Mamy Maj 2021. - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-30, 10:58   #661
Alunia79
Wtajemniczenie
 
Avatar Alunia79
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2 196
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez iwona335 Pokaż wiadomość
Nie zamierzasz karmić piersią?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wszystko będzie uzależnione od sytuacji. Starsza córka bardzo często "wisiała" przy piersi. Przy drugim dziecku nie będę miała na to tyle czasu i możliwości.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:58 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------

Cytat:
Napisane przez swallow11 Pokaż wiadomość
Dlaczego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Córce na usg wyszły torbiele w główce i niejednoznaczna przezierność karkowa.
Amnio to punkcja wód płodowych. Wbijają pod usg długą, dość grubą igłę w brzuch, oczywiście bez znieczulenia... Okropieństwo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Alunia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 11:09   #662
fitelina
Rozeznanie
 
Avatar fitelina
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 786
Dot.: Mamy Maj 2021

Hej, u nas tez na początku używaliśmy medele calme. Córa nie chciała za bardzo ssać, więc skończyło się na odciaganiu przez 18m teraz jak już zaszłam w drugą ciąże, to laktacja do końca zanikła, na szczęście, bo bym nigdy nie skończyła.

Byłam wczoraj na usg, wszystko póki co ok, serduszko było, ale u mnie dopiero 3mm dziecia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fitelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 11:14   #663
Alunia79
Wtajemniczenie
 
Avatar Alunia79
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2 196
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez magdalenka_w_86 Pokaż wiadomość
Zdrowia dla synka!


Nie doradzę, bo przez ponad dwa lata synek był karmiony 3 razy butelką jak nie było mnie w domu. Butelka Lovi.

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------





Czuć jakby gęstą atmosferę
Na niektórych forach już by była gównoburza haha.
Ja uważam, że każdy ma prawo się wypowiedzieć i każdy ma prawo mieć swoje zdanie. Nie trzeba nikogo namawiać do tego żeby je zmienił.
Ja uważam, że KP jest fajną sprawą (dla mnie było ale, nie musi być dla każdego) jeśli ma się na to sporo czasu na początku by unormować laktację i trochę to zajmuje.
Natomiast zależy od tego czy dziecko faktycznie najada się na tyle by przespać te 3h po karmieniu, zamiast domagać się co pół godziny, bo o ile przy jedynaka można sobie na to pozwolić tak przy kolejnym i dodatkowych zajęciach nie jest to już takie proste.
Ponadto, wszędzie "klepią" że to jakie zdrowe, a ja tak nie uważam.
Pierwszą córkę karmiłam piersią do 4 mca i zdrowa jak ryba, natomiast drugą karmiłam do 17, a niestety od 14 miesiąca aż do 3 lat chorowała non stop i nijak jej nie pomogły przeciwciała przekazywane w mleku. Dlatego nie patrzę na to w sposób że "to dobro dla dziecka przekazane od mamy". Bliskość nawiązuje się z dzieckiem tak czy inaczej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Alunia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 11:15   #664
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Alunia79 Pokaż wiadomość
Ja się zastanawiam nad kupnem tych butelek.
Miała może któraś z Was? Załącznik 7728751

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O ja je mialam, wczesniej zdjecie mi sie nie pokazalo. Bardzo fajne sa, ale mm ciezko sie w nich robi moim zdaniem i mam wrazenie ze miarka na nich inaczej mierzy niz w innych butelkach. Zapomnialam o nich w sumie, a mialam chyba 6 dostalismy w paczce mega wypasiony zestaw tej firmy bo kumpel w sklepie dla dzieci pracuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 11:21   #665
Alunia79
Wtajemniczenie
 
Avatar Alunia79
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2 196
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Lejla28 Pokaż wiadomość
Pewnie tak ale luz ja nie mam parcia A dlatego ze karmilam 1 dziecko i wiem ze ta metoda żywienia noworodka szkodzi mojej psychice i mojemu komfortowi życia płynace mlekn, tryskajace z moich piersi jawi mi sie jako koszmar tamtego czasu.
Gdy decydowalam sie na 2 dziecie - to z postanowieniem never kp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Twoje zdrowie i komfort są równie ważne jak dziecka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------

Cytat:
Napisane przez poczwarkah Pokaż wiadomość
Tych nie znam kompletnie. Syna karmiłam piersią trzy lata, ale jak był noworodziem i parę razy musiałam wyjść to był karmiony butelką Medela Calma. To jest butelka o specjalnej konstrukcji która ponoć nie zaburza odruchu ssania. No i faktycznie nie było żadnego problemu z tym później.
Miałam ją przy córce i niestety ja z niej zadowolona nie byłam. Też jadła tylko wtedy gdy potrzebowałam wyjść sama.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

Cytat:
Napisane przez fitelina Pokaż wiadomość
Hej, u nas tez na początku używaliśmy medele calme. Córa nie chciała za bardzo ssać, więc skończyło się na odciaganiu przez 18m teraz jak już zaszłam w drugą ciąże, to laktacja do końca zanikła, na szczęście, bo bym nigdy nie skończyła.

