Mamy wrześniowe 2021 - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-13, 13:29   #2221
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja już nawet nie śledzę tych poszczególnych terminów, bo na każdej wizycie z USG mi wychodzi coś kompletnie innego, ostatnio u tego gburowatego lekarza 13.09 z OM niby ;p
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 14:04   #2222
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Ja już nawet nie śledzę tych poszczególnych terminów, bo na każdej wizycie z USG mi wychodzi coś kompletnie innego, ostatnio u tego gburowatego lekarza 13.09 z OM niby ;p
Najbardziej wiarygodna jest ponoć z prenatalnego USG

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 14:05   #2223
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Hej dziewczyny
Czytam Wasz wątek już od dłuzszego czasu i postanowiłam nieśmiało do niego dołączyć

Mam 37 lat i jedno marzenie- mieć dziecko. Mam za sobą ciąże obumarłą- 1,5 roku temu na badaniach prenatalnych w 12 tyg ciazy stwierdzono wade genetyczną. Kazano czekac 4 tygodnie az dziecko podrośnie by zrobić amniopunkcje. Najgorsze tygodnie mojego zycia...inni lekarze mowili: „ten dzidziuś umrze od razu przy porodzie-przy odlaczeniu od pani”; ”a dlaczego nikt pani tej ciazy jeszcze nie przerwal?”. W 16 tygodniu ciazy stawilam się na amniopuncje, by potwierdzic wadę genetyczna- nie zrobiono jej, nie było już po co....wady genetyczne zatrzymaly rozwój dziecka i serce. Potem poród martwego dziecka w szpitalu- 10 h bólu na oxytocynie. Dookola plakaly noworodki a ja wiedzialam ze swojego nie uslysze..kolejna trauma.

Dziś zyje na nowo i jestem w 20 tygodniu ciazy. Po stracie ciązy cięzko się cieszyc następna....po prostu cięzko uwierzyc ze będzie dobrze.....przed kazdą wizytą u lekarza boje się ze uslysze cos zlego. Ale na razie nie jest zle...było dużo strachu z krwiakiem który pekl....ale dobrze wyszly badania I Trymestru. Za dwa tygodnie ide na połówkowe. Mysle ze po nich będę mogla odetchnac z ulga i uwierzyc w szczesliwe rozwiazanie, które powinno być 6 września.
Wierze, że mnie zrozumiecie i dołaczycie do swojego grona
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 14:07   #2224
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja też nie śledzę już terminów. Tydzień w te czy we wte, i tak pewnie w tp tym razem nie urodzę

Mi jeszcze zdarza się ułożyć na brzuchu, mam taki materac że nie czuję ucisku. I na boku, bo to jednak i tak wygodniej w obecnej chwili

Ja ostatnio prawie nie czuję, nie pamiętam że jestem w ciąży za dużo się dzieje. Przypominam sobie jak czuję kopniaka jakiegoś albo muszę coś załatwić związanego z ciążą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 14:13   #2225
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Witam się w okropnie deszczowy wtorek. Pogoda dokująca, po pięknym weekendzie ale ja dziś wyjątkowo mam siły i energię do pracy i do działania ostatnio te dni gdzie mam energię przeplatają się z tymi w w których kompletnie tej energii nie mam. Jeszcze trochę muszę popracować zanim pójdę na zwolnienie a coraz ciężej mi się skupić.
Ciekawe czy puszczą żłobki i przedszkola od następnego tygodnia ? Jak myślicie? Już 3 tygodnie w domu mój młody dostaje fioła dziś go w ramach zmiany otoczenia oddelegowałam do babci, ale był zadowolony 🤩

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Czytam Wasz wątek już od dłuzszego czasu i postanowiłam nieśmiało do niego dołączyć

Mam 37 lat i jedno marzenie- mieć dziecko. Mam za sobą ciąże obumarłą- 1,5 roku temu na badaniach prenatalnych w 12 tyg ciazy stwierdzono wade genetyczną. Kazano czekac 4 tygodnie az dziecko podrośnie by zrobić amniopunkcje. Najgorsze tygodnie mojego zycia...inni lekarze mowili: „ten dzidziuś umrze od razu przy porodzie-przy odlaczeniu od pani”; ”a dlaczego nikt pani tej ciazy jeszcze nie przerwal?”. W 16 tygodniu ciazy stawilam się na amniopuncje, by potwierdzic wadę genetyczna- nie zrobiono jej, nie było już po co....wady genetyczne zatrzymaly rozwój dziecka i serce. Potem poród martwego dziecka w szpitalu- 10 h bólu na oxytocynie. Dookola plakaly noworodki a ja wiedzialam ze swojego nie uslysze..kolejna trauma.

