Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia porady i dyskusje związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Uzyskasz tu informacje na temat antykoncepcji, problemów z miesiączkowaniem oraz na temat schorzeń ginekologicznych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-08-17, 14:52   #181
sandrasandia
Raczkowanie

Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez nikiii Pokaż wiadomość
Tak też sobie tłumaczę. Straszna ze mnie panikara i w każdym nietypowym objawie dopatruję się czegoś więcej
Serio jest coś w tym, że jak się bierze kilka lat, to już owulacja zablokowana na serio? W sensie, że mogę czuć się pewniej niż gdybym łykała dopiero rok? Bo gdzieś czytałam, że tak naprawdę to nie ma większego znaczenia czy rok czy 10lat

Teraz najlepsze... Byłam dokładnie 3.08 u ginekologa, który robił mi usg przez pochwę. Mówi do mnie, że endometrium idealnie płaskie, że nie ma szans, żeby coś się zagnieździło. Ja drążę dalej- a jak dopiero to "jajeczko zapłodnione" gdzieś krąży i dopiero ma zamiar się zagnieździć? Lekarz cierpliwie- "nie ma odpowiednich warunków do tego... jestem prawie pewny, że nic z tego nie będzie, nawet jeśli". No właśnie... PRAWIE

Momentami czuję się jak małolata, która dopiero co połknęła pierwszą tabletkę i panikuje
Na pewno po roku brania jest wieksza pewność niż przez pierwsze trzy miesiące spoko rozumiem Twoje schizy, też w każdym złym samopoczuciu dostrzegam objawy chociaż ostatnio się z tym uspokoiłam, biore nadzwyczaj regularnie i nie przyjmuje innych leków ani nic co by wpływało na tabletki. Ale czasami tak jest że jedna rzecz się trafi i potem do krwawienia z odstawienia w głowie siedzi schiza Ale schizowalam tak przez rok brania z byle powodu i co w ciąży nie jestem

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
sandrasandia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 16:15   #182
Raspberry19
Raczkowanie

Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Szczerze zauważyłam, że nie ma sensu wchodzić na internet i szukać tam informacji, bo każda próba znalezienia odpowiedzi kończy się ciążą - przynajmniej w moim przypadku.
Jedyne gdzie zaglądam jak mam jakieś problemy, pytania to kieruje je na wizaż, bo gdziekolwiek indziej moja schiza staje się większa.
Raspberry19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 16:20   #183
sandrasandia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Raspberry19 Pokaż wiadomość
Szczerze zauważyłam, że nie ma sensu wchodzić na internet i szukać tam informacji, bo każda próba znalezienia odpowiedzi kończy się ciążą - przynajmniej w moim przypadku.
Jedyne gdzie zaglądam jak mam jakieś problemy, pytania to kieruje je na wizaż, bo gdziekolwiek indziej moja schiza staje się większa.
A to prawda, wszedzie indziej straszą od razu

Stary 2016-08-17, 19:52   #184
herrfrau
Raczkowanie

Ja mam 2 pytania:

- glutaminian sodu - czy jakoś wpływa na tabsy? bo że na organizm, to wiem Zjadłam zupkę chińską 20 min po wzięciu tabsa i nie wiem, czy to się jakoś gryzie, czy nie. Dodam, że była ona mocno ostra, a to też podobno ma znaczenie. Brać drugą pigułkę? (jestem przy 5 tabletce z blistrA) Martwię się nawet bardziej tą ostrością takze proszę o pomoc. Wcześniej zdarzało mi się jeść zaraz po coś z pieprzem itp. ale nie wiem jak to jest z taka zupką.

- upał, ciepłe kraje- przez 2-3 h tabletki miałam w plecaku, na dworze 28 stopni. Czy coś się mogło stać z tabsami? Generalnie w plecaku temperatura nie była mega gorąca, podejrzewam, że trochę mniejsza niż na zewnątrz.

