miałam nigdy załozonych tipsów więc nie mam pojęcia narazie co i jak dokładnie wygląda, dlatego pyta się Was co o tym sądzicie. Aha.. no i co polecacie żeby się jakoś nauczyć wszytskiego..Pozdrawiam
proponuję wizytę w polecanym i dobrym salonie we Wrocławiu, zrób tam sobie paznokcie stylizowane żelem UV potem drugą stylizację akrylem.
wtedy będziesz miała odpowiedzi na dwa pytania:

Czy mozna się nauczyć robic pazurki samemu (ciężko bardzo , zwłaszcza jak się z tym nigdy nie miało kontaktu, polecam dobry porządny kurs)

Która metoda (żel czy akryl) bardziej mi odpowiada - wówczas wybierzesz profil kursu.
dobrarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-08, 20:45   #7
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: Co myslicie-można nauczyć się samemu zakladać tipsy ?

uważm, że można ale nie wkładam kija w mrowisko.
można .
IMHO
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-09, 11:21   #8
jonia1
Przyczajenie
 
Avatar jonia1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 14
Dot.: Co myslicie-można nauczyć się samemu zakladać tipsy ?

Ja robię sobie sama bez kursu, ale zaczynałam z myślą że na kurs pójdę i poszukuję dobrego w Poznaniu. Wcześniej robiłam sobie 2 lub 3 lata w salonach więc jakiś pogląd miałam
jonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 21:55   #9
Lady M
Raczkowanie
 
Avatar Lady M
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 288
Dot.: Co myslicie-można nauczyć się samemu zakladać tipsy ?

Ciężko jest nauczyc się samemu. Kurs jest przeważnie nieunikniony. Chyba, że ktoś jest wybitną jednostką.
__________________
To będzie MAJ!

01.05.2015

Edytowane przez Lady M
Czas edycji: 2008-11-12 o 21:58
Lady M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 07:44   #10
Summer Vine
Raczkowanie
 
Avatar Summer Vine
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 251
Dot.: Co myslicie-można nauczyć się samemu zakladać tipsy ?

ja sie staram sama nauczyc ...
ale powiem szczerze , ze nie wierze w to ze mozna sie dobrze nauczyc wszystkiego samej , rozne metody przedluzania paznokci to tak obszerny temat ze sama tego nie ograniesz , napewno w jakims stopniu to Ci sie uda i bedziesz mogla zalozyc tipsy kolezance itd ale wydaje mi sie ze jak natrafisz na gorszy przypadek to albo zrezygnujesz z oblugi klijenta albo zepsujesz jej paznokcie ... niestety taka jest prawda

dlatego ja ide do kolezanki (stylistki) na konsultacje i bede z nia cwiczyla co i jak , a jak uzbieram troszke pieniazkow to pojde ale na bardzo dobry kurs.

bo wierzcie mi ze jest mozliwosc pojsca na kurs za 500 zl i potem robic takie rzeczy jak osoba ktrora nie miala stycznosci z tematem przedluzania paznokci- bo bylam wlasnie na takim kursie ale tylko jako modelka i tam kobiety wychodzily z zalozenia ze one placa za ten kurs wiec wychodzily sobie na papierosa , a kurs trwal tylko 3 dni , a co sie da nauczyc w 3 dni ... i to jeszcze wychodzac z lekcji .... szkoda slow ...
a potem dostawaly certyfikaty i chodzily z podniesiona glowa ........
szkoda gadac ...
__________________



Doceń dar, jakim jest Twoje ciało....



Mój blog http://bebeatiful.blox.pl/
Summer Vine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 09:49   #11
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Co myslicie-można nauczyć się samemu zakladać tipsy ?

Summer Vin, nie wiem ile razy to powtarzalam na wizazu, ale jezeli sie chce to mozna- sa organizowane kursy, za ktore możesz płącić w ratach, sa DARMOWE kursy z UP...
Wysatrczy sie rozjerzec, popytac....
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-05, 22:23   #12
AniaS
Raczkowanie
 
Avatar AniaS
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 46
Smile Dot.: Co myslicie-można nauczyć się samemu zakladać tipsy ?