Dziś zyje na nowo i jestem w 20 tygodniu ciazy. Po stracie ciązy cięzko się cieszyc następna....po prostu cięzko uwierzyc ze będzie dobrze.....przed kazdą wizytą u lekarza boje się ze uslysze cos zlego. Ale na razie nie jest zle...było dużo strachu z krwiakiem który pekl....ale dobrze wyszly badania I Trymestru. Za dwa tygodnie ide na połówkowe. Mysle ze po nich będę mogla odetchnac z ulga i uwierzyc w szczesliwe rozwiazanie, które powinno być 6 września.
Wierze, że mnie zrozumiecie i dołaczycie do swojego grona
Bardzo współczuję okropnych przeżyć rozgość się tu wygodnie i myśl pozytywnie, ale wiem że to ciężkie po stracie. Też mam jedną stratę za sobą a po niej zdrową, donoszoną ciążę. Aczkolwiek ta druga ciąża była bardzo stresująca więc doskonale Cię rozumiem. Wytrzymamy razem do końca 🥰 Wiadomo już coś na temat płci ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:13 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Ja też nie śledzę już terminów. Tydzień w te czy we wte, i tak pewnie w tp tym razem nie urodzę

Mi jeszcze zdarza się ułożyć na brzuchu, mam taki materac że nie czuję ucisku. I na boku, bo to jednak i tak wygodniej w obecnej chwili

Ja ostatnio prawie nie czuję, nie pamiętam że jestem w ciąży za dużo się dzieje. Przypominam sobie jak czuję kopniaka jakiegoś albo muszę coś załatwić związanego z ciążą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oh mam tak samo, o ciąży przypomina mi kopniak albo wizyta u lekarza / w laboratorium no i powiększający się brzuch.


Mamy starszaków czy znacie jakieś książki które przygotują rodzeństwo na przyjście malucha?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 14:19   #2226
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Ja już nawet nie śledzę tych poszczególnych terminów, bo na każdej wizycie z USG mi wychodzi coś kompletnie innego, ostatnio u tego gburowatego lekarza 13.09 z OM niby ;p
Ja jedynie na ten z prenatalnych patrzę, później coraz większe rozbieżności mogą być.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 14:24   #2227
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Czytam Wasz wątek już od dłuzszego czasu i postanowiłam nieśmiało do niego dołączyć
Hej, dużo zdrowia i kciuków za szczęśliwe rozwiązanie

Cytat:
Napisane przez alleyezonme Pokaż wiadomość
Mamy starszaków czy znacie jakieś książki które przygotują rodzeństwo na przyjście malucha?
Wydawnictwo, w którym kiedyś pracowałam, miało taką serię o Pajączku Kędziorku i tam była m.in. książeczka "Fajnie mieć rodzeństwo" Niestety nie wiem, na jaki to było wiek, chyba dla przedszkolaków.
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-13, 14:46   #2228
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez alleyezonme Pokaż wiadomość
Witam się w okropnie deszczowy wtorek. Pogoda dokująca, po pięknym weekendzie ale ja dziś wyjątkowo mam siły i energię do pracy i do działania ostatnio te dni gdzie mam energię przeplatają się z tymi w w których kompletnie tej energii nie mam. Jeszcze trochę muszę popracować zanim pójdę na zwolnienie a coraz ciężej mi się skupić.
Ciekawe czy puszczą żłobki i przedszkola od następnego tygodnia ? Jak myślicie? Już 3 tygodnie w domu mój młody dostaje fioła dziś go w ramach zmiany otoczenia oddelegowałam do babci, ale był zadowolony 🤩

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Bardzo współczuję okropnych przeżyć rozgość się tu wygodnie i myśl pozytywnie, ale wiem że to ciężkie po stracie. Też mam jedną stratę za sobą a po niej zdrową, donoszoną ciążę. Aczkolwiek ta druga ciąża była bardzo stresująca więc doskonale Cię rozumiem. Wytrzymamy razem do końca 🥰 Wiadomo już coś na temat płci ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:13 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

Oh mam tak samo, o ciąży przypomina mi kopniak albo wizyta u lekarza / w laboratorium no i powiększający się brzuch.


