Cięcie brzytwą!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-18, 17:51   #1
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Cool

Cięcie brzytwą!!


Dziewczyny i Pani Grażynko!! Co sądzicie o cieniowaniu, cięciu włosów brzytwą? Bo chciałam się wybrać do salonu, w którym tylko tak podcinają włosy, ale dziś usłyszałam opinie, że takie cięcie jest dobre tylko dla grubszych i sztywnych włosów, a dla cienkich i jeszcze do tego delikatnych brzytwa (tudzież inna "maszynka", bo takie określenie też słyszałam i w sumie nie wiem czy to to samo czy nie..) jest "zabójcza". Czekam na Wasze opinie
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 18:35   #2
sweeney
Zakorzenienie
 
Avatar sweeney
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Solothurn
Wiadomości: 3 706
GG do sweeney
Dot.: Cięcie brzytwą!!

Ja raz dalam sie obciac brzytwa i do dzisiaj tego zaluje Obcinal mnie fryzjer, ktory wczesniej obcinal mnie tylko nozyczkami i zawsze bylam zadowolona, ale ta brzytwa to byl niestety duzy blad. Moje cienkie i slabe po rozjasnianiu wlosy wygladaly strasznie. Fryzurka bylaby calkiem fajna gdyby nie to ze wygladam jakbym miala o 1/2 mniej wlosow . Tak wiec nigdy wiecej brzytwy
sweeney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 19:53   #3
justynkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 235
Dot.: Cięcie brzytwą!!

mnie tez fryzjerka kiedys brzytwa obciela i spoko bylo fajnie jak to po fryzjerze do pierwszego mycia bo potem wygladalam jak bym miala wlosy polamane na roznych dlugosciach masakra ...
justynkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 21:08   #4
Luiza15
Raczkowanie
 
Avatar Luiza15
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 246
GG do Luiza15
Dot.: Cięcie brzytwą!!

W żadnym wypadku nie polecam!!! Niedawno miałam obciete włosy brzytwą i po jakims czasie koncówki włosów zaczeły sie niszczyc i strasznie to wyglądało!!! Potem kiedy zapytałam sie znajomej- dobrej fryzjerki to potwierdziła, że najlepsze obcięcie lub scieniowanie jest tylko nożyczkami. Od tego czasu tylko do niej chodze i jestem zadowolona! trzeba też wziąc pod uwage ze nie kazdy fryzjer potrafi scinac nożyczkami!
__________________
Be StRoNg, StAnD Up, MaKe A dIFfEReNcE
Luiza15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 21:56   #5
magda20
Raczkowanie
 
Avatar magda20
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 350
Dot.: Cięcie brzytwą!!

ja też 1 raz miałam ciecie brzytwą, nie podobało mi sie i źle sie czułam chociaż mam dużo włosów i są grube
__________________
Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce ...
magda20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 08:55   #6
kociakwaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 27
Dot.: Cięcie brzytwą!!

Szczerze niepolecam. Mam dość cienkie proste włoski, u fryzjerki niby wszystko było fajnie, jednak po umyciu włosków sama w domu nie mogła z nimi dojść do tałku postrzępione, wstretnie się układały, żałuję że się zdecydowałam.
kociakwaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 09:32   #7
prowokacja17
Zadomowienie
 
Avatar prowokacja17
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 1 510
GG do prowokacja17
Dot.: Cięcie brzytwą!!

podobno cięcie brzytwą bardzo niszczy włosy i rozdwaja końcówki...
__________________
Przy Tobie jestem Aniołem któremu odebrano skrzydła..bez Ciebie diabłem któremu odebrano RaJ....
prowokacja17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-19, 10:31   #8
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: Cięcie brzytwą!!

Nie lubie takiego sposobu obcinania. Włosy wyglądają, jakby się miało zniszczone końce, a przeciez własnie się je ścięło. Unikam fryzjerów obcinających brzytwą, jak ognia.
__________________

ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 17:26   #9
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Cięcie brzytwą!!

Oj to chyba przesada Ja uwazam ze takie ciemnowanie jest swietne Wloski nabieraja lekkosci, i nie ma efektu schodow Ja tne sie tak i jest ok
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 18:48   #10
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Cięcie brzytwą!!

Ja mam raczej cienkie włoski, i raz fryzjerka wycieniowałą mi brzytwą i to bylo tragiczne , bo włosy zaczely mi sie puszyc na koncach to bylo okropne
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 19:12   #11
malaika7
Rozeznanie
 
Avatar malaika7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 529
Dot.: Cięcie brzytwą!!

Ewka, jedna z poprzedniczek określiła to świetnie "włosy wyglądają jak połamane na różnych długościach". Dokładnie tak!! Jak inny fryzjer to później zobaczył to się chwycił za głowę, bo nie było jednej długości, która byłaby jakimś wyznacznikiem "w poziomie". Nie wiem czy rozumiesz co mam na myśli, ale w każym razie nie polecam. Pzdr
malaika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-19, 19:22   #12
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Cięcie brzytwą!!

Hmmm... zadałam takie pytanie, bo koleżanka była tak cięta i wyszło jej super. Tyle że ona ma ogólnie grube dość gęste i zdecydowanie sztywne włosy. A moje to takie "pióreczka"- cieniutkie, odwijające się na wszystkie strony. Chyba jednak nie pójdę "pod brzytwę" hehe.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 19:28   #13
gramma
Zadomowienie
 
Avatar gramma
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 197
Dot.: Cięcie brzytwą!!

Cytat:
Napisane przez Asik_
Oj to chyba przesada Ja uwazam ze takie ciemnowanie jest swietne Wloski nabieraja lekkosci, i nie ma efektu schodow Ja tne sie tak i jest ok
popieram! jeszcze nigdy wlosy nie ukladaly mi sie tak dobrze jak wlasnie po wycieniowaniu brzytwa jednak z postow wynika, ze ma znaczenie jakie masz wlosy - ja mam sztywne i grube...
gramma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 20:50   #14
Aneciak
Zadomowienie
 
Avatar Aneciak
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Limerick/Łódź
Wiadomości: 1 019
GG do Aneciak
Dot.: Cięcie brzytwą!!

ja tez zawsze byłam zadowolona z brzytwy, ale wśród fryzjerów krąży opinia...że brzytwa to pójście na łatwiznę...
__________________
Aneciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 22:15   #15
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Cięcie brzytwą!!

tiaa....
fryzjer , ktory nie zna zasady obcinania brztwa, powie ze to pojscie na łatwizne, a co!!
ja Wam mowie, zeto bardzo trudna technika, i naprawde trzeba "czuć " te narzedzia tnace(brzytwy, noze chinskie,itp)aby stworzyc , rzezbyć niepowtarzalne ciecia i fryzury
nozyczkami nie da sie tak wystzrepis wlosw ja brztwa,nie da sie uzyskac tak wyraznych pazurow, sy, to tylko naprawde dobry w tej technice fryzjer potrafi zrobic cuda, tzn nadac objetosci wlosom
nie chwalac sie ....
ja uwielbiam brzytwe itp i mam swoja technike , podtaw nauczylam sie od mistrza JANE DENEMARK
ON TO JEST !!!!
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 22:34   #16
malami21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: _ Kraków
Wiadomości: 420
Dot.: Cięcie brzytwą!!

jestem bardzo ciekawa jakby to wygladalo na moich rozjasnianych wloskach
jesli ktos ma fotki...z wloskami cietymi brzytwa niech wrzuci dla porownia
pozdrawiam
malami21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 22:35   #17
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Cięcie brzytwą!!

No to wychodzi na to, że jak mi się uda trafić do dobrego fryzjera to mam szansę na fajną fryzurkę. Ale znając moją mieścinę to mam 90% szans, że będę załować tej brzytwy (bo po nożyczkach wydaje mi się, że łatwiej coś "poprawić").
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 22:40   #18
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Cięcie brzytwą!!

Dzis takie wloski obcinalam dwukolorowe, dol ciemny i aby pieknie podkreslic i wciac sie w te ciemne wlasnie brztwa sobie pomagalam , zawsze wychodzi superowo!
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 22:58   #19
malami21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: _ Kraków
Wiadomości: 420
Dot.: Cięcie brzytwą!!

Cytat:
Napisane przez gaga
Dzis takie wloski obcinalam dwukolorowe, dol ciemny i aby pieknie podkreslic i wciac sie w te ciemne wlasnie brztwa sobie pomagalam , zawsze wychodzi superowo!
tYlko pozazdroscic tak zdolnej fryzjerki ....dlaczego u mnie w miescie nei ma takiej GAGI!!
malami21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-19, 23:03   #20
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Cięcie brzytwą!!

tu nie chodzi o zdolnosci , tylko o doswiadczenie, wyczucie slizgu, oraz o to jak sie uwaza na szkoleniach
wiesz aj akurat uwielbiam ciac brzytwa....bo lubie takie fryzki
kilka z nich pzredtawilam na wizazu i kilka jest na mojej stronie
odpowiednie prowadzenie noza, nie powoduje szarpania wlosa, tylko daje bardzo ostry kat i to wlasnie uniemozliwia rozdwajanie wlosa
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 13:40   #21
karen657
Przyczajenie
 
Avatar karen657
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7
GG do karen657 Send a message via Skype™ to karen657
Dot.: Cięcie brzytwą!!

A moje włosy wyglądają idealnie po cięciu brzytwą. Po normalnym nigdy nie ma takiego efektu. ALE ja mam dużo włosów, nawet za dużo i do krótkiej fryzurki po cięciu brzytwą nareszcie fryzura nabiera lekkości, o którą mi chodzi Polecam szczególnie salony Jean Louis David - bo oni mają taką technikę tam. Szukałam w innych, ale nie znalazłam. W JLD jest drogo strasznie, więc jeśli znajdę jakiś inny salon to na pewno wypróbuję
__________________
http://balancestudio.eu
karen657 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 08:45   #22
Kasia2424
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3
Dot.: Cięcie brzytwą!!

A ja miałam 2 razy cięte włosy brzytwą. I po 1 razie byłam mega zadowolona, ale dodam, ze ja mam gruuube włosy i bardzo sztywne i uważam, że jak piszecie, że wam sie nie podoba takie cięcie to najwidoczniej nie macie takich do brzytwy odpowiednich włosów. Wczoraj bylam 2 raz cięta brzytwą i już jestem średnio zadowolona i zastanawiam się czy nie pojsc zeby fryzjerka poprawiła. Ale zrobiła mi jedynie same końce tą brzytwą, a nie dała że tak powiem po włosach powiedzmy od połowy i efekt już nie jest tak idealny jak był poprzednio (a ścinała ta sama fryzjerka). Ale ogólnie mówię stanowcze TAK dla brzytwy. Nożyczki na moich włosach to nie to, ponieważ wtedy widać każde najdrobniejsze cięcie i zero układania się.
Kasia2424 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 14:20   #23
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Cięcie brzytwą!!

Ja mam druty, a nie włosy, wielokrotne dekoloryzacje i farbowania niewiele w tej materii zmieniły-dalej są twarde, mocne, bardzo grube.
Brzytwa jest dla mnie super. Fryzjerka zrobiła mi z pomocą tejże ładnie wystopniowaną, puszystą, lekką fryzurę.
Nie zauważyłam zwiększonego rozdwajania, po 6 tygodniach od ścięcia moje końcówki nie wyglądają jeszcze źle (co oczywiście nie znaczy, że nie będę ich lada chwila podcinać, bo, wiadomo-święte 6 tygodni mija).
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 17:35   #24
EvelynBlues
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 47
Dot.: Cięcie brzytwą!!

Mam cienkie włosy, które wymagają specjalnej troski i obcinania z wyczuciem. Jak zobaczyłam, że fryzjerka jedzie mi po włosach brzytwą (pierwszy raz w życiu) o mal nie dostałam zawału. Okazało się, że układają się po cięciu brzytwą o wiele, wiele, wiele lepiej. Nie muszę prostować.
EvelynBlues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 17:28   #25
kinga16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 21
Dot.: Cięcie brzytwą!!

ja nigdy nie zapomnę jak moje włosy jedna fryzjerka potraktowała brzytwą. Masakra ! później wyglądały strasznie i nie chciały się w ogóle układać. Miałam wtedy włosy za ramiona i chciałam pocieniować. no i miałam pocieniowane ;/ od ucha dłuuugo odrastały.
__________________
W oczach tkwi siła duszy !
kinga16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:33.