włosy jak guma, ale dlaczegooo ? :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-04, 12:05   #1
kaska2pl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 78

włosy jak guma, ale dlaczegooo ? :(


Hej, tak jak w temacie...gdy wlosy sa mokre koncowki sa "gumowate" tylko problem w tym, ze ja od bardzo daaawna farbuje sam odrost nie ruszam koncowek, prostownicy nie uzywam tylko suszarke i tak caly czas a np w maju mialam w super kondycji wlosy i dluzsze niz teraz, wiec nie wiem o co chodzi...przerabialam gumowate wlosy dawno temu, ale wtedy schodzilam z ciemnego, wiec wiadome ze tak sie stalo...jedyne co to co jakis czas uzywam tonera z la riche directions, ale mieszam go z odzywka do wlosow, ale zeby az tak to pogorszylo stan moich wlosow ? W ogole jakies takie nijakie, rzedsze sie zrobily...zazywam biotebal, nakladam duzo masek...nie wiem co az taki wplyw moglo miec...i to tak nagle
kaska2pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 12:17   #2
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: włosy jak guma, ale dlaczegooo ? :(

Wypisz wszystkie kosmetyki, jakich ostatnio używałaś, to może być przenawilżenie.

Czy włosy jeszcze pamiętają rozjaśniacz?
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 12:25   #3
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: włosy jak guma, ale dlaczegooo ? :(

Cytat:
Napisane przez kaska2pl Pokaż wiadomość
Hej, tak jak w temacie...gdy wlosy sa mokre koncowki sa "gumowate" tylko problem w tym, ze ja od bardzo daaawna farbuje sam odrost nie ruszam koncowek, prostownicy nie uzywam tylko suszarke i tak caly czas a np w maju mialam w super kondycji wlosy i dluzsze niz teraz, wiec nie wiem o co chodzi...przerabialam gumowate wlosy dawno temu, ale wtedy schodzilam z ciemnego, wiec wiadome ze tak sie stalo...jedyne co to co jakis czas uzywam tonera z la riche directions, ale mieszam go z odzywka do wlosow, ale zeby az tak to pogorszylo stan moich wlosow ? W ogole jakies takie nijakie, rzedsze sie zrobily...zazywam biotebal, nakladam duzo masek...nie wiem co az taki wplyw moglo miec...i to tak nagle
Wygląda toto jak przenawilżenie i/lub brak protein w diecie.

I jak truskawkowawiosna powiada - wypisz, czego używasz do pielęgnacji.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 19:56   #4
Shelandia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13
Unhappy Dot.: włosy jak guma, ale dlaczegooo ? :(

Mam podobny problem - włosy ciągną się jak guma. Włosy rozjaśniam (Garnier Color Sensation 113) co 1-1,5 ale sam odrost resztę malaksuję na 3 minutki, rzadko podcinam bo zapuszczam (teraz mam idealną długość) ale nie uciekam od tego za wszelką cenę podcinam te 2-3 cm co ok. 3 msc.
O włosy dbam myję 2 razy w tygodniu nakładam odżywkę na godzinkę min. raz w tygodniu oprócz tego olejek po każdym myciu plus często jakaś odżywka bez spłukiwania.
Do tego wszystkiego włosy tracą na objętości lecą po myciu jak szalone. Zrobiłam sobie ostatnio mezoterapię ale to nic nie pomogło...
Nie wiem co mogę zrobić żeby je wspomóc i nie musieć obcinać z 10 cm
Shelandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 21:06   #5
201605021613
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 629
Dot.: włosy jak guma, ale dlaczegooo ? :(

To znaczy, że włosy się ,,rozciagają''. Tak to się objawia?
201605021613 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 21:09   #6
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: włosy jak guma, ale dlaczegooo ? :(

Cytat:
Napisane przez Shelandia Pokaż wiadomość
Mam podobny problem - włosy ciągną się jak guma. Włosy rozjaśniam (Garnier Color Sensation 113) co 1-1,5 ale sam odrost resztę malaksuję na 3 minutki, rzadko podcinam bo zapuszczam (teraz mam idealną długość) ale nie uciekam od tego za wszelką cenę podcinam te 2-3 cm co ok. 3 msc.
O włosy dbam myję 2 razy w tygodniu nakładam odżywkę na godzinkę min. raz w tygodniu oprócz tego olejek po każdym myciu plus często jakaś odżywka bez spłukiwania.
Do tego wszystkiego włosy tracą na objętości lecą po myciu jak szalone. Zrobiłam sobie ostatnio mezoterapię ale to nic nie pomogło...
Nie wiem co mogę zrobić żeby je wspomóc i nie musieć obcinać z 10 cm
Jak wyżej, wypisz wszystkie nazwy kosmetyków, których używałaś ostatnio.

Z doświadczenia odradzam malaksowanie przy farbach rozjaśniających skoro używasz cały czas tej samej farby. Nawet te 3 minutki dają włosom w kość. Lepiej odświeżać kolor płukankami
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 01:15   #7
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: włosy jak guma, ale dlaczegooo ? :(

Cytat:
Napisane przez edziorek 203 Pokaż wiadomość
To znaczy, że włosy się ,,rozciagają''. Tak to się objawia?
Włos statystycznie rozciągnąć się może o około 10%. Jeśli da się go "uciągnąć" bardziej, to daje wrażenie "gumy"
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-05, 10:09   #8
Shelandia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13
Unhappy Dot.: włosy jak guma, ale dlaczegooo ? :(

Oprócz masek Biovax i ich olejków na końce nie używam niczego regularnie. Szampony, odżywki zmieniam w zależności co akurat jest na promocji w drogeriach.

Co masz na myśli mówiąc płukanka ? Co to ? Malaksowała mi na mokrych włosach również fryzjerka ale ona używała farb paul mitchell, a sama nie potrafię ich dobrać chętnie zeszłabym na jakaś profesjonalną 10 zł w tą czy w tamtą różnicy nie robi ale nie umiem sobie sama dobrać... One może mniej niszczą włosy
Shelandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 11:37   #9
lilith691
Zadomowienie
 
Avatar lilith691
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 1 991
Dot.: włosy jak guma, ale dlaczegooo ? :(

U mnie taki efekt był zawsze po rozjaśnianiu, od dłuższego czasu nie używam jakichkolwiek farb czy rozjaśniaczy i włosy przestały być gumowe.
W takim stanie myślę, że chyba nie powinnaś ich próbować rozczesywać jak są wilgotne i się ciągną, mi w takich momentach leciała masa końcówek i miałam bardzo wykruszone włosy, jeśli próbowałam je rozczesać na mokro.
lilith691 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 14:21   #10
kaska2pl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 78
Dot.: włosy jak guma, ale dlaczegooo ? :(

wooow...przenawilzenie ? nie slyszalam o tym :/ czyli poprzez to slowo mam rozumiec, ze za duzo masek itp ? Kurcze od lat stosuje raczej te same kosmetyki i bylo ok, a teraz tak nagle wlosy zrobily sie gumowate i brzydkie...
nawet mama mowi, ze widac ze jakies rzadsze sa, a podcinalam koncowki cos tam pomoglo, ale i tak jest zle... Ostatnio jak farbowalam odrost to doslownie na kilka min przeciagnelam farbe, ale zeby az tak to wplynelo na kondycje...
uzywam roznych szamponow do zniszczonych wlosow maski kallosa, z joanny, odzywki dove i czasami na konce serum i tyle...a jeszcze w maju mialam takie ladne wlosy Co sie w takim razie stanie z moimi wlosami skoro tak sie ciagna...? Powykruszaja sie ?
Zapuszczam wlosy i pomyslalam, ze moze z wielkim bolem, ale zetne je tak do ramion tylko co mi z tego jak tyl ktory mam dlugi nie jest taki zniszczony tylko gora i te boki...wiec zetne w sumie sam tyl i wyrownaja sie do bokow a bokow nie zetne...bo musialabym chyba do ucha sciac wlosy :/

Edytowane przez kaska2pl
Czas edycji: 2013-10-05 o 14:25
kaska2pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 16:29   #11
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: włosy jak guma, ale dlaczegooo ? :(

a moze to wakacjach - wiesz slonce i slona woda?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-07, 17:15   #12
kaska2pl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 78
Dot.: włosy jak guma, ale dlaczegooo ? :(

wlasnie bralam to pod uwage...bo akurat tak po wakacjach zbrzydly Kupilam szampon syoss do wlosow cienkich i odzywke dove tez z tej serii volume myslalam, ze moze faktycznie ciagle maski, nawilzanie dlatego sa takie przyklapniete mylam wczoraj wlosy no i dzis jak zobaczylam sie a raczej swoje wlosy w sklepie e lusterku to sie zalamalam...takie piora...i jak ja mam je sciac ? Musialabym na chlopaka sie sciac, bo na prosto nie da wiele bo ta grzywka i te boki dalej takie zostana pomozcie (
kaska2pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 12:25   #13
roza26
Raczkowanie
 
Avatar roza26
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 320
Dot.: włosy jak guma, ale dlaczegooo ? :(

Mam ten sam problem z włosami gumowate partie włosów-też ponad stan ucha-więc nie jestem w stanie sciąć wszystkiego-fryzjerka troche mi je posropniowała ale wszystkiego nie mogła bo zostałabym bez włosów sama nie wiem co z nimi zrobić
__________________
Moje kochanie już ze mnąBardzo Cię kocham synku
roza26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 18:39   #14
kaska2pl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 78
Dot.: włosy jak guma, ale dlaczegooo ? :(

bylam dzis u fryzjera...scielam te zniszczone konce
ogolnie mam wyskubany przod, ale nie bylo wyjscia tyl jest w miare ok, podciela mi go na prosto ze dwa cm, wiec malutko tylko te glupie boki bardziej sciete, ale jest lepiej i jak wezme wlosy do reki to sa jakby grubsze i teraz znowu zapuszczanie...ale jest lepiej zobacze czy dalej po umyciu bede miec takie gumowate konce, ale tak czy inaczej dalej nie wiem od czego az tak stan moich wlosow sie pogorszyl i to tak nagle
kaska2pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:18.