Mamy starszaków czy znacie jakieś książki które przygotują rodzeństwo na przyjście malucha?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas dużo rozmów, ewentualnie wspólne czytanie jak tam w danym tygodniu maluszek się rozwija.

Wydaje mi się, że jeśli puszczą dzieciaki do żłobków i przedszkoli to niekoniecznie do końca roku, a na 2-3tyg i znów zamkną. Bo dzieci nie zaszczepione, bo ich rodzice, bo sytuacja w szpitalach itp itd Szymek i tak nie wraca. Wypisałam go i idzie od września do nowej zerówki 10min od domu siedziałam z nim tyle, że posiedzę jeszcze te kilka miesięcy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 15:49   #2229
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Czytam Wasz wątek już od dłuzszego czasu i postanowiłam nieśmiało do niego dołączyć

Mam 37 lat i jedno marzenie- mieć dziecko. Mam za sobą ciąże obumarłą- 1,5 roku temu na badaniach prenatalnych w 12 tyg ciazy stwierdzono wade genetyczną. Kazano czekac 4 tygodnie az dziecko podrośnie by zrobić amniopunkcje. Najgorsze tygodnie mojego zycia...inni lekarze mowili: „ten dzidziuś umrze od razu przy porodzie-przy odlaczeniu od pani”; ”a dlaczego nikt pani tej ciazy jeszcze nie przerwal?”. W 16 tygodniu ciazy stawilam się na amniopuncje, by potwierdzic wadę genetyczna- nie zrobiono jej, nie było już po co....wady genetyczne zatrzymaly rozwój dziecka i serce. Potem poród martwego dziecka w szpitalu- 10 h bólu na oxytocynie. Dookola plakaly noworodki a ja wiedzialam ze swojego nie uslysze..kolejna trauma.

Dziś zyje na nowo i jestem w 20 tygodniu ciazy. Po stracie ciązy cięzko się cieszyc następna....po prostu cięzko uwierzyc ze będzie dobrze.....przed kazdą wizytą u lekarza boje się ze uslysze cos zlego. Ale na razie nie jest zle...było dużo strachu z krwiakiem który pekl....ale dobrze wyszly badania I Trymestru. Za dwa tygodnie ide na połówkowe. Mysle ze po nich będę mogla odetchnac z ulga i uwierzyc w szczesliwe rozwiazanie, które powinno być 6 września.
Wierze, że mnie zrozumiecie i dołaczycie do swojego grona
Witaj i mam nadzieję, że teraz będzie już wszystko dobrze, spokojnie, radośnie i zdrowo!

Co do żłobków i przedszkoli, to myślę, że jeszcze nie, ale oceniam tylko na podstawie statystyk, gdzie znaczącej poprawy sytuacji nie widać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 17:03   #2230
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Wiecie, chyba zamiast h&m, gdzie często rozmiary są już przebrane, zainteresuję się ciuchami z Reserved Kids ilekroć kupowałam Szymkowi rzeczy stamtąd to byłam zadowolona a widzę fajne obniżki i fajne ciuszki, nie gorsze niż w h&m

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 17:17   #2231
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

dzięki za slowa wsparcia

alleyezonme po I USG prenatalnym cięzko było mi uwierzyc ze wszystko ok...bo rok wczesniej na takim etapie zawalil mi się świat.....wiec jak nawiedzona polecialam zrobic test NIFTY PRO Tam znow nie znaleziona zadnych wad genetycznych więc troche odetchnelam ale tez w nim okreslono nam plec będzie dziewuszka Ciesze się bo w ciązy obumarlej był chłopczyk...i nie chcialabym przekladac tamtego smutku na kolejne dziecko. Jak by znowu był chlopczyk to byloby trudniej.
Ale z samego USG to płci mi jeszcze nie wywnioskowano...bo albo za wczesnie, albo za slaby sprzęt...a to się tyłkiem odwrócilo....teraz idę w sobote prywatnie..do innego ginekologa gdzie zamierzam dalej prowadzic ciąze...i tam licze ze z USG już mi potwierdza

19 +4
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-13, 20:00   #2232
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Z książek o rodzeństwie to chyba dużo zależy od wieku starszego rodzeństwa, córka 2 i pół roku u nas dobrze poszło z Kicia Kocia ma braciszka Nunusia. Poza tym ogólnie sobie rozmawiamy i całkiem dobrze rozumie że mama ma dzidziusia w brzuszku i że on się urodzi, będzie malutki to będzie tylko jadł i spał i płakał . Aha i jeszcze mamy pucio unię opowiadać też o przyjęciu na świat rodzeństwa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 07:09   #2233
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Hej