Oczywiście, że można Ja nauczyłam się sama. Zamarzyły mi się kiedyś żelowe pazurki i wybrałam się kosmetyczki. To fakt były piękne ale zabuliłam za nie 180zł i wszystko było fajnie do momentu nie pękł mi w pół tips, a ona zamiast mi go zdjąć i wymienić to go polała klejem i od nowa pomalowała. Skończyło się tak, ze odłamało mi się pół MOJEGO paznokcia (to najgorszy ból jakiego doświadczyłam) wykonując banalną czynność. Poprostu był zasztywny. I wtedy przyrzekłam sobie, ze zakupie sobie taki zestaw z żelami i lampą i się zaczęło wiadomo pierwsze były średnio udane (brokatowe), ale koleżanki wyjść z podziwu nie mogły, że sama je zrobiłam a potem już szło jak z płatka to jest naprawdę proste, tylko oczywiście najpierw musisz zobaczyć jak ktoś to robi w każdym razie polecam!!
__________________
... by zechciał zechcieć jak ja chcę...


Jak jesteś sama, to jesteś sama, a jak tylko zjawi się w Twoim życiu jeden mężczyzna, to natychmiast pojawia się następny... a wszystko dlatego, że oczy Ci się błyszczą bardziej niż wtedy kiedy byłaś sama.
AniaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-05, 22:32   #13
jambose
Raczkowanie
 
Avatar jambose
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W ramionach Twych <3
Wiadomości: 358
Dot.: Co myslicie-można nauczyć się samemu zakladać tipsy ?

Cytat:
Napisane przez AniaS Pokaż wiadomość
Oczywiście, że można Ja nauczyłam się sama. Zamarzyły mi się kiedyś żelowe pazurki i wybrałam się kosmetyczki. To fakt były piękne ale zabuliłam za nie 180zł i wszystko było fajnie do momentu nie pękł mi w pół tips, a ona zamiast mi go zdjąć i wymienić to go polała klejem i od nowa pomalowała. Skończyło się tak, ze odłamało mi się pół MOJEGO paznokcia (to najgorszy ból jakiego doświadczyłam) wykonując banalną czynność. Poprostu był zasztywny. I wtedy przyrzekłam sobie, ze zakupie sobie taki zestaw z żelami i lampą i się zaczęło wiadomo pierwsze były średnio udane (brokatowe), ale koleżanki wyjść z podziwu nie mogły, że sama je zrobiłam a potem już szło jak z płatka to jest naprawdę proste, tylko oczywiście najpierw musisz zobaczyć jak ktoś to robi w każdym razie polecam!!

NIgdy, przenigdy nie mów, że przedłużanie paznokci jest proste!!!
Jest o wiele trudniejsze niż się wydaje.
A to, że dla Ciebie jest to takie banalne, niestety, ale świadczy o tym, że niekoniecznie wszystko robisz dobrze...
__________________
http://suwaczek.pl/cache/b01c2c4ee7.png
NASZ suwaczek

Maturzystka 2010

Prawko zdane za pierwszym podejściem - 28.10.2009 r.
jambose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 01:57   #14
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: Co myslicie-można nauczyć się samemu zakladać tipsy ?

ja tez uwazam, ze jest proste..nawet bardzo.. tak samo proste jak koronorografia zrobiona po raz dwadziesciatysiecypietnas ty
__________________
"Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia. "

nie mam polskich znakow. nie bede miec. trzeba z tym jakos zyc.
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 16:27   #15
Violetyna
Rozeznanie
 
Avatar Violetyna
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: 7heaven
Wiadomości: 766
GG do Violetyna
Dot.: Co myslicie-można nauczyć się samemu zakladać tipsy ?

Cytat:
Napisane przez AniaS Pokaż wiadomość
Oczywiście, że można Ja nauczyłam się sama. Zamarzyły mi się kiedyś żelowe pazurki i wybrałam się kosmetyczki. To fakt były piękne ale zabuliłam za nie 180zł i wszystko było fajnie do momentu nie pękł mi w pół tips, a ona zamiast mi go zdjąć i wymienić to go polała klejem i od nowa pomalowała. Skończyło się tak, ze odłamało mi się pół MOJEGO paznokcia (to najgorszy ból jakiego doświadczyłam) wykonując banalną czynność. Poprostu był zasztywny. I wtedy przyrzekłam sobie, ze zakupie sobie taki zestaw z żelami i lampą i się zaczęło wiadomo pierwsze były średnio udane (brokatowe), ale koleżanki wyjść z podziwu nie mogły, że sama je zrobiłam a potem już szło jak z płatka to jest naprawdę proste, tylko oczywiście najpierw musisz zobaczyć jak ktoś to robi w każdym razie polecam!!

