Brak zawi您k闚 sta造ch z瑿闚! I co dalej? - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna Podnoszenie jako軼i 篡cia zdrowych ludzi metodami pozachirurgicznymi - pytania i odpowiedzi.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2011-01-28, 20:32   #1
serduszko_martyna
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 23
Unhappy

Brak zawi您k闚 sta造ch z瑿闚! I co dalej?

Witam wszystkich.

Mam 2o lat i nadal dwa mleczne z瑿y. S to g鏎ne k造. Zamiast g鏎nych dw鎩ek wyros造 mi k造 a brak dw鎩ek. (mam k造 stale a obok mleczne). Moje mleczne z瑿y s zdrowe, jednak chcialabym miec normalne dw鎩ki nie szpiczaste. (po wyrwaniu mleczak闚 nie wyrosn sta貫 z瑿 bo nie mam zawi您k闚). Mo瞠 kto z was mia taki problem i mi pomo瞠. Ja planuje wyrwac te mleczaki i k造 przesun帷 na swoje miejsce (aparatem) a w miejsce dw鎩ek wstawic co sztucznego niestety Mo瞠 kto si orientuje ile kosztuj takie z瑿y sta貫 (nie do szklanki)?

Pozdrawiam i pom騜cie!

PS- je瞠li ten w徠ek ju by to przepraszam ale nie mog豉m znale嬈 nic takiego.

Edytowane przez serduszko_martyna
Czas edycji: 2011-01-28 o 20:44
serduszko_martyna jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-01-30, 07:07   #2
hejho
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 87
Dot.: Brak zawi您k闚 sta造ch z瑿闚! I co dalej?

Hej,
ja mam, a w sumie mia豉m identyczn sytuacj- brak dw鎩ek, w miejscu dw鎩ek sta貫 tr鎩ki, a obok mleczaki, brak zawi您k闚 sta造ch z瑿闚. Po pierwsze, g這wa do g鏎y, bo nie masz poj璚ia jak cz瘰te jest to zjawisko. Osobi軼ie znam 3 osoby, kt鏎e tak maj.
Oto co mi powiedzia豉 ortodontka:
1. Mam 28 lat i mleczaki w dobrym stanie, mocno si trzymaj- mo積a je zostawi i mog mi pos逝篡 do ko鎍a 篡cia nawet. Nie musz wypa嗆. Wtedy trzeba spi這wa tr鎩ki w miejscu dw鎩ek i nada im niespiczasty kszta速. Mi protetyk powiedzia, 瞠 mam bardzo "tr鎩kowe" tr鎩ki i nie b璠zie to wygl康a這 fajnie.
2. Zdecydowa豉m si na usuni璚ie mleczak闚 i zrobienie miejsca na most adhezyjny lub implanty.
3. P鏦i co wierz, 瞠 uda mi si uzbiera kas na implanty, jak nie to si zakredytuj, jak nie to zrobi mosty.
4. Moja siostra ma mosty i sobie chwali (te mia豉 takie uz瑿ienie), kosztu nie podam, bo to by這 dawno, ale nie powinno by wi璚ej jak 1000-2000. Problem- do most闚 trzeba spi這wa s御iaduj帷e z瑿y i po to tyle zachodu, kasy i kombinacji wk豉da, 瞠by zniszczy zdrowe z瑿y? Ja wola豉bym tego unikn望.
5. Co do implant闚, to droga sprawa, 6-7 tysi璚y za jeden z帳, ale pono komfort niepor闚nywalny. Tylko jeszcze sprawa, czy implant si przyjmie, jak organizm zareaguje itd.

Trudne to s wybory, ale powiem Ci, 瞠 dla tego dziwnego uczucia zobaczenia siebie w lustrze z "normalnym", niewampirzym u鄉iechem warto. Teraz tr鎩ki mi si przesun窸y i zrobi造 si szpary z przodu, a 瞠 nie jest fajnie by dziewczyn bez z瑿a na przedzie, to ortodontka zaproponowa豉 mi atrapy montowane na aparat. Nie jest to superwygodne, ani 豉twe do czyszczenia, wiecznie mi co w豉zi pod sztuczny fragment dzi御豉, itd., ale dla mnie mie wszystkie z瑿y w r闚nym szeregu i kolejno軼i to ju taki sukces, 瞠 si napatrze nie mog. Mimo tego, 瞠 przecie s jeszcze zadrutowane.
Leczenie ortodontyczne do najta雟zych nie nale篡, ale warto.
Mam nadziej, 瞠 troch rozja郾i豉m spraw. Je郵i chcesz co jeszcze wiedzie, pytaj.
Pozdrawiam.
hejho jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-01-30, 13:00   #3
serduszko_martyna
Przyczajenie

a powiedz mi jeszcze ile trwa takie przesuwanie tych z瑿闚 na swoje miejce? Bo wiesz rok bez dw鎩ek na przodzie nie jest za fajne (albo d逝瞠j) ja chyba te tak zrobi 瞠 wyrw te mleczaki (przy okazji: bola這 bardzo?) za這輳 aparat i przesun te sta貫 tr鎩ki na swoje miejsce. Masz metalowy aparat? Pozdrawiam i ogromnie dzi瘯uj za odpowiedz
Stary 2011-01-30, 18:24   #4
ejzii
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 949

Hej no wi璚 mam taki sam problem. Mam 16 lat i du穎 si naczyta豉m o tym, gdyz tez planuje co zrobi. No wi璚 na pocz徠ek wyrwanie mleczak闚( u mnie jest po lewej stronie jedna) i potem przesuwanie k堯w i robienie im miejsce na dw鎩ki. Niestety z tak szpar chyba bedzie trzeba chodzi,dopiero z czasem gdy przerwy b璠 wi瘯sze do 逝ku przyczepi ci jaki tymczasowy..
To b璠zie jaka masakra chodzi z takimi przerwami na przodzie ja nie chce by szczerbata;C Ale no c騜 zrobi.. taki u鄉iech do ko鎍a 篡cia? Oj niee.. trzeba teraz pocierpiec 瞠by p闛niej miec idealny usmiech powodzenia
ejzii jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-01-30, 20:26   #5
serduszko_martyna
Przyczajenie

Ja kiedys by豉m na konsultacji u ortodonty to mi kaza豉 czekac a b璠 doros豉 bo jeszcze dojrzewam... Ciekawe jak b璠zie w twoim przypadku ale liczy si efekt ko鎍owy
Stary 2011-01-30, 23:00   #6
ejzii
Rozeznanie

eh nie powinna ci orto tak radzi, gdy z瑿y juz moglas poprzesuwa dawno i w te miejsca wstawic jakies tymczasowe tzn. mosty czy jakie tam wszystko pr鏂z tych implant闚 xd
s造sza豉m ze jedna dziewczyna dala 5 tysi za jeden implant czyli trzeba zacz望 zbiera... eh obawiam sie strasznie tych szpar ze juz sie wgl nie usmiechne przez te bite 2 lata :C
Stary 2011-01-31, 06:34   #7
hejho
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 87

Moja siostra mia豉 14 lat jak za這篡li jej aparat. Mia豉 to samo zamieszanie w z瑿ach- jak sz豉 na studia to ju mia豉 pi瘯ny u鄉iech. Ja 瘸逝j, 瞠 si wtedy nie zdecydowa豉m, ale te prawie 15 lat temu aparaty by造 jeszcze rzadko軼i i po prostu si wstydzi豉m. A dzisiaj? Niekt鏎zy zak豉daj aparaty tylko dla lansu. Aparat to znak, 瞠 o siebie dbasz.
Jak pisa豉m Martynie, tr鎩ki przesun窸y mi si na miejsce w ok. 6 miesi璚y i dosta豉m w to miejsce atrapy z瑿闚 zainstalowane na 逝ku. Te p馧 roku to pryszcz. Nigdy nikt, ani w pracy, ani na imprezie, ani w鈔鏚 znajomych nie zwr鏂i uwagi na te szczerby (dlatego warto zainstalowa sobie pancerny, metalowy aparat, zak豉da kolorowe ligaturki- po prostu wida, 瞠 prostujesz z瑿y i co tam si dzieje, wi璚 nikt nie wnika), nawet przeciwnie, s造sza豉m, 瞠 dobrze mi z aparatem Nawet m鎩 ch這pak powiedzia, 瞠 nigdy nie zwr鏂i uwagi na te szczerby, 瞠 nie rzuca造 si w oczy i dla niego to nigdy nie by problem.
W sumie- przed za這瞠niem aparatu mia豉m, jak Wy, mn鏀two obaw, ale rzeczywisto嗆 jest szybsza, przyjemniejsza, mniej bolesna i uci捫liwa, ni si spodziewa豉m.
砰cz Wam tego samego.
Aha, implant闚 faktycznie nikt Wam teraz nie za這篡, ale czas na prostowanie z瑿闚 jest idealny wi璚 nie ma na co czeka. Im szybciej, tym lepiej. Czasami aparat nosi si nawet 4-5 lat, wi璚 jak go Wam zdejm, to ju b璠ziecie mia造 pe軟e spektrum mo磧iwo軼i.
hejho jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-01-31, 16:27   #8
serduszko_martyna
Przyczajenie

a czy usuwanie zdrowych mleczak闚 boli??? z ch璚i zobaczy豉bym zdjecie przed i po, nie wiem czy jest taka mo磧iwo軼? czy zaraz po usunieciun mleczak闚 mo積a zak豉dac aparat? cz trzeba jaki czas odczekac?
pozdrawiam
Stary 2011-01-31, 18:05   #9
ejzii
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez serduszko_martyna Poka wiadomo嗆
a czy usuwanie zdrowych mleczak闚 boli??? z ch璚i zobaczy豉bym zdjecie przed i po, nie wiem czy jest taka mo磧iwo軼? czy zaraz po usunieciun mleczak闚 mo積a zak豉dac aparat? cz trzeba jaki czas odczekac?
pozdrawiam
mysle ze nie, kiedy mia豉m wyrwanego i nawet nie poczulam 瞠 ju wyrwa tego to akurat najmniej sie mozna obawia. te bym prosila o jakie zdjecia niedlugo trzeba sie wybra do orto po porady jakies ;
Stary 2011-02-01, 22:58   #10
ejzii
Rozeznanie

http://www.ortodoncja.info.pl/leczenie-wad-zgryzu ostatnie leczenie pacjentki, te nie ma g鏎nych dwojek jak wida p騧niej uzyska豉 pi瘯ny u鄉iechdziewczyn y musimy sie w koncu wzi望 za siebie !
Stary 2011-02-03, 17:49   #11
serduszko_martyna
Przyczajenie

woow jaki efekt <marzy>, mam nadzieje 瞠 i ja wkr鏒ce si doczekam
Stary 2011-02-06, 10:20   #12
ejzii
Rozeznanie

Cytat:
woow jaki efekt <marzy>, mam nadzieje 瞠 i ja wkr鏒ce si doczekam
nom ale 瞠by si doczeka trzeba si w ko鎍u podj望 ;C ja teraz lecze wszystkie z瑿y i mam nadzieje 瞠 juz wkr鏒ce...
Stary 2011-02-25, 18:01   #13
ejzii
Rozeznanie

Martyna, jak tam? Jakie zmiany? Podj窸a si ju "leczenia"? Czy by豉 na wizycie u orto ?
Stary 2011-03-04, 20:56   #14
serduszko_martyna
Przyczajenie

w pi徠ek przysz造 mam wizyt a ty jak?
Stary 2011-03-05, 12:09   #15
ejzii
Rozeznanie

jeszczE:p
w poniedzia貫k mam zdjejmowanie szw闚 z do逝 i dopiero wtedy zapisze sie na wizyte co too m闚 co ci poweidzieli
Stary 2011-03-28, 17:30   #16
ejzii
Rozeznanie

noo i jakies wiesci?
ja czekam wciaz na wizyte 7 kwiecie..
Stary 2011-04-02, 14:49   #17
serduszko_martyna
Przyczajenie

ja zak豉dam aparat 16 maja, bo nie ma termin闚. No i jeszcze poczatkiem maja mam wyrwac mleczaki. 1400z aparat kosztuje u mnie w mie軼ie. zwy趾y metalowy a jak u ciebie? wizyte p豉ci豉m 40z.
Stary 2011-04-02, 21:50   #18
ejzii
Rozeznanie

no ja dopiero za 5 dni si dowiem. i jak ci te mleczaki wyrw to szpara bedzie? ;/ ja mam jednego tylko po jednej stronie..
Stary 2011-04-03, 12:44   #19
serduszko_martyna
Przyczajenie

szpara, ale aparat metalowy wiec nie bedzie tego tak bardzo widac
Stary 2011-04-07, 12:56   #20
ejzii
Rozeznanie

Ju po wizycie
wyciski mam pobierane na nast wizycie -28.04 , a aparat jeszcze nie wiem.
B璠 miala usunietego mleczaka i wszystkie z瑿y te z tylu przesuwane na przod i przerabiane. Ty tez tak masz, czy miejsce robi ci na implanty? mi powiedzial ze to nie ma sensu bo cos tam xp
nie moge sie doczekac
Stary 2011-04-23, 16:30   #21
ejzii
Rozeznanie

ejj bedziesz mia豉 przesuwane z瑿y od ty逝 do przodu i potem przerabiane? bo wizyta juz za 5 dni a ja mam obawy
Stary 2011-05-02, 19:16   #22
serduszko_martyna
Przyczajenie

Hej sroki ze tak p騧no. wiesz co ja dzi usun窸am mojego drugiego mleczaka. i jest git. 10.05 zak豉dam gumki. ja tr鎩ki kt鏎e s w miejscu dw鎩ek przesuwam do ty逝 i b璠 miec pustk i tam wstaiwam implanty czyli dw鎩ki prawdziwe.
Stary 2011-05-02, 19:36   #23
ejzii
Rozeznanie

ah a ja odwrotnie.. w sumie i tak kasy na implanty bym nie mia豉

Stary 2011-05-14, 18:04   #24
serduszko_martyna
Przyczajenie

a co chcesz wstawic jak nie implanty? ja w pon juz zakladam... ciekawe jak bede wygladac
Stary 2011-05-14, 20:35   #25
ejzii
Rozeznanie

Cytat:
a co chcesz wstawic jak nie implanty? ja w pon juz zakladam... ciekawe jak bede wygladac
lic闚ki . powodzenia

Stary 2011-05-15, 11:29   #26
serduszko_martyna
Przyczajenie

zdam ci relacje p騧niej :P
Stary 2011-05-15, 14:55   #27
Auksencja
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 552

Ja r闚nie nie mam zawi您k闚 dw鎩ek g鏎nych, ale od 14 miesi璚y nosz aparat i mam z瑿y , jak " ta lala". Mia豉m nak豉dane wype軟ienie kompozytowe na tr鎩ki, 瞠by zrobi z nich dw鎩ki. Wygl康a to super, bardzo naturalnie. Nie musia豉m trwoni kasy na drogie implanty, mosty itp. Dr zaproponowa mi przysuni璚ie z瑿闚 do siebie i przerobienie k堯w na dw鎩ki, poniewa powiedzia, 瞠 do moich rys闚 twarzy nie b璠zie korzystne "rozszerzanie" g鏎nego 逝ku i 豉dowanie implant闚. Moje czw鏎ki maj kszta速 tr鎩kowaty, wi璚 nikt nawet nie widzi, 瞠 co jest nieteges Aczkolwiek z tego co czytam u Was jest troch inna sytuacja, bo ja nie mia豉m mleczak闚 przed za這瞠niem aparatu. Mia豉m jedynki a obok nich sta貫 tr鎩ki i ma貫 szpary mi璠zy jedynkami a tr鎩kami, tr鎩kami a czw鏎kami. W og鏊e mam strasznie ma這 miejsca w 逝kach z瑿owych.

Edytowane przez Auksencja
Czas edycji: 2011-05-15 o 14:56
Auksencja jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-05-15, 15:39   #28
ejzii
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Auksencja Poka wiadomo嗆
Ja r闚nie nie mam zawi您k闚 dw鎩ek g鏎nych, ale od 14 miesi璚y nosz aparat i mam z瑿y , jak " ta lala". Mia豉m nak豉dane wype軟ienie kompozytowe na tr鎩ki, 瞠by zrobi z nich dw鎩ki. Wygl康a to super, bardzo naturalnie. Nie musia豉m trwoni kasy na drogie implanty, mosty itp. Dr zaproponowa mi przysuni璚ie z瑿闚 do siebie i przerobienie k堯w na dw鎩ki, poniewa powiedzia, 瞠 do moich rys闚 twarzy nie b璠zie korzystne "rozszerzanie" g鏎nego 逝ku i 豉dowanie implant闚. Moje czw鏎ki maj kszta速 tr鎩kowaty, wi璚 nikt nawet nie widzi, 瞠 co jest nieteges Aczkolwiek z tego co czytam u Was jest troch inna sytuacja, bo ja nie mia豉m mleczak闚 przed za這瞠niem aparatu. Mia豉m jedynki a obok nich sta貫 tr鎩ki i ma貫 szpary mi璠zy jedynkami a tr鎩kami, tr鎩kami a czw鏎kami. W og鏊e mam strasznie ma這 miejsca w 逝kach z瑿owych.
masz zrobione kompozytem przed zalozeniem aparatu ?a czy mo積a by jakie foto prosi ja dopiero 16 dzie jako nosze i jak idzie przesuwanie? strasznie dlugo to sie ciagnie? ile jeszcze bedziesz nosic? ja najd逝zej to 16mcy

Edytowane przez ejzii
Czas edycji: 2011-05-15 o 15:40
Stary 2011-05-16, 18:49   #29
Auksencja
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 552

Cytat:
Napisane przez ejzii Poka wiadomo嗆
masz zrobione kompozytem przed zalozeniem aparatu ?a czy mo積a by jakie foto prosi ja dopiero 16 dzie jako nosze i jak idzie przesuwanie? strasznie dlugo to sie ciagnie? ile jeszcze bedziesz nosic? ja najd逝zej to 16mcy
Kompozyt mia豉m doczepiony w trakcie noszenia aparatu, tzn. po 7 miesi帷ach, jak z瑿y si "zesz造" i nie by這 szpar. Z瑿y po 6 miesi帷ach by造 juz ok i jak dla mnie, to mog豉bym ju po takim czasie aparat zdj望. Moje z瑿y przesuwaj si szybko, szybciej ni u przeci皻nej osoby. Nie wiem, ile b璠 jeszcze nosi aparat, to wie chyba tylko wr騜ka. U鄉iech juz jest pi瘯ny. Teraz pracujemy z dr nad tym, 瞠by ustawi dobry k徠 nachylenia z瑿闚 g鏎nych wzgl璠em dolnych, ale to d逝go nie trwa. Kto Ci powiedzia, ze b璠ziesz nosi豉 aparat najd逝瞠j 16 miesi璚y. To jest baaaaaaaaaardzo indywidualna sprawa i zale篡 od predyspozycji. Sk康 lekarz mo瞠 wiedzie, jak Twoje z瑿y zareaguj na aparat i jak szybko b璠 si przesuwa? Mo瞠 szklan kule ma w gabinecie... Nie zdziw si , jak b璠ziesz nosi豉 aparat 2 lata. To jest 鈔edni czas noszenia. "M鎩" dr nigdy nie mydli komu oczu i nie wciska kitu, ze kto b璠zie nosi aparat XX miesi璚y, bo po prostu nie wiadomo, jak z瑿y si zachowaj. Znam osob , kt鏎a nosi aparat ponad 3 lata. Znam te tak, kt鏎a nosi豉 rok, ale dr nigdy nie m闚i przy zak豉daniu aparatu, ile aparat na z帳kach zostanie. P.S. pochodze z rodziny stomatolog闚, wi璚 wiem co pisz
Jak b璠 mia豉 czas to wstawi zdj璚ia.
Auksencja jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-05-16, 19:52   #30
ejzii
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Auksencja Poka wiadomo嗆
Kompozyt mia豉m doczepiony w trakcie noszenia aparatu, tzn. po 7 miesi帷ach, jak z瑿y si "zesz造" i nie by這 szpar. Z瑿y po 6 miesi帷ach by造 juz ok i jak dla mnie, to mog豉bym ju po takim czasie aparat zdj望. Moje z瑿y przesuwaj si szybko, szybciej ni u przeci皻nej osoby. Nie wiem, ile b璠 jeszcze nosi aparat, to wie chyba tylko wr騜ka. U鄉iech juz jest pi瘯ny. Teraz pracujemy z dr nad tym, 瞠by ustawi dobry k徠 nachylenia z瑿闚 g鏎nych wzgl璠em dolnych, ale to d逝go nie trwa. Kto Ci powiedzia, ze b璠ziesz nosi豉 aparat najd逝瞠j 16 miesi璚y. To jest baaaaaaaaaardzo indywidualna sprawa i zale篡 od predyspozycji. Sk康 lekarz mo瞠 wiedzie, jak Twoje z瑿y zareaguj na aparat i jak szybko b璠 si przesuwa? Mo瞠 szklan kule ma w gabinecie... Nie zdziw si , jak b璠ziesz nosi豉 aparat 2 lata. To jest 鈔edni czas noszenia. "M鎩" dr nigdy nie mydli komu oczu i nie wciska kitu, ze kto b璠zie nosi aparat XX miesi璚y, bo po prostu nie wiadomo, jak z瑿y si zachowaj. Znam osob , kt鏎a nosi aparat ponad 3 lata. Znam te tak, kt鏎a nosi豉 rok, ale dr nigdy nie m闚i przy zak豉daniu aparatu, ile aparat na z帳kach zostanie. P.S. pochodze z rodziny stomatolog闚, wi璚 wiem co pisz
Jak b璠 mia豉 czas to wstawi zdj璚ia.
no okee to czekam z niecierpliwo軼ia na zdjecia;P hmm no ja cie rozumiem,ale jak przedstawia plan leczenia too na oko tez moze czas poda no :-P mam nadzieje ze mi efekt tez wyjdzie 豉dny

Odpowiedz

Tagi
brak zawi您k闚

Nowe w徠ki na forum Medycyna estetyczna

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: Wy陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2017-03-05 20:22:39

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:26.