Byłam wczoraj na usg, wszystko póki co ok, serduszko było, ale u mnie dopiero 3mm dziecia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Cytat:
Napisane przez madz88 Pokaż wiadomość
O ja je mialam, wczesniej zdjecie mi sie nie pokazalo. Bardzo fajne sa, ale mm ciezko sie w nich robi moim zdaniem i mam wrazenie ze miarka na nich inaczej mierzy niz w innych butelkach. Zapomnialam o nich w sumie, a mialam chyba 6 dostalismy w paczce mega wypasiony zestaw tej firmy bo kumpel w sklepie dla dzieci pracuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli trzeba mieszać w innym pojemniku i przelewać już rozrobione?
Tak chyba najlepiej, ale dużo więcej roboty... No i do podgrzewacza jak ją włożyć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Alunia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 12:18   #666
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy Maj 2021

Za tydzień mam wizyte i czekam juz troszke niecierpliwie. Mialam test pappa i wyszedl bardzo dobrze ( w poprzedniej ciazy). Mam 33 lata i z samej statystyki juz wyniki sa nieciekawe przez wiek wiec troszke sie obawiam. A co do kp to dla mnie to tez bylo dosc ciezkie,ale chcialam dla dziecka jak najlepiej i kp do 14 mca zycia. Teraz az mi skora cierpnie ,ale tez mam taki plan,zeby do roku kp. Z jednej steony to duze poswiecenie,ale tez nie wyobrazam sobie tego latania z butelkami. Juz wole kp. Teraz odstawilam synka szybciutko i piersi wróciły do swojego normalnego stanu. Rozumiem uraz jaki mozna miec po kp, ale mimo wszystko uwazam ze to dla dziecka i mamy najlepsze rozwiazanie. Szybciej sie wraca do formy itp. A co do testow to pappa i nipty to dalej statystyka raczej a amnio to juz konkret, ale dla mnie amnio to ostateczność. Jak sie czujecie? U mnie raczej bez objawow
__________________
Synek jest z nami od 20 sierpnia 2019
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 12:20   #667
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Alunia79 Pokaż wiadomość
Twoje zdrowie i komfort są równie ważne jak dziecka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------

Miałam ją przy córce i niestety ja z niej zadowolona nie byłam. Też jadła tylko wtedy gdy potrzebowałam wyjść sama.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

Super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Czyli trzeba mieszać w innym pojemniku i przelewać już rozrobione?
Tak chyba najlepiej, ale dużo więcej roboty... No i do podgrzewacza jak ją włożyć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do mojego bez problemu wchodzi. Ja dawalam tylko swoje mleko w niej, bo potem mm juz potrzebowałam większej, chyba kilka razy z niej podawaliśmy mm to właśnie takie odczucia mialam. A i ja mm nie daje na ciepło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-30, 12:57   #668
magdalenka_w_86
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka_w_86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 6 039
Dot.: Mamy Maj 2021

chica latina
Zazdro! Samopoczucie z cyklu gorzej się nie da. Od 3 rano wymioty, zjadłam 3 raz śniadanie i zwrot. Tradycyjnie plamienie. I tak codziennie, już 30 dni... Dramat

Co do kp to u mnie bajka. Dostał pierś, złapał w szpitalu i to było na tyle. Jadł co 3 godziny, w nocy 2 razy. Karmiłam 25 miesięcy i stwierdziłam, że już starczy. Miesiąc był okropny, bo mleko lało się strumieniami, tabletek nie chciałam ze względu na starania, ale po miesiącu luz. Mały odstawił się bezboleśnie. Jedna nocka gorsza. Dostał w zamian mleko krowie w kubeczku i zadowolony do tej pory
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:57 ---------- Poprzedni post napisano o 12:21 ----------

Cytat:
Napisane przez madz88 Pokaż wiadomość
Do mojego bez problemu wchodzi. Ja dawalam tylko swoje mleko w niej, bo potem mm juz potrzebowałam większej, chyba kilka razy z niej podawaliśmy mm to właśnie takie odczucia mialam. A i ja mm nie daje na ciepło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak synek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dziecko to uwidoczniona miłość" ...


2014




Edytowane przez magdalenka_w_86
Czas edycji: 2020-09-30 o 12:28
magdalenka_w_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 13:11   #669
blekitnams
Zadomowienie
 
Avatar blekitnams
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 643
Dot.: Mamy Maj 2021

Ja początki kp miałam trudne. Dosłownie męczyłam się i walczyłam, zagryzą łamie zęby, żeby karmić te pół roku, chociaż nie wierzyłam że się uda. Jestem z siebie dumna, że się nie poddałam, nie wiem kiedy stało się to prostsze i takie naturalne. Odstawiłam na tydzień przed 2 urodzinami. Drugie dziecko też chcę bardzo karmić. Nie wyobrażam sobie wstawać w nocy, żeby jeszcze robić mleko, za leniwa jestem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
blekitnams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 13:20   #670
Aurencja
Rozeznanie
 
Avatar Aurencja
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 543
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez magdalenka_w_86 Pokaż wiadomość
chica latina
Zazdro! Samopoczucie z cyklu gorzej się nie da. Od 3 rano wymioty, zjadłam 3 raz śniadanie i zwrot. Tradycyjnie plamienie. I tak codziennie, już 30 dni... Dramat

Co do kp to u mnie bajka. Dostał pierś, złapał w szpitalu i to było na tyle. Jadł co 3 godziny, w nocy 2 razy. Karmiłam 25 miesięcy i stwierdziłam, że już starczy. Miesiąc był okropny, bo mleko lało się strumieniami, tabletek nie chciałam ze względu na starania, ale po miesiącu luz. Mały odstawił się bezboleśnie. Jedna nocka gorsza. Dostał w zamian mleko krowie w kubeczku i zadowolony do tej pory
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:57 ---------- Poprzedni post napisano o 12:21 ----------



Jak synek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karmienie co 3h marzenie twój synek to chyba spokojny typ? Przynajmniej ta ciężka ciąża wynagrodziła Ci spokojnym macierzyństwem?

Moja córka to typowy hajnid karmienie co pół h, w nocy milion pobudek, butelke zaakceptowała jak miała 10msc, także rozumiem jak ktoś nie chce karmić indywidualna decyzja. Drugie też chce karmić dla mnie to nawet wygodniejsze, myślę że jakoś dam radę karmiąc np. bawić się ze starsza na dywanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aurencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 13:40   #671
Alunia79
Wtajemniczenie
 
Avatar Alunia79
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2 196
Dot.: Mamy Maj 2021

U mnie poprostu wszystko wyjdzie w praniu. Nie nastawiam się ani na totalne KP ani na mm... Czas i życie pokaże.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Alunia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-30, 14:01   #672
Lejla28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 193
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez blekitnams Pokaż wiadomość
Ja początki kp miałam trudne. Dosłownie męczyłam się i walczyłam, zagryzą łamie zęby, żeby karmić te pół roku, chociaż nie wierzyłam że się uda. Jestem z siebie dumna, że się nie poddałam, nie wiem kiedy stało się to prostsze i takie naturalne. Odstawiłam na tydzień przed 2 urodzinami. Drugie dziecko też chcę bardzo karmić. Nie wyobrażam sobie wstawać w nocy, żeby jeszcze robić mleko, za leniwa jestem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas bedzie robil maz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lejla28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 14:29   #673
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez magdalenka_w_86 Pokaż wiadomość
chica latina
Zazdro! Samopoczucie z cyklu gorzej się nie da. Od 3 rano wymioty, zjadłam 3 raz śniadanie i zwrot. Tradycyjnie plamienie. I tak codziennie, już 30 dni... Dramat

Co do kp to u mnie bajka. Dostał pierś, złapał w szpitalu i to było na tyle. Jadł co 3 godziny, w nocy 2 razy. Karmiłam 25 miesięcy i stwierdziłam, że już starczy. Miesiąc był okropny, bo mleko lało się strumieniami, tabletek nie chciałam ze względu na starania, ale po miesiącu luz. Mały odstawił się bezboleśnie. Jedna nocka gorsza. Dostał w zamian mleko krowie w kubeczku i zadowolony do tej pory
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:57 ---------- Poprzedni post napisano o 12:21 ----------



Jak synek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lepiej! Dzieki. Bylismy u lekarza rano i osluchowo czysty juz. Ale leki musi dalej brac, a przy roczniaku ciezko aplikuje sie wziewne 5 razy na dobe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:29 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------

Co do KP to ja planuje tak min pol roku karmic o ile sie uda. Z mlodym mialam troche trudnosci ale sie udalo. Karmilam go 10 miesiecy bo musialam wrocic do moich lekow a ich nie mozna przy KP.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 14:52   #674
blekitnams
Zadomowienie
 
Avatar blekitnams
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 643
Dot.: Mamy Maj 2021

Ja po USG, wszystko dobrze. 9+4, więc niby zgadza się z terminem z Om, 1.05.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
blekitnams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 15:27   #675
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez blekitnams Pokaż wiadomość
Ja po USG, wszystko dobrze. 9+4, więc niby zgadza się z terminem z Om, 1.05.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brawo!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 15:42   #676
magdalenka_w_86
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka_w_86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 6 039
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez blekitnams Pokaż wiadomość
Ja po USG, wszystko dobrze. 9+4, więc niby zgadza się z terminem z Om, 1.05.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pięknie! Super wieści

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dziecko to uwidoczniona miłość" ...


2014



magdalenka_w_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 17:37   #677
swallow11
Raczkowanie
 
Avatar swallow11
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 74
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez poczwarkah Pokaż wiadomość
Tych nie znam kompletnie. Syna karmiłam piersią trzy lata, ale jak był noworodziem i parę razy musiałam wyjść to był karmiony butelką Medela Calma. To jest butelka o specjalnej konstrukcji która ponoć nie zaburza odruchu ssania. No i faktycznie nie było żadnego problemu z tym później.
3lata OMG przecież w tym wieku się już je stałe pokarmy, a w mleku matki żadnych wartości już nie ma. Dla mnie karmienie chodzącego już dziecka jest dziwne, ale to moje zdanie każdy robi z cyckami co chce xD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
swallow11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 18:00   #678
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez swallow11 Pokaż wiadomość
3lata OMG przecież w tym wieku się już je stałe pokarmy, a w mleku matki żadnych wartości już nie ma. Dla mnie karmienie chodzącego już dziecka jest dziwne, ale to moje zdanie każdy robi z cyckami co chce xD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stale posilki sie je w wieku 6-7 mieisiecy wiec to nie az taki odnosnik.
Ale ja tez raczej jestem zwolenniczka krotszego karmienia, ale nigdy nie komentuje decyzji innych o KP

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 18:06   #679
iwona335
Zakorzenienie
 
Avatar iwona335
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4 859
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez swallow11 Pokaż wiadomość
3lata OMG przecież w tym wieku się już je stałe pokarmy, a w mleku matki żadnych wartości już nie ma. Dla mnie karmienie chodzącego już dziecka jest dziwne, ale to moje zdanie każdy robi z cyckami co chce xD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Radzę się doinformowac o wartościach w mleku matki. Chodzący 8miesieczniak też już się nie zalapuje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iwona335 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-30, 18:37   #680
Aurencja
Rozeznanie
 
Avatar Aurencja
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 543
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez swallow11 Pokaż wiadomość
3lata OMG przecież w tym wieku się już je stałe pokarmy, a w mleku matki żadnych wartości już nie ma. Dla mnie karmienie chodzącego już dziecka jest dziwne, ale to moje zdanie każdy robi z cyckami co chce xD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj jest bardzo dużo wartości nawet w tym wieku i przeciwciał są na to badania naukowe. Dzieci naturalnie same odstawiają się od piersi między 2-7 rokiem życia to nasza natura i mleko przez cały ten czas ma dużo dobrego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aurencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 18:39   #681
Alunia79
Wtajemniczenie
 
Avatar Alunia79
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2 196
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Aurencja Pokaż wiadomość
Karmienie co 3h marzenie twój synek to chyba spokojny typ? Przynajmniej ta ciężka ciąża wynagrodziła Ci spokojnym macierzyństwem?

Moja córka to typowy hajnid karmienie co pół h, w nocy milion pobudek, butelke zaakceptowała jak miała 10msc, także rozumiem jak ktoś nie chce karmić indywidualna decyzja. Drugie też chce karmić dla mnie to nawet wygodniejsze, myślę że jakoś dam radę karmiąc np. bawić się ze starsza na dywanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też tak miałam teraz nie będę mogła sobie na to pozwolić... A i chusta uratowała mi życie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Alunia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 18:59   #682
independent_story
Przyczajenie
 
Avatar independent_story
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 15
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez swallow11 Pokaż wiadomość
3lata OMG przecież w tym wieku się już je stałe pokarmy, a w mleku matki żadnych wartości już nie ma. Dla mnie karmienie chodzącego już dziecka jest dziwne, ale to moje zdanie każdy robi z cyckami co chce xD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Proszę sobie stąd iśc. Nie jest tu Pani mile widziana z takim tonem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
independent_story jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 19:07   #683
czilala4
Raczkowanie
 
Avatar czilala4
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 445
Dot.: Mamy Maj 2021

Ja też długo karmilam i teraz tez zamierzam. Co do butelek to też mieliśmy calme, ale moja córka jej nie zalapala, czasami dostawala odciągnięte mleko w butelce że zwykłym smoczkiem i nigdy nie było potem problemów że ssaniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem lekarzem


24.06.2017
czilala4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 19:17   #684
Aurencja
Rozeznanie
 
Avatar Aurencja
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 543
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Alunia79 Pokaż wiadomość
Ja też tak miałam teraz nie będę mogła sobie na to pozwolić... A i chusta uratowała mi życie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja trochę liczę na łatwiejsze dziecko tak dla równowagi Ale to taka bardzo optymistyczna wersja, patrząc na geny to pewnie znów będzie wesoło wyjdzie w praniu na bieżąco trzeba będzie obmyślać strategie na dwójkę, chusta to też mój nr 1 na liście wyprawkowej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aurencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 19:35   #685
iwona335
Zakorzenienie
 
Avatar iwona335
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4 859
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Aurencja Pokaż wiadomość
Ja trochę liczę na łatwiejsze dziecko tak dla równowagi Ale to taka bardzo optymistyczna wersja, patrząc na geny to pewnie znów będzie wesoło wyjdzie w praniu na bieżąco trzeba będzie obmyślać strategie na dwójkę, chusta to też mój nr 1 na liście wyprawkowej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spokojnie to się ogarnie zobaczycie, ja np miałam różnice 3,5 lat i jak maleństwo karmiłam to starszej wtedy czytałam ksiazke a ona dzielnie trzymała i przerwacala kartki, albo po prostu kolorowala bo wiedziała że wtedy nie ma skakania, biegania czy co wymyśli, jakoś się to u nas fajnie zgrało. Gorzej jest teraz jak jedna ma 7lat druga niecałe 4 i wogole się nie potrafią dogadać "to jest moje" króluje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iwona335 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 19:50   #686
Aurencja
Rozeznanie
 
Avatar Aurencja
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 543
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez iwona335 Pokaż wiadomość
Spokojnie to się ogarnie zobaczycie, ja np miałam różnice 3,5 lat i jak maleństwo karmiłam to starszej wtedy czytałam ksiazke a ona dzielnie trzymała i przerwacala kartki, albo po prostu kolorowala bo wiedziała że wtedy nie ma skakania, biegania czy co wymyśli, jakoś się to u nas fajnie zgrało. Gorzej jest teraz jak jedna ma 7lat druga niecałe 4 i wogole się nie potrafią dogadać "to jest moje" króluje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Książki uwielbia więc też dobry pomysł Hehe ja nadal pamiętam te sprzeczki z dzieciństwa z bratem kłótnia a za 5 minut już wspólna zabawa i tak w kółko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aurencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 19:57   #687
swallow11
Raczkowanie
 
Avatar swallow11
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 74
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez independent_story Pokaż wiadomość
Proszę sobie stąd iśc. Nie jest tu Pani mile widziana z takim tonem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Uważaj bo Cię posłucham hehe xD to jest forum i każdy ma prawo wyrazić swoją opinię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
swallow11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 20:03   #688
independent_story
Przyczajenie
 
Avatar independent_story
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 15
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez swallow11 Pokaż wiadomość
Uważaj bo Cię posłucham hehe xD to jest forum i każdy ma prawo wyrazić swoją opinię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Opinie, droga Pani, wyraża się kulturalnie, nie obrażając nikogo. Wstyd. Szkoda komentować dalej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
independent_story jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 21:15   #689
Lejla28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 193
Dot.: Mamy Maj 2021

Dajcie spokoj kobiety. Kp od zawsze bylo trudnym tematem.
Sa laktaterrorystki i tyle

Ja dzis mialam wizyte 10+3, wszystko ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lejla28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 21:27   #690
iwona335
Zakorzenienie
 
Avatar iwona335
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4 859
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Lejla28 Pokaż wiadomość
Dajcie spokoj kobiety. Kp od zawsze bylo trudnym tematem.
Sa laktaterrorystki i tyle

Ja dzis mialam wizyte 10+3, wszystko ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jak ktoś długo karmi to już można go terroryzowac? Nikt nikogo nie ocenił za to że nie będzie karmić ale za to że ktoś karmi to już tak więc jeśli ma być szacunek to obustronny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iwona335 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-06 08:46:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:21.