Proste?? proste to jest pomalowac sobie paznokcie na jeden kolor choć i to niektórymnie wychodzi...

Robisz po swojemu więc wydaje Ci się to proste, masz pojecie jak powinno się to robić? wiedza nie przychodzi sama ot tak bo jej chcemy... Mogę się założyć o wszystko co mam, że jesli pokazałabyś swoje prace stylistce dowiedziałabyś się conieco na temat tego co Ci się wydaje takie proste...
__________________
99% mojego życia
Violetyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 11:12   #16
ilona1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6
Dot.: Co myslicie-można nauczyć się samemu zakladać tipsy ?

lepiej udaj sie na kurs, ja tez probowalam samemu ale za duzo sie nie nauczylam, tlko zniszczylam sobie paznokcie
ilona1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 14:24   #17
frauhelga
Ordnung muss sein!
 
Avatar frauhelga
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 172
Dot.: Co myslicie-można nauczyć się samemu zakladać tipsy ?

Cytat:
Napisane przez AniaS Pokaż wiadomość
Oczywiście, że można Ja nauczyłam się sama. Zamarzyły mi się kiedyś żelowe pazurki i wybrałam się kosmetyczki. To fakt były piękne ale zabuliłam za nie 180zł i wszystko było fajnie do momentu nie pękł mi w pół tips, a ona zamiast mi go zdjąć i wymienić to go polała klejem i od nowa pomalowała. Skończyło się tak, ze odłamało mi się pół MOJEGO paznokcia (to najgorszy ból jakiego doświadczyłam) wykonując banalną czynność. Poprostu był zasztywny. I wtedy przyrzekłam sobie, ze zakupie sobie taki zestaw z żelami i lampą i się zaczęło wiadomo pierwsze były średnio udane (brokatowe), ale koleżanki wyjść z podziwu nie mogły, że sama je zrobiłam a potem już szło jak z płatka to jest naprawdę proste, tylko oczywiście najpierw musisz zobaczyć jak ktoś to robi w każdym razie polecam!!
to pokaz cos swojego.
__________________
[SIGPIC]https://wizaz.pl/forum/signaturepics/sigpic65015_1.gif[/SIGPIC]
frauhelga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 17:12   #18
Kathrinesss
Raczkowanie
 
Avatar Kathrinesss
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa
Wiadomości: 138
Dot.: Co myslicie-można nauczyć się samemu zakladać tipsy ?

A ja sądzę że jest to możliwe ale nic nie przyjdzie od tak że budzisz się i wiesz/umiesz wszystko.

Jeśli cię to interesuje to najpierw jak pisały poprzedniczki idź chociaż zrób sobie pazurki różnymi metodami. Podejrzewam że w grę wchodzi żel albo akryl.

Potem przydała by się teoria, dużo teorii, związanej z wszystkim co związane z przedłużaniem paznokci. Zaczynając od prawidłowej higieny w czasie pracy, pielęgnacji paznokci i dłoni, zagadnień z dziedziny kosmetyki.
Uświadom sobie że do zrobienia paznokci nie wystarczy ci "jakiś tam" żel/akryl, lampa, pędzelek i pilnik tylko wiele innych dodatkowych rzeczy.
Musisz wiedzieć jak ich używać, co robić aby poprawnie zbudować paznokcia, chociaż trochę mieć poczucie estetyki bo nie wystarczy dać byle co żeby wyglądało.

Jeśli ci zależy to najlepiej na sobie próbować, przynajmniej nikt ci nie będzie miał za złe że coś źle zrobiłaś. Praktyka, wiedza i dokładność są chyba najważniejsze.
Kathrinesss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 23:50   #19
Naddel
Raczkowanie
 
Avatar Naddel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 216
Dot.: Co myslicie-można nauczyć się samemu zakladać tipsy ?

