Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia porady i dyskusje związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Uzyskasz tu informacje na temat antykoncepcji, problemów z miesiączkowaniem oraz na temat schorzeń ginekologicznych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-03-04, 21:32   #2731
Iskierka23
Raczkowanie

Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Po takim czasie są wiarygodne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
oki, czyli po takim czasie już nie należy doszukiwać się nie wiadomo czego... dzięki!
Iskierka23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 08:07   #2732
Lea90
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
No to trzymamy kciuki za bezpieczną, zdrową ciążę i szybki poród
Oby

Lea90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 11:59   #2733
Domi0595
Przyczajenie

Dot.: Czy są to objawy ciąży?

Cytat:
Napisane przez Leany Pokaż wiadomość
Dla mnie życzeniowe myślenie w kontekście dzieci zawsze jest szkodliwe, przede wszystkim dla nich samych. Szkoda, że tak mało rodziców potrafi to ogarnąć. Rozumiem, że matce może zależeć, żeby dziecko urodziło się zdrowe, ale żeby różnica wieku była tak istotna?

Nie wiem, czy moje posty są bardziej jadowite niż w stosunku do dziewczyn, które boją się ciąży z seksu oralnego, ale robiąc test po 4 dniach albo wmawiając sobie objawy ciąży reprezentujecie podobny poziom wiedzy i zrozumienia własnej fizjologii. Ciekawe co tym wymarzonym dzieciom przekażecie w przyszłości :rolleyes:
Ty tak na serio? oczywistą oczywistością jest to, że każdemu z rodziców zależy przede wszystkim na zdrowiu swojego dziecka... a co ma piernik do wiatraka. Napisałam o wymarzonej różnicy wieku, więc staram się o dzidziusia. Czy ja wspomniałam, że za wszelką cenę? Kosztem zdrowia dziecka? A może partner nie ten i trzeba zmienić bo w ciążę zajść nie mogę... no bez urazy ale jak dla mnie komentarz pokroju typowej matki polski, wszechwiedzącej... A co dam mojemu dziecku? Dużo... przynajmniej będę się starać by wyrosły na mądrych, wartościowych ludzi. Aby wychowywały się w pełnej, szczęśliwej i kochającej się rodzinie. Aby mój i mojego męża tród oraz lata nauki nie poszły w las i abym mogła przekazać swoim dzieciom wszystko to co najlepsze. Czasami z łatwością przychodzi nam ocenianie ludzi przez pryzmat tego, co widzę, chcę widzieć lub właśnie co mi się wydaje... chciałabym, podkreślę raz jeszcze CHCIAŁABYM taką różnicę wieku między dziećmi, jaką sobie wymarzyłam. Uda się - będę bardzo szczęsliwa, jeśli nie uda się ta różnica - będę równie bardzo szczęśliwa mogąc dać nowe życie na świat. Nie jestem głupią gówniarą za którą ludzie mogą mnie uważać. Kocham swojego syna najbardziej na świecie i zwyczajnie nie podoba mi się ocenianie ludzi, których się nie zna. Polecam zastanowić się nad sobą, spojrzeć w lustro. A ludzie chyba często gęsto zapominają o takim przysłowiu jak "zapomniał wół jak cielęciem był". Poważnie... zastanów się kobietko co napisałaś. Wymarzona różnica wieku między dziećmi to tylko moja idywidualna chęć - zdrowie to nie chęć, to priorytet a niestety mimo tego nie zawsze może to zdrówko być. Życzę wszystkim zdrowia, zdrowych dzieci bo nie ma większego bólu niż ten, gdy rodzic musi żegnać się z całym swoim światem, z okruszkiem trzymanym w rękach, patrzeć na cierpienie dziecka, którego niestety nie jest w stanie przenieść na siebie, tak by dziecku ulżyć. Niektórym dane jest cieszyć się, tak jak mnie teraz gdy mam zdrowego syna. Ale żadne moce nie ukoją bólu i cierpienia, nie wyrzucą z pamięci najgorszego okresu życia... Serio, polecam myśleć, nie oceniać, nie krytykować. Cieszyć się i być dobrym człowiekiem, bo wierzę, że dobro wraca i wróci też do mnie. Mój mały Anioł Stróż czuwa i wróci. Wierzę w to z całego serca <3
Domi0595 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 12:07   #2734
Sympatyczkaprawdy
Przyczajenie

Ponawiam pytanie
Sympatyczkaprawdy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 12:22   #2735
Leany
⚆ _ ⚆

Cytat:
Napisane przez Domi0595 Pokaż wiadomość
Ty tak na serio? oczywistą oczywistością jest to, że każdemu z rodziców zależy przede wszystkim na zdrowiu swojego dziecka... a co ma piernik do wiatraka. Napisałam o wymarzonej różnicy wieku, więc staram się o dzidziusia. Czy ja wspomniałam, że za wszelką cenę? Kosztem zdrowia dziecka? A może partner nie ten i trzeba zmienić bo w ciążę zajść nie mogę... no bez urazy ale jak dla mnie komentarz pokroju typowej matki polski, wszechwiedzącej... A co dam mojemu dziecku? Dużo... przynajmniej będę się starać by wyrosły na mądrych, wartościowych ludzi. Aby wychowywały się w pełnej, szczęśliwej i kochającej się rodzinie. Aby mój i mojego męża tród oraz lata nauki nie poszły w las i abym mogła przekazać swoim dzieciom wszystko to co najlepsze. Czasami z łatwością przychodzi nam ocenianie ludzi przez pryzmat tego, co widzę, chcę widzieć lub właśnie co mi się wydaje... chciałabym, podkreślę raz jeszcze CHCIAŁABYM taką różnicę wieku między dziećmi, jaką sobie wymarzyłam. Uda się - będę bardzo szczęsliwa, jeśli nie uda się ta różnica - będę równie bardzo szczęśliwa mogąc dać nowe życie na świat. Nie jestem głupią gówniarą za którą ludzie mogą mnie uważać. Kocham swojego syna najbardziej na świecie i zwyczajnie nie podoba mi się ocenianie ludzi, których się nie zna. Polecam zastanowić się nad sobą, spojrzeć w lustro. A ludzie chyba często gęsto zapominają o takim przysłowiu jak "zapomniał wół jak cielęciem był". Poważnie... zastanów się kobietko co napisałaś. Wymarzona różnica wieku między dziećmi to tylko moja idywidualna chęć - zdrowie to nie chęć, to priorytet a niestety mimo tego nie zawsze może to zdrówko być. Życzę wszystkim zdrowia, zdrowych dzieci bo nie ma większego bólu niż ten, gdy rodzic musi żegnać się z całym swoim światem, z okruszkiem trzymanym w rękach, patrzeć na cierpienie dziecka, którego niestety nie jest w stanie przenieść na siebie, tak by dziecku ulżyć. Niektórym dane jest cieszyć się, tak jak mnie teraz gdy mam zdrowego syna. Ale żadne moce nie ukoją bólu i cierpienia, nie wyrzucą z pamięci najgorszego okresu życia... Serio, polecam myśleć, nie oceniać, nie krytykować. Cieszyć się i być dobrym człowiekiem, bo wierzę, że dobro wraca i wróci też do mnie. Mój mały Anioł Stróż czuwa i wróci. Wierzę w to z całego serca <3
Co za oszalała madka. Teraz to naprawdę współczuję twoim obecnym i przyszłym dzieciom. Niezależnie od 'tródów twoich i twojego męża, które ponieśliście zdobywając, jak widać mało efektywnie, edukację i wykształcenie.

Ja nie kwestionuje twojej miłości do syna czy potrzeby macierzyństwa, ale kwestionuje twoje bezinteresowne pobudki i moralność zachowania. Nie masz jeszcze dziecka, a już zaczynasz traktować go przedmiotowo, bo uwidziałaś sobie różnice wieku między dziećmi. Teraz data urodzenia, a co kolejne? Orientacja? Zawód? Przecież mamusia wie najlepiej.

A tak swoją drogą uważam, że boleśniejsze od śmierci 'okruszka' jest zajmowanie się 40 lat niepełnosprawnym dzieckiem i świadomość, że po naszej śmierci zostanie tym obarczone jego rodzeństwo albo trafi do ośrodka, gdzie pewnie będzie leżał w swoich odchodach po pachy. No ale cóż... Może aniołki będą nad nim wtedy czuwać.

---------- Dopisano o 12:22 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Sympatyczkaprawdy Pokaż wiadomość
Mhmm czyli jeżeli tabletkę wzięłam po owulacji to szanse są mniejsze. Procentowo (wiem, że to trudno ocenić..) jakie są szanse na ciążę biorąc pod uwagę wszystkie szczegóły?
Nikt ci tego nie powie. Zwłaszcza, że na dobrą sprawę ani ty, ani my nie wiemy, kiedy miałaś owulację. Nie posiadamy daru jasnowidzenia. Po prostu jak będzie Ci się znacznie spóźniał okres to zrób test ciążowy, ale nie wpadaj też w panikę, bo sama tabletka to bomba hormonalna i może ci rozregulować najbliższe cykle

Leany jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 12:33   #2736
nelka199
Raczkowanie

Dziewczyny przychodzę do Was głupsza niż byłam.... Moje problemy z cyklem to już pół roku. Ostatni trwał wprawdzie 3 dni, tzn okres, ale ten przed raptem dzień. Byłam z tym u ginekologa, kazał poczekać kilka miesięcy. Dzisiaj byłam w zw z tą wkładką u innego, u którego słyszałam, że zakłada nie rodzącym. Z tym, że strasznie jest niekonkretny... Więc w skrócie. Wyniki badań nie są złe. Kazał jeszcze zrobić mocz i kreatyninę, ale przepisał pigułki. Mówi, że na wkładkę jeszcze czas. No ok.

