Luteina - wątek zbiorczy! - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia porady i dyskusje związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Uzyskasz tu informacje na temat antykoncepcji, problemów z miesiączkowaniem oraz na temat schorzeń ginekologicznych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-02-28, 11:49   #121
isias
Raczkowanie

Dot.: Luteina, brak okresu, ciąza- problem

Dzięki Kobietki za zainteresowanie i odpowiedz. Na razie poczekam na okres (mimo, że żadnych objawów nie mam- zobaczymy). Nadzieję mam mimo wszystko... A test zrobię w przyszłym tygodniu jesli sytuacja się nie zmieni. Chyba że nie wytrzymam.... Pozdrowionka
isias jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 20:07   #122
ewa_ewa
Raczkowanie

Question Luteina

Czy można brać luteinę na własną rękę? Czy konieczna jest konsultacja z lekarzem? Spóźnia mi się okres, a chwilowo nie mam możliwości odwiedzić lekarza... Proszę o odpowiedź.
Stary 2007-03-04, 20:45   #123
ewa_ewa
Raczkowanie

Dot.: Luteina

Hmm...? Nikt nie wie...?
Stary 2007-03-04, 21:39   #124
bisskit
Raczkowanie

myślę, że pytanie jest naprawdę trudne

idea sprzedawania leków na receptę zakłada, że konsultacja z lekarzem jest wskazana, chociażby po to, żeby sobie nie wyrządzić krzywdy.

ale wydaje mi się, że oczywiście można, przecież nie ma obowiązku korzystania z wiedzy medycznej, tak samo jak można nie korzystać z innych zdobyczy cywilizacji

na wszelki wypadek jednak dodam, że powyższe zdanie ma charakter ironiczny oraz żartobliwy, natomiast nie jest radą w dosłownym sensie.
bisskit jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 21:50   #125
jaga_2001
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 8

Cytat:
Napisane przez ewa_ewa Pokaż wiadomość
Czy można brać luteinę na własną rękę? Czy konieczna jest konsultacja z lekarzem? Spóźnia mi się okres, a chwilowo nie mam możliwości odwiedzić lekarza... Proszę o odpowiedź.
luteina to hormon a nie cukierki, tak wiec powinno sie je brac po skonsultowaniu z lekarzem. W aptekach bez recepty jej nie sprzedaja

Cytat:
Napisane przez bisskit Pokaż wiadomość
myślę, że pytanie jest naprawdę trudne

idea sprzedawania leków na receptę zakłada, że konsultacja z lekarzem jest wskazana, chociażby po to, żeby sobie nie wyrządzić krzywdy.

ale wydaje mi się, że oczywiście można, przecież nie ma obowiązku korzystania z wiedzy medycznej, tak samo jak można nie korzystać z innych zdobyczy cywilizacji

na wszelki wypadek jednak dodam, że powyższe zdanie ma charakter ironiczny oraz żartobliwy, natomiast nie jest radą w dosłownym sensie.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 17:33   #126
flybird
BAN stały

zgadzam sie z dziewczynami. lepiej nie brać "ot tak". jak nie masz możliwości odwiedzenia lekarza, to chociaz spróbuj sie z nim skontaktowac telefonicznie i uzyskac jakąs informacje.
flybird jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 08:22   #127
adatka
Zakorzenienie

Dot.: Luteina, brak okresu, ciąza- problem

no i teraz ja czekam na @ po luteinie... 2 testy negatywne w tym trzeci tak jak by coś tam było widac ale to chyba złudzenie...
to juz 8 dzien po odstawieniu ale musze poczekac do dziesiatego i w poniedzialek ide do ginki juz sie zapisałam -obym nie dostała do poniedziałku @

Isias i jak przyszedł okres?????????
Stary 2007-03-21, 12:50   #128
Ania23_b
Raczkowanie

Luteina i co dalej?