Cytat:
Napisane przez AniaS Pokaż wiadomość
Oczywiście, że można Ja nauczyłam się sama. Zamarzyły mi się kiedyś żelowe pazurki i wybrałam się kosmetyczki. To fakt były piękne ale zabuliłam za nie 180zł i wszystko było fajnie do momentu nie pękł mi w pół tips, a ona zamiast mi go zdjąć i wymienić to go polała klejem i od nowa pomalowała. Skończyło się tak, ze odłamało mi się pół MOJEGO paznokcia (to najgorszy ból jakiego doświadczyłam) wykonując banalną czynność. Poprostu był zasztywny. I wtedy przyrzekłam sobie, ze zakupie sobie taki zestaw z żelami i lampą i się zaczęło wiadomo pierwsze były średnio udane (brokatowe), ale koleżanki wyjść z podziwu nie mogły, że sama je zrobiłam a potem już szło jak z płatka to jest naprawdę proste, tylko oczywiście najpierw musisz zobaczyć jak ktoś to robi w każdym razie polecam!!

Taaa, proste, uhm. Też tak kiedyś myślałam i próbowałam wziąć się za to sama. Wielkie g... mi z tego wyszło! Owszem, koleżanki, które nie miały pojęcia o stylizacji paznokci patrzyły z zaciekawieniem a nawet podziwem, ale co z tego, kiedy mi wątpliwości mnożyły się w niesamowitym tempie! Poczytałam rady na temat jednego problemu - zaraz wyłaniał się kolejny...i kolejny...i kolejny...
Teraz, po kolejnym już kursie (bo pierwszy, na który poszłam zbyt wiele mnie nie nauczył niestety) wiem i mogę powiedzieć z pełną świadomością, że bez kursu się NIE DA. Być może uda się nie zrobić sobie/komuś krzywdy, ale Twoje paznokcie NIE BĘDĄ wykonane prawidłowo. Byłam "po drugiej stronie barykady" to wiem. Kurs, kurs i jeszcze raz kurs!
Naddel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-08, 00:08   #20
EwaFran81
Raczkowanie
 
Avatar EwaFran81
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 184
Dot.: Co myslicie-można nauczyć się samemu zakladać tipsy ?

Chcialabym zeby to bylo tak proste jak mowisz..10lat przedluzano mi plytke paznokcia roznymi metodami,napatrzylam sie a na kursie jak ostatnia sierotka;> nawet balam sie mocniej docisnac tips zeby modelke nic nie bolalo (dobrze,ze szablony poszly mi duzoooo lepiej) o zbudowaniu krzywej czy innych technicznych szczegolach wole nie wspominac..slowem bylo ciekawie i zarazem nie tak prosto jak to wydawalo sie byc z pozycji klientki..
Mysle,iz najlepiej bedzie jak skorzystasz z rad dziewczyn i zafundujesz sobie wizyte w salonie i przyjrzysz sie blizej pracy stylistki. Jednak jestem przekonana, iz robiac sobie pazurki bez wiadomosci i zalazkow praktyki ,ktora uzyskac mozna na dobrym szkoleniu..bedziesz porownywac swoje prace do prac innych ,zauwazysz roznice..i dazac do rozbudowania swej wiedzy sama chetnie wybierzesz sie na kurs Uwazaj- to uzaleznia
EwaFran81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 08:17   #21
pina92
Raczkowanie
 
Avatar pina92
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 140
Dot.: Co myslicie-można nauczyć się samemu zakladać tipsy ?

Ja robię sobie sama... Nie korzystam z produktów z allegro tylko z dobrych firm... raczej?
Nie stac mnie na stylistke za dwie stówy, a lubie sobie sama robic jakies pazurki.. nie mowie ze wychodzi mi to rewelacyjnie ale jak dla mnie wystarczająco...
__________________
I got a plan....

49 kg
pina92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 10:13   #22
milenkaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4
Dot.: Co myslicie-można nauczyć się samemu zakladać tipsy ?

A ja myśle że najpierw trzeba sobie troszke poczytać na ten temat. obejrzeć jak się to robi i może przynajmniej raz spróbować to zrobic pod okiem kogos doświadczonego i dopiero wtedy zdecydować czy naprawdę chce się tym zajmować i właśnie to robić. Jak tak to wtedy Jazda na Potrządny Kurs. I wtedy można sobie szybko ten kurs odrobić i na produkty porządne zarobić.
A niestety często bywa tak że dziewczyny po ukończeniu naweet dobrych szkół i pokilku pracach stwierdzają że tego nienawidzą robić, ale jak juz maja papiery to robią i zazwyczaj robią to od niechcenia.
milenkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 11:28   #23
kizia86
Raczkowanie
 
Avatar kizia86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 377
GG do kizia86
Dot.: Co myslicie-można nauczyć się samemu zakladać tipsy ?

Cytat:
Napisane przez Verdina Pokaż wiadomość
Można, oczywiście.
Tak samo jak można samemu nauczyć się wycinać wyrostek robaczkowy nie kończąc studiów medycznych. Wystarczy kupić na allegro płytkę z instruktażem.
Ale dałaś porównanieRobienie coś przy pazurkach,a wycinanie wyrostka to chyba ogromna róznica
Ja myśle,że samemu można się nauczyć jeżeli czujesz,że to własnie zajęcie dla Ciebie
Tym bardziej napisałaś,że badziesz robić sobie i znajomymmożesz traktować to jako hobby

Kurs owszem jest dla tych ludzi,którzy zamierzają pracować w tym zawodzie,czy otworzyć coś własnego i czerpać z tego zyski

Więc jeżeli to Cię interesuje to smiało możesz się uczyć samawszystko jest dla ludzi
__________________
Jesteśmy razem
Nasz ślub 04.10.2005
Nasze Skarby
Kacperek 04.09.2009 ...2450g,51cm
Kubuś 14.03.2006...2500g,50cm
kizia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 11:36   #24
julittaa22
Zadomowienie
 
Avatar julittaa22
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Bolesławiec
Wiadomości: 1 868
Dot.: Co myslicie-można nauczyć się samemu zakladać tipsy ?

Cytat:
Napisane przez kizia86 Pokaż wiadomość
Ale dałaś porównanieRobienie coś przy pazurkach,a wycinanie wyrostka to chyba ogromna róznica
Ja myśle,że samemu można się nauczyć jeżeli czujesz,że to własnie zajęcie dla Ciebie
Tym bardziej napisałaś,że badziesz robić sobie i znajomymmożesz traktować to jako hobby

Kurs owszem jest dla tych ludzi,którzy zamierzają pracować w tym zawodzie,czy otworzyć coś własnego i czerpać z tego zyski

Więc jeżeli to Cię interesuje to smiało możesz się uczyć samawszystko jest dla ludzi

Zgadzam się z Tobą w 100% Też uważam, że jest to przesada, jeśli ktoś jest niesamowicie zdolny ma do tego predyspozycje (czytaj masę cierpliwości) i świetnie mu to wychodzi, czemu nie!! Sama mam dużo koleżanek samouczków, które od lat robią piękne pazurki- dodam też, że nic im się nie dzieje tzn. nie ma grzybicy itp. także do dzieła dziewczyny!!!!
julittaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 11:48   #25
aaaddd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 36
Dot.: Co myslicie-można nauczyć się samemu zakladać tipsy ?

ja od września sama robię sobie paznokcie akrylowe, wcześniej przez pół roku robiłam u stylistki, a że mam jakieś tam zdolności manualne to spróbowałam.
To prawda że to nie jest łatwe, robię jeszcze wiele błędów mam problem z uśmiechem i krzywą C przy dłuższych pazurkach, ale zdaję sobie sprawę z tego co robię źle i się uczę. Dużo czytam w necie na ten temat i korzystam z porad doświadczonych koleżanek. Pracuję na dobrych jakościowo materiałach - obecnie na inm.
No i po nowym roku wybieram si na kurs do dobrej instruktorki
aby dobrze się nauczyć zakładać paznokcie to owszem dobry kurs się przydaje ale trzeba też być wytrwałym dużo ćwiczyć, nie zrażać się krytyką i czytać duuuużo w prasie fachowej i w necie bo to kopalnie wiedzy
aaaddd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 17:20   #26
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: Co myslicie-można nauczyć się samemu zakladać tipsy ?

