Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-11, 18:04   #1081
zofiii
Raczkowanie
 
Avatar zofiii
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 70
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Hej słuchajcie, nie chciałam zakładać nowego tematu, może tu mi ktoś pomoże

chciałam poruszyć kwestię rannego i wieczornego mycia niesfornych włosów.
Włosy mam po dekoloryzacji, farbuję od kilku lat, są za ramiona, końcówki trochę zniszczone. Mimo wszystko są grube i gęste, ale też bardzo puszyste, nawet spuszone.
Wiadomo, że zdecydowanie lepiej się czuję, kiedy myję głowę rano, nawet jak muszę wstać o 4, tylko wiadomo, że wtedy muszę je wysuszyć i wyprostować. Używam zazwyczaj do tego olejku arganowego z ochroną do 230 stopni albo dobrych balsamów chroniących z Centrum Zaopatrzenia Fryzjerów. jednak czy taka "pielęgnacja" jest wystarczająca? bo gdy myję włosy wieczorem, rano są po prostu nie do końca świeże, wiecie, o co chodzi. Po prostu są takie "z nocy", końcówki powywijane w różne strony, nawet wygniecione, szorstkie niesforne. Oczywiście lekko związuję je na noc, ale to niewiele daje.
Z pielęgnacji to stosuję maski 2-3 razy na dłużej, czasem też chodzę do fryzjera na jakieś zabiegi nawilżające... ale te włosy wraz nie są takie, jakie chciałabym, żeby były.
aa i dodam, że stosuję szampony i maski bez SLS i innych alergenów ze względu na alergiczną skórę głowy.

Według Was, jaką najlepiej stosować metodę w moim przypadku ?

Edytowane przez zofiii
Czas edycji: 2016-01-11 o 18:11
zofiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 18:23   #1082
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez zofiii Pokaż wiadomość
Hej słuchajcie, nie chciałam zakładać nowego tematu, może tu mi ktoś pomoże

chciałam poruszyć kwestię rannego i wieczornego mycia niesfornych włosów.
Włosy mam po dekoloryzacji, farbuję od kilku lat, są za ramiona, końcówki trochę zniszczone. Mimo wszystko są grube i gęste, ale też bardzo puszyste, nawet spuszone.
Wiadomo, że zdecydowanie lepiej się czuję, kiedy myję głowę rano, nawet jak muszę wstać o 4, tylko wiadomo, że wtedy muszę je wysuszyć i wyprostować. Używam zazwyczaj do tego olejku arganowego z ochroną do 230 stopni albo dobrych balsamów chroniących z Centrum Zaopatrzenia Fryzjerów. jednak czy taka "pielęgnacja" jest wystarczająca? bo gdy myję włosy wieczorem, rano są po prostu nie do końca świeże, wiecie, o co chodzi. Po prostu są takie "z nocy", końcówki powywijane w różne strony, nawet wygniecione, szorstkie niesforne. Oczywiście lekko związuję je na noc, ale to niewiele daje.
Z pielęgnacji to stosuję maski 2-3 razy na dłużej, czasem też chodzę do fryzjera na jakieś zabiegi nawilżające... ale te włosy wraz nie są takie, jakie chciałabym, żeby były.
aa i dodam, że stosuję szampony i maski bez SLS i innych alergenów ze względu na alergiczną skórę głowy.

Według Was, jaką najlepiej stosować metodę w moim przypadku ?
Moim zdaniem winna jest prostownica, jeśli stosujesz ją od dłuższego czasu i regularnie. Żadne olejki ani pielęgnacja w dłuższej perspektywie nie zniwelują jej działania.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 22:02   #1083
Kocipella
Przyczajenie
 
Avatar Kocipella
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Zakopane
Wiadomości: 8
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

polecam kupić jedwab! włosy nawilżone, pięknie lśnią i pachną. 0 rozdwojonych końcówek, nie ma nawet o czym gadać!
Kocipella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 15:21   #1084
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Kocipella Pokaż wiadomość
polecam kupić jedwab! włosy nawilżone, pięknie lśnią i pachną. 0 rozdwojonych końcówek, nie ma nawet o czym gadać!
To jest tak samo nic nie mówiąca porada jak np "polecam kupić odżywkę" albo "polecam kupić szampon".
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 16:28   #1085
cassie91910
Zadomowienie
 
Avatar cassie91910
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 476
GG do cassie91910
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Może ktoś widział w jakiejś sieciówce olej z pestek malin? Lidl, Biedronka, Rossmann???
__________________
You are not alone dear loneliness.
cassie91910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 17:33   #1086
chybaty23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 20
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Witam dziewczyny ...Jaki polecilybyscie mi szampon na bardzo bardzo suche zniszczone i spalone wlosy po nie udanej dekoloryzacji ,ale z szamponw ktore kupie w rossmanie badz,drogerii hebe badz aptece??? Bardzo prosze o szybka odpowiedz,bo kompletnie nie wiem co mam kupic //// i moze od razu jakas maske lub odzywke,ale chyba bez silikonw,nie wiem jestem zielona w tym temacie
chybaty23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 18:02   #1087
karolinakiki
Przyczajenie
 
Avatar karolinakiki
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 25
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez chybaty23 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny ...Jaki polecilybyscie mi szampon na bardzo bardzo suche zniszczone i spalone wlosy po nie udanej dekoloryzacji ,ale z szamponw ktore kupie w rossmanie badz,drogerii hebe badz aptece??? Bardzo prosze o szybka odpowiedz,bo kompletnie nie wiem co mam kupic //// i moze od razu jakas maske lub odzywke,ale chyba bez silikonw,nie wiem jestem zielona w tym temacie
Szampon tutaj nic nie zdziała niestety. Najlepiej jakiś lekki (alterra, j&j dla dzieci z lawendą) i żaden ziołowy (może wysuszyć bardziej). Silikony teraz będą Tobie potrzebne, więc nie rezygnuj z nich! Odżywka z olejkami np. Garnier Fructis Oleo Repair i silikonowe serum zabezpieczające końcówki np. Bioelixire- Argan oil bądź z green pharmacy (byle bez alkoholu denat!) i ściąć najbardziej zniszczone partie, bo ich nie da się uratować.

Edytowane przez karolinakiki
Czas edycji: 2016-01-20 o 18:06
karolinakiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-20, 18:05   #1088
chybaty23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 20
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Dziekuje,,szampony nie pomoga wiem,,ale musze czyms umyc
chybaty23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 22:12   #1089
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Stosowałyście może olaplex?
Trzeba przejśc wszystkie 3 kroki czy można też używać samą 3 bez wcześniejszego zabiegu?
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 22:13   #1090
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez chybaty23 Pokaż wiadomość
Dziekuje,,szampony nie pomoga wiem,,ale musze czyms umyc
Możesz myć metodą OMO tzn kłaść przed myciem na mokre włosy odżywkę, szampon na głowę, spływająca piana też umyje włosy, ale słabiej.
Nie rezygnuj z silikonów, akurat w przypadku takich włosów to jedna z najgorszych rzeczy, jaką można zrobić.
Tak czy siak część na pewno powinnaś ściąć, przy pewnym stopniu zniszczeń nie da się wiele zrobić.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-21, 00:01   #1091
chybaty23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 20
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Nie zetne chocbym miala nie wiadomo jak zniszczone i siano na glowie, i tak z wlosow po pas czarnych wyszlam od fryzjerki w wlosach po szyje kurczakowo -rudych,:ma d:...ale to bylo w pazdvierniku takze odrosly mi bardzo szybko dzieki bogu,,mam do lopatek kolor nalozylam przed swietami ciemny bardzo blond ,takze i tak sie wyplukuje ta farba,to mam wlosy bursztynowy blond tak jakby...i nie wiem co dalej po prostu 24 h mysle co dalej z nimi robic,nie chce ciemnych.moglam od razu isc na olaplex...bo dazylam do lodowego blondu....a natrafilam niestety na fryzjerke ktora zrobila mi dekoloryzacje i spalila je za drugim razem...i co dalejj........: mur:: mur:
chybaty23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-21, 07:20   #1092
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez chybaty23 Pokaż wiadomość
Nie zetne chocbym miala nie wiadomo jak zniszczone i siano na glowie, i tak z wlosow po pas czarnych wyszlam od fryzjerki w wlosach po szyje kurczakowo -rudych,...a le to bylo w pazdvierniku takze odrosly mi bardzo szybko dzieki bogu,,mam do lopatek kolor nalozylam przed swietami ciemny bardzo blond ,takze i tak sie wyplukuje ta farba,to mam wlosy bursztynowy blond tak jakby...i nie wiem co dalej po prostu 24 h mysle co dalej z nimi robic,nie chce ciemnych.moglam od razu isc na olaplex...bo dazylam do lodowego blondu....a natrafilam niestety na fryzjerke ktora zrobila mi dekoloryzacje i spalila je za drugim razem...i co dalejj........: mur:: mur:
Fryzjerka nie zrobiła Ci dekoloryzacji, tylko nałożyła na włosy rozjaśniacz - skoro Ci je spaliła, jak twierdzisz. I wybacz brutalność, ale przy schodzeniu do lodowego blondu taką drogą (włosy już na etapie kurczaka, tak myślę, dostały mocno w kość) Olaplex by Ci i tak nie pomógł.

Podobnie jak dziewczyny - myślę, że Twoje włosy kolejnego spotkania z rozjaśniaczem mogą nie zdzierżyć.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-21, 07:43   #1093
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
Stosowałyście może olaplex?
Trzeba przejśc wszystkie 3 kroki czy można też używać samą 3 bez wcześniejszego zabiegu?
Też jestem ciekawa?
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 12:55   #1094
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Dla mnie ten olaplex to pic na wodę, skład nie powala, ba nawet fryzjerka twierdzi, że on niszczy włosy. Mojej koleżance po zrobieniu olaplexu nie wychodziło farbowanie, nie mogła uzyskać koloru, włosy wychodziły szaro glonowate.
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 12:40   #1095
chybaty23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 20
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Dziekuje za odpowiedz) kupilam odzywke garniera rewelacja jak dla mnie i moich wlosow szampon j&j tez kupilam tez ok tylko strasznie szybko przetluszcza mi wlosy ,tak wiec kupilam juz sobie szampon tez co odzywka garniera moze byc??
I mam pytanie co do moich odrostow, mam siwe,a przy moim przedzialku na srodku wyglada tragicznie nie chce narazie isc do fryzjera chce sie przemeczyc jeszcze i dac odpoczac wlosom ze 2 miesiace..takze nie chce ich mazac zadna farba, t

---------- Dopisano o 13:40 ---------- Poprzedni post napisano o 13:35 ----------

Dziekuje za odpowiedz,kupilam szampon j&j ok ale szybko przetluszcza mi wlosy, ale garniera odzywka ,rewelacja jak dla moich wlosow,tak wiec kupilam taki szampon moge tez nim myc??
A mam jeszcze pytanie co do moich niestety siwych odrostow;(, nie chce isc do fryzjera ani mazac samej farbami ciemnymi,daje odpoczac wlosa conajmniej 2 miesiace mam na srodku przedzialek i widac starsznie ten siwy,czym to pomalowac aby nie zaszkodzic zalezy mi tylko ten jeden pasek na srodku niewiem jakas moze dobra szamponetka,...wiem moge je upiac, ale wole rozpuszczone i aby byl przedzialek...
chybaty23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 13:50   #1096
vindicta
Rozeznanie
 
Avatar vindicta
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 920
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Ja używałm płukanki z lnu, lub maseczki żelowej z lnu, sama je przygotowuje, po każdym użyciu używam ozywki, aktualnie isane do włosów cienkich i słabych, a po wyschnięciu włosów stosuje olejek mariona z olejem słonecznikowym i migdałowym na zmianę. Dodatkowo podcinam końcówki o kilka mm co 3-4 mies.
vindicta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 19:50   #1097
karolinakiki
Przyczajenie
 
Avatar karolinakiki
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 25
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez chybaty23 Pokaż wiadomość
Dziekuje za odpowiedz) kupilam odzywke garniera rewelacja jak dla mnie i moich wlosow szampon j&j tez kupilam tez ok tylko strasznie szybko przetluszcza mi wlosy ,tak wiec kupilam juz sobie szampon tez co odzywka garniera moze byc??
I mam pytanie co do moich odrostow, mam siwe,a przy moim przedzialku na srodku wyglada tragicznie nie chce narazie isc do fryzjera chce sie przemeczyc jeszcze i dac odpoczac wlosom ze 2 miesiace..takze nie chce ich mazac zadna farba, t

---------- Dopisano o 13:40 ---------- Poprzedni post napisano o 13:35 ----------

Dziekuje za odpowiedz,kupilam szampon j&j ok ale szybko przetluszcza mi wlosy, ale garniera odzywka ,rewelacja jak dla moich wlosow,tak wiec kupilam taki szampon moge tez nim myc??
A mam jeszcze pytanie co do moich niestety siwych odrostow;(, nie chce isc do fryzjera ani mazac samej farbami ciemnymi,daje odpoczac wlosa conajmniej 2 miesiace mam na srodku przedzialek i widac starsznie ten siwy,czym to pomalowac aby nie zaszkodzic zalezy mi tylko ten jeden pasek na srodku niewiem jakas moze dobra szamponetka,...wiem moge je upiac, ale wole rozpuszczone i aby byl przedzialek...

Rozumiem, że kupiłaś szampon z tej samej serii co odżywkę ? (oleo repair?) Jeżeli tak to mogą Ci się bardziej przetłuszczać, skoro masz do tego skłonność. Może spróbuj babydream ? w rossmanie są miniaturki tego szamponu chyba za 2-3 złote.
Jeżeli nie zetniesz włosów, zniszczenia będą szły w górę i nic nie da dbanie o nie. Tymbardziej, że masz do łopatek.
Zgadzam się z dziewczynami - daj sobie spokój z farbowaniem, przemęcz się jakoś i intensywnie dbaj o włosy, żadnych szamponetek, farb. Gdy wrócisz do farbowania- farbuj tylko odrost!
Kup sobie również olej( z oliwek może być na początek, albo znów babydream- miniaturki są w rossmanie) i maske proteinową ( ale stosuj ją raz na tydzień/dwa, polecam biovax - keratyna + jedwab bądź Loreal extreme repair) no i oczywiście maske nawilżającą, którą stosuj raz w tygodniu.
Po paru miesiącach poczujesz, a nawet zobaczysz różnicę

Edytowane przez karolinakiki
Czas edycji: 2016-02-01 o 20:00
karolinakiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 20:25   #1098
Jall
Zadomowienie
 
Avatar Jall
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 542
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Nałożyłam wczoraj maseczkę biovax argan makadamia kokos i mam dzisiaj taki puch, że się w głowie nie mieści. W rozpuszczonych wyglądam tak:
http://blog.greatlengths.pl/wp-conte...13/10/yhyy.jpg
Nie rozumiem dlaczego skoro isana kuracja z olejkiem arganowym działa bardzo dobrze :/
__________________

Kamil ma glejaka.
https://www.siepomaga.pl/kamil

11.12 stracił swoją szansę
Jall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 21:57   #1099
karolinakiki
Przyczajenie
 
Avatar karolinakiki
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 25
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Jall Pokaż wiadomość
Nałożyłam wczoraj maseczkę biovax argan makadamia kokos i mam dzisiaj taki puch, że się w głowie nie mieści. W rozpuszczonych wyglądam tak:
http://blog.greatlengths.pl/wp-conte...13/10/yhyy.jpg
Nie rozumiem dlaczego skoro isana kuracja z olejkiem arganowym działa bardzo dobrze :/
To pewnie wina kokosa
karolinakiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-03, 14:34   #1100
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Jall Pokaż wiadomość
Nałożyłam wczoraj maseczkę biovax argan makadamia kokos i mam dzisiaj taki puch, że się w głowie nie mieści. W rozpuszczonych wyglądam tak:
http://blog.greatlengths.pl/wp-conte...13/10/yhyy.jpg
Nie rozumiem dlaczego skoro isana kuracja z olejkiem arganowym działa bardzo dobrze :/
kokos - ewidentnie

np moje włosy go kochają ale większości nie pasuje
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 17:02   #1101
karolinakiki
Przyczajenie
 
Avatar karolinakiki
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 25
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Moje włosy nie znoszą kokosa, nawet śladowych ilości w odżywce
karolinakiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 10:07   #1102
MajkaKa1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 16
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Dziwne, że po maseczce robi Ci się puch :/ Nie miałam nigdy biovaxu argan, ale słyszałam, że przyciemnia włosy, a że jestem blondynką to odrzuciłam od razu. Osobiście używam maseczke regnerującą xxx i mimo, że mam kręcone włosy, to nie puszą mi się, a wręcz przeciwnie u mnie ładnie nawilża

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-02-05 o 18:12 Powód: Reklama.
MajkaKa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 15:40   #1103
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Jall Pokaż wiadomość
Nałożyłam wczoraj maseczkę biovax argan makadamia kokos i mam dzisiaj taki puch, że się w głowie nie mieści. W rozpuszczonych wyglądam tak:
http://blog.greatlengths.pl/wp-conte...13/10/yhyy.jpg
Nie rozumiem dlaczego skoro isana kuracja z olejkiem arganowym działa bardzo dobrze :/
Przyczyną puchu może być również duża ilość gliceryny w tej maseczce - ta lubi często puszyć, a w biovaxie jest już na 3 miejscu w składzie
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 16:40   #1104
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Przyczyną puchu może być również duża ilość gliceryny w tej maseczce - ta lubi często puszyć, a w biovaxie jest już na 3 miejscu w składzie
Ano własnie, wiele osób utożsamia "ładne" włosy z nawilżeniem, a jedno nie musi mieć z drugim w ogóle nic wspólnego. Nawilżenie może też oznaczać puch i matowość.

Jedyny Biovax bez gliceryny to zdaje się maska bambusowa.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 17:04   #1105
Chibiusa
Raczkowanie
 
Avatar Chibiusa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 323
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Hej Może tutaj ktoś będzie w stanie pomóc mi z problemem, z którym już się długo zmagam i znaleźć przyczynę nagłego pogorszenia się stanu włosów albo pomóc jak mogę to naprawić.
Otóż ok. 3-2 lata temu zauważyłam straszne pogorszenie stanu moich włosów. Stały się sianowate, plątały się i robiły kołtuny. Bardzo dziwne, bo nigdy przedtem nie miałam takich włosów, zawsze były gładkie, nigdy się nie puszyły, nawet nie musiałam używać odżywki a i tak były pod tym względem idealne. Jakby ktoś mi zamienił włosy na inne :O No i od tego czasu nawet po użyciu odżywek były okropne.
Teraz już są w o wiele lepszym stanie bo intensywnie o nie dbam, ale i tak nie są jak kiedyś. Zauważyłam, że włosy są takie jakby "poszarpane" na całej długości. Nadal świeżo po umyciu robi się puch na przodzie (mimo odżywki) i jak są mokre to się plączą, ale ujarzmiam je i ogólnie już są w miarę gładkie, tylko widzę to postrzępienie na całej długości na wierzchu.
-Włosów nie farbuję (ostatni raz zafarbowałam 3,5 roku temu)
- nie używam suszarki
- nie prostuję
- nie związuję w gumkę
W czasach gm i LO jak czasem farbowałam włosy czy prostowałam to miałam je w lepszej kondycji niż teraz jak tak naprawdę nic nie robię co mogłoby im szkodzić, więc tym bardziej mnie to dziwi. Zastanawiam się od czego mogą być takie poszarpane?
__________________
Vouloir c'est pouvoir.
Chibiusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 21:18   #1106
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Chibiusa Pokaż wiadomość
Hej Może tutaj ktoś będzie w stanie pomóc mi z problemem, z którym już się długo zmagam i znaleźć przyczynę nagłego pogorszenia się stanu włosów albo pomóc jak mogę to naprawić.
Otóż ok. 3-2 lata temu zauważyłam straszne pogorszenie stanu moich włosów. Stały się sianowate, plątały się i robiły kołtuny. Bardzo dziwne, bo nigdy przedtem nie miałam takich włosów, zawsze były gładkie, nigdy się nie puszyły, nawet nie musiałam używać odżywki a i tak były pod tym względem idealne. Jakby ktoś mi zamienił włosy na inne :O No i od tego czasu nawet po użyciu odżywek były okropne.
Teraz już są w o wiele lepszym stanie bo intensywnie o nie dbam, ale i tak nie są jak kiedyś. Zauważyłam, że włosy są takie jakby "poszarpane" na całej długości. Nadal świeżo po umyciu robi się puch na przodzie (mimo odżywki) i jak są mokre to się plączą, ale ujarzmiam je i ogólnie już są w miarę gładkie, tylko widzę to postrzępienie na całej długości na wierzchu.
-Włosów nie farbuję (ostatni raz zafarbowałam 3,5 roku temu)
- nie używam suszarki
- nie prostuję
- nie związuję w gumkę
W czasach gm i LO jak czasem farbowałam włosy czy prostowałam to miałam je w lepszej kondycji niż teraz jak tak naprawdę nic nie robię co mogłoby im szkodzić, więc tym bardziej mnie to dziwi. Zastanawiam się od czego mogą być takie poszarpane?
Opisz pielęgnację. Bez tego można kryształową kulę wyciągać.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 22:29   #1107
AgaPrzerwa
Raczkowanie
 
Avatar AgaPrzerwa
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dęblin
Wiadomości: 67
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

nie wiem czy było tutaj. Ale raz na tydzień korzystam z przepisu mojej babci. Robie sobie maseczkę na włosy z jednego surowego zółtka wymieszanego z 4 łyżkami nafty kosmetycznej. Maseczka naprawdę pomaga na suche i zniszczone farbowaniem włosy.
__________________
Takie tam sobie pisanie https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=19456
AgaPrzerwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 22:52   #1108
Chibiusa
Raczkowanie
 
Avatar Chibiusa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 323
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Opisz pielęgnację. Bez tego można kryształową kulę wyciągać.
pielęgnacja od czasu, gdy włosy się "zepsuły":
Szampony: zawsze były to takie zwykłe, drogeryjne z silikonami, ale od jakiegoś roku używam Barwy Natury pokrzywowego, od czasu do czasu umyję jakimś innym
Odżywka:
głównie Alterra z granatem, od czasu do czasu jakaś jednorazowa
Maski:
Biowax (wiele opakowań miałam i 3 różne typy: z olejami, dla włosów ciemnych, suchych)
Olejowanie:
-kokosowy, lniany, rzepakowy (kiedyś bardziej), arganowy przez jakiś czas, od jakiegoś czasu stosuję olej z migdałów, rycynowy (często dodaję do innych).
-czasem psiknę odżywką Herbal Care w sprayu regenerującą
-czasami maseczka z żółtka, rycyny i cytryny (ale rzadko)
- piję pokrzywę (mam już sporo baby hair)
Po tej pielęgnacji zauważyłam poprawę moich włosów. Przed tym zniszczeniem włosów nie zwracałam wielkiej uwagi na pielęgnację (bo nie musiałam), ale również o nie dbałam, tylko się tak nie cackałam jak teraz.
__________________
Vouloir c'est pouvoir.
Chibiusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 14:44   #1109
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez AgaPrzerwa Pokaż wiadomość
nie wiem czy było tutaj. Ale raz na tydzień korzystam z przepisu mojej babci. Robie sobie maseczkę na włosy z jednego surowego zółtka wymieszanego z 4 łyżkami nafty kosmetycznej. Maseczka naprawdę pomaga na suche i zniszczone farbowaniem włosy.
Większość osób, które trafiają na ten wątek, ma przeproteinowane włosy, w takich przypadkach ta słynna maseczka domowa to gwóźdź do trumny.

Cytat:
Napisane przez Chibiusa Pokaż wiadomość
pielęgnacja od czasu, gdy włosy się "zepsuły":
Szampony: zawsze były to takie zwykłe, drogeryjne z silikonami, ale od jakiegoś roku używam Barwy Natury pokrzywowego, od czasu do czasu umyję jakimś innym
Odżywka:
głównie Alterra z granatem, od czasu do czasu jakaś jednorazowa
Maski:
Biowax (wiele opakowań miałam i 3 różne typy: z olejami, dla włosów ciemnych, suchych)
Olejowanie:
-kokosowy, lniany, rzepakowy (kiedyś bardziej), arganowy przez jakiś czas, od jakiegoś czasu stosuję olej z migdałów, rycynowy (często dodaję do innych).
-czasem psiknę odżywką Herbal Care w sprayu regenerującą
-czasami maseczka z żółtka, rycyny i cytryny (ale rzadko)
- piję pokrzywę (mam już sporo baby hair)
Po tej pielęgnacji zauważyłam poprawę moich włosów. Przed tym zniszczeniem włosów nie zwracałam wielkiej uwagi na pielęgnację (bo nie musiałam), ale również o nie dbałam, tylko się tak nie cackałam jak teraz.
Ja bym klasycznie obstawiała przeproteinowanie, bo Barwa pokrzywowa ma taki oto skład:

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Lauramidopropyl Betaine, Cocamide DEA, PEG-75 Lanolin, Sodium Chloride, Cocamidopropylamine Oxide, Hydrolyzed Keratin, Propylene Glycol, Urtica Dioica Extract, Citric Acid, Parfum, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Benzyl Salicylate, CI 19140, CI 42080, CI 15985

Keratyna jeszcze przed zapachem, przy regularnym stosowaniu może przeproteinować. Barwy używasz około rok, jeśli wcześniej używałaś drogeryjnych z proteinami (Gliss Kur, Nivea, ale nie tylko), to może być przyczyna.
Odżywka Farmony regenerująca też ma proteiny i to nie tylko jeden rodzaj KLIK.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 14:49   #1110
201605051021
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 115
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Dziewczyny, robiac porzadki w lazience znalazlam zel aloesowy o takim skladzie:

Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Propylene Glycol, Glycerin, Sorbitol, Betaine, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Sodium Citrate, Sodium Carbomer, Caprylyl/Capric Glucoside, Parfum, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, CI 42090, CI 47005.

Teoretycznie przeznaczony do smarowania po opalaniu, ale patrzac na sklad, wydaje mi sie, ze do wlosow tez by sie nadawal. Mam racje? Tylko jak to stosowac, przed myciem jako pierwsze O w OMO, czy mieszac z maska?
201605051021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-05 21:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:53.