Witam wszystich. na początku chciałam oposać swoją sytuacje a więc od 1,5 roku staram się o dzidziusia i nie wychodzi. Lekarz prowadzący zrobił mi badanie HSG i wyszło że jest wszystko ok jajowody drożne. i teraz zapisał mi luteine którą brałam już wcześniej. wczoraj byłam u lekarza i powiedział że to może być spowodowane tym że jestem osobą przy tuszy no i hormony szaleją. myślałam że może da mi skierowanie na badanie hormonów ale nic kazał dalej brać luteine i próbować. w maju mam się zgłościć do kontroli. czy powinnam iśc do innego lekarza? bo już sama nie wiem co mam robić. Pomóżcie
Ania23_b jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 14:14   #129
adatka
Zakorzenienie

Dot.: Luteina i co dalej?

Ja bym radzila skonsultowac sie z innym lekarzem -
tez chodzilam do gina ktory niczym sie nie interesował kazał czekac a jak zajde to mam dopiero do niego przyjsc
zmieniłam gina i juz na pierwszej wizycie wysłala mnie na badania hormonów- tez biore luteine ale przed tym biore tabletki na wywolanie jajeczkowania bo z tym miałam problem- co miesiac mam robione usg -
w tym miesiącu doszło do pęknięcia jajeczka i teraz czakam mam nadzieje ze tym razem sie udało....
Tobie tez życzę szybkiego zafasolkowania
A puki co zapraszam na ploty w Mamie z klasa do poczekalni -na próbować do skutku -
Stary 2007-03-21, 14:19   #130
Ania23_b
Raczkowanie

dziękuje ci bardzo, tylko już się rozglądam za innym ginekologiem i w mojej okolicy są tak terminy wizyt pozajmowane że teraz dopiero na lipca zapisują.
Stary 2007-03-21, 14:28   #131
adatka
Zakorzenienie

o kurde a gdzie tam lipiec no to faktycznie troche bezsensu -a nie szukałaś w innej miejscowości ? a gdzie mieszkasz?
ja tez jezdzę do sasiedniego miasta bo w moim to same buraki a nie lekarze.
Stary 2007-03-22, 06:21   #132
Ania23_b
Raczkowanie

mieszkam w takiej małej miejscowości w wielkopolsce i tylko jeden lekarz u nas przyjmuje ten do którego chodze,no wełaśnie w sąsiedniej większej miejsowości są takie kolejki do ginekologów. może poczekam do maja jak nic nie wyjdzie to będe szukać innych ginekologów.
Stary 2007-03-22, 06:45   #133
poissonivy
Zakorzenienie

Aniu zaraz idź do innego lekarza, a jeśli są tak duże kolejki to idź po prostu prywatnie.

Jeżli do mnie lekarz wyjechałby z takim tekstem, że to z powodu tuszy, to pierwsze co zrobiłabym to powiedziałabym mu do słuchu (a ja to potrafię popyskować), a kolejną rzeczą to byłaby zmiana lekarza.

Hormony mogą zawsze "szaleć" czy nosi się 36, czy 40, czy większy rozmiar. To nie ma nic do rzeczy. Ja nosiłam 38 (nosiłam, bo teraz jestem w ciąży) i też miałam duże problemy z hormonami. Leczyłam się 4 lata. No ale wtedy nie planowałam ciąży. A potem bez problemów zaszłam w ciążę.

P.S. Czekanie do maja nic tu nie da. Szkoda tylko jajeczek. Skoro ten głupi lekarz wysłał Cię na mało przyjemne badanie HSG, zamiast zrobić to co się robi standardowo, czyli hormony to o czym tu mówimy??? Zamiast sprawdzić, czy nie masz podwyższonej prolaktyny, czy zbyt niskiego progesteronu, to on sprawdza od razu drożność jajowodów. No przecież to absurd. Zwłaszcza, że podejrzewa, że z hormonami może być coś nie w porządku. A TŻ został wysłany na badanie spermy???
poissonivy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 10:01   #134
Ania23_b
Raczkowanie

W tym problem że nawet lekarz nie wspomniał o badaniu mojego TŻ. chyba wybiore się prywatnie.bo coraz mnie mi się to podoba
Stary 2007-03-22, 10:13   #135
bombka666
Zakorzenienie