Tyle, że nawet plamienie się skończyło. Endometrium o grubości 0,9. na jego oko to druga faza cyklu, szczególnie, że ostatni okres to 9 luty. Na moje pytanie czy w tym momencie, tzn 3 dni wcześniej mogłam zajść w ciążę,on nie wie.... historia zna przypadki, kiedy ciąża była w czasie stosunku w okresie. Na moje określenie, że przecież nie było wytrysku, wiem płyn preejakulacyjny, tylko wzruszył ramionami i kazał czekać na okres. Jego zdaniem macica jest przed okresem, ale kiedy on będzie.... Więc w sumie nie wiem, czy jest szansa na ciążę, czy jej nie ma. Kazał o tym nie myśleć, bo się będziemy martwić jak będzie. No to jak to w sumie jest... Jego asekuracja, że mogę mu nie mówić całej prawdy? Bo to chyba niemożliwe by zajść w drugiej fazie.... Ja już nie wiem. Póki co w ciąży nie jestem, ale to wiedziałam

Dzisiaj to się czuję jak po okresie, oprócz napompowania ciała. Chyba pojadę do apteki po szałwię i pokrzywę, bo to mi zawsze pomagało, a wywalę wszystkie mieszanki ziołowe, które piję..... Bo niektóre mają dziurawiec, więc w tym momencie zakazany temat.

To w końcu mam się czym martwić czy nie mam. Stres i zaburzenia hormonalne?

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Byłam u lekarza i w sumie nic nie wiem jak nie wiedziałam. Endometrium na o,9, czyli przedokresowe. Na ten moment plamienia żadnego nie ma. Na moje pytanie czy w takim czasie, okres 9 lutego, dało się zajść w ciążę, odpowiedział, że będziemy się tym martwić jak miesiączka nie przyjdzie. Na ten moment w ciąży nie jestem, bo kazał mi zrobić betę przy umawianiu się.

no to ja już w sumie nie wiem. Asekurował się, że być może nie powiedziałam mu wszystkiego, czy naprawdę ciąża jest możliwa.... No boję się

Kazał zrobić jeszcze mocz i kreatyninę, na razie podobno pigułki mogę brać, tylko musze odstawić wszystkie mieszanki w których jest dziurawiec, bo kolidują z tabletkami, które przepisał i kazał czekać na okres. Czyli ja podenerwuję się jeszcze trochę....

Dziewczyny to ja już nie wiem, można zajść w tę ciążę w takich warunkach czy nie, sam powiedział, że na jego oko to druga faza cyklu. śluz płodny miałam normalnie w dni, w które wypadały dni płodne. Potem no pustynia, jak pisałam w dodatku z krwią lekką.
j
No i jeszcze jedno... Mój ostatni okres trwał raptem 1,5 dnia i był skąpy jak diabli.... Dosłownie wkładka i to kilka kropel? Możliwe, żeby ta krew to jednak był okres, tylko taki słabiutki. W sensie takie wahania hormonalne? Na to pytanie nie potrafił mi odpowiedzieć, bo niby w środku wszystko w porządku. I kazał czekać...
nelka199 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 12:34   #2737
Leany
⚆ _ ⚆

Cytat:
Napisane przez nelka199 Pokaż wiadomość
Dziewczyny przychodzę do Was głupsza niż byłam.... Moje problemy z cyklem to już pół roku. Ostatni trwał wprawdzie 3 dni, tzn okres, ale ten przed raptem dzień. Byłam z tym u ginekologa, kazał poczekać kilka miesięcy. Dzisiaj byłam w zw z tą wkładką u innego, u którego słyszałam, że zakłada nie rodzącym. Z tym, że strasznie jest niekonkretny... Więc w skrócie. Wyniki badań nie są złe. Kazał jeszcze zrobić mocz i kreatyninę, ale przepisał pigułki. Mówi, że na wkładkę jeszcze czas. No ok.

