Wyprawka dla niemowlaka, co kupiłyśmy, zamierzamy kupić, warto czy nie ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-31, 15:05   #1
Margotka_
Zadomowienie
 
Avatar Margotka_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 139
Smile

Wyprawka dla niemowlaka, co kupiłyśmy, zamierzamy kupić, warto czy nie ?


Hej Mamusie

Nie znalazłam takiego wątku,choć przyznaje sie bez bicia, ze mogłam przeoczyć
Chciałabym abyśmy tutaj wymieniały sie swoimi wyprawkowymi zakupami pewnie każda przyszła Mama szaleje po sklepach, buszuje online w poszukiwaniu pomysłów, cenowych obniżek, itp wklejajmy zdjecia, opinie - bo moze juz sa tu wsród nas doświadczone Mamy, co zamierzacie kupić, i wszystko co tylko związane z wyprawka dla naszych maluszków
Zapraszam wszystkie Mamy
__________________
Where the beauty of nature meets excellence in craft, only perfect things result.Like diamonds.Like us...
27.03.2009
1+1=3 29.02.2016
Margotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-03, 13:05   #2
(kicia)
Zakorzenienie
 
Avatar (kicia)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 19 135
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, co kupiłyśmy, zamierzamy kupić, warto czy nie ?

to ja powiem jako mama ponad roczniaka chyba najlepiej na początku kupić rzeczy oczywiste i na pewno niezbędne a potem o takich bardziej pwoiedzmy gadżetach zadecydować po urodzeniu czy sa potrzebne
w dobie internetu potem można szybko zamówić


ja osobiście chwalę sobie takie rzeczy jak : niania elektroniczna która wg niektórych jest zbedna, podgrzewacz do butelek (ale to dopiero jak dzidziuś przechodzi na mm czyli u nas dosc szybko), płaski leżaczek np tiny love (akurat leżaczek kupilam zaraz po powrocie ze szpitala i dobrze bo Mały spał w dzień w salonie i miałam na niego oko bo jak nie miałam jeszcze niani a Mały spal w łóżeczku w pokoju jak głupia chodziłam sprawdzać czy śpi )

W podstawowej wyprawce to wiadomo na pewno: łóżeczko prześcieradła, podklady nieprzemakalne pod prześcieradło, rożek (my bardzo długo używaliśmy), pieluszki tetrowe ( my mieliśmy ok 20 sztuk i dużo nam szło bo Mały ulewał), aspirator do noska ja polecam katarek, obcinaczki do paznokci, miękka szczoteczka do włosków, przewijak na łóżeczko lub na komodę, wanienka ze stelażem (polecam ze stelażem ew komodę z wanienką), ręcznik (nie koniecznie z kapturkiem aby przyjemny i miekki w dotyku)
Z pościeli na początek jak wyżej prześcieradła ze 3 sztuki, kocyki (ja mam 2 cienkie 2 grubsze) kołderke dopiero po pona roku mam zamiar zacząć zimą uzywac. Poduszka zbędna.

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:04 ----------

a i tez tak doradze nie robić zapasów pampersow itp bo np nas nasz pierwszy wybór na zawiódł i doprażył i jakbym miała duzy zapas to bylby klops
__________________
14.07.2012
II kreseczki 23.11.2013
Bartuś 11.08.2014 godz.15:10 3810 g 55 cm

(kicia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 10:52   #3
NecroKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar NecroKitty
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 034
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, co kupiłyśmy, zamierzamy kupić, warto czy nie ?

Jestem mamą 1,5 rocznej panny, więc mogę coś doradzić co z całą pewnością się przyda.
- Do wanienki warto kupić plastikowy leżaczek. Kupiłam po kilku pierwszych kąpielach, łatwiej jest umyć dzieciaczka i ma się dwie wolne ręce.
- Aspirator do noska, Katarek najlepszy, te ustne nie usuwają połowy tego co zalega.
- Podkład nieprzemakalny pod materac.
- Od rożka lepszy otulacz, a jeśli już rożek to bez usztywnienia. W grubym sztywnym nie czuje się dziecka i może się wyślizgnąć, raz małą łapałam :/
- Nie robić zapasów pampersów, są spore szanse że nie będą maluchowi pasować. Osobiście na początek polecam białe Pampersa, są najdelikatniejsze a Dady jedynki bardzo często odparzają.

Artykuły higieniczne dla siebie i maluszka warto kupować od sprzedawców na allegro, są różni polecani i można kupić wszystko na raz taniej.
Koniecznie kupić już do szpitala maść z lanoliną, polecam tą z Ziaji.
Kosmetyki w aptece Gemini, też są tańsze.
Na ubranka polecam polować teraz na wyprzedażach, w H&M są naprawdę duże promocje na najmniejsze ubranka.
Fajne body bawełniane są w C&A w 5-pakach.
Nie polecam ubranek ze Smyka, Pepco. Zwykle jednorazówki :/
Nie polecam:
- Podkłady higieniczne Bella Mamma są beznadziejne, już lepsza zwykła lignina.
- Przewijaków firmy Klupś, nam się rozkleił po 2 miesiącach pod wpływem moczu.

Jak coś mi się przypomni to dopisze.
__________________
Nadeńka 30.06.2014
NecroKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 11:29   #4
89anioleknh89
~*~Szalona Narzeczona~*~
 
Avatar 89anioleknh89
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 6 673
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, co kupiłyśmy, zamierzamy kupić, warto czy nie ?

Ja jestem mamą 2.5 malucha.
Co do wyprawki:
Każdy mówi nie kupuj dużo rzeczy bo zaraz wyrośnie. Mój młody namiętnie przesikał wszystko co miał w szpitalu a mieliśmy całą torbę musieli mi dowozić ubranka :P Nie rozpoczynajmy dyskusji czy źle założone pampersy czy coś po prostu tak było i ubranek brakło
Co do pampersów ja z kolei uważam że od razu pakować się z białe pampersa to niepotrzebny wydatek, wystarczy kupić 2 różne paczki tych małych tańszych i jak nie spasują próbować dalej
Niania dla mnie jak najbardziej trafiona tak jak i podgrzewacz.
Katarek tak samo.
Oczywiście wanienka, również z podkładką na malucha - ułatwia życie i kąpiel niedoświadczonym mamą
Na start zainwestowałabym w emolienty zamiast jakiś płynów, balsamów, kremów: Emolium, polecić mogę firmę Penaten - mam małego alergika a Penaten jest jednym z niewielu tańszych (W super pharmie często są promocje, które mu odpowiadają)
Nożyczki do paznokci, sudokrem. Czapeczki, niedrapki
I leżaczek u mnie też się sprawdził więc chyba warto kupić
Ciężko opisać tak wszystko jak gdyby nie było dziecko to studnia bez dna :P
__________________
TO NIEMOŻLIWE - powiedział rozsądek...
TO RYZYKOWNE - powiedziało doświadczenie...
TO BEZSENSOWNE - powiedziała duma...
Mimo wszystko... SPRÓBUJ!
Powiedziało serce...