GG do bombka666

Dziewczyny a po jakim czasie od wziecia ostatniej tabletki Luteiny dostalyscie okres?
Lekarz zapisal mi na recepcie przez 3 dni 3xdziennie po 1 i teraz nie pamietam czy mowil po ilu dniach dostane@?
Napiszczie prosze jak to bylo u was....
bombka666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 11:14   #136
AGA76FARID
Przyczajenie

Informacja O "luteinie" Znajdziecie W Google .wpisz Tylko Luteina Powodzenia
AGA76FARID jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 12:18   #137
Ania23_b
Raczkowanie

Poszłam dziewczyny za waszą radą i umówiłam się prywatnie do lekarza do sąsiednie j miejscowości i wyobraźcie sobie że juz dzisiaj mnie przyjmie między 16 a 18. zobaczymy co mi powie. jutro się odezwe
Stary 2007-03-22, 13:05   #138
adatka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ania23_b Pokaż wiadomość
Poszłam dziewczyny za waszą radą i umówiłam się prywatnie do lekarza do sąsiednie j miejscowości i wyobraźcie sobie że juz dzisiaj mnie przyjmie między 16 a 18. zobaczymy co mi powie. jutro się odezwe
no widzisz dobrze zrobiłaś bedzie dobrze
Stary 2007-03-22, 13:07   #139
adatka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez bombka666 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a po jakim czasie od wziecia ostatniej tabletki Luteiny dostalyscie okres?
Lekarz zapisal mi na recepcie przez 3 dni 3xdziennie po 1 i teraz nie pamietam czy mowil po ilu dniach dostane@?
Napiszczie prosze jak to bylo u was....

z tym to jest różnie, raz dosatalam po dwoch dniach od odstawienia luteiny a ostatnio czekalam 9 dni - z tym ze nawed to nie okresu dostalam tylko plamien -ale to inna historia bo staram sie o dzidzie i ucieszylam sie jak @ nie przylazla... aha ginka powiedziala ze ok. 10 dni a jak po tylu nie przyjdzie @ to trzeba sie zglosic spowrotem do lekarza.
a ty starasz sie o dzidzie czy poprostu bierzesz luteine na wywolanie okresu?
Stary 2007-03-22, 16:07   #140
bombka666
Zakorzenienie

GG do bombka666

Tak staramy sie o dziecko z tym ze wlasnie od 2 miesiecy nie mam @.
Lekarz stwierdzil ze moj cykl troszke sie rozregulowal i w zwiazku z tym nie dochodzi u mnie do jajeczkowania
Narazie nici z dzidzi.
Luteine skonczylam 3 dni temu teraz czekam na @
Potem kolejne proby i zobaczymy
Stary 2007-03-22, 16:14   #141
adatka
Zakorzenienie

Cytat:
Tak staramy sie o dziecko z tym ze wlasnie od 2 miesiecy nie mam @.
Lekarz stwierdzil ze moj cykl troszke sie rozregulowal i w zwiazku z tym nie dochodzi u mnie do jajeczkowania
Narazie nici z dzidzi.
Luteine skonczylam 3 dni temu teraz czekam na @
Potem kolejne proby i zobaczymy
tak ja tez mialam wlasnie z tym problem brak owulacji bralam przez dwa miesiace yasmin no i teraz po odstawienu zaczelismy starania oczywiscie z wspomagaczem CLO a teraz czekam - luteinka odstawiona tylko plamienia i echo...
a dlugo sie staracie???
Stary 2007-03-22, 16:18   #142
bombka666
Zakorzenienie

GG do bombka666

Nie tak dlugo.... dopiero od kilku miesiecy
Stary 2007-03-22, 16:23   #143
adatka
Zakorzenienie

Cytat:
Nie tak dlugo.... dopiero od kilku miesiecy
w takim razie mozesz dolaczyc do naszego wateczku próbowac do skutku w mamie z klasa - wszystkie tam sie wspieramy i pomagamy wirtualnie zapraszam
Stary 2007-03-22, 16:26   #144
bombka666
Zakorzenienie