Edytowane przez herrfrau
Czas edycji: 2016-08-17 o 20:31
herrfrau jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 10:47   #185
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

Wpisy w blogu: 3

Mam pytanie, zaczęlam brać tabletki, konkretnie Sidretelle 30. Jest to moje pierwsze opakowanie (tj. pierwsze od dawien dawna, już raz brałam Sidretelle 30). Obecnie jestem w trakcie przerwy siedmiodniowej, w sobotę mam zacząć nowe opakowanie. Przez cały czas brania opakowania miałam plamienia, gdy zrobiłam przerwę pojawiło się krwawienie (dość hardcorowe), teraz jest 6 dzień przerwy, a krwawienie zaczyna się ''wyłączać''. Trochę mnie to dziwi, bo
przy braniu Sidretelli, x czasu temu, już od pierwszego opakowania nie miałam problemow z plamieniami w trakcie brania tabletek, a krwawienie z odstawienia utrzymywało się chyba do 2 lub 3 tabletki po 7 dniowej przerwie.
Nie wiem, czy powinnam się tym martwić?
Seksy były, ale nie obstawiam raczej ciąży. Zastanawiam się po prostu czemu kiedyś reakcja organizmu była kompletnie inna na te same tabletki, a teraz jest inna. Fakt, hormony się zmieniają, ale czy któraś z Was miała podobnie?

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 10:52   #186
Maalinkaaaa
Zakorzenienie

Chlorella wpływa jakoś na działanie tabletek anty ?
2019:19
Maalinkaaaa jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 20:19   #187
Margolciia
Raczkowanie

Uwaga głupie pytanie, czy w trakcie przerwy 7 dniowej nowe opakowanie zaczyna sie 7 dnia czy 8?
Margolciia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-19, 08:28   #188
raspberry_19
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Margolciia Pokaż wiadomość
Uwaga głupie pytanie, czy w trakcie przerwy 7 dniowej nowe opakowanie zaczyna sie 7 dnia czy 8?
Tak jakbyś 7 wieczorów brała tabletkę placebo. Jak są opakowania 21+7, to dziewczyny biora 21 tabletek z substancją czynną i później przez 7 wieczorów placebo.

Nowe opakowanie zawsze zaczynasz tego samego dnia, np we wtorek

A ja mam takie pytanie dziewczyny, może Wy mi wytłumaczycie, jak to jest z krawieniem z odstawienia.
Powiedzmy miałyście stosunek tydzień przed spodziewanym krawieniem z odstaweinia i powiedzmy jakby się okazało, że z tego stosunku nastąpiło zapłodnienie to czy to krwawienie z odstawienia już by sie nie pojawiło i organizm juz po tygodniu dałby nam znać, że jesteśmy w ciąży, czy tydzień to za mało i krwawienie z odstawenia nie pojawiłoby się dopiero w nastepnym miesiącu?
Mam nadzieję, że ktoś mnie zrozumiał:P
raspberry_19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-19, 09:49   #189
sandrasandia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez raspberry_19 Pokaż wiadomość
Tak jakbyś 7 wieczorów brała tabletkę placebo. Jak są opakowania 21+7, to dziewczyny biora 21 tabletek z substancją czynną i później przez 7 wieczorów placebo.

Nowe opakowanie zawsze zaczynasz tego samego dnia, np we wtorek

A ja mam takie pytanie dziewczyny, może Wy mi wytłumaczycie, jak to jest z krawieniem z odstawienia.
Powiedzmy miałyście stosunek tydzień przed spodziewanym krawieniem z odstaweinia i powiedzmy jakby się okazało, że z tego stosunku nastąpiło zapłodnienie to czy to krwawienie z odstawienia już by sie nie pojawiło i organizm juz po tygodniu dałby nam znać, że jesteśmy w ciąży, czy tydzień to za mało i krwawienie z odstawenia nie pojawiłoby się dopiero w nastepnym miesiącu?
Mam nadzieję, że ktoś mnie zrozumiał:P
A jak Ty chcesz zostać zapłodniona jak przy braniu tabletek nie ma owulacji? Popelnilas jakis blad w stosowaniu ze się pytasz?