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Czytam Wasz wątek już od dłuzszego czasu i postanowiłam nieśmiało do niego dołączyć



Mam 37 lat i jedno marzenie- mieć dziecko. Mam za sobą ciąże obumarłą- 1,5 roku temu na badaniach prenatalnych w 12 tyg ciazy stwierdzono wade genetyczną. Kazano czekac 4 tygodnie az dziecko podrośnie by zrobić amniopunkcje. Najgorsze tygodnie mojego zycia...inni lekarze mowili: „ten dzidziuś umrze od razu przy porodzie-przy odlaczeniu od pani”; ”a dlaczego nikt pani tej ciazy jeszcze nie przerwal?”. W 16 tygodniu ciazy stawilam się na amniopuncje, by potwierdzic wadę genetyczna- nie zrobiono jej, nie było już po co....wady genetyczne zatrzymaly rozwój dziecka i serce. Potem poród martwego dziecka w szpitalu- 10 h bólu na oxytocynie. Dookola plakaly noworodki a ja wiedzialam ze swojego nie uslysze..kolejna trauma.



Dziś zyje na nowo i jestem w 20 tygodniu ciazy. Po stracie ciązy cięzko się cieszyc następna....po prostu cięzko uwierzyc ze będzie dobrze.....przed kazdą wizytą u lekarza boje się ze uslysze cos zlego. Ale na razie nie jest zle...było dużo strachu z krwiakiem który pekl....ale dobrze wyszly badania I Trymestru. Za dwa tygodnie ide na połówkowe. Mysle ze po nich będę mogla odetchnac z ulga i uwierzyc w szczesliwe rozwiazanie, które powinno być 6 września.

Wierze, że mnie zrozumiecie i dołaczycie do swojego grona
Rozgość się bardzo Ci współczuję poprzednich przeżyć, teraz najważniejsze, że z badań wyszło wszystko w porządku a jak się ogólnie czujesz?

Dla mnie w otwieraniu żłobków/przedszkoli najgorsze jest to, że musi być tendencja spadkowa z wirusem i może znowu być tak, że dzieci pochodzą tydzień, dwa i znowu wrócą do domu :/ taki szarpany powrót, oby teraz było inaczej

Michiru ooo jak mówisz, że Reserved ma fajne ubranka dla dzieci to też tam zajrzę

Co do terminu to ja mam z pierwszych prenatalnych 04.09 jednak teraz mówię, że początek września, bo jeszcze może się zmienić

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Czas edycji: 2021-04-14 o 07:11
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 07:48   #2234
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Reserved ma fajne ubranka, ale dla mnie odpadają bodziaki, bo wszystko jest przez głowę (wiem, Michiru, że Ty lubisz ). Na wyprzedaży tych najmniejszych rozmiarów jest jak na lekarstwo, raptem kilka rzeczy na krzyż Ale ogólnie warto tam zaglądać, myślę, że zwłaszcza po jakiejś bardziej "wyjściowe" ciuszki

Ja za to przekonałam się do Vinted i złożyłam 4 zamówienia, jedno już u mnie, dwa kolejne w paczkomacie Moim zdaniem trzeba tylko wiedzieć, czego się szuka, i korzystać z filtrowania, bo można się szybko przytłoczyć liczbą tych ogłoszeń. Ja np wymyśliłam sobie teraz żółty bodziak i będę szukać po kolorach Tym, co czekają na dziewczynkę, polecam też zaglądać do kategorii chłopięcej, zwłaszcza, jak się nie szuka rzeczy, które krzyczą płcią W chłopięcych jest dużo ubranek neutralnych, spokojnych, a w dziewczęcych większość to typowy róż na różu z kwiatkiem, falbanką i jednorożcem.
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 08:09   #2235
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Właśnie mam vinted, narazie zbieram informacje gdzie warto zajrzeć, po piątku i połówkowych chyba już zdecyduje się na jakieś zakupy

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 09:00   #2236
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja ze sklepów z ciuszkami polecam h&m, reserved, next, cocodrillo. Czasami 5 10 15 ma fajne promocje bo tak to ceny zawyżone.

Ostatnio na vinted też buszowałam,zauważyłam że fajniejsze rzeczy w dobrej cenie bardzo szybko znikają trzeba być czujnym, ja jestem taka że lubię się zastanowić i często mi znikają fajne ciuszki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 10:01   #2237
tlenekcynku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 170
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88641744]Właśnie mam vinted, narazie zbieram informacje gdzie warto zajrzeć, po piątku i połówkowych chyba już zdecyduje się na jakieś zakupy

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Ja też już się czaje na zakupy właśnie po polowkowych, bo jak na razie to nie ma nawet sugestii co do płci dzidziolka🤣
A mam późno, bo dopiero za 1,5 tyg.

Dziewczyny, ktore maja juz dzieci: czy laktator się przydaje? Jeśli tak, to elektryczny czy manualny? Używa się go zeby odciągnąć mleko gdy mamy nadmiary, żeby podkręcić laktacje, czy jeszcze w jakimś innym celu? #jestemzielona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tlenekcynku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 10:30   #2238
blekitna laguna
Rozeznanie
 
Avatar blekitna laguna
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 570
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Czytam Wasz wątek już od dłuzszego czasu i postanowiłam nieśmiało do niego dołączyć

Mam 37 lat i jedno marzenie- mieć dziecko. Mam za sobą ciąże obumarłą- 1,5 roku temu na badaniach prenatalnych w 12 tyg ciazy stwierdzono wade genetyczną. Kazano czekac 4 tygodnie az dziecko podrośnie by zrobić amniopunkcje. Najgorsze tygodnie mojego zycia...inni lekarze mowili: „ten dzidziuś umrze od razu przy porodzie-przy odlaczeniu od pani”; ”a dlaczego nikt pani tej ciazy jeszcze nie przerwal?”. W 16 tygodniu ciazy stawilam się na amniopuncje, by potwierdzic wadę genetyczna- nie zrobiono jej, nie było już po co....wady genetyczne zatrzymaly rozwój dziecka i serce. Potem poród martwego dziecka w szpitalu- 10 h bólu na oxytocynie. Dookola plakaly noworodki a ja wiedzialam ze swojego nie uslysze..kolejna trauma.

Dziś zyje na nowo i jestem w 20 tygodniu ciazy. Po stracie ciązy cięzko się cieszyc następna....po prostu cięzko uwierzyc ze będzie dobrze.....przed kazdą wizytą u lekarza boje się ze uslysze cos zlego. Ale na razie nie jest zle...było dużo strachu z krwiakiem który pekl....ale dobrze wyszly badania I Trymestru. Za dwa tygodnie ide na połówkowe. Mysle ze po nich będę mogla odetchnac z ulga i uwierzyc w szczesliwe rozwiazanie, które powinno być 6 września.
Wierze, że mnie zrozumiecie i dołaczycie do swojego grona

Przytulam i trzymam kciuki za spokojna ciaze Też mam za soba strate, wiec rozumiem ten stres.

Cytat:
Napisane przez tlenekcynku Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ktore maja juz dzieci: czy laktator się przydaje? Jeśli tak, to elektryczny czy manualny? Używa się go zeby odciągnąć mleko gdy mamy nadmiary, żeby podkręcić laktacje, czy jeszcze w jakimś innym celu? #jestemzielona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moim zdaniem lepiej miec w domu. Jak chcesz gdzies wychodzic i zostawic swoje mleko a nie mm to musisz jakos odciagnac. Przydaje sie tez przy zastojach. Ja kupilam elektryczny canpol easystart - z nizszej polki, ale na moje potrzeby wystarczal, super odciagal. Przydal mi sie tez, jak mi dziecko zmasakrowalo na poczatku brodawki do krwi i plakalam przy przystawianiu:/ wtedy odciagalam i przez 1-2 dni pilo z butli moje



dziewczyny od poniedzialku zlobki i przedszkola czynne

Edytowane przez blekitna laguna
Czas edycji: 2021-04-14 o 10:37
blekitna laguna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 10:43   #2239
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Młode mi się w brzuchu rozszalało, mężowi się wczoraj wieczorem udało na zewnątrz kopniaka wyczuć
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-14, 10:58   #2240
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez tlenekcynku Pokaż wiadomość
Ja też już się czaje na zakupy właśnie po polowkowych, bo jak na razie to nie ma nawet sugestii co do płci dzidziolka🤣
A mam późno, bo dopiero za 1,5 tyg.

