Hemoroidy co pomaga - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-04, 17:10   #1
RACHELINKA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Angry

Hemoroidy co pomaga


Witam wpisujcie tutaj swoje doswiadczenia z ta przypadloscia jak mozna sie tego pozbyc,lekarz faza koncowa,najlepsze leki jakie przynosza ulge,poradzcie, doradzcie,macie wogole to cos
RACHELINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 17:29   #2
pomaranczkav
Raczkowanie
 
Avatar pomaranczkav
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 316
Dot.: Hemoroidy co pomaga

Cytat:
Napisane przez RACHELINKA Pokaż wiadomość
Witam wpisujcie tutaj swoje doswiadczenia z ta przypadloscia jak mozna sie tego pozbyc,lekarz faza koncowa,najlepsze leki jakie przynosza ulge,poradzcie, doradzcie,macie wogole to cos
Ja miałam!! męczyłam się dość długo.. podejrzewam, że po prostu za mało piłam! bo po takim właśnie czymś mnie od razu to atakuje ;/ leki próbowałam ale nic mi nie pomogły.. jak przestałam się nimi stresować (wygadałam się chłopakowi, że mam z tym problem) i zaczęłam sporo pić to przeszło szybciutko... i się nie pojawia ;D
__________________
twoje ręce mogą sprawić, że czyjeś serce zabije na nowo.

uwielbiam to uczucie, kiedy mówiąc głupek, myślę "Boże jak ja GO kocham"

"ty nie jesteś kobietą, ty jesteś wyzwaniem"
pomaranczkav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 19:02   #3
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Hemoroidy co pomaga

Cytat:
Napisane przez RACHELINKA Pokaż wiadomość
Witam wpisujcie tutaj swoje doswiadczenia z ta przypadloscia jak mozna sie tego pozbyc,lekarz faza koncowa,najlepsze leki jakie przynosza ulge,poradzcie, doradzcie,macie wogole to cos
leki z apteki typu proctochemolan.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 19:09   #4
201712190924
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 108
Dot.: Hemoroidy co pomaga

ja polecam wizyte u proktologa. mój ex mial nieleczone hemoroidy, probowal to sam zaleczyc jakimis masciami, czopkami itd., dlugo zwlekał z pojsciem do lekarza, az w koncu bylo za późno, dostał krwotoku z odbytu i musial przejsc operacje wyciecia hemoroidow. podobno urosly juz do wielkosci sliwki zabieg bardzo nieprzyjemny, pozniejsze samopoczucie i ból również, wiec naprawde radze ci jak najszybciej isc do lekarza. moze okaze sie, ze masci i czopki w twoim przypadku wystarcza, ale jednak warto to skonsultowac ze specjalista. mozliwe zreszta, ze bedzie potrzebne cos na recepte

Edytowane przez 201712190924
Czas edycji: 2010-11-04 o 19:11
201712190924 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 19:43   #5
c9ce64032b34c03b38ca5eba31819bbd4fc95b6e_5e77fc02437e3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 362
Dot.: Hemoroidy co pomaga

mój chłopak miał hemoroidy nieduże i na zewnątrz, smarował maścią nagietkowa i przepłukiwał roztworem z nagietków i to mu pomogło, kupiłam mu maść tak jak ktoś napisał wyżej procto-hemolan (bo on się za bardzo wstydził ) ale już wtedy nie mial praktycznie juz nic, wiec pomogla mu wsumie ta maść, ale to zależy lepiej isc do lekarza, on się bardzo tego wstydził i tylko mi o tym powiedzial
c9ce64032b34c03b38ca5eba31819bbd4fc95b6e_5e77fc02437e3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 07:24   #6
domi1906
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Dot.: Hemoroidy co pomaga

Polecam Posterisan, naprawdę skuteczny. Mi po porodzie dokuczał, a krwawił tak że szok, jak z zarzynanej świni. Próbowałam Proctohemolan, Avenoc, dopieo Posteisan czopki pomógł, hemoroid wlażł skąd pzyszedł i nie daje o sobie znać już pół roku
domi1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-24, 14:13   #7
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Hemoroidy co pomaga

ja miałam usuwane za pomocą gumek. został mi jeszcze jeden , zabieg ostatni 3.02
__________________
2.03.2015 - 84 kg
16.06.2015 - 67 kg
17.07.2015 - 62,5 kg
31.08.2015 - 60 kg

17.08.2016 57 kg
Cel : 52 kg

powoli, ale do przodu
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-12, 07:54   #8
Marianna8787
Przyczajenie
 
Avatar Marianna8787
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2
Dot.: Hemoroidy co pomaga

Ja miałam po ciąży. Wyleczyłam się. Ale ból był okropny Żadne maści i czopki niestety mi nie pomogły. Pomogło mi podwiązywanie żylaków gumkami. Żeby uśmierzyć sobie ból przy wypróżnieniach, piłam też zioła procto vitale, bo zaparcia niestety zdarzały się u mnie dosyć często, dla tego błonnik zawarty w tych ziołach był dla mnie zbawieniem.
Marianna8787 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-18, 09:44   #9
franka83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 4
Dot.: Hemoroidy co pomaga

Cytat:
Napisane przez Marianna8787 Pokaż wiadomość
Ja miałam po ciąży. Wyleczyłam się. Ale ból był okropny Żadne maści i czopki niestety mi nie pomogły. Pomogło mi podwiązywanie żylaków gumkami. Żeby uśmierzyć sobie ból przy wypróżnieniach, piłam też zioła procto vitale, bo zaparcia niestety zdarzały się u mnie dosyć często, dla tego błonnik zawarty w tych ziołach był dla mnie zbawieniem.
Znam ten ból, też po ciąży miałam ten problem. U mnie akurat lekarz zalecił krioteriapie, czyli zamrażanie, strasznie kosztowny zabieg ale nie było innego wyjścia...Zamówiłam sobie też te ziółka co stosujesz, wole pić zapobiegawczo niż mam znowu przeżywać ten ból.
franka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-04, 13:00   #10
Heall
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 18
Dot.: Hemoroidy co pomaga

Zioła? Na hemoroidy? W czym to niby pomaga?
Heall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-02, 21:11   #11
Wiktoria_Gabriela
Przyczajenie
 
Avatar Wiktoria_Gabriela
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1
Dot.: Hemoroidy co pomaga

Ja wyleczyłam hemoroidy dzięki pijawkom w połączeniu z ziołami. Same zioła też ok, ale trzeba dłużej czekać na efekty...
Wiktoria_Gabriela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-07, 14:52   #12
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Hemoroidy co pomaga

Cytat:
Napisane przez RACHELINKA Pokaż wiadomość
Witam wpisujcie tutaj swoje doswiadczenia z ta przypadloscia jak mozna sie tego pozbyc,lekarz faza koncowa,najlepsze leki jakie przynosza ulge,poradzcie, doradzcie,macie wogole to cos
Procto glyvenol w czopkach - polecam, tylko to mi pomogło.
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-12, 21:30   #13
Naxir
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 4
Dot.: Hemoroidy co pomaga

To i ja się dorzucę, bo sama miałam z tym problem :C

Miałam jednego guzka, zrobił mi się dosłownie z dnia na dzień, może nie jakiś bardzo uciążliwy, bo nie krwawił, nie swędział, tylko trochę bolał. No i powodował duży dyskomfort, bo był bardzo opuchnięty, cały czas mi przeszkadzał. Testowałam jakieś maści, ale żadna mi nie pomogła, czopki procto glyvenol dały trochę efektu. Zaczęłam rozważać operację, no bo tak się nie dało funkcjonować, ale natknęłam się gdzieś na informację, że olejek herbaciany może pomóc. Stwierdziłam że spróbuję, bo byłam zdesperowana

Dosłownie strzał w 10, smarowałam się tym olejkiem w ciągu dnia, a na noc dokładałam jeszcze miód (ważne żeby był naturalny, można poznać po tym, że się "cukrzy"). Przeszło mi po kilku dniach, a hemoroid był już w takim stanie, że nie dało się go wepchnąć do środka.

Oczywiście się nie wchłonął do końca, podejrzewam że żeby się go pozbyć to już tylko operacja, ale opuchlizna zeszła, schował się do środka i objawy ustały. Jeśli wszystko zawodzi, to polecam olejek, tylko ostrożnie, bo niektórych uczula. U mnie przez pierwsze dni występowały zawroty głowy zaraz po zastosowaniu, ale później już było w porządku, chyba się przyzwyczaiłam
Naxir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-01, 08:54   #14
senkasandry
Rozeznanie
 
Avatar senkasandry
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 742
Dot.: Hemoroidy co pomaga

napisze co mi pomogło, może komuś się przyda.

Uzywałam maści i czopków Posterisan. Potem przczytałam, że komus bardzo pomogły czopki ziołowe Hemorol (ich użyłam wiecej razy). Nie mam pojęcia który produkt pomógł ale hemoroidy zewnetrzne zmniejszyły się do tego stopnia że są ledwo wyczuwalne, a miałam już problemy z siadaniem i na prawdę bardzo bolały.
Dodatkowo polecam jesc dużo jogurtów i suszonych owowców (ja jadłam suszone śliwki i morele ale niesiarkowane). Dodatkowo bardzo pomaga zakup mokrego papieru toaletowego, zwykły mocno podrażnia.
senkasandry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-12, 09:49   #15
Sariah
Raczkowanie
 
Avatar Sariah
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 499
Dot.: Hemoroidy co pomaga

Cytat:
Napisane przez senkasandry Pokaż wiadomość
napisze co mi pomogło, może komuś się przyda.

Uzywałam maści i czopków Posterisan. Potem przczytałam, że komus bardzo pomogły czopki ziołowe Hemorol (ich użyłam wiecej razy). Nie mam pojęcia który produkt pomógł ale hemoroidy zewnetrzne zmniejszyły się do tego stopnia że są ledwo wyczuwalne, a miałam już problemy z siadaniem i na prawdę bardzo bolały.
Dodatkowo polecam jesc dużo jogurtów i suszonych owowców (ja jadłam suszone śliwki i morele ale niesiarkowane). Dodatkowo bardzo pomaga zakup mokrego papieru toaletowego, zwykły mocno podrażnia.
Hemoroidy niemal zawsze wynikaja z niedoboru blonnika i zapchania sie kanalików krwionośnych - co moze wynikac z np. siedzacego trybu zycia i zlej diety. Dlatego generalnie podstawą jest usuniecie ośrodka zapalnego poprzez jego wewnetrzne oczyszczenie srodkami ktore maja jakies tam potwierdzone wlasciwosci na hemoroidy. Wszystko sie wiec sprowadza do narzucenia sobie rygoru i odpowiedniego doboru skladnikow.
Sariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-19, 12:12   #16
Midziak
Rozeznanie
 
Avatar Midziak
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 849
Dot.: Hemoroidy co pomaga

Siedzaca praca to jest, nomen omen, prawdziwy wrzód na tyłku, a najgorsze jest to, że czlowiek tez nie ma jakos wybitnie czasu i okazji zeby przerwac to i cos o tym wiem :|
Midziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 10:45   #17
Woomy
Raczkowanie
 
Avatar Woomy
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 38
Dot.: Hemoroidy co pomaga

Cytat:
Napisane przez Sariah Pokaż wiadomość
Hemoroidy niemal zawsze wynikaja z niedoboru blonnika i zapchania sie kanalików krwionośnych - co moze wynikac z np. siedzacego trybu zycia i zlej diety. Dlatego generalnie podstawą jest usuniecie ośrodka zapalnego poprzez jego wewnetrzne oczyszczenie srodkami ktore maja jakies tam potwierdzone wlasciwosci na hemoroidy. Wszystko sie wiec sprowadza do narzucenia sobie rygoru i odpowiedniego doboru skladnikow.
Co masz na mysli przez te "jakies tam potwierdzone wlasciwosci"?
Woomy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-27, 07:14   #18
Sariah
Raczkowanie
 
Avatar Sariah
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 499
Dot.: Hemoroidy co pomaga

No masz te jakies różne skladniki, ktore dzialaja np przeciwzapalnie, ściagajaco i oslonowo :P
Sariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 07:53   #19
Woomy
Raczkowanie
 
Avatar Woomy
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 38
Dot.: Hemoroidy co pomaga

Cytat:
Napisane przez Sariah Pokaż wiadomość
No masz te jakies różne skladniki, ktore dzialaja np przeciwzapalnie, ściagajaco i oslonowo :P
No okej, ale jakie xD
Woomy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-28, 13:22   #20
Sariah
Raczkowanie
 
Avatar Sariah
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 499
Dot.: Hemoroidy co pomaga

Ojojoj, tak typowo pod hemoroidy to mieszanka ze liści szałwii, rdestu ptasiego, ziela skrzypu i korzenia prawoślazu. Pierwsze co do głowy przychodzi i co najczęściej pomaga :P
Sariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-30, 10:11   #21
zywe_srebro
Raczkowanie
 
Avatar zywe_srebro
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 116
Dot.: Hemoroidy co pomaga

Hmmmmm.... w sumieto trzeba osobno jakoś brac czy można kupić jakąś konkretną mieszankę?
zywe_srebro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-30, 11:40   #22
Sariah
Raczkowanie
 
Avatar Sariah
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 499
Dot.: Hemoroidy co pomaga

myślę że można pewnioe to jakoś osobno skompletować ale ja od razu mam wszystko z zestawie z prokto witale czy jakoś tak
Sariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-01, 21:39   #23
PolinkaMalinka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 29
Dot.: Hemoroidy co pomaga

Polecam to naturalne i lecznicze mydło Aleppo Szamir, mega skuteczne. Pomaga przy trudno gojących sie ranach, działa antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo. Dobre na hemoroidy własnie,trądzik, odparzenia , odlezyny.
PolinkaMalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-06, 07:53   #24
anashestoopp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 3
Dot.: Hemoroidy co pomaga

Maść na hemoroidy - euroclinix.net/pl/hemoroidy/proctosedyl Chyba pierwszy, skuteczny lek, jaki stosuję, w dodatku naturalny, roślinny.

Edytowane przez anashestoopp
Czas edycji: 2023-07-03 o 07:19
anashestoopp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-06 08:53:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:58.