Stary 2016-08-19, 10:44   #190
nikiii
Zadomowienie

GG do nikiii

To i ja się podepnę pod pytanie. A co jeśli bierze się kilka lat, a któregoś dnia zażyje się niechcący coś, co osłabia działanie? Chyba nie uwalnia to od razu owulacji, prawda? W takim razie dlaczego jednak przez 7dni trzeba się dodatkowo zabezpieczać?
nikiii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-19, 10:50   #191
sandrasandia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez nikiii Pokaż wiadomość
To i ja się podepnę pod pytanie. A co jeśli bierze się kilka lat, a któregoś dnia zażyje się niechcący coś, co osłabia działanie? Chyba nie uwalnia to od razu owulacji, prawda? W takim razie dlaczego jednak przez 7dni trzeba się dodatkowo zabezpieczać?
Nie wiem, chyba lepieh dmuchac na zimne niz sie potem zastanawiac jak to się stalo ze ciąża jest.

Stary 2016-08-19, 10:52   #192
raspberry_19
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sandrasandia Pokaż wiadomość
A jak Ty chcesz zostać zapłodniona jak przy braniu tabletek nie ma owulacji? Popelnilas jakis blad w stosowaniu ze się pytasz?

Wiesz co, z ciekawości pytam i w sumie małe podejrzenia miałam, ze moglam zapomnieć wziąć tabletki, a raczej, że mi upadła jak byłam lekko pijana (wiem, niepotrzebne schizowanie).
Ale jednak, tak więc tak jak pytałam wczesniej:

tydzień temu kochałam się z chłopakiem, nie skońcyzł we mnie, ale preejakulat mógł się wydostac i hipotetycznie jakbym nie wzięła tej tabletki i skuteczność byłaby obnizona i doszłoby do zapłodnienia, to czy to krwawienie z odstawienia za tydzień by się pojawiło czy nie ?
Stary 2016-08-19, 12:17   #193
sandrasandia
Raczkowanie

Cytat:
Wiesz co, z ciekawości pytam i w sumie małe podejrzenia miałam, ze moglam zapomnieć wziąć tabletki, a raczej, że mi upadła jak byłam lekko pijana (wiem, niepotrzebne schizowanie).
Ale jednak, tak więc tak jak pytałam wczesniej:

tydzień temu kochałam się z chłopakiem, nie skońcyzł we mnie, ale preejakulat mógł się wydostac i hipotetycznie jakbym nie wzięła tej tabletki i skuteczność byłaby obnizona i doszłoby do zapłodnienia, to czy to krwawienie z odstawienia za tydzień by się pojawiło czy nie ?
Do zaplodnienia dochodzi w ciagu 7 dni więc myślę ze do krwawienia i tak by doszło. Dla pewności mozesz zrobic test ale moim zdaniem 1. Niepotrzebnie schizujesz i 2. Bierzesz tabletki a on nie skończył w Tobie, ciąży z preejakulatu tutaj nie będzie.

Stary 2016-08-19, 13:32   #194
echme
Zakorzenienie

Dziewczyny, mam problem. Chcę odstawić tabletki anty (Naraya). Wlasnie dzisiaj kończy mi sie tydzien przerwy gdzie dostałam okres. Problem w tym, ze podczas tego tygodnia kochałam sie z TŻ bez zabezpieczenia, zapomniałam kompletnie, że przecież rezygnuje z tabsów. Co teraz? Czy jest ryzyko ciąży jeśli nie rozpocznę nowego opakowania?
Stary 2016-08-19, 14:14   #195
raspberry_19
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam problem. Chcę odstawić tabletki anty (Naraya). Wlasnie dzisiaj kończy mi sie tydzien przerwy gdzie dostałam okres. Problem w tym, ze podczas tego tygodnia kochałam sie z TŻ bez zabezpieczenia, zapomniałam kompletnie, że przecież rezygnuje z tabsów. Co teraz? Czy jest ryzyko ciąży jeśli nie rozpocznę nowego opakowania?
Niby największe ryzyko ciąży jest jak się zapomni tabletkę na początku lub na końcu opakowania, także ja bym wzięła.

Niby plemniki żyją do 48 h, więc jeśli kochałaś sie kilka dni przed końcem przerwy to niby nie powinno się nic zdarzyć, ale ja zawsze dmmucham na zimne i czekam w takich sytuacjach 7 dni.
Stary 2016-08-19, 14:24   #196
echme
Zakorzenienie

Cytat:
Niby największe ryzyko ciąży jest jak się zapomni tabletkę na początku lub na końcu opakowania, także ja bym wzięła.

Niby plemniki żyją do 48 h, więc jeśli kochałaś sie kilka dni przed końcem przerwy to niby nie powinno się nic zdarzyć, ale ja zawsze dmmucham na zimne i czekam w takich sytuacjach 7 dni.

Kochaliśmy sie drugiego dnia przerwy, 6 dni temu. Nie mam zapasowego opakowania żeby zacząć brać i pytanie czy jeśli nie wezmę nowej tabletki to jest ryzyko ciąży czy po 6 dniach nie ma sie juz co martwić?
Stary 2016-08-20, 11:41   #197
broadwaydream
Wtajemniczenie

Nie aktualne.

Edytowane przez broadwaydream
Czas edycji: 2016-08-20 o 12:39
broadwaydream jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-20, 12:50   #198
nikiii
Zadomowienie

GG do nikiii

Przedostatnia tabletka. Jak zawsze przed krwawieniem mam wrażliwe na dotyk piersi, choć wydaje mi się, że w tym miesiącu bardziej niż zwykle. Do tego kłuje mnie czasem w jajniku, czego też nie przypominam sobie z zeszłych miesięcy. Wariuję
Stary 2016-08-20, 18:15   #199
raspberry_19
Raczkowanie

Cytat:
Do zaplodnienia dochodzi w ciagu 7 dni więc myślę ze do krwawienia i tak by doszło. Dla pewności mozesz zrobic test ale moim zdaniem 1. Niepotrzebnie schizujesz i 2. Bierzesz tabletki a on nie skończył w Tobie, ciąży z preejakulatu tutaj nie będzie.

Noo wiem, że nie powinnam schizować, ale wiesz, jako jedna z tych , które panikują uważam, że u mnie nastąpi cud, pech totalny, zwał jak zwął.

Czytałam na innym forum, że jakiś 2 facetów się wypowiadało, że czytali sporo na temat preejakulatu i, że najczęstsze opinie to, że jeśli są plemniki to nieruchome. Poza tym, oni mówili, że przez rok kochali się z partnerkami stosując właśnie stosunek przerywany i niespodzianek nie było, więc u mnie, w momencie gdy od 2,5 lat biorę tabletki, najpewniej tę, którą wmawiam sobie, że mogłam gdzieś upuścić też wzięłam.

Ale dla spokoju zrobię test. Tutaj takie krótkie pytanie- czytałam, że nie ma sensu robić wcześniej niż w dniu spodziewanej miesiączki, bo tak to wynik może być nieadekwatny, ale rozumiem, że jak biorę tabletki to takie reguły mnie nie dotyczą?
Pytam, bo ten felerny raz z którego mogłaby być ewentualna ciążą był 8 dni temu, ale krwawienie z odstawienia dostałam.

Rozumiem, że jak zrobię test 10 dni po tym zbliżeniu to już mogę być pewna, że wynik jest prawdziwy? Czy lepiej się jeszcze wstrzymać?
Stary 2016-08-20, 19:05   #200
Adrianna_8
Moderator

Cytat:
Noo wiem, że nie powinnam schizować, ale wiesz, jako jedna z tych , które panikują uważam, że u mnie nastąpi cud, pech totalny, zwał jak zwął.

Czytałam na innym forum, że jakiś 2 facetów się wypowiadało, że czytali sporo na temat preejakulatu i, że najczęstsze opinie to, że jeśli są plemniki to nieruchome. Poza tym, oni mówili, że przez rok kochali się z partnerkami stosując właśnie stosunek przerywany i niespodzianek nie było, więc u mnie, w momencie gdy od 2,5 lat biorę tabletki, najpewniej tę, którą wmawiam sobie, że mogłam gdzieś upuścić też wzięłam.

Ale dla spokoju zrobię test. Tutaj takie krótkie pytanie- czytałam, że nie ma sensu robić wcześniej niż w dniu spodziewanej miesiączki, bo tak to wynik może być nieadekwatny, ale rozumiem, że jak biorę tabletki to takie reguły mnie nie dotyczą?
Pytam, bo ten felerny raz z którego mogłaby być ewentualna ciążą był 8 dni temu, ale krwawienie z odstawienia dostałam.

Rozumiem, że jak zrobię test 10 dni po tym zbliżeniu to już mogę być pewna, że wynik jest prawdziwy? Czy lepiej się jeszcze wstrzymać?
Zalezy od testu - jedne sa na 10 dni po, drugie na 14. W kazdym razie dzien spodziewanej miesiaczki Cie nie dotyczy .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 8 671 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Adrianna_8 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 15:01   #201
raspberry_19
Raczkowanie

W ogóle z ciekawości zobaczyłam wątki na innych forach odnośnie testów ciążowych i to był błąd, bo dużo tam dziewczyn pisało o testach, które niby pokazywały negatywny wynik (zrobiły ich kilka) a były w ciąży... Nie rozumiem tego skoro testy ciążowe to 99,8% sprawdzalności.

Edytowane przez raspberry_19
Czas edycji: 2016-08-21 o 15:53
Stary 2016-08-21, 15:42   #202
Azathra
Raczkowanie

Czyli jeśli test robiłam rano w 19 dniu po stosunku to jest on wiarygodny? Stosunek był w ostatnim tygodniu tamtego blistra więc czekanie do krwawienia jeszcze trochę będzie trwało..
Azathra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 15:48   #203
Adrianna_8
Moderator

Cytat:
Napisane przez Azathra Pokaż wiadomość
Czyli jeśli test robiłam rano w 19 dniu po stosunku to jest on wiarygodny? Stosunek był w ostatnim tygodniu tamtego blistra więc czekanie do krwawienia jeszcze trochę będzie trwało..
Tak, jest wiarygodny.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 8 671 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Adrianna_8 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 15:48   #204
raspberry_19
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Azathra Pokaż wiadomość
Tak, po 19 dniach już na pewno możesz być pewna
Stary 2016-08-22, 10:00   #205
Azathra
Raczkowanie

Dziekuje kobietki Pytam bo w ulotce testu było napisane, ze wykrywa już w dzień planowanej miesiączki ale właśnie z tego co wiem to piszą tak bo w normalnym cyklu ten 14, 15 dzień po stosunku wypada właśnie w pierwszy dzień miesiączki, zgadza się?
Azathra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 07:51   #206
nikiii
Zadomowienie

GG do nikiii

Jestem genialna Zawsze dostaję krwawienia koło południa we wtorki. Wczoraj, z racji schiza, postanowiłam wziąć gorącą kąpiel dla relaksu i przyspieszenia krwawienia, czego nigdy dzień przed nie praktykowałam. Rano wstaję, a tu krwawienie. Byłam zaskoczona, że przy tabsach to działa i zaskoczona samym krwawieniem
Stary 2016-08-25, 10:31   #207
raspberry_19
Raczkowanie

Ostatnie moje schizujące pytanie :P bo jutro rano zrobię test i mam nadzieję, że się ogarnę.

Na moim teście, który własnie kupiłam jest napisane, że można wykonac już 7 dni po stosunku, więc myślicie, że jak zrobię 12-13 dni po to już moge być pewna, ze wynik będzie wiarygodny? Wyczulenie 10 MlU/ml.

Tak przy okazji, z ciekawości, na tym teście było napisane, że może wykryć nawet 2-3 dniową ciąze i jednoczesnie napisali, że można wykonać po 7 dni po stosunku, czy to znaczy że założyli, że plemnik się zagnieździ w 4-5 dniu po stosunku?
Stary 2016-08-25, 10:55   #208
sandrasandia
Raczkowanie

Cytat:
Ostatnie moje schizujące pytanie bo jutro rano zrobię test i mam nadzieję, że się ogarnę.

Na moim teście, który własnie kupiłam jest napisane, że można wykonac już 7 dni po stosunku, więc myślicie, że jak zrobię 12-13 dni po to już moge być pewna, ze wynik będzie wiarygodny? Wyczulenie 10 MlU/ml.

Tak przy okazji, z ciekawości, na tym teście było napisane, że może wykryć nawet 2-3 dniową ciąze i jednoczesnie napisali, że można wykonać po 7 dni po stosunku, czy to znaczy że założyli, że plemnik się zagnieździ w 4-5 dniu po stosunku?
A po co robisz ten test i marnujesz na niego kase skoro bierzesz tabletki?
i mysle ze zbyt to wszystko analizujesz z tym testem.

Edytowane przez sandrasandia
Czas edycji: 2016-08-25 o 10:57
Stary 2016-08-25, 11:27   #209
raspberry_19
Raczkowanie

Cytat:
A po co robisz ten test i marnujesz na niego kase skoro bierzesz tabletki?
i mysle ze zbyt to wszystko analizujesz z tym testem.

Kilka postów wczesniej pisałam, że miałam (WEDŁUG MNIE:P) dość niepewną sytuacja, bo mogła mi tabletka gdzieś spaść, a dzień wcześniej kochałam się z moim chłopakiem, był we mnie tylko kilka minut, nie skończył we mnie, kilka minut przed dojściem wyszedł, ale boje sie preejakulatu:p
Stary 2016-08-25, 13:46   #210
sandrasandia
Raczkowanie

Cytat:
Kilka postów wczesniej pisałam, że miałam (WEDŁUG MNIE:P) dość niepewną sytuacja, bo mogła mi tabletka gdzieś spaść, a dzień wcześniej kochałam się z moim chłopakiem, był we mnie tylko kilka minut, nie skończył we mnie, kilka minut przed dojściem wyszedł, ale boje sie preejakulatu:p
Bierzesz tabletki... Owulka od tak nie pyknie, nawet nie wiesz czy wzielas te tabletkę czy nie.
Powiem Ci ze moja przyjaciolka miala sytuacje ze znalazla niewzieta tabletke na dywanie w pokoju. Poleciala zestrachana do ginekologa, ten zrobil jej usg, pokazal niepracujace, uspione jajniki i powiedzial ze taka tabletka po dlugim czasie brania nie robi i trudno zeby owulacje od razu odbkokowala
Zebys zaszla z preejakulatu biorac tabletki to by sie cud musial zdarzyc ale ok. Zrob ten test wynik bedzie juz wiarygodny po takim czasie ale ja Ci nie odpowiem na te pytania do testu, biore tabsy i im ufam

Edytowane przez sandrasandia
Czas edycji: 2016-08-25 o 13:48
Odpowiedz

Tagi
antykonc, antykoncepcja, antykoncepcja hormonalna, antykoncepcja tabletki, skuteczność, tabletka antykoncepcyjna, tabletki, tabletki antykoncepcyjne

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości