Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3. - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-17, 09:27   #1651
lava_cake
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 354
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Duży chłopiec! Super
Ja sie jakos zaczelam martwic , nie wiem. Czuje niepokój... taki wewnętrzny glos cos mi podpowiada, żebym wiecej odpoczywala chyba. Do bezpiecznego momentu jeszcze dwa miesiące ....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Juz kawał Maluszka super Pati spokojnie, wszystko będzie dobrze

[/URL]
No, tak szczurek będzie, długie i chude. Tak też wynikało z pomiarów. Ja pamietam, że jakis czas temu tu była dyskusja w związku z tym, że jakieś czesci ciała nie były pomiarowo rowne z reszta ciała. U mnie główka wyprzedza trochę, ale lekarz mówi, że to normalne i dobrze, bo nie ma ryzyka uszkodzenia barku przy porodzie, bo główka już zrobi miejsce na resztę.

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:26 ----------

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Duży chłopiec! Super
Ja sie jakos zaczelam martwic , nie wiem. Czuje niepokój... taki wewnętrzny glos cos mi podpowiada, żebym wiecej odpoczywala chyba. Do bezpiecznego momentu jeszcze dwa miesiące ....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja juz tez zwlaniam. Od konca pazdziernika praca tylko z domu, nie wyobrazam sobie, że moj szef sie nie zgodzi, wlasnie do niego pisze w tej sprawie.
lava_cake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-17, 09:29   #1652
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez purple noise Pokaż wiadomość
Ja właśnie jakoś się boje jak piszą, ze wszystko tak długo trwa i ja się jakoś boje ze nie dam rady


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No wlasnie to mnie uspokoja, ze mimo tego, ze scanariusze sa rozne to każda w koncu rodzi i daje rade

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-17, 09:33   #1653
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Dzień dobry

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Nie tylko Ty ale najlepsze jest to że barszcz czerwony czy botwinkę zjem. Smażonych buraków czy soku z buraków nie tknę bo zbiera mi się na

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zadziwia mnie to ile z Was nie lubi buraków. Ja mogłabym pokusić się o stwierdzenie, że to jedno z moich ulubionych warzyw.


Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
To faktycznie bardzo kiepsko. Daj znać jak będziesz wiedziała co i jak


Kciuki za wszystkie wizytujące dziś mamusie Mychamycha daj znać czy nam się w końcu panienka potwierdziła czy nie Ivi kciuki i za Twoją wizytę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za pół godziny będę wychodzić na wizytę.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Do karetki wjezdzala uśmiechnięta, zadowolona. Tatus stoi pod domem z sasiadami i śmieszkuja wiec na pewno wszystko jest ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O no to dobrze.

Cytat:
Napisane przez lava_cake Pokaż wiadomość
Ja się też zaczynam coraz bardziej bać, niestety nawet w myślach oddalam temat od siebie na kiedyś, ale myślę, że w przyszłym miesiącu zacznę czytać.

Byłam wczoraj na wizycie u mojego lekarza i wszystko ok. Długie nogi mały ma także będzie wysoki chłopak. 27+3 a on już 1200 gramów waży. Teraz zaczęłam się modlić, żeby nie było więcej niż 3500g, bo przeciez to mnie rozerwie. O cc nie ma mowy, bo ułożony głowkowo i już pozycji nie zmieni. Uderza mnie tylko na dole, lekarz powiedział, że może głową i rękami sobie walić, widocznie tak mu odpowiada.

Tylko moja szyjka tylko 2,8 cm, trochę się martwie, ale mówi, że wypisze mi za miesiąc zaświadczenie na lot samolotem. Co ciekawe dla Anglików krótka szyjka to poniżej 1,5 cm. I medycyna wszędzie taka sama...
Ważne, że zdrowy. A może już też za dużo nie przykoksi.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-17, 09:37   #1654
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Kciuki za dzisiejsze wizyty!
Czuje sie beznadziejna matka . Dziecko juz 2 dzień w bajkach... wlasnie wlaczylam schreka. Troche sie bawi trochę ogląda. Ech. Ciezko jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-17, 09:38   #1655
Smarfetka
Zakorzenienie
 
Avatar Smarfetka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 14 099
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Tez uwielbiam buraki, szczególnie z maselkiem do obiadu.