ja juz pisalam, ze zanim poszlam na kurs to siedzialam dluuuuugo czytajac materiala w necie, pozniej podpatrywalam kolezanke w salonie(bardzo doswiadczona), nastepnie sprobowalam zrobic sama paznokcie(SOBIE!!!).na kurs poszlam z wielka kartka ze spisanymi pytaniami. wiedzialam, co mi nie wychodzi, wiec wiedzialam nad czym chce sie skupic. ale to dlatego, ze nie moglam uwierzyc, ze mozna nauczyc sie wykonywania paznokic w ciagu 2 dniwiec wolalam isc juz przygotowana;P
__________________
"Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia. "

nie mam polskich znakow. nie bede miec. trzeba z tym jakos zyc.
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 10:34   #27
jonia1
Przyczajenie
 
Avatar jonia1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 14
Dot.: Co myslicie-można nauczyć się samemu zakladać tipsy ?

I dochodzimy do tego, że ile ludzi tyle opinii
Jeśli ktoś nie idzie na kurs a chce robić tylko sobie lub koleżankom, które się na to godzą to ok, gorzej jeśli takiej osobie wydaje się, że umie już wszystko... zbytnia pewność siebie gubi we wszystkich dziedzinach życia
jonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 20:51   #28
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: Co myslicie-można nauczyć się samemu zakladać tipsy ?

ale wiesz co.. ja bym sie nie podjela nawet robienia paznokci obcej osobie bez kursu, uwazam, ze osoby ktore pracuja na innych bez kursy zwyczajnie nie zdaja sobie sprawy z tego, jakie moga byc konsekwencjenawet jesli wydaje sie, ze wszytko robi sie juz idealnie(krzywa C, matowienie itd), to po kursie okazuje sie ,ze uppsss... jednak niebałdzo
__________________
"Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia. "

nie mam polskich znakow. nie bede miec. trzeba z tym jakos zyc.
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 01:05   #29
Patrycja21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 57
Dot.: Co myslicie-można nauczyć się samemu zakladać tipsy ?

ja mam koleżanke , która jakieś dwa lata chodziła do salonu a później postanowiła, że bedzie je robić sama. zanim zaczeła podpytała swoją stylistkę o pare drobiazgów i tak sie zaczeło... robiła sobie 2 lata ( tylko sobie) naprawde sliczne paznokietki. więc stwierdziłam, że też chce i okazało się , że to jest naprawdę bardzo trudne a temat ten jest tak rozległy... poszłyśmy razem na kurs-ja żeby się nauczyć, ona dla papierka (bo teraz jest stylistką pełnoprawną). jedyna róznica w jej wiedzy i wykonaniu po kursie to temat chorób i to że jej krzywa c teraz jest bardziej zarysowana niz wcześniej tzn bardziej wypukła. myśle że ona jest ewenementem i wyjątkiem potwierdzającym regułe... mimo wszytsko polecam kurs...
Patrycja21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 09:55   #30
kasica123
Zakorzenienie
 
Avatar kasica123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Z krainy gdzie nie przestaje padać deszcz...
Wiadomości: 3 189
Dot.: Co myslicie-można nauczyć się samemu zakladać tipsy ?

Cytat:
Napisane przez Niliessa Pokaż wiadomość
Hej Jak myslicie dziewczyny czy można samemu nauczyć sie robienia tipsów żelowych nie idąc na kurs? Na pewno gdybym sie nauczyła to jak coś bym robiła sobie i moim najbliższym. Wiem , że moje pytanie może być dla Was dziwne ale ostatnio bardzo sie tym interesuję. Co prawda, ja nie miałam nigdy załozonych tipsów więc nie mam pojęcia narazie co i jak dokładnie wygląda, dlatego pyta się Was co o tym sądzicie. Aha.. no i co polecacie żeby się jakoś nauczyć wszytskiego..Pozdrawiam


po zdjeciach ktore załączyłaś w wątku "czy ten paznokiec jest dobrze wykonany" myślę że powinnaś dać sobie spokój z robieniem paznokci, bo krzywde sobie możesz zrobić dziewczyno!!!
Aż nie wierzę że coś takiego w ogóle moze miec miejsce...
kasica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:05.