Dziewczyny, ktore maja juz dzieci: czy laktator się przydaje? Jeśli tak, to elektryczny czy manualny? Używa się go zeby odciągnąć mleko gdy mamy nadmiary, żeby podkręcić laktacje, czy jeszcze w jakimś innym celu? #jestemzielona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przydaje się i raczej elektryczny niż manualny. Manualny jest ok, jeśli nie planujesz go za bardzo używać, ale jak na stałe, często itp to zdecydowanie elektryczny typu lansinoh czy medel. Tzn ogólnie się przydaje, ale mi z jakiegoś powodu niewiele pomógł i nigdy nie ściągnęłam pełnej porcji, ani w przypadku starszaka, ani młodszego. Wg położnej jestem w tym małym procencie kobiety którym się zbytnio nie przyda choć mleko mają. Ale lansinoh mam na wszepki wypadek jakby mi naprawdę zależało akurat na kp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 11:23   #2241
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Młode mi się w brzuchu rozszalało, mężowi się wczoraj wieczorem udało na zewnątrz kopniaka wyczuć
Zazdro, ja jeszcze nic nie czuję, wczoraj wieczorem przez chwilę takie dziwne uczucie miałam w brzuchu, ale nawet nie wiem, czy to to, czy mi się jedzenie przesuwało :P

Dziewczyny, a czy poleciacie ubranka z F&F (Tesco)?

Edytowane przez sale_girl
Czas edycji: 2021-04-14 o 11:40
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 11:40   #2242
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Zazdro, ja jeszcze nic nie czuję, wczoraj wieczorem przez chwilę takie dziwne uczucie miałam w brzuchu, ale nawet nie wiem, czy to to, czy mi się jedzenie przesuwało :P
Jedzenie i jelita to raczej nadbrzusze, dzidziuś okolice pępka i niżej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 12:12   #2243
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez tlenekcynku Pokaż wiadomość
Ja też już się czaje na zakupy właśnie po polowkowych, bo jak na razie to nie ma nawet sugestii co do płci dzidziolka🤣
A mam późno, bo dopiero za 1,5 tyg.

Dziewczyny, ktore maja juz dzieci: czy laktator się przydaje? Jeśli tak, to elektryczny czy manualny? Używa się go zeby odciągnąć mleko gdy mamy nadmiary, żeby podkręcić laktacje, czy jeszcze w jakimś innym celu? #jestemzielona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taaak, u mnie laktator to był must have ale u niektórych koleżanek nie był potrzebny w ogóle. Mam elektryczny laktator Madela Swing ale kupiłam go dopiero po porodzie jak okazało się że jest mi jednak potrzebny. Uratował moje cycki. Miałam okazję korzystać też z manualnych np. na weselu gdzie musiałam w nocy odciągnąć mleko - jakaś masakra zdecydowanie elektryczny.
Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Zazdro, ja jeszcze nic nie czuję, wczoraj wieczorem przez chwilę takie dziwne uczucie miałam w brzuchu, ale nawet nie wiem, czy to to, czy mi się jedzenie przesuwało

Dziewczyny, a czy poleciacie ubranka z F&F (Tesco)?
Miałam pojedyncze sztuki i było jakościowo ok, a z tego co wiem cenowo też są ok. U mnie w mieście niestety nie ma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle


Edytowane przez alleyezonme
Czas edycji: 2021-04-14 o 12:27
alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 12:34   #2244
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Patka3008 dziękuje Czuje się ogolnie dobrze.
Chociaz poczatki były trudne...bo już na pierwszej wizycie mającej potwierdzic ciaze powiedziano mi o duzym krwiaku, który jeśli pęknie to może pociagnac zarodek za sobą...no i będzie po ciązy. Od razu zaczely się solidne mdlosci i wymioty trwajace caly dzien..i tak okolo miesiaca....a ja się potwornie balam ze podczas tych wymiotow ten kwiak w koncu peknie...tak mną rzucalo siła ze srodka żolądka. Ostatecznie krwiak pękł w pewnej czesci a reszta się wchlonela Ale wtedy to balam się nawet kichnac czy kaszlnac

Tydzien temu zakonczylam izolacje ...mialam Covid bezobjawowy. Test zrobilam bo mąż mial goraczke i kaszel i wyszedl mu test pozytywny.
Co do covida....to mysle ze we wrzesniu już będzie luz....przynajmniej tak jak patrze na swoją rodzine. Ja z męzem przechorowani. Siostra z mezem tez przechorowani. Rodzice zaszczepieni. Wiec tak w naszej najblizszej rodzinie już nie mialby się jak tez wirus przenosic. Oczywiscie wierze ze można zachorowac po szczepieniu, jak i po zachorowaniu...ale już to ryzyko zgonow i lądowania pod respiratoratorami jest mniejsze. Chociaz pewnie nadal bedą nam zabierac anestezjologow i innych specjalistow z oddzialow polozniczo-ginekologicznych...aby pomagali na covidowych.
A tak w ogole ciąże prowadze we Wrocławiu w Medicoverze, ale teraz zmieniam Medicover na prywatnego lekarza bo z dotychczasowego nie jestem zadowolona.

Theali super ze maz mogl poczuc ruchy Ja czuje od 17 tygodnia co podobno jest dość wczesnie jeśli się jeszcze nie rodzilo Zanim je poczulam to kupilam detektor tętna plodu...bo po poprzedniej stracie nie wyobrazalam sobie czekac na kolejną wizyte miesiac i nie wiedziec czy maluch nadal żyje (bo niestety takie mysli ciagle mialam). Męza jeszcze do sprawdzania ruchow „nie przystawialam” bo są za zadkie. Ale po moich nieudanych probach odnalezienia bicia serca detektorem mąż stal się specjalistą w tym. Ja szukalam i szukalam i nic...a mąż przyklada urzadzenie i od razu slychac....wie już gdzie ;P zawsze po lewej stronie brzucha, mega nisko.

19tydz +5 dni
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 12:45   #2245
tlenekcynku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 170
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Młode mi się w brzuchu rozszalało, mężowi się wczoraj wieczorem udało na zewnątrz kopniaka wyczuć
U mnie dzis 19+5 i jak na razie żadnych ruchów nie czuję.
Moj brzuch non stop bulgocze, trawi itp, więc jak przykładam ręce pod pępek to i tak czuję jelita gdzieś tam z góry a nie chce zakładać, że to ruchy, jak nie jestem pewna. To masz raczej kopniaki czy jakieś bulgotania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tlenekcynku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 13:17   #2246
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
Theali super ze maz mogl poczuc ruchy Ja czuje od 17 tygodnia co podobno jest dość wczesnie jeśli się jeszcze nie rodzilo Zanim je poczulam to kupilam detektor tętna plodu...bo po poprzedniej stracie nie wyobrazalam sobie czekac na kolejną wizyte miesiac i nie wiedziec czy maluch nadal żyje (bo niestety takie mysli ciagle mialam). Męza jeszcze do sprawdzania ruchow „nie przystawialam” bo są za zadkie. Ale po moich nieudanych probach odnalezienia bicia serca detektorem mąż stal się specjalistą w tym. Ja szukalam i szukalam i nic...a mąż przyklada urzadzenie i od razu slychac....wie już gdzie ;P zawsze po lewej stronie brzucha, mega nisko.

19tydz +5 dni
U mnie pierwsze-pierwsze to było 14+5. Mega wcześnie, ale po dwóch dniach byłam pewna, że to to.

Na detektor się nie zdecydowałam, stwierdziłam, że głównie być mnie to stresowało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 13:43   #2247
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

U mnie laktator to była podstawą, pierwsze 3 miesiące głównie kpi, bez laktatora nie dało by się rady.
Też mam medela swing i bardzo sobie chwaliłam
Za to jak córka wyrosła i zaczęła sama ciągnąć to juz był niepotrzebny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 14:21   #2248
blekitna laguna
Rozeznanie
 
Avatar blekitna laguna
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 570
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czy poleciacie ubranka z F&F (Tesco)?
Ja polecam
Kupowalam co prawda tylko uzywane, ale wciaz w super stanie i po uzywaniu przez core takie pozostaly.
blekitna laguna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 15:04   #2249
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja mogę polecić też Pepco. Ceny dobre, jakość bawełny ok.
Ja już po wizycie, wszystko w porządku ,nadal chłopak dostałam skierowanie na krzywą.
Dziś zaczynam 20 TC, za niecałe 2 tyg mam połówkowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 15:04   #2250
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

To ja już chyba ostatecznie mogę stwierdzić, że mam w brzuchu chłopaka, skoro na 20 tygodni się potwierdziło Dzisiaj z zadziwiającym uporem kopał głowicę USG podczas badania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-10 16:08:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:16.