Vademecum antykoncepcji! cz. 2 - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-30, 20:17   #361
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy to ciąża ?

Cytat:
Napisane przez claudiakg32 Pokaż wiadomość
Mam pytanie od 2 tygodni leczę się na trądzik lekiem doxycyklina , zażywam również tabletki antykoncepcyjne tez od ok.2tyg, zdarza mi się ostatnio ale nie codziennie nad ranem miewać dość silne mdłości trwa to około 2h , duże huśtawki nastrojów ,ostatnio miesiączka kończyła mi się 5 dniowym plemieniem które trwa max 2 dni zazwyczaj przy kończącym się okresie . Dziś mam 14 dzień cyklu , rano miałam bardzo silne mdłości potem na papierze miałam krew a następne jasno brązowe plamienie , czy jest możliwe ciąża czy to efekt uboczny leków ?
To może być efekt rozpoczęcia antykoncepcji hormonalnej. Z tego co tutaj czytam to wydłużenie się okresu po rozpoczęciu przyjmowania tabletek zdadzą się bardzo często.

Ciąża niemożliwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-31, 19:58   #362
Opsahopsa1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Wracając do mojego pytania wcześniej zadanego. Mam jeszcze jedno pytanie odnoście zażywania antykoncepcji , jeśli po przerwie zaczynam kolejne opakowanie a opóźniałam stosowanie ich o np. 2-3 dni jakie mogą być konsekwencje? Mój organizm i miesiączka się rozreguluje ? Jestem zazwyczaj odpowiedzialna i nie przytrafiło by mi się coś pomocnic ważnego dla mnie pytam tak na przyszłość i dla innych użytkowników mających niejasności. Proszę o odpowiedz będę wdzięczna pozdrawiam
Opsahopsa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-01, 06:58   #363
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Opsahopsa1 Pokaż wiadomość
Wracając do mojego pytania wcześniej zadanego. Mam jeszcze jedno pytanie odnoście zażywania antykoncepcji , jeśli po przerwie zaczynam kolejne opakowanie a opóźniałam stosowanie ich o np. 2-3 dni jakie mogą być konsekwencje? Mój organizm i miesiączka się rozreguluje ? Jestem zazwyczaj odpowiedzialna i nie przytrafiło by mi się coś pomocnic ważnego dla mnie pytam tak na przyszłość i dla innych użytkowników mających niejasności. Proszę o odpowiedz będę wdzięczna pozdrawiam
Antykoncepcja będzie zaburzona. Jakie będą tego następstwa ciężko stwierdzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 11:06   #364
anap493
Przyczajenie
 
Avatar anap493
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 8
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Biorę tabletki antykoncepcyjne niecały rok i zaczeły się u mnie bóle i rwanie w łydce i w ręce. USG doppler nic nie wykazało. Wyniki badań d-dimer: 410 (0,00-500,00), Fibrynogen: 336 (200-400), APTT: 26,4 (25,9-36,6). Czy te wyniki są bardzo złe? Ginekolog i lekarz rodzinny twierdzą, że bóle nie są powodowane przez tabletki. Bardzo się martwię bo chciałbym przyjmować antykoncepcje
anap493 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 13:08   #365
ola_229
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 27
Przerwanie brania tabletek antykoncepcyjnych w polowie pierwszego opakowania

Dzien dobry , moja przygoda z tabletkami antykoncepcyjnymi Vibin zaczela sie pierwszego dnia okresu czyli 23 lipca , chcialam je brac by nie dostac miesiaczki w urlop , niestety jest gorzej niz myślałam .... Juz od dwoch tygodni mam okres to nie jest plamienie tylko krwawienie , wczoraj juz nie wzięłam tabletek dzisiaj rowniez , pani doktor powiedziala ze pierwszy okres bede miala normalny potem juz nie będzie go w ogole , moj okres trwa 6-7 dni ... Mialam brac dwa opakownia tabletek bez przerw ,,puste'' tabletki mialam wyrzucic. Krwawienie od dzisiaj rano jest mniejsze ale czy ono skonczy mi sie przed urlopem ? Wyjezdzam w piatek .. Moze ktos mial podobna sytuacje ze ktoras z was przerwala w polowie opakowania stosowanie tabletek ? nie znalazłam infotmacji ani tutaj ani na innych forach na temat przerwania po kilku tabletkach stosowania .
ola_229 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 15:10   #366
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Przerwanie brania tabletek antykoncepcyjnych w polowie pierwszego opakowania

Cytat:
Napisane przez ola_229 Pokaż wiadomość
Dzien dobry , moja przygoda z tabletkami antykoncepcyjnymi Vibin zaczela sie pierwszego dnia okresu czyli 23 lipca , chcialam je brac by nie dostac miesiaczki w urlop , niestety jest gorzej niz myślałam .... Juz od dwoch tygodni mam okres to nie jest plamienie tylko krwawienie , wczoraj juz nie wzięłam tabletek dzisiaj rowniez , pani doktor powiedziala ze pierwszy okres bede miala normalny potem juz nie będzie go w ogole , moj okres trwa 6-7 dni ... Mialam brac dwa opakownia tabletek bez przerw ,,puste'' tabletki mialam wyrzucic. Krwawienie od dzisiaj rano jest mniejsze ale czy ono skonczy mi sie przed urlopem ? Wyjezdzam w piatek .. Moze ktos mial podobna sytuacje ze ktoras z was przerwala w polowie opakowania stosowanie tabletek ? nie znalazłam infotmacji ani tutaj ani na innych forach na temat przerwania po kilku tabletkach stosowania .
Hej,

Nikt nie przewidzi jak zachowa się Twój organizm. Plamienie może się skończyć, ale nie musi.

Pozdrawiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 12:54   #367
jamajkaj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne (Dorin) w środku cyklu, skończyłam blister. Następne opakowanie zacząć po 7 dniach czy 1 dnia okresu?
jamajkaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-09, 13:42   #368
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez jamajkaj Pokaż wiadomość
Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne (Dorin) w środku cyklu, skończyłam blister. Następne opakowanie zacząć po 7 dniach czy 1 dnia okresu?
Po 7 dniach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 09:50   #369
2403b2c2ad337219ef75f8ccb4f93ff4596af949_5d55e409ae342
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 8
Thumbs up Lepki, ciągnący śluz przy tabletkach anty

Treść usunięta
2403b2c2ad337219ef75f8ccb4f93ff4596af949_5d55e409ae342 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 18:31   #370
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Lepki, ciągnący śluz przy tabletkach anty

Cytat:
Napisane przez 2403b2c2ad337219ef75f8ccb 4f93ff4596af949_5d55e409a e342 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja stosując antykoncepcje miewałam różny śluz. Raz taki jak opisujesz, raz biały tzw. niepłody.

Nie masz się czym martwić, jeśli regularnie stosujesz tabletki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 20:09   #371
2403b2c2ad337219ef75f8ccb4f93ff4596af949_5d55e409ae342
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 8
Dot.: Lepki, ciągnący śluz przy tabletkach anty

Treść usunięta
2403b2c2ad337219ef75f8ccb4f93ff4596af949_5d55e409ae342 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-15, 09:56   #372
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Lepki, ciągnący śluz przy tabletkach anty

Cytat:
Napisane przez 2403b2c2ad337219ef75f8ccb 4f93ff4596af949_5d55e409a e342 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tak, oczywiście. Chodziło mi o to, że on przypominał śluz niepłody w normalnym cyklu . Taki przezroczysty jak jajko też miewałam, też się zastanawiałam ock, ale tabletki były brane regularnie, więc się nie bałam .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-16, 16:58   #373
malpka12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 13
Tabletki naraya

Cześć a raczej witajcie
Mam pytanie, co możecie powiedzieć o tabletkach naraya?
Skuteczność, jakość, skutki uboczne, ilość hormonów jakieś swoje przygody z nimi itd
Proszę o szczere opinie, jest to bardzo ważne dla mnie
Polecacie je czy tez nie?
malpka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-17, 06:34   #374
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Tabletki naraya

Cytat:
Napisane przez malpka12345 Pokaż wiadomość
Cześć a raczej witajcie
Mam pytanie, co możecie powiedzieć o tabletkach naraya?
Skuteczność, jakość, skutki uboczne, ilość hormonów jakieś swoje przygody z nimi itd
Proszę o szczere opinie, jest to bardzo ważne dla mnie
Polecacie je czy tez nie?
Hej,

Wszystkie tabletki są skuteczne, jeśli chodzi o antykoncepcję. Co do skutków ubocznych, to są wypisane w ulotce, a które wystąpią u Ciebie... Nikt tego nie przewidzi. Tabuny osób mogą ją zachwalać a Tobie nie podpasują. I na odwrót.

Naraya zawiera mało hormonów. Są to nowoczesne tabletki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-20, 17:41   #375
malpka12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 13
Stusunek przerywany...

Co myślicie o takim zabezpieczaniu się tabletki antykoncepcyjne plus stosunek przerywany? (tak wiem ze to drugie tak na prawde nie jest metodą antykoncepcyjna) ale jestem ciekaw waszego zdania oraz tego czy to duże ryzyko ?
malpka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-20, 20:38   #376
Sansisa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1
Przechowywanie tabletek antykoncepcyjnych podczas wyjazdu

Witajcie dziewczyny.

Wyjechałam na wakacje. Pierwszego dnia nie było słońca, temperatura max 22 stopnie, tabletki w aucie przez jakieś 6h schowane w torbie termoizolacyjnej. Trzeciego dnia tabletki zostały w aucie na jakieś 3h - było słońce ale tabletki ponownie w torbie termoizolacyjnej z rzeczami wyjętymi z lodówki - po otwarciu torby poczułam przyjemny chłodek więc chyba działało jak trzeba. Ostatni dzień dziś - tabletki zostały ponownie w torbie z zimnymi rzeczami przez jakieś 3h.

Maksymalna temperatura ich przechowywania to 30 stopni. Jogurt, ser i maslo, które podróżowały razem z nimi mają się dobrze. Opakowanie wygląda absolutnie normalnie, same tabletki również.

Uważacie, że jest z nimi wszystko dobrze czy lepiej wziąć nowe opakowanie?



Ps. Nie miałam możliwości zostawić tabletek w żadnym klimatyzowanym miejscu ponieważ przemieszczaliśmy się nocując ciągle w innym miejscu. Noszenie ich ze sobą też nie było by najmądrzejsze bo spacerowaliśmy głównie w słońcu oraz jednego dnia w miejscu o wysokiej wilgotności.
Sansisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-20, 22:09   #377
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Przechowywanie tabletek antykoncepcyjnych podczas wyjazdu

Cytat:
Napisane przez Sansisa Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny.

Wyjechałam na wakacje. Pierwszego dnia nie było słońca, temperatura max 22 stopnie, tabletki w aucie przez jakieś 6h schowane w torbie termoizolacyjnej. Trzeciego dnia tabletki zostały w aucie na jakieś 3h - było słońce ale tabletki ponownie w torbie termoizolacyjnej z rzeczami wyjętymi z lodówki - po otwarciu torby poczułam przyjemny chłodek więc chyba działało jak trzeba. Ostatni dzień dziś - tabletki zostały ponownie w torbie z zimnymi rzeczami przez jakieś 3h.

Maksymalna temperatura ich przechowywania to 30 stopni. Jogurt, ser i maslo, które podróżowały razem z nimi mają się dobrze. Opakowanie wygląda absolutnie normalnie, same tabletki również.

Uważacie, że jest z nimi wszystko dobrze czy lepiej wziąć nowe opakowanie?



Ps. Nie miałam możliwości zostawić tabletek w żadnym klimatyzowanym miejscu ponieważ przemieszczaliśmy się nocując ciągle w innym miejscu. Noszenie ich ze sobą też nie było by najmądrzejsze bo spacerowaliśmy głównie w słońcu oraz jednego dnia w miejscu o wysokiej wilgotności.
Hej, nie masz się czym martwić. Dokończ to opakowanie normalnie.

Pozdrawiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-20, 22:11   #378
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Stusunek przerywany...

Cytat:
Napisane przez malpka12345 Pokaż wiadomość
Co myślicie o takim zabezpieczaniu się tabletki antykoncepcyjne plus stosunek przerywany? (tak wiem ze to drugie tak na prawde nie jest metodą antykoncepcyjna) ale jestem ciekaw waszego zdania oraz tego czy to duże ryzyko ?
Przy tabletkach nie trzeba stosować dodatkowego zabezpieczenia, żeby uchronić się przed ciążą. Można odbyć pełen stosunek. Jeśli ma to wam pomóc na psyche, to możecie przerywać. Ale nie widzę sensu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-25, 17:54   #379
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Stusunek przerywany...

Dziewczyny, tym razem ja proszę o radę. Biorę tabletki anty, muszę przesunąć sobie cykl o tydzień. Co lepiej zrobić, skrócić obecne opakowanie, czy połączyć opakowania? I jeśli druga opcja, to czy lepiej wziąć tydzień z następnego blistra i zrobić przerwę, czy wziąć cały blister do końca?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-25, 21:32   #380
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Stusunek przerywany...

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Dziewczyny, tym razem ja proszę o radę. Biorę tabletki anty, muszę przesunąć sobie cykl o tydzień. Co lepiej zrobić, skrócić obecne opakowanie, czy połączyć opakowania? I jeśli druga opcja, to czy lepiej wziąć tydzień z następnego blistra i zrobić przerwę, czy wziąć cały blister do końca?
jeśli masz dwuskładnikowe, to możesz wykorzystać każdą z opcji, które opisałaś - natomiast śledząc tego typu wątki już kilka lat widzę, że przy łączeniu opakowań dziewczyny dużo częściej narzekają na plamienia w trakcie drugiego opakowania. Mnie osobiście nigdy się to nie zdarzyło. Nie ryzykowałabym też ze skróceniem blistra aż o tydzień.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-26, 02:45   #381
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Stusunek przerywany...

No właśnie wiem, że teoretycznie mogę jedno i drugie, ale w praktyce bywa różnie, dlatego wolałam tu zapytać, żeby ogarnąć najmniej inwazyjny sposób. Ja się nawet jakoś spieszyć nie muszę, mogę to rozłożyć w czasie (a propos skracania cyklu), natomiast pytanie jak to zrobić najbezpieczniej, skracać sobie kulturalnie co np. 2 dni, czy po prostu połączyć opakowania i liczyć się z plamieniem.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-26, 06:11   #382
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Stusunek przerywany...

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
No właśnie wiem, że teoretycznie mogę jedno i drugie, ale w praktyce bywa różnie, dlatego wolałam tu zapytać, żeby ogarnąć najmniej inwazyjny sposób. Ja się nawet jakoś spieszyć nie muszę, mogę to rozłożyć w czasie (a propos skracania cyklu), natomiast pytanie jak to zrobić najbezpieczniej, skracać sobie kulturalnie co np. 2 dni, czy po prostu połączyć opakowania i liczyć się z plamieniem.
Łączyłaś kiedykolwiek opakowania? Były jakieś plamienia? Mi się zdarzyło, nigdy plamień nie miałam, więc wzięłabym od razu 7 tabletek więcej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-26, 07:17   #383
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Stusunek przerywany...

No właśnie nie łączyłam (a przynajmniej nie pamiętam, jeśli mi się zdarzyło, to kilkanaście lat temu ), dlatego trochę zgłupiałam i przyszłam tu
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-26, 07:49   #384
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Stusunek przerywany...

Ja bym wolała wziąć te 3 tabletki mniej teraz i 4 mniej przy kolejnym opakowaniu bądź 7 dodatkowych od razu, niż łączyć ryzykując, ze będzie plamienie.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-26, 07:55   #385
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Stusunek przerywany...

Ja chyba też tak wolę, tylko teraz muszę podumać która opcja mi bardziej leży

Kuźwa z kombinacjami
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-26, 08:53   #386
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Stusunek przerywany...

Jak masz te 7 dodatkowych tabletek to dobierz od razu, nie będziesz musiała o tym myśleć za miesiąc
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-26, 09:01   #387
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Stusunek przerywany...

No mam



Dzięki
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 11:53   #388
malwinazja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Antybiotyk a dodatkowe zabezpieczenie

Hej


Jak zabezpieczacie się podczas stosowania antybiotyków wraz z pigułkami antykoncepcyjnymi? Prezerwatywy? Stosunek przerywany?
A może w ogóle nie zabezpieczacie się dodatkowo?


Myślicie, że odstęp 3-4 godzinny pomiędzy antybiotykiem i pigułką wystarczy, aby czuć się spokojniejszym + stosunek przerywany?
malwinazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 14:04   #389
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Antybiotyk a dodatkowe zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez malwinazja Pokaż wiadomość
Hej


Jak zabezpieczacie się podczas stosowania antybiotyków wraz z pigułkami antykoncepcyjnymi? Prezerwatywy? Stosunek przerywany?
A może w ogóle nie zabezpieczacie się dodatkowo?


Myślicie, że odstęp 3-4 godzinny pomiędzy antybiotykiem i pigułką wystarczy, aby czuć się spokojniejszym + stosunek przerywany?
Hej,

W takiej sytuacji na leży stosować dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatywy. Stosunek przerywany nie chroni przed ciążą. Odstęp między antybiotykiem a tabletkami nie ma znaczenia. Dodatkowe zabezpieczenie należy stosować jeszcze przez 7 dni po zakończeniu kuracji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 06:54   #390
malwinazja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Jedak stosowanie antybiotyku nie osłabia antykoncepcji całkowicie... Gdzieś czytałam, że istnieje zaledwie 5% szans na zapłodnienie. Więc czy stosunek przerywany nie zwiększa szans zabezpieczenia w tym wypadku?


A co jeśli w ulotce moich tabletek nie ma słowa o interakcji z danym antybiotykiem ani z grupą tych substancji? Z kolei w ulotce antybiotyku jest mowa o poinformowaniu lekarza o stosowaniu antykoncepcji. Jak to czytać? Której ulotce zaufać? Czy to czasem nie na wyrost?
malwinazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-17 07:08:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:52.