Dziewczyny podzielicie się przepisem na ciasto z buraków? Do tej pory z warzywnych jadłam tylko marchewkowe które uwielbiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Smarfetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-17, 09:47   #1656
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Kciuki za dzisiejsze wizyty!
Czuje sie beznadziejna matka . Dziecko juz 2 dzień w bajkach... wlasnie wlaczylam schreka. Troche sie bawi trochę ogląda. Ech. Ciezko jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pati co Ty za głupotki tutaj dzisiaj gadasz. Jaka beznadziejna matka? Leo 2 dzień bajki ogląda, a są dzieci które oglądają non stop. Także proszę mi tu sobie nie ubliżać

Tym bardziej ze Ty już 7 miesiąc i trochę odpoczynku Ci się należy. Wcześniej przecież dużo czasu poświęcałas na zabawę z Leo, więc dwa dni bajki krzywdy mu nie zrobią.

Głowa do góry

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Smarfetka Pokaż wiadomość
Tez uwielbiam buraki, szczególnie z maselkiem do obiadu.

Dziewczyny podzielicie się przepisem na ciasto z buraków? Do tej pory z warzywnych jadłam tylko marchewkowe które uwielbiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja zupę z buraków mogę zjeść problemu nie ma, żadna inna postać nie wchodzi w grę 🤣

Podobnie z pomidorami, na kanapkach zjem i uwielbiam, zupę pomidorowa również, a pomidorowego soku już nie tknę.

Dużo mam takich warzyw, których nie zjem pod wszystkimi postaciami 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-17, 09:48   #1657
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez lava_cake Pokaż wiadomość
Ja się też zaczynam coraz bardziej bać, niestety nawet w myślach oddalam temat od siebie na kiedyś, ale myślę, że w przyszłym miesiącu zacznę czytać.



Byłam wczoraj na wizycie u mojego lekarza i wszystko ok. Długie nogi mały ma także będzie wysoki chłopak. 27+3 a on już 1200 gramów waży. Teraz zaczęłam się modlić, żeby nie było więcej niż 3500g, bo przeciez to mnie rozerwie. O cc nie ma mowy, bo ułożony głowkowo i już pozycji nie zmieni. Uderza mnie tylko na dole, lekarz powiedział, że może głową i rękami sobie walić, widocznie tak mu odpowiada.



Tylko moja szyjka tylko 2,8 cm, trochę się martwie, ale mówi, że wypisze mi za miesiąc zaświadczenie na lot samolotem. Co ciekawe dla Anglików krótka szyjka to poniżej 1,5 cm. I medycyna wszędzie taka sama...


Lava u nas tez się podobna szyjkę uznaje za krótka. Jak ktoś ma regule UE mierzona i się skraca to się oczywiście zwraca na go uwagę, ale w szpitalu raczej nie podadzą ci sterydów przy szyjce 2cm. Mi nie podali przy 1,5 i rozwarcie na 2 palce, tylko kazali wracać do domu i polegiwać. Szpital o najwyższym stopniu referencyjności i od przypadków beznadziejnych.
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-17, 09:54   #1658
lava_cake
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 354
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Lava u nas tez się podobna szyjkę uznaje za krótka. Jak ktoś ma regule UE mierzona i się skraca to się oczywiście zwraca na go uwagę, ale w szpitalu raczej nie podadzą ci sterydów przy szyjce 2cm. Mi nie podali przy 1,5 i rozwarcie na 2 palce, tylko kazali wracać do domu i polegiwać. Szpital o najwyższym stopniu referencyjności i od przypadków beznadziejnych.
To ja juz sama nie wiem, słyszłam, że juz wszczynają alarm jak własnie ponizej 2,5 cm jest. No w kazdym razie mój lekarz na razie nie widzi powodów by się martwić.
lava_cake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-17, 10:05   #1659
sevenofnine
Rozeznanie
 
Avatar sevenofnine
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 631
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Seven współczuje takich akcji przez cała ciąże. J mam tak tylko od czasu do czasu a i tam wtedy następny dzień ledwo żyje. Wczoraj wieczorem wyglądałam podobno tak zle, ze mi teściowka chciała kretów wzywać. Ja nie wiem, czy ten dzidziola mi tak zwyczajnie girkami tego żołądka tak nie masakruje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Też mam teorię, że to jakaś choroba lokomocyjna czy coś w podobie, reakcja na ruchy pasażera itd. Moja kumpela z kolei jest w 32tc i od początku ma niepowsciagliwe wymioty przez całą dobę, dzieć nie oszczędza jej nawet na zakupach.

Ja co najmniej nie przepadam za tartymi buraczkami, ale był w 1 trymestrze taki moment kryzysu kalorycznego, że musiałam je zjeść -- mimo że jednocześnie się cofały ;D

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
sevenofnine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-17, 10:28   #1660
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez Smarfetka Pokaż wiadomość
Tez uwielbiam buraki, szczególnie z maselkiem do obiadu.

Dziewczyny podzielicie się przepisem na ciasto z buraków? Do tej pory z warzywnych jadłam tylko marchewkowe które uwielbiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja robilam kilka razy z tego przepisu i zawsze wychodzilo pyszne

https://www.mojewypieki.com/przepis/...to-czekoladowe
milawo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-17, 10:41   #1661
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Dołączam do grona tych, które za buraczkami nie przepadają zupy z buraków, buraczki do schabowego ok. Ale surowe buraki fuj no i dla mnie ciasto to musi być ciasto. Czyli słodkie, a nie z warzyw, więc podziwiam was, że wy jesteście takie rozwinięte kulinarnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-17, 10:44   #1662
Smarfetka
Zakorzenienie
 
Avatar Smarfetka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 14 099
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
ja robilam kilka razy z tego przepisu i zawsze wychodzilo pyszne

https://www.mojewypieki.com/przepis/...to-czekoladowe
Dzięki, wypróbuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:44 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Dołączam do grona tych, które za buraczkami nie przepadają zupy z buraków, buraczki do schabowego ok. Ale surowe buraki fuj no i dla mnie ciasto to musi być ciasto. Czyli słodkie, a nie z warzyw, więc podziwiam was, że wy jesteście takie rozwinięte kulinarnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj ciasto marchewkowe jest bardzo słodkie, jakbys nie wiedziała to nie zgadalbys z czego jest zrobione

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Smarfetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-17, 10:48   #1663
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Kciuki za dzisiejsze wizyty!
Czuje sie beznadziejna matka . Dziecko juz 2 dzień w bajkach... wlasnie wlaczylam schreka. Troche sie bawi trochę ogląda. Ech. Ciezko jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Możemy się licytować
Ja odstawiam swojego na 6h do pkola i od 2 dni większość tego czasu przesypiam. Wczoraj wieczorem tez głównie TZ się nim zajmował, bo ja ledwo żyłam :/
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-17, 10:49   #1664
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez Smarfetka Pokaż wiadomość
Dzięki, wypróbuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:44 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------

Oj ciasto marchewkowe jest bardzo słodkie, jakbys nie wiedziała to nie zgadalbys z czego jest zrobione

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jadłam ciasto marchewkowe i wiem jak smakuje, mimo wszystko nie trafia w mój gust Zdecydowanie bardziej wolę wz, krówkę czy sernik

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-17, 10:50   #1665
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez lava_cake Pokaż wiadomość
To ja juz sama nie wiem, słyszłam, że juz wszczynają alarm jak własnie ponizej 2,5 cm jest. No w kazdym razie mój lekarz na razie nie widzi powodów by się martwić.


Kwestia tego, na kogo trafisz. Jak szpital ma wolne miejsca to cię nawet na obserwacje weźmie, bo i tak ma wolne przebiegi a za ciebie kasa poleci. I tak sobie poleżysz kilka dni, czyli dokładnie to samo, co mogłabyś robić w domu :/
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-17, 10:54   #1666
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Możemy się licytować
Ja odstawiam swojego na 6h do pkola i od 2 dni większość tego czasu przesypiam. Wczoraj wieczorem tez głównie TZ się nim zajmował, bo ja ledwo żyłam :/
Staram sie wymyslac zabawy ale naprawde jest ciezko...
Malujemy farbami , ukladamy, rysujemy lepimy.
Niestety po większości zabaw wiecej sprzatania niz zabawy.. wiec gdzie tu odpoczac....
Takie zabawy lubie IMG_17092019_115320_(1200_x_1200_piksel).jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-17, 11:03   #1667
Ivi56
Rozeznanie
 
Avatar Ivi56
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 636
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
To faktycznie bardzo kiepsko. Daj znać jak będziesz wiedziała co i jak


Kciuki za wszystkie wizytujące dziś mamusie Mychamycha daj znać czy nam się w końcu panienka potwierdziła czy nie Ivi kciuki i za Twoją wizytę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Dziękuje ja wizytuje 14:30, Mycha a Ty? Tez trzymam kciuki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ivi56 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-17, 11:06   #1668
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość

TP z OM mam na 3 grudnia i ja się tylko tego terminu trzymam. Szczerze to mój lekarz sam nie wie jaki jest teraz termin z usg bo sam stwierdził, że mała tak podskoczyła, że będzie musiał usiąść i skorygować termin z usg. Więc ja idę sobie terminem z OM i tyle..

Pati jak tam będziesz miała chwilę to możesz mi zmienić na 3 ten TP. Bo ja i tak się tylko nim posługuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurcze, dziwne, przecież termin porodu się ustala do 10 tc. Później dzieci rosną różnie i jest już coraz trudniej to określić, co on chce ustalać?

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Voice nic sie nie denerwuj, to minie. Ja w ciazy zapomniałam pinu do karty , który byl taki sam od 3lat.. no i sobie nie przypomniałam... musialam w banku nowy wyrabiac.
Ciaza to dziwny stan macierzyństwo tez nie zawsze jest latwe, jest duzo szarych i ciezkich dni ale jest mimo wszystko pięknie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:10 ---------- Poprzedni post napisano o 23:03 ----------

Ja sie w pracy obudzilam, sluchalam trochę publikacji, trochę muzyki i jakos zlecialo.
Teraz do piątku luz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Martwię się tylko o te dokumenty. No mam taką pustkę w głowie, że aż żal. A cały dom już przetrzepałam.

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Dzień dobry,


Oj doskonale rozumiem, u moich teściów zawsze jest temat polityki, oni zagorzale za PiS teraz na topie było, że jest cudowny i podniesie minimalną.

Z tym zapominaniem to ja sądziłam, że nie jest u mnie tak źle, ale mąż mnie uświadomił też brakuje mi słów lub je przekręcam. Ostatnio kazałam mężowi kupić dezodorant Roxana, to się ze mnie śmieje teraz cały czas.
Mam nadzieję, że nam szybko to przejdzie, ale doskonale rozumiem nastrój. Chociaż nie powiem z tym kolczykiem to się trochę uśmiałam

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No mnie krew zalewa. Telewizor gra na okrągło i co przychodzę to TVPis. Po co w ogóle ten temat zaczynać skoro każdy wie, że nikt się z nikim pod tym względem nigdy nie zgodzi. Do tego na tapecie chrzest, mimo że się w kościele nie było od dziesięciu lat oraz "mnie nie obchodzi jak kto swoje dzieci wychowuje", ale wnuki mają być ochrzczone, bo nie wiem co. Najlepszy argument, że się dzieci z nich będą w szkole śmiać oraz że jak kościół w Polsce padnie to już po nas. No komedia.

Nigdy nie sądziłam, że się zrobię taka antyklerykalna bo byłam wychowywana w duchu katolickim i całkiem kościółkowo, ale na głupotę niektórych to się normalnie nie da cicho siedzieć.

Do tej pory mi to wisiało zwiędłym kalafiorem i obiecałam się w ogóle nie odzywać, ale jednak mi się ulało. Czego teraz oczywiście żałuję, bo szkoda nerwów.

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Nie martwcie się listopadówki nie chcą się ruszać do października, Babeczki to wyjątek.

Babeczki się rozpakowała bo jej się bardzo szyjka skróciła (z 38 na 15mm), miała prawie miesiąc remontu w domu i musiała się przeciążyć. Leżała ponad tydzień w szpitalu, dostawała leki przeciwskurczowe i magnez w kroplówkach. Ostatnia kroplówka nie zleciała jej cała, zatrzymała się w połowie, nikt tego nie zauważył. Rano lekarze stwierdzili, że przy tych skurczach i rozwarciu (2.5cm) lepiej jak się przygotuje na cc. Zrobili jej usg, cc i mamy Majkę

Niestety ale teraz wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie, niczego się nie przewidzi więc rada na przyszłość: oszczedzajcie się! To, że czujecie się super nie znaczy, że na dole jest super ja przez 2 tygodnie "urlopu" (góry, basen, jaskinie) skróciłam szyjkę o połowę, także ten...

Majeczka wczoraj miała się dobrze, oddychała samodzielnie, leżała w otwartym inkubatorku.
Wiadomo- z wczesniakiem nigdy nic nie wiadomo, ale wszystkie trzymamy za nie kciuki. I za Majkę i za mamę. Bardzo się im przydadzą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Gratulacje dla mamy i kciuki za maluszka!

Cytat:
Napisane przez purple noise Pokaż wiadomość
Hejka, ja wczoraj miałam chyba najgorszy dzień w całej ciąży
Myślałam, ze będę pracować do końca października, potem mówiłam o 18, ale stwierdziłam, ze chyba jeszcze to skrócę, bo już nie daje rady. Odebrałam wczoraj pasek wypłaty, mam jeszcze 5,5 dnia urlopu. 3.10 idę do lekarza i będę tam płakać, ze już chyba czas zakończyć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja i tak podziwiam Was pracować do tej pory.

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Ja też mam taki problem z zapominaniem słów i przekręcaniem wszystkiego, dodatkowo totalne odmóżdżenie. Ostatnio zamiast dezodorantu użyłam płyn do demakijażu, a zamiast płynu do demakijażu płyn do płukania jamy ustnej. Dobrze, że w ostatnim momencie się zorientowałam jaki że mnie głupek i uratowałam sytuację. Bo TŻ to by się chyba posikał jakbym mu powiedziała, że polałam sobie pachy plynem do demakijażu



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Voice znam te spadki nastroju i ogólne ogłupienie. Na dobicie tylko ci powiem, ze to zaraz po ciąży wcale nie mój . Mądrzy ludzi wypadało, ze mózg do swojej sprawności po ciąży wraca przez 2 lata, choć mój TZ stwierdził, ze ja w 2 lata się nie wyrobiłam
No właśnie bratowa mi wczoraj pisała na dobicie, że dwa lata po porodzie i jeszcze jej ta sprawność intelektualna nie wróciła. Wspaniale

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Ja robię i takie i takie

Narobilyscie mi smaka chyba muszę w weekend zrobić.

Wasze Maluszki też tak nisko są? Bo mnie mój ostatnio nisko kopie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój to właśnie wywija girkami pod moimi prawymi żebrami.

Cytat:
Napisane przez purple noise Pokaż wiadomość
Acha i powiem wam ze dodałam się na fb do grupy błękitny poród, żeby poczytać jak poród wyglada i się jakoś się przygotować, ale efekt jest taki, ze raczej się zaczęłam bać chłop mnie opieprzyl, ze mam tego nie czytać i on mi wczoraj opowiadał, jak poród wyglada :p


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
O, a ja tę grupę bardzo lubię. Podnosi mnie na duchu.

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
Z tych "warzywnych" ciast czekoladowych to polecam jeszcze z buraka pycha

Voice przykro mi z powodu samopoczucia ale tak sie smialam z historii kolczykowej ze nie moglam sie powstrzymac

Ja nie wiem jak to moje dziecko jest ulozone, niby ostatnio byla glowa w dol ale czasem wypina mi sie tak po obu stronach pepka w poprzek ze nie wiem jaka to czesc ciala

Cieszę się, że Wam poprawiłam humor

Tarte buraczki z chrzanem łooo Miałam dzisiaj zrobić na obiad, ale mąż dał dupy z zakupami wczoraj. Otworzyłam rano oczy i afirmowałam, że to będzie wspaniały dzień. A chwilę potem się dowiedziałam, że mięso na dzisiejszy obiad odłożył do zamrażarki zamiast do koszyka bo podobno powiedziałam, że ma tego nie brać. Co jest bzdurą oczywiście. No prawie się poryczałam. Jedyne co mogę teraz zrobić to krem z pomidorów, a z tym dużo pieprzenia.
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019

Edytowane przez voice_of_silence
Czas edycji: 2019-09-17 o 11:08
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-17, 11:08   #1669
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Kurcze, dziwne, przecież termin porodu się ustala do 10 tc. Później dzieci rosną różnie i jest już coraz trudniej to określić, co on chce ustalać?




Martwię się tylko o te dokumenty. No mam taką pustkę w głowie, że aż żal. A cały dom już przetrzepałam.



No mnie krew zalewa. Telewizor gra na okrągło i co przychodzę to TVPis. Po co w ogóle ten temat zaczynać skoro każdy wie, że nikt się z nikim pod tym względem nigdy nie zgodzi. Do tego na tapecie chrzest, mimo że się w kościele nie było od dziesięciu lat oraz "mnie nie obchodzi jak kto swoje dzieci wychowuje", ale wnuki mają być ochrzczone, bo nie wiem co. Najlepszy argument, że się dzieci z nich będą w szkole śmiać oraz że jak kościół w Polsce padnie to już po nas. No komedia.

Nigdy nie sądziłam, że się zrobię taka antyklerykalna bo byłam wychowywana w duchu katolickim i całkiem kościółkowo, ale na głupotę niektórych to się normalnie nie da cicho siedzieć.

Do tej pory mi to wisiało zwiędłym kalafiorem i obiecałam się w ogóle nie odzywać, ale jednak mi się ulało. Czego teraz oczywiście żałuję, bo szkoda nerwów.




Gratulacje dla mamy i kciuki za maluszka!



Ja i tak podziwiam Was pracować do tej pory.





No właśnie bratowa mi wczoraj pisała na dobicie, że dwa lata po porodzie i jeszcze jej ta sprawność intelektualna nie wróciła. Wspaniale



Mój to właśnie wywija girkami pod moimi prawymi żebrami.



O, a ja tę grupę bardzo lubię. Podnosi mnie na duchu.




Cieszę się, że Wam poprawiłam humor

Tarte buraczki z chrzanem łooo Miałam dzisiaj zrobić na obiad, ale mąż dał dupy z zakupami wczoraj. Otworzyłam rano oczy i afirmowałam, że to będzie wspaniały dzień. A chwilę potem się dowiedziałam, że mięso na dzisiejszy obiad odłożył do zamrażarki zamiast do koszyka bo podobno powiedziałam, że ma tego nie brać. Co jest bzdurą oczywiście. No prawie się poryczałam. Jedyne co mogę teraz zrobić to krem z pomidorów, a z tym dużo pieprzenia.
No wg usg to ja mam ciążę starsza od prenatalnych o 1,5tyg ale moja gin mowi ze nic sie juz nie zmienia bo dzieci rosną różnie. Jedne sa mniejsze drugie sa większe.

A w aucie nie masz tych dokumentow? Kurcze lepiej zeby sie znalazly jednak :/


My zakatarzeni, gardlo mnie boli Leon tez ma chrype

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-17, 11:11   #1670
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Ja mam usg 3 trym w piątek. A w poniedziałek wizytę u mojego doktorka. Jutro za to idę do hematologa, powiedziano mi że mam wejść bez kolejki, ale już widzę tę batalię z emerytami.

---------- Dopisano o 12:11 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
No wg usg to ja mam ciążę starsza od prenatalnych o 1,5tyg ale moja gin mowi ze nic sie juz nie zmienia bo dzieci rosną różnie. Jedne sa mniejsze drugie sa większe.

A w aucie nie masz tych dokumentow? Kurcze lepiej zeby sie znalazly jednak :/


My zakatarzeni, gardlo mnie boli Leon tez ma chrype

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No auto to moja ostatnia nadzieja. Tylko nie chce mi się tam schodzić. Zajrzę później, bo i tak idziemy na SR dziś.
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-17, 11:16   #1671
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Ja mam usg 3 trym w piątek. A w poniedziałek wizytę u mojego doktorka. Jutro za to idę do hematologa, powiedziano mi że mam wejść bez kolejki, ale już widzę tę batalię z emerytami.

---------- Dopisano o 12:11 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------


No auto to moja ostatnia nadzieja. Tylko nie chce mi się tam schodzić. Zajrzę później, bo i tak idziemy na SR dziś.
o a ja w czwartek mam hematologa
wczoraj bylam w tej poradni na badaniach i na kazdych drzwiach wisi kartka kto jest obslugiwany poza kolejnoscia, m.in kobiety w ciazy, przyszlam pod drzwiami z 10 osob, oczywiscie zadna nie ustapila mi miejsca jak tylko osoba wyszla z pokoju weszlam, powiedzialam ze jestem w ciazy i czy mam czekac, panie mi kazaly wejsc, 5 min i bylo po wszystkim

w czwartek tez zamierzam tak postapic, bo tam gdzie chodze nie ma wizyt na godzine, wszyscy siedza pod gabinetem i czekaja na wywolanie
milawo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-17, 11:22   #1672
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Jadłam ciasto marchewkowe i wiem jak smakuje, mimo wszystko nie trafia w mój gust Zdecydowanie bardziej wolę wz, krówkę czy sernik

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem czemu przeczytałam wz, karkówkę i sernik.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-17, 11:24   #1673
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
o a ja w czwartek mam hematologa
wczoraj bylam w tej poradni na badaniach i na kazdych drzwiach wisi kartka kto jest obslugiwany poza kolejnoscia, m.in kobiety w ciazy, przyszlam pod drzwiami z 10 osob, oczywiscie zadna nie ustapila mi miejsca jak tylko osoba wyszla z pokoju weszlam, powiedzialam ze jestem w ciazy i czy mam czekac, panie mi kazaly wejsc, 5 min i bylo po wszystkim

w czwartek tez zamierzam tak postapic, bo tam gdzie chodze nie ma wizyt na godzine, wszyscy siedza pod gabinetem i czekaja na wywolanie
No i dobrze Chociaż stres jest zawsze, bo racjonalne argumenty w przychodniach nie mają racji bytu
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-17, 11:25   #1674
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez sevenofnine Pokaż wiadomość
Też mam teorię, że to jakaś choroba lokomocyjna czy coś w podobie, reakcja na ruchy pasażera itd. Moja kumpela z kolei jest w 32tc i od początku ma niepowsciagliwe wymioty przez całą dobę, dzieć nie oszczędza jej nawet na zakupach.

Ja co najmniej nie przepadam za tartymi buraczkami, ale był w 1 trymestrze taki moment kryzysu kalorycznego, że musiałam je zjeść -- mimo że jednocześnie się cofały ;D

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

Słyszałam właśnie teorię, że jak ktoś ma chorobę lokomocyjną to jest bardziej narażony na mdłości i wymioty, może coś w tym jest
Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Kurcze, dziwne, przecież termin porodu się ustala do 10 tc. Później dzieci rosną różnie i jest już coraz trudniej to określić, co on chce ustalać?




Martwię się tylko o te dokumenty. No mam taką pustkę w głowie, że aż żal. A cały dom już przetrzepałam.



No mnie krew zalewa. Telewizor gra na okrągło i co przychodzę to TVPis. Po co w ogóle ten temat zaczynać skoro każdy wie, że nikt się z nikim pod tym względem nigdy nie zgodzi. Do tego na tapecie chrzest, mimo że się w kościele nie było od dziesięciu lat oraz "mnie nie obchodzi jak kto swoje dzieci wychowuje", ale wnuki mają być ochrzczone, bo nie wiem co. Najlepszy argument, że się dzieci z nich będą w szkole śmiać oraz że jak kościół w Polsce padnie to już po nas. No komedia.

Nigdy nie sądziłam, że się zrobię taka antyklerykalna bo byłam wychowywana w duchu katolickim i całkiem kościółkowo, ale na głupotę niektórych to się normalnie nie da cicho siedzieć.

Do tej pory mi to wisiało zwiędłym kalafiorem i obiecałam się w ogóle nie odzywać, ale jednak mi się ulało. Czego teraz oczywiście żałuję, bo szkoda nerwów.




Gratulacje dla mamy i kciuki za maluszka!



Ja i tak podziwiam Was pracować do tej pory.







No właśnie bratowa mi wczoraj pisała na dobicie, że dwa lata po porodzie i jeszcze jej ta sprawność intelektualna nie wróciła. Wspaniale



Mój to właśnie wywija girkami pod moimi prawymi żebrami.



O, a ja tę grupę bardzo lubię. Podnosi mnie na duchu.




Cieszę się, że Wam poprawiłam humor

Tarte buraczki z chrzanem łooo Miałam dzisiaj zrobić na obiad, ale mąż dał dupy z zakupami wczoraj. Otworzyłam rano oczy i afirmowałam, że to będzie wspaniały dzień. A chwilę potem się dowiedziałam, że mięso na dzisiejszy obiad odłożył do zamrażarki zamiast do koszyka bo podobno powiedziałam, że ma tego nie brać. Co jest bzdurą oczywiście. No prawie się poryczałam. Jedyne co mogę teraz zrobić to krem z pomidorów, a z tym dużo pieprzenia.

Wszystkie torebki sprawdziłaś? Mam nadzieję, że się znajdą te dokumenty.

Widzę identyczne klimaty jak u mnie też tylko TVPiS bo jest wg nich niezależna i publiczna
Też nie kumam po co u nas poruszają tematy polityczne skoro wiedzą, że mój mąż i jego brat i my ich żony jesteśmy anty PiS.
Ojciec męża się zawsze sapie i drze jak coś tylko powiedzą i zawsze jest mini awanturka. Do tego jest radnym gminy z PiS i lata i promuje tych wszystkich kołtunów.
Tematu chrztu po akcji z moją mamusią to ja już z nikim nie zamierzam poruszać.

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Dołączam do grona tych, które za buraczkami nie przepadają zupy z buraków, buraczki do schabowego ok. Ale surowe buraki fuj no i dla mnie ciasto to musi być ciasto. Czyli słodkie, a nie z warzyw, więc podziwiam was, że wy jesteście takie rozwinięte kulinarnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Brownie z fasoli te co robiłam jest słodkie bo raz sam burak ma cukru plus dawałam cukier trzcinowy tylko ja akurat robiłam w ogóle wersje wegańską mężowi na urodziny do pracy, bo kilka osób przestrzega diety wegańskiej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-17, 11:25   #1675
rzeczozn
Rozeznanie
 
Avatar rzeczozn
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 793
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Ja robię i takie i takie

Narobilyscie mi smaka chyba muszę w weekend zrobić.

Wasze Maluszki też tak nisko są? Bo mnie mój ostatnio nisko kopie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja też kopie bardzo nisko 🤷☠♀️
Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Ale wiecie jak sie ma male dziecko i prace to sie po prostu nie da odpoczywac. ;/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiemy, wiemy. Łącze się w bólu o tyle mam lepiej, że mój 2 latek chodzi do przedszkola.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rzeczozn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-17, 11:26   #1676
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Nie wiem czemu przeczytałam wz, karkówkę i sernik.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
prawie sie oplulam
milawo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-17, 11:27   #1677
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
o a ja w czwartek mam hematologa
wczoraj bylam w tej poradni na badaniach i na kazdych drzwiach wisi kartka kto jest obslugiwany poza kolejnoscia, m.in kobiety w ciazy, przyszlam pod drzwiami z 10 osob, oczywiscie zadna nie ustapila mi miejsca jak tylko osoba wyszla z pokoju weszlam, powiedzialam ze jestem w ciazy i czy mam czekac, panie mi kazaly wejsc, 5 min i bylo po wszystkim

w czwartek tez zamierzam tak postapic, bo tam gdzie chodze nie ma wizyt na godzine, wszyscy siedza pod gabinetem i czekaja na wywolanie
I dobrze. Mi wczoraj Pani na oko 70 lat chciała ustąpić miejsca w autobusie ( pomijam fakt że było pełno młodszych osób i wszyscy udawali że nie widzą) nie skorzystałam bo na jeden przystanek to już bez przesady

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-17, 11:27   #1678
Mylukier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 490
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Witam się oficjalnie w 3 trymestrze, chyba najgorszym do tej pory... Wczoraj znów nerki dały o sobie znać, dzisiaj w laboratorium pusciłam pięknego pawia, a teraz leżę w łóżku z gorączką 38.5stopnia i czekam aż paracetamol zacznie działać... Wspaniale... Jeszcze wyczytałam że dzieci których mamy miały w ciąży problemy z układem moczowym są narażone po porodzie na to samo... Ryczeć mi się chce jak pomyśle, że mojego synka też tak bedzie bolało i nawet nam nie będzie umiał powiedzieć co go tak boli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mylukier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-17, 11:31   #1679
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
prawie sie oplulam
Sorry nie taki był zamiar



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-17, 11:35   #1680
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość

Wszystkie torebki sprawdziłaś? Mam nadzieję, że się znajdą te dokumenty.

Widzę identyczne klimaty jak u mnie też tylko TVPiS bo jest wg nich niezależna i publiczna
Też nie kumam po co u nas poruszają tematy polityczne skoro wiedzą, że mój mąż i jego brat i my ich żony jesteśmy anty PiS.
Ojciec męża się zawsze sapie i drze jak coś tylko powiedzą i zawsze jest mini awanturka. Do tego jest radnym gminy z PiS i lata i promuje tych wszystkich kołtunów.
Tematu chrztu po akcji z moją mamusią to ja już z nikim nie zamierzam poruszać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
O żesz, pozamiatane

Sprawdziłam wszystkie dwie torebki których najczęściej używam
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-12 22:41:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:17.