16.06.2017
89anioleknh89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 14:22   #5
Margotka_
Zadomowienie
 
Avatar Margotka_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 139
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, co kupiłyśmy, zamierzamy kupić, warto czy nie ?

Super porady ja jestem dopiero Mommy to be w marcu wiec na etapie zbierania wyprawki i przyznam szczerze ze człowiek najchętniej wszystko by kupił
A czy któraś moze doradzić/polecić co sie przydaje w początkowej apteczce maluszka ?
__________________
Where the beauty of nature meets excellence in craft, only perfect things result.Like diamonds.Like us...
27.03.2009
1+1=3 29.02.2016
Margotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 14:25   #6
89anioleknh89
~*~Szalona Narzeczona~*~
 
Avatar 89anioleknh89
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 6 673
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, co kupiłyśmy, zamierzamy kupić, warto czy nie ?

Cytat:
Napisane przez Margotka_ Pokaż wiadomość
Super porady ja jestem dopiero Mommy to be w marcu wiec na etapie zbierania wyprawki i przyznam szczerze ze człowiek najchętniej wszystko by kupił
A czy któraś moze doradzić/polecić co sie przydaje w początkowej apteczce maluszka ?
na kolki: jest tego mnostwo, woda morska na katar, cos na przeziebienie po 1miesiacu, herbatka z kopru, priobiotyki
__________________
TO NIEMOŻLIWE - powiedział rozsądek...
TO RYZYKOWNE - powiedziało doświadczenie...
TO BEZSENSOWNE - powiedziała duma...
Mimo wszystko... SPRÓBUJ!
Powiedziało serce...

16.06.2017
89anioleknh89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 19:44   #7
(kicia)
Zakorzenienie
 
Avatar (kicia)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 19 135
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, co kupiłyśmy, zamierzamy kupić, warto czy nie ?

Cytat:
Napisane przez Margotka_ Pokaż wiadomość
Super porady ja jestem dopiero Mommy to be w marcu wiec na etapie zbierania wyprawki i przyznam szczerze ze człowiek najchętniej wszystko by kupił
A czy któraś moze doradzić/polecić co sie przydaje w początkowej apteczce maluszka ?
byla mowa o emolientach ja tutaj bym uwazala... a dlaczego. O ile dzieci urodzone w miesiącach ziowych w czasie okresu grzewczego przez ok pierwszy miesiąc spoko. To dzieci letnie niekoniecznie zaczynać od emolietnow. Dlaczego? A dlatego ze skora bardzo szybko sie moze przyzwyczaić do tego typu kosmetyków i póxniej gdy zaczną sie problemy skórne nie ma innej drogi manewru np. Jak u nas pojawił się problem jak mial 5 msc włącyzłam emolient przeszlo. Znajoma kąpala przez pierwszych kilka msc i potem cos sie zaczeło ze skórą dziać i od razu maści sterydowe.
Nie mowię tego z wlasnej opinii tylko z doświadczenia naszej alergolog

Leków na kolke jest wiele i tak na prwde nie ma jednego sprawdzonego trzeba kombinować

co do kosmetyków polecam blog sroka o.... tam jest baaardzo wiele przydatnych informacji
w skrócie kosmetyki dobre ma dada baby dream to samo chusteczki nawilżane jedne z lepszych to też fitti

---------- Dopisano o 20:44 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------

a i jeszcze probiotyki biogaja dicoflor pedicetamol
__________________
14.07.2012
II kreseczki 23.11.2013
Bartuś 11.08.2014 godz.15:10 3810 g 55 cm

(kicia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-06, 11:43   #8
mojakaren
Zakorzenienie
 
Avatar mojakaren
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 486
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, co kupiłyśmy, zamierzamy kupić, warto czy nie ?

fajny wątek!

dziewczyny a z kąpielą jak? Po kąpieli to wiadomo oliwka itd. ale jak rodzę w zimie to własnie przyda się jakiś płyn do kąpieli? Typu babydream?
__________________
27 IX 2014

jesteśmy jedno
jedno ze stali

1+1=3
mojakaren jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 12:03   #9
(kicia)
Zakorzenienie
 
Avatar (kicia)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 19 135
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, co kupiłyśmy, zamierzamy kupić, warto czy nie ?

Cytat:
Napisane przez mojakaren Pokaż wiadomość
fajny wątek!

dziewczyny a z kąpielą jak? Po kąpieli to wiadomo oliwka itd. ale jak rodzę w zimie to własnie przyda się jakiś płyn do kąpieli? Typu babydream?
oliwka zatyka lepiej jakis lotion ja np tez smaruje tylko jak skóra zaczna tego wymagać bez potrzeby nie smaruję im mniej chemii tym lepiej

my od początku używaliśmy płynu do kąpieli z bd ten z pompka tera mieliśmy z dady też ok tylko nasz lubi pianę więc wracamy do bd
__________________
14.07.2012
II kreseczki 23.11.2013
Bartuś 11.08.2014 godz.15:10 3810 g 55 cm

(kicia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 15:43   #10
jagodzianka21
Zadomowienie
 
Avatar jagodzianka21
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 142
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, co kupiłyśmy, zamierzamy kupić, warto czy nie ?

widzę bardzo ciekawy wątek, wiec postanowiłam dołaczyć. jestem na etapie pakowania torby, co nieco już mam ale fajnie poczytac doświadczone mamy by nie gromadzić niepotrzebnie niektórych rzeczy...
co do kosmetyków postawiłam na rossmanowskie , mam nadzieję że maluszkowi podpasują jednak większy problem i dylemat mam co do wyprawki ubrankowej, mam bodziaki, pajace, śpiochy, półśpiochy, kaftaniki... ale zupełnie nie wiem jak to wszystko połączyć w gotowe zestawy tak żeby dziecku było wygodnie i ciepło. mam wrazenie ze jak założe kaftanik a na to pajać czy śpichu że będzie mu zimno...
mozecie coś poradzić jak najlepiej kompletowac takie zestawy ubraniowe?? będe bardzo wdzięczna
__________________
szczęśliwa żona, szczęśliwego męża



12.12.15- Krzyś
jagodzianka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 18:13   #11
Margotka_
Zadomowienie
 
Avatar Margotka_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 139
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, co kupiłyśmy, zamierzamy kupić, warto czy nie ?

Cieszę się, ze wątek przypadł do gustu
Dołączam sie do jagodzianka21 ja tez juz większość tych "duzych" rzeczy mam,a przyznam sie, ze ciuszka ani jednego jeszcze
__________________
Where the beauty of nature meets excellence in craft, only perfect things result.Like diamonds.Like us...
27.03.2009
1+1=3 29.02.2016
Margotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-07, 10:34   #12
(kicia)
Zakorzenienie
 
Avatar (kicia)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 19 135
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, co kupiłyśmy, zamierzamy kupić, warto czy nie ?

Cytat:
Napisane przez jagodzianka21 Pokaż wiadomość
widzę bardzo ciekawy wątek, wiec postanowiłam dołaczyć. jestem na etapie pakowania torby, co nieco już mam ale fajnie poczytac doświadczone mamy by nie gromadzić niepotrzebnie niektórych rzeczy...
co do kosmetyków postawiłam na rossmanowskie , mam nadzieję że maluszkowi podpasują jednak większy problem i dylemat mam co do wyprawki ubrankowej, mam bodziaki, pajace, śpiochy, półśpiochy, kaftaniki... ale zupełnie nie wiem jak to wszystko połączyć w gotowe zestawy tak żeby dziecku było wygodnie i ciepło. mam wrazenie ze jak założe kaftanik a na to pajać czy śpichu że będzie mu zimno...
mozecie coś poradzić jak najlepiej kompletowac takie zestawy ubraniowe?? będe bardzo wdzięczna
jap owiem tak pierwsza zasada nie przegrzewać dziecka

na prawdę dziewczyny dziecko to też człowiek też mu może być za ciepło

Oczywiście noworodek to trochę inaczej początkowo warto trochę cieplej ubrać ale nie przesadzajmy. Niesety m.in stąd biorą się choroby u dzieci

dziecko ma kilka warstw ubrań kocyk i inne na spacerze nagle zaczyna płakać odkopujesz i wyciągasz z wózka jeden powiew i dziecko obwiane

Oczywiście to jest decyzja każdej matki na mnie krzywo patrzą niektórzy na spacerach ale ja syna ubieram tak samo jak siebie. I jak to tak cienko dziecko ubierać

Co do zestawów ja w domu zakładałam samego pajaca nawet zimą lub body plus półspiochy. Latem i wczesną jesienią czasem same body plus skarpeti

Na spacery latem późnym latem też pajac plus czapka lub krótkie body półśipochy czapka
Jesień body krótkie lub długie gruba bluza/kurtka cienka czapka spodnie skarpetki lub rajstopki. Na to kocyk. Jeśli wyciągałam zgrzane dziecko z wózka= kolejnego dnia przy podobnej pogodzie eliminowałam jakiś element
Zima do wózka długie body pół śpiochy lub pajac kombinezon czapa szalik i nakładka na gondolę często bez koca. Teraz zimy lekkie były jak było może z kilka razy bardzo zimno to pod pajaca body
Jak było już ok 5 stopni to kombinezon zimowy zmieniłam na polarowy plus koc
Wiosna to jak jesienią zależnie od pogody

Np teraz mamy ok 0 stopni i syne ma krókie body bluzkę z długim rajstopki spodenki kurtka czapka szalik i tak jedzie w wózku czasem jak wieje dam koc

PS temperaturę u dziecka nie ocenia się po rękach nóżkach bo te moga być zimne grunt to temperatura na karku

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:23 ----------

a jeszcze co do ciuchów najwygodniejsze są:
body to jasne
pajace rozpinane na całej długości te przez głowe czasem cięzko załozyć
śpioszki jeśli już to takie z rozpinanymi nóżkami (nie ma to jak w środku nocy ściągać z dziecka ubranko do przewijania)
półśpiochu idealne do bodów

dla takich noworodków spodenki to tak średnio bo często spadają skarpetki itp a a rach ciach półśiochy założone

koniecznie bluzy bez kaptura nie wiem po co noworodkom i małym niemowlakom kaptury jak tylko rpzeszkadzają bo przecież np w aucie ylko dziecko się zgrzeje z kapturem na głowie
__________________
14.07.2012
II kreseczki 23.11.2013
Bartuś 11.08.2014 godz.15:10 3810 g 55 cm


Edytowane przez (kicia)
Czas edycji: 2015-11-07 o 10:36
(kicia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-07, 16:21   #13
jagodzianka21
Zadomowienie
 
Avatar jagodzianka21
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 142
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, co kupiłyśmy, zamierzamy kupić, warto czy nie ?

no właśnie ja się boje zeby nie przegrzac dziecka ale i tez żeby mu nie było za zimno. podobno ta wiedza przychodzi wraz z dzieckiem (oby ) co do tych bluz z kapturem jestem tego samego zdania+ kieszenie.. ja nie wiem po co w ubranku dla 3-6miesięcznego dziecka kieszenie - przecież i tak nic tam nie schowa;/ ..

tak czy tak dziękuję za obszerną wypowiedz, troche mi rozjaśniłaś temat
__________________
szczęśliwa żona, szczęśliwego męża



12.12.15- Krzyś
jagodzianka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 12:01   #14
NecroKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar NecroKitty
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 034
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, co kupiłyśmy, zamierzamy kupić, warto czy nie ?

Cytat:
Napisane przez jagodzianka21 Pokaż wiadomość
widzę bardzo ciekawy wątek, wiec postanowiłam dołaczyć. jestem na etapie pakowania torby, co nieco już mam ale fajnie poczytac doświadczone mamy by nie gromadzić niepotrzebnie niektórych rzeczy...
co do kosmetyków postawiłam na rossmanowskie , mam nadzieję że maluszkowi podpasują jednak większy problem i dylemat mam co do wyprawki ubrankowej, mam bodziaki, pajace, śpiochy, półśpiochy, kaftaniki... ale zupełnie nie wiem jak to wszystko połączyć w gotowe zestawy tak żeby dziecku było wygodnie i ciepło. mam wrazenie ze jak założe kaftanik a na to pajać czy śpichu że będzie mu zimno...
mozecie coś poradzić jak najlepiej kompletowac takie zestawy ubraniowe?? będe bardzo wdzięczna
Kosmetyki z Rossmanna polecam. Mojej córce nic nie pasowało, po wszystkim wysypki. Od roku jedziemy na Babydream i skóra perfekt
Co do ubranek to u nas na początku pajace, body+półśpiochy, body+legginsy. Ważne, żeby wszystko było miękkie i nieuciskające.
Jak widzę maluszki w dżinsach, sweterkach z kapturem i butach to mam ochotę coś tym matkom powiedzieć
__________________
Nadeńka 30.06.2014
NecroKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 14:51   #15
(kicia)
Zakorzenienie
 
Avatar (kicia)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 19 135
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, co kupiłyśmy, zamierzamy kupić, warto czy nie ?

Cytat:
Napisane przez NecroKitty Pokaż wiadomość
Kosmetyki z Rossmanna polecam. Mojej córce nic nie pasowało, po wszystkim wysypki. Od roku jedziemy na Babydream i skóra perfekt
Co do ubranek to u nas na początku pajace, body+półśpiochy, body+legginsy. Ważne, żeby wszystko było miękkie i nieuciskające.
Jak widzę maluszki w dżinsach, sweterkach z kapturem i butach to mam ochotę coś tym matkom powiedzieć

e tam lepsze są dziewczynki takie lediwe miesięczne w tiulowych sukienkach i leży taka bidulka na tej warstwie sukienki dupka wyżej niz głowa
__________________
14.07.2012
II kreseczki 23.11.2013
Bartuś 11.08.2014 godz.15:10 3810 g 55 cm

(kicia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 18:19   #16
Margotka_
Zadomowienie
 
Avatar Margotka_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 139
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, co kupiłyśmy, zamierzamy kupić, warto czy nie ?

Cytat:
Napisane przez (kicia) Pokaż wiadomość
e tam lepsze są dziewczynki takie lediwe miesięczne w tiulowych sukienkach i leży taka bidulka na tej warstwie sukienki dupka wyżej niz głowa
Haha ja go w ogóle sie zastanawiam ktory projektant to taki "bezmózgi" zeby tworzyć takie ciuszki dla maluszków
__________________
Where the beauty of nature meets excellence in craft, only perfect things result.Like diamonds.Like us...
27.03.2009
1+1=3 29.02.2016
Margotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 19:50   #17
Clio_99
Zadomowienie
 
Avatar Clio_99
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 218
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, co kupiłyśmy, zamierzamy kupić, warto czy nie ?

Hehe bo to są bardziej ciuszki dla mamusiek
__________________
:
Clio_99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-15, 15:03   #18
Aninis
Zakorzenienie
 
Avatar Aninis
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 519
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, co kupiłyśmy, zamierzamy kupić, warto czy nie ?

heja ja jestem z mamuś lutowych 2016, więc wszystko przede mną, ale oczywiście już jestem na etapie kompletowania wyprawki

Wrzucę taką opracowaną przez nas na wątku - może komuś się coś przyda

DLA MAMY DO SZPITALA

Niezbędne dokumenty:
1. dowód tożsamości
2. karta przebiegu ciąży
3. oryginały wyników badań z okresu ciąży - najlepiej sprawdzić jakie dokumenty wymaga szpital, w którym planujemy rodzić (np. grupa krwi i Rh, morfologia i badanie moczu, HBS, WR, wyniki badań USG, inne istotne wyniki badań czy konsultacji)

Na czas porodu:
1. koszula nocna, której nie będzie ci żal ubrudzić - np. t-shirt po tż
2. jednorazowa lewatywa, jednorazowa maszynka do golenia (jeżeli ktoś chce)
3. pomadka ochronna do ust - wysuszają się podczas oddychania
4. woda mineralna niegazowana - mała z dziubkiem i 1,5l
5. "coś" miętowego gumy do żucia, mentosy, tik-taki
6. zegarek do określania czasu skurczów
7. aparat

Na okres poporodowy:
1. podkłady na łóżko o wymiarach 60x90 cm - np. z firmy Hartmann. Jeżeli szpital ich nie zapewnia. Można kupić od razu 20 szt. - do szpitala zabrać 5-6 szt. a resztę wykorzystać później jako podkład przy przewijaniu dziecka.
2. pieluchy w kształcie podpasek (2 opakowania po 30 szt. Maxi + Midi) - np. z firmy Hartmann
3. podpaski (2-3 opakowania)
4. majtki siateczkowe wielorazowe (3 szt.)
5. koszule nocne do karmienia (2 szt., najlepiej rozpinane z przodu)
6. szlafrok - nie kupować grubego, lepszy materiałowy, bo na porodówce ciepło
7. klapki pod prysznic
8. biustonosz do karmienia
9. maść na obolałe brodawki
10. butelkę po wodzie z dziubkiem i tantum rosa- do podmywania krocza.
11. wkładki laktacyjne - nie przesadzać z ilością, bo nie wszystkim są potrzebne
12. przybory toaletowe (żel pod prysznic, mydło w płynie po porodzie Hartmann, szampon, szczoteczka i pasta do zębów, szczotka do włosów, gumka do włosów, antyperspirant, pomadka nawilżająca do ust, maszynka do golenia, papier toaletowy)
13. ręczniki
14. sztućce, kubek
15. telefon i ładowarka
16. pieniądze na nieprzewidziane wydatki


DLA NOWORODKA DO SZPITALA

Co do ubrań do szpitala dla dziecka - warto się dopytać co oferuje szpital, bo jak zapewniają to nie ma co wozić całej paki tylko wziąć ubranka na wyjście ze szpitala.

1. Pieluszki jednorazowe
2. Pieluchy tetrowe (4 szt.)
3. Ręcznik
4. Pajacyk, śpioszki, półśpioszki, czy też body (6 szt.)
5. Rękawiczki niedrapki
6. Skarpetki
7. Ubranka na wyjście ze szpitala (w tym kombinezon)
8. Chusteczki nawilżające
9. Sól fizjologiczna i waciki
10. Krem na odparzenia
11. Gaziki nasączone spirytusem lub płyn do dezynfekcji pępka (np. Octenisept)
12. Fotelik samochodowy - zabrać dopiero przy wypisie ze szpitala


UBRANKA

Rozmiary na początek 56, 62 lub odpowiednik zagraniczny 0-3. Nie kupować tylko małego lub tylko dużego rozmiaru, lepiej trochę tego i trochę tego. Potrzeba co najmniej 8-10 kompletów do zmiany. Im więcej tym rzadziej będzie się prać. Każdemu pasuje trochę co innego. Możliwe kombinacje dla zimowego dziecka:

1. Body kr. rękaw (10 szt.)
2. Body dł. rękaw (10 szt.)
3. Pajacyki (10 szt.)
4. Śpioszki bawełniane (5 szt.)
5. Bluzeczki zapinane z przodu (10 szt.)
6. Spodenki, półśpioszki (5 szt.)

Poza tym z ubranek przydaje się:

1. Czapeczki osłaniające uszy i czoło (2 szt.)
2. Czapka ciepła (1-2 szt.)
3. Rękawiczki (niedrapki) (2-5 szt.)
4. Skarpetki (5-10 szt.)
5. Kombinezon zimowy na spacery (1 szt.) Najwygodniej jeżeli rozpina się po całości i obie nogawki się rozpinają.


W DOMKU HIGIENA I PIELĘGNACJA

Wszystkie kosmetyki, pieluszki i chusteczki - nie należy kupować większych ilości, bo każde mogą dziecko podrażnić, uczulić.

1. Miejsce do spania - łóżeczko z odpowiednim materacem, ceratka do łóżeczka
2. Osłonka na łóżeczko - niekonieczne przy noworodku, często przeszkadza, bo zasłania malucha jak się leży obok.
3. Pasujące bawełniane prześcieradła (2 szt.)
4. Coś do spania (2 szt.) – rożek, śpiworek
5. Kocyk cieńszy i grubszy (min 2 szt.)
6. Pieluszki tetrowe (5-10 szt.)
7. Pieluszki flanelowe (2-3 szt.)
8. Pieluszki jednorazowe - na początek warto mieć jedno opakowanie "1" i jedno "2"
9. Przewijak, podkłady do przewijania (jednorazowe)
10. Chusteczki nawilżone - można używać jedynie wody do pupy dziecka na początek, a chusteczki warto mieć na wyjścia, czy w awaryjnej sytuacji, ale dla takiej młodziutkiej skóry najlepsza jednak sama woda. – Babydream Calendula (Rossman), Hipp Babysanft Ultra Sensitiv lub Gentle Caring
11. Płatki kosmetyczne - takie kosmetyczne do przemywania pupy w domu wodą.. Nie muszą być specjalne dla niemowląt. Mogą być takie duże kosmetyczne.
12. Gaziki nasączone spirytusem lub płyn Octenisept - do przemywania kikuta pępowinowego i rozciętego krocza
13. Gaziki jałowe - do przemywania kikuta i do mycia oczek
14. Krem przeciw odparzeniom - w zależności od preferencji: bepanthen, linomag (biało-zielona tubka, broń boże ten z różową, on jest z cynkiem), Babydream Natural: Calendulacreme z Rossmana, Alantan zielony, sprawdza się też mąka ziemniaczana, HiPP, Babysanft, Wundschutz Creme (Krem ochronny przeciw odparzeniom) sudocrem- to jest maść " lecznicza" gdy się pojawią jakieś zmiany na skórze, a nie " profilaktyczna" do smarowania tak na wszelki wypadek.
15. Płyn do kąpieli i mycia włosków - z tym też ostrożnie. Na początku najlepiej kąpać w wodzie, czasem można dolać olejek migdałowy, coś naturalnego. W przypadku jak skórka była naprawdę sucha, to wtedy dopiero emolienty. HIPP Babysanft: Pielegnacyjny Płyn do Kapieli lub Rossmann: Babydream:Pielęgnacyjny płyn do kąpieli lub Babydream Extrasensitive, Öl-Bad (Płyn do kąpieli z olejkiem migdałowym do skóry wrażliwej)
16. Odpowiedni krem na mróz lub słońce - HiPP, Babysanft, Krem ochronny na wiatr i niepogodę lub Rossmann, Babydream, Baby Wind- und Wettercreme (Krem chroniący przed zimnem i wiatrem) lub Weleda Nagietkowy balsam na wiatr i niepogodę lub Topfer, Babycare, Balsam dla niemowląt do skóry suchej
17. Coś do smarowania malucha: oliwka: Hipp BabySanf z ekologicznym olejkiem migdałowym BIO lub Oliwka pielęgnacyjna HiPP Babysanft lub Real Quality Oliwka pielęgnacyjna, balsam: Bubchen Calendula lub Pharmaceris Baby, Balsam nawilżający, Schlecker AS Baby, krem: HiPP Babysanft, Krem pielęgnacyjny do twarzy i ciała lub Ziołolek, Linomag, Bobo A+E, Krem dla dzieci i niemowląt lub Pharmaceris baby, Krem ochronno-kojący do twarzy dla dzieci, od chwili narodzin- nie jest konieczne używanie takich kosmetyków (można ewentualnie raz na jakiś czas, jak skóra robi się sucha)
18. Małe nożyczki z zaokrąglonymi końcami lub obcinacz mały
19. Miękka szczotka do włosów - nawet jak dziecko nie ma włosków to często ma ciemieniuchę i trzeba wyczesywać. Naturalne potrafią uczulić, ale są delikatniejsze.
20. Delikatny proszek do prania + płyn do płukania - np. Dzidziuś, Jelp, Biały Jeleń, Lovela.
21. Aspirator do nosa + roztwór wody morskiej do pielęgnacji - najlepszy, to katarek, frida lub inny.
22. Sól fizjologiczna- do przemywania oczek, noska itp. Warto w jakiejś internetowej aptece kupować, tak samo jak gaziki jałowe
23. Patyczki do uszu - należy korzystać "rozsądnie". Niektóre szkoły mówią, że lepiej użyć gazika, a najlepiej palca.
24. Wanienka - dobra na stojaku.
25. Ręczniki (2 szt.)
26. Smoczek (2 szt.)
27. Pojemniki na wszystkie potrzebne akcesoria - wiszący lub stojący blisko przewijaka
28. Termometr - np. bezdotykowy np. Microlife NC100 albo Beurer FT90
29. Ziołowe herbatki- (koper, rumianek) na kolkę. Można dokupić w razie potrzeby. Dzieci karmione piersią nie zawsze chcą herbatkę.



KARMIENIE

1. Wkładki laktacyjne dla mamy - nie przesadzać z ilością, bo nie wszystkim są potrzebne
2. Laktator - są ręczne i eletryczne. To jaki będzie potrzebny okaże się dopiero po porodzie. Jeżeli więc mieszka się w miejscu gdzie można takie rzeczy zdobyć od ręki to warto poczekać z zakupem. Przed tylko wybrać konkretne modele dla obu typów. np. Medela Mini Electric lub droższy Swing, Lovi Prolactis, Canpol Babies ręczny Basic 12/205, Akuku ręczny
3. Krem na popękane brodawki -np. Bepanthen, a najlepiej maść Lansinoh HPA na bazie lanoliny lub Rossmann, Babydream fur Mama, Maść do pielęgnacji brodawek sutkowych
4. Poduszka do karmienia - niektórzy cenią, niektórzy nie lubią. np. rogal z Motherhood ten sam, co do spania w ciąży
5. Butelka o pojemności 125 ml ze smoczkami o najmniejszym przepływie 0+ - nie warto kupować dużo bo nie wiadomo czy będzie potrzebne, a jeżeli tak to czy przypasuje akurat taki dziecku.
6. Szczotka do mycia butelek i smoczków
7. Biustonosz do karmienia - uwaga, rozmiar biustu może się znacząco zmienić po porodzie (kilka dni)
8. Podgrzewacz do butelek - podobnie jak z laktatorem warto poczekać z zakupem do momentu gdy będzie potrzebny
9. Śliniaki
10. Woreczki/pojemniki do przechowywania i zamrażania pokarmu - To jaki będzie potrzebny okaże się dopiero po porodzie. Jeżeli więc mieszka się w miejscu gdzie można takie rzeczy zdobyć od ręki to warto poczekać z zakupem.

Edytowane przez Aninis
Czas edycji: 2015-11-15 o 15:11
Aninis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-15, 16:59   #19
Margotka_
Zadomowienie
 
Avatar Margotka_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 139
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, co kupiłyśmy, zamierzamy kupić, warto czy nie ?

Aninis świetna lista dziekuje zaraz zabieram sie za dopisywanie do swoje czego jeszcze mi brakuje

Ps. Ponieważ nie mieszkam w Polsce mam pytanie odnośnie higienicznych rzeczy, typu podkłady poporodowe itp. Gdzie sa dostepne ? Apteki, rossmann czy raczej nastawić sie na Allegro i zakupy online ?
__________________
Where the beauty of nature meets excellence in craft, only perfect things result.Like diamonds.Like us...
27.03.2009
1+1=3 29.02.2016
Margotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-15, 17:12   #20
(kicia)
Zakorzenienie
 
Avatar (kicia)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 19 135
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, co kupiłyśmy, zamierzamy kupić, warto czy nie ?

Cytat:
Napisane przez Margotka_ Pokaż wiadomość
Aninis świetna lista dziekuje zaraz zabieram sie za dopisywanie do swoje czego jeszcze mi brakuje

Ps. Ponieważ nie mieszkam w Polsce mam pytanie odnośnie higienicznych rzeczy, typu podkłady poporodowe itp. Gdzie sa dostepne ? Apteki, rossmann czy raczej nastawić sie na Allegro i zakupy online ?

ja polecam allegro
__________________
14.07.2012
II kreseczki 23.11.2013
Bartuś 11.08.2014 godz.15:10 3810 g 55 cm

(kicia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 11:09   #21
jagodzianka21
Zadomowienie
 
Avatar jagodzianka21
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 142
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, co kupiłyśmy, zamierzamy kupić, warto czy nie ?

ja polecam apteke internetowa gemini - ale nie wiem czy wysyłają za granice ;/
ale wychodzi sporo taniej niż w stacjonarnych
__________________
szczęśliwa żona, szczęśliwego męża



12.12.15- Krzyś
jagodzianka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 20:55   #22
NecroKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar NecroKitty
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 034
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, co kupiłyśmy, zamierzamy kupić, warto czy nie ?

Cytat:
Napisane przez Aninis Pokaż wiadomość
heja ja jestem z mamuś lutowych 2016, więc wszystko przede mną, ale oczywiście już jestem na etapie kompletowania wyprawki

Wrzucę taką opracowaną przez nas na wątku - może komuś się coś przyda

DLA MAMY DO SZPITALA

Niezbędne dokumenty:
1. dowód tożsamości
2. karta przebiegu ciąży
3. oryginały wyników badań z okresu ciąży - najlepiej sprawdzić jakie dokumenty wymaga szpital, w którym planujemy rodzić (np. grupa krwi i Rh, morfologia i badanie moczu, HBS, WR, wyniki badań USG, inne istotne wyniki badań czy konsultacji)

Na czas porodu:
1. koszula nocna, której nie będzie ci żal ubrudzić - np. t-shirt po tż
2. jednorazowa lewatywa, jednorazowa maszynka do golenia (jeżeli ktoś chce)
3. pomadka ochronna do ust - wysuszają się podczas oddychania
4. woda mineralna niegazowana - mała z dziubkiem i 1,5l
5. "coś" miętowego gumy do żucia, mentosy, tik-taki
6. zegarek do określania czasu skurczów
7. aparat

Na okres poporodowy:
1. podkłady na łóżko o wymiarach 60x90 cm - np. z firmy Hartmann. Jeżeli szpital ich nie zapewnia. Można kupić od razu 20 szt. - do szpitala zabrać 5-6 szt. a resztę wykorzystać później jako podkład przy przewijaniu dziecka.
2. pieluchy w kształcie podpasek (2 opakowania po 30 szt. Maxi + Midi) - np. z firmy Hartmann
3. podpaski (2-3 opakowania)
4. majtki siateczkowe wielorazowe (3 szt.)
5. koszule nocne do karmienia (2 szt., najlepiej rozpinane z przodu)
6. szlafrok - nie kupować grubego, lepszy materiałowy, bo na porodówce ciepło
7. klapki pod prysznic
8. biustonosz do karmienia
9. maść na obolałe brodawki
10. butelkę po wodzie z dziubkiem i tantum rosa- do podmywania krocza.
11. wkładki laktacyjne - nie przesadzać z ilością, bo nie wszystkim są potrzebne
12. przybory toaletowe (żel pod prysznic, mydło w płynie po porodzie Hartmann, szampon, szczoteczka i pasta do zębów, szczotka do włosów, gumka do włosów, antyperspirant, pomadka nawilżająca do ust, maszynka do golenia, papier toaletowy)
13. ręczniki
14. sztućce, kubek
15. telefon i ładowarka
16. pieniądze na nieprzewidziane wydatki


DLA NOWORODKA DO SZPITALA

Co do ubrań do szpitala dla dziecka - warto się dopytać co oferuje szpital, bo jak zapewniają to nie ma co wozić całej paki tylko wziąć ubranka na wyjście ze szpitala.

1. Pieluszki jednorazowe
2. Pieluchy tetrowe (4 szt.)
3. Ręcznik
4. Pajacyk, śpioszki, półśpioszki, czy też body (6 szt.)
5. Rękawiczki niedrapki
6. Skarpetki
7. Ubranka na wyjście ze szpitala (w tym kombinezon)
8. Chusteczki nawilżające
9. Sól fizjologiczna i waciki
10. Krem na odparzenia
11. Gaziki nasączone spirytusem lub płyn do dezynfekcji pępka (np. Octenisept)
12. Fotelik samochodowy - zabrać dopiero przy wypisie ze szpitala


UBRANKA

Rozmiary na początek 56, 62 lub odpowiednik zagraniczny 0-3. Nie kupować tylko małego lub tylko dużego rozmiaru, lepiej trochę tego i trochę tego. Potrzeba co najmniej 8-10 kompletów do zmiany. Im więcej tym rzadziej będzie się prać. Każdemu pasuje trochę co innego. Możliwe kombinacje dla zimowego dziecka:

1. Body kr. rękaw (10 szt.)
2. Body dł. rękaw (10 szt.)
3. Pajacyki (10 szt.)
4. Śpioszki bawełniane (5 szt.)
5. Bluzeczki zapinane z przodu (10 szt.)
6. Spodenki, półśpioszki (5 szt.)

Poza tym z ubranek przydaje się:

1. Czapeczki osłaniające uszy i czoło (2 szt.)
2. Czapka ciepła (1-2 szt.)
3. Rękawiczki (niedrapki) (2-5 szt.)
4. Skarpetki (5-10 szt.)
5. Kombinezon zimowy na spacery (1 szt.) Najwygodniej jeżeli rozpina się po całości i obie nogawki się rozpinają.


W DOMKU HIGIENA I PIELĘGNACJA

Wszystkie kosmetyki, pieluszki i chusteczki - nie należy kupować większych ilości, bo każde mogą dziecko podrażnić, uczulić.

1. Miejsce do spania - łóżeczko z odpowiednim materacem, ceratka do łóżeczka
2. Osłonka na łóżeczko - niekonieczne przy noworodku, często przeszkadza, bo zasłania malucha jak się leży obok.
3. Pasujące bawełniane prześcieradła (2 szt.)
4. Coś do spania (2 szt.) â�� rożek, śpiworek
5. Kocyk cieńszy i grubszy (min 2 szt.)
6. Pieluszki tetrowe (5-10 szt.)
7. Pieluszki flanelowe (2-3 szt.)
8. Pieluszki jednorazowe - na początek warto mieć jedno opakowanie "1" i jedno "2"
9. Przewijak, podkłady do przewijania (jednorazowe)
10. Chusteczki nawilżone - można używać jedynie wody do pupy dziecka na początek, a chusteczki warto mieć na wyjścia, czy w awaryjnej sytuacji, ale dla takiej młodziutkiej skóry najlepsza jednak sama woda. â�� Babydream Calendula (Rossman), Hipp Babysanft Ultra Sensitiv lub Gentle Caring
11. Płatki kosmetyczne - takie kosmetyczne do przemywania pupy w domu wodą.. Nie muszą być specjalne dla niemowląt. Mogą być takie duże kosmetyczne.
12. Gaziki nasączone spirytusem lub płyn Octenisept - do przemywania kikuta pępowinowego i rozciętego krocza
13. Gaziki jałowe - do przemywania kikuta i do mycia oczek
14. Krem przeciw odparzeniom - w zależności od preferencji: bepanthen, linomag (biało-zielona tubka, broń boże ten z różową, on jest z cynkiem), Babydream Natural: Calendulacreme z Rossmana, Alantan zielony, sprawdza się też mąka ziemniaczana, HiPP, Babysanft, Wundschutz Creme (Krem ochronny przeciw odparzeniom) sudocrem- to jest maść " lecznicza" gdy się pojawią jakieś zmiany na skórze, a nie " profilaktyczna" do smarowania tak na wszelki wypadek.
15. Płyn do kąpieli i mycia włosków - z tym też ostrożnie. Na początku najlepiej kąpać w wodzie, czasem można dolać olejek migdałowy, coś naturalnego. W przypadku jak skórka była naprawdę sucha, to wtedy dopiero emolienty. HIPP Babysanft: Pielegnacyjny Płyn do Kapieli lub Rossmann: Babydreamielęgnacyjny płyn do kąpieli lub Babydream Extrasensitive, Öl-Bad (Płyn do kąpieli z olejkiem migdałowym do skóry wrażliwej)
16. Odpowiedni krem na mróz lub słońce - HiPP, Babysanft, Krem ochronny na wiatr i niepogodę lub Rossmann, Babydream, Baby Wind- und Wettercreme (Krem chroniący przed zimnem i wiatrem) lub Weleda Nagietkowy balsam na wiatr i niepogodę lub Topfer, Babycare, Balsam dla niemowląt do skóry suchej
17. Coś do smarowania malucha: oliwka: Hipp BabySanf z ekologicznym olejkiem migdałowym BIO lub Oliwka pielęgnacyjna HiPP Babysanft lub Real Quality Oliwka pielęgnacyjna, balsam: Bubchen Calendula lub Pharmaceris Baby, Balsam nawilżający, Schlecker AS Baby, krem: HiPP Babysanft, Krem pielęgnacyjny do twarzy i ciała lub Ziołolek, Linomag, Bobo A+E, Krem dla dzieci i niemowląt lub Pharmaceris baby, Krem ochronno-kojący do twarzy dla dzieci, od chwili narodzin- nie jest konieczne używanie takich kosmetyków (można ewentualnie raz na jakiś czas, jak skóra robi się sucha)
18. Małe nożyczki z zaokrąglonymi końcami lub obcinacz mały
19. Miękka szczotka do włosów - nawet jak dziecko nie ma włosków to często ma ciemieniuchę i trzeba wyczesywać. Naturalne potrafią uczulić, ale są delikatniejsze.
20. Delikatny proszek do prania + płyn do płukania - np. Dzidziuś, Jelp, Biały Jeleń, Lovela.
21. Aspirator do nosa + roztwór wody morskiej do pielęgnacji - najlepszy, to katarek, frida lub inny.
22. Sól fizjologiczna- do przemywania oczek, noska itp. Warto w jakiejś internetowej aptece kupować, tak samo jak gaziki jałowe
23. Patyczki do uszu - należy korzystać "rozsądnie". Niektóre szkoły mówią, że lepiej użyć gazika, a najlepiej palca.
24. Wanienka - dobra na stojaku.
25. Ręczniki (2 szt.)
26. Smoczek (2 szt.)
27. Pojemniki na wszystkie potrzebne akcesoria - wiszący lub stojący blisko przewijaka
28. Termometr - np. bezdotykowy np. Microlife NC100 albo Beurer FT90
29. Ziołowe herbatki- (koper, rumianek) na kolkę. Można dokupić w razie potrzeby. Dzieci karmione piersią nie zawsze chcą herbatkę.



KARMIENIE

1. Wkładki laktacyjne dla mamy - nie przesadzać z ilością, bo nie wszystkim są potrzebne
2. Laktator - są ręczne i eletryczne. To jaki będzie potrzebny okaże się dopiero po porodzie. Jeżeli więc mieszka się w miejscu gdzie można takie rzeczy zdobyć od ręki to warto poczekać z zakupem. Przed tylko wybrać konkretne modele dla obu typów. np. Medela Mini Electric lub droższy Swing, Lovi Prolactis, Canpol Babies ręczny Basic 12/205, Akuku ręczny
3. Krem na popękane brodawki -np. Bepanthen, a najlepiej maść Lansinoh HPA na bazie lanoliny lub Rossmann, Babydream fur Mama, Maść do pielęgnacji brodawek sutkowych
4. Poduszka do karmienia - niektórzy cenią, niektórzy nie lubią. np. rogal z Motherhood ten sam, co do spania w ciąży
5. Butelka o pojemności 125 ml ze smoczkami o najmniejszym przepływie 0+ - nie warto kupować dużo bo nie wiadomo czy będzie potrzebne, a jeżeli tak to czy przypasuje akurat taki dziecku.
6. Szczotka do mycia butelek i smoczków
7. Biustonosz do karmienia - uwaga, rozmiar biustu może się znacząco zmienić po porodzie (kilka dni)
8. Podgrzewacz do butelek - podobnie jak z laktatorem warto poczekać z zakupem do momentu gdy będzie potrzebny
9. Śliniaki
10. Woreczki/pojemniki do przechowywania i zamrażania pokarmu - To jaki będzie potrzebny okaże się dopiero po porodzie. Jeżeli więc mieszka się w miejscu gdzie można takie rzeczy zdobyć od ręki to warto poczekać z zakupem.
Bardzo dobra lista. Z tego co pamiętam jeszcze od siebie:

Ja bym sobie darowala Octenisept, teraz zaleca się sucha pielęgnację i przemywanie spirytusem tylko w razie komplikacji.

Dobry biustonosz kupujemy dopiero jak laktacja się unormuje, wcześniej nie ma sensu bo może ostatecznie nie pasować. Na początek wystarczą zwykle bawełniane.

Maść na brodawki Lano Ziaja. Bardzo dobra.

Krem na niepogodę dla malucha koniecznie bez wody w składzie. Jonson i Babydream na pewno ja mają. Nivea i Mustella są okej.

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
__________________
Nadeńka 30.06.2014
NecroKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 10:12   #23
ninfomane
Raczkowanie
 
Avatar ninfomane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 339
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, co kupiłyśmy, zamierzamy kupić, warto czy nie ?

Do szpitala :
Koszule nocne ( lub piżamy, w każdym razie kilka kompletów, ja miałam 3)
Coś do ubrania na dzień ( ja miałam legginsy i topy)
Skarpety ( miałam 4 pary, wszystkie zamoczylam wodami, TZ dowozil)
Klapki pod prysznic
Papcie
Podkłady poporodowe
Kosmetyki jak szampon, krem do twarzy, żel pod prysznic, balsam ( polecam balsam pod prysznic albo w sprayu, nie miałabym siły się smakować, a skóra sucha jak wiòr)
Balsam do ust
Woda w wygodnej do picia butli ( miałam kubek ze slomka)
Gumka do w losów
Poduszka
Suszarka
Staniki ( miałam zwykle, miękkie)
Wkładki laktacyjne
Ręczniki
Torba na brudne rzeczy

A dla maluszka:
Pampersy
Chusteczki nawilżanie
Mleko modyfikowane sma gotowe do użycia ( szpital wymagał)
Butla (i tak karmiłam piersia, ale nigdy nie wiadomo)
Body krótki rękaw × 3
Body długi rękaw x 3
Pajace x 4
Dresik na wyjście ( nie użyliśmy)
Koc
Fotelik samochodowy
Pieluchy tetrowe
Czapeczki x 2
Skarpetki x 2
Niedrapki (czasem pajace mają "opcje" wywiniecia rękawów , ale ja i tak wzięłam)

Co do wyprawki właściwej, to napiszę później, bo się mała obudziła
ninfomane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 20:17   #24
Aninis
Zakorzenienie
 
Avatar Aninis
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 519
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, co kupiłyśmy, zamierzamy kupić, warto czy nie ?

Cytat:
Napisane przez Margotka_ Pokaż wiadomość
Aninis świetna lista dziekuje zaraz zabieram sie za dopisywanie do swoje czego jeszcze mi brakuje

Ps. Ponieważ nie mieszkam w Polsce mam pytanie odnośnie higienicznych rzeczy, typu podkłady poporodowe itp. Gdzie sa dostepne ? Apteki, rossmann czy raczej nastawić sie na Allegro i zakupy online ?
dużo osób kupuje w aptekach internetowych np. gemini
Aninis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 09:23   #25
NecroKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar NecroKitty
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 034
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, co kupiłyśmy, zamierzamy kupić, warto czy nie ?

Cytat:
Napisane przez Aninis Pokaż wiadomość
dużo osób kupuje w aptekach internetowych np. gemini
Taniej też można kupić w aptece Doz przez internet z odbiorem w aptece. Ostatnio mieli promocję na wodę morską i Wit D w atomizerze, za pół ceny reguralnej kupiłam.

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
__________________
Nadeńka 30.06.2014
NecroKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 12:07   #26
Margotka_
Zadomowienie
 
Avatar Margotka_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 139
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, co kupiłyśmy, zamierzamy kupić, warto czy nie ?

A czy któraś doświadczona mamusia moze napisać jakie apteczne produkty sa potrzebne na początku ?

- wit D
- wit K
- aspirator do noska
- ...... ???
__________________
Where the beauty of nature meets excellence in craft, only perfect things result.Like diamonds.Like us...
27.03.2009
1+1=3 29.02.2016
Margotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 18:13   #27
(kicia)
Zakorzenienie
 
Avatar (kicia)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 19 135
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, co kupiłyśmy, zamierzamy kupić, warto czy nie ?

Cytat:
Napisane przez Margotka_ Pokaż wiadomość
A czy któraś doświadczona mamusia moze napisać jakie apteczne produkty sa potrzebne na początku ?

- wit D
- wit K
- aspirator do noska
- ...... ???

sol fizjologiczna ale nie duzo kilka fiolek ja przemywałam nią oczka i do noska wpuszczałam potem przerzuciłam się na wodę morską do noska

gaziki ze spirytusem do pępka

i to raczej na początek wystarczy
__________________
14.07.2012
II kreseczki 23.11.2013
Bartuś 11.08.2014 godz.15:10 3810 g 55 cm

(kicia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 20:21   #28
Margotka_
Zadomowienie
 
Avatar Margotka_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 139
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, co kupiłyśmy, zamierzamy kupić, warto czy nie ?

Cytat:
Napisane przez (kicia) Pokaż wiadomość
sol fizjologiczna ale nie duzo kilka fiolek ja przemywałam nią oczka i do noska wpuszczałam potem przerzuciłam się na wodę morską do noska

gaziki ze spirytusem do pępka

i to raczej na początek wystarczy
A cos na ciemieniuche nie potrzeba ?
__________________
Where the beauty of nature meets excellence in craft, only perfect things result.Like diamonds.Like us...
27.03.2009
1+1=3 29.02.2016
Margotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 21:12   #29
(kicia)
Zakorzenienie
 
Avatar (kicia)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 19 135
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, co kupiłyśmy, zamierzamy kupić, warto czy nie ?

Cytat:
Napisane przez Margotka_ Pokaż wiadomość
A cos na ciemieniuche nie potrzeba ?

nie polecam speyfików "na ciemieniuche" sama sie nabrałam zapłaciłam 15 zł za malenką buteleczkę psikacza na którym pisze że to jakieś olejki roślinee a zapachem przypomina.....oliwę z oliwek

i tak ciemeniuchy pozbywaliśmy sięzwyklą oliwką, maslem, oliwą z oliwek itp domowe sposoby najlepsze
__________________
14.07.2012
II kreseczki 23.11.2013
Bartuś 11.08.2014 godz.15:10 3810 g 55 cm

(kicia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 22:17   #30
nataleczka92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 38
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, co kupiłyśmy, zamierzamy kupić, warto czy nie ?

Cytat:
Napisane przez (kicia) Pokaż wiadomość
sol fizjologiczna ale nie duzo kilka fiolek ja przemywałam nią oczka i do noska wpuszczałam potem przerzuciłam się na wodę morską do noska

gaziki ze spirytusem do pępka

i to raczej na początek wystarczy

Wacików ze spirytusem nie polecam, ponieważ udowodnili, że dziecko po tym jest pod wpływem alkoholu i zaleca sie oktenisept (czy jakoś tak).

Dla odmiany napiszę co Kobietą się przyda po porodzie, bo o Nich się zapomina niestety.

Jak dla mnie, to niezbędny okazał się laktator, dziecko nie zawsze ssało pierś i robiły się zastoje. Mąż musiał o 3 w nocy do apteki jechać po laktator, bo ból był nie do zniesienia.

I na prawdę zainwestujcie w dobrze dobrany biustonosz, który dobierze Wam brafitterka. Ale nie w triumphie czy intimissimi, bo tam są okrojone rozmiary. Ja niestety nie zdążyłam przed porodem kupić stanika, bo poród mnie zaskoczył i bardzo się męczyłam przez te kilka dni w szpitalu. Najlepiej kupić stanik z miseczkami o rozmiar lub nawet dwa rozmiary większymi, bo biust się jeszcze powiększy.

Po porodzie wkłady poporodowe są ok, ale czasami się przelewa i żałuję, że nie kupiłam majtek z teny, które reklamują na nietrzymanie moczu, może by się sprawdziły na pierwsze dni połogu.

A dla Dzidziusia sprawdza się misiu z Fisher Price, taki wibrujący i nucący. Uspokaja dziecko. Strzałem w dziesiątkę też była huśtawka elektryczna.
nataleczka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-21 11:38:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:00.