GG do bombka666

Dzieki napewno zajrze jak tylko znajde wolna dluzsza chwile.
Stary 2007-03-22, 17:00   #145
poissonivy
Zakorzenienie

Cytat:
No widzisz, udało się znaleźć wyjście z sytuacji. Koniecznie poproś o skierowanie na hormony...
Czekamy z Adatką na wyniki wizyty.
Stary 2007-03-23, 12:22   #146
Ania23_b
Raczkowanie

witam was. byłam wczoraj u lekarza, i jestem naprawde zadowolona z tej wizyty. na początku Pani doktor powiedziała że musi mnie troche poznać, zaproponowałami stymulacje jajeczkowania, przez trzy miesiące z wykorzystanie tabletek Chostilbegyt i Duphaston. w w drugim cylku w 12 dniu zrobi mi USG,no i powiedziała że podstawą są badania nasienia mojego TŻ. w ciągu tych trzech miesięcy musi je zrobić. jak nie zajde w ciąże do czarwca to wyśle mnie na badanie hormonów. spędziłam w gabinecie dosłownie 30 min. chyba nigdy u żadnego ginekologa nie siadziałam tak długo. Pozdrawiam
Stary 2007-03-23, 12:43   #147
adatka
Zakorzenienie

Cytat:
witam was. byłam wczoraj u lekarza, i jestem naprawde zadowolona z tej wizyty. na początku Pani doktor powiedziała że musi mnie troche poznać, zaproponowałami stymulacje jajeczkowania, przez trzy miesiące z wykorzystanie tabletek Chostilbegyt i Duphaston. w w drugim cylku w 12 dniu zrobi mi USG,no i powiedziała że podstawą są badania nasienia mojego TŻ. w ciągu tych trzech miesięcy musi je zrobić. jak nie zajde w ciąże do czarwca to wyśle mnie na badanie hormonów. spędziłam w gabinecie dosłownie 30 min. chyba nigdy u żadnego ginekologa nie siadziałam tak długo. Pozdrawiam
no widzisz teraz male wspomagacze i wkrotce sie uda -bedzie dobrze - a jak bys chodzila dalej do tamtego lekarza to bys miala jak ja - nic w tej sprawie nie robil tylko kazal przyjsc jak zajde w ciaze- palant! chyba nigdy bym sie dzidzi nie doczekala a tak to chociaz mam nadzieje ze leki dadza efekty- w sumie teraz czekam co bedzie -nadal nie opuszcza mnie nadzieja caly czas wierze ze sie uda.
trzymam kciuki za ciebie zeby szybciutko sie udało

ja tez biore na Clostilbegyt i luteinke
tez zazwyczaj siedze u ginki ok. 30 min . to norma w prywatnym gabinecie
Stary 2007-03-23, 14:06   #148
poissonivy
Zakorzenienie

No widzisz Aniu w końcu trafiłaś dobrze. USG wykarze, czy jest owulacja. A TŻ też powinien się zbadać. Przynajmniej nie tracisz czasu, tylko zaczynasz działać w dobrym kierunku.
Stary 2007-03-26, 07:18   #149
Ania23_b
Raczkowanie

dziękuje wam dziewczyny. wczoraj dostałam @ za pięć dni zaczynam brać tabletki i zobaczymy. chyba już nigdy nie pójde do tamtego lekarza. jestem pełna nadzieji że się teraz uda
Stary 2007-03-26, 09:04   #150
bombka666
Zakorzenienie

GG do bombka666

Hmmm....
Minal rowny tydzien od kiedy wzielam ostatnia tabletke Luteiny a@ nadal nie ma....
Tak sie zastanawiam czy to mozliwe zeby @ wogole nie wystapil?
Poczekam moze jeszcze z 3 dni i zadzwonie sie skonsultowac z lekarzem bo zaczyna mnie martwic cala sytuacja

no chyba ze okazaloby sie ze @ nie przyjdzie i jestem w ciazy wtedy bym sie wcale nie martwila

Edytowane przez bombka666
Czas edycji: 2007-03-26 o 14:39
Odpowiedz

Tagi
100mg, 2x2, dawkowanie, kalendarzyk, luteina, okres, porada

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości