Kontrola Porcji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-28, 10:36   #1
blackauri
Raczkowanie
 
Avatar blackauri
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 144

Kontrola Porcji


Hej dziewczyny, może któraś ma podobny problem....nie mogę już z sobą wytrzymać...Ogólnie odżywiam się zdrowo, dużo warzyw, kasze, ryby etc., dużo się ruszam, co z tego, kiedy jestem cały czas głodna! Nie potrafię nad tym panować, jestem zdrowa, badałam hormony, tarczycę, wszystko jest ok. jem ogromne porcje, potem mam wyrzuty sumienia, katuje się na bieżni, co z tego, za chwilę znów jem. Nie wiem co robić, żadne metody nie działają. Może któraś z coś mi poradzi.
__________________
Jeśli rzeczywistość nie spełnia moich oczekiwań, tym gorzej dla rzeczywistości
blackauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 11:07   #2
AgaPrzerwa
Raczkowanie
 
Avatar AgaPrzerwa
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dęblin
Wiadomości: 67
Dot.: Kontrola Porcji

Cytat:
Napisane przez blackauri Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, może któraś ma podobny problem....nie mogę już z sobą wytrzymać...Ogólnie odżywiam się zdrowo, dużo warzyw, kasze, ryby etc., dużo się ruszam, co z tego, kiedy jestem cały czas głodna! Nie potrafię nad tym panować, jestem zdrowa, badałam hormony, tarczycę, wszystko jest ok. jem ogromne porcje, potem mam wyrzuty sumienia, katuje się na bieżni, co z tego, za chwilę znów jem. Nie wiem co robić, żadne metody nie działają. Może któraś z coś mi poradzi.
A ile posiłków jesz dziennie?
__________________
Takie tam sobie pisanie https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=19456
AgaPrzerwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 11:13   #3
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Kontrola Porcji

Cytat:
Napisane przez blackauri Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, może któraś ma podobny problem....nie mogę już z sobą wytrzymać...Ogólnie odżywiam się zdrowo, dużo warzyw, kasze, ryby etc., dużo się ruszam, co z tego, kiedy jestem cały czas głodna! Nie potrafię nad tym panować, jestem zdrowa, badałam hormony, tarczycę, wszystko jest ok. jem ogromne porcje, potem mam wyrzuty sumienia, katuje się na bieżni, co z tego, za chwilę znów jem. Nie wiem co robić, żadne metody nie działają. Może któraś z coś mi poradzi.

Co znaczy: "ogromna porcja"?
Z talerza wystaje? - Może talerz za mały.
Wydaje Ci się ze inni jedzą mniej? - Inni są inni, może jedzą częściej, inaczej, nie jedzą jak ktoś patrzy.
Tobie się wydaje że jesz za dużo? Może Ci się wydaje.


Z czym konkretnie masz problem , opisz dokładniej.
Bo duża porcja, nie znaczy nic.
Olbrzymia micha sałatki warzywnej, ma mniej kalorii niż małą garsteczka orzechów które zmieszczą sie na spodeczku.

Drugie, to to ze ludzie mają różne zapotrzebowanie, mała kobietka o sportej aktywnosci fizycznej i ogólnie ruchliwa na co dzień, uczaca się, parcujaca, mozę potrezbowac o wiele(!) wiecej jedzenia niz wielki facet spędzajacy cały dzień siedzac na doopie i robiac tylko zółwim krokiem wyprawę na przystanek do autobusu 2 x 300 metrów dziennie, lub do lodówki po parówkę.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 12:29   #4
blackauri
Raczkowanie
 
Avatar blackauri
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 144
Dot.: Kontrola Porcji

Dzięki za odpowiedzi. Jem 3 posiłki+ 2 przekąski w stylu owoc, jogurt naturalny. Na śniadanie zazwyczaj owsianka, potrafię wciągnąć naraz pół opakowania płatków (suchych), więc jest to dużo. Na obiad najczęściej kasza- gryczana, jaglana+ warzywa- woreczek kaszy. czasem pierś kurczaka do tego, lub kawał łososia, taki jaki w Biedronce sprzedają na raz. Na kolację salaterka sałaty do oporu + 3,4 kawałki chleba razowego. Są to porcje po ograniczeniu, jakbym się nie hamowała to mogłabym jeść bez przerwy.
Poza tym jestem za gruba, źle się ze sobą czuję, nie potrafię panować nad własnym apetytem, ciągle krążę wokół lodówki. W innych dziedzinach życia nie mam takiej słabej woli.
__________________
Jeśli rzeczywistość nie spełnia moich oczekiwań, tym gorzej dla rzeczywistości

Edytowane przez blackauri
Czas edycji: 2016-04-28 o 12:33
blackauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 14:31   #5
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Kontrola Porcji

Cytat:
Napisane przez blackauri Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi. Jem 3 posiłki+ 2 przekąski w stylu owoc, jogurt naturalny. Na śniadanie zazwyczaj owsianka, potrafię wciągnąć naraz pół opakowania płatków (suchych), więc jest to dużo. Na obiad najczęściej kasza- gryczana, jaglana+ warzywa- woreczek kaszy. czasem pierś kurczaka do tego, lub kawał łososia, taki jaki w Biedronce sprzedają na raz. Na kolację salaterka sałaty do oporu + 3,4 kawałki chleba razowego. Są to porcje po ograniczeniu, jakbym się nie hamowała to mogłabym jeść bez przerwy.
Poza tym jestem za gruba, źle się ze sobą czuję, nie potrafię panować nad własnym apetytem, ciągle krążę wokół lodówki. W innych dziedzinach życia nie mam takiej słabej woli.

To rzeczywiście bardzo duże porcje, ale jak policzyłam kalorie, to wychodzi... cienizna.

Policzmy:
- pół paczki płatków owsianych (standard to na ogół 400 gr), czyli 200 gr- 730 kalori
- woreczek kaszy gryczanej 100 gr- 340 kalorii
- cała paczka warzyw mrożonych hortexu 450 gr- 270 kalorii
sałata i 4 kromki chleba- około 400 kalorii

To daje, niecałe 1800 kalorii
Jak dojesz do obiadu pierś z kurczaka około 140 gram - 300 kalorii, lub w międzyczasie jakieś owoce/coś - to będzie około 2100.

Czyli taka normalna dawka dla dorosłej, ćwiczącej, pracującej/uczącej się kobiety, a nie wiem ile masz wzrostu np.


Problemem być może jest, zę jesz jałowo, masz w diecie masę węglowodanów, czasem wrzucisz jakieś białko (kurczak/łosoś) ale ogólnie jest słabo.
Może czujesz głód, bo i rozepchałaś żołądek (wtrzachnąć pół paczki płatków, do tego w formie podejrzewam ugotowanej, czyli porcja zwieksza wilekosc o wchłonietą wodę, to faktycznie trzeba mieć bardzo rozciagniety żołądek :/), i brak Ci w diecie tłuszczy.
Może część węgli zastąpić białkiem i tłuszczami- owsianki mniej ale z orzechami i tłustym mlekiem, na kolację jajecznica/jajka gotowane z sałatą a nie chlebem?

Po obiedzie skłądajacym sie z kaszy i warzyw, tez bym poszła zjeśc lodówkę i to z telewizorem. Byłabym głodna mimo ze napchana, po 15 minutach. :/

A moze, cierpisz na jakieś zaburzenia hormonalne, lub łaknienia.

Notoryczny głód moze być objawem jakiegoś problemu zdrowotnego i warto to zdiagnozować u lekarza.


Ale najpierw popracuj nad dietą. Może wrzucaj jadłospisy na watek NCJ?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 15:41   #6
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Kontrola Porcji

myślę, że dobrą radą jest dodanie tłuszczu do diety, wtedy będziesz czuła się bardziej najedzona. i do tego na dłużej. ja np. po owsiance bardzo szybko robię się głodna. nie nadaje się u mnie na śniadanie i kropka.
mniej węgli, więcej tłuszczu.

---------- Dopisano o 15:41 ---------- Poprzedni post napisano o 15:38 ----------

tak się jeszcze zastanawiam, ile masz lat, ile ważysz i ile masz wzrostu? jaką masz aktywność fizyczną w tygodniu?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 17:06   #7
blackauri
Raczkowanie
 
Avatar blackauri
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 144
Dot.: Kontrola Porcji

Hej dziewczyny, dzięki za odpowiedzi,
mam 35 lat, 175 cm ważę 67- 68 kg. Do owsianki idzie mleko 0%, garść suszonych moreli, kilka orzechów włoskich. Nie jem tej owsianki codziennie, to tylko przykład, żeby zobrazować wielkość porcji, jem raczej urozmaicone posiłki. Jestem okazem zdrowia, zrobiłam badania na wszystko, co się da. W tygodniu ćwiczę 4- 5 razy z Chodakowską albo idę na siłownię do tego dochodzą 3 razy dziennie długie spacery z psem, taka rasa, że musi się wybiegać. Pozdrawiam.
__________________
Jeśli rzeczywistość nie spełnia moich oczekiwań, tym gorzej dla rzeczywistości

Edytowane przez blackauri
Czas edycji: 2016-04-28 o 17:08
blackauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-28, 17:33   #8
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Kontrola Porcji

wielkie lol. żeby utrzymać obecną wagę powinnaś jeść nawet 2700kcal przy intensywniejszych ćwiczeniach!

mleko 0% to w zasadzie jak woda. bez sensu kompletnie.
może masz i urozmaicone posiłki, ale tłuszczu za mało. będzie tłuszcz - będziesz najedzona.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 18:22   #9
blackauri
Raczkowanie
 
Avatar blackauri
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 144
Dot.: Kontrola Porcji

No najwidoczniej coś jest nie tak, bo tłuszcz mimo intensywnego wysiłku fizycznego nie spada, a nawet przybywa. Aha, nie napisałam, że od czasu do czasu zdarzają się jakieś słodycze, nie cała czekolada, ale kawałek ciasta w pracy, czy lód na spacerze etc.
__________________
Jeśli rzeczywistość nie spełnia moich oczekiwań, tym gorzej dla rzeczywistości
blackauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 18:24   #10
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Kontrola Porcji

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
wielkie lol. żeby utrzymać obecną wagę powinnaś jeść nawet 2700kcal przy intensywniejszych ćwiczeniach!

mleko 0% to w zasadzie jak woda. bez sensu kompletnie.
może masz i urozmaicone posiłki, ale tłuszczu za mało. będzie tłuszcz - będziesz najedzona.
Nie no, przy spacerach i Chodakowskiej koło 2400-2500 bym obstawiała na 0.
Czyli chudnąc powinna juz przy około 2200-2300.

Autorko watku, faktycznie masz problem, ale on chyba siedzi gdzies indziej niz obstawiasz.
Gruba nie jesteś, bo BMI masz bardzo prawidłowe.
Natomiast jak ma się ogólna kondycja ciała, to już jednak robi Twoja historia, jak zyłas do tej pory i jak jadłaś.
+ czy Ty się prawidłowo postrzegasz, czy Ci siedzą w głowie jakies schizy.

Jesz słabo. Głód Tobą targa, bo pewnie jesz zwyczajnie za mało i kiepsko jakościowo.
Nie wystarczy jeśc zdrowe produkty, trzeba tez umieć , choćny na oko je ze sobą komponować.
Produkty 0% to prowadzą do otyłości.
Obiad skąłdajacy się z kaszy i warzyw gotowanych, to jest zpachajdziura a nie obiad i każdy po tym poleci jeść.

Wpisuj jadlospisy z NCJ, dziewczyny Ci pomogą to uporządkować.


Jak będziesz za bardzo ciąć z kalorii, a do tego źle komponowac posiłki, to ciała nie uformujesz, tylko dorobisz się jojo , probemów hormonalnych i cellulitu a moze i depresji w końcu.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 20:37   #11
blackauri
Raczkowanie
 
Avatar blackauri
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 144
Dot.: Kontrola Porcji

Wiecie co, przeraża mnie tylko, że przez 10 lat przytyłam 10 kg, a nie byłam w ciązy w między czasie jak tak dalej pójdzie to będzie naprawdę kiepsko.
__________________
Jeśli rzeczywistość nie spełnia moich oczekiwań, tym gorzej dla rzeczywistości
blackauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-29, 00:19   #12
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Kontrola Porcji

10 kg w 10 lat to nie jest dużo. żeby przytyć 1kg to należy zjeść nadprogramowo 7000 kcal. policz sobie, że na każdy dzień w roku to raptem 19kcal więcej! do tego z wiekiem spowalnia się metabolizm. najważniejsza kwestia jest taka, jak do tej pory się odżywiałaś, ile miałaś ruchu. czy przypadkiem różnymi dietami nie spowolniłaś dodatkowo metabolizmu.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 06:44   #13
blackauri
Raczkowanie
 
Avatar blackauri
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 144
Dot.: Kontrola Porcji

pewnie sobie spowolniłam, zawsze miałam bardzo dużo ruchu, byłam m.in w drużynie pływackiej- codziennie treningi przez 5 lat. Metabolizm na pewno mam rozwalony, 20 lat zaburzeń odżywiania, bulimia, epizod anorektyczny. Te jedzenie ogromnych porcji pewnie po bulimii mi zostało, mam pewnie rozciągnięty żołądek, choć zdrowa jestem już kilka lat. No nic, trzeba walczyć. Dobrze, że nie jest gorzej. Dzięki za odpowiedzi. Miłego dnia.
__________________
Jeśli rzeczywistość nie spełnia moich oczekiwań, tym gorzej dla rzeczywistości
blackauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-29 06:44:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:27.