Tyle, że nawet plamienie się skończyło. Endometrium o grubości 0,9. na jego oko to druga faza cyklu, szczególnie, że ostatni okres to 9 luty. Na moje pytanie czy w tym momencie, tzn 3 dni wcześniej mogłam zajść w ciążę,on nie wie.... historia zna przypadki, kiedy ciąża była w czasie stosunku w okresie. Na moje określenie, że przecież nie było wytrysku, wiem płyn preejakulacyjny, tylko wzruszył ramionami i kazał czekać na okres. Jego zdaniem macica jest przed okresem, ale kiedy on będzie.... Więc w sumie nie wiem, czy jest szansa na ciążę, czy jej nie ma. Kazał o tym nie myśleć, bo się będziemy martwić jak będzie. No to jak to w sumie jest... Jego asekuracja, że mogę mu nie mówić całej prawdy? Bo to chyba niemożliwe by zajść w drugiej fazie.... Ja już nie wiem. Póki co w ciąży nie jestem, ale to wiedziałam

Dzisiaj to się czuję jak po okresie, oprócz napompowania ciała. Chyba pojadę do apteki po szałwię i pokrzywę, bo to mi zawsze pomagało, a wywalę wszystkie mieszanki ziołowe, które piję..... Bo niektóre mają dziurawiec, więc w tym momencie zakazany temat.

To w końcu mam się czym martwić czy nie mam. Stres i zaburzenia hormonalne?
Nie masz się czym martwić! Część lekarzy ginekologii bierze swoje pacjentki za idotki i uważa, że więcej miało miejsca w rzeczywistości niż się przyznają tzn że np. jednak był wytrysk, ale boisz się przyznać albo nie umiesz rozróżnić ejakulatu od prejakulatu. Co oczywiście ma podstawy w tragicznym poziomie wiedzy sporej części społeczeństwa, ale też niepotrzebnie sieje panikę.

Stary 2019-03-05, 13:15   #2738
nelka199
Raczkowanie

Cytat:
Nie masz się czym martwić! Część lekarzy ginekologii bierze swoje pacjentki za idotki i uważa, że więcej miało miejsca w rzeczywistości niż się przyznają tzn że np. jednak był wytrysk, ale boisz się przyznać albo nie umiesz rozróżnić ejakulatu od prejakulatu. Co oczywiście ma podstawy w tragicznym poziomie wiedzy sporej części społeczeństwa, ale też niepotrzebnie sieje panikę.

Szczerze, też odniosłam takie wrażenie.... co oczywiście lekko tylko zmniejsza moją fobię
Stary 2019-03-05, 13:30   #2739
Domi0595
Przyczajenie

Cytat:
Co za oszalała madka. Teraz to naprawdę współczuję twoim obecnym i przyszłym dzieciom. Niezależnie od 'tródów twoich i twojego męża, które ponieśliście zdobywając, jak widać mało efektywnie, edukację i wykształcenie.

Ja nie kwestionuje twojej miłości do syna czy potrzeby macierzyństwa, ale kwestionuje twoje bezinteresowne pobudki i moralność zachowania. Nie masz jeszcze dziecka, a już zaczynasz traktować go przedmiotowo, bo uwidziałaś sobie różnice wieku między dziećmi. Teraz data urodzenia, a co kolejne? Orientacja? Zawód? Przecież mamusia wie najlepiej.

A tak swoją drogą uważam, że boleśniejsze od śmierci 'okruszka' jest zajmowanie się 40 lat niepełnosprawnym dzieckiem i świadomość, że po naszej śmierci zostanie tym obarczone jego rodzeństwo albo trafi do ośrodka, gdzie pewnie będzie leżał w swoich odchodach po pachy. No ale cóż... Może aniołki będą nad nim wtedy czuwać.

---------- Dopisano o 12:22 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

Nikt ci tego nie powie. Zwłaszcza, że na dobrą sprawę ani ty, ani my nie wiemy, kiedy miałaś owulację. Nie posiadamy daru jasnowidzenia. Po prostu jak będzie Ci się znacznie spóźniał okres to zrób test ciążowy, ale nie wpadaj też w panikę, bo sama tabletka to bomba hormonalna i może ci rozregulować najbliższe cykle

W żadnym przypadku nie traktuję dziecka ani żadnego innego człowieka przedmiotowo. Wyraziłam się jasno, to że chcę zachować jakąś różnicę wieku między dziećmi nie jest absolutnym priorytetem a zwyczajną chęcią. Jeśli nie idzie tego zrozumieć - masz problem Ty, a nie ja. Jedni chcą różnicę 2 lata inni 5lat... bo chcą, bo tak im się podoba, bo uważają że tak będzie ok, bo są lub nie są gotowi na potomstwo. Nie wiem w czym widzisz problem, w tym że chciałabym zachować niedużą różnicę wieku? Czy może masz problem sama ze sobą i próbujesz się dowartościować na forum..? To właśnie rodzic decyduje o tym, kiedy ma pojawić się dziecko... Wraz z mężem zdecydowaliśmy jakiś czas temu o tym więc próbujemy... Nie ogarniam w czym problem. I nie kwestionuję tego, iż opieka dzieckiem niepełnosprawnym jest w jakimkolwiek stopniu lepsza czy gorsza od śmierci dziecka. Ale wyobraź sobie sytuację gdzie spędzasz z maleństwem miesiąc, dwa czy pół roku i nagle go nie ma. Nie możesz go przytulić, pocałować, zobaczyć jego uśmiechu... Nie życzę nikomu ani choroby ani żadnej innej tragedii. I wydaje mi się, że przepychanki słowne co gorsze są tutaj nie na miejscu. I możesz współczuć mojemu dziecku narodzonemu i przyszłemu ale zapewniam, że Twoje współczucie jest niepotrzebne Błędy zdarzają się każdemu, zapewne i Tobie także bo jesteś tylko człowiekiem, tak jak ja. I nie znasz mnie. Nie wiesz kim jestem. Jaka jestem. Więc nie oceniaj i nie krytykuj wyboru jakiego mogę dokonać. Bo dziecko to nie zabawka, która jak się znudzi rzucę w kąt. To my musimy być gotowi na pojawienie się nowego człowieka i w tym tkwi wszystko. Jedni nie chcą i mają i kochają. Inni chcą i się nie udaje. Ale ja wiem, że dziecko to nie jest "chcę i mam"... Tylko jeśli komuś zależy to każdego miesiąca ma nadzieję, że się udało. A później każdego dnia modli się o zdrowie. Bo nie chce przeżyć kolejnej tragedii. Dla mnie temat zamknięty. Mogę to decyduję o tym kiedy się starać o dziecko i wydaje mi się, że większość ludzi tak właśnie postępuje. Nie wiem, może się mylę. Pozdrawiam i miłego dnia życzę
Domi0595 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 14:01   #2740
Sympatyczkaprawdy
Przyczajenie

Średnio mam 34 dniowe cykle. Licząc, że w sobotę była owulacja lub byłam po niej wcześniej, to tabletka ma znacznie niższe szansę?

Ogólnie szanse to około 30% w dniu owulacji itp. A jak przy takiej tabletce
Sympatyczkaprawdy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 16:32   #2741
nelka199
Raczkowanie

Dziewczyny, przyjaciółka, zagorzała fanka metody naturalnej, powiedziała, że to mógł nie być okres tylko krwawienie śródcykliczne.... Ja już nie wiem w co wierzyć
Stary 2019-03-05, 16:36   #2742
stotek
Zakorzenienie

Cytat:
Dziewczyny, przyjaciółka, zagorzała fanka metody naturalnej, powiedziała, że to mógł nie być okres tylko krwawienie śródcykliczne.... Ja już nie wiem w co wierzyć
Nelka, a czego od nas teraz oczekujesz?

Stary 2019-03-05, 16:56   #2743
nelka199
Raczkowanie

nie wiem. zastanawiam się po prostu jak żaden ginekolog mi o czymś takim nie powiedział i jak ja mogłabym pomylić termin okresu z owulacją. Jasne nie prowadzę kalendarzyka, ale zawsze wydawało mi się, że skoro krwawienie jest po sobie w określonym odstępie to jest to miesiączka. Natomiast jeśli występuje w okolicy owulacji połączone ze śluzem to jest to krwawienie śródcykliczne. Pozostaje jeszcze fakt, że penetracji właściwie nie było. Ale z drugiej strony okresu też nie ma. A jeśli to co wzięłam za zbliżający się okres było opóźnioną owulacją? Tylko dlaczego wcześniej miałam wyraźny śluz owulacyjny ten tydzień wcześniej. Nie rozumiem tego. I wiem, w zasadzie pozostaje mi czekać na miesiączkę, albo na test z krwi za 11 dni minimum....Tylko to takie głupie wpaść w ten sposób
Stary 2019-03-05, 17:00   #2744
elvegirl
po drugiej stronie szafy

Jeszcze chwila i będziesz miała ciążę urojoną.

Dziewczyno, serio, podręcznik biologii i nauka jak dochodzi do zapłodnienia, ogarnięcie bajzlu który masz w głowie, a potem się bierz za pieszczoty, seksy i tym podobne.
elvegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 17:03   #2745
Leany
⚆ _ ⚆

Cytat:
nie wiem. zastanawiam się po prostu jak żaden ginekolog mi o czymś takim nie powiedział i jak ja mogłabym pomylić termin okresu z owulacją. Jasne nie prowadzę kalendarzyka, ale zawsze wydawało mi się, że skoro krwawienie jest po sobie w określonym odstępie to jest to miesiączka. Natomiast jeśli występuje w okolicy owulacji połączone ze śluzem to jest to krwawienie śródcykliczne. Pozostaje jeszcze fakt, że penetracji właściwie nie było. Ale z drugiej strony okresu też nie ma. A jeśli to co wzięłam za zbliżający się okres było opóźnioną owulacją? Tylko dlaczego wcześniej miałam wyraźny śluz owulacyjny ten tydzień wcześniej. Nie rozumiem tego. I wiem, w zasadzie pozostaje mi czekać na miesiączkę, albo na test z krwi za 11 dni minimum....Tylko to takie głupie wpaść w ten sposób
Nelka, weź kilka głębokich oddechów, przestań roztrząsać temat. Włącz sobie serial, napij się lampki wina. Jak Ci się spóźni okres to zrobisz test i będziesz miała jasność. Chociaż obstawiam, że zanim zdążysz zrobić test to dostaniesz okres, bo nie jesteś w ciąży. Naprawdę zaczynasz popadać w paranoję. Zamęczysz się.

Stary 2019-03-05, 17:13   #2746
nelka199
Raczkowanie

Póki co to tłumaczę sobie, że miałam bardzo wyraźny śluz płodny i to dużo wcześniej, a dwa od dwóch pchnięć członkiem, chyba tak łatwo się w ciążę nie zachodzi. Tym bardziej, że to nawet na granicy wytrysku nie było. Tylko ja już nie mam żadnych objawów zbliżającego się okresu i to mnie martwi...Paradoksalnie trzymam kciuki za duże wahania hormonalne

Teoretycznie... to miało miejsce w sobotę. Dziś jest wtorek. To nawet zarodek jeszcze się nie zagnieździł, przyjmując, że takowe jakieś jajeczko tam było. I jeszcze jakiś plemnik zdołał je znaleźć ledwie od wejścia do pochwy.... No byłabym cudem natury\.

Już kończę. Przepraszam. Odezwę się z konkretnymi wiadomościami. póki co ryczę.... może to pms
czarne poczucie humoru, a tyle kiecek se nakupiłam.....

Edytowane przez nelka199
Czas edycji: 2019-03-05 o 17:40
Stary 2019-03-06, 00:18   #2747
Nieznajoma195
Przyczajenie

Test a okres

Hej robiłam test 25 wynik był negatywny dzień później dostałam okres ale ten okres był inny niż pozostałe nie było tak obfitego krwawienia jak zawsze tylko w pierwszy dzień było trochę więcej ,co to znaczy?
Nieznajoma195 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 11:21   #2748
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Test a okres

Cytat:
Napisane przez Nieznajoma195 Pokaż wiadomość
Hej robiłam test 25 wynik był negatywny dzień później dostałam okres ale ten okres był inny niż pozostałe nie było tak obfitego krwawienia jak zawsze tylko w pierwszy dzień było trochę więcej ,co to znaczy?
Co to jest test 25? Czy chodzi Ci o 25 dzień cyklu?

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 19:57   #2749
evak1988
Zadomowienie

GG do evak1988
Dziwna miesiączka, bolące piersi i jajniki ..

Hej,

Spotkało mnie coś dziwnego ..
Dostałam krwawienie bardzo silne o 1,5 tyg szybciej niż powinna nastąpić miesiączka . Było to jak silna miesiączka tylko trwało 4 dni . Normalnie u mnie okres trwa dłużej - tak 6 dni .

Tydzień po tym jak przestało lecieć zaczęły mocno boleć jajniki ( czyli teraz od piątku ) no i czuję jakby mi miało rozsadzic piersi ...

Dodam że robiły mi się torbiele i przy ostatniej wizycie u lekarza też było malutkie widać ..(pół roku temu )

Czy to ciąża ? Ale kurcze było to takie mocne krwawienie 4 dni .. lało się ze szok.. nic z tego nie rozumie
Stary 2019-03-06, 20:09   #2750
evak1988
Zadomowienie

GG do evak1988
Thumbs down Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Hej
Kurcze mam dziwne objawy ..
Dostałam silnego krwawienia o 1,5 tyg przed miesiączka . Krwawienie było jak miesiączka , bardzo silne i bolało tyle że trwało o dwa dni krócej niż jak zwykle .
Później tydzień po ustąpieniu krwawienia pojawiły się bóle jajników a jeszcze tydzień później czyli teraz od 3 dni rozrywa mi piersi. Mam wrażenie że mi je rozsadzi ..
Kurcze co jest ?
Stary 2019-03-06, 20:19   #2751
Leany
⚆ _ ⚆

Cytat:
Napisane przez evak1988 Pokaż wiadomość
Hej
Kurcze mam dziwne objawy ..
Dostałam silnego krwawienia o 1,5 tyg przed miesiączka . Krwawienie było jak miesiączka , bardzo silne i bolało tyle że trwało o dwa dni krócej niż jak zwykle .
Później tydzień po ustąpieniu krwawienia pojawiły się bóle jajników a jeszcze tydzień później czyli teraz od 3 dni rozrywa mi piersi. Mam wrażenie że mi je rozsadzi ..
Kurcze co jest ?
Dostałaś silnego, bolesnego krwawienia w środku cyklu i nie poszłaś do ginekologa? Serio?

Dlaczego podejrzewasz ciążę? Uprawiałaś niezabezpieczony seks ostatnio?

Stary 2019-03-06, 20:35   #2752
evak1988
Zadomowienie

GG do evak1988

Cytat:
Dostałaś silnego, bolesnego krwawienia w środku cyklu i nie poszłaś do ginekologa? Serio?

Dlaczego podejrzewasz ciążę? Uprawiałaś niezabezpieczony seks ostatnio?

Sex uprawiam bez antykoncepcji hormonalnej ale z mechaniczną
Co do krwawienia to zawsze mam takie odpały nigdy nie miałam regularnych cyklow zdarzało mi się dostać okres wcześniej . Tylko że teraz te bóle i te piersi ..
Stary 2019-03-06, 20:40   #2753
Leany
⚆ _ ⚆

Cytat:
Napisane przez evak1988 Pokaż wiadomość
Sex uprawiam bez antykoncepcji hormonalnej ale z mechaniczną
Co do krwawienia to zawsze mam takie odpały nigdy nie miałam regularnych cyklow zdarzało mi się dostać okres wcześniej . Tylko że teraz te bóle i te piersi ..
A masz jakiekolwiek podstawy, żeby sądzić, że antykoncepcja mechaniczna zawiodła?

Moim zdaniem twoje objawy szybciej wskazują na jakąś chorobę o podłożu hormonalnym. Powinnaś udać się do dobrego ginekologa i porządnie przebadać. Nieregularne cykle to można mieć w okresie dojrzewania, a nie cały czas. To znak, że twój organizm nie funkcjonuje prawidłowo.

Stary 2019-03-06, 21:07   #2754
evak1988
Zadomowienie

GG do evak1988

Cytat:
A masz jakiekolwiek podstawy, żeby sądzić, że antykoncepcja mechaniczna zawiodła?

Moim zdaniem twoje objawy szybciej wskazują na jakąś chorobę o podłożu hormonalnym. Powinnaś udać się do dobrego ginekologa i porządnie przebadać. Nieregularne cykle to można mieć w okresie dojrzewania, a nie cały czas. To znak, że twój organizm nie funkcjonuje prawidłowo.

Myślałam o ciąży bo trochę zaszalałam z partnerem ale 4 dni po tym dostałam tej mocnej miesiączki za wcześnie o 1,5 tyg ..

Mam 31 lat i takie cykle dziwne to u mnie norma . Żaden lekarz mi nie pomógł , urodziłam już jedno zdrowe dziecko i bez problemu zaszłam w ciążę . Ciąża była ok bez żadnych krwawien i bardzo dobrze się w niej czułam .

Rok temu na wizycie stwierdzono 2 cm torbiel który znowu pół roku temu na wizycie był już malutki i powiedziano mi że napewno zniknie ..
Stary 2019-03-07, 18:27   #2755
senkasandry
Rozeznanie

zastanawia mnie kwestia prezerwatywy i ewentualnej wpadki

Czy istnieje szansa zeby prezerwatywa byla uszkodzona i miala małą dziurkę przez ktorą przedostałaby się sperma, a my nie zauwazylibysmy tego? czy jak pęknie to ZAWSZE się rozdziera (jak nam kiedys pekła to rozerwała się) czy jest szansa ze dziurka moze byc na tyle mala (dosłownie wielkosci dziury po igle) ze się jej nie zauwazy a jednak cos wyleci przez nią ?
senkasandry jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-07, 18:29   #2756
elvegirl
po drugiej stronie szafy

Zdarzyło mi się że pękła, nigdy nie była to mała dziureczka.
Stary 2019-03-08, 07:18   #2757
Frezja__
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez senkasandry Pokaż wiadomość

Czy istnieje szansa zeby prezerwatywa byla uszkodzona i miala małą dziurkę przez ktorą przedostałaby się sperma, a my nie zauwazylibysmy tego? czy jak pęknie to ZAWSZE się rozdziera (jak nam kiedys pekła to rozerwała się) czy jest szansa ze dziurka moze byc na tyle mala (dosłownie wielkosci dziury po igle) ze się jej nie zauwazy a jednak cos wyleci przez nią ?

Ost ten temat pojawił się na wątku prezerwatywowym - pęka cała.

Mi się to raz zdarzyło, została tylko obrączka u nasady.

"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-08, 07:27   #2758
Leany
⚆ _ ⚆

Cytat:
Napisane przez senkasandry Pokaż wiadomość

A mnie nigdy nie pękła, chociaż używam kilka lat. Swoją funkcję też muszą spełniać, bo w ciąży nie byłam i nie jestem, a regularnie uprawiam seks. W dni płodne też. Bez przesady z tymi uszkodzeniami. Partia prezerwatyw jest sprawdzana. Jak dobrze przechowujesz (nie nosisz miesiącami w bucie albo portfelu) to szansa, że coś mechanicznie jest z nią nie tak jest naprawdę znikoma, a że tego nie zauważysz jeszcze mniejsza.

Stary 2019-03-08, 16:58   #2759
nelka199
Raczkowanie

Dziewczyny nie miałam dostępu do netu kilka dni. Okres przyszedł wczoraj. Więc Wszystkie miałyście racje i nie trzeba było panikować.
Zaczęłam też brać tabletki. lekarz przepisał mi microgynon21 , kiedyś już je brałam i dobrze tolerowałam. Ale, zapytam tutaj, bo może miałyście podobne doświadczenia i znowu podzielicie się radą. Biorę je w zasadzie bardziej na zaburzenia hormonalne. Masakryczne pmsy, doły, normalnie przed okresem bez kija do mnie nie podchodź. Zbiera mi się woda w organizmie. Nawet do 6 kg przybieram na wadze. Lekarz stwierdził, że spróbujemy to unormować tabletkami. Poprzedni ginekolog stwierdził, że mi tabletek nie przepisze na antykoncepcję. U tego byłam po wkładkę i powiedziałam o tym. Obejrzał wyniki, popytał i stwierdził, że on nie ma takich zastrzeżeń. No i przepisał. Zaczęłam brać normalnie 1 dnia jak zalecane. Ale woda zatrzymała się jeszcze bardziej. Normalnie nie mogę się dopiąć w spodnie.
sprawdziłam interakcje między wszystkimi innymi moimi lekami i jest ok.
Ale pytanie do Was, które zażywają antykoncepcję. Bo w ulotce jest że to skutek uboczny i mija najdalej po 3 opakowaniach. Dwa to okres, a w czasie okresu brzuch mam zawsze większy dużo. No i zaniedbałam picie wody przez ostatnie dwa dni, więc może to wszystko się nałożyło.... No i dodatkowo chyba wynika to też z tego, że microgynon, przynajmniej ostatnio czyścił mnie podczas pierwszej miesiączki przed 10 dni. Tzn przez 10 dni krwawiłam. Dobrze myślę, że to wszystko ma wpływ i może minie? W każdym razie zamierzam wybrać 3 opakowania i zobaczyć. No i dodatkowo lekarz zlecił dwa badania. Jak pójdę z wynikami to o to zapytam.

Ale chciałam też zapytać co wy o tym myślicie? Z facetem jestem umówiona jutro, więc pogadamy. Wypadł mi pilny wyjazd, ale dużo o tym wszystkim myślałam. Jeszcze raz dzięki za wszystkie rady

Edytowane przez nelka199
Czas edycji: 2019-03-08 o 17:31
Stary 2019-03-08, 17:04   #2760
elvegirl
po drugiej stronie szafy

Cytat:
Dobrze myślę, że to wszystko ma wpływ i może minie?
Tak.
Odpowiedz

Tagi
#chłopak, #ciąża, #fuj, #problemy, #seks, antykoncepcja, ból pleców, ból sutków, brak miesiączki, ciąza, ciąża, ciąża objawy, ciążą, dziewica, escapelle, mdłości, menopauza, miesiączka, nasienie, nastolatka, negatywny test, obawy, objawy ciąży, okres, pcos, penetracja, plamienie, plemniki, pomocy, preejakulat, preekalkujat, problem intymny, seks, sperma, spóźniający się okres, stosunek, test ciążowy, torbiel, wpadka, wytrysk, zabezpieczenie

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości